webtrees - en to bg translation catalogue (1673 entries)

en:  but the details are unknown
bg:  но подробностите са неизвестни

en:  in
bg:  в

en:  per gender
bg:  по пол

en:  per time period
bg:  по времеви период

en: #%s
bg: №%s

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
bg: %1$s %2$s има %3$s връзка с %4$s.

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
bg: %1$s KB изтеглени за %2$s секунди.

en: %1$s does not exist.
bg: %1$s не съществува.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
bg: %1$s не съществува. %2$s ли имахте пред вид?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
bg: %1$s няма линк обратно към %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
bg[0]: %1$s файл беше получен за %2$s секунди.
bg[1]: %1$s файлове бяха получени за %2$s секунди.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
bg[0]: %1$s показан индивид от общо %2$s, от %3$s поколения.
bg[1]: %1$s показани индивиди от общо %2$s, от %3$s поколения.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
bg[0]: %1$s лице без географски координати на родното място: %2$s.
bg[1]: %1$s лица без географски координати на родното място: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
bg: %1$s е%2$s, но %3$s се очаква.

en: %1$s × %2$s
bg: %1$s x %2$s

en: %1$s × %2$s pixels
bg: %1$s x %2$s пиксела

en: %1$s–%2$s
bg: %1$s-%2$s

en: %1$s’s %2$s
bg: На %1$s %2$s

en: %s BCE
bg: %s преди новата ера

en: %s KB
bg: %s КБ

en: %s and her ancestors
bg: %s и нейните предци

en: %s and his ancestors
bg: %s и неговите предци

en: %s and the individuals that reference it.
bg: %s и тези които ги цитират.

en: %s and their children
bg: %s и техните деца

en: %s and their descendants
bg: %s и техните потомци

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
bg[0]: %s анонимен потребител
bg[1]: %s анонимени потребители

en: %s child | %s children
bg[0]: %s дете
bg[1]: %s деца

en: %s day | %s days
bg[0]: %s ден
bg[1]: %s дни

en: %s day ago | %s days ago
bg[0]: преди %s ден
bg[1]: преди %s дни

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
bg[0]: %s семейство е подновено.
bg[1]: %s семейства са подновени.

en: %s family tree | %s family trees
bg[0]: %s родословно дърво
bg[1]: %s родословни дървета

en: %s grandchild | %s grandchildren
bg[0]: %s внук
bg[1]: %s внуци

en: %s hour ago | %s hours ago
bg[0]: преди %s час
bg[1]: преди %s часа

en: %s individual | %s individuals
bg[0]: %s индивид
bg[1]: %s индивида

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
bg[0]: Конфендициално за %s индивид.
bg[1]: Конфендициално за %s индивида.

en: %s message | %s messages
bg[0]: Имате %s съобщение
bg[1]: Имате %s съобщения

en: %s minute ago | %s minutes ago
bg[0]: преди %s минута
bg[1]: преди %s минути

en: %s month | %s months
bg[0]: %s месец
bg[1]: %s месеца

en: %s month ago | %s months ago
bg[0]: преди %s месец
bg[1]: преди %s месеца

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
bg[0]: %s бележка бе подновена.
bg[1]: %s бележки бяха подновени.

en: %s second ago | %s seconds ago
bg[0]: преди %s секунда
bg[1]: преди %s секунди

en: %s sent you the following message.
bg: Това съобщение е изпратено от %s. Копие се пази във вашия акаунт на GTrees.net сървъра.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
bg[0]: %s потребител
bg[1]: %s потребители

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
bg[0]: %s източник бе подновен.
bg[1]: %s източника бяха подновени.

en: %s week | %s weeks
bg[0]: %s седмица
bg[1]: %s седмици

en: %s year | %s years
bg[0]: %s година
bg[1]: %s години

en: %s year ago | %s years ago
bg[0]: преди %s година
bg[1]: преди %s години

en: %s year anniversary
bg: %s годишен юбилей

en: %s × cousin
bg: %s x братовчед

en: %s&nbsp;BCE
bg: %s&nbsp;преди новата ера

en: %s&nbsp;CE
bg: %s&nbsp;новата ера

en: %s, her ancestors and their families
bg: %s, нейните предци и техните семейства

en: %s, her parents and siblings
bg: %s, нейните родители, братя и сестри

en: %s, her spouses and children
bg: %s, нейните съпрузи и деца

en: %s, her spouses and descendants
bg: %s, нейните съпрузи и потомци

en: %s, his ancestors and their families
bg: %s, неговите предци и техните семейства

en: %s, his parents and siblings
bg: %s, неговите родители, братя и сестри

en: %s, his spouses and children
bg: %s, неговите съпруги и деца

en: %s, his spouses and descendants
bg: %s, неговите съпруги и потомци

en: &lt;select&gt;
bg: &lt;изберете&gt;

en: (aged %s)
bg: (възраст %s)

en: (aged less than %s)
bg: (възраст по-малко от %s)

en: (aged more than %s)
bg: (възраст над %s)

en: (filtered from %s total entries)
bg: (филтрирано от %s общо записи)

en: (in childhood)
bg: (детство)

en: (in infancy)
bg: (в ранно детство)

en: (stillborn)
bg: (мъртвородено)

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
bg: <b>Важно:</b> Информацията с конфиденциален характер, съдържаща се в базата данни, е достъпна само за роднини и близки приятели. От Вас ще се изиска да представите доказателство за роднинска връзка или близко приятелство, преди да получите достъп до информацията с конфиденциален характер. В определени случаи информацията за починали хора може също да бъде с конфиденциален характер. Ако случаят е такъв, вероятно няма достоверна информация за това, дали индивидът е починал или изобщо отсъства допълнителна информация за индивида.<br><br>Преди да зададете Вашия въпрос, моля да проверите данните за този индивид (имена, дати, локации), и да се убедите, че Вашето запитване касае именно него. Ако желаете да промените информацията в базата данни, моля да включите източниците, откъдето е почерпана Вашата информация.

en: <default theme>
bg: <по подразбиране>

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
bg: <div class="largeError">Важно:</div><div class="error">С попълването и изпращането на тази форма Вие се съгласявате:<ul><li>да не разгласявате информацията за живите хора от базата данни, която е с конфинденциален характер;</li><li>да отбележите в полето «Коментари», с кого от хората сте в родствена връзка или за кого желаете да добавите данни във фамилните дървета;</li><li>да представите копие или референция към източниците, от които е почерпана Вашата информация.</li></ul></div>

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
bg: Често допускана грешка е въвеждането на няколко препратки към един и същи запис, например въвеждането на същото дете повече от един път във фамилния запис.

en: A greeting message and useful links for a user.
bg: Поздрав и полезни препратки за потребителя.

en: A greeting message for site visitors.
bg: Приветстващ текст за посетители на сайта.

en: A list of frequently asked questions and answers.
bg: Списък на често задавани въпроси и техните отговори.

en: A list of records that have been updated recently.
bg: Списък на записите, актуализирани неотдавна.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
bg: Списък на задачи и дейности, свързани с фамилното дърво.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
bg: Списък на предстоящи годишнини на смърт по календар Hebrew .

en: A list of the anniversaries that occur today.
bg: Списък на годишнини, настъпващи днес.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
bg: Списък на годишнини, които ще настъпят в близко бъдеще.

en: A list of the most popular given names.
bg: Списък на най-често срещаните собствени имена.

en: A list of the most popular surnames.
bg: Списък на най-често срещаните фамилни имена.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
bg: Списък на най-често разглежданите страници.

en: A list of users and visitors who are currently online.
bg: Списък на потребителите и посетителите, които са онлайн.

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
bg: Изпратена е нова парола на Вашия електронен адрес %s. Можете да промените паролата, след като влезете в системата.

en: A private area to record notes or keep a journal.
bg: Лично пространство за водене на бележки или дневник.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
bg: Справка за предците на индивид, във форма на фамилно дърво.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
bg: Справка за предците на индивид, в разказна форма.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
bg: Справка за потомците на индивид, в разказна форма.

en: A report of an individual’s details.
bg: Справка за индивид.

en: A report of facts which are supported by a given source.
bg: Справка за факти, потвърдени от определен източник.

en: A report of family members and their details.
bg: Справка за членовете на семейство с подробна информация.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
bg: Справка за индивидите, починали в определено време или място.

en: A report of individuals who had a given occupation.
bg: Справка за индивидите с определено занятие или професия.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
bg: Справка за родените в определен период от време или на определено място.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
bg: Справка за индивиди, погребани в конкретно място.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
bg: Справка за индивидите, сключили брак в определено време или място.

en: A report of recent and pending changes.
bg: Справка за неотдавна извършени и чакащи промени.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
bg: Справка за семействата в близка роднинска връзка с индивид.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
bg: Справка за индивидите в близка родствена връзка с индивид.

en: A report of the information provided by a source.
bg: Справка за информацията, получена от източник.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
bg: Справка за непълната информация за индивид и неговите роднини.

en: A report of vital records for a given date or place.
bg: Справка за най-важните събития на определена дата или място.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
bg: Страничен блок, показващ списък в азбучен ред на всички семейства във фамилното дърво.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
bg: Страничен блок, показващ списък в азбучен ред на всички ивдивиди от семейното дърво.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
bg: Страничен блок, показващ семействата и роднините на индивид.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
bg: Страничен блок, показващ информация за индивид, нямаща генеологичен характер.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
bg: Страничен блок, показващ потомците на индивид.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
bg: Таб, показващ близките роднини на индивид.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
bg: Таб, показващ фактите и събитията, прикачени към индивид.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
bg: Таб, показващ мултимедийните обекти, прикачени към индивид.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
bg: Таб, показващ записките, прикачени към индивид.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
bg: Таб, показващ източниците, прикачени към индивид.

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
bg: Май

en: Accept
bg: Приеми

en: Accept all changes
bg: Одобри всички промени

en: Access level
bg: Ниво на достъп

en: Access to family trees
bg: Достъп до / настройки на фамилното дърво

en: Add
bg: Добави

en: Add %s to the clippings cart
bg: Добави %s в количката

en: Add a blank row
bg: Добави Празен Ред

en: Add a child
bg: Добави ново дете

en: Add a child to create a one-parent family
bg: Добави дете и създай семейство с един родител

en: Add a child to this family
bg: Добави дете към това семейство

en: Add a father
bg: Добави нов баща

en: Add a favorite
bg: Добави Отметка

en: Add a husband
bg: Добави нов съпруг

en: Add a husband to this family
bg: Добави съпруг към това семейство

en: Add a husband using an existing individual
bg: Добави съпруг от въведените индивиди

en: Add a journal entry
bg: Добави нов запис в Дневника

en: Add a media object
bg: Добави нов мултимедиен обект

en: Add a mother
bg: Добави нова майка

en: Add a name
bg: Добави ново име

en: Add a news article
bg: Добави новости

en: Add a note
bg: Добави нова бележка

en: Add a scrollbar when block contents grow
bg: Добавяне на скрол-лента при увеличаване съдържанието в текстовия блок

en: Add a shared note
bg: Добави нова споделена бележка

en: Add a son or daughter
bg: Добави нов син или дъщеря

en: Add a source citation
bg: Добави нов цитат от източник

en: Add a story
bg: Добави история

en: Add a user
bg: Добавяне потребител

en: Add a wife
bg: Добави нова съпруга

en: Add a wife to this family
bg: Добави съпруга към това семейство

en: Add a wife using an existing individual
bg: Добави съпруга от въведените индивиди

en: Add an FAQ
bg: Добави в Често Задавани Въпроси

en: Add an associate
bg: Добави ново свързано лице

en: Add another individual to the chart
bg: Добави друг индивид към графиката

en: Add individuals
bg: Добави лица

en: Add links
bg: Добави препратки

en: Add marriage details
bg: Добави подробности за брак

en: Add missing death records
bg: Добави липсващи записи за смърт

en: Add missing married names
bg: Добави липсващи, придобити по брак имена

en: Add more fields
bg: Добави още полета

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
bg: Добави истории към индивиди от фамилното дълво.

en: Add to TITLE header tag
bg: Добави TITLE header етикет (tag)

en: Add to favorites
bg: Добави в отметки

en: Add unlinked records
bg: Добавяне несвързани записи

en: Add your own text and graphics.
bg: Добавяне на собствен текст и графики.

en: Add/edit a journal/news entry
bg: Редактирай дневника/добави нов запис

en: Address
bg: Адрес

en: Adopted by both parents
bg: Осиновен/осиновена от двамата родители

en: Adopted by father
bg: Осиновен/осиновена от бащата

en: Adopted by mother
bg: Осиновен/осиновена от майката

en: Adoption
bg: Осиновяване

en: Adoption of a brother
bg: Осиновяване на брат

en: Adoption of a child
bg: Осиновяване на дете

en: Adoption of a daughter
bg: Осиновяване на дъщеря

en: Adoption of a grandchild
bg: Осиновяване на внук/внучка

en: Adoption of a granddaughter
bg: Осиновяване на внучка

en: Adoption of a grandson
bg: Осиновяване на внук

en: Adoption of a half-brother
bg: Осиновяване на полу-брат

en: Adoption of a half-sibling
bg: Осиновяване на полу-брат/сестра

en: Adoption of a half-sister
bg: Осиновяване на полу-сестра

en: Adoption of a sibling
bg: Осиновяване на брат/сестра

en: Adoption of a sister
bg: Осиновяване на сестра

en: Adoption of a son
bg: Осиновяване на син

en: Adult christening
bg: Кръщение в зряла възраст

en: Advanced search
bg: Разширено търсене

en: Africa
bg: Африка

en: Age
bg: Възраст

en: Age at birth of child
bg: Възраст при раждане на дете

en: Age between husband and wife
bg: Възрастова разлика между съпруг и съпруга

en: Age between siblings
bg: Възрастова разлика между братя/сестри

en: Age between wife and husband
bg: Възрастова разлика между съпруга и съпруг

en: Age difference
bg: Възрастови разлики

en: Age in year of first marriage
bg: Възраст в годината на първи брак

en: Age in year of marriage
bg: Възраст в годината на брак

en: Age related to birth year
bg: Възраст относително годината на раждане

en: Age related to death year
bg: Възраст относително годината на смърт

en: Album
bg: Албум

en: Alive
bg: Живи

en: All
bg: Всички

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
bg: Всички регистрирани потребители трябва да притежават уникални адреси на електронна поща

en: All fields must be completed.
bg: Всички полета са задължителни.

en: All individuals
bg: Всички хора

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
bg: Позволява други модули да предлагат “WYSIWYG” редактор, вместо HTML редактор.

en: Also known as
bg: Псевдоним

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
bg: Алтернативен етикет (tab) на етикет “Мултимедия”, с подобрени възможности да показване на изображения.

en: An alternative way to display charts.
bg: Алтернативен начин за показване на диаграми.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
bg: Алтернативен способ за въвеждане на преброителни записи и свързване с индивиди.

en: An alternative way to select a new theme.
bg: Алтернативен модул за избор на шаблон.

en: An alternative way to sign in and sign out.
bg: Алтернативен модул за вход/изход.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
bg: Меню за редактиране на индивиди, семейства, източници и т.н.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
bg: Интерактивно дърво, показващо всички предци и потомци на индивид.

en: Ancestors
bg: Предци

en: Ancestors of
bg: Предци на

en: Ancestors of %s
bg: Предци на %s

en: Ancestral file number
bg: Номер на фамилно досие

en: Anniversary
bg: Годишнина

en: Answer
bg: Отговор

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
bg: Използванне на автоматичен пакетен апдейт за вашите данни.

en: Apply privacy settings
bg: Приложи настройките Конфиденциалност

en: Approval of account at %s
bg: Одобрен акаунт в %s

en: Approved by administrator
bg: Одобрен от администратора

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
bg: Изтриването е необратимо. Моля, потвърдете.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
bg: Сигурни ли сте че искате да изтриете “%s”?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
bg: Потвърдете изтриването на този файл от списъка с отметки?

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
bg: Наред с използването на лентата с инструменти за HTML форматиране, също така можете да вмъквате полета от базата данни, които се актуализират автоматично. Тези специални полета се обозначават с <b>#</b>. Например <b>#totalFamilies#</b> ще се замени с действителния брой семейства в базата данни. Напредналите потребители могат да използват CSS класове за оформление на текстовете, така че оформлението да съответства на общия дизайн на избрания шаблон.

en: Asia
bg: Азия

en: Associate
bg: Друга връзка

en: Associates
bg: Свързани лица

en: Audio
bg: Звук

en: Author of last change
bg: Автор на последна промяна

en: Automatically accept changes made by this user
bg: Автоматично одобряване на промените, извършени от този потребител

en: Available blocks
bg: Налични модули

en: Average age
bg: Средна възраст

en: Average age at death
bg: Средна възраст

en: Average age in century of marriage
bg: Средна възраст през века на сключване на брак

en: Average age related to death century
bg: Средна възраст, съотнесена към века на настъпване на смъртта

en: Average number of children per family
bg: Среден брой деца на семейство

en: Baptism
bg: Католическо кръщение

en: Baptism of a brother
bg: Католическо кръщение на брат

en: Baptism of a child
bg: Католическо кръщение на дете

en: Baptism of a daughter
bg: Католическо кръщение на дъщеря

en: Baptism of a grandchild
bg: Католическо кръщение на внук/внучка

en: Baptism of a granddaughter
bg: Католическо кръщение на внучка

en: Baptism of a grandson
bg: Католическо кръщение на внук

en: Baptism of a half-brother
bg: Католическо кръщение на полубрат

en: Baptism of a half-sibling
bg: Католическо кръщение на полубрат/полусестра

en: Baptism of a half-sister
bg: Католическо кръщение на полусестра

en: Baptism of a sibling
bg: Католическо кръщение на брат/сестра

en: Baptism of a sister
bg: Католическо кръщение на сестра

en: Baptism of a son
bg: Католическо кръщение на син

en: Bar mitzvah
bg: Бар mitzvah

en: Bat mitzvah
bg: Бат mitzvah

en: Batch update
bg: Пакетено актуализиране

en: Bearing
bg: Посока

en: Begins with
bg: Започва с

en: Birth
bg: Раждане

en: Birth by country
bg: Раждания по страни

en: Birth date range end
bg: Крайна дата на раждания

en: Birth date range start
bg: Начална дата на раждания

en: Birth of a brother
bg: Раждане на брат

en: Birth of a child
bg: Раждане на дете

en: Birth of a daughter
bg: Раждане на дъщеря

en: Birth of a grandchild
bg: Раждане на внук/внучка

en: Birth of a granddaughter
bg: Раждане на правнучка

en: Birth of a grandson
bg: Раждане на правнук

en: Birth of a half-brother
bg: Раждане на полубрат

en: Birth of a half-sibling
bg: Раждане на полубрат/сестра

en: Birth of a half-sister
bg: Раждане на полусестра

en: Birth of a sibling
bg: Раждане на брат/сестра

en: Birth of a sister
bg: Раждане на сестра

en: Birth of a son
bg: Раждане на син

en: Birth places
bg: Рождени места

en: Birthplace contains
bg: Родното място съдържа

en: Births
bg: Раждания

en: Births by century
bg: Родени през век

en: Blessing
bg: Благословия

en: Block
bg: Модул

en: Blocks
bg: Модули

en: Blue Lagoon
bg: Синя Лагуна

en: Bogota, Colombia
bg: Богота, Колумбия

en: Boise, Idaho, United States
bg: Боис, Айдахо, САЩ

en: Bolivia
bg: Боливия

en: Book
bg: Книга

en: Booklet
bg: Брошура

en: Both alive
bg: Двамата живи

en: Both dead
bg: Двамата починали

en: Branches
bg: Фамилни клонове

en: Branches of the %s family
bg: Фамилни клонове на %s

en: Brit milah of a half-brother
bg: Brit milah на полу-брат

en: Burial
bg: Погребение

en: Burial of a brother
bg: Погребение на брат

en: Burial of a child
bg: Погребение на дете

en: Burial of a daughter
bg: Погребение на дъщеря

en: Burial of a father
bg: Погребение на баща

en: Burial of a grandchild
bg: Погребение на внук/внучка

en: Burial of a granddaughter
bg: Погребение на внучка

en: Burial of a grandfather
bg: Погребение на дядо

en: Burial of a grandmother
bg: Погребение на баба

en: Burial of a grandparent
bg: Погребение на дядо/баба

en: Burial of a grandson
bg: Погребение на внук/внучка

en: Burial of a half-brother
bg: Погребение на полубрат

en: Burial of a half-sibling
bg: Погребение на полубрат/полусестра

en: Burial of a half-sister
bg: Погребение на полусестра

en: Burial of a husband
bg: Погребение на съпруг

en: Burial of a maternal grandfather
bg: Погребевние на дядо по майчина линия

en: Burial of a maternal grandmother
bg: Погребение на баба по майчина линия

en: Burial of a maternal grandparent
bg: Погребение на прадядо/прабаба

en: Burial of a mother
bg: Погребение на майка

en: Burial of a parent
bg: Погребение на родител

en: Burial of a paternal grandfather
bg: Погребение на дядо по бащина линия

en: Burial of a paternal grandmother
bg: Погребение на баба по бащина линия

en: Burial of a paternal grandparent
bg: Погребение на прадядо/прабаба

en: Burial of a sibling
bg: Погребение на брат/сестра

en: Burial of a sister
bg: Погребение на сестра

en: Burial of a son
bg: Погребение на син

en: Burial of a spouse
bg: Погребение на съпруг/съпруга

en: Burial of a wife
bg: Погребение на съпруга

en: Burial place contains
bg: Мястото на погребване съдържа

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
bg: По подразбиране този списък показва локациите, които могат да се намерят във вашето фамилно дърво. Възможно е да имате още други локации, с координати или без, които сабили импортирани от външен файл, но не са активни локации във фамилното ви дърво. Тази опция ще покаже всички налични локации, включително неактивните.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
bg: 10ти

[ctx: CENTURY]
en: 11th
bg: 11ти

[ctx: CENTURY]
en: 12th
bg: 12ти

[ctx: CENTURY]
en: 13th
bg: 13ти

[ctx: CENTURY]
en: 14th
bg: 14ти

[ctx: CENTURY]
en: 15th
bg: 15ти

[ctx: CENTURY]
en: 16th
bg: 16ти

[ctx: CENTURY]
en: 17th
bg: 17ти

[ctx: CENTURY]
en: 18th
bg: 18ти

[ctx: CENTURY]
en: 19th
bg: 19ти

[ctx: CENTURY]
en: 1st
bg: 1ви

[ctx: CENTURY]
en: 20th
bg: 20ти

[ctx: CENTURY]
en: 21st
bg: 21ви

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
bg: 2ри

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
bg: 3ти

[ctx: CENTURY]
en: 4th
bg: 4ти

[ctx: CENTURY]
en: 5th
bg: 5ти

[ctx: CENTURY]
en: 6th
bg: 6ти

[ctx: CENTURY]
en: 7th
bg: 7ми

[ctx: CENTURY]
en: 8th
bg: 8ми

[ctx: CENTURY]
en: 9th
bg: 9ти

en: Calendar
bg: Календар

en: Calendar conversion
bg: Конвертиране на календара

en: Card
bg: Картичка

en: Case insensitive
bg: Без значение заглавни/малки символи

en: Caste
bg: Каста

en: Categories
bg: Категории

en: Cause
bg: Причина

en: Cause of death
bg: Причина

en: Cemeteries
bg: Гобища

en: Census
bg: Преброяване

en: Census assistant
bg: Асистент Преброяване

en: Census date
bg: Дата на преброяване

en: Census transcript
bg: Запис от преброяване

en: Certificate
bg: Сертификат

en: Change
bg: Промяна

en: Change flag
bg: Смени флаг

en: Changed on %1$s by %2$s
bg: Променен на %1$s от %2$s

en: Changes
bg: Промени

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
bg[0]: Промени през последния ден
bg[1]: Промени през последните %s дни

en: Changes log
bg: Списък на промени в данните

en: Chart type
bg: Вид диаграма

en: Charts
bg: Диаграми

en: Check for errors
bg: Проверка за грешки

en: Check the access rights on this folder.
bg: Провери правата за достъп до тази папка.

en: Child
bg: Дете

en: Child of
bg: Дете на

en: Child of %s
bg: Дете на %s

en: Children
bg: Деца

en: Children in family
bg: Деца в семейството

en: Children of
bg: Деца на

en: Choose a report to run
bg: Направете справка

en: Choose relatives
bg: Роднинска група

en: Choose user defined welcome text typed below
bg: Избери дефиниран от потребителя поздравителен текст, както е изписан по-долу

en: Choose:
bg: Избери

en: Christening
bg: Кръщение

en: Christening of a brother
bg: Кръщение на брат

en: Christening of a child
bg: Кръщение на дете

en: Christening of a daughter
bg: Кръщение на дъщеря

en: Christening of a grandchild
bg: Кръщение на внук/внучка

en: Christening of a granddaughter
bg: Кръщение на внучка

en: Christening of a grandson
bg: Кръщение на внук

en: Christening of a half-brother
bg: Кръщение на полубрат

en: Christening of a half-sibling
bg: Кръщение на полубрат/полусестра

en: Christening of a half-sister
bg: Кръщение на полусестра

en: Christening of a sibling
bg: Кръщение на брат/сестра

en: Christening of a sister
bg: Кръщение на сестра

en: Christening of a son
bg: Кръщение на син

en: Citation details
bg: Детайли за цитат

en: City
bg: Град

en: Civil marriage
bg: Граждански брак

en: Clippings cart
bg: Количка

en: Coat of arms
bg: Герб

en: Cold Day
bg: Мразовит ден

en: Columns per page
bg: Колони на страница

en: Comment
bg: Коментар

en: Comments
bg: Коментари

en: Common law marriage
bg: Брак по общо право

en: Communicate directly with other users, using private messages.
bg: Директна комуникация с други регистрирани потребители с персонални съобщения.

en: Compact tree
bg: Компактно дърво

en: Compact tree of %s
bg: Компактно дърво на %s

en: Confirm password
bg: Потвърдете паролата

en: Confirmation
bg: Причастие

en: Contact information
bg: Информаця за контакт

en: Contains
bg: Съдържа

en: Content
bg: Съдържание

en: Control panel
bg: Административен панел

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
bg: Конвертирай от UTF-8 в ISO-8859-1

en: Copy
bg: Копирай

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
bg: Коригиране на NAME записите от рода на 'John/DOE/' или 'John /DOE', генерирани от стари версии на програми за генеалогия.

en: Countries
bg: Страни

en: Country
bg: Страна

en: County
bg: Община

en: Cremation
bg: Кремация

en: Cremation of a brother
bg: Кремация на брат

en: Cremation of a child
bg: Кремация на дете

en: Cremation of a daughter
bg: Кремация на дъщеря

en: Cremation of a father
bg: Кремация на баща

en: Cremation of a grand-parent
bg: Кремация на дядо/баба

en: Cremation of a grandchild
bg: Кремация на внук/внучка

en: Cremation of a granddaughter
bg: Кремация на внучка

en: Cremation of a grandfather
bg: Кремация на дядо

en: Cremation of a grandmother
bg: Кремация на баба

en: Cremation of a grandson
bg: Кремация на внук

en: Cremation of a half-brother
bg: Кремация на полу-брат

en: Cremation of a half-sibling
bg: Кремация на полу-брат/сестра

en: Cremation of a half-sister
bg: Кремация на полу-сестра

en: Cremation of a husband
bg: Кремация на съпруг

en: Cremation of a maternal grandfather
bg: Кремация на дядо по майчина линия

en: Cremation of a maternal grandmother
bg: Кремация на баба по майчина линия

en: Cremation of a mother
bg: Кремация на майка

en: Cremation of a parent
bg: Кремация на родител

en: Cremation of a paternal grandfather
bg: Кремация на дядо по бащина линия

en: Cremation of a paternal grandmother
bg: Кремация на баба по бащина линия

en: Cremation of a sibling
bg: Кремация на брат/сестра

en: Cremation of a sister
bg: Кремация на сестра

en: Cremation of a son
bg: Кремация на син

en: Cremation of a spouse
bg: Кремация на съпруг/съпруга

en: Cremation of a wife
bg: Кремация на съпруга

en: Current
bg: Текущ

en: Custom
bg: Индивидуализиран

en: Custom event
bg: Друго събитие

en: Custom tags
bg: Собствени етикети (tags)

en: Customize this page
bg: Настройте тази страница

en: Date
bg: Дата

en: Date of LDS baptism
bg: Дата на LDS кръщение

en: Date of LDS endowment
bg: Дата на LDS дарение

en: Date of adoption
bg: Дата на осиновяване

en: Date of baptism
bg: Дата на католическо кръщение

en: Date of bar mitzvah
bg: Дата на bar mitzvah

en: Date of bat mitzvah
bg: Дата на bat mitzvah

en: Date of birth
bg: Дата на раждане

en: Date of blessing
bg: Дата на благословия

en: Date of brit milah
bg: Дата на brit milah

en: Date of burial
bg: Дата на погребение

en: Date of christening
bg: Дата на кръщение

en: Date of confirmation
bg: Дата на причастие

en: Date of cremation
bg: Дата на кремация

en: Date of death
bg: Дата на смърт

en: Date of emigration
bg: Дата на емиграция

en: Date of engagement
bg: Дата на годеж

en: Date of entry in original source
bg: Дата на вписване в огириналния източник

en: Date of event
bg: Дата на събитие

en: Date of first communion
bg: Дата на първо причастие

en: Date of immigration
bg: Дата на имиграция

en: Date of last change
bg: Дата на последна промяна

en: Date of marriage
bg: Дата на брак

en: Date of marriage banns
bg: Дата на обявяване имената на всъпващите в брак

en: Date of naturalization
bg: Дата на натурализация

en: Date of ordination
bg: Дата на ръкополагане

en: Date of residence
bg: Дата на местожителство

en: Date range
bg: Времеви интервал

en: Date sent
bg: Изпратено на

en: Daughter of %s
bg: Дъщеря на %s

en: Day
bg: Ден

en: Day not set
bg: Денят не е включен

en: Day:
bg: Ден:

en: Dead
bg: Починали

en: Death
bg: Смърт

en: Death by country
bg: Смърт по страни

en: Death date range end
bg: Крайна дата на смърт

en: Death date range start
bg: Начална дата на смърт

en: Death of a child
bg: Смърт на дете

en: Death of a grandchild
bg: Смърт на внук/внучка

en: Death of a half-brother
bg: Смърт на полу-брат

en: Death of a maternal grandfather
bg: Смърт на дядо по майчина линия

en: Death of a maternal grandmother
bg: Смърт на баба по майчина линия

en: Death of a paternal grandfather
bg: Смърт на дядо по бащина линия

en: Death of a paternal grandmother
bg: Смърт на баба по бащина линия

en: Death places
bg: Места на смърт

en: Deaths
bg: Смърт

en: Deaths by century
bg: Починали през век

en: Decade of birth
bg: Век на раждане

en: Decade of death
bg: Век на смърт

en: Decade of marriage
bg: Брачно десетилетие

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default chart
bg: Диаграма

en: Default individual
bg: Корен

en: Default map type
bg: Вид карта по подразбиране

en: Default pedigree chart layout
bg: Изглед по подразбиране на родословното дърво

en: Default theme
bg: Шаблон по подразбиране

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete inactive users
bg: Изтриване неакт. потребители

en: Delete selected messages
bg: Изтрий маркираните съобщения

en: Descendants
bg: Потомци

en: Descendants of
bg: Потомци на

en: Descendants of %s
bg: Потомци на %s

en: Description
bg: Описание

en: Description META tag
bg: Добави Description META етикет (tag)

en: Details
bg: Детайли

en: Direct line ancestors
bg: Предци по пряка линия

en: Direct line ancestors and their families
bg: Предци по пряка линия с техните семейства

en: Display %s
bg: Покажи %s

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
bg: Модул за показване и редактиране на потребителски отметки от фамилното дърво.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
bg: Модул за добавяне и редактиране на потребителски отметки (favorite pages).

en: Divorce
bg: Развод

en: Divorce filed
bg: Регистриран развод

en: Divorces by century
bg: Разводи по векове

en: Do not change to keep original filename.
bg: Не променяй, за да се запази оригиналното име.

en: Document
bg: Документ

en: Download
bg: Свали

en: Download file
bg: Свали файл

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
bg: Вече съществува потребител с този електронен адрес в базата данни.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
bg: Това потребителско име вече съществува в базата данни. Моля, изберете друго име.

en: Earliest birth
bg: Най-рано родени

en: Earliest birth year
bg: Най-ранна година на раждане

en: Earliest death
bg: Най-рано починали

en: Earliest death year
bg: Най-ранна година на смърт

en: Earliest divorce
bg: Най-ранен развод

en: Earliest marriage
bg: Най-ранен брак

en: Edit
bg: Редактирай

en: Edit preferences
bg: Редактиране

en: Edit the FAQ
bg: Редактиране на Често Задавани Въпроси

en: Edit the details
bg: Редактирай детайли

en: Edit the gender
bg: Редактирай пол

en: Edit the media object
bg: Редактирай мултимедиен обект

en: Edit the note
bg: Редактирай бележка

en: Edit the raw GEDCOM
bg: Редакт. първичния GEDCOM запис

en: Edit the story
bg: Редактирай история

en: Editor
bg: Редактор

en: Education
bg: Образование

en: Electronic
bg: В слайд-шоу 2

en: Elevation
bg: Надморска височина

en: Email address
bg: Електронна поща

en: Emigration
bg: Емиграция

en: Employer
bg: Работодател

en: Empty the clippings cart
bg: Изпразни количката

en: End year
bg: Крайна година

en: Enter an individual, family, or source ID
bg: Въведете ID на Лице, Семейство или Източник

en: Enter an optional note about this favorite
bg: Въведете допълнителна бележка към тази отметка

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
bg: Въведете или търсете ID на индивида, семейството или източника, към което ще бъде свързан този мултимедиен обект.

en: Entire record
bg: В целия запис

en: Europe
bg: Европа

en: Event
bg: Събитие

en: Events
bg: Събития

en: Events in countries
bg: Събития по страни

en: Events of close relatives
bg: Събития на близки роднини

en: Exact
bg: Съвпада точно

en: Exact date
bg: Точна дата

en: Exact text
bg: Точен текст

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
bg: Изключи индивиди с “%s” като брачно име

en: Export
bg: Експортирай

en: Extend privacy to dead individuals
bg: Разшири “Конфиденциално” върху починали хора

en: Extra information
bg: Допълнителна информация

en: FAQ
bg: Въпроси-отговори

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
bg: Често Задавани Въпроси е списък от въпроси и отговори, който позволява да бъдат разяснени правилата, политиките и процедурите на посетителите на сайта. Въпросите обикновено са насочени към конфиденциалността на информацията, копирайт информацията, потребителските акаунти, непозволеното съдържание, изискванията към източниците и цитатите, и т.н.

[ctx: FEMALE]
en: %1$s × %2$s
bg: %1$s x %2$s

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
bg: %s x братовчед

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
bg: Осиновена от двамата родители

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
bg: Осиновена от бащата

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
bg: Осиновена от майката

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
bg: Псевдоним

[ctx: FEMALE]
en: Employer
bg: Работодателка

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
bg: придобито име

[ctx: FEMALE]
en: also known as
bg: псевдоним

[ctx: FEMALE]
en: birth name
bg: рождено име

[ctx: FEMALE]
en: change of name
bg: променено име

[ctx: FEMALE]
en: died
bg: починала

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
bg: първа братовчедка

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
bg: имиграционно име

[ctx: FEMALE]
en: married
bg: омъжена

[ctx: FEMALE]
en: married name
bg: име след брак

[ctx: FEMALE]
en: religious name
bg: религиозно име

[ctx: FEMALE]
en: was born
bg: родена

en: Fact or event
bg: Факт или събитие

en: Facts and events
bg: Факти и събития

en: Families
bg: Семейства

en: Families with sources
bg: Семейства с източници

en: Family
bg: Семейство

en: Family book
bg: Семейна книга

en: Family book of %s
bg: Семейна книга на %s

en: Family file
bg: Фамилно досие

en: Family group information
bg: Допълнителна информация за фамилната група

en: Family list
bg: Списък Семейства

en: Family navigator
bg: Фамилен навигатор

en: Family news and site announcements.
bg: Новости.

en: Family of %s
bg: Семейство на %s

en: Family tree
bg: Фамилно дърво

en: Family tree clippings cart
bg: Количка с избрани записи от фамилното дърво

en: Family trees
bg: Фамилни дървета

en: Family with %s
bg: Семейство с %s

en: Family with husband
bg: Семейство със съпруг

en: Family with parents
bg: Семейство с родителите

en: Family with spouse
bg: Семейство

en: Family with the most children
bg: Семейство с най-голям брой деца

en: Family with wife
bg: Семейство със съпруга

en: Fan chart
bg: Родословно ветрило

en: Fan chart of %s
bg: Родословно ветрило на %s

en: Father
bg: Баща

en: Father: %s
bg: Баща: %s

en: Father’s family with %s
bg: Семейство на бащата с %s

en: Favorites
bg: Отметки

en: Fax
bg: Факс

en: Female
bg: Жена

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
bg: Раждане

en: Females
bg: Жени

en: File size
bg: Размер на файл

en: File successfully uploaded
bg: Файлът беше качен успешно

en: Filename
bg: Име на файл

en: Filename on server
bg: Файл от сървъра

en: Filter
bg: Филтър

en: First communion
bg: Първо причастие

en: First event
bg: Първо събитие

en: Fix name slashes and spaces
bg: Подреди тирета и празни полета в имената

en: Flag
bg: Флаг

en: Follow this link to verify your email address.
bg: Моля, кликнете на следната препратка и попълнете данните, за да потвърдите електронната си поща.

en: Font
bg: Шрифт

en: For help with genealogy questions contact %s.
bg: Въпроси, свързани с генеалогията - %s.

en: For technical support and information contact %s.
bg: Техническа поддръжка и информация - %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
bg: Техническа поддръжка и въпроси, свързани с генеалогията - %s.

en: Forgot password?
bg: Забравена парола?

en: Format
bg: Формат

en: Foster child
bg: Осиновен

en: Foster father
bg: Осиновител

en: Frequently asked questions
bg: Често задавани въпроси

en: Friday
bg: Петък

[ctx: GENITIVE]
en: April
bg: Април

[ctx: GENITIVE]
en: August
bg: Август

[ctx: GENITIVE]
en: December
bg: Декември

[ctx: GENITIVE]
en: February
bg: Февруари

[ctx: GENITIVE]
en: January
bg: Януари

[ctx: GENITIVE]
en: July
bg: Юли

[ctx: GENITIVE]
en: June
bg: Юни

[ctx: GENITIVE]
en: March
bg: Март

[ctx: GENITIVE]
en: May
bg: Май

[ctx: GENITIVE]
en: November
bg: Ноември

[ctx: GENITIVE]
en: October
bg: Октомври

[ctx: GENITIVE]
en: September
bg: Септември

en: Gender
bg: Пол

en: Genealogy contact
bg: Генеалогия - помощ

en: General search
bg: Бързо търсене

en: Generate sitemap files for search engines.
bg: Генериране на карта на сайта за търсачките.

en: Generated by %s
bg: Създаден от %s

en: Generation
bg: Поколение

en: Generations
bg: Поколения

en: Geographic area
bg: Географски район

en: Given name
bg: Собствено име

en: Given names
bg: Собств. име

en: Godchild
bg: Кръщелник

en: Godfather
bg: Кръстник

en: Graduation
bg: Дипломиране

en: Grandparents
bg: Пра-родители

en: Greatest age at death
bg: Най-голяма възраст на починали хора

en: Greatest age between siblings
bg: Най-голяма възрастова разлика между братя/сестри

en: He
bg: Той

en: He died
bg: Умира

en: He married
bg: Жени се

en: He resided at
bg: Местоживеене

en: He was born
bg: Роден

en: He was buried
bg: Погребан

en: He was christened
bg: Покръстен

en: He was cremated
bg: Кремиран

en: Head of household
bg: Глава на Домакинство

en: Height
bg: Височина

en: Hello %s…
bg: Здравейте, %s…

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
bg: Здравейте, %s.

en: Help
bg: Помощ

en: Her occupation was
bg: Професия/занятие

en: Highest population
bg: Най-гъсто население

en: Highlighted image
bg: Основно изображение

en: His occupation was
bg: Професия/занятие

en: Historical facts
bg: Исторически факти

en: Home page
bg: Начално

en: Hourglass chart
bg: Пясъчен часовник

en: Hourglass chart of %s
bg: Пясъчен часовник на %s

en: Household
bg: Домакинство

en: Husband
bg: Съпруг

en: Hybrid
bg: Хибридна

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
bg: Април

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
bg: Август

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
bg: Декември

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
bg: Февруари

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
bg: Януари

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
bg: Юли

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
bg: Юни

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
bg: Март

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
bg: Май

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
bg: Ноември

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
bg: Октомври

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
bg: Септември

en: IP address
bg: IP адрес

en: Icon
bg: Иконка

en: Identification number
bg: ЕГН

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
bg: Ако не сте заявявали откриването на акаунт, можете просто да изтриете това съобщение.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
bg: Ако имате дълъг списък с неактивни локации, този списък може да се генерира по-бавно.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
bg: Ако празният блок е скрит, ще бъде възможна промяна на конфигурацията му, само когато стане видим, след като вече не е празен.

en: Image dimensions
bg: Размери на изображението

en: Immigration
bg: Имиграция

en: Import
bg: Импортирай

en: In this month…
bg: През този месец …

en: In this year…
bg: През тази година …

en: Include fully matched places
bg: Включи локации с пълно съответствие

en: Include individuals with “%s” as a married name
bg: Включи индивиди с “%s” като брачно име

en: Include media (automatically zips files)
bg: Включи мултимедия (автоматично архивира файловете)

en: Include the individual’s immediate family
bg: Добави и неговото семейство

en: Individual
bg: Индивид

en: Individual 1
bg: Индивид 1

en: Individual 2
bg: Индивид 2

en: Individual distribution
bg: Индивидуално разпределение

en: Individual distribution chart
bg: Индивидуално географско разпределение

en: Individual list
bg: Списък Индивиди

en: Individual who lived the longest
bg: Най-голяма продължителност на живота

en: Individuals
bg: Индивиди

en: Individuals with sources
bg: Индивиди с източници

en: Individuals with surname %s
bg: Индивиди с фамилно име %s

en: Interactive tree
bg: Интерактивно дърво

en: Interactive tree of %s
bg: Интерактивно дърво на %s

en: Internal messaging
bg: Вътрешни съобщения

en: Internal messaging with emails
bg: вътрешни съобщения + имейл

en: Journal
bg: Дневник

en: Keep
bg: Отмени изтриване

en: Keep link in list
bg: Запази Препратката в списъка

en: Keyword examples
bg: Примерни ключови думи

en: LDS baptism
bg: LDS кръщение

en: LDS confirmation
bg: LDS причастие

en: LDS endowment
bg: LDS дарение

[ctx: LOCATIVE]
en: April
bg: Април

[ctx: LOCATIVE]
en: August
bg: Август

[ctx: LOCATIVE]
en: December
bg: Декември

[ctx: LOCATIVE]
en: February
bg: Февруари

[ctx: LOCATIVE]
en: January
bg: Януари

[ctx: LOCATIVE]
en: July
bg: Юли

[ctx: LOCATIVE]
en: June
bg: Юни

[ctx: LOCATIVE]
en: March
bg: Март

[ctx: LOCATIVE]
en: May
bg: Май

[ctx: LOCATIVE]
en: November
bg: Ноември

[ctx: LOCATIVE]
en: October
bg: Октомври

[ctx: LOCATIVE]
en: September
bg: Септември

en: Landscape
bg: Пейзаж

en: Language
bg: Език

en: Largest families
bg: Най-големи семейства

en: Largest number of grandchildren
bg: Най-голям брой правнуци

en: Last change
bg: Последна промяна

en: Last email reminder was sent
bg: Паследен имейл-напомняне изпратен

en: Last event
bg: Последно събитие

en: Latest birth
bg: Най-късно родени

en: Latest birth year
bg: Най-късна година на раждане

en: Latest death
bg: Най-късно починали

en: Latest death year
bg: Най-късна година на смърт

en: Latest divorce
bg: Най-късен развод

en: Latest marriage
bg: Най-късен брак

en: Latitude
bg: Географска ширина

en: Layout
bg: Изглед

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
bg: Оставете полето празно, ако не желаете да промените паролата.

en: Leaves
bg: Листа

en: Length of marriage
bg: Продължителност на брак

en: Level
bg: Ниво

en: Libya
bg: Либия

en: Lifespan
bg: Продължителност на живота

en: Lifespans
bg: Продължителност на живота

en: Link this individual to an existing family as a child
bg: Свържи този индивид със съществуващо семейство като дете

en: Link to an existing media object
bg: Свържи към съществуващ мултимедиен обект

en: Links
bg: Препратки

en: List
bg: Списък

en: Lists
bg: Списъци

en: Living
bg: Живи

en: Living individuals
bg: Живи хора

en: Location not removed: this location contains sub-locations
bg: Локацията не е изтрита: тази локация има подрайони

en: Longest marriage
bg: Най-продължителен брак

en: Longitude
bg: Географска дължина

en: Lost password request
bg: Забравена парола

en: Lowest population
bg: Най-рядко население

[ctx: MALE]
en: %1$s × %2$s
bg: %1$s x %2$s

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
bg: %s x братовчед

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
bg: Осиновен от двамата родители

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
bg: Осиновен от бащата

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
bg: Осиновен от майката

[ctx: MALE]
en: Also known as
bg: Псевдоним

[ctx: MALE]
en: Employer
bg: Работодател

[ctx: MALE]
en: adopted name
bg: придобито име

[ctx: MALE]
en: also known as
bg: псевдоним

[ctx: MALE]
en: birth name
bg: рождено име

[ctx: MALE]
en: change of name
bg: променено име

[ctx: MALE]
en: died
bg: починал

[ctx: MALE]
en: first cousin
bg: първи братовчед

[ctx: MALE]
en: immigration name
bg: имиграционно име

[ctx: MALE]
en: married
bg: женен

[ctx: MALE]
en: married name
bg: име след брак

[ctx: MALE]
en: religious name
bg: религиозно име

[ctx: MALE]
en: was born
bg: роден

en: Magazine
bg: Списание

en: Mailto link
bg: препратка Mailto

en: Main section blocks
bg: Модули в основната секция

en: Male
bg: Мъж

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
bg: Раждане

en: Males
bg: Мъже

en: Manage the links
bg: Менажиране препратки

en: Manager
bg: Мениджър

en: Manuscript
bg: Ръкопис

en: Map
bg: Карта

en: Marriage
bg: Брак

en: Marriage bond
bg: Брачна връзка

en: Marriage by country
bg: Бракове по страни

en: Marriage contract
bg: Брачен договор

en: Marriage date range end
bg: Крайна дата на периода

en: Marriage date range start
bg: Начална дата на периода

en: Marriage license
bg: Брачен лиценз

en: Marriage of a child
bg: Брак на дете

en: Marriage of a daughter
bg: Брак на дъщеря

en: Marriage of a grandchild
bg: Брак на правнук/внучка

en: Marriage of a granddaughter
bg: Брак на правнучка

en: Marriage of a grandson
bg: Брак на правнук

en: Marriage of a half-brother
bg: Брак на полу-брат

en: Marriage of a son
bg: Брак на син

en: Marriage of parents
bg: Брак на родители

en: Marriage place contains
bg: Място на брак

en: Marriage places
bg: Места на брак

en: Marriage settlement
bg: Брачен договор

en: Marriage type unknown
bg: Неизвестен вид на брак

en: Marriages
bg: Бракове

en: Marriages by century
bg: Бракове по векове

en: Married name
bg: Име след брак

en: Married surname
bg: Фамилно име след брак

en: Match both upper and lower case letters.
bg: Търсене по заглавни и малки символи.

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
bg: Сравнете с точния текст, дори ако се съдържа по средата на дума.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
bg: Сравнете с точния текст, освен ако се съдържа по средата на дума.

en: Mayotte
bg: Майот

en: Media
bg: Мултимедия

en: Media contains
bg: Мултимедия

en: Media file
bg: Мултимедиен файл

en: Media file to upload
bg: Мултимедиен файл за аплоуд

en: Media object
bg: Мултимедиен обект

en: Media objects
bg: Мултимедийни обекти

en: Media objects found
bg: Намерени мултимедийни обекти

en: Media objects per page
bg: Мултимедийни обекти на страница

en: Media type
bg: Вид мултимедия

en: Member
bg: Член

en: Menus
bg: Менюта

en: Merge records
bg: Обединяване записи

en: Messages
bg: Съобщения

en: Microfiche
bg: В слайд-шоу 3

en: Microfilm
bg: Микрофилм

en: Middle East
bg: Среден Изток

en: Military
bg: Военна служба

en: Military service
bg: Военна служба

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
bg: Минимален или максимален мащабен фактор за Google картата. 1 - цялата карта, 15 - отделна къща. 15 е възможен фактор само в отделни гегиони.

en: Missing data
bg: Липсващи данни

en: Moderator
bg: Модератор

en: Modules
bg: Модули

en: Monday
bg: Понеделник

en: Month
bg: Месец

en: Month of birth
bg: Месец на раждане

en: Month of birth of first child in a relation
bg: Месец на раждане на първо дете във връзка

en: Month of death
bg: Месец на смърт

en: Month of first marriage
bg: Месец на първи брак

en: Month of marriage
bg: Месец на брак

en: Most common surnames
bg: Най-често срещани фамилни имена

en: Most viewed pages
bg: Най-често разглеждани страници

en: Mother
bg: Майка

en: Mother: %s
bg: Майка: %s

en: Multiple marriages
bg: Повече от един брак

en: My account
bg: Моят потребителски акаунт

en: My individual record
bg: Моят собствен запис

en: My page
bg: Моята страница

en: My pages
bg: Страници

en: My pedigree
bg: Моето родословно дърво

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
bg: Април

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
bg: Август

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
bg: Декември

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
bg: Февруари

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
bg: Януари

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
bg: Юли

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
bg: Юни

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
bg: Март

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
bg: Май

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
bg: Ноември

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
bg: Октомври

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
bg: Септември

en: Name
bg: Име

en: Name contains
bg: Име

en: Name prefix
bg: Префикс на името

en: Name suffix
bg: Суфикс на фамилното име

en: Names
bg: Имена

en: Narrative description
bg: Описание в разказна форма

en: Nationality
bg: Националност

en: Naturalization
bg: Натурализация

en: News
bg: Новости

en: Newspaper
bg: Вестник

en: Next image
bg: Следващо изображение

en: Nickname
bg: Прякор

en: No
bg: не

en: No ancestors in the database.
bg: Няма предци в базата данни.

en: No calendar conversion
bg: Без конвертиране на календара

en: No children
bg: Без деца

en: No contact
bg: Без обратна връзка

en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
bg[0]: Няма събития на следващия %s ден.
bg[1]: Няма събития през следващите %s дни.

en: No events exist for today.
bg: Няма събития на днешния ден.

en: No events exist for tomorrow.
bg: Няма събития на утрешния ден.

en: No events for living individuals exist for today.
bg: Няма събития с живи хора на днешния ден. Тази информация е достъпна само за регистрирани потребители.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
bg: Няма събития с живи хора на утрешния ден. Тази информация е достъпна само за регистрирани потребители.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
bg[0]: Няма събития с живи хора на следващия %s ден.
bg[1]: Няма събития с живи хора през следващите %s дни.

en: No file was received. Please try again.
bg: Файлът не е качен. Опитайте отново.

en: No link between the two individuals could be found.
bg: Няма връзка между двамата индивиди.

en: No map data exists for this individual
bg: Няма въведени географски данни

en: No news articles have been submitted.
bg: Няма новости и обяви в базата данни.

en: No places found
bg: Няма намерени локации

en: No results found.
bg: Няма намерени резултати.

en: No signed-in and no anonymous users
bg: Няма регистрирани потребители и анонимни посетители

en: Nobody at all
bg: Няма население

en: None
bg: Без

en: Not a valid individual, family, or source ID
bg: Невалидно ID на Индивид, Семейство или Източник

en: Not approved by an administrator
bg: Непотвърдено от администратор

en: Not living
bg: Починали

en: Not verified by the user
bg: Непотвърдено от потребител

en: Note
bg: Бележка

en: Notes
bg: Бележки

en: Nothing found.
bg: Няма намерени данни.

en: Number of children
bg: Деца

en: Number of days to show
bg: Дни

en: Number of families without children
bg: Семейства без деца

en: Number of generations
bg: Поколения

en: Number of marriages
bg: Бракове

en: Occupation
bg: Професия

en: Occupations
bg: Професии

en: Old files found
bg: Намерени стари файлове

en: Oldest at bottom
bg: Най-възрастният - отдолу

en: Oldest at top
bg: Най-възрастният - отгоре

en: Oldest father
bg: Най-възрастен баща

en: Oldest female
bg: Най-възрастна жена

en: Oldest living individuals
bg: Най-голяма възраст на живи хора

en: Oldest male
bg: Най-възрастен мъж

en: Oldest mother
bg: Най-възрастна майка

en: On this day
bg: На днешния ден

en: On this day…
bg: На този ден …

en: Ordination
bg: Ръкополагане

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Other
bg: Други

en: Others
bg: Други

en: Own charts
bg: Собствени диаграми

en: PHP blocked the file because of its extension.
bg: Файлът е с недопустимо разширение.

en: PHP information
bg: PHP информация

en: Page %s of %s
bg: Страница %s от %s

en: Page size
bg: Размер на страницата

en: Painting
bg: Картина

en: Parents
bg: Родители

en: Parents and siblings
bg: Родители, братя и сестри

en: Password
bg: Парола

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
bg: Паролата се състои най-малко от 6 символа, като малки и главни букви се различават, например “secret” и “SECRET” са различни.

en: Passwords must contain at least 6 characters.
bg: Паролата трябва да съдържа поне 6 символа.

en: Pedigree
bg: Родословно дърво

[ctx: Pedigree]
en: Birth
bg: Раждане

en: Pedigree map
bg: Родословна карта

en: Pedigree map of %s
bg: Родословна карта на %s

en: Pedigree of %s
bg: Родословно дърво на %s

en: Pedigree tree of %s
bg: Родословно дърво на %s

en: Pending changes
bg: Чакащи промени

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
bg: Чакащи промени се обявяват, когато вашият акаунт има разрешение за редактиране. След като излезете от системата (log out), чакащите промени не се виждат. Също така чакащи промени се публикеват само на определени страници. На пример, чакащи промени не се публикеват в списъци, справки и резултати от търсения.

en: Permanently delete these records?
bg: Потвърдете окончателното изтриване на тези записи?

en: Phonetic algorithm
bg: Фонетичен алгоритъм

en: Phonetic search
bg: Фонетично търсене

en: Photo
bg: Фотография

en: Place
bg: Място

en: Place check
bg: Проверка на локациите

en: Place contains
bg: Локация

en: Place hierarchy
bg: Локации

en: Place list
bg: Списък локации

en: Place of LDS baptism
bg: Място на LDS кръщение

en: Place of LDS endowment
bg: Място на LDS дарение

en: Place of adoption
bg: Място на осиновяване

en: Place of baptism
bg: Място на католическо кръщение

en: Place of bar mitzvah
bg: Място на bar mitzvah

en: Place of bat mitzvah
bg: Място на bat mitzvah

en: Place of birth
bg: Място ня раждане

en: Place of blessing
bg: Място на благословия

en: Place of brit milah
bg: Място на brit milah

en: Place of burial
bg: Място на погребение

en: Place of christening
bg: Мяста на кръщение

en: Place of confirmation
bg: Място на причастие

en: Place of cremation
bg: Място на кремация

en: Place of death
bg: Място на смърт

en: Place of emigration
bg: Място на емиграция

en: Place of engagement
bg: Място на годеж

en: Place of event
bg: Място на събитие

en: Place of first communion
bg: Място на първо причастие

en: Place of immigration
bg: Място на на имиграция

en: Place of marriage
bg: Място на брак

en: Place of marriage banns
bg: Място на обявяване имената на сключващи брак

en: Place of naturalization
bg: Място на натурализация

en: Place of ordination
bg: Място на ръкополагане

en: Place of residence
bg: Местожителство

en: Places
bg: Локации

en: Places found
bg: Намерени Локации

en: Places in %s
bg: Локации в %s

en: Play
bg: Старт

en: Please enter a valid email address.
bg: Моля, въведете валиден адрес на е-поща.

en: Please enter more than one character.
bg: Моля, въведете повече от един символ.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
bg: Моля, укажете Вашата електронна поща, за да можем да Ви отговорим. Вашият електронен адрес ще бъде използван само и изключително за обратна връзка с Вас.

en: Portrait
bg: Портрет

en: Postal code
bg: Пощенски код

en: Preferred contact method
bg: Предпочитан метод за обратна връзка

en: Presentation style
bg: Презентационен стил

en: Privacy
bg: Конфиденциално

en: Privacy restrictions
bg: Ограничения “Конфиденциално”

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
bg: Ограничения “Конфиденциално” - отнасят се за записи и факти, които не съдържат GEDCOM RESN етикет (tag)

en: Private
bg: Конфиденциално

en: Probate
bg: Легализиране завещание

en: Property
bg: Недвижима собственост

en: Question
bg: Въпрос

en: RE:
bg: Относно:

en: README documentation
bg: README документация

en: Random images from the current family tree.
bg: Случайни изображения от текущото фамилно дърво.

en: Re-order children
bg: Промени реда на децата

en: Re-order media
bg: Смяна подредбата на мултимедийните обекти

en: Real name
bg: Истинско име

en: Recent changes
bg: Последни промени

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
bg: Последните 100 години

en: Record
bg: Запис

en: Records
bg: Записи

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
bg: Записите не са еднотипни. Не могат да бъдат обединени разнотипни записи.

en: Regular expression
bg: Регулярен израз

en: Reject
bg: Отхвърли

en: Reject all changes
bg: Отхвърли всички промени

en: Related families
bg: Роднински семейства

en: Related individuals
bg: Роднински връзки

en: Relationship
bg: Роднинска връзка

en: Relationship to father
bg: Роднинска връзка с бащата

en: Relationship to me
bg: Моя роднинска връзка

en: Relationship to mother
bg: Роднинска връзка с майката

en: Relationship: %s
bg: Роднинска връзка: %s

en: Relationships
bg: Роднински връзки

en: Relationships between %1$s and %2$s
bg: Роднински връзки между %1$s и %2$s

en: Religion
bg: Религия

en: Religious marriage
bg: Религиозен брак

en: Reminder email frequency (days)
bg: Напомняне за честотата на изпращаните и-мейли (дни)

en: Remove
bg: Изтриване

en: Remove duplicate links
bg: Отстрани дублирани препратки

en: Remove flag
bg: Премахнете флаг

en: Remove individual
bg: Премахни

en: Remove link from list
bg: Премахни Препратката от списъка

en: Remove this location?
bg: Изтрий локация?

en: Replace with
bg: Замяна с

en: Replacement text
bg: Текст за замяна

en: Reply
bg: Отговори

en: Report
bg: Справка

en: Reports
bg: Справки

en: Repositories
bg: Хранилища

en: Repositories found
bg: Намерени Хранилища

en: Repository contains
bg: Хранилище

en: Request a new password
bg: Забравена парола

en: Request a new user account
bg: Регистрация нов потребител

en: Research tasks
bg: Изследователски задачи

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
bg: Изследователски задачи са събития със специален статут, прикачени към индивиди от фамилното дърво, които определят необходимост от допълнително проучване. Могат да се използват като органайзер за напомняне за проверка на факти в по-надеждни източници, за откриване и получаване на документи и фотографии, за изясняване на противоречива информация и т.н.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
bg: Изследователските задачи се записват със собствен GEDCOM етикет (tag) “_TODO”. Други програми за генеалогия могат да не разпознават този етикет.

en: Residence
bg: Местожителство

en: Restriction
bg: Ограничения

en: Results
bg: Резултати

en: Retirement
bg: Пенсиониране

en: Right section blocks
bg: Модули в дясната секция

en: Roots
bg: Корени

en: Rule
bg: Правило

en: Satellite
bg: Спътник

en: Saturday
bg: Събота

en: Search
bg: Търси

en: Search and replace
bg: Търси и замени

en: Search filters
bg: Филтри

en: Search for
bg: Текст за търсене

en: Search globally
bg: Глобално търсене

en: Search locally
bg: Локално търсене

en: Search method
bg: Метод за търсене

en: Search text/pattern
bg: Текст/модел за търсете

en: Select flag
bg: Изберете флаг

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
bg: Изберете записи от вашето фамилно дърво и ги запишете като GEDCOM файл.

en: Select the desired age interval
bg: Избери желания възрастов интервал

en: Send
bg: Изпрати

en: Send a message
bg: Изпрати съобщение

en: Send broadcast messages
bg: Изпращане групово съобщение

en: Separated
bg: Раздяла

en: Set the default blocks for new family trees
bg: Избор на модули за ново фамилно дърво

en: Set the default blocks for new users
bg: Избор на модули за нов потребител

en: Shared note
bg: Споделена бележка

en: Shared note contains
bg: Споделена бележка

en: Shared notes
bg: Споделени бележки

en: Shared notes found
bg: Намерени Споделени Бележки

en: She
bg: Тя

en: She died
bg: Умира

en: She married
bg: Омъжва се

en: She resided at
bg: Местоживеене

en: She was born
bg: Родена

en: She was buried
bg: Погребана

en: She was christened
bg: Покръстена

en: She was cremated
bg: Кремирана

en: Shortest marriage
bg: Най-кратък брак

en: Should this block be hidden when it is empty
bg: Да бъде ли скрит този блок, когато е празен

en: Show
bg: Покажи

en: Show all notes
bg: Покажи всички бележки

en: Show all places in a list
bg: Покажи всички локации в списък

en: Show all sources
bg: Покажи всички източници

en: Show all spouses and ancestors
bg: Покажи всички съпрузи и предци

en: Show all tags
bg: Покажи всички етикети (tags)

en: Show an age cursor
bg: Покажи курсор на възрастовата скала

en: Show children of ancestors
bg: Покажи деца на предци

en: Show counts before or after name
bg: Брой на локациите преди или след името

en: Show cousins
bg: Покажи братовчеди

en: Show date of last update
bg: Покажи датата на последното актуализиране

en: Show details
bg: Подробности

en: Show divorced couples.
bg: Покажи разведените двойки.

en: Show inactive places
bg: Покажи неактивните локации

en: Show individuals born more than 100 years ago.
bg: Покажи хора, родени преди повече от 100 години.

en: Show individuals born within the last 100 years.
bg: Покажи хора, родени през последните 100 години.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
bg: Покажи живи хора или двойки, в които и двамата партьори са живи.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
bg: Покажи починали хора или двойки, в които и двамата партьори са починали.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
bg: Покажи хора, починали преди повече от 100 години.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
bg: Покажи хора, починали през последните 100 години.

en: Show notes
bg: Покажи бележки

en: Show occupations
bg: Покажи професии

en: Show only births, deaths, and marriages
bg: Покажи само Рождени дни, Смърт и Бракове

en: Show only events of living individuals
bg: Покажи само събития за живи хора

en: Show only females.
bg: Покажи само жени.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
bg: Покажи само индивиди, чийто пол е неизвестен.

en: Show only individuals, events, or all
bg: Покажи само лица, само събития или всички

en: Show only males.
bg: Покажи само мъже.

en: Show only the selected tags
bg: Покажи само избраните етикети (tags)

en: Show parents
bg: Покажи родители

en: Show photos
bg: Покажи фотографии

en: Show places in hierarchy
bg: Покажи локациите в йерархия

en: Show private relationships
bg: Покажи конфиденциални връзки

en: Show related individuals/families
bg: Покажи индивиди/семейства, свързани чрез неродословна връзка

en: Show research tasks that are assigned to other users
bg: Покажи изследователски задачи, възложени на други потребители

en: Show research tasks that are not assigned to any user
bg: Покажи изследователски задачи, които не са възложени

en: Show research tasks that have a date in the future
bg: Покажи изследователски задачи, които имат срок или дата в бъдеще

en: Show residences
bg: Покажи местожителство

en: Show slide show controls
bg: Покажи бутони за контрол на Слайд-шоу

en: Show sources
bg: Покажи източници

en: Show spouses
bg: Съпрузи

en: Show statistics charts
bg: Покажи статистически диаграми

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
bg: начало

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
bg: край

en: Show the date and time of update
bg: Покажи датата и времето на актуализиране

en: Show the list of individuals
bg: Покажи списъка с индивиди

en: Show the list of surnames
bg: Покажи списъка с фамилни имена

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
bg: Покажи локациите на места и събития чрез Google Maps™.

en: Show this block for which languages
bg: За кой езици да се показва този блок

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
bg: Изображения в диаграмите и фамилните групи.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
bg: Показани %1$s до %2$s от общо %3$s записа

en: Siblings
bg: Братя и сестри

en: Sidebar
bg: Странично поле

en: Sign in
bg: Вход

en: Sign out
bg: Изход

en: Sitemaps
bg: Карта на сайта

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
bg: Картата на сайта служи на уебмастерите да улеснят търсачкитне в намирането на наличните за индексирани страници на уебсайта. Всички големи търсачки използват картите на сайта. За повече информация вижте <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.

en: Size of map (in pixels)
bg: Размер на картата (в пиксели)

en: Slide show
bg: Слайд-шоу

en: Social security number
bg: Социална осигуровка

en: Son of %s
bg: Син на %s

en: Sort order
bg: Подреждане

en: Sounds like
bg: Звучи като

en: Source
bg: Източник

en: Source contains
bg: Източник

en: Source type
bg: Вид на източник

en: Sources
bg: Източници

en: South America
bg: Южна Америка

en: Spouses
bg: Съпрузи

en: Spouses and children
bg: Съпрузи и деца

en: Standard
bg: Стандартен

en: Start slide show on page load
bg: Стартирай Слайд-шоу при зареждане на страница

en: Start year
bg: Начална година

en: State
bg: Област

en: Statistics
bg: Статистика

en: Stop
bg: Стоп

en: Stories
bg: Истории

en: Story
bg: История

en: Story title
bg: Заглавие на история

en: Subdivision
bg: Подрегион

en: Subject
bg: Предмет

en: Sun
bg: Неделя

en: Sunday
bg: Неделя

en: Surname
bg: Фамилно име

en: Surname distribution chart
bg: Фамилно географско разпределение

en: Surname option
bg: Опция за фамилно име

en: Surname prefix
bg: Префикс на фамилното име

en: Svalbard and Jan Mayen
bg: О-ви Свалбард и Ян Майен

en: Tabs
bg: Табове

en: Tag
bg: Етикет (tag)

en: Technical help contact
bg: Технически въпроси - помощ

en: Templates
bg: Шаблони

en: Terrain
bg: Терен

en: Text
bg: Текст

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
bg: Администраторът на %s одобри Вашата заявка за акаунт. Можете да влезете в своя акаунт чрез този линк: %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
bg: След като прегледа съобщението за Вашата регистрация, администраторът ще позволи достъп в системата с Вашите потребителско име и парола.

en: The clippings cart allows you to take extracts from this family tree and download them as a GEDCOM file.
bg: Количката позволава да изрязвате части (“clippings”) от фамилното дърво и да ги събирате в общ файл за даунлоуд и последващо импортиране във Ваша програма за генеалогия. Файлът за даунлоуд е в GEDCOM формат.

en: The database reported the following error message:
bg: Съобщения за грешки в базата данни:

en: The details of this family are private.
bg: Информацията за това семейство е конфиденциална.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
bg: Файлът е качен частично, опитайте отново.

en: The file “%s” does not exist.
bg: Файлът “%s” не съществува.

en: The help text has not been written for this item.
bg: Няма текст в базата данни за контекстуална помощ.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
bg: Мултимедийният файл %1$s не беше преименуван на %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
bg: Мултимедийният файл %1$s беше преименуван на %2$s.

en: The media file %s does not exist.
bg: Мултимедийният файл %s не съществува.

en: The media file was not found in this family tree.
bg: Мултимедийният файл не е намерен във фамилното дърво.

en: The message was successfully sent to %s.
bg: Съобщението до %s е изпратено успешно.

en: The password needs to be at least six characters long.
bg: Паролата трябва да съдържа поне 6 символа.

en: The passwords do not match.
bg: Паролата не съвпада.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
bg: Regex съдържа грешка. Не може да бъде използван.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
bg: Блокът показва размера на фамилното дърво, най-старите и най-нови събития, най-често срещаните фамилни имена, и т.н.

en: The thumbnail file %1$s could not be renamed to %2$s.
bg: Иконката %1$s не беше преименувана на %2$s.

en: The thumbnail file %1$s has been renamed to %2$s.
bg: Иконката %1$s беше преименувана на %2$s.

en: The thumbnail file %s does not exist.
bg: Иконката %s не съществува.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
bg: Файлът превишава допустимия размер.

en: The username or password is incorrect.
bg: Потребителското име или паролата не са верни.

en: Theme
bg: Шаблон

en: Theme change
bg: Промяна на шаблон

en: There are no facts for this individual.
bg: Няма факти за този индивид.

en: There are no media objects for this individual.
bg: Няма мултимедийни обекти за този индивид.

en: There are no notes for this individual.
bg: Няма бележки.

en: There are no research tasks in this family tree.
bg: Няма изследователски задачи за това фамилно дърво.

en: There are no source citations for this individual.
bg: Не съществуват цитати от източници за този индивид.

en: There are pending changes for you to moderate.
bg: Чакащи промени за одобрение.

en: There was an error uploading your file.
bg: Грешка при камване на файл.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
bg: Този акаунт все още не е одобрен. Моля, изчакайте одобрение от администратора.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
bg: Акаунтът не е потвърден. Моля, проверете Вашата електронна поща за съобщението за верификация.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
bg: На тази електронна поща ще получавате съобщения от администратора и другите регистрирани потребители на сайта. На тази поща ще Ви изпратим нова парола, в случай на необходимост.

en: This family remained childless
bg: Семейство без деца

en: This family tree has no images to display.
bg: Към това фамилно дърво няма качени снимки.

en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
bg: Този фамилно дърво е последно актуализиран на #gedcomUpdated#. Във фамилното дърво има #totalSurnames# фамилни имена. Най-старото събитие е #firstEventName# с вид #firstEventType# от #firstEventYear#. Най-новото събитие е #lastEventName# с вид #lastEventType# от #lastEventYear#.<br><br>За коментари или препоръки, свържете се с #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
bg: Последна актуализация: %s.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
bg: Този нидивид не съществува в базата данни или информацията за него е конфиденциална.

en: This information is private and cannot be shown.
bg: Тази информация е конфиденциална.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
bg: Това е Вашето истинско име, така както ще се покаже на сайта.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
bg: Мултимедийният файл е повреден и не може да бъде обозначен с воден знак.

en: This message was sent while viewing the following URL:
bg: Съобщението е изпратено от следната страница:

en: This message will be sent to %s
bg: Това съобщение ще бъде изпратено на %s

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
bg[0]: Тази страница е посетена %s път.
bg[1]: Тази страница е посетена %s пъти.

en: This place has no coordinates
bg: Тази локация няма указани координати

en: Thumbnail to upload
bg: Иконка за аплоуд

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Time
bg: Час

en: Timeline
bg: Родословна линия на живота

en: Title
bg: Име

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
bg: За да ви улесним в работата с този блок, сме създали няколко стандартни шаблони. След като изберете определен шаблон, текстовата зона ще съдържа примерен текст, който можете да промените впоследствие.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
bg: За създаване на Изследователски задачи, трябва да добавите “Изследователски задачи” към списъка от факти и събития в настройките на фамилното дърво.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
bg: За да укажете на търсачките, че имате карта на сайта, използвайте следните препратки.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
bg: За да укажете на търсачките, че имате карта на сайта, добавете следния ред в robots.txt файла.

en: Tombstone
bg: В слайд-шоу 1

en: Top %s given name | Top %s given names
bg[0]: %s най-често срещано собствено име
bg[1]: %s най-често срещани собствени имена

en: Top %s surname | Top %s surnames
bg[0]: %s най-често срещано фамилно име
bg[1]: %s най-често срещани фамилни имена

en: Top given name
bg: Най-често срещано собствено име

en: Top given names
bg: Най-често срещани собствени имена

en: Top level
bg: Най-високо ниво

en: Top surname
bg: Най-често срещано фамилно име

en: Top surnames
bg: Най-често срещани фамилни имена

en: Total births
bg: Раждане

en: Total dead
bg: Починали

en: Total deaths
bg: Смърт

en: Total divorces
bg: Разводи

en: Total events
bg: Събития

en: Total families
bg: Семейства

en: Total families: %s
bg: Семейства: %s

en: Total females
bg: Жени

en: Total given names
bg: Собствени имена

en: Total individuals: %s
bg: Индивиди: %s

en: Total living
bg: Живи

en: Total males
bg: Мъже

en: Total marriages
bg: Бракове

en: Total places: %s
bg: Локации: %s

en: Total sources: %s
bg: Източници: %s

en: Total surnames
bg: Фамилни имена

en: Total users
bg: Потребители

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Type
bg: Вид

en: Type of place markers in the place hierarchy
bg: Вид на маркера за локация в Йерархията на локациите

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
bg: Повторете паролата, за да сте сигурни, че е въведена правилно.

en: Unique identifier
bg: Уникален идентификатор

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Unlink the media object
bg: Изтрий препратка към Мултимедия

en: Upcoming events
bg: Предстоящи събития

en: Update
bg: Актуализиране

en: Update all
bg: Актуализирай всички

en: Upload media files
bg: Качване мултимедийни файлове

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
bg: Използвайте “?” , за да сравните с единствен символ; използавяте “*” , за да сравните с нула или повече символи.

en: Use compact layout
bg: Използвай компактна подредба

en: Use password
bg: Използвай парола

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
bg: Добавете коментар. Отбележите, с кого от хората сте в родствена връзка или за кого желаете да добавите данни във фамилните дървета.

en: Use this value
bg: Използвай тази стойност

en: User didn’t verify within 7 days.
bg: Потребителят не извърши верификация в рамките на 7 дни.

en: User not verified by administrator.
bg: Потребителят не е одобрен от администратора.

en: User preferences
bg: Опции

en: User verification
bg: Верификация на нов потребител

en: Username
bg: Потребителско име

en: Username or email address
bg: Потребителско име или е-поща

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
bg: Потребителското име може да включва големи, малки, както и букви с акценти, но те се интерпретират еднакво, например “chloe”, “chloë” и “Chloe” ще се възприемат като едно и също име.

en: Users
bg: Потребители

en: Using the pull down menu it is possible to select a country, of which a flag can be selected. If no flags are shown, then there are no flags defined for this country.
bg: От това падащо меню можете да изберете страна, чийто флаг да се използва. Ако не са показани никакви флагове, тогава няма дефинирани флагове за тази страна.

en: Verification code
bg: Код за верификация

en: Video
bg: Видео

en: View
bg: Покажи

en: View all records found in this place
bg: Всички записи, в които се среща

en: View the details
bg: Покажи детайли

en: View the notes
bg: Покажи Бележките

en: View this day
bg: Покажи ден

en: View this family
bg: Разгледай семейство

en: View this individual
bg: Разгледай

en: View this month
bg: Покажи месец

en: View this source
bg: Разгледай източник

en: View this year
bg: Разгледай година

en: Visible to other users when online
bg: Видим за другите потребители, когато сте онлайн

en: Visitor
bg: Посетител

en: Vital records
bg: Важни записи

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
bg: Благодарим Ви за регистрацията!<br><br>Ще получите съобщение на адрес <b>%s</b>. Моля, прочетете това съобщение и потвърдете Вашата регистрация, като следвате инструкциите. Ако Вашият акаунт не бъде потвърден до седем дни, направетана регистрация ще бъде отхвърлена автоматично. В този случай е възможно да направите нова регистрация.<br><br>След като изпълните инструкциите в изпратеното съобщение, администраторът на GTrees.net ще одобри или отхвърли регистрацията.<br><br>Пазете Вашите потребителско име и парола. Те ще са Ви необходими, за да влезете във Вашия акаунт.

en: Website URL
bg: Адрес на уеб сайт

en: Website access rules
bg: Правила за достъп

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Welcome %s
bg: Здравейте, %s

en: Welcome to this genealogy website
bg: Добре дошли на нашия сайт за генеалогия

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
bg: При добавяне на Препратка, ID полето не може да бъде празно.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
bg: Ще получите копие на Вашето съобщение на електронната поща, която сте указали.

en: Which family trees should be included in the sitemaps
bg: Фамилни дървета, които ще бъдат включени в картата на сайта

en: Who is online
bg: Кой е онлайн

en: Whole words only
bg: Само цели думи

en: Widow
bg: Вдовица

en: Widower
bg: Вдовец

en: Width
bg: Ширина

en: Wife
bg: Съпруга

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
bg: Девича фамилия на съпругата се превръща в собствено име

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
bg: Фамилия на съпругата се заменя с фамилията на съпруга

en: Wildcards
bg: Символи - заместители (wildcards)

en: Will
bg: Завещание

en: With sources
bg: С източници

en: Without sources
bg: Без източници

en: World
bg: Целия свят

en: XREF prefixes
bg: XREF префикси

en: Yahrzeiten
bg: Годишнини

en: Year
bg: Година

en: Year:
bg: Г:

en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
bg: Вие (или от Ваше име) сте регистрирали акаунт към %1$s със следния електронен адрес %2$s.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
bg: Можете да търсите в данните омъжени жени, като отбелязвате техните имена по мъж. Не всички омъжени жени вземат фамилиите на съпрузите си, за това следва да се внимава да не въвеждате неверна информация във вашата база данни.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
bg: Можете да ускорите достъпа до данните, като добавите запис за смърт на лица, които нямат точни дати за смърт, погребение, кремация, но датата за смърт може да се предположи от другите налични данни.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
bg: Заявката за регистрация е потвърдена и администраторът е уведомен.

en: You have not created any journal items.
bg: Нямате записи в Дневника.

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
bg: Можете да използвате HTML за форматиране на отговорите и да добавяте препратки към други сайтове.

en: You must enter a name
bg: Трябва да въведете име

en: You must enter a real name.
bg: Трябва да въведете истинско име.

en: You must enter a username.
bg: Трябва да въведете потребителско име.

en: You must provide a repository name.
bg: Трябва да въведете име на хранилище.

en: You must provide a source title
bg: Трябва да въведете име на източник

en: You must select an individual and a chart type in the block preferences
bg: Изберете индивид и вид диаграма в настройките за конфигуриране на блока

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
bg: Вие изпратихте следното съобщение на GTrees.net администратор:

en: You sent the following message to a webtrees user:
bg: Вие изпратихте следното съобщение на GTrees.net потребител:

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
bg: приеми

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
bg: откажи

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
bg: приеми

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
bg: откажи

en: Youngest father
bg: Най-млад баща

en: Youngest female
bg: Най-млада жена

en: Youngest male
bg: Най-млад мъж

en: Youngest mother
bg: Най-млада майка

en: Your clippings cart is empty.
bg: Вашата количка с избрани записи е празна.

en: Your name
bg: Имена

en: Your registration at %s
bg: Регистрация: %s

en: Your user account does not have “automatically accept changes” enabled. You will only be able to change one record at a time.
bg: Вашият потребителски акаунт не е настроен за “автоматично одобраване на измененията”. Можете да променяте записите един по един.

en: Zip file(s)
bg: Zip файл(ове)

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Zoom in
bg: Увеличаване на мащаба

en: Zoom level
bg: Кофециент на мащабиране

en: Zoom level of map
bg: Мащабен фактор на картата

en: Zoom out
bg: Намаляване на мащаба

en: about %s
bg: около %s

en: add
bg: добави

en: adopted name
bg: придобито име

en: adoption
bg: осиновяване

en: after
bg: след

en: after %s
bg: след %s

en: allow
bg: позволи

en: also known as
bg: псевдоним

en: and
bg: и

en: back to top
bg: обратно към началото

en: before
bg: преди

en: before %s
bg: преди %s

en: birth
bg: раждане

en: birth name
bg: рождено име

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
bg: роден през последните %1$s години или починал през последните %2$s години

en: brother
bg: брат

en: bullet list
bg: табулиран списък

en: burial
bg: погребение

en: by
bg: от

en: cancel
bg: откажи

en: century
bg: Век

en: change of name
bg: променено име

en: child
bg: дете

en: children
bg: деца

[ctx: child’s child]
en: grandchild
bg: внук/внучка

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
bg: правнук/правнучка

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
bg: зет

en: close
bg: затвори

en: compact list
bg: компактен списък

en: continue
bg: продължете

en: date periods
bg: по периоди

en: daughter
bg: дъщеря

en: daughter of
bg: дъщеря на

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
bg: внук/внучка на дъщеря

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
bg: Осиновяване на внучка по майчина линия

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
bg: Католическо кръщение на внучка

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
bg: Раждане на правнучка

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
bg: Погребение на внучка

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
bg: Кръщение на внучка

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
bg: Кремация на внучка

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
bg: зет

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
bg: баща на зетя

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
bg: майка на зетя

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
bg: родител на зетя

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
bg: Осиновяване на внук но майчина линия

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
bg: Католическо кръщение на внук

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
bg: Раждане на правнук

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
bg: Погребение на внук

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
bg: Кръщение на внук

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
bg: Кремация на внук

en: death
bg: смърт

en: degrees
bg: градуса

en: deny
bg: забрани

en: download
bg: изтегли

en: east
bg: изток

en: ex-husband
bg: бивш съпруг

en: ex-wife
bg: бивша съпруга

en: father
bg: баща

[ctx: father’s brother]
en: uncle
bg: чичо

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
bg: първи братовчед по бащина линия

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
bg: първа братовчедка по бащина линия

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
bg: първи братовчед по бащина линия

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
bg: леля

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
bg: дядо по бащина линия

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед/ка по бащина линия

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчедка по бащина линия

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед по бащина линия

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
bg: пра-дядо по бащина линия на бащата

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
bg: пра-баба по бащина линия на бащата

[ctx: father’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед/ка по бащина линия

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчедка по бащина линия

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед по бащина линия

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
bg: баба по бащина линия

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчед/ка по бащина линия на майката

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчедка по бащина линия на майката

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед по бащина линия на майката

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
bg: пра-дядо по майчина линия на бащата

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
bg: пра-баба по майчина линия на бащата

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: father’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчед/ка по бащина линия на майката

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчедка по бащина линия на майката

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед по бащина линия на майката

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
bg: пра-дядо по бащина линия

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
bg: пра-баба по бащина линия

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: father’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
bg: леля/чичо

[ctx: father’s sister]
en: aunt
bg: леля

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
bg: първи братовчед по бащина линия

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
bg: първа братовчедка по бащина линия

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
bg: чичо

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
bg: първи братовчед по бащина линия

[ctx: father’s son]
en: half-brother
bg: Полу-брат

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
bg: непървородна майка

en: first
bg: начало

en: first cousin
bg: първи братовчед/ка

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
bg[0]: от %1$s интервал %2$s година
bg[1]: от %1$s интервал %2$s години

en: full circle
bg: пълен кръг

en: gender
bg: по пол

en: great ×%s aunt
bg: пра- ×%s леля

en: great ×%s aunt/uncle
bg: пра- ×%s леля/чичо

en: great ×4 aunt
bg: пра- ×4 леля

en: great ×4 aunt/uncle
bg: пра- ×4 леля/чичо

en: great ×5 aunt
bg: пра- ×5 леля

en: great ×5 aunt/uncle
bg: пра- ×5 леля/чичо

en: great ×6 aunt
bg: пра- ×6 леля

en: great ×6 aunt/uncle
bg: пра- ×6 леля/чичо

en: great ×7 aunt
bg: пра- ×7 леля

en: great ×7 aunt/uncle
bg: пра- ×7 леля/чичо

en: great-great-aunt
bg: пра-пра-леля

en: great-great-aunt/uncle
bg: пра-пра-леля/чичо

en: great-great-grandchild
bg: праправнук/праправнучка

en: great-great-grandfather
bg: пра-пра-дядо

en: great-great-grandmother
bg: пра-пра-баба

en: great-great-great-aunt
bg: пра-пра-пра-леля

en: great-great-great-aunt/uncle
bg: пра-пра-пра-леля/чичо

en: great-great-great-grandfather
bg: пра-пра-пра-дядо

en: great-great-great-grandmother
bg: пра-пра-пра-баба

en: half circle
bg: полукръг

en: half-year after marriage
bg: полугодие след брак

en: husband
bg: съпруг

[ctx: husband’s child]
en: step-child
bg: доведено дете на бащата

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
bg: доведена дъщеря

[ctx: husband’s son]
en: step-son
bg: доведен син

en: immigration name
bg: имиграционно име

en: import
bg: импортирай

en: interval %s year | interval %s years
bg[0]: интервал %s година
bg[1]: интервал %s години

en: interval one child
bg: интервал едно дете

en: interval two children
bg: интервал две деца

en: last
bg: край

en: link
bg: препратка

en: list
bg: списък

en: maiden name
bg: моминско име

en: marriage
bg: брак

en: married name
bg: име след брак

en: maximum
bg: максимум

en: maximum %s day | maximum %s days
bg[0]: максимум %s ден
bg[1]: максимум %s дни

en: minimum
bg: минимум

en: months after marriage
bg: месеци след брак

en: months before and after marriage
bg: месеци преди и след брак

en: mother
bg: майка

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
bg: чичо

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
bg: първи братовчед/ка по майчина линия

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
bg: първа братовчедка по майчина линия

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
bg: първи братовчед по майчина линия

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
bg: леля

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
bg: дядо по майчина линия

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед/ка по майчина линия на бащата

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчедка по майчина линия на бащата

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед по майчина линия на бащата

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
bg: пра-дядо по бащина линия на майката

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
bg: пра-баба по бащина линия на майката

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: mother’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед/ка по майчина линия на бащата

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчедка по майчина линия на бащата

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед по майчина линия на бащата

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
bg: втори баща

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
bg: баба по майчина линия

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед/ка по майчина линия на майката

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчедка по майчина линия на бащата

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед по майчина линия на майката

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
bg: пра-дядо по майчина линия на майката

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
bg: пра-баба по майчина линия на майката

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: mother’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед/ка по майчина линия на майката

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
bg: втора братовчедка по майчина линия на майката

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
bg: втори братовчед по майчина линия на майката

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
bg: пра-дядо по майчина линия

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
bg: пра-баба по майчина линия

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: mother’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
bg: леля/чичо

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
bg: леля

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
bg: първи братовчед/ка по майчина линия

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
bg: първа братовчедка по майчина линия

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
bg: чичо

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
bg: първи братовчед по майчина линия

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
bg: Полу-брат

en: next
bg: напред

en: no
bg: не

en: none
bg: няма

en: north
bg: север

en: numbers
bg: в числа

en: on the date of death
bg: в деня на смърт

en: overall
bg: общо

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
bg: чичо

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
bg: леля

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
bg: дядо

[ctx: parent’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
bg: пра-дядо по дядова линия

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
bg: пра-баба по дядова линия

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: parent’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: parent’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
bg: пра-дядо по бабина линия

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
bg: пра-баба по бабина линия

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: parent’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: parent’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
bg: пра-дядо

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
bg: пра-баба

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: parent’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
bg: пра-леля/чичо

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
bg: пра-леля

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
bg: леля/чичо

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
bg: леля

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
bg: чичо

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
bg: Полу-брат

en: percentage
bg: в проценти

en: preview
bg: Преглед

en: previous
bg: назад

en: quarters after marriage
bg: тримесечия след брак

en: records
bg: записи

en: religious name
bg: религиозно име

en: reporting
bg: изготвяне на справки

en: reset
bg: Изчисти

en: robot
bg: робот

en: save
bg: запази

en: search
bg: търси

en: self
bg: собствен запис

en: show the chart
bg: Покажи графиката

en: sign in
bg: вход

en: sign out
bg: изход

en: sister
bg: сестра

en: son
bg: син

en: son of
bg: син на

[ctx: son’s child]
en: grandchild
bg: внук/внучка на син

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
bg: Осиновяване на внучка по бащина линия

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
bg: Католическо кръщение на внучка

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
bg: Раждане на правнучка

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
bg: Погребение на внучка

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
bg: Кръщение на внучка

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
bg: Кремация на внучка

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
bg: Осиновяване на внук по бащина линия

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
bg: Католическо кръщение на внук

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
bg: Раждане на правнук

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
bg: Погребение на внук

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
bg: Кръщение на внук

en: sort by date
bg: продреждане по дата

en: sort by date of birth
bg: подреди по дата на раждане

en: sort by date of death
bg: подреди по дата на смърт

en: sort by date of marriage
bg: подреди по дата на брак

en: sort by date, newest first
bg: подреждане по дати, най-новите отначало

en: sort by date, oldest first
bg: подреждане по дати, най-старите отначало

en: sort by filename
bg: сортирай по име на файл

en: sort by name
bg: подреди по име

en: sort by title
bg: сортирай по име

en: south
bg: юг

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
bg: доведено дете

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
bg: доведена дъщеря

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
bg: доведен син

en: table
bg: таблица

en: tag cloud
bg: етикетен облак (tag cloud)

en: three-quarter circle
bg: три-четвърти кръг

en: twin brother
bg: близнак

en: twin sibling
bg: близнаци

en: twin sister
bg: близначка

en: unknown
bg: неизвестно

[ctx: unknown century]
en: Unknown
bg: Неизвестен

[ctx: unknown family]
en: unknown
bg: неизвестно

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
bg: Неизвестен

[ctx: unknown people]
en: Unknown
bg: Неизвестни

en: unlimited
bg: неограничен

en: unreliable evidence
bg: ненадеждни данни

en: update
bg: актуализиране

en: upload
bg: качи

en: view
bg: покажи

en: visitors
bg: посетители

en: webtrees message
bg: Писмо от webtrees

en: webtrees reply address
bg: webtrees «From:» адрес

en: webtrees sends emails with no storage
bg: имейли без съхраняване на сайта

en: webtrees wiki
bg: wiki

en: west
bg: запад

en: wife
bg: съпруга

[ctx: wife’s child]
en: step-child
bg: доведено дете на майката

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
bg: доведена дъщеря

[ctx: wife’s son]
en: step-son
bg: доведен син

en: xenea
bg: хенеа

en: years
bg: години

en: yes
bg: да

en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
bg: може да се свържеш с базата данни чрез други програми, като phpmyadmin

en: younger brother
bg: по-млад брат

en: younger sibling
bg: по-млад брат/сестра

en: younger sister
bg: по-млада сестра

en: ±%s year | ±%s years
bg[0]: ±%s година
bg[1]: ±%s години

en: “%s”
bg: "%s"

en: “%s” has been added to your favorites.
bg: “%s” е добавен към вашите отметки.

en: “%s” has been deleted.
bg: "%s" беше изтрит.
