webtrees - en to af translation catalogue (3549 entries)

en:  but the details are unknown
af:  maar die besonderhede is onbekend

en:  per gender
af:  per geslag

en:  per time period
af:  per periode

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
af: %1$s %2$s het ’n %3$s verbintenis met %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
af: %1$s (%2$s geslagte hoër)

en: %1$s %2$s times removed descending
af: %1$s (%2$s geslagte laer)

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
af: %1$s KB is in %2$s sekondes afgelaai.

en: %1$s does not exist.
af: %1$s bestaan nie.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
af: %1$s bestaan nie. Bedoel jy %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
af: %1$s het nie ’n skakel terug na %2$s nie.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
af[0]: %1$s lêer is in %2$s sekondes uitgepak.
af[1]: %1$s lêers is in %2$s sekondes uitgepak.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
af[0]: %1$s persoon vertoon, uit die normale totaal van %2$s, van %3$s geslagte.
af[1]: %1$s persone vertoon, uit die normale totaal van %2$s, van %3$s geslagte.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
af[0]: %1$s persoon ontbreek aan geboorteplek-kaartkoördinate: %2$s.
af[1]: %1$s persone ontbreek aan geboorteplek-kaartkoördinate: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
af: %1$s is ’n %2$s, maar ’n %3$s word verwag.

en: %1$s’s %2$s
af: %1$s se %2$s

en: %s BCE
af: %s v.C.

en: %s and her ancestors
af: %s en haar voorouers

en: %s and his ancestors
af: %s en sy voorouers

en: %s and the individuals that reference it.
af: %s en die persone wat daarna verwys.

en: %s and their children
af: %s en hulle kinders

en: %s and their descendants
af: %s en hulle nageslag

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
af[0]: %s anonieme aangemelde gebruiker
af[1]: %s anonieme aangemelde gebruikers

en: %s child | %s children
af[0]: %s kind
af[1]: %s kinders

en: %s day | %s days
af[0]: %s dag
af[1]: %s dae

en: %s day ago | %s days ago
af[0]: %s dag gelede
af[1]: %s dae gelede

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
af[0]: %s gesin is bygewerk.
af[1]: %s gesinne is bygewerk.

en: %s family tree | %s family trees
af[0]: %s stamboom
af[1]: %s stambome

en: %s grandchild | %s grandchildren
af[0]: %s kleinkind
af[1]: %s kleinkinders

en: %s hour ago | %s hours ago
af[0]: %s uur gelede
af[1]: %s ure gelede

en: %s individual | %s individuals
af[0]: %s persoon
af[1]: %s persone

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
af[0]: %s persoon is bygewerk.
af[1]: %s persone is bygewerk.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
af[0]: %s persoon is privaat.
af[1]: %s persone is privaat.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
af[0]: %s persoon met gebeurtenisse tussen %s en %s
af[1]: %s persone met gebeurtenisse tussen %s en %s

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
af[0]: %s persoon met gebeurtenisse in %s
af[1]: %s persone met gebeurtenisse in %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
af[0]: %s persoon met gebeurtenisse in %s tussen %s en %s
af[1]: %s persone met gebeurtenisse in %s tussen %s en %s

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
af: %s is op hierdie bediener gesper. Jy kan webtrees nie installeer voordat dit ontsper word nie. Versoek asseblief die beheerder van jou bediener om dit te ontsper.

en: %s message | %s messages
af[0]: %s boodskap
af[1]: %s boodskappe

en: %s minute ago | %s minutes ago
af[0]: %s minuut gelede
af[1]: %s minute gelede

en: %s month | %s months
af[0]: %s maand
af[1]: %s maande

en: %s month ago | %s months ago
af[0]: %s maand gelede
af[1]: %s maande gelede

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
af[0]: %s nota is bygewerk.
af[1]: %s notas is bygewerk.

en: %s once removed ascending
af: %s (één geslag hoër)

en: %s once removed descending
af: %s (één geslag laer)

en: %s second ago | %s seconds ago
af[0]: %s sekonde gelede
af[1]: %s sekondes gelede

en: %s sent you the following message.
af: %s het die volgende boodskap aan jou gestuur.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
af[0]: %s aangemelde gebruiker
af[1]: %s aangemelde gebruikers

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
af[0]: %s bron is bygewerk.
af[1]: %s bronne is bygewerk.

en: %s three times removed ascending
af: %s (drie geslagte hoër)

en: %s three times removed descending
af: %s (drie geslagte laer)

en: %s twice removed ascending
af: %s (twee geslagte hoër)

en: %s twice removed descending
af: %s (twee geslagte laer)

en: %s week | %s weeks
af[0]: %s week
af[1]: %s weke

en: %s year | %s years
af[0]: %s jaar
af[1]: %s jaar

en: %s year ago | %s years ago
af[0]: %s jaar gelede
af[1]: %s jaar gelede

en: %s year anniversary
af: %s jarige herdenking

en: %s × cousin
af: %s × neef/niggie

en: %s&nbsp;BCE
af: %s&nbsp;v.C.

en: %s&nbsp;CE
af: %s&nbsp;n.C.

en: %s, her ancestors and their families
af: %s, haar voorouers en hulle families

en: %s, her parents and siblings
af: %s, haar ouers en broers/susters

en: %s, her spouses and children
af: %s, haar gades en kinders

en: %s, her spouses and descendants
af: %s, haar gades en nageslag

en: %s, his ancestors and their families
af: %s, sy voorouers en hulle families

en: %s, his parents and siblings
af: %s, sy ouers en broers/susters

en: %s, his spouses and children
af: %s, sy gades en kinders

en: %s, his spouses and descendants
af: %s, sy gades en nageslag

en: &lt;select&gt;
af: &lt;kies&gt;

[ctx: (a man’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
af: broer se kleinkind

[ctx: (a man’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
af: broer se kleindogter

[ctx: (a man’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
af: broer se kleinseun

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
af: broer se kleinkind

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
af: broer se kleindogter

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
af: broer se kleinseun

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
af: broer se agter(x%s-1)kleinkind

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
af: broer se agter(x%s-1)kleindogter

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
af: broer se agter(x%s-1)kleinseun

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
af: broer se agterkleinkind se agterkleinkind

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
af: broer se agterkleinkind se agterkleindogter

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
af: broer se agterkleinkind se agterkleinseun

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
af: broer se agterkleinkind

[ctx: (a man’s) brother’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
af: broer se agterkleindogter

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandson]
en: great-great-nephew
af: broer se agterkleinseun

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
af: broer se agteragterkleinkind

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
af: broer se agteragterkleindogter

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
af: broer se agteragterkleinseun

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
af: broer se kleinkind se agterkleinkind

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
af: broer se kleinkind se agterkleindogter

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
af: broer se kleinkind se agterkleinseun

[ctx: (a man’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
af: broer se kleinkind

[ctx: (a man’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
af: broer se kleindogter

[ctx: (a man’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
af: broer se kleinseun

[ctx: (a man’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
af: suster se kleinkind

[ctx: (a man’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
af: suster se kleindogter

[ctx: (a man’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
af: suster se kleinseun

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
af: suster se kleinkind

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
af: suster se kleindogter

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
af: suster se kleinseun

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
af: suster se agter(x%s-1)kleinkind

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
af: suster se agter(x%s-1)kleindogter

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
af: suster se agter(x%s-1)kleinseun

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
af: suster se agterkleinkind se agterkleinkind

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
af: suster se agterkleinkind se agterkleindogter

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
af: suster se agterkleinkind se agterkleinseun

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
af: suster se agterkleinkind

[ctx: (a man’s) sister’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
af: suster se agterkleindogter

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandson]
en: great-great-nephew
af: suster se agterkleinseun

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
af: suster se agteragterkleinkind

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
af: suster se agteragterkleindogter

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
af: suster se agteragterkleinseun

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
af: suster se agterkleinkind se kleinkind

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
af: suster se agterkleinkind se kleindogter

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
af: suster se agterkleinkind se kleinseun

[ctx: (a man’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
af: suster se kleinkind

[ctx: (a man’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
af: suster se kleindogter

[ctx: (a man’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
af: suster se kleinseun

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
af: broer se kleinkind

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
af: broer se kleindogter

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
af: broer se kleinseun

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
af: broer se kleinkind

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
af: broer se kleindogter

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
af: broer se kleinseun

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
af: broer se kleinkind

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
af: broer se kleindogter

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
af: broer se kleinseun

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew]
en: great ×%s nephew
af: broers-/susterskind se agter(x%s-1)kleinseun

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew/niece]
en: great ×%s nephew/niece
af: broers-/susterskind se agter(x%s-1)kleinkind

[ctx: (a woman’s) great ×%s niece]
en: great ×%s niece
af: broers-/susterskind se agter(x%s-1)kleindogter

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew]
en: great ×4 nephew
af: broers-/susterskind se agterkleinkind se kleinseun

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew/niece]
en: great ×4 nephew/niece
af: broers-/susterskind se agterkleinkind se kleinkind

[ctx: (a woman’s) great ×4 niece]
en: great ×4 niece
af: broers-/susterskind se agterkleinkind se kleindogter

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew]
en: great ×5 nephew
af: broers-/susterskind se agterkleinkind se agterkleinseun

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew/niece]
en: great ×5 nephew/niece
af: broers-/susterskind se agterkleinkind se agterkleinkind

[ctx: (a woman’s) great ×5 niece]
en: great ×5 niece
af: broers-/susterskind se agterkleinkind se agterkleindogter

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew]
en: great-great-great-nephew
af: broer/suster se agteragterkleinseun

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew/niece]
en: great-great-great-nephew/niece
af: broer/suster se agteragterkleinkind

[ctx: (a woman’s) great-great-great-niece]
en: great-great-great-niece
af: broer/suster se agteragterkleindogter

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew]
en: great-great-nephew
af: broer/suster se agterkleinseun

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew/niece]
en: great-great-nephew/niece
af: broer/suster se agterkleinkind

[ctx: (a woman’s) great-great-niece]
en: great-great-niece
af: broer/suster se agterkleindogter

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
af: suster se kleinkind

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
af: suster se kleindogter

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
af: suster se kleinseun

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
af: suster se kleinkind

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
af: suster se kleindogter

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
af: suster se kleinseun

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
af: suster se kleinkind

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
af: suster se kleindogter

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
af: suster se kleinseun

en: (aged %s)
af: (%s oud)

en: (aged less than %s)
af: (minder as %s oud)

en: (aged more than %s)
af: (meer as %s oud)

en: (filtered from %s total entries)
af: (uit %s totale inskrywings gefilter)

en: (in childhood)
af: (in die kinderjare)

en: (in infancy)
af: (in kinderskoene)

en: (stillborn)
af: (doodgebore)

en: <b>Important note:</b> The transfer wizard is not able to assist with moving media items. You will need to set up and move or copy your media configuration and objects separately after the transfer wizard is finished.
af: <b>Belangrike opmerking:</b> Die oordragsghoeroe (transfer wizard) kan nie help met die oordra van media items nie. Jy moet na afloop van die oordragsghoeroe se werk self jou mediakonfigurasie instel en jou media items afsonderlik oordra of kopieër.

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
af: <b>Let op:</b> Private inligting van lewende persone word alleen aan direkte familie en goeie vriende gegeee. Jy sal gevra word om jou verwantskap te verifieër voordat private inligting verskaf word. Soms is informasie van oorlede persone ook privaat. Dit is die geval as ons te min inligting het om te bepaal of hierdie persoon lewe of reeds gesterf het en waarskynlik is daar nie meer inligting beskikbaar oor hierdie persoon nie.</b></b>Voordat jy ’n vraag stel, maak seker dat jou navraag op die korrekte persoon betrekking het deur die datums, plekke en naasbestaandes na te gaan. Wanneer jy veranderinge aanbring aan die genealogiese gegewens, maak asseblief seker dat jy die bronne waarvan die inligting afgelei is, ook vermeld.

en: <default theme>
af: <verstek tema>

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
af: <div class="largeError">Kennisgewing:</div><div class="error">Deur hierdie vorm te voltooi en in te dien, stem jy in om:<ul><li>die privaatheid van lewende persone op ons webwerf te beskerm,</li><li>en in die tekskassie hieronder te verduidelik aan wie jy verwant is, of om ons van inligting te voorsien oor iemand wat op ons webwerf gelys moet word.</li></ul></div>

en: A chart displaying relationships between two individuals.
af: ’n Diagram wat die verwantskappe tussen twee persone aantoon.

en: A chart of an individual’s ancestors and descendants, as a family book.
af: ’n Diagram van ’n persoon se voorouers en nageslagte, weergegee as ’n familieboek.

en: A chart of an individual’s ancestors, as a compact tree.
af: ’n Diagram van ’n persoon se voorouers, weergegee as ’n kompakte boom.

en: A chart of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
af: ’n Diagram van ’n persoon se voorouers, weergegee in ’n boomstruktuur.

en: A chart of an individual’s ancestors.
af: ’n Diagram van ’n persoon se voorouers.

en: A chart of an individual’s descendants.
af: ’n Diagram van ’n persoon se nageslag.

en: A chart of individuals’ lifespans.
af: ’n Diagram van persone se lewensdure.

en: A child may have more than one set of parents. The relationship between the child and the parents can be biological, legal, or based on local culture and tradition. If no pedigree is specified, then a biological relationship will be assumed.
af: ’n Kind mag meer as een stel ouers hê. Die verwantskap tussen kind en ouers kan biologies, wettelik of gebaseer wees op plaaslike kultuur en tradisie. As die verwantskap nie gespesifiseer word nie, word ’n biologiese verwantskap aanvaar.

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
af: ’n Algemene fout is om verskeie skakels na dieselfde rekord te hê, byvoorbeeld om dieselfde kind meer as een keer in ’n gesinsrekord te lys..

en: A database server can store many separate databases. You need to select an existing database (created by your server’s administrator) or create a new one (if your database user account has sufficient privileges).
af: 'n Databasisbediener kan baie afsonderlike databasisse bewaar. Jy moet ’n bestaande databasis kies (geskep deur die beheerder van jou bediener) of ’n nuwe skep (as jou databasis gebruikersrekening voldoende voorregte het).

en: A fan chart of an individual’s ancestors.
af: ’n Waaierdiagram van ’n persoon se voorouers.

en: A file on the server
af: ’n Lêer op die bediener

en: A file on your computer
af: ’n Lêer op jou rekenaar

en: A greeting message and useful links for a user.
af: ’n Groetboodskap en nuttige skakels vir ’n gebruiker.

en: A greeting message for site visitors.
af: ’n Groetboodskap vir besoekers aan die werf.

en: A list of changes that need to be reviewed by a moderator, and email notifications.
af: ’n Lys met veranderinge wat deur ’n moderator hersien moet word, en epos-kennisgewings.

en: A list of frequently asked questions and answers.
af: ’n Lys met vrae en antwoorde wat gereeld gevra word.

en: A list of records that have been updated recently.
af: ’n Lys van rekords wat onlangs gewysig is.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
af: ’n Lys van take en aktiwiteite wat met die stamboom verband hou.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
af: ’n Lys van die Hebreeuse dodeherdenkings wat plaas sal vind in die nabye toekoms.

en: A list of the anniversaries that occur today.
af: ’n Lys van herdenkings wat vandag plaasvind.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
af: ’n Lys van gedenkdae wat in die nabye toekoms sal plaasvind.

en: A list of the most popular given names.
af: ’n Lys met die mees gewilde voorname.

en: A list of the most popular surnames.
af: ’n Lys met die mees gewilde vanne.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
af: ’n Lys van die bladsye wat die meeste kere bekyk is.

en: A list of users and visitors who are currently online.
af: ’n Lys van gebruikers en besoekers wat tans aanlyn is.

en: A media object is a record in the family tree which contains information about a media file. This information may include a title, a copyright notice, a transcript, privacy restrictions, etc. The media file, such as the photo or video, can be stored locally (on this webserver) or remotely (on a different webserver).
af: ’n Mediavoorwerp is ’n rekord in die stamboom wat inligting bevat oor ’n medialêer. Hierdie inligting kan ’n titel,  ’n kopieregkennisgewing, ’n afskrif, privaatheidsbeperkinge ens insluit. Die medialêer, byv. ’n foto of video, kan plaaslik (op hierdie webbediener) of elders (op ’n ander webbediener) geberg word.

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
af: ’n Nuwe wagwoord is geskep en is per epos na %s gestuur. Jy kan die wagwoord verander nadat jy aangemeld het.

en: A new password has been requested for your username.
af: ’n Nuwe wagwoord is vir jou gebruikersnaam aangevra.

en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
af: ’n Nuwe gebruiker (%1$s) het ’n rekening (%2$s) versoek en die epos-adres (%3$s) bevestig.

en: A new version of webtrees is available.
af: ’n Nuwer weergawe van webtrees is beskikbaar.

en: A private area to record notes or keep a journal.
af: ’n Private area om notas te maak of om in ’n joernaal te skryf.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
af: ’n Voornemende gebruiker het by webtrees aangemeld met hierdie adres %s.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
af: ’n Verslag van ’n persoon se voorouers, weergegee in ’n boomstruktuur.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
af: ’n Verslag van ’n persoon se voorouers opgestel soos ’n verhaal.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
af: ’n Verslag van ’n persoon se nageslag, opgestel soos ’n verhaal.

en: A report of an individual’s details.
af: ’n Verslag van ’n persoon se besonderhede.

en: A report of facts which are supported by a given source.
af: ’n Verslag van feite wat deur ’n bepaalde bron ondersteun word.

en: A report of family members and their details.
af: ’n Verslag van gesinslede en hul besonderhede.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
af: ’n Verslag van persone wat op ’n bepaalde tyd of plek oorlede is.

en: A report of individuals who had a given occupation.
af: ’n Verslag van persone wat ’n bepaalde beroep gevolg het.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
af: ’n Verslag van persone wat gebore is in ’n gegewe tydperk of plek.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
af: ’n Verslag van persone wat op ’n bepaalde plek begrawe is.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
af: ’n Verslag van persone wat tydens ’n gegewe periode of op ’n gegewe plek getroud is.

en: A report of recent and pending changes.
af: ’n Verslag van onlangse en hangende veranderinge.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
af: ’n Verslag van die gesinne wat nou verwant aan ’n persoon is.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
af: ’n Verslag van persone wat nou verwant aan ’n ander persoon is.

en: A report of the information provided by a source.
af: 'n Verslag van die inligting wat deur 'n bron verskaf word.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
af: 'n Verslag van die inligting wat vir 'n persoon en hulle familielede ontbreek.

en: A report of vital records for a given date or place.
af: 'n Verslag van belangrike rekords vir 'n bepaalde datum of plek.

en: A role is a set of access rights, which give permission to view data, change preferences, etc. Access rights are assigned to roles, and roles are granted to users. Each family tree can assign different access to each role, and users can have a different role in each family tree.
af: 'n Rol is ’n stel toegangsregte wat toestemming gee om data te bekyk, voorkeure te wysig, ens. Toegangsregte word toegeken aan rolle, en rolle word aan gebruikers toegestaan. Elke stamboom kan verskillende regte toeken aan elke rol, en gebruikers kan moontlik ’n verskillende rol in elke stamboom hê.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
af: 'n Sypaneel wat 'n alfabetiese lys van al die families in die stamboom vertoon.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
af: 'n Sypaneel wat 'n alfabetiese lys van al die persone in die stamboom vertoon.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
af: 'n Sybalk wat 'n persoon se naaste gesinne en familielede vertoon.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
af: 'n Sybalk wat nie-genealogiese inligting oor 'n persoon vertoon.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
af: 'n Sybalk wat 'n persoon se nageslag vertoon.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
af: 'n Oortjie wat die naaste familielede van 'n persoon vertoon.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
af: 'n Oortjie wat die feite en gebeurtenisse van 'n persoon vertoon.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
af: 'n Oortjie wat die mediavoorwerpe wat aan ’n persoon gekoppel is, vertoon.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
af: 'n Oortjie wat die notas wat aan 'n persoon gekoppel is, vertoon.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
af: 'n Oortjie wat die bronne vertoon wat aan 'n persoon gekoppel is.

en: A timeline displaying individual events.
af: 'n Tydlyn wat individuele gebeurtenisse vertoon.

en: A user will not be able to sign in until both “email verified” and “approved by administrator” are selected.
af: 'n Gebruiker kan nie aanmeld voordat beide “e-pos bevestig” en “deur 'n beheerder goedgekeur” gekies is nie.

en: A watermark is text that is added to an image, to discourage others from copying it without permission.
af: 'n Watermerk is teks wat by 'n beeld gevoeg word, om ander te ontmoedig om dit sonder toestemming te kopieër.

en: A.M.
af: vm

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
af: ALFABET_kleinletters=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
af: ALFABET_hoofletters=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

en: API key
af: API-sleutel

en: Aba, Nigeria
af: Aba, Nigerië

en: Abbreviate place names
af: Gebruik afkortings vir plekname

en: Abbreviation
af: Afkorting

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
af: Apr.

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
af: Aug.

[ctx: Abbreviation for December]
en: Dec
af: Des.

[ctx: Abbreviation for February]
en: Feb
af: Feb.

[ctx: Abbreviation for January]
en: Jan
af: Jan.

[ctx: Abbreviation for July]
en: Jul
af: Jul.

[ctx: Abbreviation for June]
en: Jun
af: Jun.

[ctx: Abbreviation for March]
en: Mar
af: Mrt

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
af: Mei

[ctx: Abbreviation for November]
en: Nov
af: Nov.

[ctx: Abbreviation for October]
en: Oct
af: Okt.

[ctx: Abbreviation for September]
en: Sep
af: Sep.

en: Accept
af: Aanvaar

en: Accept all changes
af: Aanvaar al die veranderinge

en: Access level
af: Toegangs vlak

en: Access to family trees
af: Toegang tot stambome

en: Account approval and email verification
af: Goedkeuring van rekening en epos verifikasie

en: Accra, Ghana
af: Akkra, Ghana

en: Add
af: Voeg by

en: Add %s to the clippings cart
af: Plaas %s in die knipselmandjie

en: Add a blank row
af: Voeg 'n leë reël by

en: Add a brother or sister
af: Voeg 'n broer of suster by

en: Add a child
af: Voeg 'n kind by

en: Add a child to create a one-parent family
af: Voeg 'n kind by om 'n eenouergesin te skep

en: Add a child to this family
af: Voeg 'n kind by hierdie gesin

en: Add a fact
af: Voeg 'n feit by

en: Add a father
af: Voeg 'n vader by

en: Add a favorite
af: Voeg 'n gunsteling by

en: Add a geographic location
af: Voeg 'n geografiese ligging by

en: Add a husband
af: Voeg 'n eggenoot by

en: Add a husband to this family
af: Voeg 'n eggenoot by hierdie gesin

en: Add a husband using an existing individual
af: Voeg 'n reeds bestaande persoon as eggenoot by hierdie gesin

en: Add a journal entry
af: Voeg 'n joernaalinskrywing by

en: Add a media object
af: Voeg 'n media-objek by

en: Add a mother
af: Voeg 'n moeder by

en: Add a name
af: Voeg 'n naam by

en: Add a news article
af: Voeg 'n nuusberig by

en: Add a note
af: Voeg 'n nota by

en: Add a restriction
af: Voeg 'n beperking by

en: Add a scrollbar when block contents grow
af: Voeg 'n skuifbalk by wanneer die inhoud van 'n blok toeneem

en: Add a shared note
af: Voeg 'n gedeelde nota by

en: Add a son or daughter
af: Voeg 'n seun of dogter by

en: Add a source citation
af: Voeg 'n bronvermelding by

en: Add a spouse
af: Voeg 'n gade by

en: Add a story
af: Voeg 'n verhaal by

en: Add a user
af: Voeg 'n gebruiker by

en: Add a wife
af: Voeg 'n eggenote by

en: Add a wife to this family
af: Voeg 'n eggenote by hierdie gesin

en: Add a wife using an existing individual
af: Voeg 'n reeds bestaande persoon by as 'n eggenote

en: Add an FAQ
af: Voeg 'n FAQ by

en: Add an associate
af: Voeg 'n deelgenoot by

en: Add another individual to the chart
af: Voeg nog 'n persoon by die diagram

en: Add from clipboard
af: Voeg by vanaf die klembord

en: Add individuals
af: Voeg persone by

en: Add links
af: Voeg skakels by

en: Add marriage details
af: Voeg huwelikbesonderhede by

en: Add missing death records
af: Voeg ontbrekende sterfrekords by

en: Add missing married names
af: Voeg ontbrekende getroude name by

en: Add more fields
af: Voeg meer velde by

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
af: Voeg verhale by vir persone in die stamboom.

en: Add spaces where long lines were wrapped
af: Voeg spasies by waar lang reëls afgebreek is

en: Add the GEDCOM media path to filenames
af: Voeg die GEDCOM media-pad by lêername

en: Add to TITLE header tag
af: Voeg by TITLE voorstuk-etiket

en: Add to favorites
af: Voeg by gunstelinge

en: Add to the clippings cart
af: Voeg by die knipselversameling

en: Add unique identifiers
af: Voeg unieke identifiseerders by

en: Add unlinked records
af: Voeg ongekoppelde rekords by

en: Add watermarks to thumbnails
af: Voeg watermerke by die miniature

en: Add your own text and graphics.
af: Voeg jou eie teks en grafika by.

en: Add/edit a journal/news entry
af: Wysig/voeg ’n joernaalinskrywing/nuusberig by

en: Address
af: Adres

en: Address line 1
af: Adresreël 1

en: Address line 2
af: Adresreël 2

en: Adelaide, Australia
af: Adelaide, Australië

en: Administrator
af: Beheerder

en: Administrator account
af: Beheerdersrekening

en: Administrator comments on user
af: Beheerder se kommentaar i.v.m. gebruiker

en: Administrators
af: Beheerders

en: Adopted by both parents
af: Deur beide ouers aangeneem

en: Adopted by father
af: Deur vader aangeneem

en: Adopted by mother
af: Deur moeder aangeneem

en: Adoption
af: Aanneming

en: Adoption of a brother
af: Aanneming van 'n broer

en: Adoption of a child
af: Aanneming van 'n kind

en: Adoption of a daughter
af: Aanneming van 'n dogter

en: Adoption of a grandchild
af: Aanneming van 'n kleinkind

en: Adoption of a granddaughter
af: Aanneming van 'n kleindogter

en: Adoption of a grandson
af: Aanneming van 'n kleinseun

en: Adoption of a half-brother
af: Aanneming van 'n halfbroer

en: Adoption of a half-sibling
af: Aanneming van 'n halfbroer/suster

en: Adoption of a half-sister
af: Aanneming van 'n halfsuster

en: Adoption of a sibling
af: Aanneming van 'n broer/suster

en: Adoption of a sister
af: Aanneming van 'n suster

en: Adoption of a son
af: Aanneming van 'n seun

en: Adult christening
af: Volwasse doop

en: Advanced fact preferences
af: Gevorderde voorkeure vir feite

en: Advanced name facts
af: Gevorderde feite vir name

en: Advanced place name facts
af: Gevorderde feite vir plekname

en: Advanced search
af: Uitgebreide soektog

en: Africa
af: Afrika

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
af: Nadat die stamboom geskep is, sal jy gegewens vanuit 'n GEDCOM lêer kan inlees.

en: After you have signed in, select the “My account” link under the “My pages” menu and fill in the password fields to change your password.
af: Nadat jy aangemeld het: kies die "My rekening" skakel in die "My bladsy" kieslys en vul die wagwoordvelde in om jou wagwoord te wysig.

en: Age
af: Ouderdom

en: Age at birth of child
af: Leeftyd by geboorte van kind

en: Age at which to assume an individual is dead
af: Leeftyd waarna aanvaar word dat die persoon oorlede is

en: Age between husband and wife
af: Verskil in ouderdom tussen man en vrou

en: Age between siblings
af: Verskil in ouderdom tussen kinders

en: Age between wife and husband
af: Verskil in ouderdom tussen vrou en man

en: Age difference
af: Verskil in ouderdom

en: Age in year of first marriage
af: Ouderdom in die jaar van die eerste huwelik

en: Age in year of marriage
af: Ouderdom by huwelik

en: Age of parents next to child’s birthdate
af: Ouers se ouderdom langs kind se geboortedatum

en: Age related to birth year
af: Ouderdom mbt geboortejaar

en: Age related to death year
af: Ouderdom m.b.t. jaar van afsterwe

en: Agency
af: Agentskap

en: Aland Islands
af: Aland Eilande

en: Albania
af: Albanië

en: Albuquerque, New Mexico, United States
af: Albuquerque, Nieu-Meksiko, Verenigde State

en: Algeria
af: Algerië

en: Alive
af: Lewend

en: All
af: Almal

en: All changes in PhpGedView must be accepted
af: Alle veranderinge in PhpGedView moet aanvaar word

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
af: Alle bestaande PhpGedView-gebruikers moet unieke eposadresse hê

en: All facts and events
af: Alle feite en gebeurtenisse

en: All family facts
af: Alle feite/gebeurtenisse vir gesinne

en: All fields must be completed.
af: Al die velde moet ingevul word.

en: All files have read and write permission.
af: Al die lêers het lees- en skryfregte.

en: All individual facts
af: Alle feite/gebeurtenisse vir persone

en: All individuals
af: Alle persone

en: All records
af: Alle rekords

en: All repository facts
af: Alle feite vir bergplekke

en: All source facts
af: Alle feite vir bronne

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
af: Laat ander modules toe om teks te wysig met ’n ‘WYSIWIG’-teksverwerker, in plaas daarvan om HTML-kode te gebruik.

en: Allow users to see raw GEDCOM records
af: Laat gebruikers toe om die onbewerkte GEDCOM rekords te sien

en: Allow users to select their own theme
af: Gebruikers toelaat om hul eie tema te kies

en: Allow visitors to request a new user account
af: Laat besoekers toe om 'n nuwe gebruikersrekening aan te vra

en: Also known as
af: Ook bekend as

en: American Samoa
af: Amerikaans-Samoa

en: An FAQ can be displayed on just one of the family trees, or on all the family trees.
af: ’n FAQ kan vir slegs een stamboom vertoon word, of vir al die stambome.

en: An administrator must approve the new user account and select an access level before the user can sign in.
af: ’n Beheerder moet ’n nuwe gebruikersrekening goedkeur en ’n toegangsvlak toeken voordat die gebruiker kan aanmeld.

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
af: ’n Alternatief vir die “media”-oortjie, wat ’n gevorderde beeld bekyker bevat.

en: An alternative way to display charts.
af: 'n Alternatiewe manier om diagramme weer te gee.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
af: 'n Alternatiewe metode om sensus afskrifte in te lees en aan persone te koppel.

en: An alternative way to select a new theme.
af: 'n Alternatiewe manier om 'n nuwe tema te kies.

en: An alternative way to sign in and sign out.
af: 'n Alternatiewe manier om aan en af te meld.

en: An associate is another individual who was involved with this fact or event, such as a witness or a priest.
af: 'n Deelgenoot is 'n ander persoon wie betrokke was by hierdie feit of gebeurtenis, soos ’n getuie of ’n priester.

en: An associate is another individual who was involved with this individual, such as a friend or an employer.
af: 'n Deelgenoot is ’n ander persoon wat betrokke was by hierdie persoon, soos ’n vriend of ’n werkgewer.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
af: 'n Kieslys om persone, gesinne, bronne, ens. te wysig.

en: An error occurred when unzipping the file.
af: 'n Fout het voorgekom tydens die uitpak (“unzipping”) van ’n lêer.

en: An hourglass chart of an individual’s ancestors and descendants.
af: 'n Uurglasdiagram van 'n persoon se voor- en nageslagte.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
af: 'n Interaktiewe boom, wat al die voorouers en afstammelinge van 'n persoon vertoon.

en: An unexpected database error occurred.
af: 'n Onverwagte databasisfout het voorgekom.

en: Ancestors
af: Voorouers

en: Ancestors interest
af: Belangstelling in voorouers

en: Ancestors of
af: Voorouers van

en: Ancestors of %s
af: Voorouers van %s

en: Ancestral file number
af: ‘Ancestral File’ nommer

en: Anchorage, Alaska, United States
af: Anchorage, Alaska, Verenigde State

en: Anniversary
af: Herdenking

en: Anniversary calendar
af: Kalender van gedenkdae

en: Annulment
af: Nietigverklaring

en: Answer
af: Antwoord

en: Antarctica
af: Antarktika

en: Antigua and Barbuda
af: Antigua en Barbuda

en: Anyone with a user account can access this website.
af: Enigiemand met ’n gebruikersrekening het toegang tot hierdie webwerf.

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
af: Pas outomatiese korreksies toe op jou stamboomdata.

en: Apply privacy settings
af: Pas privaatheidsinstellings toe

en: Apply these preferences to all family trees
af: Pas hierdie voorkeure toe op al die stambome

en: Apply these preferences to new family trees
af: Pas hierdie voorkeure toe op nuwe stambome

en: Approval of account at %s
af: Goedkeuring van rekening by %s

en: Approved
af: Goedgekeur

en: Approved by administrator
af: Goedgekeur deur die beheerder

en: Aqua Marine
af: Akwamaryn

en: Are you sure you want to delete this fact?
af: Moet die feit rêrig vernieig word?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
af: Is jy seker dat jy hierdie boodskap wil skrap? Dit kan nie later herwin word nie.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
af: Is jy seker dat jy “%s” wil vernietig?

en: Are you sure you want to reject all the changes to this family tree?
af: Is jy seker dat jy alle veranderinge aan hierdie stamboom ongedaan wil maak?

en: Are you sure you want to remove links to this media object?
af: Is jy seker dat jy die skakels na hierdie media objek wil verwyder?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
af: Is jy seker dat jy hierdie item van jou lys van gunstelinge wil verwyder?

en: Argentina
af: Argentinië

en: Armenia
af: Armenië

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
af: Naas die gebruik van die gereedskapsbalk vir HTML-formatering, kan jy ook databasisvelde invoeg wat outomaties bygewerk word. Hierdie spesiale velde word deur <b>#</b> tekens gemerk. Byvoorbeeld <b>#totalFamilies#</b> word vervang deur die werklike getal families in die databasis. Gevorderde gebruikers sou CSS-klasse aan hulle teks kon toevoeg, sodat die uitleg by die gekose tema aanpas.

en: Ash
af: As

en: Asia
af: Asië

en: Associate
af: Deelgenoot

en: Associate events with this source
af: Koppel gebeurtenisse met hierdie bron

en: Associates
af: Deelgenote

en: Asuncion, Paraguay
af: Asunción, Paraguay

en: At sea
af: Ter see

en: Atlanta, Georgia, United States
af: Atlanta, Georgia, Verenigde State

en: Attendant
af: Oppasser

en: Attending
af: Versorg

en: Audio
af: Klank

en: Australia
af: Australië

en: Austria
af: Oostenryk

en: Author
af: Outeur

en: Author of last change
af: Outeur van die laaste inskrywing

en: Automatically accept changes made by this user
af: Aanvaar die veranderinge wat hierdie gebruiker maak outomaties

en: Automatically expand notes
af: Brei notas outomaties uit

en: Automatically expand sources
af: Brei outomaties die bronne uit

en: Available blocks
af: Beskikbare blokke

en: Average age
af: Gemiddelde ouderdom

en: Average age at death
af: Gemiddelde ouderdom by afsterwe

en: Average age in century of marriage
af: Gemiddelde ouderdom in eeu van huwelik

en: Average age related to death century
af: Gemiddelde ouderdom in verhouding tot eeu van afsterwe

en: Average number of children per family
af: Gemiddelde aantal kinders per gesin

en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
af: Vermy spasies en leestekens. 'n Van sou ’n goeie keuse wees.

en: Azerbaijan
af: Azerbeidjan

en: Azores
af: Asore

en: Bahrain
af: Bahrein

en: Bangladesh
af: Bangladesj

en: Baptism
af: Doop

en: Baptism of a brother
af: Doop van 'n broer

en: Baptism of a child
af: Doop van 'n kind

en: Baptism of a daughter
af: Doop van 'n dogter

en: Baptism of a grandchild
af: Doop van 'n kleinkind

en: Baptism of a granddaughter
af: Doop van 'n kleindogter

en: Baptism of a grandson
af: Doop van 'n kleinseun

en: Baptism of a half-brother
af: Doop van 'n halfbroer

en: Baptism of a half-sibling
af: Doop van 'n halfbroer/suster

en: Baptism of a half-sister
af: Doop van 'n halfsuster

en: Baptism of a sibling
af: Doop van 'n broer/suster

en: Baptism of a sister
af: Doop van 'n suster

en: Baptism of a son
af: Doop van 'n seun

en: Batch update
af: Bondelbywerking

en: Baton Rouge, Louisiana, United States
af: Baton Rouge, Louisiana, Verenigde State

en: Bearing
af: Rigting

en: Begins with
af: Begin met

en: Belarus
af: Wit-Rusland

en: Belgian Chocolate
af: Belgiese sjokolade

en: Belgium
af: België

en: Bern, Switzerland
af: Bern, Switserland

en: Best man
af: Strooijonker

en: Bhutan
af: Bhoetan

en: Bibliography
af: Bibliografie

en: Billings, Montana, United States
af: Billings, Montana, Verenigde State

en: Binary data object
af: Binêre data voorwerp

en: Birmingham, Alabama, United States
af: Birmingham, Alabama, Verenigde State

en: Birth
af: Geboorte

en: Birth by country
af: Geboortes per land

en: Birth date range end
af: Einde van geboortedatum perk

en: Birth date range start
af: Begin van geboortedatum perk

en: Birth of a brother
af: Geboorte van 'n broer

en: Birth of a child
af: Geboorte van 'n kind

en: Birth of a daughter
af: Geboorte van 'n dogter

en: Birth of a grandchild
af: Geboorte van 'n kleinkind

en: Birth of a granddaughter
af: Geboorte van 'n kleindogter

en: Birth of a grandson
af: Geboorte van 'n kleinseun

en: Birth of a half-brother
af: Geboorte van 'n halfbroer

en: Birth of a half-sibling
af: Geboorte van 'n halfbroer/suster

en: Birth of a half-sister
af: Geboorte van 'n halfsuster

en: Birth of a sibling
af: Geboorte van 'n broer/suster

en: Birth of a sister
af: Geboorte van 'n suster

en: Birth of a son
af: Geboorte van 'n seun

en: Birth places
af: Geboorteplekke

en: Birthplace contains
af: Geboorteplek bevat

en: Births
af: Geboortes

en: Births by century
af: Geboortes per eeu

en: Bismarck, North Dakota, United States
af: Bismarck, Noord-Dakota

en: Blessing
af: Seëning

en: Block
af: Blok

en: Blocks
af: Blokke

en: Blue Lagoon
af: Blou Strandmeer

en: Blue Marine
af: Seeblou

en: Body
af: Inhoud

en: Bogota, Colombia
af: Bogotá, Colombia

en: Boise, Idaho, United States
af: Boise, Idaho, Verenigde State

en: Bolivia
af: Bolivië

en: Book
af: Boek

en: Booklet
af: Boekie

en: Born in the covenant
af: Gebore in die verbond

en: Bosnia and Herzegovina
af: Bosnië en Herzegowina

en: Boston, Massachusetts, United States
af: Boston, Massachusetts, Verenigde State

en: Both alive
af: Beide lewend

en: Both dead
af: Beide oorlede

en: Bountiful, Utah, United States
af: Bountiful, Utah, Verenigde State

en: Bouvet Island
af: Bouvet-eiland

en: Branches
af: Takke

en: Branches of the %s family
af: Takke van die %s familie

en: Brazil
af: Brasilië

en: Bridesmaid
af: Bruidsmeisie

en: Brigham City, Utah, United States
af: Brigham Stad, Utah, Verenigde State

en: Brisbane, Australia
af: Brisbane, Australië

en: Brit milah of a brother
af: Brit milah van 'n broer

en: Brit milah of a grandson
af: Brit milah van 'n kleinseun

en: Brit milah of a half-brother
af: Brit milah van 'n halfbroer

en: Brit milah of a son
af: Brit milah van 'n seun

en: British Indian Ocean Territory
af: Britse Indiese Oseaangebied

en: British Virgin Islands
af: Britse Maagde-eilande

en: Brother
af: Broer

en: Brunei Darussalam
af: Broenei Darussalam

en: Buenos Aires, Argentina
af: Buenos Aires, Argentinië

en: Bulgaria
af: Bulgarye

en: Burial
af: Begrafnis

en: Burial of a brother
af: Begrafnis van 'n broer

en: Burial of a child
af: Begrafnis van 'n kind

en: Burial of a daughter
af: Begrafnis van 'n dogter

en: Burial of a father
af: Begrafnis van 'n vader

en: Burial of a grandchild
af: Begrafnis van 'n kleinkind

en: Burial of a granddaughter
af: Begrafnis van 'n kleindogter

en: Burial of a grandfather
af: Begrafnis van 'n oupa

en: Burial of a grandmother
af: Begrafnis van 'n ouma

en: Burial of a grandparent
af: Begrafnis van 'n grootouer

en: Burial of a grandson
af: Begrafnis van 'n kleinseun

en: Burial of a half-brother
af: Begrafnis van 'n halfbroer

en: Burial of a half-sibling
af: Begrafnis van 'n halfbroer/suster

en: Burial of a half-sister
af: Begrafnis van 'n halfsuster

en: Burial of a husband
af: Begrafnis van 'n eggenoot

en: Burial of a maternal grandfather
af: Begrafnis van 'n oupa aan moederskant

en: Burial of a maternal grandmother
af: Begrafnis van 'n ouma aan moederskant

en: Burial of a maternal grandparent
af: Begrafnis van 'n grootouer aan moederskant

en: Burial of a mother
af: Begrafnis van 'n moeder

en: Burial of a parent
af: Begrafnis van 'n ouer

en: Burial of a paternal grandfather
af: Begrafnis van 'n oupa aan vaderskant

en: Burial of a paternal grandmother
af: Begrafnis van 'n ouma aan vaderskant

en: Burial of a paternal grandparent
af: Begrafnis van 'n grootouer aan vaderskant

en: Burial of a sibling
af: Begrafnis van 'n broer/suster

en: Burial of a sister
af: Begrafnis van 'n suster

en: Burial of a son
af: Begrafnis van 'n seun

en: Burial of a spouse
af: Begrafnis van 'n wederhelf

en: Burial of a wife
af: Begrafnis van 'n eggenote

en: Burial place contains
af: Begrafnis pleknaam bevat

en: Buyer
af: Koper

en: By default, SMTP works on port 25.
af: By verstek, werk SMTP deur poort 25.

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
af: By verstek, toon die lys slegs die plekke wat in jou familiestambome voorkom. Jy mag die besonderhede van ander plekke hê, soos dié wat in grootmaat vanaf 'n eksterne lêer ingevoer word. As jy hierdie opsie kies, sal al die plekke getoon word, insluitend dié wat tans nie gebruik word nie.

en: By default, your server allows scripts to run for %s second. | By default, your server allows scripts to run for %s seconds.
af[0]: By verstek, laat jou bediener toe dat skripte vir %s sekonde loop.
af[1]: By verstek, laat jou bediener toe dat skripte vir %s sekondes loop.

en: By default, your server allows scripts to use %s of memory.
af: By verstek, laat jou bediener skripts toe om van %s geheue gebruik te maak.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
af: 10de

[ctx: CENTURY]
en: 11th
af: 11de

[ctx: CENTURY]
en: 12th
af: 12de

[ctx: CENTURY]
en: 13th
af: 13de

[ctx: CENTURY]
en: 14th
af: 14de

[ctx: CENTURY]
en: 15th
af: 15de

[ctx: CENTURY]
en: 16th
af: 16de

[ctx: CENTURY]
en: 17th
af: 17de

[ctx: CENTURY]
en: 18th
af: 18de

[ctx: CENTURY]
en: 19th
af: 19de

[ctx: CENTURY]
en: 1st
af: 1ste

[ctx: CENTURY]
en: 20th
af: 20ste

[ctx: CENTURY]
en: 21st
af: 21ste

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
af: 2de

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
af: 3de

[ctx: CENTURY]
en: 4th
af: 4de

[ctx: CENTURY]
en: 5th
af: 5de

[ctx: CENTURY]
en: 6th
af: 6de

[ctx: CENTURY]
en: 7th
af: 7de

[ctx: CENTURY]
en: 8th
af: 8ste

[ctx: CENTURY]
en: 9th
af: 9de

en: Calculating…
af: Besig om te bereken…

en: Calendar
af: Kalender

en: Calendar conversion
af: Kalender omskakeling

en: Calgary, Alberta, Canada
af: Calgary, Alberta, Kanada

en: Call number
af: Inventarisnommer

en: Cambodia
af: Kambodja

en: Cameroon
af: Kameroen

en: Campinas, Brazil
af: Campinas, Brasilië

en: Canada
af: Kanada

en: Cape Verde
af: Kaap Verde

en: Card
af: Kaart

en: Cardston, Alberta, Canada
af: Cardston, Alberta, Kanada

en: Case insensitive
af: Hoofletterongevoellig

en: Caste
af: Kaste

en: Categories
af: Klasse

en: Cause
af: Oorsaak

en: Cause of death
af: Doodsoorsaak

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
af: Waarskuwing! Dit mag lank duur. Wees geduldig asb.

en: Caution: old modules may not work, or they may prevent webtrees from working.
af: Let op: ou modules mag miskien nie werk nie, of kan veroorsaak dat webtrees nie meer werk nie.

en: Caution: old themes may not work, or they may prevent webtrees from working.
af: Let op: ou temas mag miskien nie werk nie, of kan veroorsaak dat webtrees nie meer werk nie.

en: Cayman Islands
af: Kaaimanseilande

en: Cebu City, Philippines
af: Cebu Stad, Filippyne

en: Cemeteries
af: Begraafplase

en: Cemetery
af: Begraafplas

en: Census
af: Sensus

en: Census assistant
af: Sensus assistent

en: Census date
af: Sensus datum

en: Census place
af: Sensus plek

en: Census transcript
af: Sensus afskrif

en: Central African Republic
af: Sentraal-Afrikaanse Republiek

en: Certificate
af: Sertifikaat

en: Chad
af: Tsjad

en: Change
af: Verander

en: Change family members
af: Verander Gesinslede

en: Change flag
af: Verander vlag

en: Change the blocks on this user’s “My page”
af: Verander die blokke op die “My bladsy” van hieride gebruiker

en: Change the “Home page” blocks
af: Verander die “Tuisblad” blokke

en: Change the “My page” blocks
af: Verander die “My bladsy” blokke

en: Changed on %1$s
af: Verander op %1$s

en: Changed on %1$s by %2$s
af: Gewysig op %1$s deur %2$s

en: Changes
af: Veranderinge

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
af[0]: Veranderinge in die laaste %s dag
af[1]: Veranderinge in die laaste %s dae

en: Changes log
af: Logboek van wysigings

en: Character set
af: Tekenreeks

en: Chart
af: Diagram

en: Chart preferences
af: Diagram voorkeure

en: Chart type
af: Diagramtipe

en: Charts
af: Diagramme

en: Check file permissions…
af: Kontroleer lêerregte…

en: Check for custom modules…
af: Kontroleer vir nie-standaard modules…

en: Check for custom themes…
af: Kontroleer vir nie-standaard temas…

en: Check for errors
af: Kontroleer vir foute

en: Check for pending changes…
af: Kontroleer vir wysigings wat hangend is…

en: Check the access rights on this folder.
af: Kontroleer die toegangsregte vir hierdie lêergids.

en: Check the settings and try again.
af: Kontroleer die instellinge en probeer weer.

en: Checking server capacity
af: Besig om die kapasiteit van die bediener te bereken

en: Checking server configuration
af: Besig om die bediener opstelling te kontroleer

en: Chicago, Illinois, United States
af: Chicago, Illinois, Verenigde State

en: Child
af: Kind

en: Child of
af: Kind van

en: Child of %s
af: Kind van %s

en: Children
af: Kinders

en: Children in family
af: Aantal kinders in die gesin

en: Children of
af: Kinders van

en: Children take a patronym instead of a surname.
af: Kinders kry 'n vadersnaam in plaas van 'n familienaam.

en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
af: Kinders kry 'n familienaam van die vader, en één van die moeder.

en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
af: Kinders kry 'n familienaam van die moeder en één van die vader.

en: Children take their father’s surname.
af: Kinders kry die familienaam van hulle vader.

en: Children take their mother’s surname.
af: Kinders kry die familienaam van hulle moeder.

en: Chile
af: Chili

en: China
af: Sjina

en: Choose a report to run
af: Kies watter verslag saamgestel moet word

en: Choose relatives
af: Kies familielede

en: Choose the thumbnail image that you want to upload. Although thumbnails can be generated automatically for images, you may wish to generate your own thumbnail, especially for other media types. For example, you can provide a still image from a video, or a photograph of the individual who made an audio recording.
af: Kies die miniatuur wat jy wil oplaai. Hoewel miniature van beelde outomaties geskep kan word, mag jy miskien self 'n miniatuur wil skep, veral vir ander media soorte. Byvoorbeeld, jy kan 'n stilbeeld van 'n video, of 'n foto van die persoon wat 'n klankopname gemaak het, skep.

en: Choose user defined welcome text typed below
af: Kies die welkomteks, wat hieronder ingetik word

en: Choose:
af: Kies

en: Christening
af: Doop

en: Christening of a brother
af: Doop van 'n broer

en: Christening of a child
af: Doop van 'n kind

en: Christening of a daughter
af: Doop van 'n dogter

en: Christening of a grandchild
af: Doop van 'n kleinkind

en: Christening of a granddaughter
af: Doop van 'n kleindogter

en: Christening of a grandson
af: Doop van 'n kleinseun

en: Christening of a half-brother
af: Doop van 'n halfbroer

en: Christening of a half-sibling
af: Doop van 'n halfbroer/suster

en: Christening of a half-sister
af: Doop van 'n halfsuster

en: Christening of a sibling
af: Doop van 'n broer/suster

en: Christening of a sister
af: Doop van 'n suster

en: Christening of a son
af: Doop van 'n seun

en: Christmas Island
af: Kerseiland

en: Circumciser
af: Besnyer

en: Citation details
af: Besonderhede van aanhaling

en: Citizenship
af: Burgerskap

en: City
af: Dorp/Stad

en: Ciudad Juarez, Mexico
af: Ciudad Juárez, Meksiko

en: Civil marriage
af: Burgelike huwelik

en: Civil registrar
af: Burgelike registrateur

en: Clean up data folder
af: Ruim die data-lêergids op

en: Cleared but not yet completed
af: Uitgeklaar, maar nog nie afgehandel nie

en: Clippings cart
af: Knipselmandjie

en: Coat of arms
af: Familiewapen

en: Cochabamba, Bolivia
af: Cochabamba, Bolivië

en: Cocos (Keeling) Islands
af: Kokoseilande

en: Coffee and Cream
af: Koffie en Room

en: Cold Day
af: Koue Dag

en: Colonia Juarez, Mexico
af: Colonia Juarez, Meksiko

en: Columbia River, Washington, United States
af: Columbiarivier, Washington

en: Columbia, South Carolina, United States
af: Columbia, Suid-Carolina

en: Columbus, Ohio, United States
af: Columbus, Ohio, Verenigde State

en: Columns per page
af: Kolomme per bladsye

en: Comment
af: Kommentaar

en: Comments
af: Kommentaar

en: Common law marriage
af: Gemeenregtelike huwelik

en: Communicate directly with other users, using private messages.
af: Kommunikeer regstreeks met ander gebruikers, deur gebruik te maak van privaat boodskappe.

en: Comoros
af: Komore

en: Compact tree
af: Kompakte boom

en: Compact tree of %s
af: Kompakte boom van %s

en: Completed before 1970; date not available
af: Afgehandel voor 1970; datum nie beskikbaar nie

en: Completed; date unknown
af: Afgehandel; datum onbekend

en: Compress the GEDCOM file
af: Verdig die GEDCOM lêer

en: Concatenation
af: Aaneenskakeling

en: Confirm password
af: Bevestig wagwoord

en: Confirmation
af: Bevestiging

en: Connection to database server
af: Verbinding met die databasis bediener

en: Contact information
af: Kontakinligting

en: Contact method
af: Kontakmetode

en: Contains
af: Bevat

en: Content
af: Inhoud

en: Continued
af: Vervolg

en: Control panel
af: Beheerpaneel

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
af: Skakel om van UTF-8 na ISO-8859-1

en: Cook Islands
af: Cookeilande

en: Cookies
af: Koekies

en: Copenhagen, Denmark
af: Kopenhagen, Denemarke

en: Copy
af: Kopieer

en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
af: Kopieer alle records van %1$s naar %2$s.

en: Copy files…
af: Kopieer lêers…

en: Copy these files to the folder %s, replacing any that have the same name.
af: Kopieer hierdie lêers na die lêergids %s, en vervang al die lêers met dieselfde naam.

en: Copyright
af: Kopiereg

en: Cordoba, Argentina
af: Córdoba, Argentinië

en: Corporation
af: Korporasie

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
af: Korrigeer NAME-rekords met die formaat "John / DOE /" of "John / DOE ', soos geproduseer deur ouer genealogiese sagteware.

en: Cote d’Ivoire
af: Ivoorkus

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
af: Kon nie die inligting wat ingevoer is, bevestig nie. Probeer asb. weer of kontak die werfbeheerder vir meer inligting.

en: Count
af: Aantal

en: Countries
af: Lande

en: Country
af: Land

en: Counts
af: Aantal

en: County
af: Distrik

en: Create
af: Skep

en: Create a family tree
af: Skep 'n stamboom

en: Create a media object
af: Skep 'n mediavoorwerp

en: Create a repository
af: Skep 'n bergplek

en: Create a shared note
af: Skep 'n gedeelde nota

en: Create a shared note using the census assistant
af: Skep 'n gedeelde nota met behulp van die sensus assistent

en: Create a source
af: Skep 'n bron

en: Create a website access rule
af: Skep 'n webwerf toegangsreël

en: Create an individual
af: Skep 'n persoon

en: Create your own chart
af: Skep jou eie diagram

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
af: Skep, wysig of verwyder 'n stamboom vir elke GEDCOM lêer in die data-lêergids.

en: Cremation
af: Verassing

en: Cremation of a brother
af: Verassing van 'n broer

en: Cremation of a child
af: Verassing van 'n kind

en: Cremation of a daughter
af: Verassing van 'n dogter

en: Cremation of a father
af: Verassing van 'n vader

en: Cremation of a grand-parent
af: Verassing van 'n grootouer

en: Cremation of a grandchild
af: Verassing van 'n kleinkind

en: Cremation of a granddaughter
af: Verassing van 'n kleindogter

en: Cremation of a grandfather
af: Verassing van 'n oupa

en: Cremation of a grandmother
af: Verassing van 'n ouma

en: Cremation of a grandson
af: Verassing van 'n kleinseun

en: Cremation of a half-brother
af: Verassing van 'n halfbroer

en: Cremation of a half-sibling
af: Verassing van 'n halfbroer/suster

en: Cremation of a half-sister
af: Verassing van 'n halfsuster

en: Cremation of a husband
af: Verassing van 'n eggenoot

en: Cremation of a maternal grandfather
af: Verassing van 'n oupa aan moederskant

en: Cremation of a maternal grandmother
af: Verassing van 'n ouma aan moederskant

en: Cremation of a mother
af: Verassing van 'n moeder

en: Cremation of a parent
af: Verassing van 'n ouer

en: Cremation of a paternal grandfather
af: Verassing van 'n oupa aan vaderskant

en: Cremation of a paternal grandmother
af: Verassing van 'n ouma aan vaderskant

en: Cremation of a sibling
af: Verassing van 'n broer/suster

en: Cremation of a sister
af: Verassing van 'n suster

en: Cremation of a son
af: Verassing van 'n seun

en: Cremation of a spouse
af: Verassing van 'n gade

en: Cremation of a wife
af: Verassing van 'n eggenote

en: Croatia
af: Kroasië

en: Cuba
af: Kuba

en: Curitiba, Brazil
af: Curitiba, Brasilië

en: Current
af: Huidige

en: Custom
af: Aangepas

en: Custom event
af: Aangepaste gebeurtenis

en: Custom fact
af: Aangepaste feit

en: Custom module
af: Aangepaste module

en: Custom tags
af: Aangepaste etikette

en: Custom theme
af: Aangepaste tema

en: Custom welcome text
af: Aangepaste welkomsteks

en: Customize this page
af: Pas hierdie bladsy aan

en: Cyprus
af: Ciprus

en: Czech Republic
af: Tsjeggiese Republiek

en: DNA markers
af: DNS merkers

en: Daitch-Mokotoff
af: Daitch–Mokotoff

en: Dallas, Texas, United States
af: Dallas, Texas, Verenigde State

en: Dashboard
af: Paneelbord

en: Data
af: Gegewens

en: Data folder
af: Data-lêergids

en: Database and table names
af: Databasis- en tabelname

en: Database connection
af: Databasisverbinding

en: Database name
af: Databasis name

en: Database password
af: Databasis wagwoord

en: Database user account
af: Databasis gebruikersrekening

en: Date
af: Datum

en: Date differences
af: Datum verskille

en: Date of LDS baptism
af: Datum van LDS doop

en: Date of LDS child sealing
af: Datum van LDS kindverseëling

en: Date of LDS endowment
af: Datum van LDS skenking

en: Date of LDS spouse sealing
af: Datum van die LDS verseëling van 'n gade

en: Date of adoption
af: Datum van aanneming

en: Date of baptism
af: Datum van doop

en: Date of bar mitzvah
af: Datum van bar mitzvah

en: Date of bat mitzvah
af: Datum van die bat mitzvah

en: Date of birth
af: Geboortedatum

en: Date of blessing
af: Datum van seëning

en: Date of brit milah
af: Datum van brit milah

en: Date of burial
af: Datum van begrafnis

en: Date of christening
af: Datum van doop

en: Date of confirmation
af: Datum van bevestiging

en: Date of cremation
af: Datum van verassing

en: Date of death
af: Datum van sterfte

en: Date of divorce
af: Datum van egskeiding

en: Date of emigration
af: Datum van emigrasie

en: Date of engagement
af: Datum van verlowing

en: Date of entry in original source
af: Inskrywingsdatum in oorspronklike bron

en: Date of event
af: Datum van gebeurtenis

en: Date of first communion
af: Datum van eerste nagmaal

en: Date of immigration
af: Datum van immigrasie

en: Date of last change
af: Datum van laaste verandering

en: Date of marriage
af: Huweliksdatum

en: Date of marriage banns
af: Datum van huweliksafkondiging

en: Date of naturalization
af: Datum van naturalisasie

en: Date of ordination
af: Datum van ordening

en: Date of residence
af: Datum van bewoning

en: Date period
af: Datumperiode

en: Date periods are used to indicate that a fact, such as an occupation, continued for a period of time.
af: Datumperiodes word gebruik om aan te dui dat 'n fett, soos 'n beroep, vir 'n bepaalde tydperk voortgeduur het.

en: Date range
af: Datumperk

en: Date ranges are used to indicate that an event, such as a birth, happened on an unknown date within a possible range.
af: Datumperke word gebruik om aan te dui dat 'n gebeurtenis, soos 'n geboorte, op 'n onbekende datum binne 'n moontlike tydsperk plaasgevind het.

en: Date registered
af: Datum geregistreer

en: Date sent
af: Gestuur op

en: Dates are only converted if they are valid for the calendar. For example, only dates between %1$s and %2$s will be converted to the French calendar and only dates after %3$s will be converted to the Gregorian calendar.
af: Datums worde slegs omgeskakel as hulle geldig is vir die kalender. Byvoorbeeld, slags datums tussen %1$s en %2$s sal omgeskakel word na die Franse kalender en slags datums na %3$s sal na die Gregoriaanse kalender omgeskakel word.

en: Dates are stored using English abbreviations and keywords. Shortcuts are available as alternatives to these abbreviations and keywords.
af: Datums word bewaar m.b.v. Engelse afkortings en sleutelwoorde. Kortpaaie is beskikbaar as alternatiewe vir hierdie afkortings en sleutelwoorde.

en: Daughter
af: Dogter

en: Daughter of %s
af: Dogter van %s

en: Day
af: Dag

en: Day not set
af: Dag nie bevestig nie

en: Day:
af: Dag:

en: Dead
af: Oorlede

en: Death
af: Dood

en: Death by country
af: Sterftes per land

en: Death date range end
af: Afsterwe datum eindperk

en: Death date range start
af: Afsterwe datum beginperk

en: Death of a brother
af: Dood van 'n broer

en: Death of a child
af: Dood van 'n kind

en: Death of a daughter
af: Dood van 'n dogter

en: Death of a father
af: Dood van 'n vader

en: Death of a grand-parent
af: Dood van 'n grootouer

en: Death of a grandchild
af: Dood van 'n kleinkind

en: Death of a granddaughter
af: Dood van 'n kleindogter

en: Death of a grandfather
af: Dood van 'n oupa

en: Death of a grandmother
af: Asterwe van 'n ouma

en: Death of a grandson
af: Dood van 'n kleinseun

en: Death of a half-brother
af: Dood van 'n halfbroer

en: Death of a half-sibling
af: Dood van 'n halfbroer/suster

en: Death of a half-sister
af: Dood van 'n halfsuster

en: Death of a husband
af: Dood van 'n eggenoot

en: Death of a maternal grandfather
af: Dood van 'n oupa van moederskant

en: Death of a maternal grandmother
af: Dood van 'n ouma van moederskant

en: Death of a mother
af: Dood van 'n moeder

en: Death of a parent
af: Dood van 'n ouer

en: Death of a paternal grandfather
af: Dood van 'n oupa van vaderskant

en: Death of a paternal grandmother
af: Dood van 'n ouma aan vaderskant

en: Death of a sibling
af: Dood van 'n broer/suster

en: Death of a sister
af: Dood van 'n suster

en: Death of a son
af: Dood van 'n seun

en: Death of a spouse
af: Dood van 'n gade

en: Death of a wife
af: Dood van 'n eggenote

en: Death of one spouse
af: Dood van één gade

en: Death place contains
af: Plek van afsterwe bevat

en: Death places
af: Plekke waar sterftes plassgevind het

en: Deaths
af: Sterftes

en: Deaths by century
af: Sterftes per eeu

en: Decade of birth
af: Dekade van geboorte

en: Decade of death
af: Dekade van sterfte

en: Decade of marriage
af: Dekade van huwelik

en: Default
af: Verstek

en: Default chart
af: Verstekdiagram

en: Default family tree
af: Verstekstamboom

en: Default individual
af: Verstekpersoon

en: Default map type
af: Verstek kaarttipe

en: Default pedigree chart layout
af: Verstekuitleg vir stamboomdiagram

en: Default pedigree generations
af: Verstek getal geslagte vir stamboomdiagram

en: Default theme
af: Verstek Tema

en: Degree
af: Graad

en: Delete
af: Skrap

en: Delete all existing geographic data before importing the file.
af: Skrap alle bestaande geografiese data voor die invoer van die lêer.

en: Delete inactive users
af: Skrap onaktiewe gebruikers

en: Delete selected messages
af: Skrap Geselekteerde Boodskappe

en: Delete temporary files…
af: Skrap tydelike lêers…

en: Delete the preferences for this module.
af: Skrap die voorkeure vir hierdie module.

en: Delete this name
af: Skrap hierdie naam

en: Delete your account
af: Skrap jou rekening

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
af: Deur die gesin te skrap word die skakels tussen al die persone vernietig, maar die persone bly behoue. Is jy seker dat jy hierdie gesin wil skrap?

en: Democratic Republic of the Congo
af: Kongo (Kinshasa)

en: Denmark
af: Denemarke

en: Denver, Colorado, United States
af: Denver, Colorado, Verenigde State

en: Depending on your server configuration, you may be able to upgrade automatically.
af: Afhangend van jou bedienerkonfigurasie, mag jy in staat wees om outomaties op te gradeer.

en: Descendant generations
af: Afstammeling geslagte

en: Descendants
af: Nasate

en: Descendants interest
af: Belangstelling in afstammelinge

en: Descendants of
af: Afstammelinge van

en: Descendants of %s
af: Nasate van %s

en: Description
af: Beskrywing

en: Description META tag
af: Beskrywing META-etiket

en: Description unavailable
af: Beskrywing onbeskikbaar

en: Destination
af: Bestemming

en: Details
af: Besonderhede

en: Details of the new user will be sent to the genealogy contact for the corresponding family tree.
af: Besonderhede van die nuwe gebruiker sal na die genealogiese kontakpersoon van die ooreenstemmende stamboom gestuur word.

en: Detroit, Michigan, United States
af: Detroit, Michigan, Verenigde State

en: Died as a child: exempt
af: Gesterf as kind: vrygestel

en: Died as an infant: exempt
af: Gesterf as kind: vrygestel

en: Differences
af: Verskille

en: Different calendar systems are used in different parts of the world, and many other calendar systems have been used in the past. Where possible, you should enter dates using the calendar in which the event was originally recorded. You can then specify a conversion, to show these dates in a more familiar calendar. If you regularly use two calendars, you can specify two conversions and dates will be converted to both the selected calendars.
af: Verskillende kalendersisteme word in verskillende dele van die wêreld gebruik, en baie ander sisteme is in die verlede gebruik. Waar moontlik, moet jy die inligting invoer deur gebruik te maak van die kalender wat oorspronklik in gebruik was. Daarna kan jy 'n omskakeling spesifiseer wat hierdie datum in 'n meer bekende kalender sal vertoon. As jy gereeld van twee kalenders gebruik maak, dan kan jy twee omskakelings spesifiseer en dan sal die datums na beide geselekteerde kalenders omgeskakel word.

en: Direct line ancestors
af: Voorouers in direkte lyn

en: Direct line ancestors and their families
af: Voorouers in direkte lyn en hulle gesinne

en: Disable these modules
af: Skakel hierdie modules uit

en: Disable these themes
af: Skakel hierdie temas uit

en: Display %s
af: Vertoon %s

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
af: Vertoon en bestuur 'n stamboom se gunstelingbladsye.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
af: Vertoon en bestuur 'n gebruiker se gunstelingbladsye.

en: Divorce
af: Egskeiding

en: Divorce filed
af: Egskeiding aangevra

en: Divorces by century
af: Egskeidings per eeu

en: Djibouti
af: Djiboeti

en: Do not change to keep original filename.
af: Moet nie verander nie om die oorspronklike lêernaam te behou.

en: Do not create new locations, just import coordinates for existing locations.
af: Moet geen nuwe plekke skep nie, voer sleg die koördinate van bestaande plekke in.

en: Do not seal, previous sealing canceled
af: Nie verseël nie, vorige seëling is gekanselleer

en: Do not seal: unauthorized
af: Moenie verseël nie: ongemagtig

en: Document
af: Dokument

en: Dominican Republic
af: Dominikaanse Republiek

en: Download
af: Aflaai

en: Download %s…
af: Laai %s af…

en: Download file
af: Laai lêer af

en: Download geographic data
af: Laai geografiese data af

en: Draper, Utah, United States
af: Draper, Utah, Verenigde State

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
af: Duplikaat eposadres. 'n Gebruiker met daardie eposadres bestaan reeds.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
af: Duplikaat gebruikersnaam. 'n Gebruiker met daardie naam bestaan reeds. Kies asb. 'n ander naam.

en: Each source records specific events, generally for a given date range and for a place jurisdiction. For example a Census records census events and church records record birth, marriage, and death events.<br><br>Select the events that are recorded by this source from the list of events provided. The date should be specified in a range format such as <i>FROM 1900 TO 1910</i>. The place jurisdiction is the name of the lowest jurisdiction that encompasses all lower-level places named in this source. For example, “Oneida, Idaho, USA” would be used as a source jurisdiction place for events occurring in the various towns within Oneida County. “Idaho, USA” would be the source jurisdiction place if the events recorded took place not only in Oneida County but also in other counties in Idaho.
af: Elke bron ondersteun spesifieke gebeurtenisse, meestal vir 'n bepaalde tydsperiode en 'n bepaalde jurisdiksie. Byv. 'n sensus bevat sensusrekords en kerkrekords bevat geboortes, huwelike en sterftes.<br><br>Selekteer daardie gebeurtenisse wat in hierdie bron bevat word uit die lys gebeurtenisse wat verskaf word. Die datum moet gespesifiseer word in 'n reeksformaat, soos <i>VAN 1900 TOT 1910</i>. Die plek van jurisdiksie moet die naam wees van die gebied met die kleinste jurisdiksie oor alle plekke waarop die bron betrekking het. Byv. 'n munisipaliteit sal as jurisdiksie aangedui word as alle gebeurtenisse in een bepaalde munisipaliteit plaasgevind het, terwyl 'n provinsie aangedui sal word as die rekords op meer as een munisipaliteit betrekking het.

en: Each user account has an option to “automatically accept changes”. When this is enabled, any changes made by that user are saved immediately. Many administrators enable this for their own user account.
af: Elke gebruikersrekening het 'n opsie "aanvaar veranderinge outomaties". As hierdie opsie ontsper is, dan word al die gebruiker se wysigings onmiddelik aanvaar. Baie beheerders ontsper dit vir hulle eie rekening.

en: Earliest birth
af: Vroegste geboorte

en: Earliest birth year
af: Vroegste geboortejaar

en: Earliest death
af: Vroegste sterfte

en: Earliest death year
af: Vroegste jaar van afsterwe

en: Earliest divorce
af: Vroegste egskeiding

en: Earliest marriage
af: Vroegste huwelik

en: Edit
af: Redigeer

en: Edit a website access rule
af: Wysig 'n webwerf toegangsreël

en: Edit preferences
af: Wysig voorkeure

en: Edit the FAQ
af: Wysig die FAQ

en: Edit the details
af: Wysig besonderhede

en: Edit the gender
af: Wysig geslag

en: Edit the media object
af: Wysig media voorwerp

en: Edit the name
af: Redigeer naam

en: Edit the note
af: Wysig nota

en: Edit the raw GEDCOM
af: Wysig die onderliggende GEDCOM

en: Edit the repository
af: Wysig bergplek

en: Edit the shared note
af: Redigeer gedeelde nota

en: Edit the source
af: Wysig bron

en: Edit the story
af: Wysig verhaal

en: Edit the user
af: Wysig gebruiker

en: Edit this individual and replace their details with your own.
af: Wysig hierdie persoon en vervang hulle besonderhede met jou eie.

en: Editor
af: Redigeerder

en: Edmonton, Alberta, Canada
af: Edmonton, Alberta, Kanada

en: Education
af: Opvoeding

en: Egypt
af: Egipte

en: Electronic
af: Elekronies

en: Elevation
af: Elevasie

en: Email address
af: Eposadres

en: Email address to be used in the “From:” field of emails that webtrees creates automatically.<br><br>webtrees can automatically create emails to notify administrators of changes that need to be reviewed. webtrees also sends notification emails to users who have requested an account.<br><br>Usually, the “From:” field of these automatically created emails is something like <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i> to show that no response to the email is required. To guard against spam or other email abuse, some email systems require each message’s “From:” field to reflect a valid email account and will not accept messages that are apparently from account <i>webtrees-noreply</i>.
af: Eposadres wat outomaties in die ‘Van:’-veld van webtrees gegenereerde eposse ingevul word.<br><br>webtrees kan outomaties eposse skep om beheerders in te lig oor wysigings wat gekontroleer moet word. webtrees stuur ook kennisgewings per epos aan gebruikers wat 'n rekening versoek het.<br><br>Meestal lyk die ‘Van:’-veld van hierdie outomatiese gegenereerde eposse iets soos <i>Van: webtrees-noreply@yoursite</i> om te wys dat die epos nie 'n antwoord vereis nie. Om gemorspos en ander eposmisbruik teë te werk vereis sommige eposstelsels dat die ‘Van:’-veld 'n adres van 'n geldige eposrekening bevat. Hierdie eposstelsels aanvaar geen bodskappe nie wat afkomstig is van 'n rekening soos <i>webtrees-noreply</i>.

en: Email verified
af: E-pos geverifieer

en: Embedded variable
af: Ingebedde veranderlike

en: Emigration
af: Emigrasie

en: Employee
af: Werknemer

en: Employer
af: Werkgewer

en: Empty the clippings cart
af: Maak die knipselmandjie leeg

en: Enabled
af: Ontsper

en: Enabling this option will force all visitors to sign in before they can view any data on the website.
af: Deur hierdie opsie te ontsper, sal alle besoekers gedwing word om aan te meld voordat hulle enige inligting op hierdie werf kan sien.

en: End IP address
af: Eind IP-adres

en: End year
af: Eind jaar

en: Ending range of change dates
af: Eindbereik van datum van veranderings

en: Endowment House
af: "Endowment House"

en: Engagement
af: Verlowing

en: England
af: Engeland

en: Enter an individual, family, or source ID
af: Voer 'n persoons-, gesins-, of bron-ID in

en: Enter an optional note about this favorite
af: Skep 'n opsionele nota oor hierdie gunsteling

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
af: Voer die ID van hierdie persoon, gesin of bron in of soek vir die ID waaraan hierdie media voorwerp gekoppel moet word.

en: Entire record
af: Hele rekord

en: Equatorial Guinea
af: Ekwatoriaal-Guinee

en: Error: converting GEDCOM files from %s encoding to UTF-8 encoding not currently supported.
af: Fout: die omskakeling van GEDCOM lêers met %s enkodeering na UTF-8 enkodeering word nie huidiglik ondersteun nie.

en: Estimated dates for birth and death
af: Beraamde datums vir geboorte en sterfte

en: Estonia
af: Estland

en: Ethiopia
af: Ethiopië

en: Europe
af: Europa

en: Event
af: Gebeurtenis

en: Events
af: Gebeurtenisse

en: Events in countries
af: Gebeurtenisse in lande

en: Events of close relatives
af: Gebeurtenisse van nabye familielede

en: Everybody has this role, including visitors to the website and search engines.
af: Elkeen het hierdie rol, insluitend besoekers aan hierdie webwerf en soekmasjiene.

en: Exact
af: Presiese

en: Exact date
af: Presiese datum

en: Exact text
af: Presiese teks

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
af: Sluit persone met “%s” as getroude naam uit

en: Exclude subfolders
af: Sluit sub-lêergidse uit

en: Excluded from this submission
af: Uitgesluit van hierdie voorlegging

en: Explain why you are requesting an account.
af: Verduidelik waarom jy 'n gebruikersrekening aanvra.

en: Export
af: Voer uit na

en: Export a GEDCOM file
af: Voer uit na 'n GEDCOM lêer

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
af: Voer al die stambome uit na GEDCOM lêers…

en: Export preferences
af: Voer die voorkeure uit

en: Extend privacy to dead individuals
af: Brei privaatheid uit na oorlede persone

en: External files
af: Eksterne lêers

en: External media files have a URL instead of a filename.
af: Eksterne media lêers het 'n URL i.p.v. 'n lêernaam.

en: Extra information
af: Ekstra inligting

en: Eye color
af: Oogkleur

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
af: FAQ = Frequently asked question = Vrae wat gereeld gestel word<br>FAQs is lyste van vrae en antwoorde, wat jou toelaat om die werf se reëls, beleid, en prosedures aan besoekers te verduidelik. Vrae hou meestal verband met privaatheid, kopiereg, gebruikersrekeninge, ongeskikte inhoud, veresites vir bronvermeldinge, ens.

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
af: %s × niggie

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
af: Deur beide ouers aangeneem

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
af: Deur vader aangeneem

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
af: Deur moeder aangeneem

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
af: Ook bekend as

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
af: Oppasster

[ctx: FEMALE]
en: Attending
af: Versorg

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
af: Koper

[ctx: FEMALE]
en: Civil registrar
af: Burgelike registrateur

[ctx: FEMALE]
en: Employee
af: Werknemer

[ctx: FEMALE]
en: Employer
af: Werkgewer

[ctx: FEMALE]
en: Friend
af: Vriendin

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
af: Voogdes

[ctx: FEMALE]
en: Interred
af: Begrawe

[ctx: FEMALE]
en: Lodger
af: Loseerder

[ctx: FEMALE]
en: Never married
af: Nooit getroud nie

[ctx: FEMALE]
en: Not married
af: Ongetroud

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
af: Verpleegster

[ctx: FEMALE]
en: Owner
af: Eienares

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
af: Bevolkingsregister amptenaar

[ctx: FEMALE]
en: Seller
af: Verkoopster

[ctx: FEMALE]
en: Servant
af: Bediende

[ctx: FEMALE]
en: Slave
af: Slavin

[ctx: FEMALE]
en: Ward
af: Voog

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
af: aangenome naam

[ctx: FEMALE]
en: also known as
af: ook bekend as

[ctx: FEMALE]
en: birth name
af: geboortenaam

[ctx: FEMALE]
en: change of name
af: naamverandering

[ctx: FEMALE]
en: died
af: oorlede

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
af: niggie (agt geslagte verwyder)

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
af: niggie (elf geslagte verwyder)

[ctx: FEMALE]
en: estate name
af: landgoed naam

[ctx: FEMALE]
en: ex-partner
af: eks

[ctx: FEMALE]
en: fifteenth cousin
af: niggie (vyftien geslagte verwyder)

[ctx: FEMALE]
en: fifth %s
af: vyfde %s

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
af: niggie (vyf geslagte verwyder)

[ctx: FEMALE]
en: first %s
af: eerste %s

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
af: niggie

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
af: niggie (veertien geslagte verwyder)

[ctx: FEMALE]
en: fourth %s
af: vierde %s

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
af: agteragterkleinniggie

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
af: immigrasienaam

[ctx: FEMALE]
en: married
af: getroud

[ctx: FEMALE]
en: married name
af: getroude naam

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
af: agter(x7)kleinniggie

[ctx: FEMALE]
en: partner
af: maat

[ctx: FEMALE]
en: religious name
af: godsdienstige naam

[ctx: FEMALE]
en: second %s
af: tweede %s

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
af: kleinniggie

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
af: agter(x5)kleinniggie

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
af: agter(x4)kleinniggie

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
af: agter(x8)kleinniggie

[ctx: FEMALE]
en: third %s
af: derde %s

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
af: agterkleinniggie

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
af: agter(x11)kleinniggie

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
af: agter(x10)kleinniggie

[ctx: FEMALE]
en: was born
af: is gebore

en: Fact
af: Feit

en: Fact 1
af: Feit 1

en: Fact 10
af: Feit 10

en: Fact 11
af: Feit 11

en: Fact 12
af: Feit 12

en: Fact 13
af: Feit 13

en: Fact 2
af: Feit 2

en: Fact 3
af: Feit 3

en: Fact 4
af: Feit 4

en: Fact 5
af: Feit 5

en: Fact 6
af: Feit 6

en: Fact 7
af: Feit 7

en: Fact 8
af: Feit 8

en: Fact 9
af: Feit 9

en: Fact icons
af: Feitikoon

en: Fact or event
af: Feit of gebeurtenis

en: Facts and events
af: Feite en gebeurtenisse

en: Facts for family records
af: Feite vir gesinsrekords

en: Facts for individual records
af: Feite vir persoonsrekords

en: Facts for new families
af: Feite vir nuwe gesinne

en: Facts for new individuals
af: Feite vir nuwe persone

en: Facts for repository records
af: Feite vir bergplekrekords

en: Facts for source records
af: Feite vir bronrekords

en: Falkland Islands
af: Falkland-eilande

en: Families
af: Gesinne

en: Families with sources
af: Gesinne met bronne

en: Family
af: Familie

en: Family as a child
af: Gesin as kind

en: Family as a spouse
af: Gesin as gade

en: Family book
af: Familie boek

en: Family book of %s
af: Familieboek van %s

en: Family file
af: Familie lêer

en: Family group information
af: Gesin groepinligting

en: Family list
af: Lys van gesinne

en: Family navigator
af: Gesinsnavigator

en: Family news and site announcements.
af: Familienuus en werf-aankondigings.

en: Family of %s
af: Familie van %s

en: Family tree
af: Stamboom

en: Family tree clippings cart
af: Mandjie vir stamboomknipsels

en: Family tree title
af: Stamboomtitel

en: Family trees
af: Stambome

en: Family with %s
af: Gesin met %s

en: Family with adoptive parents
af: Gesin met aangenome ouers

en: Family with foster parents
af: Gesin met pleegouers

en: Family with husband
af: Gesin met eggenoot

en: Family with parents
af: Gesin met ouers

en: Family with rada parents
af: Gesin met rada ouers

en: Family with sealing parents
af: Gesin met verseëling ouers

en: Family with spouse
af: Gesin met gade

en: Family with the most children
af: Gesin met die meeste kinders

en: Family with wife
af: Gesin met vrou

en: Fan chart
af: Waaierdiagram

en: Fan chart of %s
af: Waaierdiagram van %s

en: Faroe Islands
af: Faroëreilande

en: Father
af: Vader

en: Father: %s
af: Vader: %s

en: Father’s age
af: Vader se ouderdom

en: Father’s family with %s
af: Gesin van vader met %s

en: Father’s family with an unknown individual
af: Gesin van vader met 'n onbekende persoon

en: Favorites
af: Gunstelinge

en: Fax
af: Faks

en: Female
af: Vroulik

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
af: Angeneem

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
af: Geboorte

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
af: Pleegouer

[ctx: Female pedigree]
en: Sealing
af: Verseëling

en: Females
af: Vroue

en: Fiji
af: Fidji

en: File size
af: Lêergrootte

en: File successfully uploaded
af: Lêer suksevol opgelaai

en: Filename
af: Lêernaam

en: Filename on server
af: Lêernaam op bediener

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
af: Lêername mag nie die karakter “%s” bevat nie.

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
af: Lêername mag nie die suffiks “%s” bevat nie.

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
af: Lêers afkomstig van 'n vorige weergawe van webtrees is gevind. Ou lêers kan soms 'n sekuriteitsrisiko wees. Jy moet hulle eerder verwyder.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
af: Lêers wat met %s gemerk is, word benodig vir korrekte werking en kan nie verwyder word nie.

en: Find a fact or event
af: Vind 'n feit of gebeurtenis

en: Find a family
af: Soek 'n gesin

en: Find a media object
af: Vind 'n mediavoorwerp

en: Find a place
af: Vind 'n plek

en: Find a repository
af: Vind 'n bergplek

en: Find a shared note
af: Vind 'n gedeelde nota

en: Find a source
af: Soek 'n bron

en: Find a special character
af: Vind 'n spesiale karakter

en: Find all possible relationships
af: Vind alle moontllike verwantskappe

en: Find an individual
af: Soek 'n persoon

en: Find any relationship
af: Vind enige verwantskap

en: Find duplicates
af: Vind duplikate

en: Find other relationships
af: Vind ander verwantskappe

en: Find relationships via ancestors
af: Vind verwantskappe via voorouers

en: Find the closest relationships
af: Vind die naaste verwantskappe

en: Find unrelated individuals
af: Vind ongekoppelde persone

en: First communion
af: Eerste nagmaal

en: First event
af: Eerste gebeurtenis

en: First record
af: Eerste rekord

en: Fix name slashes and spaces
af: Maak naamstrepe en -spasies reg

en: Flag
af: Vlag

en: Flanders
af: Vlaandere

en: Folder
af: Lêergids

en: Folder name on server
af: Lêergidsnaam op bediener

en: Follow this link to verify your email address.
af: Volg hierdie skakel om jou eposadres te verifieër.

en: For example, if the GEDCOM file contains %1$s and webtrees expects to find %2$s in the media folder, then you would need to remove %3$s.
af: Byvoorbeeld, as die GEDCOM lêer %1$s bevat maar webtrees verwag om %2$s in die media-lêergids te vind, dan moet jy %3$s verwyder.

en: For example, if you specify a path length of 2, the individual will be able to see their grandson (child, child), their aunt (parent, sibling), their step-daughter (spouse, child), but not their first cousin (parent, sibling, child).
af: Byvoorbeeld, as jy die padlengte as 2 aangee, sal die persoon haar eie kleinkind (kind, kind), haar tante (ouer, suster) en haar stiefdogter (gade, kind) kan sien, maar nie haar niggie nie (ouer, broer/suster, kind).

en: For help with genealogy questions contact %s.
af: Vir hulp met genealogiese navrae kontak %s.

en: For technical support and information contact %s.
af: Vir tegniese ondersteuning en inligting, kontak %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
af: Vir tegniese ondersteuning of genealogiese navrae, kontak asseblief %s.

en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
af: Vir webwerwe met meer as een stamboom sal hierdie opsie 'n lys van beskikbare stambome vertoon in die hoofkieslys, die soekbladsye, ens.

en: Forgot password?
af: Wagwoord vergeet?

en: Format
af: Formaat

en: Format text and notes
af: Versorg teks en notas

en: Fort Lauderdale, Florida, United States
af: Fort Lauderdale, Florida, Verenigde State

en: Foster child
af: Pleegkind

en: Foster father
af: Pleegvader

en: Foster mother
af: Pleegmoeder

en: France
af: Frankryk

en: Frankfurt am Main, Germany
af: Frankfurt am Main, Duitsland

en: Freiburg, Germany
af: Freiburg, Duitsland

en: French
af: Frans

en: French Guiana
af: Frans-Guyana

en: French Polynesia
af: Frans-Polinesië

en: French Southern Territories
af: Franse Suidelike Gebiede

en: Frequently asked questions
af: Vrae wat gereeld voorkom

en: Fresno, California, United States
af: Fresno, Kalifornië

en: Fri
af: Vr.

en: Friday
af: Vrydag

en: Friend
af: Vriend(in)

en: From
af: Van

en: Funeral
af: Begrafnis

en: GEDCOM errors
af: GEDCOM foute

en: GEDCOM file
af: GEDCOM-lêer

[ctx: GENITIVE]
en: August
af: Augustus

[ctx: GENITIVE]
en: December
af: Desember

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
af: Dhu al-Qi'dah

[ctx: GENITIVE]
en: Farvardin
af: Farvadin

[ctx: GENITIVE]
en: February
af: Februarie

[ctx: GENITIVE]
en: Floreal
af: Floréal

[ctx: GENITIVE]
en: January
af: Januarie

[ctx: GENITIVE]
en: July
af: Julie

[ctx: GENITIVE]
en: June
af: Junie

[ctx: GENITIVE]
en: March
af: Maart

[ctx: GENITIVE]
en: May
af: Mei

[ctx: GENITIVE]
en: Nivose
af: Nivôse

[ctx: GENITIVE]
en: October
af: Oktober

[ctx: GENITIVE]
en: Pluviose
af: Pluviôse

[ctx: GENITIVE]
en: Vendemiaire
af: Vendémiaire

[ctx: GENITIVE]
en: Ventose
af: Ventôse

[ctx: GENITIVE]
en: jours complementaires
af: jours complémentaires

en: Gabon
af: Gaboen

en: Gambia
af: Gambië

en: Gender
af: Geslag

en: Gender icon on charts
af: Geslagsikoon op diagramme

en: Genealogy contact
af: Genealogiese kontak

en: Genealogy data
af: Genealogiese data

en: General
af: Algemeen

en: General search
af: Algemene soektog

en: Generate sitemap files for search engines.
af: Skep die werfkaart-lêers vir soekenjins.

en: Generated by %s
af: Geskep deur %s

en: Generation
af: Geslag

en: Generation
af: Geslag

en: Generations
af: Geslagte

en: Generations of ancestors
af: Geslagte van voorouers

en: Geographic area
af: Geografiese gebied

en: Geographic data
af: Geografiese data

en: Georgia
af: Georgië

en: Germany
af: Duitsland

en: Get an API key from Google.
af: Verkry ’n API-sleutel van Google.

en: Gila Valley, Arizona, United States
af: Gila Vallei, Arizona, Verenigde State

en: Gilbert, Arizona, United States
af: Gilbert, Arizona, Verenigde State

en: Given name
af: Voornaam

en: Given names
af: Voorname

en: Godchild
af: Peetkind

en: Goddaughter
af: Peetdogter

en: Godfather
af: Peetoom

en: Godmother
af: Peettante

en: Godparent
af: Peetouer

en: Godson
af: Peetseun

en: Google Maps™ preferences
af: Google Maps™ voorkeure

en: Google allows a small number of anonymous map requests per day. If you need more than this, you will need a Google account and an API key.
af: Google laat ’n klein aantal anonieme kaartversoeke per dag toe. As jy meer as dit nodig het, het jy ’n Googlerekening en ’n API-sleutel nodig.

en: Graduation
af: Gradeplegtigheid

en: Grandparents
af: Grootouers

en: Greatest age at death
af: Hoogste ouderdom by afsterwe

en: Greatest age between siblings
af: Grootse ouderdomsverskil tussen kinders

en: Greece
af: Griekeland

en: Green Beam
af: Groenstraal

en: Greenland
af: Groenland

en: Gregorian
af: Gregoriaans

en: Guadalajara, Mexico
af: Guadalajara, Meksiko

en: Guardian
af: Voog

en: Guatemala City, Guatemala
af: Guatemala-stad, Guatemala

en: Guinea
af: Guinee

en: Guinea-Bissau
af: Guinee-Bissau

en: Hair color
af: Haarkleur

en: Haiti
af: Haïti

en: Halifax, Nova Scotia, Canada
af: Halifax, Nova Scotia, Kanada

en: Hamilton, New Zealand
af: Hamilton, Nieu-Seeland

en: Hartford, Connecticut, United States
af: Hartford, Connecticut, Verenigde State

en: He
af: Hy

en: He died
af: Hy sterf

en: He married
af: Hy trou met

en: He resided at
af: Hy woon in

en: He was born
af: Hy word gebore

en: He was buried
af: Hy is begrawe

en: He was christened
af: Hy is gedoop

en: He was cremated
af: Hi is veras

en: Head of household
af: Hoof van die huis

en: Header
af: Voorstuk

en: Heard Island and McDonald Islands
af: Heard- en McDonaldeilande

en: Hebrew
af: Hebreeus

en: Hebrew name
af: Hebreeuse naam

en: Height
af: Hoogte

en: Hello %s…
af: Hallo %s…

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
af: Hallo %s …<br>Dankie dat jy geregistreer het.

en: Hello administrator…
af: Hallo beheerder…

en: Her occupation was
af: Haar beroep was

en: Hermosillo, Mexico
af: Hermosillo, Meksiko

en: Hide from everyone
af: Verberg vir almal

en: Highest population
af: Grootste bevolking

en: Highlighted image
af: Verligte beeld

en: His occupation was
af: Sy beroep was

en: Historical facts
af: Historiese feite

en: Hit counters
af: Treftellers

en: Holocaust
af: Sjoa

en: Home page
af: Tuisblad

en: Hong Kong
af: Hongkong

en: Hourglass chart
af: Uurglasdiagram

en: Hourglass chart of %s
af: Uurglasdiagram van %s

en: Household
af: Huishouding

en: Houston, Texas, United States
af: Houston, Texas, Verenigde State

en: How much recursion to use when searching for relationships
af: Hoeveel rekursie om te gebruik in die soektog na verwantskappe

en: Hungary
af: Hongarye

en: Husband
af: Eggenoot

en: Husband’s age
af: Man se ouderdom

en: Hybrid
af: Hibriede

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
af: Augustus

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
af: Desember

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Qi’dah
af: Dhu al-Qi'dah

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Farvardin
af: Farvadin

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
af: Februarie

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Floreal
af: Floréal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
af: Januarie

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
af: Julie

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
af: Junie

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
af: Maart

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
af: Mei

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nivose
af: Nivôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
af: Oktober

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Pluviose
af: Pluviôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Vendemiaire
af: Vendémiaire

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ventose
af: Ventôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: jours complementaires
af: jours complémentaires

en: IP address
af: IP-adres

en: Iceland
af: Ysland

en: Icon
af: Ikoon

en: Idaho Falls, Idaho, United States
af: Idaho Falls, Idaho, Verenigde State

en: Identification number
af: Identifikasienommer

en: If a visitor to the website has not selected a preferred language in their browser preferences, or they have selected an unsupported language, then this language will be used. Typically this applies to search engines.
af: Wanneer 'n besoeker van die werf geen voorkeurtaal in sy/haar webblaaier-konfigurasie ingestel het nie, of 'n nie ondersteunde taal ingestel het, dan sal hieride taal gebruik word. Tipies sal hierdie instelling op soekenjins van toepassing wees.

en: If an administrator creates a user account, the verification email is not sent, and the email must be verified manually.
af: As 'n beheerder 'n gebruikersrekening skep, word die verifikasie-epos nie uitgestuur nie en moet die eposadres per hand geverifieër word.

en: If an individual does not have a surname, no slashes are needed: <%s>Jón Einarsson<%s>
af: As 'n persoon nie 'n van het nie, is geen skuinsstrepe nodig nie: <%s>Jón Einarsson<%s>

en: If an individual has two separate surnames, both should be enclosed by slashes: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>
af: As 'n persoon twee afsonderlike vanne het, moet beide deur skuinsstrepe omsluit word:<%s>José Antonio/Gómez/ /Iglesias/<%s>

en: If an individual was known by a nickname which is not part of their formal name, it should be enclosed by quotation marks. For example, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.
af: As 'n persoon bekend gestaan het onder 'n bynaam wat nie deel was van sy formele naam nie, moet dit omsluit word deur twee aanhalingstekens. Byv. <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.

en: If an individual was not known by their first given name, the preferred name should be indicated with an asterisk: <%s>John Paul* /Smith/<%s>
af: As 'n persoon nie aan sy eerste voornaam bekend was nie, moet die naam wat hy verkies het met 'n asterisk aangedui word:<%s>John Paul* /Smith/<%s>

en: If the surname is unknown, use empty slashes: <%s>Mary //<%s>
af: As die van onbekend is, gebruik leë skuinsstrepe: <%s>Mary //<%s>

en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
af: As hierdie persoon enige gebeurtenisse buiten sterfte, begrafnis of verassing het wat meer onlangs as hierdie getal jare is, dan word hy as lewend beskou. Geboortedatums van kinders word vir hierdie doel as sulke gebeurtenisse beskou.

en: If two family trees use the same media folder, then they will be able to share media files. If they use different media folders, then their media files will be kept separate.
af: As twee stambome van dieselfde media-lêergids gebruik maak, dan sal hulle media-lêers kan deel. As hulle verskillende media-lêergidse gebruik, dan word hulle media-lêers apart gehou.

en: If visitors can not see the family tree, they will not be able to sign up for an account. You will need to add their account manually.
af: As besoekers nie die stamboom mag sien nie, dan sal hulle nie vir 'n gebruikersrekening kan registreer nie. Jy sal dus rekeninge met die hand moet byvoeg.

en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
af: As jy besorg is oor die moontlikheid dat gebruikers onvanpaste beeldmateriaal kan oplaai, kan jy oorweeg om die oplaai van media net tot bestuurders te beperk.

en: If you are the website administrator, you should check that:
af: As jy die webwerfbeheerder is, moet jy kontroleer dat:

en: If you cannot resolve the problem yourself, you can ask for help on the forums at <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.
af: As jy die probleem nie self kan oplos nie, kan jy om hulp vra op die forums by <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.

en: If you created this GEDCOM file using genealogy software that omits spaces when splitting long lines, then select this option to reinsert the missing spaces.
af: As jy hierdie GEDCOM-lêer geskep het met genealogie sagteware wat spasies weglaat wanneer lang reëls afgebreek word, selekteer dan hierdie opsie om die ontbrekende spasies weer by te voeg.

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
af: As jy nie 'n rekening aangevra het nie, kan jy hierdie boodskap verwyder.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
af: As jy 'n groot aantal onaktiewe plekke het, kan dit lank neem om die lys te skep.

en: If you have a large number of media files, you can organize them into folders and subfolders.
af: As jy 'n groot aantal media-lêers het, kan jy hulle in lêergidse en subgidse organiseer.

en: If you have created media objects in webtrees, and have subsequently edited this GEDCOM file using genealogy software that deletes media objects, then select this option to merge the current media objects with the new GEDCOM file.
af: As jy mediavoorwerpe in webtrees geskep het en daarna hierdie GEDCOM-lêer met 'n program gewysig het wat mediavoorwerpe verwyder, moet jy hierdie opsie selekteer om jou huidige mediavoorwerpe in die nuwe GEDCOM-lêer saam te voeg.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
af: As jy 'n leë blok verberg, sal jy nie die blok se opstelling kan verander nie totdat dit weer sigbaar word omdat dit nie meer leeg is nie.

en: If you select a different folder, you must also move all files (except config.ini.php, index.php, and .htaccess) from the existing folder to the new folder.
af: As jy 'n ander lêergids kies, moet jy ook alle lêers (behalwe config.ini, index.php en .htaccess) van die ou na die nuwe lêergids oordra.

en: If you select a different folder, you must also move any media files from the existing folder to the new one.
af: As jy 'n ander lêergids kies, moet jy ook alle media-lêers van die bestaande lêergids na die nuwe een kopieer.

en: If you show living individuals to visitors, all other privacy restrictions are ignored. Do this only if all the data in your tree is public.
af: As jy lewende persone aan besoekers vertoon, word alle ander privaatheid instellings geignoreer. Doen dit slegs as al die inligting in jou stamboom in die openbaar is.

en: If you try to exceed these limits, you may experience server time-outs and blank pages.
af: As jy probeer om hierdie waardes te oorskry, kan jy bediener tydsafsnydings en leë bladsye ervaar.

en: If you use one of the following tracking and analytics services, webtrees can add the tracking codes automatically.
af: As jy van een van die volgende volg- en analitiesedienste gebruik maak, kan webtrees die volgkodes outomaties byvoeg.

en: If your server’s security policy permits it, you will be able to request increased memory or CPU time using the webtrees administration page. Otherwise, you will need to contact your server’s administrator.
af: As jou bediener se sekerheidsbeleid dit toelaat, sal jy meer geheue of SVE-tyd kan aanvra op die webtrees beheerblad. Andersins, sal jy jou bediener se beheerder moet raadpleeg.

en: If your website can be reached using more than one URL, such as <b>http://www.example.com/webtrees/</b> and <b>http://webtrees.example.com/</b>, you can specify the preferred URL. Requests for the other URLs will be redirected to the preferred one.
af: Indien jy jou webwerf deur meer as een URL kan bereik, byv. deur <b>http://www.example.com/webtrees/</b> en <b>http://webtrees.example.com/</b>, dan kan jy die URL wat verkies word aandui. Versoeke via ander URLs sal na die verkose een deurgestuur word.

en: Image dimensions
af: Beeld se afmetings

en: Images without watermarks
af: Beelde sonder watermerke

en: Immigration
af: Immigrasie

en: Import
af: Voer in

en: Import a GEDCOM file
af: Voer 'n GEDCOM-lêer in

en: Import all places from a family tree
af: Voer alle plekke in vanuit 'n familiestamboom

en: Import preferences
af: Invoer voorkeure

en: In a family tree, each record has an internal reference number (called an “XREF”) such as “F123” or “R14”.
af: In 'n stamboom het elke rekord 'n interne verwysingsnommer (wat 'n “XREF” genoem word), soos “F123” of “R14”.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use a non-Latin alphabet such as Hebrew, Greek, Russian, Chinese, or Arabic to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name using the Latin alphabet. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Romanized”, it is not restricted to containing only characters based on the Latin alphabet. This might be of use with Japanese names, where three different alphabets may occur.
af: In baie kulture is dit gebruiklik om tradisionele name in beide tradisionele karakters sowel as 'n geromaniseerde weergawe van dIe naam te spel, soos dit gespel en uitgespreek sou word op grond van die Latynse alfabet (soos Engels).<br><br>As jy verkies om 'n nie-Latynse alfabet, soos Hebreeus, Grieks, Russies, Sjinees of Arabies te gebruik om name in die standaard velde in te voer, dan kan jy hierdie veld gebruik om dieselfde naam in te voer deur gebruik te maak van die Latynse alfabet. Beide weergawes van die naam sal in lyste en diagramme verskyn.<br><br>Alhoewel hierdie veld as Romanisering gemerk word, word die inhoud daarvan nie beperk tot karakters uit die Latynse alfabet nie. Dit kan handig wees by Japanese name, waar tot drie verskillende alfabette kan voorkom.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use the Latin alphabet to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name in the non-Latin alphabet such as Greek, Hebrew, Russian, Arabic, or Chinese. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Hebrew”, it is not restricted to containing only Hebrew characters.
af: In baie kulture is dit gebruiklik om tradisionele name in beide tradisionele karakters sowel as 'n geromaniseerde weergawe van dIe naam te spel, soos dit gespel en uitgespreek sou word op grond van die Latynse alfabet (soos Engels).<br><br>As jy verkies om 'n nie-Latynse alfabet, soos Hebreeus, Grieks, Russies, Sjinees of Arabies te gebruik om name in die standaard velde in te voer, dan kan jy hierdie veld gebruik om dieselfde naam in te voer deur gebruik te maak van die Latynse alfabet. Beide weergawes van die naam sal in lyste en diagramme verskyn.<br><br>Alhoewel hierdie veld as “Hebreeus” gemerk word, word die inhoud daarvan nie beperk tot Hebreeuse karakters nie.

en: In some calendars, days start at midnight. In other calendars, days start at sunset. The conversion process does not take account of the time, so for any event that occurs between sunset and midnight, the conversion between these types of calendar will be one day out.
af: In sommige kalenders begin dae om middernag. In ander kalenders begin dae by sonsopgang. Die omskakeling hou nie rekening met die tyd nie, dus vir elke gebeurtenis wat tussen middernag en sonsopgang plaasvind sal 'n omskakeling tussen hierdie kalenders 'n dag uit wees.

en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
af: In sommige lande geld privaaatheidreëls nie alleen vir lewende persone nie, maar ook vir persone wat onlangs gesterf het. Hierdie opsie gee jou die mooontlikheid om die privaatheidreëls vir lewende persone uit te brei na persone wat gebore of oorlede is in 'n gespesifiseerde getal jare. Los hierdie waardes oningevul om hierdie moontlikheid uit te skakel.

en: In this month…
af: In hierdie maand…

en: In this year…
af: In hierdie jaar…

en: Include fully matched places
af: Sluit plekke wat volledig ooreenstem in

en: Include individuals with “%s” as a married name
af: Sluit persone met “%s” as getroudenaam in

en: Include media (automatically zips files)
af: Sluit media in (lêers word outomaties ge-zip)

en: Include subfolders
af: Sluit sub-lêergidse in

en: Include the individual’s immediate family
af: Sluit die persoon se onmiddelike familie in

en: India
af: Indië

en: Indianapolis, Indiana, United States
af: Indianapolis, Indiana, Verenigde State

en: Individual
af: Persoon

en: Individual 1
af: Persoon 1

en: Individual 2
af: Persoon 2

en: Individual distribution
af: Verspreiding van persone

en: Individual distribution chart
af: Diagram van verspreiding van persone

en: Individual list
af: Lys van persone

en: Individual pages
af: Bladsye van persone

en: Individual record
af: Persoon se rekord

en: Individual who lived the longest
af: Persoon wat die langste geleef het

en: Individuals
af: Persone

en: Individuals with sources
af: Persone met bronne

en: Individuals with surname %s
af: Persone met die van %s

en: Indonesia
af: Indonesië

en: Infant
af: Kleuter

en: Installation folder
af: Installasie-lêergids

en: Interactive tree
af: Interaktiewe boom

en: Interactive tree of %s
af: Interaktiewe boom van %s

en: Internal messaging
af: Interne boodskappe

en: Internal messaging with emails
af: Interne boodskappe met e-posse

en: Interred
af: Begrawe

en: Invalid GEDCOM file - no header record found.
af: Ongeldige GEDCOM-lêer - geen rekordvoorstuk is gevind nie.

en: Invalid GEDCOM format
af: Ongeldige GEDCOM formaat

en: Invalid date
af: Ongeldige datum

en: Iraq
af: Irak

en: Ireland
af: Ierland

en: Isle of Man
af: Eiland Man

en: Israel
af: Israël

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
af: Dit kan 'n paar minute neem om die opgradering af te laai en te installeer. Wees geduldig.

en: Italy
af: Italië

en: Jamaica
af: Jamaika

en: Jewish
af: Joods

en: Johannesburg, South Africa
af: Johannesburg, Suid-Afrika

en: John /DOE/
af: Jan /NIEMAND/

en: Jordan
af: Jordanië

en: Jordan River, Utah, United States
af: Jordan River, Utah, Verenigde State

en: Journal
af: Joernaal

en: Julian
af: Juliaanse kalender

en: Kansas City, Missouri, United States
af: Kansas City, Missouri, Verenigde State

en: Kazakhstan
af: Kasakstan

en: Keep
af: Behou

en: Keep link in list
af: Behou skakel in lys

en: Keep media objects
af: Behou mediavoorwerpe

en: Keep the existing “last change” information
af: Behou die bestaande "laaste wysiging" inskrywing

en: Kenya
af: Kenia

en: Keyword examples
af: Voorbeelde van sleutelwoorde

en: Kiev, Ukraine
af: Kyiv, Oekraïne

en: Kona, Hawaii, United States
af: Kona, Hawaii, Verenigde State

en: Kuwait
af: Koeweit

en: Kyrgyzstan
af: Kirgisië

en: LDS baptism
af: LDS doop

en: LDS child sealing
af: LDS kind verseëling

en: LDS confirmation
af: LDS bevestiging

en: LDS endowment
af: LDS skenking

en: LDS ordinance codes in chart boxes
af: LDS verordeningskodes in diagramvakke

en: LDS spouse sealing
af: LDS-verseëling van 'n gade

en: LDS temple
af: LDS tempel

[ctx: LOCATIVE]
en: August
af: Augustus

[ctx: LOCATIVE]
en: December
af: Desember

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
af: Dhu al-Qi'dah

[ctx: LOCATIVE]
en: Farvardin
af: Farvadin

[ctx: LOCATIVE]
en: February
af: Februarie

[ctx: LOCATIVE]
en: Floreal
af: Floréal

[ctx: LOCATIVE]
en: January
af: Januarie

[ctx: LOCATIVE]
en: July
af: Julie

[ctx: LOCATIVE]
en: June
af: Junie

[ctx: LOCATIVE]
en: March
af: Maart

[ctx: LOCATIVE]
en: May
af: Mei

[ctx: LOCATIVE]
en: Nivose
af: Nivôse

[ctx: LOCATIVE]
en: October
af: Oktober

[ctx: LOCATIVE]
en: Pluviose
af: Pluviôse

[ctx: LOCATIVE]
en: Vendemiaire
af: Vendémiaire

[ctx: LOCATIVE]
en: Ventose
af: Ventôse

[ctx: LOCATIVE]
en: jours complementaires
af: jours complémentaires

en: Laie, Hawaii, United States
af: Laie, Hawaii, Verenigde State

en: Landscape
af: Dwarsvorm

en: Language
af: Taal

en: Languages
af: Tale

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
af: Groot stelsels (50,000 persone): 64–128 MB, 40–80 sekondes

en: Largest families
af: Grootste gesinne

en: Largest number of grandchildren
af: Grootste aantal kleinkinders

en: Las Vegas, Nevada, United States
af: Las Vegas, Nevada, Verenigde State

en: Last change
af: Laaste wysiging

en: Last email reminder was sent
af: Die laaste e-posherinnering is aangestuur op

en: Last event
af: Laaste gebeurtenis

en: Last signed in
af: Laaste aangemeld

en: Latest birth
af: Onlangste geboorte

en: Latest birth year
af: Onlangste geboortejaar

en: Latest death
af: Onlangste sterfte

en: Latest death year
af: Onlangste sterftejaar

en: Latest divorce
af: Onlangste egskeiding

en: Latest marriage
af: Onlangste huwelik

en: Latitude
af: Breedtegraad

en: Latvia
af: Letland

en: Layout
af: Uitleg

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
af: Laat die wagwoord oop om die huidige wagwoord te behou.

en: Leave this blank to use the default value.
af: As hierdie instelling leeg gehou word, sal die verstekwaarde gebruik word.

en: Leaves
af: Blare

en: Lebanon
af: Libanon

en: Legatee
af: Erfgenaam

en: Length of marriage
af: Duur van huwelik

en: Level
af: Vlak

en: Liberia
af: Liberië

en: Libya
af: Libië

en: Lifespan
af: Lewensduur

en: Lifespans
af: Lewensdure

en: Link the user account to an individual.
af: Koppel die gebruikersrekening aan 'n individu.

en: Link this individual to an existing family as a child
af: Koppel hierdie persoon as kind aan 'n bestaande gesin

en: Link this media object to a family
af: Koppel hierdie mediavoorwerp aan 'n gesin

en: Link this media object to a source
af: Koppel hierdie mediavoorwerp aan 'n bron

en: Link this media object to an individual
af: Koppel hierdie mediavoorwerp aan 'n persoon

en: Link this user to an individual in the family tree.
af: Koppel hierdie gebruiker aan 'n persoon in die stamboom.

en: Link to an existing media object
af: Koppel aan 'n bestaande media-objek

en: Linked database ID
af: Gekoppelde databasis-ID

en: Links
af: Skakels

en: List
af: Lys

en: Lists
af: Lyste

en: Lithuania
af: Litaue

en: Living
af: Lewend

en: Living individuals
af: Lewende persone

en: Loading…
af: Besig om te laai…

en: Local files
af: Plaaslike lêers

en: Location
af: Plek

en: Location not removed: this location contains sub-locations
af: Plek nie verwyder nie: hierdie plek bevat sub-plekke

en: Lodger
af: Loseerder

en: Logan, Utah, United States
af: Logan, Utah, Verenigde State

en: London, England
af: London, Engeland

en: Long lists of individuals with the same surname can be broken into smaller sub-lists according to the first letter of the individual’s given name.<br><br>This option determines when sub-listing of surnames will occur. To disable sub-listing completely, set this option to zero.
af: Lang lyste van persone met dieselfde van kan in kleiner sub-lyste verdeel word volgens die eerste letter van die van.<br><br>Hierdie opsie bepaal wanneer sub-lyste van vanne gemaak sal word. Om geen sub-lyste te maak nie moet hierdie opsie op nul ingestel word.

en: Longest marriage
af: Langste huwelik

en: Longitude
af: Lengtegraad

en: Los Angeles, California, United States
af: Los Angeles, Kalifornië

en: Lost password request
af: Verlore wagwoord versoek

en: Louisville, Kentucky, United States
af: Louisville, Kentucky, Verenigde State

en: Lowest population
af: Kleinste bevolking

en: Lubbock, Texas, United States
af: Lubbock, Texas, Verenigde State

en: Luxembourg
af: Luxemburg

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
af: %s × neef

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
af: Deur beide ouers aangeneem

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
af: Deur vader aangeneem

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
af: Deur moeder aangeneem

[ctx: MALE]
en: Also known as
af: Ook bekend as

[ctx: MALE]
en: Attendant
af: Oppasser

[ctx: MALE]
en: Attending
af: Versorg

[ctx: MALE]
en: Buyer
af: Koper

[ctx: MALE]
en: Civil registrar
af: Burgelike registrateur

[ctx: MALE]
en: Employee
af: Werknemer

[ctx: MALE]
en: Employer
af: Werkgewer

[ctx: MALE]
en: Friend
af: Vriend

[ctx: MALE]
en: Guardian
af: Voog

[ctx: MALE]
en: Interred
af: Begrawe

[ctx: MALE]
en: Lodger
af: Loseerder

[ctx: MALE]
en: Never married
af: Nooit getroud nie

[ctx: MALE]
en: Not married
af: Ongetroud

[ctx: MALE]
en: Nurse
af: Verpleër

[ctx: MALE]
en: Owner
af: Eienaar

[ctx: MALE]
en: Registry officer
af: Bevolkingsregister amptenaar

[ctx: MALE]
en: Seller
af: Verkoper

[ctx: MALE]
en: Servant
af: Bediende

[ctx: MALE]
en: Slave
af: Slaaf

[ctx: MALE]
en: Ward
af: Voog

[ctx: MALE]
en: adopted name
af: aangenome naam

[ctx: MALE]
en: also known as
af: ook bekend as

[ctx: MALE]
en: birth name
af: geboortenaam

[ctx: MALE]
en: change of name
af: naamverandering

[ctx: MALE]
en: died
af: oorlede

[ctx: MALE]
en: eighth cousin
af: neef (agt geslagte verwyder)

[ctx: MALE]
en: eleventh cousin
af: neef (elf geslagte verwyder)

[ctx: MALE]
en: estate name
af: landgoed naam

[ctx: MALE]
en: ex-partner
af: eks

[ctx: MALE]
en: fifteenth cousin
af: neef (vyftien geslagte verwyder)

[ctx: MALE]
en: fifth %s
af: vyfde %s

[ctx: MALE]
en: fifth cousin
af: neef (vyf geslagte verwyder)

[ctx: MALE]
en: first %s
af: eerste %s

[ctx: MALE]
en: first cousin
af: neef

[ctx: MALE]
en: fourteenth cousin
af: niggie (veertien geslagte verwyder)

[ctx: MALE]
en: fourth %s
af: vierde %s

[ctx: MALE]
en: fourth cousin
af: agteragterkleinneef

[ctx: MALE]
en: immigration name
af: immigrasienaam

[ctx: MALE]
en: married
af: getroud

[ctx: MALE]
en: married name
af: getroude naam

[ctx: MALE]
en: ninth cousin
af: agter(x7)kleinneef

[ctx: MALE]
en: partner
af: maat

[ctx: MALE]
en: religious name
af: godsdienstige naam

[ctx: MALE]
en: second %s
af: tweede %s

[ctx: MALE]
en: second cousin
af: kleinnneef

[ctx: MALE]
en: seventh cousin
af: agter(x5)kleinneef

[ctx: MALE]
en: sixth cousin
af: agter(x4)kleinneef

[ctx: MALE]
en: tenth cousin
af: agter(x8)kleinneef

[ctx: MALE]
en: third %s
af: derde %s

[ctx: MALE]
en: third cousin
af: agterkleinneef

[ctx: MALE]
en: thirteenth cousin
af: agter(x11)kleinneef

[ctx: MALE]
en: twelfth cousin
af: agter(x10)kleinneef

[ctx: MALE]
en: was born
af: is gebore

en: Macedonia
af: Masedonië

en: Madagascar
af: Madagaskar

en: Madrid, Spain
af: Madrid, Spanje

en: Magazine
af: Tydskrif

en: Mailing name
af: Posnaam

en: Mailto link
af: E-pos skakel

en: Main section blocks
af: Blokke van die hoofafdeling

en: Malaysia
af: Maleisië

en: Maldives
af: Maledive

en: Male
af: Manlik

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
af: Aangeneem

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
af: Geboorte

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
af: Pleegouer

[ctx: Male pedigree]
en: Sealing
af: Verseëling

en: Males
af: Manne

en: Manage family trees
af: Bestuur stambome

en: Manage media
af: Bestuur media

en: Manage the links
af: Bestuur skakels

en: Manager
af: Bestuurder

en: Managers
af: Bestuurders

en: Manaus, Brazil
af: Manaus, Brasilië

en: Manhattan, New York, United States
af: Manhattan, New York, Verenigde State

en: Manila, Philippines
af: Manila, Filippyne

en: Manti, Utah, United States
af: Manti, Utah, Verenigde State

en: Manuscript
af: Manuskrip

en: Many genealogy programs create GEDCOM files with custom tags, and webtrees understands most of them. When unrecognized tags are found, this option lets you choose whether to ignore them or display a warning message.
af: Baie genealogie programme skep GEDCOM-lêers met spesiale etikette en webtrees verstaan die meeste daarvan. As daar egter onherkenbare etikette gevind word, sal hierdie opsie jou in staat stel om hierdie etikette te ignoreer of om 'n waarskuwing te vertoon.

en: Many mail servers require that the sending server identifies itself correctly, using a valid domain name.
af: Baie e-posbedieners vereis dat die bediener wat die e-pos versend korrek geidentifiseer word deur 'n geldige domeinnaam te gebruik.

en: Map
af: Kaart

en: Markdown is a simple system of formatting, used on websites such as Wikipedia. It uses unobtrusive punctuation characters to create headings and sub-headings, bold and italic text, lists, tables, etc.
af: Markdown is 'n eenvoudige formattering sisteem wat op webwerwe soos Wikipedia gebruik word. Die sisteem maak gebruik van eenvoudige karakters om opskrifte, sub-opskrifte, vetgedrukte- en skuinsteks, lyste, tabelle ens. te skep.

en: Marriage
af: Huwelik

en: Marriage banns
af: Huweliksafkondiging

en: Marriage beginning status
af: Status by huweliksaanvang

en: Marriage bond
af: Huweliksband

en: Marriage by country
af: Huwelike per land

en: Marriage contract
af: Huwelikskontrak

en: Marriage date range end
af: Huweliksdatum eindbereik

en: Marriage date range start
af: Huweliksdatum beginbereik

en: Marriage ending status
af: Status huwelikseinde

en: Marriage intention
af: Huweliksvoorneme

en: Marriage license
af: Trouvergunning

en: Marriage of a brother
af: Huwelik van 'n broer

en: Marriage of a child
af: Huwelik van 'n kind

en: Marriage of a daughter
af: Huwelik van 'n dogter

en: Marriage of a father
af: Huwelik van 'n vader

en: Marriage of a grandchild
af: Huwelik van 'n kleinkind

en: Marriage of a granddaughter
af: Huwelik van 'n kleindogter

en: Marriage of a grandson
af: Huwelik van 'n kleinseun

en: Marriage of a half-brother
af: Huwelik van 'n halfbroer

en: Marriage of a half-sibling
af: Huwelik van 'n halbroer/suster

en: Marriage of a half-sister
af: Huwelik van 'n halfsuster

en: Marriage of a mother
af: Huwelik van 'n moeder

en: Marriage of a parent
af: Huwelik van 'n ouer

en: Marriage of a sibling
af: Huwelik van 'n broer/suster

en: Marriage of a sister
af: Huwelik van 'n suster

en: Marriage of a son
af: Huwelik van 'n seun

en: Marriage of parents
af: Huwelik van ouers

en: Marriage place contains
af: Huwelik pleknaam bevat

en: Marriage places
af: Huweliksplekke

en: Marriage settlement
af: Huweliksvoorwaardes

en: Marriage status
af: Huwelikstatus

en: Marriage type unknown
af: Onbekende huwelik

en: Marriages
af: Huwelike

en: Marriages by century
af: Huwelike per eeu

en: Married name
af: Getroude naam

en: Married surname
af: Getroude van

en: Marshall Islands
af: Marshalleilande

en: Masquerade as this user
af: Doen jouself voor as hierdie gebruiker

en: Match both upper and lower case letters.
af: Pas hoof- sowel as kleinletters.

en: Match calendar
af: Pas kalender aan

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
af: Pas die presiese teks, selfs al is dit in die middel van 'n woord voorkom.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
af: Pas die presiese teks, tensy dit in die middel van 'n woord voorkom.

en: Mauritania
af: Mauritanië

en: Maximum descendancy generations
af: Maksimum getal geslagte in diagram van voorouers

en: Maximum number of surnames on individual list
af: Maksimum aantal vanne op lys van persone

en: Maximum pedigree generations
af: Maksimum getal geslagte vir stamboomdiagram

en: Maximum upload size:
af: Maksimum oplaaigrootte:

en: Medford, Oregon, United States
af: Medford, Oregon, Verenigde State

en: Media contains
af: Media bevat

en: Media file
af: Media-lêer

en: Media file to upload
af: Media-lêer om op te laai

en: Media filenames will be prefixed by %s.
af: %s word by die begin van media-lêername gevoeg.

en: Media files
af: Media-lêers

en: Media folder
af: Media-lêergids

en: Media folders
af: Media-lêergidse

en: Media object
af: Mediavoorwerp

en: Media objects
af: Mediavoorwerpe

en: Media objects found
af: Mediavoorwerpe gevind

en: Media objects per page
af: Mediavoorwerpe per bladsy

en: Media type
af: Soort media

en: Medical
af: Medies

en: Medical condition
af: Mediese toestand

en: Medium systems (5,000 individuals): 32–64 MB, 20–40 seconds
af: Gemiddelde stelses (5,000 persone): 32–64 MB, 20–40 seconds

en: Melbourne, Australia
af: Melbourne, Australië

en: Member
af: Lid

en: Memory limit
af: Geheue limiet

en: Memphis, Tennessee, United States
af: Memphis, Tennessee, Verenigde State

en: Menu
af: Kieslys

en: Menus
af: Kieslyste

en: Mercury
af: Kwiksilwer

en: Merge
af: Saamvoeg

en: Merge family trees
af: Voeg stambome saam

en: Merge records
af: Kombineer rekords

en: Merida, Mexico
af: Merida, Meksiko

en: Mesa, Arizona, United States
af: Mesa, Arizona, Verenigde State

en: Message
af: Boodskap

en: Messages
af: Boodskappe

en: Mexico
af: Meksiko

en: Mexico City, Mexico
af: Meksikostad, Meksiko

en: Microfiche
af: Mikrofiche

en: Microfilm
af: Mikrofilm

en: Micronesia
af: Mikronesië

en: Middle East
af: Midde-Ooste

en: Midnight
af: Middernag

en: Military
af: Militêr

en: Military service
af: Militêrediens

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
af: Minimum en maksimum zoem-faktor vir die Google-kaart. 1 is die volledige kaart, 15 is 'n enkele huis. Let daarop dat 15 slegs in sekere gebiede beskikbaar is.

en: Missing data
af: Ontbrekende gegewens

en: Moderate pending changes
af: Sien wysigings na wat hangend is

en: Module administration
af: Module beheer

en: Moldova
af: Moldowa

en: Mon
af: Ma.

en: Monday
af: Maandag

en: Mongolia
af: Mongolië

en: Monterrey, Mexico
af: Monterrey, Meksiko

en: Month
af: Maand

en: Month of birth
af: Geboortemaand

en: Month of birth of first child in a relation
af: Geboortemaand van eerste kind in 'n verwantskap

en: Month of death
af: Sterftemaand

en: Month of first marriage
af: Maand van eerste huwelik

en: Month of marriage
af: Huweliksmaand

en: Month:
af: Maand:

en: Monticello, Utah, United States
af: Monticello, Utah, Verenigde State

en: Montreal, Quebec, Canada
af: Montreal, Quebec, Kanada

en: More news articles
af: Nog nuusartikels

en: Morocco
af: Marokko

en: Most SMTP servers require a password.
af: Die meeste SMTP bedieners vereis 'n wagwoord.

en: Most common surnames
af: Mees algemene vanne

en: Most servers do not use secure connections.
af: Die meeste bedieners maak nie van beveiligde verbindings gebruik nie.

en: Most sites are configured to use localhost. This means that your database runs on the same computer as your web server.
af: Die meeste werwe is opgestel om localhost te gebruik. Dit beteken dat die databasis op dieselfde rekenaar as jou web-bediener loop.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
af: Die meeste werwe is opgestel om die verstekwaarde 3306 te gebruik.

en: Most viewed pages
af: Mees bekykte bladsye

en: Mother
af: Moeder

en: Mother: %s
af: Moeder: %s

en: Mother’s age
af: Moeder se ouderdom

en: Mother’s family with %s
af: Moeder se gesin met %s

en: Mother’s family with an unknown individual
af: Moeder se gesin met 'n onbekende persoon

en: Mount Timpanogos, Utah, United States
af: Mount Timpanogos, Utah, Verenigde State

en: Move down
af: Skuif af

en: Move left
af: Skuif na links

en: Move right
af: Skuif na regs

en: Move up
af: Skuif boontoe

en: Mozambique
af: Mosambiek

en: Multiple marriages
af: Verskeie huwelike

en: My account
af: My rekening

en: My family tree
af: My stamboom

en: My individual record
af: My persoonlike rekord

en: My page
af: My bladsy

en: My pages
af: My bladsye

en: My pedigree
af: My stamboom

en: MySQL gave the error: %s
af: MySQL berig die fout: %s

en: MySQL variables
af: MySQL veranderlikes

en: Myanmar
af: Mianmar

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
af: Augustus

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
af: Desember

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
af: Dhu al-Qi'dah

[ctx: NOMINATIVE]
en: Farvardin
af: Farvadin

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
af: Februarie

[ctx: NOMINATIVE]
en: Floreal
af: Floréal

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
af: Januarie

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
af: Julie

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
af: Junie

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
af: Maart

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
af: Mei

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nivose
af: Nivôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
af: Oktober

[ctx: NOMINATIVE]
en: Pluviose
af: Pluviôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: Vendemiaire
af: Vendémiaire

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ventose
af: Ventôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: jours complementaires
af: jours complémentaires

en: Name
af: Naam

en: Name contains
af: Naam bevat

en: Name in Hebrew
af: Naam in Hebreeus

en: Name prefix
af: Voorvoegsel vir naam

en: Name suffix
af: Agtervoegsel vir naam

en: Names
af: Name

en: Namesake
af: Naamgenoot

en: Namibia
af: Namibië

en: Nanny
af: Kinderjuffrou

en: Narrative description
af: Verhalende beskrywing

en: Nashville, Tennessee, United States
af: Nashville, Tennessee, Verenigde State

en: Nationality
af: Nasionaliteit

en: Naturalization
af: Naturalisasie

en: Nauvoo (new), Illinois, United States
af: Nauvoo, Illinois (nuut)

en: Nauvoo (original), Illinois, United States
af: Nauvoo, Illinois (oorspronklik)

en: Netherlands
af: Nederland

en: Never
af: Nooit

en: Never married
af: Nooit getroud nie

en: New Caledonia
af: Nieu-Kaledonië

en: New York, New York, United States
af: New York, New York, Verenigde State

en: New Zealand
af: Nieu-Seeland

en: New data
af: Nuwe inligting

en: New registration at %s
af: Nuwe registrasie vanaf %s

en: New user at %s
af: Nuwe gebruiker by %s

en: Newport Beach, California, United States
af: Newport Beach, Kalifornië

en: News
af: Nuus

en: Newspaper
af: Koerant

en: Next email reminder will be sent after
af: Die volgende e-posherinnering sal gestuur word na

en: Next image
af: Volgende beeld

en: Nickname
af: Bynaam

en: Nigeria
af: Nigerië

en: No
af: Nee

en: No GEDCOM file was received.
af: Geen GEDCOM-lêer is ontvang nie.

en: No GEDCOM files found.
af: Geen GEDCOM-lêers is gevind nie.

en: No ancestors in the database.
af: Geen voorouers in die databasis.

en: No calendar conversion
af: Geen kalenderomskakeling nie

en: No children
af: Geen kinders nie

en: No contact
af: Geen kontak nie

en: No custom modules are enabled.
af: Geen aangepaste modules is onstper nie.

en: No custom themes are enabled.
af: Geen aangepaste temas is ontsper nie.

en: No duplicates have been found.
af: Geen duplikate is gevind nie.

en: No errors have been found.
af: Geen foute is gevind nie.

en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
af[0]: Daar is geen gebeurtenisse vir die volgende %s dag nie.
af[1]: Daar is geen gebeurtenisse vir die volgende %s dae nie.

en: No events exist for today.
af: Daar is geen gebeurtenisse vir vandag nie.

en: No events exist for tomorrow.
af: Geen gebeurtenisse bestaan vir môre nie.

en: No events for living individuals exist for today.
af: Geen gebeurtenisse rakende lewende persone bestaan vir vandag nie.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
af: Geen gebeurtenisse rakende lewende persone bestaan vir môre nie.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
af[0]: Geen gebeurtenisse rakende lewende persone bestaan vir die volgende %s dag nie.
af[1]: Geen gebeurtenisse rakende lewende persone bestaan vir die volgende %s dae nie.

en: No facts exist for this family.
af: Daar is geen feite vir die gesin nie.

en: No file was received. Please try again.
af: Geen lêer is ontvang nie. Probeer asseblief weer.

en: No link between the two individuals could be found.
af: Geen verwantskap kon tussen die twee persone gevind word nie.

en: No map data exists for this individual
af: Geen kaartdata vir hierdie persoon nie

en: No matching facts found
af: Geen ooreenstemende feite gevind nie

en: No media file was provided.
af: Geen media-lêer is verskaf nie.

en: No news articles have been submitted.
af: Geen nuusartikels is voorgelê nie.

en: No places found
af: Geen plekke gevind

en: No places have been found.
af: Geen plekke is gevind nie.

en: No predefined text
af: Geen vooraf gedefineerde teks nie

en: No records to display
af: Geen rekords om te vertoon nie

en: No results found.
af: Geen resultate is gevind nie.

en: No signed-in and no anonymous users
af: Niemand is aangemeld nie en daar is geen anonieme gebruikers

en: No temple - living ordinance
af: Geen tempel - lewende ordinansie

en: No upgrade information is available.
af: Daar is geen opgraderingsinligting beskikbaar nie.

en: Nobody at all
af: Beslis niemand nie

en: Nocturnal
af: Nagtelike

en: None
af: Geen

en: Noon
af: Om middag

en: Norfolk Island
af: Norfolk-eiland

en: Normally, any changes made to a family tree need to be reviewed by a moderator. This option allows a user to make changes without needing a moderator.
af: Normaalweg moet enige veranderinge aan die stamboom deur 'n moderator hersien word. Hierdie opsie laat toe dat 'n gebruiker veranderinge kan aanbring sonder 'n moderator se goedkeuring.

en: North Korea
af: Noord-Korea

en: Northern Ireland
af: Noord-Ierland

en: Northern Mariana Islands
af: Noordelike Mariana-eilande

en: Norway
af: Noorweë

en: Not a valid individual, family, or source ID
af: Nie 'n geldige persoons-, gesins- of bron-ID nie

en: Not approved by an administrator
af: Nie deur 'n beheerder goedgekeur nie

en: Not living
af: Oorlede

en: Not married
af: Ongetroud

en: Not verified by the user
af: Nie deur die gebruiker geverifieer nie

en: Note
af: Nota

en: Note that if a user account is linked to a record, then that user will always be able to view that record.
af: Let daarop dat indien 'n gebruikersrekening aan 'n rekord gekoppel is, daardie gebruiker altyd in staat sal wees om die rekord te sien.

en: Note: longer path lengths require a lot of calculation, which can make your website run slowly for these users.
af: Opmerking: Langer padlengtes vereis baie berekeninge, wat jou webwerf stadiger kan maak vir hierdie gebruikers.

en: Notes
af: Notas

en: Nothing found to cleanup
af: Niks gevind om op te ruim nie

en: Nothing found.
af: Niks gevind nie.

en: Nuku’Alofa, Tonga
af: Nukuʻalofa, Tonga

en: Number of children
af: Aantal kinders

en: Number of days to show
af: Aantal dae om te vertoon

en: Number of families without children
af: Aantal gesinne sonder kinders

en: Number of generations
af: Getal geslagte

en: Number of given names
af: Getal voorname

en: Number of marriages
af: Aantal huwelike

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
af: Getal maande vanaf die laaste aanmelding, waarna 'n gebruiker as onaktief beskou word:

en: Number of pages
af: Getal bladsye

en: Number of surnames
af: Getal vanne

en: Nurse
af: Verpleegster

en: Oakland, California, United States
af: Oakland, Kalifornië

en: Occupation
af: Beroep

en: Occupations
af: Beroepe

en: Occupied Palestinian Territory
af: Besette Palestynse Gebied

en: Ogden, Utah, United States
af: Ogden, Utah, Verenigde State

en: Oklahoma City, Oklahoma, United States
af: Oklahoma City, Oklahoma, Verenigde State

en: Old data
af: Ou gegewens

en: Old files found
af: Ou lêers is gevind

en: Oldest at bottom
af: Oudste onderaan

en: Oldest at top
af: Oudste aan die bokant

en: Oldest father
af: Oudste vader

en: Oldest female
af: Oudste vrou

en: Oldest living individuals
af: Oudste lewende persone

en: Oldest male
af: Oudste man

en: Oldest mother
af: Oudste moeder

en: On this day
af: Op hierdie dag

en: On this day…
af: Op hierdie dag…

en: Only managers can edit
af: Slegs bestuurders kan wysig

en: Oops! The webserver is unable to connect to the database server. It could be busy, undergoing maintenance, or simply broken. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes or contact the website administrator.
af: Oeps! Die webbediener is nie in staat om met die databasis-bediener te verbind nie. Dit sou besig kon wees, instandhouding ondergaan, of eenvoudig stukkend wees. Jy kan oor 'n paar minute <a href="index.php">weer probeer</a>, of jy kan met die beheerder van die webwerf in verbinding tree.

en: Oops! webtrees was unable to create files in this folder.
af: Oeps! webtrees kon nie lêers in hierdie lêergids skep nie.

en: Optional prefixes and suffixes
af: Opsionele voor- en agtervoegsels

en: Oquirrh Mountain, Utah, United States
af: Oquirrh Mountain, Utah, Verenigde State

en: Order
af: Volgorde

en: Ordinance
af: Ordonnansie

en: Ordination
af: Inwyding

en: Orientation
af: Orientasie

en: Orlando, Florida, United States
af: Orlando, Florida, Verenigde State

en: Other
af: Ander

en: Other facts to show in charts
af: Ander feite om in die diagramme te vertoon

en: Other folder… please type in
af: Ander lêergids…vier in asseblief

en: Other preferences
af: Ander voorkeure

en: Others
af: Ander

en: Overwrite existing coordinates.
af: Oorskryf bestaande koördinate.

en: Own charts
af: Eie diagramme

en: Owner
af: Eienaar

en: P.M.
af: nm.

en: PHP blocked the file because of its extension.
af: PHP het die lêer geblok vanweë die suffiks.

en: PHP extension “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
af: Die PHP uitbreiding “%1$s” is gesper. Daarsonder sal die volgende kenmerke nie werk nie: %2$s. Vra asseblief die beheerder van jou bediener om dit te ontsper.

en: PHP extension “%s” is disabled. You cannot install webtrees until this is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
af: Die PHP uitbreiding “%s” is gesper. Jy kan nie webtrees installeer nie totdat dit ontsper is nie. Vra asseblief die beheerder van jou bediener om dit te ontsper.

en: PHP failed to write to disk.
af: PHP kon nie na die skyf skryf nie.

en: PHP information
af: PHP inligting

en: PHP setting “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
af: Die PHP uitbreiding “%1$s” is gesper. Daarsonder sal die volgende kenmerke nie werk nie: %2$s. Vra asseblief die beheerder van jou bediener om dit te ontsper.

en: PHP time limit
af: PHP tydslimiet

en: Page
af: Bladsy

en: Page %s of %s
af: Bladsy %s van %s

en: Page size
af: Bladsygrootte

en: Painting
af: Skidery

en: Palette
af: Palet

en: Palmyra, New York, United States
af: Palmyra, New York, Verenigde State

en: Panama City, Panama
af: Panama-stad, Panama

en: Papua New Guinea
af: Papoea-Nieu-Guinee

en: Parents
af: Ouers

en: Parents and siblings
af: Ouers en hulle kinders

en: Parent’s age
af: Ouer se ouderdom

en: Password
af: Wagwoord

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
af: Wagwoorde moet ten minste 6 karakters lank wees en is gevoelig vir hoofletters, sodat 'geheim’ van ‘GEHEIM’ verskil.

en: Passwords must contain at least 6 characters.
af: Wagwoorde moet ten minste 6 karakters bevat.

en: Payson, Utah, United States
af: Payson, Utah, Verenigde State

en: Pedigree
af: Stamboom

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
af: Aangeneem

[ctx: Pedigree]
en: Birth
af: Geboorte

[ctx: Pedigree]
en: Foster
af: Pleegouer

[ctx: Pedigree]
en: Sealing
af: Verseëling

en: Pedigree chart
af: Stamboomdiagram

en: Pedigree map
af: Stamboomkaart

en: Pedigree map of %s
af: Stamboomkaart van %s

en: Pedigree of %s
af: Stamboom van %s

en: Pedigree tree of %s
af: Stamboom van %s

en: Pending changes
af: Wysigings wat nog hangend is

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
af: Wysigings wat nog hangend is word slegs vertoon as jou rekening gemagtig is om wysigings aan te bring. Wanneer jy afmeld, sal jy hulle nie meer kan sien nie. Voorts, word wysigings wat nog hangend is net op sekere bladsye vertoon. Byvoorbeeld, hulle word nie vertoon in lyste, verslae of soekresultate nie.

en: Permanent number
af: Permanente nommer

en: Permanently delete these records?
af: Hierdie rekords permanent verwyder?

en: Perth, Australia
af: Perth, Australië

en: Philippines
af: Filippyne

en: Phoenix, Arizona, United States
af: Phoenix, Arizona, Verenigde State

en: Phone
af: Telefoon

en: Phonetic
af: Foneties

en: Phonetic algorithm
af: Fonetiese algoritme

en: Phonetic name
af: Fonetiese naam

en: Phonetic place
af: Fonetiese pleknaam

en: Phonetic search
af: Fonetiese soektog

en: Phonetic title
af: Fonetiese titel

en: Photo
af: Foto

en: PhpGedView might be installed in one of these folders:
af: Moontlik is PhpGedView in een van hierdie lêergidse geïnstalleer:

en: PhpGedView must be version 4.2.3, or any SVN up to #%s
af: PhpGedView moet ten minste weergawe 4.2.3 wees, of enige SVN tot by #%s

en: PhpGedView must use the same database as webtrees.
af: PhpGedView moet dieselfde databasis as webtrees gebruik.

en: PhpGedView to webtrees transfer wizard
af: PhpGedView na webtrees oordragsghoeroe

en: Pink Plastic
af: Plastiek Pienk

en: Pitcairn
af: Pitcairneilande

en: Place
af: Plek

en: Place check
af: Plekkontrole

en: Place contains
af: Pleknaam bevat

en: Place hierarchy
af: Plekhiërargie

en: Place in Hebrew
af: Pleknaam in Hebreeus

en: Place list
af: Lys van plekname

en: Place names are frequently too long to fit on charts, lists, etc. They can be abbreviated by showing just the first few parts of the name, such as <i>village, county</i>, or the last few part of it, such as <i>region, country</i>.
af: Plekname is baie keer te lank om op diagramme, lyste, ens, te pas. Hulle kan afgekort word deur slegs die eerste dele van die naam te wys, soos <i>plek, streek</i>, of die laatste gedeeltes daarvan soos <i>provinsie, land</i>.

en: Place of LDS baptism
af: Plek van LDS-doop

en: Place of LDS child sealing
af: Plek van LDS-kinderverseëling

en: Place of LDS endowment
af: Plek van LDS-skenking

en: Place of LDS spouse sealing
af: Plek van LDS-verseëling van gade

en: Place of adoption
af: Plek van aanneming

en: Place of baptism
af: Plek van doop

en: Place of bar mitzvah
af: Plek van die bar mitswa

en: Place of bat mitzvah
af: Plek van die bat mitswa

en: Place of birth
af: Geboorteplek

en: Place of blessing
af: Plek van seëning

en: Place of brit milah
af: Plek van Brit milah

en: Place of burial
af: Plek van begrafnis

en: Place of christening
af: Doopplek

en: Place of confirmation
af: Plek van bevestiging

en: Place of cremation
af: Plek van verassing

en: Place of death
af: Sterfplek

en: Place of emigration
af: Plek van emigrasie

en: Place of engagement
af: Plek van verlowing

en: Place of event
af: Plek van gebeurtenis

en: Place of first communion
af: Plek van eerse nagmaal

en: Place of immigration
af: Plek van immigrasie

en: Place of marriage
af: Huweliksplek

en: Place of marriage banns
af: Plek van huweliksgebooie

en: Place of naturalization
af: Plek van naturalisasie

en: Place of ordination
af: Plek van inwyding

en: Place of residence
af: Woonplek

en: Place the website offline, by creating the file %s…
af: Plaas die webwerf vanlyn deur die volgende lêer te skep: %s…

en: Place the website online, by deleting the file %s…
af: Plaas die webwerf aanlyn deur die volgende lêer te verwyder: %s…

en: Places
af: Plekke

en: Places found
af: Plekke gevind

en: Places in %s
af: Plekke in %s

en: Places should be entered according to the standards for genealogy. In genealogy, places are recorded with the most specific information about the place first and then working up to the least specific place last, using commas to separate the different place levels. The level at which you record the place information should represent the levels of government or church where vital records for that place are kept.<br><br>For example, a place like Salt Lake City would be entered as “Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA”.<br><br>Let’s examine each part of this place. The first part, “Salt Lake City,” is the city or township where the event occurred. In some countries, there may be municipalities or districts inside a city which are important to note. In that case, they should come before the city. The next part, “Salt Lake,” is the county. “Utah” is the state, and “USA” is the country. It is important to note each place because genealogy records are kept by the governments of each level.<br><br>If a level of the place is unknown, you should leave a space between the commas. Suppose, in the example above, you didn’t know the county for Salt Lake City. You should then record it like this: “Salt Lake City, , Utah, USA”. Suppose you only know that an individual was born in Utah. You would enter the information like this: “, , Utah, USA”. <br><br>You can use the <b>Find Place</b> link to help you find places that already exist in the database.
af: Plekname moet ingevoer word volgens die standaarde vir genealogie. In genealogie word die plekke aangeteken met die mees spesifieke gegewens van die plek eerste, gevolg deur minder spesifieke gegewens van die plek, geskei deur kommas. Die vlak waarby jy die plek informasie opteken, moet die vlak van die regering of kerk aandui waar die essensieele informasie opgeteken word.<br><br>Byvoorbeeld, 'n plek soos Amsterdam moet opgeteken word as Amsterdam, gemeente Amsterdam, Noord-Holland, Nederland. Dit sou kon gebeur dat jy nog 'n distrik binne 'n stad of 'n straatnaam wil aanteken. Dit moet vóór die stadsnaam kom. Dit is belangrik om elke plek aan te teken, want genealogiese rekords word deur elke vlak van regering bewaar.<br><br>As 'n vlak onbekend is, moet jy 'n spasie tussen die kommas invul. Gestel dat jy nie geweet het dat Amsterdam in die gemeente Amsterdam lê nie, dan word dit as volg aangeteken: Amsterdam, , Noord Holland, Nederland.<br><br>Jy kan van die <b>Vind Plek</b>skakel gebruik maak om plekke te vind wat alreeds in die databasis aangeteken is..

en: Play
af: Speel af

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
af: Behalwe vir die jaartal, voer asseblief ook 'n voornaam, van of plek in

en: Please enter a message subject.
af: Voer asseblief 'n onderwerp vir die boodskap in.

en: Please enter a valid email address.
af: Voer asseblief 'n geldige eposadres in.

en: Please enter more than one character.
af: Voer asseblief meer as een karakter in.

en: Please enter some message text before sending.
af: Skryf asseblief iets in die teks van die boodskap voordat dit gestuur word.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
af: Verskaf asseblief you eposadres sodat ons met jou in verbinding kan tree in antwoord op hierdie boodskap. As jy nie 'n eposadres verskaf nie, sal ons nie in staat wees om op jou navraag te reageer nie. Jou eposadres sal op geen ander manier benut word as om op hierdie navraag te antwoord nie.

en: Poland
af: Pole

en: Port number
af: Poortnommer

en: Portland, Oregon, United States
af: Portland, Oregon, Verenigde State

en: Porto Alegre, Brazil
af: Porto Alegre, Brasilië

en: Portrait
af: Kortkant bo

en: Postal code
af: Poskode

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
af: Vooraf gedefinieerde teks wat verklaar dat die beheerder oor elke aanvraag vir 'n gebruikersrekening sal beslis

en: Predefined text that states all users can request a user account
af: Vooraf gedefinieerde teks wat verklaar dat alle besoekers 'n rebruikersrekening kan aanvra

en: Predefined text that states only family members can request a user account
af: Vooraf gedefinieerde teks wat verklaar dat slegs familielede 'n gebruikersrekening kan aanvra

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
af: Voorkeure bestaan vir die module “%s”, maar hierdie module bestaan nie meer nie.

en: Preferred contact method
af: Verkieslike kontakmetode

en: Prefixes
af: Voorvoegsels

en: Presentation style
af: Aanbiedingstyl

en: President’s Office
af: Kantoor van die President

en: Preston, England
af: Preston, Engeland

en: Priest
af: Priester

en: Print basic events when blank
af: Druk basiese gebeurtenisse indien leeg

en: Privacy
af: Privaatheid

en: Privacy restrictions
af: Privaatheidsbeperkinge

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
af: Privaatheidsbeperkinge - hierdie is van toepassing op rekords en feite sonder 'n GEDCOM RESN etiket

en: Private
af: Privaat

en: Probate
af: Verifikasie van 'n testament

en: Property
af: Eiendom

en: Provo City Center, Utah, United States
af: Provo Stadsentrum, Utah, Verenigde State

en: Provo, Utah, United States
af: Provo, Utah, Verenigde State

en: Publication
af: Publikasie

en: Qatar
af: Katar

en: Quality of data
af: Kwaliteit van gegewens

en: Question
af: Vraag

en: Quick family facts
af: Spoed feite vir gesinne

en: Quick individual facts
af: Spoed feite vir persone

en: Quick repository facts
af: Spoed feite vir bergplekke

en: Quick source facts
af: Spoed feite vir bronne

en: README documentation
af: LEES MY dokumentasie

en: Rabbi
af: Rabbyn

en: Raleigh, North Carolina, United States
af: Raleigh, Noord-Carolina

en: Random images from the current family tree.
af: Willekeurige beelde van die huidige familiestamboom.

en: Re-order children
af: Herrangskik kinders

en: Re-order families
af: Herrangskik gesinne

en: Re-order media
af: Herrangskik media

en: Real name
af: Werklike naam

en: Recent changes
af: Onlangse veranderings

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
af: Onlangse jare (&lt; 100 jaar)

en: Recife, Brazil
af: Recife, Brasilië

en: Record
af: Rekord

en: Record ID number
af: Rekord ID-nommer

en: Record file number
af: Rekord lêernommer

en: Records
af: Rekords

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
af: Rekords is nie van dieselfde tipe nie. Kan nie rekords wat nie dieselfde tipe is kombineer.

en: Redlands, California, United States
af: Redlands, Kalifornië

en: Reference number
af: Verwysingsnommer

en: Regina, Saskatchewan, Canada
af: Regina, Saskatchewan, Kanada

en: Registered partnership
af: Geregistreerde vennootskap

en: Registry officer
af: Bevolkingsregister amptenaar

en: Regular expression
af: Reëlmatige uitdrukking

en: Regular expressions are an advanced pattern matching technique.
af: Reëlmatige uitdrukkings is 'n gevorderde patroonherkenningstegniek.

en: Reject
af: Verwerp

en: Reject all changes
af: Verwerp alle veranderinge

en: Related families
af: Verwante gesinne

en: Related individuals
af: Verwante persone

en: Relationship
af: Verhouding

en: Relationship to father
af: Verwantskap tot vader

en: Relationship to me
af: Verwantskap tot my

en: Relationship to mother
af: Verwantskap tot moeder

en: Relationship to parents
af: Verwantskap tot ouers

en: Relationship: %s
af: Verwantskap: %s

en: Relationships
af: Verwantskappe

en: Relationships between %1$s and %2$s
af: Verwantskappe tussen %1$s en %2$s

en: Religion
af: Godsdiens

en: Religious institution
af: Godsdienstige instituut

en: Religious marriage
af: Godsdienstige huwelik

en: Reminder email frequency (days)
af: Tydperk vir e-posherinneringe (dae)

en: Remote server
af: Afstandsbediener

en: Remove
af: Verwyder

en: Remove duplicate links
af: Verwyder duplikaat skakels

en: Remove flag
af: Verwyder vlag

en: Remove individual
af: Verwyder persoon

en: Remove link from list
af: Verwyder die skakel uit die lys

en: Remove the GEDCOM media path from filenames
af: Verwyder die GEDCOM mediapad uit lêername

en: Remove this location?
af: Verwyder hierdie plek?

en: Reno, Nevada, United States
af: Reno, Nevada, Verenigde State

en: Renumber
af: Hernommer

en: Renumber family tree
af: Hernommer die stamboom

en: Replace with
af: Vervang met

en: Replacement text
af: Vervangende teks

en: Reply
af: Beantwoord

en: Report
af: Verslag

en: Reports
af: Verslae

en: Repositories
af: Bergplekke

en: Repositories found
af: Bergplekke gevind

en: Repository
af: Bergplek

[ctx: Repository]
en: Name
af: Naam

en: Repository contains
af: Bergplek bevat

en: Repository name
af: Bergpleknaam

en: Republic of the Congo
af: Kongo

en: Request a new password
af: Vra nuwe wagwoord aan

en: Request a new user account
af: Versoek ’n nuwe gebruikerrekening

en: Research task
af: Navorsingstaak

en: Research tasks
af: Navorsingstake

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
af: Navorsingstake is spesiale gebeurtenisse, wat by persone in jou stamboom gevoeg word om aan te dui waar daar nog navorsing nodig is. Jy kan dit gebruik as 'n herinnering om feite na te gaan in meer betroubare bronne, of om dokumente of fotos op te soek, of om weersprekende inligting te ondersoek, ens.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
af: Navorsingstake word aangeteken met die spesiale GEDCOM etiket ‘_TODO’. Dit mag wees dat ander genealogie programme nie hierdie etiket herken nie.

en: Residence
af: Woonplek

en: Restore the default block layout
af: Herstel die verstekuitleg vir blokke

en: Restrict access to the website, using IP addresses and user-agent strings.
af: Beperk toegang tot die webwerf d.m.v. IP-adresse en gebruiker-agent stringe.

en: Restrict to immediate family
af: Beperk tot onmiddelike familie

en: Restriction
af: Beperking

en: Restrictions can be added to records and/or facts. They restrict who can view the data and who can edit it.
af: Beperkinge kan by rekords en/of feite gevoeg word. Dit beperk wie die gegewens kan sien en wie dit kan wysig.

en: Resulting value
af: Resulterende waarde

en: Results
af: Resultate

en: Retirement
af: Aftrede

en: Reunion
af: Reünie

en: Rexburg, Idaho, United States
af: Rexburg, Idaho, Verenigde State

en: Right section blocks
af: Blokke aan regterkant

en: Role
af: Rol

en: Romania
af: Roemenië

en: Romanized
af: Geromaniseer

en: Romanized place
af: Pleknaam geromaniseer

en: Romanized title
af: Title geromaniseer

en: Roots
af: Wortels

en: Rule
af: Reël

en: Russia
af: Rusland

en: SMTP mail server
af: SMTP e-posbediener

en: Sacramento, California, United States
af: Sacramento, Kalifornië

en: Sage
af: Salie

en: Saint Helena
af: Sint Helena

en: Saint Kitts and Nevis
af: St. Kitts en Nevis

en: Saint Lucia
af: St. Lucia

en: Saint Pierre and Miquelon
af: Saint-Pierre en Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
af: St. Vincent en die Grenadines

en: Salt Lake City, Utah, United States
af: Salt Lake City, Utah, Verenigde State

en: San Antonio, Texas, United States
af: San Antonio, Texas, Verenigde State

en: San Diego, California, United States
af: San Diego, Kalifornië

en: San Jose, Costa Rica
af: San José, Costa Rica

en: Santiago, Chile
af: Santiago de Chile, Chili

en: Santo Domingo, Dominican Republic
af: Santo Domingo, Dominikaanse Republiek

en: Sao Paulo, Brazil
af: São Paulo, Brasilië

en: Sao Tome and Principe
af: São Tomé en Príncipe

en: Sat
af: Sa.

en: Satellite
af: Satelliet

en: Saturday
af: Saterdag

en: Saudi Arabia
af: Saoedi-Arabië

en: School or college
af: Skool of kollege

en: Scotland
af: Skotland

en: Scrapbook
af: Plakboek

en: Sealing canceled (divorce)
af: Verseëling herroep (egskeiding)

en: Search
af: Soek

en: Search and replace
af: Soek en vervang

en: Search and replace text, using simple searches or advanced pattern matching.
af: Soek en vervang teks deur eenvoudige soektogte of gevorderde patroonherkenning.

en: Search engine
af: Soekenjin

en: Search filters
af: Soekfilters

en: Search for
af: Soek vir

en: Search globally
af: Soek globaal

en: Search locally
af: Soek lokaal

en: Search method
af: Soektogmetode

en: Search text/pattern
af: Deursoek teks/patroon

en: Searching for all possible relationships can take a lot of time in complex trees.
af: Om vir alle moontlike verwantskappe te soek kan baie tyd neem in komplekse bome.

en: Seattle, Washington, United States
af: Seattle, Washington, Verenigde State

en: Second record
af: Tweede rekord

en: Secure connection
af: Veilige verbinding

en: Security code
af: Sekuriteitskode

en: See %s for more information.
af: Sien %s vir meer inligting.

en: Select
af: Kies

en: Select a GEDCOM file to import
af: Kies 'n GECOM-lêer om in te voer

en: Select a block and use the arrows to move it.
af: Selekteer 'n bloknaam en gebruik die pyle om die blok te skuif.

en: Select a date
af: Kies 'n datum

en: Select events
af: Kies Gebeurtenisse

en: Select flag
af: Kies vlag

en: Select individuals by place or date
af: Kies persone op grond van plek of datum

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
af: Kies rekords uit jou stamboom en bewaar hulle as 'n GEDCOM-lêer.

en: Select the desired age interval
af: Kies die verlangde ouderdom interval

en: Select the desired count interval
af: Kies die gewenste interval wat getel moet word

en: Select the facts and events to keep from both records.
af: Kies die feite en gebeurtenisse van beide rekords om te behou.

en: Select the languages that will be shown in menus.
af: Kies die tale wat in die kieslyste vertoon gaan word.

en: Select two records to merge.
af: Kies twee rekords om saam te voeg.

en: Seller
af: Verkoper

en: Send
af: Stuur

en: Send a message
af: Stuur Boodskap

en: Send a message to all users
af: Stuur 'n boodksap aan alle gebruikers

en: Send a message to users who have never signed in
af: Stuur 'n boodksap aan gebruikers wat nog nooit aangemeld het nie

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
af: Stuur 'n boodskap aan gebruikers wat in die laaste 6 maande nog nie aangemeld het nie

en: Send broadcast messages
af: Stuur uitsaai boodskappe

en: Send out reminder emails
af: Stuur epos-herinneringe

en: Sender name
af: Naam van afsender

en: Sending email
af: E-pos word gestuur

en: Sending server name
af: Naam van die uitgaande bediener

en: Seoul, Korea
af: Seoel, Suid-Korea

en: Separated
af: Uitmekaar

en: Serbia
af: Serwië

en: Servant
af: Bediende

en: Server information
af: Bediener inligting

en: Server name
af: Bedienernaam

en: Session timeout
af: Sessie tydopskorting

en: Set as default
af: Maak dit die verstekwaarde

en: Set the access level for each tree.
af: Bepaal die toegangsvlak vir elke stamboom.

en: Set the default blocks for new family trees
af: Verstel die verstekblokke vir nuwe stambome

en: Set the default blocks for new users
af: Verstel die verstekblokke vir nuwe gebruikers

en: Set the default number of generations to display on descendancy and pedigree charts.
af: Verstel die verstekgetal geslagte om te vertoon in afstammeling- en stamboomdiagramme.

en: Set the maximum number of generations to display on descendancy charts.
af: Verstel die maksimum getal geslagte om in afstammelingdiagramme te wys.

en: Set the maximum number of generations to display on pedigree charts.
af: Verstel die maksimum aantal geslagte om in stamboomdiagramme te vertoon.

en: Set the privacy access level for all dead individuals.
af: Verstel die privaatheid-toegangsvlakke vir alle persone wat oorlede is.

en: Set the status to “approved”.
af: Verstel die status na "goedgekeur".

en: Setting this to <b>Yes</b> will place links on individuals, sources, and families to let users bring up another window containing the raw data taken right out of the GEDCOM file.
af: As hierdie opsie na <b>Ja</b> verstel word, sal skakels geplaas word op persone, bronne en gesinne om gebruikers in staat te stel om 'n nuwe venster op te roep met gegewens wat direk uit die GEDCOM lêer kom.

en: Setup wizard for webtrees
af: Installeeringsghoeroe vir webtrees

en: Seychelles
af: Seychelle

en: Shared note
af: Gedeelde nota

en: Shared note contains
af: Gedeelde nota bevat

en: Shared notes
af: Gedeelde notas

en: Shared notes found
af: Gedeelde notas gevind

en: She
af: Sy

en: She died
af: Sy sterf

en: She married
af: Sy trou met

en: She resided at
af: Sy het gewoon in

en: She was born
af: Sy is gebore

en: She was buried
af: Sy is begrawe

en: She was christened
af: Sy is gedoop

en: She was cremated
af: Sy is veras

en: Shiny Tomato
af: Blink Tamatie

en: Short version
af: Verkorte weergawe

en: Shortcut
af: Kortpad

en: Shortest marriage
af: Kortste huwelik

en: Should this block be hidden when it is empty
af: Moet hierdie blok verberg word as dit leeg is

en: Show
af: Vertoon

en: Show a download link in the media viewer
af: Vertoon 'n aflaai-skakel in die mediakyker

en: Show acceptable use agreement on “Request a new user account” page
af: Vertoon die redelike gebruiksooreenkoms op die bladsy “Versoek 'n nuwe gebruikersrekening”

en: Show all notes
af: Vertoon al die notas

en: Show all places in a list
af: Vertoon alle plekke in 'n lys

en: Show all sources
af: Vertoon alle bronne

en: Show all spouses and ancestors
af: Vertoon alle gades en voorouers

en: Show all tags
af: Vertoon alle etikette

en: Show an age cursor
af: Vertoon 'n ouderdom-pyltjie

en: Show chart details by default
af: Vertoon besonderhede in diagram by verstek

en: Show children of ancestors
af: Vertoon die kinders van voorouers

en: Show counts before or after name
af: Vertoon tellings voor of agter naam

en: Show couples where either partner married more than once.
af: Vertoon paartjies waar iemand meer as een keer getroud is.

en: Show couples where only the female partner is dead.
af: Vertoon paartjies waar die vrou oorlede is.

en: Show couples where only the male partner is dead.
af: Vertoon paartjies waar die man oorlede is.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
af: Vertoon paartjies wat meer as 100 jaar gelede getroud is.

en: Show couples who married within the last 100 years.
af: Vertoon paartjies wat in die laaste 100 jaar getroud is.

en: Show couples with an unknown marriage date.
af: Vertoon paartjies met onbekende huweliksdatums.

en: Show cousins
af: Vertoon newe en niggies

en: Show date of last update
af: Vertoon die datum van die laaste wysiging

en: Show dead individuals
af: Vertoon persone wat oorlede is

en: Show details
af: Vertoon besonderhede

en: Show divorced couples.
af: Vertoon geskeide paartjies.

en: Show images
af: Vertoon beelde

en: Show inactive places
af: Vertoon onaktiewe plekke

en: Show individuals born more than 100 years ago.
af: Vertoon persone wat meer as 100 jaar gelede gebore is.

en: Show individuals born within the last 100 years.
af: Vertoon persone wat in die laaste 100 jaar gebore is.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
af: Vertoon persone wat lewend is, of paartjies waarvan beide persone nog leef.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
af: Vertoon persone wat oorlede is of paartjies waar beide persone oorlede is.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
af: Vertoon persone wat meet as 100 jaar gelede gesterf het.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
af: Vertoon persone wat in die laaste 100 jaar oorlede is.

en: Show list of family trees
af: Vertoon lys van stambome

en: Show living individuals
af: Vertoon lewende persone

en: Show names of private individuals
af: Vertoon name van privaat persone

en: Show notes
af: Vertoon notas

en: Show occupations
af: Vertoon beroepe

en: Show only births, deaths, and marriages
af: Vertoon slegs geboortes, sterftes en huwelike

en: Show only events of living individuals
af: Vertoon slegs gebeurtenisse van lewende persone

en: Show only females.
af: Vertoon net vroue.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
af: Vertoon slegs persone waarvan die geslag onbekend is.

en: Show only individuals, events, or all
af: Vertoon slegs persone, gebeurtenisse, of alles

en: Show only males.
af: Vertoon slegs mans.

en: Show only the selected tags
af: Vertoon slegs etikkete wat geselekteer is

en: Show parents
af: Vertoon ouers

en: Show pending changes
af: Vertoon die wysigings wat hangend is

en: Show photos
af: Vertoon fotos

en: Show places in hierarchy
af: Vertoon plekke in die hiërargie

en: Show private relationships
af: Vertoon private verwantskappe

en: Show related individuals/families
af: Vertoon verwante persone/gesinne

en: Show research tasks that are assigned to other users
af: Vertoon navorsingstake wat aan ander gebruikers toegeken is

en: Show research tasks that are not assigned to any user
af: Vertoon navorsingstake wat nie aan 'n gebruiker toegeken is nie

en: Show research tasks that have a date in the future
af: Vertoon navorsingstake met 'n toekomstige datum

en: Show residences
af: Vertoon woonplekke

en: Show slide show controls
af: Vertoon skyfievertoning beheerknoppies

en: Show sources
af: Vertoon bronne

en: Show spouses
af: Vertoon gades

en: Show statistics charts
af: Vertoon statistiekdiagramme

en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
af: Vertoon die %1$s %2$s dele van 'n pleknaam.

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
af: eerste

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
af: laaste

en: Show the date and time of update
af: Vertoon die datum en tyd van die laaste wysiging

en: Show the events of close relatives on the individual page
af: Vertoon gebeurtenisse van nabye familie op die persoon se bladsy

en: Show the family tree
af: Vertoon die stamboom

en: Show the list of individuals
af: Vertoon die lys van persone

en: Show the list of surnames
af: Vertoon die lys van vanne

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
af: Vertoon die ligging van die plekke en gebeurtenisse wat gebruik maak van die Google Maps™ karteringsdiens.

en: Show the user who made the change
af: Vertoon die gebruiker wat die verandering aangebring het

en: Show this block for which languages
af: Vertoon hierdie blok vir die volgende tale

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
af: Vertoon miniatuur-beelde in diagramme en families.

en: Show to managers
af: Vertoon aan bestuurders

en: Show to members
af: Vertoon aan lede

en: Show to visitors
af: Vertoon aan besoekers

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
af: Vertoon “blaar”-paartjies of -persone. Dit is persone wat lewend is, maar waarvoor geen kinders in die databasis aangeteken is nie.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
af: Vertoon “wortel”-paartjies of -persone. Dit is persone wat ook “patriarge” of “matriarge” genoem word. Hierdie persone het geen ouers wat in die databasis aangeteken is nie.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
af: Vertoon %1$s tot %2$s van %3$s

en: Sibling
af: Broer/suster

en: Siblings
af: Broers/susters

en: Sidebar
af: Sypaneel

en: Sidebars
af: Sypanele

en: Sign in
af: Meld aan

en: Sign out
af: Meld af

en: Sign-in URL
af: Aanteken URL

en: Sign-in and registration
af: Aanmelding en registrasie

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
af: Dit word aanvaar dat eenvoudige datums in die Gergoriaanse kalender voorkom. Om 'n datum in 'n ander kalender te spesifiseer, moet 'n sleutelwoord voor die datum bygevoeg word. Hierdie sleutelwoord is opsioneel as die maand- of jaarformaat dit ondubbelsinnig maak.

en: Singapore
af: Singapoer

en: Sister
af: Suster

en: Site identification code
af: Werf-identifikasiekode

en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
af: Lede kan boodskappe aan mekaar stuur. Jy kan kies hoe hierdie boodskappe aan jou gestuur sal word, of jy kan kies om hulle glad nie te ontvang nie.

en: Site verification code
af: Werf-verifikasiekode

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
af: Werf-verifikasiekodes werk nie as webtrees in 'n sub-lêergids geïnstalleer is.

en: Sitemaps
af: Werfkaarte

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
af: Werfkaarte is 'n manier vir webmeesters om soekenjins in te lig oor die bladsye wat op 'n webwerf beskikbaar is om te deursoek. All die groot soekenjins ondersteun webkaarte. Vir meer inligting sien <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.

en: Size of map (in pixels)
af: Grootte van die kaart (in pixels)

en: Skip to content
af: Spring na die inhoud

en: Slave
af: Slaaf

en: Slide show
af: Skyfievertoning

en: Slovakia
af: Slowakye

en: Slovenia
af: Slowenië

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
af: Klein stelsels (500 persone): 16-32 MB, 10-20 sekondes

en: Snowflake, Arizona, United States
af: Snowflake, Arizona, Verenigde State

en: Social security number
af: Sosiale sekuriteitsnommer (VSA)

en: Solomon Islands
af: Solomoneilande

en: Somalia
af: Somalië

en: Some genealogy software creates GEDCOM files that contain media filenames with full paths. These paths will not exist on the web-server. To allow webtrees to find the file, the first part of the path must be removed.
af: Sommige genealogie programme skep GEDCOM-lêers wat media-lêername met volledige padname bevat. Hieride paaie sal nie op die webbediener bestaan nie. Om dit vir webtrees moontlik te maak om die lêer te vind, moet die eerste deel van die pad verwyder word.

en: Some pages can display the number of times that they have been visited.
af: Sekere bladsye kan die getal keer dat hul besoek is vertoon.

en: Some place names may be written with optional prefixes and suffixes. For example “Orange” versus “Orange County”. If the family tree contains the full place names, but the geographic database contains the short place names, then you should specify a list of the prefixes and suffixes to be disregarded. Multiple values should be separated with semicolons. For example “County;County of” or “Township;Twp;Twp.”.
af: Sommige plekname kan geskryf word met opsionele voorvoegsels en agtervoegsels. Byvoorbeeld "Orange" teenoor "Orange County”. As die stamboom die volledige plekname bevat, maar die geografiese-databasis die verkorte plekname bevat, dan behoort jy ’n lys van voor- en navoegsels te spesifiseer wat verontsagaam sal word. Veelvoudige opsies moet met kommapunte geskei word. Byvoorbeeld "County; County of" of "Township; Twp; Twp.".

en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
af: Sommige temas kan ikone op die "Feite en gebeurtenisse"-oortjie vertoon.

en: Son
af: Seun

en: Son of %s
af: Seun van %s

en: Sort order
af: Sorteervolgorde

en: Sounds like
af: Klink soos

en: Source
af: Bron

en: Source citations can include fields to record the quality of the data (primary, secondary, etc.) and the date the event was recorded in the source. If you don’t use these fields, you can disable them when creating new source citations.
af: Bronverwysings kan velde insluit wat die kwaliteit (primêr, sekondêr, ens) van die data beskryf en die datum waarop die gebeurtenis in die bron aangeteken is. As jy nie hierdie velde gebruik nie, kan hulle gesper word wanneer nuwe bronverwysings geskep word.

en: Source contains
af: Bron bevat

en: Source type
af: Bronsoort

en: Sources
af: Bronne

en: Sources to the events
af: Bronne vir die gebeurtenisse

en: South Africa
af: Suid-Afrika

en: South America
af: Suid-Amerika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
af: Suid-Georgië en die Suidelike Sandwicheilande

en: South Sudan
af: Suid-Soedan

en: Spain
af: Spanje

en: Spokane, Washington, United States
af: Spokane, Washington, Verenigde State

en: Spouse
af: Gade

en: Spouse census date
af: Gade ten tye van sensus

en: Spouse census place
af: Gade op plek van sensus

en: Spouse note
af: Nota oor gade

en: Spouses
af: Gades

en: Spouses and children
af: Gades en hulle kinders

en: St. George, Utah, United States
af: St. George, Utah, Verenigde State

en: St. Louis, Missouri, United States
af: St. Louis, Missouri, Verenigde State

en: St. Paul, Minnesota, United States
af: St. Paul, Minnesota, Verenigde State

en: Standard
af: Standaard

en: Start IP address
af: Begin IP-adres

en: Start at parents
af: Begin by ouers

en: Start slide show on page load
af: Begin skyfievertoning wanneer blad inlaai

en: Start year
af: Begin Jaar

en: Starting range of change dates
af: Begin perk vir datum van wysigings

en: State
af: Provinsie/Staat

en: Statistics
af: Statistieke

en: Statistics chart
af: Statistiekdiagram

en: Status change date
af: Status van wysigingsdatum

en: Stillborn
af: Doodgebore

en: Stillborn: exempt
af: Doodgebore: vrygestel

en: Stockholm, Sweden
af: Stockholm, Swede

en: Store watermarked full size images on server
af: Bewaar beelde wat gewatermerk is teen oorsponklike grootte op bediener

en: Store watermarked thumbnails on server
af: Bewaar miniature wat gewatermerk is op die bediener

en: Stories
af: Verhale

en: Story
af: Verhaal

en: Story title
af: Titel van die verhaal

en: Subdivision
af: Onderafdeling

en: Subject
af: Onderwerp

en: Submission
af: Voorlegging

en: Submitted but not yet cleared
af: Voorgelê, maar nog nie uitgeklaar nie

en: Submitter
af: Voorlegger

en: Sudan
af: Soedan

en: Suffixes
af: Agtervoegsels

en: Sun
af: Son.

en: Sunday
af: Sondag

en: Support and documentation can be found at %s.
af: Ondersteuning en dokumentasie kan by %s gevind word.

en: Surname
af: Van

en: Surname distribution chart
af: Van-verdelingsdiagram

en: Surname list style
af: Styl vir lys van vanne

en: Surname option
af: Van Opsie

en: Surname prefix
af: Voorvoegsel vir van

en: Surname tradition
af: Van-tradisie

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
af: Yslandies

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
af: Litause

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
af: Pools

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
af: Portugees

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
af: Spaans

[ctx: Surname tradition]
en: none
af: geen

[ctx: Surname tradition]
en: paternal
af: vaderlike

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender and marital status.
af: Vanne word verbuig om 'n persoon se geslag en huwelikstatus aan te dui.

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender.
af: Vanne word verbuig om 'n persoon se geslag aan te dui.

en: Suva, Fiji
af: Suva, Fidji

en: Svalbard and Jan Mayen
af: Svalbard en Jan Mayen-eilande

en: Swap individuals
af: Ruil persone om

en: Swaziland
af: eSwatini

en: Sweden
af: Swede

en: Switzerland
af: Switserland

en: Sydney, Australia
af: Sydney, Australië

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
af: Sinkroniseer stambome met GEDCOM-lêers

en: Syria
af: Sirië

en: Tab
af: Oortjie

en: Table prefix
af: Tabel voorvoegsel

en: Tabs
af: Oortjies

en: Tag
af: Etiket

en: Tajikistan
af: Tadjikistan

en: Tampico, Mexico
af: Tampico, Meksiko

en: Tanzania
af: Tanzanië

en: Technical help contact
af: Kontakpersoon vir tegniese hulp

en: Templates
af: Sjablone

en: Temple
af: Tempel

en: Terrain
af: Terrein

en: Text
af: Teks

en: The <b>name</b> field contains the individual’s full name, as they would have spelled it or as it was recorded. This is how it will be displayed on screen. It uses standard genealogy annotations to identify different parts of the name.
af: Die <b>naam</b> veld bevat die volledige naam van die persoon, soos hy/sy dit sou gespel het of soos dit aangeteken is. Dit is hoe dit op die skerm sal verskyn. Standaard genealogiese annotasies word gebruik om die verskillende dele van die naam te identifiseer.

en: The <b>surname</b> field contains a name that is used for sorting and grouping. It can be different to the individual’s actual surname which is always taken from the <b>name</b> field. This field can be used to sort surnames with or without a prefix (Gogh / van Gogh) and to group spelling variations or inflections (Kowalski / Kowalska). If an individual needs to be listed under more than one surname, each name should be separated by a comma.
af: Die <b>van</b> veld bevat 'n naam wat gebruik word vir sortering en groepering. Dit kan verskil van die regte van wat altyd uit die <b>naam</b> veld verkry word. Hierdie veld kan gebruik word om vanne te sorteer met of sonder voorvoegsels (Gogh / van Gogh) en om variasies in spelling of verbuigings te groepeer (Kowalski / Kowalska). As dit nodig is dat 'n persoon onder meer as een van gelys moet word, moet elke naam deur 'n komma geskei word.

en: The GEDCOM file “%s” has been imported.
af: Die GEDCOM-lêer “%s” is ingevoer.

en: The Hague, Netherlands
af: Den Haag, Nederland

en: The PHP temporary folder is missing.
af: Die PHP tydelike lêergids is weg.

en: The PhpGedView to webtrees wizard is an automated process to assist administrators make the move from a PhpGedView installation to a new webtrees one. It will transfer all PhpGedView GEDCOM and other database information directly to your new webtrees database. The following requirements are necessary:
af: Die PhpGedView-na-webtrees-ghoeroe is 'n geoutomatiseerde proses om beheerders te help met die oordrag van 'n PhpGedView-installasie na 'n nuwe webtrees-installasie. Dit dra alle PhpGedView- GEDCOM- en ander databasis inligting oor na jou nuwe webtrees databasis. Die volgende vereistes is noodsakelik:

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
af: Die beheerder van die webtrees-werf %s het jou versoek vir 'n rekening goedgekeur. Jy kan nou aanmeld deur op die volgende skakel te klik: %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
af: Die beheerder is in kennis gestel. Sodra hulle vir jou toestemming gee om aan te meld, kan jy met jou gebruikersnaam en wagwoord aanmeld.

en: The changes to “%s” have been accepted.
af: Die wysigings aan “%s” is aanvaar.

en: The changes to “%s” have been rejected.
af: Die wysigings aan “%s” is nie aanvaar nie.

en: The clippings cart allows you to take extracts from this family tree and download them as a GEDCOM file.
af: Die knipselmandjie stel jou in staat om uittreksels (“knipsels”) van hierdie stamboom te maak en dit dan as ’n GEDCOM-lêer af te laai.

en: The database reported the following error message:
af: Die databasis rapporteer die volgende foutboodskap:

en: The date and time of the last update
af: Die datum en tyd van die laaste wysiging

en: The details of this family are private.
af: Die besonderhede van hierdie gesin is privaat.

en: The details of this individual are private.
af: Die besonderhede van hierdie persoon is privaat.

en: The family tree has been exported to %s.
af: Die stamboom is na %s uitgevoer.

en: The family tree “%s” already exists.
af: Die stamboom “%s” bestaan reeds.

en: The family tree “%s” has been created.
af: Die stamboom “%s” is geskep.

en: The family tree “%s” has been deleted.
af: Die stamboom “%s” is geskrap.

en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
af: Die stamboom “%s” sal aan besoekers vertoon word wanneer hulle vir die eerste keer op hierdie webwerf beland.

en: The family trees have been merged successfully.
af: Die stambome is suksevol saamgevoeg.

en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
af: Die gesin “%s” is geskrap, want dit het net een lid gehad.

en: The file %s already exists. Use another filename.
af: Die lêer %s bestaan reeds. Gebruik 'n ander lêernaam.

en: The file %s could not be created.
af: Die lêer %s kon nie geskep word nie.

en: The file %s could not be deleted.
af: Die lêer %s kon nie geskrap word nie.

en: The file %s could not be updated.
af: Die lêer %s kon nie opgedateer word nie.

en: The file %s has been created.
af: Die lêer %s is geskep.

en: The file %s has been deleted.
af: Die lêer %s is geskrap.

en: The file %s has been uploaded.
af: Die lêer %s is opgelaai.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
af: Die lêer is slegs gedeeltelik opgelaai. Probeer asseblief weer.

en: The file “%s” does not exist.
af: Die lêer “%s” bestaan nie.

en: The folder %s could not be deleted.
af: Die lêergids %s kon nie geskrap word nie.

en: The folder %s does not exist, and it could not be created.
af: Die lêergids %s bestaan nie, en dit kon ook nie geskep word nie.

en: The folder %s has been created.
af: Die lêergids %s is geskep.

en: The folder %s has been deleted.
af: Die lêergids %s is geskrap.

en: The folder can be specified in full (e.g. /home/user_name/webtrees_data/) or relative to the installation folder (e.g. ../../webtrees_data/).
af: Die lêergids kan volledig gespesifeer word (byv. /home/user_name/webtrees_data) of relatief tot die installasie-lêergids (byv. ../../webtrees_data/).

en: The following facts and events were found in both records.
af: Die volgende feite en gebeurtenisse is in beide rekords gevind.

en: The following facts and events were only found in the record of %s.
af: Die volgende feite en gebeurtenisse is net in die rekord van %s gevind.

en: The following list shows typical requirements.
af: Die volgende lys vertoon die tipiese vereistes.

en: The following places have been changed:
af: Die volgende plekke is gewysig:

en: The following places would be changed:
af: Die volgende plekke sou verander word:

en: The following rules are used to decide whether a visitor is a human being (allow full access), a search-engine robot (allow restricted access) or an unwanted crawler (deny all access).
af: Die volgende reëls word gebruik om te besluit of 'n besoeker 'n mens is (met volledige toegang), 'n soekenjin (met beperkte toegang) of 'n ongewenste webkruiper is (geen toegang nie).

en: The help text has not been written for this item.
af: Daar is geen help-teks beskikbaar vir hierdie item nie.

en: The individual to be contacted about technical questions or errors encountered on your website.
af: Die persoon om mee in verbinding te tree vir tegniese vrae of foute wat op jou webwerf teëgekom word.

en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
af: Die persoon om mee in verbinding te tree oor genealogiese inligting op hierdie webwerf.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
af: Die skakel tussen “%1$s” en “%2$s” is geskrap.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been updated.
af: Die skakel tussen “%1$s” en “%2$s” is opgedateer.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
af: Die medialêer %1$s kon nie tot %2$s hernoem word nie.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
af: Die medialêer %1$s is tot %2$s hernoem.

en: The media file %s does not exist.
af: Die medialêer %s bestaan nie.

en: The media file was not found in this family tree.
af: Die medialêer is nie in hierdie stamboom gevind nie.

en: The media file you are uploading can be, and probably should be, named differently on the server than it is on your local computer. This is so because often the local filename has meaning to you but is much less meaningful to others visiting this website. Consider also the possibility that you and someone else both try to upload different files called “granny.jpg“.<br><br>In this field, you specify the new name of the file you are uploading. The name you enter here will also be used to name the thumbnail, which can be uploaded separately or generated automatically. You do not need to enter the filename extension (jpg, gif, pdf, doc, etc.)<br><br>Leave this field blank to keep the original name of the file you have uploaded from your local computer.
af: Die medialêer wat jy oplaai kan, en moet eintlik 'n ander naam kry op die bediener as wat dit op jou plaaslike rekenaar het. Op jou plaaslike rekenaar het die naam betekenis vir jou, maar dit beteken nie dat dit ook vir besoekers aan jou werf geld nie. Bedink ook die moontlikheid dat verskeie gebruikers gaan probeer om lêers met die naam “ouma.jpg” op te laai.<br><br>In hierdie veld kan jy die nuwe naam gee vir die lêer wat jy wil oplaai. Die naam wat jy hier invul, word ook gebruik vir die miniatuur, wat jy afsonderlik kan oplaai of outomaties laat skep. Die suffiks (jpg, gif, pdf, doc, ens.) hoef nie ingevul te word nie.<br><br>Laat hierdie veld leeg om die oorspronklike naam van die lêer te behou.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
af: Die vereistes vir geheue en SVU-tyd hang van die aantal persone in jou stamboom af.

en: The message was not sent.
af: Boodskap is nie gestuur nie.

en: The message was successfully sent to %s.
af: Boodskap is suksesvol na %s gestuur.

en: The module “%s” has been disabled.
af: Die module “%s” is gesper.

en: The module “%s” has been enabled.
af: Die module “%s” is ontsper.

en: The most common family facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
af: Die mees algemene familiefeite en gebeurtenisse word afsonderlik gelys, sodat hulle makliker bygevoeg kan word.

en: The most common individual facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
af: Die mees algemene persoonsfeite en gebeurtenisse word afsonderlik gelys, sodat hulle makliker bygevoeg kan word.

en: The most common repository facts are listed separately, so that they can be added more easily.
af: Die mees algemene bergplekfeite word afsonderlik gelys, sodat hulle makliker bygevoeg kan word.

en: The most common source facts are listed separately, so that they can be added more easily.
af: Die mees algemene bronfeite word afsonderlik gelys, sodat hulle makliker bygevoeg kan word.

en: The new files are currently located in the folder %s.
af: Die nuwe lêers is op die oomblik in die lêergids %s geplaas.

en: The new user will be asked to confirm their email address before the account is created.
af: Die nuwe gebruiker sal gevra word om sy/haar eposadres te bevestig voordat die rekening geskep word.

en: The number of occurrences of the specified name will be shown on the map. If you leave this field empty, the most common surname will be used.
af: Die aantal keer dat die spesifieke naam voorkom sal op die kaart vertoon word. As jy hierdie veld ooplaat, sal die mees algemene van gebruik word.

en: The password needs to be at least six characters long.
af: Die wagwoord moet ten minste ses karakters lang wees.

en: The password required for authentication with the SMTP server.
af: Die wagwoord wat vereis word vir identiteitstawing by die SMTP-bediener.

en: The passwords do not match.
af: Die wagwoorde stem nie ooreen nie.

en: The preferences for all family trees have been updated.
af: Die voorkeure vir al die stambome is bygewerk.

en: The preferences for new family trees have been updated.
af: Die voorkeure vir nuwe stambome is bygewerk.

en: The preferences for the chart “%s” have been updated.
af: Die voorkeure vir die “%s”diagram is verwerk.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
af: Die voorkeure vir die stamboom “%s” is bygewerk.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
af: Die voorkeure vir die module “%s” is geskrap.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
af: Die voorkeure vir die module “%s” is bygewerk.

en: The prefix is optional, but recommended. By giving the table names a unique prefix you can let several different applications share the same database. “wt_” is suggested, but can be anything you want.
af: Die voorvoegsel is opsioneel, maar word aanbeveel. Deur tabelname 'n unieke voorvoegsel te gee, kan jy verskillende toepassings gebruik wat van dieselfde databasis gebruik maak. “wt_” word voorgestel, maar dit kan enigiets wees wat jy wil.

en: The record %1$s has been renamed to %2$s.
af: Die rekord %1$s is hernoem na %2$s.

en: The record has been copied to the clipboard.
af: Die rekord is na die knipbord gekopieer.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
af: Die rekords “%1$s” en “%2$s” is saamgevoeg.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
af: Die reëlmatige uitdrukking blyk 'n fout te bevat. Dit kan nie gebruik word nie.

en: The server configuration is OK.
af: Die bediener konfigurasie is OK.

en: The server’s time limit has been reached.
af: Die bediener se tydlimiet is bereik.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
af: Die grootte van die stamboom, vroegste en mees onlangste gebeurtenisse, algemene name, ens.

en: The surname is enclosed by slashes: <%s>John Paul /Smith/<%s>
af: Die van word deur skuinsstrepe omsluit: <%s> Jan Pieter /Smit/<%s>

en: The theme menu will only be shown if the website preferences allow users to select their own theme.
af: Die tema-kieslys sal slegs vertoon word as die voorkeure vir die webwerf gebruikers toelaat om hulle eie tema te kies.

en: The thumbnail file %1$s could not be renamed to %2$s.
af: Die minatuurlêer %1$s kon nie na %2$s hernoem word nie.

en: The thumbnail file %1$s has been renamed to %2$s.
af: Die minatuurlêer %1$s is na %2$s hernoem.

en: The thumbnail file %s does not exist.
af: Die minatuurlêer %s bestaan nie.

en: The time in seconds that a webtrees session remains active before requiring a new sign-in. The default is 7200, which is 2 hours.
af: Die tyd in sekondes wat 'n webtrees sessie aktief bly, voordat 'n aanmelding nodig is. Die verstekwaarde is 7200, wat gelyk is aan 2 uur.

en: The time zone is required for date calculations, such as knowing today’s date.
af: Die tydsone wat benodig word om berekenings met datums te doen, soos om vandag se datum te bereken.

en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
af[0]: Die twee stambome het %1$s rekord met dieselfde “XREF”.
af[1]: Die twee stambome het %1$s rekords met dieselfde “XREF”.

en: The upgrade is complete.
af: Die opgradering is voltooi.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
af: Die lêer is te groot om op te laai.

en: The user %s has been deleted.
af: Die gebruiker %s is geskrap.

en: The user has been sent an email with the information necessary to confirm the access request.
af: 'n Epos is na die gebruiker gestuur met die inligting wat benodig word om die versoek vir toegang te bevestig.

en: The username or password is incorrect.
af: Die gebruikersnaam of wagwoord is nie reg nie.

en: The username required for authentication with the SMTP server.
af: Die gebruikersnaam wat benodig word vir identiteitstawing met die SMTP-bediener.

en: The value to place in the “meta description” tag in the HTML page header. Leave this field empty to use the name of the family tree.
af: Die waarde wat in die “meta-beskrywing” etiket in die HTML kopstuk geplaas word. Laat hierdie veld leeg om die naam van die stamboom te gebruik.

en: The version of %s is too new.
af: Die %s weergawe is te laag.

en: The version of %s is too old.
af: Die weergawe van %s is te oud.

en: The website access rule has been created.
af: Die webwerf toegangsreël is geskep.

en: The website access rule has been deleted.
af: Die webwerf toegangsreël is geskrap.

en: The website access rule has been updated.
af: Die webwerf toegangsreël is bygewerk.

en: The website preferences have been updated.
af: Die webwerf voorkeure is bygewerk.

en: The website www.geonames.org provides a large database of place names. This can be searched when entering new places. To use this feature, you must register for a free account at www.geonames.org and provide the username.
af: Die webwerf www.geonames.org verskaf 'n groot databasis van plekname. Dit kan deursoek word wanneer nuwe plekname ingevoer word. Om hiervan gebruik te maak, moet jy vir 'n gratisrekening by www.geonames.org registreer en die ooreenstemende gebruikersnaam hier invoer.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
af: Die webtrees ontwikkelaars stel baie belang om van hierdie fout te wete te kom. As jy met hulle in verbing sal tree, sal hulle jou help om die fout op te spoor.

en: The “%” character is a wildcard, and will match zero or more other characters.
af: Die “%”-teken is 'n oorheersteken en sal met nul of meer karakters pas.

en: Theme
af: Tema

en: Theme change
af: Verander tema

en: Theme menu
af: Tema-kieslys

en: Themes
af: Temas

en: Themes can be selected at three levels: user, family tree, and website. User preferences take priority over family tree preferences, which in turn take priority over the website preferences. Selecting “default theme” at one level will use the theme at the next level.
af: Temas kan op drie verskillende vlakke gekies word: gebruiker, stamboom en webwerf. Gebruikersinstellinge geniet voorrang oor stamboominstellinge, wat op hulle beurt voorrang oor die webwerf-instelling geniet. As “Verstektema” gekies word, sal die instelling van die vlak wat voorrang geniet, gebruik word.

en: There are no facts for this individual.
af: Daar bestaan geen feite oor hierdie persoon nie.

en: There are no media objects for this individual.
af: Daar is geen media-objekte vir hierdie persoon nie.

en: There are no notes for this individual.
af: Daar is geen notas vir hierdie persoon nie.

en: There are no pending changes.
af: Daar is geen wysigings wat hangend is nie.

en: There are no research tasks in this family tree.
af: Daar is geen navorsingstake vir hierdie stamboom nie.

en: There are no source citations for this individual.
af: Daar is geen bronverwysings vir hierdie persoon nie.

en: There are pending changes for you to moderate.
af: Daar is hangende wysingings wat nagesien moet word.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
af[0]: Daar was geen wysigings in die laaste %s dag nie.
af[1]: Daar was geen wysigings in die laaste %s dae nie.

en: There is no account with the username or email “%s”.
af: Daar is geen rekening met die gebruikersnaam of e-posadres “%s” nie.

en: There was an error uploading your file.
af: Daar was 'n fout tydens die oplaai van jou lêer.

en: These groups of individuals are not related to %s.
af: Hierdie groepe persone is nie aan %s verwant nie.

en: These pages provide access to all the preferences and management tools for this webtrees site.
af: Hierdie bladsye gee toegang tot al die konfigurasie-instellinge en gereedskap vir die bestuur van hierdie webtrees werf.

en: This GEDCOM file is encoded using %1$s. Assume this to mean %2$s.
af: Hierdie GEDCOM-lêer is met %1$s enkodeer. Dit word aangeneem om %2$s te beteken.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
af: Hierdie rekening is nie goedgekeur nie. Wag asseblief vir 'n beheerder om dit goed te keur.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
af: Hierdie rekening is nog nie geverifieer nie. Gaan asseblief jou e-pos na vir 'n verifikasieboodskap.

en: This block will show editors a list of records with pending changes that need to be reviewed by a moderator. It also generates daily emails to moderators whenever pending changes exist.
af: Hierdie blok sal 'n lys rekords aan redakteurs wys, met wysigings wat nog hangend is en nog deur 'n moderator hersien moet word. Dit skep ook daaglikse e-posse wat aan moderators gestuur word sodra daar wysigings bestaan wat nog hangend is.

en: This database and table-prefix appear to be used by another application. If you have an existing PhpGedView system, you should create a new webtrees system. You can import your PhpGedView data and settings later.
af: Hierdie databasis en tabelvoorvoegsel word waarskynlik deur 'n ander toepassing gebruik. As jy 'n bestaande PhpGedView stelsel het, moet jy 'n nuwe webtrees stelsel skep. Jy kan jou PhpGedView data en instellinge later invoer.

en: This database is only running MySQL version %s. You cannot install webtrees here.
af: Hierdie databasis loop MySQL weergawe %s. Jy kan nie webtrees hier installeer nie.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
af: Hierdie eposadres sal gebruik word om wagwoord herinneringsboodskappe te stuur, as ook webwerf kennisgewings en boodskappe van ander familielede wat op die webwerf geregistreer is.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
af: Hierdie inskrywing word geïgnoreer as jy 'n URL in die lêernaam-veld ingevoer het.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
af: Hierdie gesin bestaan nie, of jy het nie toestemming om dit te sien nie.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie gesin is geskrap. Dit sal eers deur 'n moderator nagesien moet word.

en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
af: Hierdie gesin is geskrap. Evalueer die skrapping en %1$s of %2$s dit dan.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie gesin is gewysig. Dit sal eers deur 'n moderator nagesien word.

en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
af: Hierdie gesin is gewysig. Jy moet die wysigings evalueer en %1$s of %2$s hulle dan.

en: This family remained childless
af: Hierdie gesin het kinderloos gebly

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
af[0]: Hierdie stamboom het %s rekord wat dieselfde ‘XREF’ gebruik as 'n ander stamboom.
af[1]: Hierdie stamboom het %s rekords wat dieselfde ‘XREF’ gebruik as 'n ander stamboom.

en: This family tree has no images to display.
af: Hierdie familiestamboom het geen beelde om te vertoon nie.

en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
af: Hierdie stamboom is laas op #gedcomUpdated# bygewerk. Daar kom #totalSurnames# vanne in hierdie stamboom voor. Die eerste aangetekende gebeurtenis is die #firstEventType# van #firstEventName# in die jaar #firstEventYear#. Die mees onlangste gebeurtenis is die #lastEventType# van #lastEventName# in die jaar #lastEventYear#.<br><br>As jy kommentaar wil lewer of terugvoer wil gee, tree asseblief in verbinding met #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
af: Hierdie stamboom is laas op %s bygewerk.

en: This file is linked to another family tree on this server. It cannot be deleted, moved, or renamed until these links have been removed.
af: Hierdie lêer is gekoppel aan 'n ander stamboom op hierdie bediener. Dit kan nie geskrap, verplaas of hernoem word nie totdat hierdie koppeling verwyder word.

en: This folder will be used by webtrees to store media files, GEDCOM files, temporary files, etc. These files may contain private data, and should not be made available over the internet.
af: Hierdie lêergids word deur webtrees gebruik om medialêers, GEDCOM-lêers, tydelike lêers, ens. te bewaar. Hierdie lêers mag private inligting bevat en moet nie deur die internet beskikbaar gestel word nie.

en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
af: Hierdie lêergids sal gebruik word om medialêers vir hierdie stamboom te bewaar.

en: This form has expired. Try again.
af: Hierdie vorm het verstryk. Probeer weer.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
af: Hierdie persoon bestaan nie of jy het nie toestemming om dit te sien nie.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie persoon is geskrap. Die skrapping sal deur 'n moderator nagesien moet word.

en: This individual has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
af: Hierdie persoon is geskrap. Jy moet die skrapping evalueer en dit dan %1$s of %2$s.

en: This individual has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie persoon is gewysig. Die wysigings moet deur 'n moderator nagesien word.

en: This individual has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
af: Hierdie persoon is gewysig. Jy moet die wysigings evalueer en dit dan %1$s of %2$s.

en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
af: Hierdie persoon word by verstek gekies wanneer diagramme en verslae bekyk word.

en: This information is private and cannot be shown.
af: Hierdie inligting is privaat en kan nie vertoon word nie.

en: This input box lets you change that year of the calendar. Type a year into the box and press <b>Enter</b> to change the calendar to that year.<br><br><b>Advanced features</b> for <b>View the year</b><dl><dt><b>More than one year</b></dt><dd>You can search for dates in a range of years.<br><br>Year ranges are <u>inclusive</u>. This means that the date range extends from 1 January of the first year of the range to 31 December of the last year mentioned. Here are a few examples of year ranges:<br><br><b>1992-5</b> for all events from 1992 to 1995.<br><b>1972-89</b> for all events from 1972 to 1989.<br><b>1610-759</b> for all events from 1610 to 1759.<br><b>1880-1905</b> for all events from 1880 to 1905.<br><b>880-1105</b> for all events from 880 to 1105.<br><br>To see all the events in a given decade or century, you can use <b>?</b> in place of the final digits. For example, <b>197?</b> for all events from 1970 to 1979 or <b>16??</b> for all events from 1600 to 1699.<br><br>Selecting a range of years will change the calendar to the year view.</dd></dl>
af: Met hierdie invoerraampie kan jy die jaar van die kalender wysig. Tik 'n jaar in die raampie in, en druk op <b>Enter</b> om die kalender na daardie jaar te verander.<br><br><b>Gevorderde kenmerke</b> vir <b>Bekyk jaar</b><dl><dt><b>Meer as een jaar</b></dt><dd>Jy kan vir datums binne 'n tydperk soek.<br><br>Tydperke vir jare is <u>inklusief</u>. Dit beteken dat die datumperk vanaf 1 Januarie van die beginjaar van die reeks tot 31 Desember van die eindjaar strek.<br><br>Hier is 'n paar voorbeelde van jaartydperke:<br><br><b>1992-5</b> vir alle gebeurtenisse van 1 Jan. 1992 tot 31 Des. 1995.<br><b>1972-89</b>vir alle gebeurtenisse van 1972 tot 1989.<br><b>1610-759</b> vir alle gebeurtenissen van 1610 tot 1759.<br><b>1880-1905</b> vir alle gebeurtenisse van 1880 tot 1905.<br><b>880-1105</b> vir alle gebeurtenisse van 880 tot 1105.<br><br>Om alle gebeurtenisse in 'n bepaalde dekade of eeu te sien, kan jy die karakter <b>?</b> in plaas van die laaste syfers gebruik. Byvoorbeeld, <b>197?</b>vir alle gebeurtenisse van 1970 tot 1979 of <b>16??</b> vir alle gebeurtenisse van 1600 tot 1699.<br><br>Wanneer 'n jaartydperk ingevoer word, verander die kalender na 'n jaaroorsig formaat.</dd></dl>

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown on the add/edit name form. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store names in several different alphabets.
af: Hierdie is 'n lys van GEDCOM feit-etikette wat deur kommas geskei word. Dit sal vertoon word op die byvoeg/wysig vorm. As jy nie-Latynse alfabette gebruik soos Hebreeus, Grieks, Cyrillies of Arabies, kan jy oorweeg om hier ekstra etikette soos _HEB, ROMN, FONE, ens. by te voeg om name in verskeie alfabette aan te teken.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new family. For example, if MARR is in the list, then fields for marriage date and marriage place will be shown on the form.
af: Hierdie is 'n lys van GEDCOM feit-etikette wat deur kommas geskei word. Dit sal vertoon word wanneer 'n nuwe gesin bygevoeg word. Byvoorbeeld, as MARR in die lys voorkom dan sal velde vir huweliksdatum en -plek in die vorm vertoon word.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new individual. For example, if BIRT is in the list, fields for birth date and birth place will be shown on the form.
af: Hierdie is 'n lys van GEDCOM feit-etikette wat deur kommas geskei word. Dit sal vertoon word wanneer 'n nuwe persoon bygevoeg word. Byvoorbeeld, as BIRT in die lys voorkom dan sal velde vir geboortedatum en -plek in die vorm vertoon word.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when you add or edit place names. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store place names in several different alphabets.
af: Hierdie is 'n lys van GEDCOM feit-etikette wat deur kommas geskei word. Dit sal vertoon word wanneer jy nuwe plekke byvoeg of plekname wysig. As jy nie-Latynse alfabette gebruik soos Hebreeus, Grieks, Cyrillies of Arabies, kan jy oorweeg om hier ekstra etikette soos _HEB, ROMN, FONE, ens. by te voeg om plekname in verskeie alfabette aan te teken.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
af: Hierdie is 'n skakel na jou eie rekord in die stamboom. As dit jou aan die verkeerde persoon koppel, tree in verbinding met 'n beheerder.

en: This is a summary of the <abbr title="The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints">LDS</abbr> ordinances for the individual. “B” indicates an LDS baptism. “E” indicates an LDS endowment. “S” indicates an LDS spouse sealing. “P” indicates an LDS child-to-parent sealing.
af: Dit is 'n opsomming van die <abbr title="Kerk van Jesus Christus van die Heiliges van die Laaste Dae">LDS</abbr>-ordinansies vir hierdie persoon. "B" dui 'n LDS-doop (baptism) aan. "E" dui 'n LDS-skenking (endowment) aan. "S" dui 'n LDS- gadeverseëling (spouse sealing) aan. "P" dui 'n LDS-kindverseëling (child-to-parent sealing) aan.

en: This is case sensitive.
af: Dit is hooflettergevoelig.

en: This is case sensitive. If a database with this name does not already exist webtrees will attempt to create one for you. Success will depend on permissions set for your web server, but you will be notified if this fails.
af: Dit is hooflettergevoelig. As 'n databasis met hierdie naam nog nie bestaan nie, sal webtrees probeer om dit te skep. Sukses hang van die regte af wat vir jou webbediener ingestel is, maar jy sal in kennis gestel word as dit misluk.

en: This is the initial value for the “show details” option on the charts.
af: Dit is die aanvanklike instelling vir die “vertoon besonderhede” opsie in diagramme.

en: This is the latest version of webtrees. No upgrade is available.
af: Hierdie is die nuutste weergawe van webtrees. Opgradering is nie beskikbaar nie.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to families. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique family facts” list.
af: Dit is die lys van GEDCOM-feite wat jou gebruikers by gesinne kan voeg. Jy kan hierdie lys wysig deur feite te verwyder of feite by te voeg, ook jou eie aangepaste feite indien nodig. Feite wat in hierdie lys voorkom moet nie ook in die “Unieke feite vir gesinne”-lys voorkom nie.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to individuals. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique individual facts” list.
af: Dit is die lys van GEDCOM-feite wat jou gebruikers by persone kan voeg. Jy kan hierdie lys wysig deur feite te verwyder of feite by te voeg, ook jou eie aangepaste feite indien nodig. Feite wat in hierdie lys voorkom moet nie ook in die “Unieke feite vir persone”-lys voorkom nie.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to repositories. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique repository facts” list.
af: Dit is die lys van GEDCOM-feite wat jou gebruikers by bergplekke kan voeg. Jy kan hierdie lys wysig deur feite te verwyder of feite by te voeg, ook jou eie aangepaste feite indien nodig. Feite wat in hierdie lys voorkom moet nie ook in die “Unieke feite vir bergplekke”-lys voorkom nie.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to sources. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique source facts” list.
af: Dit is die lys van GEDCOM-feite wat jou gebruikers by bronne kan voeg. Jy kan hierdie lys wysig deur feite te verwyder of feite by te voeg, ook jou eie aangepaste feite indien nodig. Feite wat in hierdie lys voorkom moet nie ook in die “Unieke feite vir bronne”-lys voorkom nie.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to families. For example, if MARR is in this list, users will not be able to add more than one MARR record to a family. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All family facts” list.
af: Dit is die lys van GEDCOM-feite wat jou gebruikers net een keer by gesinne kan voeg. Byvoorbeeld, as MARR in hierdie lys is, sal gebruikers nie meer as een MARR rekord by 'n gesin kan voeg nie. Feite wat in hierdie lys voorkom moet nie ook in die “Alle feite vir gesinne”-lys voorkom nie.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to individuals. For example, if BIRT is in this list, users will not be able to add more than one BIRT record to an individual. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All individual facts” list.
af: Dit is die lys van GEDCOM-feite wat jou gebruikers net een keer by persone kan voeg. Byvoorbeeld, as BIRT in hierdie lys is, sal gebruikers nie meer as een BIRT rekord by 'n persoon kan voeg nie. Feite wat in hierdie lys voorkom moet nie ook in die “Alle feite vir persone”-lys voorkom nie.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to repositories. For example, if NAME is in this list, users will not be able to add more than one NAME record to a repository. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All repository facts” list.
af: Dit is die lys van GEDCOM-feite wat jou gebruikers net een keer by bergplekke kan voeg. Byvoorbeeld, as NAME in hierdie lys is, sal gebruikers nie meer as een NAME rekord by 'n bergplek kan voeg nie. Feite wat in hierdie lys voorkom moet nie ook in die “Alle feite vir bergplekke”-lys voorkom nie.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to sources. For example, if TITL is in this list, users will not be able to add more than one TITL record to a source. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All source facts” list.
af: Dit is die lys van GEDCOM-feite wat jou gebruikers net een keer by bronne kan voeg. Byvoorbeeld, as TITL in hierdie lys is, sal gebruikers nie meer as een TITL rekord by 'n bron kan voeg nie. Feite wat in hierdie lys voorkom moet nie ook in die “Alle feite vir bronne”-lys voorkom nie.

en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
af: Dit is die naam van die SMTP-bediener. “localhost” beteken dat die e-posdiens op dieselfde rekenaar loop as jou webbediener.

en: This is the width (in pixels) that the program will use when automatically generating thumbnails. The default value is 100.
af: Dit is die breedte (in pixels) wat die program sal gebruik wanneer miniature outomaties geskep word. Die verstekwaarde is 100.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
af: Hierdie is jou regte naam, soos jy dit op die skerm vertoon wil hê.

en: This may be a mistake in your data.
af: Dit mag 'n fout in jou data wees.

en: This may cause a problem for other applications.
af: Dit mag 'n probleem vir ander toepassings veroorsaak.

en: This may cause a problem for webtrees.
af: Dit mag 'n probleem vir webtrees veroorsaak.

en: This media file does not exist.
af: Hierdie medialêer bestaan nie.

en: This media file exists, but cannot be accessed.
af: Hierdie medialêer bestaan, maar is nie toeganklik nie.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
af: Hierdie medialêer is gebreek en kan nie gewatermerk word nie.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
af: Hierdie mediavoorwerp bestaan nie of jy het nie toestemming om dit te sien nie.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie mediavoorwerp is geskrap. Die skrapping moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
af: Hierdie mediavoorwerp is geskrap. Jy moet die skrapping nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie mediavoorwerp is gewysig. Die wysigings moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
af: Hierdie mediavoorwerp is gewysig. Jy moet die wysigings nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This media object is not linked to any other record.
af: Hierdie mediavoorwerp is aan geen rekord verbind nie.

en: This message was sent while viewing the following URL:
af: Hierdie boodskap is gestuur terwyl die volgende URL bekyk is:

en: This message will be sent to %s
af: Die boodskap sal aan %s gestuur word

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
af: Dit moet ten minste ses karakters lank wees. Dit is hooflettergevoelig.

en: This name is used in the “From” field, when sending automatic emails from this server.
af: Hierdie naam word gebruik in die “Van”-veld, wanneer outomaties e-posse deur die bediener gestuur word.

en: This note does not exist or you do not have permission to view it.
af: Hierdie nota bestaan nie of jy het nie toestemming om dit te sien nie.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie nota is geskrap. Hierdie skrapping moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
af: Hierdie nota is geskrap. Jy moet die skrapping nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This note has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie nota is gewysig. Hierdie wysiging moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This note has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
af: Hierdie nota is gewysig. Jy moet hierdie wysigings nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Note</i> record on the Individual page.
af: Hierdie opsie bepaal of die inhoud van 'n <i>Nota</i>-rekord outomaties op die bladsy van 'n persoon vertoon moet word.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Source</i> record on the Individual page.
af: Hierdie opsie bepaal of die inhoud van 'n <i>Bron</i>-rekord outomaties op die bladsy van 'n persoon vertoon moet word, of nie.

en: This option controls whether or not to show age of father and mother next to child’s birthdate on charts.
af: Hierdie opsie vir diagramme bepaal of die ouderdomme van die vader en moeder langsaan 'n kind se geboortedatum vertoon moet word, of nie.

en: This option controls whether or not to show estimated dates for birth and death instead of leaving blanks on individual lists and charts for individuals whose dates are not known.
af: Hierdie opsie bepaal of die beraamde datums vir geboortes en sterftes vertoon moet word in plaas daarvan om dit leeg te laat in die lyste en diagramme van persone vir wie hierdie datums onbekend is.

en: This option controls whether or not to show the individual’s gender icon on charts.<br><br>Since the gender is also indicated by the color of the box, this option doesn’t conceal the gender. The option simply removes some duplicate information from the box.
af: Hierdie opsie bepaal of 'n persoon se geslagsikoon op diagramme vertoon moet word.<br><br>Aangesien die geslag deur die kleur van die raampie aangedui word, sal hierdie opsie nie die geslag verberg nie. Die opsie verwyder bloot oortollige inligting uit die raampie.

en: This option indicates whether the pedigree chart should be generated in landscape or portrait mode.
af: Hierdie opsie bepaal of die stamboomdiagram in dwars- of regopvorm geskep moet word.

en: This option will make it easier for users to download images.
af: Hierdie opsie sal dit makliker maak vir gebruikers om beelde af te laai.

en: This option will retain family links in private records. This means that you will see empty “private” boxes on the pedigree chart and on other charts with private individuals.
af: Hierdie opsie behou die skakels na private rekords. Dit beteken dat jy 'n leë “privaat”-raampie op die stamboomdiagram sal sien en ook op ander diagramme met persone wat privaat gemerk is.

en: This option will show the names (but no other details) of private individuals. Individuals are private if they are still alive or if a privacy restriction has been added to their individual record. To hide a specific name, add a privacy restriction to that name record.
af: Hierdie opsie sal die name vertoon (maar geen ander besonderhede nie) van persone wie se rekords privaat gemerk is. Persone word privaat gemerk as hulle nog lewend is of as 'n privaatheidsbeperking aan hulle rekord bygevoeg is. Om 'n spesifieke naam te verberg, moet 'n privaatheidsbeperking vir die persoon se naamrekord bygevoeg word.

en: This page allows you to bypass the usual forms, and edit the underlying data directly. It is an advanced option, and you should not use it unless you understand the GEDCOM format. If you make a mistake here, it can be difficult to fix.
af: Hierdie bladsy laat jou toe om die gebruiklike vorms te omseil, en direk die onderliggende gegewens te wysig. Dit is 'n gevorderde opsie, en jy behoort dit slegs te gebruik indien jy die GEDCOM-formaat goed begryp. As foute wat hier begaan word, kan dit moeilik wees om reg te stel.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
af[0]: Hierdie bladsy is %s keer bekyk.
af[1]: Hierdie bladsy is %s keer bekyk.

en: This place has no coordinates
af: Hierdie plek het geen koördinate nie

en: This process allows the site’s owner to ensure that the new information follows the site’s standards and conventions, has proper source attributions, etc.
af: Hierdie proses stel die eienaar van die werf in staat om te verseker dat nuwe gegewens die werf se standaarde en konvensies volg, deur byv. goeie bronverwysings te gebruik, ens.

en: This record does not exist or you do not have permission to view it.
af: Hierdie rekord bestaan nie of jy het nie magtiging om dit te sien nie.

en: This record has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie rekord is geskrap. Die skrapping moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This record has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
af: Hierdie rekord is geskrap. Jy moet die skrapping nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This record has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie rekord is gewysig. Die wysigings moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This record has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
af: Hierdie rekord is gewysig. Jy moet die wysiging nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This repository does not exist or you do not have permission to view it.
af: Hierdie bergplek bestaan nie of jy het nie toestemming om dit te sien nie.

en: This repository has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie bergplek is geskrap. Die skrapping moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This repository has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
af: Hierdie bergplek is geskrap. Jy moet die skrapping nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This repository has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie bergplek is gewysig. Die wysigings moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This repository has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
af: Hierdie bergplek is gewysig. Jy moet die wysigings nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This role has all the permissions of the editor role, plus permission to accept/reject changes made by other users.
af: Hierdie rol het al die regte van 'n redakteur, en daarby nog die reg om wysigings wat deur ander gebruikers aangebring is, te aanvaar of te verwerp.

en: This role has all the permissions of the manager role in all family trees, plus permission to change the settings/configuration of the website, users, and modules.
af: Hierdie rol het al die regte van 'n bestuurder en dit geld vir al die stambome. Daarby het die rol ook die reg om wysigings aan die instellings/konfigurasie van die webwerf, gebruikers en modules te maak.

en: This role has all the permissions of the member role, plus permission to add/change/delete data. Any changes will need to be reviewed by a moderator, unless the user has the “automatically accept changes” option enabled.
af: Hierdie rol het al die regte van 'n lid, en daarby ook die reg om gegewens by te voeg, te wysing en te skrap. Enige wysigings moet egter deur 'n moderator nagegaan word, tensy die opsie “aanvaar veranderinge outomaties” vir hierdie gebruiker ontsper is.

en: This role has all the permissions of the moderator role, plus any additional access granted by the family tree configuration, plus permission to change the settings/configuration of a family tree.
af: Hierdie rol het al die regte van 'n moderator, en daarby nog enige verdere regte wat deur die instellinge van die stamboom toegestaan word, en verder ook die reg om wysigings aan die instellinge/konfigurasie van 'n stamboom te maak.

en: This role has all the permissions of the visitor role, plus any additional access granted by the family tree configuration.
af: Hierdie rol het al die regte van 'n besoeker, en daarby enige verdere regte wat deur die stamboom instellinge toegestaan word.

en: This server does not support secure downloads using HTTPS.
af: Hierdie bediener ondersteun nie die beveilitge aflaai van items deur HTTPS nie.

en: This server’s memory limit is %s MB and its CPU time limit is %s seconds.
af: Die geheueperk van hierdie bediener is %sMB en die SVU tyd-perk van die verwerker is %s sekondes.

en: This should be a comma or space separated list of facts, in addition to birth and death, that you want to appear in chart boxes such as the pedigree chart. This list requires you to use fact tags as defined in the GEDCOM 5.5.1 standard. For example, if you wanted the occupation to show up in the box, you would add “OCCU” to this field.
af: Dit moet 'n lys feite wees, geskei deur kommas of spasies, naas geboorte en dood, wat jy in die raampies in diagramme, soos die stamboomdiagram, wil laat vertoon. Hierdie lys mag net feit-etikette soos in die GEDCOM 5.5.1 standaard gedefinieer bevat. Byvoorbeeld, as jy persone se beroepe in die raampies wil wys, moet jy “OCCU” hier byvoeg.

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
af: Hierdie bron bestaan nie of jy het nie toestemming om dit te sien nie.

en: This source has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie bron is geskrap. Hierdie skrapping moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This source has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
af: Hierdie bron is geskrap. Jy moet dit nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This source has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
af: Hierdie bron is gewysig. Die wysigings moet nog deur 'n moderator nagegaan word.

en: This source has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
af: Hierdie bon is gewysig. Jy moet die wysigings nagaan en dit dan %1$s of %2$s.

en: This text will be appended to each page title. It will be shown in the browser’s title bar, bookmarks, etc.
af: Hierdie teks sal by elke bladsy se titel gevoeg word. Dit sal in die webleser se titelbalk, boekmerke ens. vertoon word.

en: This type of link is not allowed here.
af: Hierdie soort skakel word nie hier toegelaat nie.

en: This user account does not have access to any tree.
af: Hierdie gebruikersrekening het nie tot enige stamboom toegang nie.

en: This usually means that you need to change the folder permissions to 777.
af: Gewoonlik beteken dit dat jy die regte vir die lêergids na 777 moet verander.

en: This website is being upgraded. Try again in a few minutes.
af: Hierdie webwerf word opgegradeer. Probeer asseblief weer oor 'n paar minute.

en: This website is down for maintenance. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes.
af: Hierdie webwerf is vanlyn vir onderhoud. <a href="index.php">Probeer weer</a> oor 'n paar minute.

en: This website is temporarily unavailable
af: Hierdie webwerf is tydelik nie beskikbaar nie

en: This website uses cookies to learn about visitor behaviour.
af: Hierdie webwerf gebruik koekies om meer van 'n gebruiker se gedrag te leer.

en: This will delete all the genealogy data from “%s” and replace it with data from a GEDCOM file.
af: Hiermee sal al die genealogiese gegewens van “%s” geskrap word en daarna deur die gegwens uit 'n GEDCOM-lêer vervang word.

en: This will update the highest-level part or parts of the place name. For example, “Mexico” will match “Quintana Roo, Mexico”, but not “Santa Fe, New Mexico”.
af: Hiermee word die hoogstevlak of -vlakke van 'n pleknaam gewysig. Byvoorbeeld, “Mexico” tref vir “Quintana Roo, Mexico”, maar nie “Santa Fe, New Mexico” nie.

en: Thu
af: Do.

en: Thumbnail files must contain images.
af: Miniatuurlêers moet beelde bevat.

en: Thumbnail images
af: Miniatuurbeelde

en: Thumbnail to upload
af: Miniatuur om op te laai

en: Thursday
af: Donderdag

en: Tijuana, Mexico
af: Tijuana, Meksiko

en: Time
af: Tyd

en: Time zone
af: Tydsone

en: Timeline
af: Tydlyn

en: Timestamp
af: Tydstempel

en: Timor-Leste
af: Oos-Timor

en: Title
af: Titel

en: Title in Hebrew
af: Titel in Hebreeus

en: To
af: Tot

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
af: Om jou te help met hierdie blok, het ons verskeie standaard sjablone geskep. As jy een van hierde sjablone kies, word die teksarea met 'n kopie ingevul wat jy kan verander na gelang van jou werf se behoeftes.

en: To complete the upgrade, you should install the files manually.
af: Om die ogradering te voltooi, moet jy die lêers met die hand installeer.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
af: Om nuwe navorsingstake te skep, moet jy eers “navorsingstaak” by die lys van feite en gebeurtenisse in die voorkeure vir die stamboom voeg.

en: To ensure compatibility with other genealogy applications, notes, text, and transcripts should be recorded in simple, unformatted text. However, formatting is often desirable to aid presentation, comprehension, etc.
af: Om aanpasbaarheid met ander genealogiese toepassings te verseker, moet notas, teks en transkripsies in eenvoudige, ongeformateerde teks aangeteken word. Dit is egter so dat formatering baie keer wenslik is om die aanbieding te ondersteun, begrip te vergemaklik, ens.

en: To prevent visitors from accessing the website while you are in the middle of copying files, you can temporarily create a file %s on the server. If it contains a message, it will be displayed to visitors.
af: Om te verhinder dat besoekers toegang kry tot die webwerf terwyl jy besig is om lêers te kopieer, kan jy tydelik die lêer %s op die bediener skep. As dit 'n boodskap bevat, sal dit aan die besoekers vertoon word.

en: To protect this private data, webtrees uses an Apache configuration file (.htaccess) which blocks all access to this folder. If your web-server does not support .htaccess files, and you cannot restrict access to this folder, then you can select another folder, away from your web documents.
af: Om hierdie private gegewens te beskerm, maak webtrees van 'n Apache konfigurasielêer (.htaccess) gebruik wat toegang tot hierdie lêergids blokkeer. As jou webbediener nie .htaccess-lêers ondersteun nie, en jy kan nie beperkinge vir hierdie lêergids instel nie, dan kan jy 'n ander lêergids kies, weg van jou webdokumente.

en: To reduce the size of the download, you can compress the data into a .ZIP file. You will need to uncompress the .ZIP file before you can use it.
af: Om die grootte van die aflaaibare lêer te beperk, kan jy die data in 'n .ZIP-lêer kompakteer. Jy sal die .ZIP-lêer moet uitpak voordat jy dit kan gebruik.

en: To set this text for other languages, you must switch to that language, and visit this page again.
af: Om hierdie teks in 'n ander taal te skryf, moet jy eers na daardie taal oorskakel en dan hierdie bladsy weer besoek.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
af: Om soekenjins in te lig dat werfkaarte beskikbaar is, kan jy die volgende skakels gebruik.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
af: Om soekenjins in te lig dat werfkaarte beskikbaar is, moet jy die volgende reël by jou robots.txt lêer voeg..

en: To use a Google mail account, use the following settings: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[your gmail password]
af: Om 'n Google e-posrekening te gebruik, moet die volgende instellinge gebruik word: bediener=smtp.gmail.com, poort=587, beveiliging=tls, gebruikersnaam=xxxxx@gmail.com, wagwoord=[jou gmail wagwoord]

en: Tokyo, Japan
af: Tokio, Japan

en: Tombstone
af: Grafsteen

en: Top %s given name | Top %s given names
af[0]: Gewildste %s voornaam
af[1]: Gewildste %s voorname

en: Top %s surname | Top %s surnames
af[0]: Top %s van
af[1]: Top %s vanne

en: Top given name
af: Gewildste voornaam

en: Top given names
af: Gewildste voorname

en: Top level
af: Hoogste vlak

en: Top surname
af: Mees gewilde van

en: Top surnames
af: Mees algemene vanne

en: Toronto, Ontario, Canada
af: Toronto, Ontario, Kanada

en: Total
af: Totaal

en: Total accepted changes:
af: Totale aantal aanvaarde wysigings:

en: Total births
af: Totale aantal geboortes

en: Total dead
af: Totaal wat gesterf het

en: Total deaths
af: Totale aantal sterftes

en: Total divorces
af: Totale aantal egskeidings

en: Total events
af: Totale aantal gebeurtenisse

en: Total families
af: Totale aantal gesinne

en: Total families: %s
af: Totale aantal gesinne: %s

en: Total females
af: Totale aantal vroue

en: Total given names
af: Totale aantal voorname

en: Total individuals
af: Totale aantal persone

en: Total individuals: %s
af: Totale aantal persone: %s

en: Total living
af: Totale aantal lewendes

en: Total males
af: Totale aantal mans

en: Total marriages
af: Totale aantal huwelike

en: Total number of users
af: Totale aantal gebruikers

en: Total pending changes:
af: Totale aantal wysigings wat hangend is:

en: Total places: %s
af: Totaal aantal plekke: %s

en: Total sources: %s
af: Totale aantal bronne: %s

en: Total surnames
af: Totale aantal vanne

en: Total users
af: Totale aantal gebruikers

en: Tracking and analytics
af: Volging en analistiek

en: Tracking and analytics are not added to the control panel.
af: Volging en analistiek is nie by die beheerpaneel gevoeg nie.

en: Trailer
af: Agterstuk

en: Trinidad and Tobago
af: Trinidad en Tobago

en: Tue
af: Di.

en: Tuesday
af: Dinsdag

en: Tunisia
af: Tunisië

en: Turkey
af: Turkye

en: Turks and Caicos Islands
af: Turks- en Caicos-eilande

en: Tuxtla Gutierrez, Mexico
af: Tuxtla Gutierrez, Meksiko

en: Twin Falls, Idaho, United States
af: Twin Falls, Idaho, Verenigde State

en: Type
af: Soort

en: Type of event
af: Tipe gebeurtenis

en: Type of fact
af: Tipe feit

en: Type of place markers in the place hierarchy
af: Tipe van plekmerkers in die Plekhiërargie

en: Type the password again.
af: Sleutel die wagwoord weer in.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
af: Sleutel jou wagwoord weer in, om seker te maak dat jy dit korrek ingevul het.

en: Types of error
af: Soorte foute

en: US Minor Outlying Islands
af: Klein afgeleë eilande van die VSA

en: US Virgin Islands
af: Amerikaanse Maagde-eilande

en: Ukraine
af: Oekraïne

en: Unable to connect using this username and password. Your server gave the following error.
af: Kon nie met hierdie instellings 'n verbinding maak nie. Jou bediener het die volgende foutboodskap verskaf.

en: Unable to find record with ID
af: Nie in staat om rekord met behulp van ID op te spoor nie

en: Uncleared: insufficient data
af: Onuitgeklaar: onvoldoende gegewens

en: Unique family facts
af: Unieke feite vir gesinne

en: Unique identifier
af: Unieke identifiseerder

en: Unique identifiers allow the same record to be found in different family trees and in different systems. They will be added whenever records are created or updated. If you do not want unique identifiers to be displayed, you can hide them using the privacy rules.
af: Unieke identifiseerders verseker dat dieselfde rekord in verskillende stambome en in verskillende stelsels gevind kan word. Hulle word bygevoeg wanneer ’n rekord geskep of gewysig word. As jy nie unieke identifiseerders wil vertoon nie, kan jy hulle met privaatheidsreëls verberg.

en: Unique individual facts
af: Unieke feite vir persone

en: Unique repository facts
af: Unieke feite vir bergplekke

en: Unique source facts
af: Unieke feite vir bronne

en: United Arab Emirates
af: Verenigde Arabiese Emirate

en: United Kingdom
af: Verenigde Koninkryk

en: United States
af: Verenigde State

en: Unknown
af: Onbekend

en: Unlink the media object
af: Ontkoppel media

en: Unrecognized GEDCOM code
af: Onbekende GEDCOM-kode

en: Unused files
af: Ongebruikte lêers

en: Unzip %s to a temporary folder…
af: Pak %s uit na 'n tydelike lêergids…

en: Upcoming events
af: Komende gebeurtenisse

en: Update
af: Werk by

en: Update all
af: Werk alles by

en: Update all the place names in a family tree
af: Bring al die plekname in 'n stamboom op datum

en: Update place names
af: Werk plekname by

en: Upgrade anyway
af: Gradeer in elke geval op

en: Upgrade to webtrees %s.
af: Gradeer op na webtrees %s.

en: Upgrade wizard
af: Opgraderingsghoeroe

en: Upload geographic data
af: Laai geografiese gegewens op

en: Upload media files
af: Laai medialêers op

en: Upload one or more media files from your local computer. Media files can be pictures, video, audio, or other formats.
af: Laai een of meer van jou medialêers op vanaf jou plasslike rekenaar. Medialêers kan in beeld-, video-, klank- of ander formate wees.

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
af: Gebruik Google Maps™ vir die plekhiërargie

en: Use PHP mail to send messages
af: Maak gebruik van 'PHP mail' om boodskappe te stuur

en: Use SMTP to send messages
af: Maak gebruik van SMTP om boodskappe te stuur

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
af: Gebruik 'n “?” om 'n enkele karakter te pas, gebruik “*” om nul of meer karakters te pas.

en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
af[0]: Gebruik ten minste %s karakter.
af[1]: Gebruik ten minste %s karakters.

en: Use colors
af: Gebruik kleur

en: Use compact layout
af: Gebruik 'n kompakte uitleg

en: Use full source citations
af: Gebruik volledige bronverwysings

en: Use password
af: Gebruik wagwoord

en: Use sendmail to send messages
af: Gebruik sendmail om boodskappe te stuur

en: Use silhouette images when no highlighted image for that individual has been specified. The images used are specific to the gender of the individual in question.
af: Gebruik silhoeët beelde as geen kenmerk-beelde vir daardie persoon bestaan nie. Die beelde word gekies n.a.l.v. die geslag van die betrokke persoon.

en: Use silhouettes
af: Gebruik silhoeëtte

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
af: Gebruik die GeoNames databasis om outomaties plekname in te vul

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
af: Gebruik hierdie veld om die werfbeheerder in te lig oor die rede waarom jy vir 'n rekening aanvraag doen en hoe jy aan die genealogie, wat op hierdie werf vertoon word, verwant is. Jy kan ook enige ander opmerkings aan die werfbeheerder maak.

en: Use this image for charts and on the individual’s page.
af: Gebruik hierdie beeld vir diagramme en op die persoon se bladsy.

en: Use this value
af: Gebruik hierdie waarde

en: User
af: Gebruiker

en: User administration
af: Beheer oor gebruikers

en: User didn’t verify within 7 days.
af: Gebruiker het nie binne 7 dae geverifieer nie.

en: User not verified by administrator.
af: Gebruiker nie deur beheerder geverifieer nie.

en: User preferences
af: Gebruikervoorkeure

en: User verification
af: Verfikasie van gebruiker

en: User-agent string
af: Gebruiker-agent string

en: Username
af: Gebruikersnaam

en: Username or email address
af: Gebruikersnaam of eposadres

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
af: Gberuikersname is hoofletterongevoelig en verder word die aksente op letters geïgnoreer, sodat “chloe”, “chloë” en “Chloe” almal dieselfde is.

en: Users
af: Gebruikers

en: Users who are signed in
af: Aangemelde gebruikers

en: User’s account has been inactive too long:
af: Gebuikersrekening is vir te lang onaktief gewees:

en: Using the pull down menu it is possible to select a country, of which a flag can be selected. If no flags are shown, then there are no flags defined for this country.
af: Met behulp van die afrolkeuselys is dit moontlik om 'n land te kies, waarvan 'n vlag gekies kan word. As daar geen vlae vertoon word nie, dan is daar geen vlae vir hierdie land gedefinieer nie.

en: Uzbekistan
af: Oesbekistan

en: Vancouver, British Columbia, Canada
af: Vancouver, Brits-Columbië, Kanada

en: Various statistics charts.
af: Verskeie diagramme met statistiek.

en: Vatican City
af: Vatikaanstad

en: Veracruz, Mexico
af: Veracruz, Meksiko

en: Verification code
af: Verfikasiekode

en: Verified
af: Geverifieer

en: Vernal, Utah, United States
af: Vernal, Utah, Verenigde State

en: Version
af: Weergawe

en: Vietnam
af: Viëtnam

en: View
af: Bekyk

en: View all records found in this place
af: Vertoon alle rekords wat by hierdie plek gevind is

en: View the details
af: Vertoon besonderhede

en: View the notes
af: Vertoon notas

en: View this day
af: Vertoon hierdie dag

en: View this family
af: Vertoon hierdie gesin

en: View this individual
af: Vertoon hierdie persoon

en: View this month
af: Vertoon hierdie maand

en: View this source
af: Vertoon hierdie bron

en: View this year
af: Vertoon hierdie jaar

en: Villa Hermosa, Mexico
af: Villa Hermosa, Meksiko

en: Visible online
af: Sigbaar aanlyn

en: Visible to other users when online
af: Sigbaar aan ander gebruikers wanneer aanlyn is

en: Visitor
af: Besoeker

en: Vital records
af: Essensiële rekords

en: Wales
af: Wallis

en: Wallis and Futuna
af: Wallis en Futuna

en: Ward
af: Voog

en: Washington, District of Columbia, United States
af: Washington, Distrik Columbia, Verenigde State

en: Watermarks
af: Watermerke

en: Watermarks are optional and normally shown just to visitors.
af: Watermerke is opsioneel en word gewoonlik net aan besoekers vertoon.

en: Watermarks can be slow to generate for large images. Busy websites may prefer to generate them once and store the watermarked image on the server.
af: Dit kan lank neem om watermerke vir groot beelde te skep. Besige webwerwe mag verkies om hulle eenmalig te skep en dan die beelde met hulle watermerk op die bediener te bewaar.

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
af: Ons sal nou 'n eposbevestiging aan die adres <b>%s</b> stuur. Jy moet jou aanvraag vir 'n rekening verifieer deur die instruksies in daardie epos te volg. As jy nie jou aanvraag vir 'n rekening binne sewe dae verifieer nie, sal jou aansoek outomaties afgekeur word. Jy sal dan weer aansoek moet doen.<br><br>Nadat jy die instruksies in die e-posbevestiging gevolg het, moet 'n beheerder nog die aanvraag goedkeur voordat jou rekening gebruik kan word.<br><br>Om by hierdie webwerf aan te meld, sal jy jou gebruikersnaam en wagwoord nodig hê.

en: Website
af: Webwerf

en: Website URL
af: URL van webwerf

en: Website access rules
af: Werf-toegangsreëls

en: Website logs
af: Webwerf-logs

en: Website preferences
af: Webwerf voorkeure

en: Wed
af: Wo.

en: Wednesday
af: Woensdag

en: Weight
af: Gewig

en: Welcome %s
af: Welkom %s

en: Welcome text on sign-in page
af: Welkom boodskap op aanmeld-bladsy

en: Welcome to this genealogy website
af: Welkom by hierdie genealogie webwerf

en: Western Sahara
af: Wes-Sahara

en: When a record is edited, the user and timestamp are recorded. Sometimes it is desirable to keep the existing “last change” information, for example when making minor corrections to someone else’s data. This option controls whether this feature is selected by default.
af: Wanneer 'n rekord bygewerk word, word die gebruiker en die tydstempel aangeteken. Soms is dit wenslik om die bestaande waarde van die “laaste wysiging” te behou, byvoorbeeld as daar slegs klein korreksies aan iemand anders se inligting gemaak word. Hierdie opsie beheer of hierdie gedrag by verstek verlang word.

en: When a user registers for an account, an email is sent to their email address with a verification link. When they follow this link, we know the email address is correct, and the “email verified” option is selected automatically.
af: Wanneer 'n gebruiker 'n rekening aanvra, word 'n epos na hulle eposadres gestuur met 'n verifikasieskakel. Sodra hulle hierdie skakel volg, weet ons dat die eposadres korrek is, en die “epos geverifieër”-opsie word dan outomaties geselekteer.

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
af: Wanneer 'n skakel bygevoeg word, kan die ID-veld nie leeg wees nie.

en: When adding new close relatives, you can add source citations to the records (individual and family) or to the facts and events (birth, marriage, and death). This option controls whether records or facts will be selected by default.
af: Wanneer nuwe naverwante familie bygevoeg word, kan jy bronverwysings by die rekords (persoon en gesin) of by die feite en gebeurtenisse (geboorte, huwelik, en dood) voeg. Hierdie opsie beheer of rekords of feite by verstek geselekteer word.

en: When you add a new family member, a default surname can be provided. This surname will depend on the local tradition.
af: Wanneer jy 'n nuwe gesinslid byvoeg kan 'n van by verstek verskaf word. Watter van voorgestel word, sal deur die plaaslike norme (tradisies) bepaal word.

en: When you add, edit, or delete information, the changes are not saved immediately. Instead, they are kept in a “pending” area. These pending changes need to be reviewed by a moderator before they are accepted.
af: Wanneer jy inligting byvoeg, wysig of skrap, word die wysigings nie onmiddelike bewaar nie. In plaas daarvan, word hulle in 'n "hangende" area gehou. Hierdie wysigings wat nog hangend is, moet eers deur 'n moderator nagegaan word, voordat hulle aanvaar word.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
af: Wanneer jy hierdie boodskap stuur, sal jy 'n afskrif per epos ontvang by die adres wat jy verskaf het.

en: Where a user is associated to an individual record in a family tree and has a role of member, editor, or moderator, you can prevent them from accessing the details of distant, living relations. You specify the number of relationship steps that the user is allowed to see.
af: Wanneer 'n gebruiker aan die rekord van 'n persoon in 'n stamboom gekoppel word, en die gebruiker 'n rol van lid, redigeerder of moderator het, kan jy hulle verhinder om toegang te verkry tot die besonderhede van ver-verwyderde, lewende familielede. Jy bepaal die aantal verwantskap-stappe vanaf die gebruiker se eie rekord na rekords wat toeganklik is.

en: Where is your PhpGedView installation?
af: Waar is jou PhPGedView installasie?

en: Which family trees should be included in the sitemaps
af: Stambome wat by werfkaarte ingesluit word

en: Who can upload new media files
af: Wie mag nuwe media-lêers oplaai

en: Who is online
af: Wie is aanlyn

en: Whole words only
af: Slegs hele woorde

en: Widow
af: Weduwee

en: Widower
af: Wewenaar

en: Width
af: Breedte

en: Width of generated thumbnails
af: Breedte van miniature om te skep

en: Wife
af: Eggenote

en: Wife’s age
af: Vrou se ouderdom

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
af: Vrou se nooiensvan word nuwe gegewe naam

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
af: Vrou se van vervang deur die man se van

en: Wildcards
af: Oorheersstring

en: Will
af: Testament

en: Winter Quarters, Nebraska, United States
af: Winter Quarters, Nebraska, Verenigde State

en: With sources
af: Met bronne

en: Without sources
af: Sonder bronne

en: Witness
af: Getuie

en: Wives take their husband’s surname.
af: Vroue neem hulle mans se vanne.

en: World
af: Wêreld

en: XREF prefixes
af: XREF voorvoegsels

en: Year
af: Jaar

en: Year input box
af: Invoerkassie vir jaar

en: Year:
af: Jaar:

en: Yemen
af: Jemen

en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
af: Jy (of iemand wat voordoen om jou te wees) het 'n rekening aangevra vanaf %1$s deur van die eposadres %2$s gebruik te maak.

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
af: Jy word nie toegelaat om boodskappe te stuur wat eksterne skakels bevat.

en: You are signed in as %s.
af: Jy is aangemeld as %s.

en: You can apply for an account using the link below.
af: Jy kan aansoek doen vir ’n rekening deur die skakel hieronder te gebruik.

en: You can change the appearance of webtrees using “themes”. Each theme has a different style, layout, color scheme, etc.
af: Jy kan die aansig van webtrees verander met behulp van "temas". Elke tema het 'n ander styl, uitleg, kleurskema, ens.

en: You can choose the prefix that will be used whenever new XREFs are created.
af: Jy kan die voorvoegsel kies wat gebruik word wanneer nuwe XREFs geskep word.

en: You can choose whether to appear in the list of users who are currently signed-in.
af: Jy kan kies of jou gebruikersnaam in die lys van gebruikers wat huidiglik aangemeld is, vertoon moet word.

en: You can download a copy of the GEDCOM specification from %s.
af: Jy kan 'n afskrif van die GEDCOM-spesifikasie by %s bekom.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
af: Jy kan dit makliker maak om vir getroude vroue te soek deur hulle getroude naam aan te teken. Nie alle vroue neem egter hulle man se van aan nie, so pasop dat jy nie foutiewe inligting in jou databasis invoer nie.

en: You can re-enable these modules after the upgrade.
af: Jy kan hierdie modules weer onstper nadat die opgradering voltooi is.

en: You can re-enable these themes after the upgrade.
af: Jy kan hierdie temas na die opgradering ontsper.

en: You can renumber the records in a family tree, so that these internal reference numbers are not duplicated in any other family tree.
af: Jy kan die rekords in 'n stamboom hernommer, sodat die interne verwysingsnommer nie in enige ander stamboom gedupliseer word nie.

en: You can renumber this family tree.
af: Jy kan hierdie stamboom hernommer.

en: You can request a higher or lower limit, although the server may ignore this request.
af: Jy kan 'n hoër of laer perk aanvra, alhoewel die bediener hierdie versoek sou kon ignoreer.

en: You can set the access for a specific record, fact, or event by adding a restriction to it. If a record, fact, or event does not have a restriction, the following default restrictions will be used.
af: Jy kan die toegang tot ’n spesifieke rekord, feit of gebeurtenis instel, deur 'n beperking daarop te plaas. As ’n rekord, feit of gebeurtenis nie ’n beperking het nie, sal die volgende verstek beperkinge gebruik word.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
af: Jy kan die privaatheidsberekeninge bespoedig deur 'n sterfrekord by persone te voeg wie se dood afgelei kan word uit ander datums, maar van wie geen rekord van die dood, begrafnis, verassing, ens. beskikbaar is nie.

en: You cannot create a rule which would prevent yourself from accessing the website.
af: Jy mag nie 'n reël skep wat jou sal verhinder om toegang tot die webwerf te kry nie.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
af: Jy kan nie aanmeld nie, want jou webblaaier aanvaar nie koekies nie.

en: You do not have permission to view this page.
af: Jy het nie toestemming om hierdie bladsy te sien nie.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
af: Jy het die dieselfde ID's ingevoer. Jy kan nie dieselfde rekords saamvoeg nie.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
af: Jy het jou aanvraag om as gebruiker te registreer bevestig.

en: You have not created any journal items.
af: Jy het nog geen joernaal inskrywings geskep nie.

en: You have selected a GEDCOM file with a different name. Is this correct?
af: Jy het 'n GEDCOM-lêer gekies met 'n ander naam. Is dit reg?

en: You have signed out.
af: Jy is afgemeld.

en: You may enter a URL, beginning with “http://”.
af: Jy mag 'n URL invoer, wat met “http://” begin.

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
af: Jy mag HTML formaat gebruik om die antwoord uit te lê en skakels na ander webwerwe by te voeg.

en: You must also enable “less secure applications” in your Google account.
af: Jy moet ook die “less secure applications” opsie in jou Google-rekening ontsper.

en: You must change this before you can continue.
af: Jy moet dit verander voordat jy kan voortgaan.

en: You must enter a name
af: Jy moet 'n naam invoer

en: You must enter a real name.
af: Jy moet 'n regte naam invoer.

en: You must enter a username.
af: Jy moet die naam van 'n gebruiker invoer.

en: You must enter all the administrator account fields.
af: Jy moet al die velde van die beheerder se rekening invul.

en: You must provide a repository name.
af: Jy moet 'n bergpleknaam verskaf.

en: You must provide a source title
af: Jy moet 'n brontitel verskaf

en: You must renumber the records in one of the trees before you can merge them.
af: Jy moet die rekords in een van die stambome hernommer, voordat jy hulle kan saamvoeg.

en: You must select an individual and a chart type in the block preferences
af: Jy moet 'n persoon en diagramtipe kies in die blokvoorkeure

en: You must specify an individual record before you can restrict the user to their immediate family.
af: Jy moet die rekord van 'n persoon aangee, voordat jy die gebruiker se toegang tot nabye familie kan beperk.

en: You need to be a family member to access this website.
af: Slegs familielede het toegang tot hieride webwerf.

en: You need to be an authorized user to access this website.
af: Slegs gemagtigde gebruikers het toegang tot hierdie webwerf.

en: You need to create a family tree.
af: Jy moet 'n stamboom skep.

en: You need to review the account details.
af: Jy moet die rekeningbesonderhede nagaan.

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
af: Jy moet 'n beheerdersrekening skep en instel. Hierdie rekening beheer all aspekte van hierdie webtrees installasie. Kies asseblief 'n sterk wagwoord.

en: You need to sign in again, using your PhpGedView username and password.
af: Jy moet weer aanmeld, deur van jou PhpGedView gebruikersnaam en wagwoord gebruik te maak.

en: You only need to enter a Sign-in URL if you want to redirect to a different website or location when your users sign in. This is very useful if you need to switch from http to https when your users sign in. Include the full URL to <i>login.php</i>. For example, https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .
af: Jy hoef slegs 'n Aanmeld-URL in te voer, as jy gebruikers na 'n ander webwerf of plek wil omlei as hulle aanmeld. Dit is baie nuttig as jy van http na https wil omskakel as jou gebruikers aanmeld. Voer die volledige URL na <i>login.php</i> in. Byvoorbeeld: https://www.joubediener.co.za/webtrees/login.php .

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
af: Jy het die volgende boodskap na 'n webtrees-beheerder gestuur:

en: You sent the following message to a webtrees user:
af: Jy het die volgende boodskap na 'n webtrees-gebruiker gestuur:

en: You should accept or reject all pending changes before upgrading.
af: Jy moet al die wysigings wat hangend is of aanvaar of verwerp voordat jy opgradeer.

en: You should consult the module’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
af: Jy moet die outeur van die module raadpleeg om aanpasbaarheid met hierdie weergawe van webtrees te bevestig.

en: You should consult the theme’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
af: Jy moet die outeur van die tema raadpleeg om aanpasbaarheid met hierdie weergawe van webtrees te bevestig.

en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
af: Jy moet die “%1$s” van “%2$s” verwyder en weer probeer.

en: You should not approve an account unless you know that the email address is correct.
af: Jy moet nie 'n rekening goedkeur nie tensy jy seker is dat die eposadres korrek is.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
af: aanvaar

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
af: van die hand wys

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
af: aanvaar

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
af: van die hand wys

en: You will be informed by email when this prospective user has confirmed the request. You can then complete the process by activating the username. The new user will not be able to sign in until you activate the account.
af: Jy sal per e-pos in kennis gestel word as die voornemende gebruiker die aansoek bevestig het. Dan kan jy die proses voltooi deur die gebruikersnaam te aktiveer. Die nuwe gebruiker sal nie kan aanmeld nie, totdat jy die rekening geaktiveer het nie.

en: You will use this to sign in to webtrees.
af: Jy gaan dit nodig hê om by webtrees aan te meld.

en: Youngest father
af: Jongste vader

en: Youngest female
af: Jongste vrou

en: Youngest male
af: Jongste man

en: Youngest mother
af: Jongste moeder

en: Your clippings cart is empty.
af: Jou knipselmandjie is leeg.

en: Your name
af: Jou naam

en: Your registration at %s
af: Jou registrasie by %s

en: Your server’s administrator will provide you with the connection details.
af: Jou bediener se beheerder sal jou met die nodige besonderhede verskaf om 'n verbinding te maak.

en: Your user account does not have “automatically accept changes” enabled. You will only be able to change one record at a time.
af: Die "aanvaar wysigings outomaties" opsie is vir jou rekening gesper. Jy sal rekords slegs een vir een kan wysig.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer receiving security updates. You should upgrade to a later version as soon as possible.
af: Jou webbediener gebruik PHP weergawe %s, want nie meer deur opdateerings beveilig word nie. Jy word aangeraai om so gou as moontlik na 'n nuwer weergawe op te gradeer.

en: Zambia
af: Zambië

en: Zip file(s)
af: Zip-lêer(s)

en: Zoom
af: Zoem

en: Zoom in
af: Zoem in

en: Zoom in/out on this box.
af: Zoem in/uit hierdie kassie.

en: Zoom level
af: Zoem-faktor

en: Zoom level of map
af: Zoomfaktor van die kaart

en: Zoom out
af: Zoem uit

en: a.m.
af: v.m.

en: about %s
af: op ongeveer %s

en: accepted
af: suksesvol aanvaar

en: add
af: voeg by

en: adopted name
af: aangenome naam

en: adoption
af: annneming

en: after
af: ná

en: after %s
af: na %s

en: after death
af: na sterfte

en: age
af: ouderdom

en: allow
af: toelaat

en: also known as
af: ook bekend as

en: always
af: altyd

en: and
af: en

en: back to top
af: terug na begin

en: before
af: voor

en: before %s
af: voor %s

en: between %s and %s
af: tussen %s en %s

en: birth
af: geboorte

en: birth name
af: geboortenaam

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
af: gebore in die laaste %1$s jaar of gesterf in die laaste %2$s jaar

en: brother
af: broer

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
af: broerskind

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
af: broerskind

[ctx: brother’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
af: broerskind se man

[ctx: brother’s son]
en: nephew
af: broerskind

[ctx: brother’s son’s wife]
en: niece-in-law
af: broerskind se vrou

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
af: skoonsuster

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
af: swaer

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
af: swaer/skoonsuster

[ctx: brother’s wife’s sister]
en: sister-in-law
af: skoonsuster

en: bullet list
af: kollys

en: burial
af: begrafnis

en: by
af: laas gewysig deur

en: calculated %s
af: bereken as %s

en: cancel
af: kanselleer

en: census added
af: sensus bygevoeg

en: century
af: eeu

en: change of name
af: naamverandering

en: child
af: kind

en: children
af: kinders

[ctx: child’s child]
en: grandchild
af: kleinkind

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
af: agterkleinkind

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
af: agterkleindogter

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
af: agterkleinseun

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
af: kleindogter

[ctx: child’s daughter’s child]
en: great-grandchild
af: agterkleinkind

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
af: agterkleindogter

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
af: kleindogter se man

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
af: agterkleinseun

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
af: skoonseun

[ctx: child’s son]
en: grandson
af: kleinseun

[ctx: child’s son’s child]
en: great-grandchild
af: agterkleinkind

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
af: agterkleindogter

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
af: agterkleinseun

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
af: kleinseun se vrou

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
af: skoonseun/skoondogter

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
af: skoondogter

en: close
af: maak toe

en: clouds
af: wolke

en: colors
af: kleure

en: compact list
af: kompakte lys

en: continue
af: gaan voort

en: create
af: skep

en: creating thumbnails of images
af: besig om miniature te skep

en: date periods
af: datum tydperke

en: daughter
af: dogter

en: daughter of
af: dogter van

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
af: kleinkind

[ctx: daughter’s child’s child]
en: great-grandchild
af: agterkleinkind

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
af: agterkleindogter

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
af: agterkleinseun

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
af: Aanneming van 'n kleindogter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
af: Doop van 'n kleindogter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
af: Geboorte van 'n kleindogter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
af: Begrafnis van 'n kleindogter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
af: Doop van 'n kleindogter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
af: Verassing van 'n kleindogter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
af: Dood van 'n kleindogter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
af: Huwelik van 'n kleindogter

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
af: kleindogter

[ctx: daughter’s daughter’s child]
en: great-grandchild
af: agterkleinkind

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
af: agterkleindogter

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
af: kleindogter se man

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
af: agterkleinseun

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
af: skoonseun

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
af: skoonseun se pa

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
af: skoonseun se ma

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
af: skoonseun se ouer

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
af: Aanneming van 'n kleinseun

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
af: Doop van 'n kleinseun

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
af: Geboorte van 'n kleinseun

[ctx: daughter’s son]
en: Brit milah of a grandson
af: Brit milah van 'n kleinseun

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
af: Begrafnis van 'n kleinseun

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
af: Doop van 'n kleinseun

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
af: Verassing van 'n kleinseun

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
af: Dood van 'n kleinseun

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
af: Huwelik van 'n kleinseun

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
af: kleinseun

[ctx: daughter’s son’s child]
en: great-grandchild
af: agterkleinkind

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
af: agterkleindogter

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
af: agterkleinseun

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
af: kleinseun se vrou

en: death
af: dood

en: degrees
af: grade

en: delete
af: skrap

en: deny
af: weier

en: download
af: aflaai

en: east
af: oos

en: edit
af: wysig

en: eighth cousin
af: neef/niggie (agt geslagte verwyder)

en: elder brother
af: ouer broer

en: elder sibling
af: ouer broer/suster

en: elder sister
af: ouer suster

en: eleventh cousin
af: neef/niggie (elf geslagte verwyder)

en: estate name
af: landgoed naam

en: estimated %s
af: beraam op %s

en: ex-husband
af: eks-man

en: ex-partner
af: eks

en: ex-spouse
af: eks

en: ex-wife
af: eks-vrou

en: facts
af: gebeurtenisse

en: father
af: vader

[ctx: father’s brother]
en: uncle
af: oom

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
af: neef/niggie

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
af: niggie

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
af: neef

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
af: tante

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
af: halfbroer/halfsuster

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
af: halfsuster

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
af: oupa aan vaderskant

[ctx: father’s father’s brother]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se kind

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se dogter

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se seun

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
af: oupagrootjie

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
af: oumagrootjie

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
af: oupa-/oumagrootjie

[ctx: father’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante se gade

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se kind

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se dogter

[ctx: father’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se seun

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
af: ouma aan vaderskant

[ctx: father’s mother’s brother]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se kind

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se dogter

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se seun

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
af: oupagrootjie

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
af: oumagrootjie

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
af: oupa-/oumagrootjie

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: father’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se kind

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se dogter

[ctx: father’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se seun

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
af: grootouer aan vaderskant

[ctx: father’s parent’s brother]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
af: oupagrootjie

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
af: oumagrootjie

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
af: oupa-/oumagrootjie

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: father’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: father’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
af: tante/oom

[ctx: father’s sister]
en: aunt
af: tante

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
af: neef/niggie

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
af: niggie

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
af: oom

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
af: neef

[ctx: father’s son]
en: half-brother
af: halfbroer

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
af: stiefmoeder

[ctx: father’s wife’s child]
en: step-sibling
af: stiefbroer/stiefsuster

[ctx: father’s wife’s daughter]
en: step-sister
af: stiefsuster

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
af: stiefbroer

en: fifteenth cousin
af: neef/niggie (vyftien geslagte verwyder)

en: fifth %s
af: vyfde %s

en: fifth cousin
af: neef/niggie (vyf geslagte verwyder)

en: file upload capability
af: lêer oplaai kapasiteit

en: first
af: eerste

en: first %s
af: eerste %s

en: first cousin
af: neef/niggie

en: fourteenth cousin
af: neef/niggie (veertien geslagte verwyder)

en: fourth %s
af: vierde %s

en: fourth cousin
af: agteragterkleinneef/-niggie

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
af[0]: vanaf %1$s met interval %2$s jaar
af[1]: vanaf %1$s met interval %2$s jaar

en: from %s
af: vanaf %s

en: from %s to %s
af: vanaf %s tot %s

en: full circle
af: volledige sirkel

en: gender
af: geslag

en: go to new individual
af: gaan na nuwe persoon

[ctx: grandfather’s brother’s grandchild]
en: second cousin
af: grootoom se kleinkind

[ctx: grandfather’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
af: grootoom se kleindogter

[ctx: grandfather’s brother’s grandson]
en: second cousin
af: grootoom se kleinseun

[ctx: grandfather’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
af: grootoom/-tante se kleinkind

[ctx: grandfather’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
af: grootoom/-tante se kleindogter

[ctx: grandfather’s sibling’s grandson]
en: second cousin
af: grootoom/-tante se kleinseun

[ctx: grandfather’s sister’s grandchild]
en: second cousin
af: groottante se kleinkind

[ctx: grandfather’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
af: groottante se kleindogter

[ctx: grandfather’s sister’s grandson]
en: second cousin
af: groottante se kleinseun

[ctx: grandmother’s brother’s grandchild]
en: second cousin
af: grootoom se kleinkind

[ctx: grandmother’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
af: grootoom se kleindogter

[ctx: grandmother’s brother’s grandson]
en: second cousin
af: grootoom se kleinseun

[ctx: grandmother’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
af: grootoom/-tante se kleinkind

[ctx: grandmother’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
af: grootoom/-tante se kleindogter

[ctx: grandmother’s sibling’s grandson]
en: second cousin
af: grootoom/-tante se kleinseun

[ctx: grandmother’s sister’s grandchild]
en: second cousin
af: groottante se kleinkind

[ctx: grandmother’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
af: groottante se kleindogter

[ctx: grandmother’s sister’s grandson]
en: second cousin
af: groottante se kleinseun

[ctx: grandparent’s brother’s grandchild]
en: second cousin
af: grootoom se kleinseun

[ctx: grandparent’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
af: grootoom se kleindogter

[ctx: grandparent’s brother’s grandson]
en: second cousin
af: grootoom se kleinseun

[ctx: grandparent’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
af: grootoom/-tante se kleinkind

[ctx: grandparent’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
af: grootoom/-tante se kleindogter

[ctx: grandparent’s sibling’s grandson]
en: second cousin
af: grootoom/-tante se kleinseun

[ctx: grandparent’s sister’s grandchild]
en: second cousin
af: groottante se kleinkind

[ctx: grandparent’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
af: groottante se kleindogter

[ctx: grandparent’s sister’s grandson]
en: second cousin
af: groottante se kleinseun

en: great ×%s aunt
af: groottante x%s

en: great ×%s aunt/uncle
af: groottante/-oom x%s

en: great ×%s grandchild
af: agterkleinkind x%s

en: great ×%s granddaughter
af: agterkleindogter x%s

en: great ×%s grandfather
af: oupagrootjie x%s

en: great ×%s grandmother
af: oumagrootjie x%s

en: great ×%s grandparent
af: ouma-/oupagrootjie x%s

en: great ×%s grandson
af: agterkleinseun x%s

en: great ×%s nephew
af: broers-/susterskind x%s se seun

en: great ×%s nephew/niece
af: broers-/susterskind se seun/dogter x%s

en: great ×%s niece
af: broer/suster se agter(%s-1)kleinkind

en: great ×%s uncle
af: groot(x%s)oom

[ctx: great ×(%s-1) grandfather’s brother]
en: great ×%s uncle
af: groot(x%s)oom

[ctx: great ×(%s-1) grandmother’s brother]
en: great ×%s uncle
af: groot(x%s)oom

[ctx: great ×(%s-1) grandparent’s brother]
en: great ×%s uncle
af: groot(x%s)oom

en: great ×4 aunt
af: oupa-/oumagrootjie se groottante

en: great ×4 aunt/uncle
af: oupa-/oumagrootjie se grootoom/-tante

en: great ×4 grandchild
af: agter(x4)kleinkind

en: great ×4 granddaughter
af: agter(x4)kleindogter

en: great ×4 grandfather
af: oer(x3)oupagrootjie

[ctx: great ×4 grandfather’s brother]
en: great ×5 uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se oom

en: great ×4 grandmother
af: oer(x3)oumagrootjie

[ctx: great ×4 grandmother’s brother]
en: great ×5 uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se oom

en: great ×4 grandparent
af: oer(x3)oupa-/oumagrootjie

[ctx: great ×4 grandparent’s brother]
en: great ×5 uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se oom

en: great ×4 grandson
af: agter(x4)kleinseun

en: great ×5 aunt
af: oupa/ouma se groottante

en: great ×5 aunt/uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa/ouma se oom/-tante

en: great ×5 grandchild
af: agter(x5)kleinkind

en: great ×5 granddaughter
af: agter(x5)kleindogter

en: great ×5 grandfather
af: oer(x4)oupagrootjie

[ctx: great ×5 grandfather’s brother]
en: great ×6 uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se grootoom

en: great ×5 grandmother
af: oer(x4)oumagrootjie

[ctx: great ×5 grandmother’s brother]
en: great ×6 uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se grootoom

en: great ×5 grandparent
af: oer(x4)oupa-/oumagrootjie

[ctx: great ×5 grandparent’s brother]
en: great ×6 uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se grootoom

en: great ×5 grandson
af: agter(x5)kleinseun

en: great ×6 aunt
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se tante

en: great ×6 aunt/uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se oom/tante

en: great ×6 grandchild
af: agter(x6)kleinkind

en: great ×6 granddaughter
af: agter(x6)kleindogter

en: great ×6 grandfather
af: oer(x5)oupagrootjie

[ctx: great ×6 grandfather’s brother]
en: great ×7 uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se oupa se broer

en: great ×6 grandmother
af: oer(x5)oumagrootjie

[ctx: great ×6 grandmother’s brother]
en: great ×7 uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se ouma se broer

en: great ×6 grandparent
af: oer(x5)oupa-/oumagrootjie

[ctx: great ×6 grandparent’s brother]
en: great ×7 uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se oupa/ouma se broer

en: great ×6 grandson
af: agter(x6)kleinseun

en: great ×7 aunt
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se groottante

en: great ×7 aunt/uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oupa-/oumagrootjie se grootoom/tante

en: great ×7 grandchild
af: agter(x7)kleinkind

en: great ×7 granddaughter
af: agter(x6)kleindogter

en: great ×7 grandfather
af: oer(x6)oupagrootjie

en: great ×7 grandmother
af: oer(x6)oumagrootjie

en: great ×7 grandparent
af: oer(x6)oupa-/oumagrootjie

en: great ×7 grandson
af: agter(x6)kleinseun

[ctx: great-grandfather’s brother]
en: great-great-uncle
af: oupagrootjie se broer

[ctx: great-grandmother’s brother]
en: great-great-uncle
af: oumagrootjie se broer

[ctx: great-grandparent’s brother]
en: great-great-uncle
af: oupa-/oumagrootjie se broer

en: great-great-aunt
af: oupa-/oumagrootjie se suster

en: great-great-aunt/uncle
af: oupa-/oumagrootjie se broer/suster

en: great-great-grandchild
af: agteragterkleinkind

en: great-great-granddaughter
af: agteragterkleindogter

en: great-great-grandfather
af: oeroupagrootjie

[ctx: great-great-grandfather’s brother]
en: great-great-great-uncle
af: oeroupagrootjie se broer

en: great-great-grandmother
af: oeroumagrootjie

[ctx: great-great-grandmother’s brother]
en: great-great-great-uncle
af: oeroumagrootjie se broer

en: great-great-grandparent
af: oeroupa-/oeroumagrootjie

[ctx: great-great-grandparent’s brother]
en: great-great-great-uncle
af: oeroupa-/oeroumagrootjie se broer

en: great-great-grandson
af: agteragterkleinseun

en: great-great-great-aunt
af: oupa-/oumagrootjie se tante

en: great-great-great-aunt/uncle
af: oupa-/oumagrootjie se oom/tante

en: great-great-great-grandchild
af: kleinkind se agterkleinkind

en: great-great-great-granddaughter
af: kleinkind se agterkleindogter

en: great-great-great-grandfather
af: oupa/ouma se oupagrootjie

[ctx: great-great-great-grandfather’s brother]
en: great ×4 uncle
af: oeroupagrootjie se oom

en: great-great-great-grandmother
af: oupa/ouma se oumagrootjie

[ctx: great-great-great-grandmother’s brother]
en: great ×4 uncle
af: oeroumagrootjie se oom

en: great-great-great-grandparent
af: oupa/ouma se oupa-/oumagrootjie

[ctx: great-great-great-grandparent’s brother]
en: great ×4 uncle
af: oeroupa-/oeroumagrootjie se oom

en: great-great-great-grandson
af: kleinkind se agterkleinseun

en: half circle
af: half-sirkel

en: half-year after marriage
af: halwe jaar na huwelik

en: herself
af: haarself

en: hh:mm or hh:mm:ss
af: hh:mm of hh:mm:ss

en: hide
af: verberg

en: himself
af: homself

en: husband
af: eggenoot

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
af: swaer

[ctx: husband’s brother’s wife]
en: sister-in-law
af: skoonsuster

[ctx: husband’s child]
en: step-child
af: stiefkind

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
af: stiefdogter

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
af: skoonpa

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
af: skoonma

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
af: swaer/skoonsuster

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
af: skoonsuster

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
af: swaer

[ctx: husband’s son]
en: step-son
af: stiefseun

en: immigration name
af: immigrasienaam

en: import
af: voer in

en: interpreted %s (%s)
af: geïnterpreteer %s (%s)

en: interval %s year | interval %s years
af[0]: interval %s jaar
af[1]: interval %s jaar

en: interval one child
af: een kind interval

en: interval two children
af: twee kind interval

en: invert selection
af: keer seleksie om

en: last
af: einde

en: link
af: verbind

en: list
af: lys

en: maiden name
af: nooiensnaam

en: managers
af: bestuurders

en: marriage
af: huwelik

en: married name
af: getroude naam

en: matrilineal
af: matrilineêre

en: maximum
af: maksimum

en: maximum %s day | maximum %s days
af[0]: hoogstens %s dag
af[1]: hoogstens %s dae

en: members
af: lede

en: midnight
af: middernag

en: minimal
af: minimale

en: month
af: maand

en: months after marriage
af: maande na troue

en: months before and after marriage
af: maande voor en na troue

en: mother
af: moeder

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
af: oom

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
af: neef/niggie

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
af: niggie

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
af: neef

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
af: tante

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
af: halfbroer/halfsuster

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
af: halfsuster

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
af: oupa

[ctx: mother’s father’s brother]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se kind

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se dogter

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se seun

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
af: oupagrootjie

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
af: oumagrootjie

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
af: oupa-/oumagrootjie

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: mother’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se kind

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se dogter

[ctx: mother’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se seun

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
af: stiefvader

[ctx: mother’s husband’s child]
en: step-sibling
af: stiefbroer/stiefsuster

[ctx: mother’s husband’s daughter]
en: step-sister
af: stiefsuster

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
af: stiefbroer

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
af: ouma

[ctx: mother’s mother’s brother]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se kind

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se dogter

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
af: grootoom se seun

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
af: oupagrootjie

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
af: oumagrootjie

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
af: oupa-/oumagrootjie

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: mother’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se kind

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se dogter

[ctx: mother’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
af: groottante se seun

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
af: grootouer

[ctx: mother’s parent’s brother]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
af: grootoom

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
af: oupagrootjie

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
af: oumagrootjie

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
af: oupa-/oumagrootjie

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
af: grrotoom/-tante

[ctx: mother’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: mother’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
af: tante/oom

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
af: tante

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
af: neef/niggie

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
af: niggie

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
af: oom

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
af: neef

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
af: halfbroer

en: never
af: nooit

en: next
af: volgende

en: ninth cousin
af: agter(x7)kleinneef/-niggie

en: no
af: nee

en: none
af: geen

en: noon
af: middag

en: north
af: noord

en: numbers
af: getalle

en: of
af: van

en: on the date of death
af: op die datum van dood

en: overall
af: algehele

en: p.m.
af: n.m.

en: parent
af: ouer

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
af: oom

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
af: tante

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
af: halfbroer/halfsuster

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
af: halfsuster

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
af: oupa

[ctx: parent’s father’s brother]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: parent’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
af: oupagrootjie

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
af: oumagrootjie

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
af: oupa-/oumagrootjie

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: parent’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: parent’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
af: ouma

[ctx: parent’s mother’s brother]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: parent’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
af: oupagrootjie

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
af: oumagrootjie

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
af: oupa-/oumagrootjie

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: parent’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: parent’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
af: grootouer

[ctx: parent’s parent’s brother]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: parent’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
af: oupagrootjie

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
af: oumagrootjie

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
af: oupa-/oumagrootjie

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: parent’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
af: grootoom/-tante

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
af: groottante

[ctx: parent’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
af: grootoom

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
af: tante/oom

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
af: tante

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
af: oom

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
af: halfbroer

[ctx: parent’s spouse]
en: step-parent
af: stiefouer

[ctx: parent’s spouse’s child]
en: step-sibling
af: stiefbroer/stiefsuster

[ctx: parent’s spouse’s daughter]
en: step-sister
af: stiefsuster

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
af: stiefbroer

en: partner
af: maat

en: patrilineal
af: patrilineêre

en: pending
af: hangende

en: percentage
af: persentasie

en: preview
af: voorskou

en: previous
af: vorige

en: primary evidence
af: primêre getuienis

en: quarters after marriage
af: kwartale na huwelik

en: questionable evidence
af: twyfelagtige getuienis

en: records
af: rekords

en: rejected
af: van die hand gewys

en: religious name
af: godsdienstige naam

en: replace
af: vervang

en: reporting
af: verslaggewing

en: reset
af: herstel

en: save
af: bewaar

en: search
af: soek

en: second %s
af: tweede %s

en: second cousin
af: kleinneef/-niggie

en: secondary evidence
af: sekondêre getuienis

en: select all
af: selekteer alles

en: select none
af: selekteer niks

en: seventh cousin
af: agter(x5)kleinneef/-niggie

en: show
af: vertoon

en: show the chart
af: vertoon die diagram

en: sibling
af: broer/suster

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
af: broers-/susterskind

[ctx: sibling’s child’s child]
en: great-nephew/niece
af: broer/suster se kleinkind

[ctx: sibling’s child’s daughter]
en: great-niece
af: broer/suster se kleindogter

[ctx: sibling’s child’s son]
en: great-nephew
af: broer/suster se kleinseun

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
af: broers-/susterskind

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
af: broer/suster se kleinkind

[ctx: sibling’s daughter’s daughter]
en: great-niece
af: broer/suster se klleindogter

[ctx: sibling’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
af: broer/suster se skoonseun

[ctx: sibling’s daughter’s son]
en: great-nephew
af: broer/suster se kleinseun

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
af: broerskind/susterskind

[ctx: sibling’s son’s child]
en: great-nephew/niece
af: broer/suster se kleinkind

[ctx: sibling’s son’s daughter]
en: great-niece
af: broer/suster se kleindogter

[ctx: sibling’s son’s son]
en: great-nephew
af: broer/suster se kleinseun

[ctx: sibling’s son’s wife]
en: niece-in-law
af: broer/suster se skoondogter

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
af: swaer/skoonsuster

en: sign in
af: meld aan

en: sign out
af: meld af

en: sister
af: suster

[ctx: sisters’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
af: suster se skoonseun

[ctx: sisters’s son’s wife]
en: niece-in-law
af: suster se skoondogter

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
af: susterskind

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
af: susterskind

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
af: swaer

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
af: swaer

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
af: swaer/skoonsuster

[ctx: sister’s husband’s sister]
en: sister-in-law
af: skoonsuster

[ctx: sister’s son]
en: nephew
af: susterskind

en: sixth cousin
af: agter(x4)kleinneef/-niggie

en: son
af: seun

en: son of
af: seun van

[ctx: son’s child]
en: grandchild
af: kleinkind

[ctx: son’s child’s child]
en: great-grandchild
af: agterkleinkind

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
af: agterkleindogter

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
af: agterkleinseun

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
af: Aanneming van 'n kleindogter

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
af: Doop van 'n kleindogter

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
af: Geboorte van 'n kleindogter

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
af: Begrafnis van 'n kleindogter

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
af: Doop van 'n kleindogter

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
af: Verassing van 'n kleindogter

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
af: Dood van 'n kleindogter

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
af: Huwelik van 'n kleindogter

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
af: kleindogter

[ctx: son’s daughter’s child]
en: great-grandchild
af: agterkleinkind

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
af: agterkleindogter

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
af: kleindogter se man

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
af: agterkleinseun

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
af: Aanneming van 'n kleinseun

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
af: Doop van 'n kleinseun

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
af: Geboorte van 'n kleinseun

[ctx: son’s son]
en: Brit milah of a grandson
af: Brit milah van 'n kleinseun

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
af: Begrafnis van 'n kleinseun

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
af: Doop van 'n kleinseun

[ctx: son’s son]
en: Cremation of a grandson
af: Verassing van 'n kleinseun

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
af: Dood van 'n kleinseun

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
af: Huwelik van 'n kleinseun

[ctx: son’s son]
en: grandson
af: kleinseun

[ctx: son’s son’s child]
en: great-grandchild
af: agterkleinkind

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
af: agterkleindogter

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
af: agterkleinseun

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
af: kleinseun se vrou

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
af: skoondogter

[ctx: son’s wife’s father]
en: daughter-in-law’s father
af: skoondogter se vader

[ctx: son’s wife’s mother]
en: daughter-in-law’s mother
af: skoondogter se moeder

[ctx: son’s wife’s parent]
en: daughter-in-law’s parent
af: skoondogter se ouer

en: sort by date
af: sorteer volgens datum

en: sort by date of birth
af: sorteer volgens geboortedatum

en: sort by date of death
af: sorteer volgens sterfdatum

en: sort by date of marriage
af: Sorteer volgens datum van die huwelik

en: sort by date, newest first
af: sorteer volgens datum, mees onlangste eerste

en: sort by date, oldest first
af: sorteer volgens datum, oudste eerste

en: sort by filename
af: sorteer volgens lêername

en: sort by name
af: sorteer volgens naam

en: sort by title
af: sorteer volgens titel

en: south
af: suid

en: spouse
af: gade

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
af: swaer

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
af: stiefkind

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
af: stiefdogter

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
af: skoonpa

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
af: skoonma

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
af: skoonouer

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
af: swaer/skoonsuster

[ctx: spouse’s sister]
en: sister-in-law
af: skoonsuster

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
af: stiefseun

en: table
af: tabel

en: tag cloud
af: etiket-wolk

en: tenth cousin
af: agter(x8)kleinneef/-niggie

en: the database connection settings in the file “/data/config.ini.php” are still correct
af: die instellinge vir die databasis in die lêer “/data/config.ini.php” is steeds nie korrek nie

en: the folder “/data” and the file “/data/config.ini.php” have access permissions that allow the webserver to read them
af: die lêergids “/data” en die lêer “/data/config.ini.php” het toegangsregte wat die webbediener toestemming gee om hulle te lees

en: themself
af: hulleself

en: third %s
af: derde %s

en: third cousin
af: agterkleinneef/-niggie

en: thirteenth cousin
af: agter(x11)kleinneef/-niggie

en: this record does not exist
af: hierdie rekord bestaan nie

en: three-quarter circle
af: driekwart-sirkel

en: to %s
af: tot %s

en: twelfth cousin
af: agter(x10)kleinneef/-niggie

en: twin brother
af: tweelingbroer

en: twin sibling
af: tweeling

en: twin sister
af: tweelingsuster

en: unknown
af: onbekend

[ctx: unknown century]
en: Unknown
af: Onbekende

[ctx: unknown family]
en: unknown
af: onbekende

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
af: Onbekend

[ctx: unknown people]
en: Unknown
af: Onbekende

en: unlimited
af: onbeperk

en: unreliable evidence
af: onbetroubare getuienis

en: update
af: Werk by

en: upload
af: laai op

en: view
af: bekyk

en: visitors
af: besoekers

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
af: webtrees kan nie 'n verbinding bewerkstellig nie met die PhpGedView databasis: %s.

en: webtrees message
af: webtrees boodskap

en: webtrees needs a MySQL database, version %s or later.
af: webtrees benodig 'n MySQL-databasis, weergawe %s of hoër.

en: webtrees needs to send emails, such as password reminders and website notifications. To do this, it can use this server’s built in PHP mail facility (which is not always available) or an external SMTP (mail-relay) service, for which you will need to provide the connection details.
af: webtrees moet by tye e-posse uitstuur, soos wagwoord-herinneringe en webwerf-kennisgewings. Om dit te doen, kan dit gebruik maak van die ingeboude PHP e-pos fasiliteit (wat nie altyd beskikbaar is nie) of 'n eksterne SMTP (e-pos aflos), waarvoor jy die verbinding besonderhere nodig sal hê.

en: webtrees reply address
af: webtrees antwoordadres

en: webtrees sends emails with no storage
af: webtrees stuur e-posse sonder om dit te bewaar

en: webtrees uses UTF-8 encoding for accented letters, special characters and non-Latin scripts. If you want to use this GEDCOM file with genealogy software that does not support UTF-8, then you can create it using ISO-8859-1 encoding.
af: webtrees gebruik UTF-8 enkodering vir letters met aksente, spesiale karakters en nie-latynse skrif. As jy hierdie GEDCOM-lêer wil gebruik met genealogie sagteware sonder UTF-8 ondersteuning, dan kan jy dit skep met ISO-8859-1 enkodering.

en: webtrees’ database must be on the same server as PhpGedView’s
af: webtrees se databasisse moet op dieselfde bediener as die van PhpGedView wees

en: west
af: wes

en: wife
af: eggenote

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
af: swaer

[ctx: wife’s brother’s wife]
en: sister-in-law
af: skoonsuster

[ctx: wife’s child]
en: step-child
af: stiefkind

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
af: stiefdogter

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
af: skoonpa

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
af: skoonma

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
af: swaer/skoonsuster

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
af: skoonsuster

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
af: swaer

[ctx: wife’s son]
en: step-son
af: stiefseun

en: years
af: jare

en: yes
af: ja

en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
af: jy kan 'n verbinding met die databasis maak deur van ander toepassings, soos phypmyadmin, gebruik te maak

en: younger brother
af: jonger broer

en: younger sibling
af: jonger broer/suster

en: younger sister
af: jonger suster

en: ±%s year | ±%s years
af[0]: ±%s jaar
af[1]: ±%s jaar

en: “%s” has been added to your favorites.
af: “%s” is by jou gunstelinge gevoeg.

en: “%s” has been deleted.
af: “%s” is geskrap.
