webtrees - en to ca translation catalogue (3660 entries)

en:  but the details are unknown
ca:  però en desconeixem els detalls

en:  in
ca:  a

en:  per gender
ca:  per sexes

en:  per time period
ca:  per període de temps

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
ca: %1$s %2$s té enllaços %3$s amb %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
ca: oncle %2$sè valencià %1$s-1

en: %1$s %2$s times removed descending
ca: nebot %2$sè valencià %1$sè

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
ca: S’ha baixat %1$sKB en %2$s segons.

en: %1$s does not exist.
ca: %1$s no existeix.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
ca: %1$s no existeix. Potser volíeu dir %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
ca: %1$s no te cap enllaç amb %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
ca[0]: S’ha extret %1$s fitxer en %2$s segons.
ca[1]: S’han extret %1$s fitxers en %2$s segons.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
ca[0]: surt %1$s persona, d’un total normal de %2$s per a %3$s generacions.
ca[1]: surten %1$s persones, d’un total normal de %2$s per a %3$s generacions.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
ca[0]: %1$s persona no té dades de l’indret de naixement: %2$s.
ca[1]: %1$s persones no tenen dades de l’indret de naixement: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
ca: %1$s és un %2$s però s’espera un %3$s.

en: %1$s’s %2$s
ca: %2$s de %1$s

en: %H:%i:%s
ca: %g:%i:%s %a

en: %s BCE
ca: %s AEC

en: %s and her ancestors
ca: %s i els seus avantpassats

en: %s and his ancestors
ca: %s i els seus avantpassats

en: %s and the individuals that reference it.
ca: %s i les persones que hi fan referència.

en: %s and their children
ca: %s i els seus fills

en: %s and their descendants
ca: %s i els seus descendents

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
ca[0]: %s usuari anònim amb accés
ca[1]: %s usuaris anònims amb accés

en: %s child | %s children
ca[0]: %s fill
ca[1]: %s fills

en: %s day | %s days
ca[0]: %s dia
ca[1]: %s dies

en: %s day ago | %s days ago
ca[0]: fa %s dia
ca[1]: fa %s dies

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %s família.
ca[1]: S'han actualitzat %s famílies.

en: %s family tree | %s family trees
ca[0]: %s arbre gelealògic
ca[1]: %s arbres genealògics

en: %s grandchild | %s grandchildren
ca[0]: %s nét
ca[1]: %s néts

en: %s hour ago | %s hours ago
ca[0]: fa %s hora
ca[1]: fa %s hores

en: %s individual | %s individuals
ca[0]: %s persona
ca[1]: %s persones

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %s persona.
ca[1]: S'han actualitzat %s persones.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
ca[0]: %s persona és privada.
ca[1]: %s persones són privades.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
ca[0]: %s persona amb esdeveniments entre %s i %s
ca[1]: %s persones amb esdeveniments entre %s i %s

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
ca[0]: %s persona amb esdeveniments el %s
ca[1]: %s persones amb esdeveniments el %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
ca[0]: %s persona amb esdeveniments el %s entre %s i %s
ca[1]: %s persones amb esdeveniments el %s entre %s i %s

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
ca: %s està deshabilitat en aquest servidor. No es pot instal webtrees fins que s’habiliti. Sol·liciteu a l’administrador del que ho faci.

en: %s message | %s messages
ca[0]: %s missatge
ca[1]: %s missatges

en: %s minute ago | %s minutes ago
ca[0]: fa %s minut
ca[1]: fa %s minuts

en: %s month | %s months
ca[0]: %s mes
ca[1]: %s mesos

en: %s month ago | %s months ago
ca[0]: fa %s mes
ca[1]: fa %s mesos

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %s nota.
ca[1]: S'han actualitzat %s notes.

en: %s once removed ascending
ca: oncle valencià %s

en: %s once removed descending
ca: nebot valencià %s è

en: %s second ago | %s seconds ago
ca[0]: fa %s segon
ca[1]: fa %s segons

en: %s sent you the following message.
ca: %s us ha enviat el següent missatge.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
ca[0]: %s usuari amb accés
ca[1]: %s usuaris amb accés

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %s font.
ca[1]: S'han actualitzat %s fonts.

en: %s three times removed ascending
ca: rebesoncle valencià %s-1è

en: %s three times removed descending
ca: rebesnebot valencià %s è

en: %s twice removed ascending
ca: besoncle valencià %s-1è

en: %s twice removed descending
ca: besnebot valencià %s è

en: %s week | %s weeks
ca[0]: %s setmana
ca[1]: %s setmanes

en: %s year | %s years
ca[0]: %s any
ca[1]: %s anys

en: %s year ago | %s years ago
ca[0]: fa %s any
ca[1]: fa %s anys

en: %s year anniversary
ca: %s aniversari

en: %s × cousin
ca: cosí/na %sè/a

en: %s&nbsp;BCE
ca: %s&nbsp;AEC

en: %s&nbsp;CE
ca: %s&nbsp;EC

en: %s, her ancestors and their families
ca: %s, els seus avantpassats i les seves famílies

en: %s, her parents and siblings
ca: %s, els seus pares i germans

en: %s, her spouses and children
ca: %s, els seus marits i fills

en: %s, her spouses and descendants
ca: %s, els seus marits i descendents

en: %s, his ancestors and their families
ca: %s, els seus avantpassats i les seves famílies

en: %s, his parents and siblings
ca: %s, els seus pares i germans

en: %s, his spouses and children
ca: %s, les seves mullers i fills

en: %s, his spouses and descendants
ca: %s, les seves mullers i descendents

en: &lt;select&gt;
ca: &lt;selecciona&gt;

[ctx: (a man’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a man’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a man’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
ca: nebot/da %s+1è/a

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
ca: neboda %s+1a

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
ca: nebot %s+1 è

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
ca: nebot/da 6è/a

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
ca: neboda 6a

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
ca: nebot 6è

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
ca: rebesnebot/da

[ctx: (a man’s) brother’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
ca: rebesneboda

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandson]
en: great-great-nephew
ca: rebesnebot

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
ca: quadrinebot/da

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
ca: quadrineboda

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
ca: quadrinebot

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
ca: nebot/da 5è/a

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
ca: neboda 5a

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
ca: nebot 5è

[ctx: (a man’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a man’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a man’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a man’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a man’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a man’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
ca: nebot/da %s+1è/a

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
ca: neboda %s+1a

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
ca: nebot %s+1 è

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
ca: nebot/da 6è/a

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
ca: neboda 6a

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
ca: nebot 6è

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
ca: rebesnebot/da

[ctx: (a man’s) sister’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
ca: rebesneboda

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandson]
en: great-great-nephew
ca: rebesnebot

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
ca: quadrinebot/da

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
ca: quadrineboda

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
ca: quadrinebot

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
ca: nebot/da 5è/a

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
ca: neboda 5a

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
ca: nebot 5è

[ctx: (a man’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a man’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a man’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew]
en: great ×%s nephew
ca: nebot %s+1 è

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew/niece]
en: great ×%s nephew/niece
ca: nebot/da %s+1è/a

[ctx: (a woman’s) great ×%s niece]
en: great ×%s niece
ca: neboda %s+1a

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew]
en: great ×4 nephew
ca: nebot 5è

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew/niece]
en: great ×4 nephew/niece
ca: nebot/da 5è/a

[ctx: (a woman’s) great ×4 niece]
en: great ×4 niece
ca: neboda 5a

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew]
en: great ×5 nephew
ca: nebot 6è

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew/niece]
en: great ×5 nephew/niece
ca: nebot/da 6è/a

[ctx: (a woman’s) great ×5 niece]
en: great ×5 niece
ca: neboda 6a

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew]
en: great-great-great-nephew
ca: quadrinebot

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew/niece]
en: great-great-great-nephew/niece
ca: quadrinebot/da

[ctx: (a woman’s) great-great-great-niece]
en: great-great-great-niece
ca: quadrineboda

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew]
en: great-great-nephew
ca: rebesnebot

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew/niece]
en: great-great-nephew/niece
ca: rebesnebot/da

[ctx: (a woman’s) great-great-niece]
en: great-great-niece
ca: rebesneboda

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

en: (aged %s)
ca: (%s d'edat)

en: (aged less than %s)
ca: (menys de %s anys)

en: (aged more than %s)
ca: (més de %s anys)

en: (filtered from %s total entries)
ca: (filtrat de %s entrades en total)

en: (in childhood)
ca: (albat)

en: (in infancy)
ca: (albat)

en: (stillborn)
ca: (nat mort)

en: <b>Important note:</b> The transfer wizard is not able to assist with moving media items. You will need to set up and move or copy your media configuration and objects separately after the transfer wizard is finished.
ca: <b>Nota important:</b> L’assistent de transferència no és capaç d’ajudar a moure els elements multimèdia. Haurà de crear i moure o copiar la configuració dels vostres multimèdia i els objectes per separat després que l’assistent de transferència hagi acabat.

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
ca: <b> Nota:</b> la informació privada de persones vives només pot lliurar-se a familiars i amics íntims. Abans de que podeu rebre dades privades us interrogarem per verificar quina relació hi teniu. De vegades la informació de difunts pot també ésser privada. Si aquest és el cas, és perquè no hi ha prou informació coneguda sobre la persona per determinar si és viu o no i probablement, no tenim més informació sobre aquesta persona.<br><br>Abans de fer una pregunta, si us plau, comproveu que demaneu informació sobre la persona correcta comprovant dates, indrets i familiars directes. Si proposeu canvis en les dades genealògiques, si us plau incloeu-hi les fonts de on les heu obtingut.

en: <default theme>
ca: <presentació per defecte>

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
ca: <div class="largeError">Nota:</div><div class="error">En completar i enviar aquest formulari, accepteu:<ul><li>Protegir la privadesa de les persones vives que figuren al nostre lloc;</li><li>En el quadre de text de sota explicar-nos la vostra relació de parentiu o proporcionar-nos informació sobre algú que també hauria de figurar-hi.</li></ul></div>

en: A chart displaying relationships between two individuals.
ca: Gràfic que mostra el parentiu entre dues persones.

en: A chart of an individual’s ancestors and descendants, as a family book.
ca: Gràfic dels avantpassats i descendents d'una persona, com un llibre de família.

en: A chart of an individual’s ancestors, as a compact tree.
ca: Gràfic, en forma d'arbre compacte, dels ancestres d'una persona.

en: A chart of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
ca: Gràfic dels ancestres d'una persona, amb format d'arbre.

en: A chart of an individual’s ancestors.
ca: Gràfic dels ancestres d'una persona.

en: A chart of an individual’s descendants.
ca: Gràfic dels descendents d'una persona.

en: A chart of individuals’ lifespans.
ca: Gràfic de longevitat de les persones.

en: A child may have more than one set of parents. The relationship between the child and the parents can be biological, legal, or based on local culture and tradition. If no pedigree is specified, then a biological relationship will be assumed.
ca: Els fills poden tenir més d’una parella de pares. La relacions entre pares i fills poden ser biològiques, legals o basades en la cultura i la tradició locals. Si no especifiqueu el pedigrí, s’assumirà una relació biològica .

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
ca: És un error força corrent al fitxer gedcom tenir diversos vincles al mateix registre. Per exemple tenir al mateix fill més d’un cop en un regitre de família.

en: A database server can store many separate databases. You need to select an existing database (created by your server’s administrator) or create a new one (if your database user account has sufficient privileges).
ca: Un servidor de base de dades pot emmagatzemar moltes bases de dades separades. Heu de seleccionar una base de dades existent (creada per l’administració del servidor) o crear-ne una de nova (si el vostre compte d’usuari de base de dades té atribucions per fer-ho).

en: A fan chart of an individual’s ancestors.
ca: Gràfic circular dels ancestres d'una persona.

en: A file on the server
ca: Un fitxer al servidor

en: A file on your computer
ca: Un fitxer al vostre ordinador

en: A greeting message and useful links for a user.
ca: Missatge de benvinguda i enllaços útils per a l’usuari.

en: A greeting message for site visitors.
ca: Un missatge de benvinguda per als visitants del lloc.

en: A list of changes that need to be reviewed by a moderator, and email notifications.
ca: Llista dels canvis que necessiten l’aprovació del supervisor i notificacions per correu electrònic.

en: A list of frequently asked questions and answers.
ca: Llista de preguntes freqüents i respostes.

en: A list of records that have been updated recently.
ca: Llista de registres que s’han actualitzat recentment.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
ca: Llista de tasques i activitats relacionades amb l’arbre genealògic.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
ca: Llista dels aniversaris de defunció hebreus que es produiran en un futur pròxim.

en: A list of the anniversaries that occur today.
ca: Llista d’aniversaris que es commemoren avui.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
ca: Llista dels aniversaris que es produiran en un futur pròxim.

en: A list of the most popular given names.
ca: Llista dels noms més usuals.

en: A list of the most popular surnames.
ca: Llista dels cognoms més freqüents.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
ca: Llista de les pàgines que s’han vist més vegades.

en: A list of users and visitors who are currently online.
ca: Llista dels usuaris i visitants que estan actualment en línia.

en: A media object is a record in the family tree which contains information about a media file. This information may include a title, a copyright notice, a transcript, privacy restrictions, etc. The media file, such as the photo or video, can be stored locally (on this webserver) or remotely (on a different webserver).
ca: Un objecte multimèdia és un registre en l’arbre genealògic que conté informació sobre un fitxer multimèdia. Aquesta informació pot incloure el títol, avís de copyright, una transcripció, restriccions de privadesa, etc. Els fitxers multimèdia, com ara fotografia o vídeo, poden emmagatzemar-se de forma local (en aquest servidor web) o remota (en un servidor web diferent).

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
ca: S’ha creat una nova contrasenya i s’ha enviat per correu electrònic a %s. Podeu canviar la contrasenya després d’iniciar sessió.

en: A new password has been requested for your username.
ca: S’ha demanat una nova contrasenya per al vostre nom d’usuari.

en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
ca: Un nou usuari (%1$s) ha sol·licitat un compte (%2$s) i verificat l’adreça de correu electrònic (%3$s).

en: A new version of webtrees is available.
ca: Hi ha disponible una nova versió de webtrees.

en: A private area to record notes or keep a journal.
ca: Un espai privat on desar-hi notes o portar una agenda.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
ca: Una possible usuari s’ha registrat amb webtrees a %s.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
ca: Informe dels avantpassats d’una persona, en forma d’arbre.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
ca: Informe en estil narratiu dels avantpassats d’una persona.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
ca: Informe dels descendents d’una persona, en un estil narratiu.

en: A report of an individual’s details.
ca: Informe dels detalls d’una persona.

en: A report of facts which are supported by a given source.
ca: Informe dels esdeveniments que sustenta una determinada font.

en: A report of family members and their details.
ca: Informe dels membres de la família i llurs detalls.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
ca: Informe de les persones que van morir en una data o indret determinats.

en: A report of individuals who had a given occupation.
ca: Informe de les persones que tenien un ofici determinat.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
ca: Informe de les persones nascudes en una data o indret determinats.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
ca: Informe de les persones enterrades en un indret determinat.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
ca: Informe de les persones que es van casar en una data o indret determinats.

en: A report of recent and pending changes.
ca: Informe de canvis recents i pendents.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
ca: Informe de les famílies directament relacionades amb una persona.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
ca: Informe de les persones estretament relacionats amb una altre.

en: A report of the information provided by a source.
ca: Informe de la informació proporcionada per una font.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
ca: Informe de la informació que manca d’una persona i dels seus familiars.

en: A report of vital records for a given date or place.
ca: Informe dels registres vitals per a una data o indret.

en: A role is a set of access rights, which give permission to view data, change preferences, etc. Access rights are assigned to roles, and roles are granted to users. Each family tree can assign different access to each role, and users can have a different role in each family tree.
ca: Un rol és un conjunt de drets d’accés, que donen permís per veure les dades, canviar preferències, etc.. Els drets d’accés s’assignen als rols i els rols es concedeixen als usuaris. Cada arbre genealògic pot assignar accés diferent a cada rol i els usuaris poden tenir un paper diferent en cada arbre.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
ca: Barra lateral que mostra una llista alfabètica de totes les famílies de l’arbre genealògic.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
ca: Barra lateral que mostra una llista alfabètica de totes les persones de l’arbre genealògic.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
ca: Barra lateral que mostra les famílies i els parents d’una persona.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
ca: Barra lateral que mostra informació no genealògica sobre una persona.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
ca: Barra lateral que mostra els descendents d’una persona.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
ca: Pestanya que mostra els parents directes d’una persona.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
ca: Pestanya que mostra els fets i esdeveniments relatius a una persona.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
ca: Pestanya que mostra els objectes multimèdia vinculats a una persona.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
ca: Pestanya que mostra les notes adjuntes a una persona.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
ca: Pestanya que mostra les fonts vinculades a una persona.

en: A timeline displaying individual events.
ca: Línia de temps que mostra els esdeveniments personals.

en: A user will not be able to sign in until both “email verified” and “approved by administrator” are selected.
ca: Un usuari no podrà iniciar cap sessió fins que tant el «correu electrònic verificat» com «aprovat per l’administrador» estiguin seleccionats.

en: A watermark is text that is added to an image, to discourage others from copying it without permission.
ca: Una marca d’aigua és un text que s’afegeix a una imatge, per dissuadir a tercers de copiar-la sense permís.

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
ca: ALPHABET_lower=aàbcçdeèéfghiíïjklmnñoòópqrstuúüvwxyz

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
ca: ALPHABET_upper=AÀBCÇDEÈÉFGHIÍÏJKLMNÑOÒÓPQRSTUÚÜVWXYZ

en: API key
ca: Clau API

en: Aba, Nigeria
ca: Aba, Nigèria

en: Abbreviate place names
ca: Abreujar els noms dels indrets

en: Abbreviation
ca: Abreujament

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
ca: Abr

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
ca: Ago

[ctx: Abbreviation for December]
en: Dec
ca: Des

[ctx: Abbreviation for January]
en: Jan
ca: Gen

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
ca: Mai

[ctx: Abbreviation for September]
en: Sep
ca: Set

en: Accept
ca: Desa

en: Accept all changes
ca: Autoritza tots els canvis

en: Access level
ca: Nivell d’accés

en: Access to family trees
ca: Accés als arbres genealògics

en: Account approval and email verification
ca: Aprovació de compte i verificació de correu electrònic

en: Add
ca: Afegeix

en: Add %s to the clippings cart
ca: Posa %s al cistell

en: Add a blank row
ca: Afegeix files en blanc

en: Add a brother or sister
ca: Afegiu un nou germà o germana

en: Add a child
ca: Afegiu un nou fill/a

en: Add a child to create a one-parent family
ca: Afegiu un fill/a per crear una família monoparental

en: Add a child to this family
ca: Afegiu un fill a aquesta família

en: Add a fact
ca: Afegiu un esdeveniment

en: Add a father
ca: Afegiu un pare

en: Add a favorite
ca: Afegiu-hi un nou favorit

en: Add a geographic location
ca: Afegiu una nova ubicació geogràfica

en: Add a husband
ca: Afegiu un espòs

en: Add a husband to this family
ca: Afegiu un marit a aquesta família

en: Add a husband using an existing individual
ca: Afegiu un espòs emprant algú existent

en: Add a journal entry
ca: Afegiu una nova entrada a l’Agenda

en: Add a media object
ca: Afegiu un objecte multimèdia

en: Add a mother
ca: Afegiu una mare

en: Add a name
ca: Afegiu un nom

en: Add a news article
ca: Afegiu una notícia

en: Add a note
ca: Afegiu una nota

en: Add a restriction
ca: Afegiu una restricció

en: Add a scrollbar when block contents grow
ca: Afegeix una barra de desplaçament quan el contingut del bloc creixi

en: Add a shared note
ca: Afegiu una nota compartida

en: Add a son or daughter
ca: Afeugiu un nou fill o filla

en: Add a source citation
ca: Afegiu una ressenya de font

en: Add a spouse
ca: Afegiu un/a cònjuge

en: Add a story
ca: Afegiu una història

en: Add a user
ca: Afegiu un usuari

en: Add a wife
ca: Afegiu una muller

en: Add a wife to this family
ca: Afegiu una esposa a aquesta família

en: Add a wife using an existing individual
ca: Afegiu una muller emprant algú existent

en: Add an FAQ
ca: Afegiu una PMF

en: Add an associate
ca: Afegiu un associat

en: Add another individual to the chart
ca: Afegiu una altra persona al gràfic

en: Add from clipboard
ca: Enganxa des del porta-retalls

en: Add individuals
ca: Afegiu persones

en: Add links
ca: Afegiu enllaços

en: Add marriage details
ca: Afegiu detalls del casament

en: Add missing death records
ca: Afegeix registres de defunció absents

en: Add missing married names
ca: Afegeix noms de casada absents

en: Add more fields
ca: Afegeix-hi més camps

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
ca: Afegeix històries de persones a l’arbre genealògic.

en: Add spaces where long lines were wrapped
ca: Afegeix espais on s'han comprimit les línies llargues

en: Add the GEDCOM media path to filenames
ca: Afegeix la ruta multimèdia GEDCOM als noms d’arxiu

en: Add to TITLE header tag
ca: Afegeix-ho a l’etiqueta de capçalera TÍTOL

en: Add to favorites
ca: Afegir a favorits

en: Add to the clippings cart
ca: Posa-ho al cistell

en: Add unique identifiers
ca: Afegir identificadors únics

en: Add unlinked records
ca: Addició de registres desvinculats

en: Add watermarks to thumbnails
ca: Afegir marques d’aigua digitals a les miniatures

en: Add your own text and graphics.
ca: Afegiu els vostres propis textos i gràfics.

en: Add/edit a journal/news entry
ca: Afegiu/editeu entrades de l’Agenda

en: Address
ca: Adreça

en: Address line 1
ca: Adreça línia 1

en: Address line 2
ca: Adreça línia 2

en: Adelaide, Australia
ca: Adelaida, Austràlia

en: Administrator
ca: Administrador/a

en: Administrator account
ca: Compte de l’administrador

en: Administrator comments on user
ca: Comentaris d’administració sobre l’usuari

en: Administrators
ca: Administradors

en: Adopted by both parents
ca: Adoptat/da per ambdós pares

en: Adopted by father
ca: Adoptat/da pel pare

en: Adopted by mother
ca: Adoptat/da per la mare

en: Adoption
ca: Adopció

en: Adoption of a brother
ca: Adopció d’un germà

en: Adoption of a child
ca: Adopció d’un fill

en: Adoption of a daughter
ca: Adopció d’una filla

en: Adoption of a grandchild
ca: Adopció d’un nét

en: Adoption of a granddaughter
ca: Adopció d’una néta

en: Adoption of a grandson
ca: Adopció d’un nét

en: Adoption of a half-brother
ca: Adopció d’un germanastre

en: Adoption of a half-sibling
ca: Adopció d’un/a gemanastre/a

en: Adoption of a half-sister
ca: Adosció d’una germanastra

en: Adoption of a sibling
ca: Adopció d’un germà

en: Adoption of a sister
ca: Adopció d’una germana

en: Adoption of a son
ca: Adopció d’un fill

en: Adult christening
ca: Bateig adult

en: Advanced fact preferences
ca: Paràmetres avançats d'esdeveniments

en: Advanced name facts
ca: Noms d’esdeveniments avançats

en: Advanced place name facts
ca: Esdeveniments de noms d’indrets avançats

en: Advanced search
ca: Recerca avançada

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Africa
ca: Àfrica

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
ca: Després de crear l’arbre genealògic, podreu importar-hi dades des d’un fitxer GEDCOM.

en: After you have signed in, select the “My account” link under the “My pages” menu and fill in the password fields to change your password.
ca: Un cop dins, seleccioneu l’enllaç "El meu compte" sota el menú "La meva pàgina" i escriviu al camp corresponent la vostra nova contrasenya.

en: Age
ca: Edat

en: Age at birth of child
ca: Edat al naixement dels fills

en: Age at which to assume an individual is dead
ca: Edat a partir de la que s’assumeix que una persona ha mort

en: Age between husband and wife
ca: Marits majors que la muller

en: Age between siblings
ca: Diferència d’edat entre germans

en: Age between wife and husband
ca: Mullers majors que el marit

en: Age difference
ca: Diferència d’edat

en: Age in year of first marriage
ca: Edat l’any del primer casament

en: Age in year of marriage
ca: Edat l’any de casament

en: Age of parents next to child’s birthdate
ca: Edat dels pares a la data de naixement del fill

en: Age related to birth year
ca: Edat en relació a l’any de naixement

en: Age related to death year
ca: Edat en relació a l’any de defunció

en: Agency
ca: Agència

en: Aland Islands
ca: Illes Åland

en: Albania
ca: Albània

en: Album
ca: Àlbum

en: Albuquerque, New Mexico, United States
ca: Albuquerque, Nou Mèxic

en: Algeria
ca: Algèria

en: Alias
ca: Àlies

en: Alive
ca: Vius

en: All
ca: Tot

en: All changes in PhpGedView must be accepted
ca: Han d’acceptar-se tots els canvis a PhpGedView

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
ca: Tots els usuaris PhpGedView han de tenir adreces de correu electrònic diferents

en: All facts and events
ca: Tots els fets i esdeveniments

en: All family facts
ca: Tots els esdeveniments de la família

en: All fields must be completed.
ca: Tots els camps són obligatoris.

en: All files have read and write permission.
ca: Tots els fitxers tenen permís de lectura i d’escriptura.

en: All individual facts
ca: Tots els esdeveniments individuals

en: All individuals
ca: Tothom

en: All records
ca: Tots els registres

en: All repository facts
ca: Tots els esdeveniments d’arxiu

en: All source facts
ca: Tots els esdeveniments de font

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
ca: Habilitar altres mòduls per editar-ne el text amb WYSIWYG, en lloc d’utilitzar codis HTML.

en: Allow users to see raw GEDCOM records
ca: Permet als usuaris veure el registre primari de l’arxiu GEDCOM

en: Allow users to select their own theme
ca: Permet als usuaris escollir la presentació preferida

en: Allow visitors to request a new user account
ca: Permet als visitants demanar enregistrar-se

en: Also known as
ca: També conegut com

en: American Samoa
ca: Samoa

en: An FAQ can be displayed on just one of the family trees, or on all the family trees.
ca: Una PMF es pot visualitzar en només un, o en tots els arbres genealògics.

en: An administrator must approve the new user account and select an access level before the user can sign in.
ca: Abans que l'usuari pugui iniciar una sessió, cal que un administrador autoritzi el nou compte i seleccioni un nivell d'accés.

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
ca: Una alternativa a la pestanya «multimèdia» amb un visor d’imatges millorat.

en: An alternative way to display charts.
ca: Una forma alternativa de mostrar els gràfics.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
ca: Una forma alternativa d’entrar transcripcions del cens i vincular-les a les persones.

en: An alternative way to select a new theme.
ca: Una manera alternativa de triar una nova presentació.

en: An alternative way to sign in and sign out.
ca: Una forma alternativa de connexió i desconnexió.

en: An associate is another individual who was involved with this fact or event, such as a witness or a priest.
ca: Un associat és una altra persona que hagi intervingut en aquest fet o esdeveniment, com ara un testimoni o un sacerdot.

en: An associate is another individual who was involved with this individual, such as a friend or an employer.
ca: Un associat és una altra persona que ha tingut relació amb aquest individu, com ara un amic o un patró.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
ca: Menú d’edició per de persones, famílies, fonts, etc.

en: An error occurred when unzipping the file.
ca: Ha ocorregut un error en descomprimir el fitxer.

en: An hourglass chart of an individual’s ancestors and descendants.
ca: Gràfic de rellotge de sorra dels ascendents i descendents d'una persona.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
ca: Arbre interactiu que mostra els avantpassats i descendents d’una persona.

en: An unexpected database error occurred.
ca: Error inesperat de la base de dades.

en: Ancestors
ca: Avantpassats

en: Ancestors interest
ca: Avantpassats il·lustres

en: Ancestors of
ca: Avantpassats de

en: Ancestors of %s
ca: Avantpassats de %s

en: Ancestral file number
ca: Número d’Ancestral File

en: Anchorage, Alaska, United States
ca: Anchorage, Alaska, Estats Units

en: Anniversary
ca: Aniversari

en: Anniversary calendar
ca: Calendari d’aniversaris

en: Annulment
ca: Anul·lació

en: Answer
ca: Resposta

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Anyone with a user account can access this website.
ca: Qualsevol persona amb un compte d'usuari pot tenir accés a aquest lloc web.

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
ca: Aplica correccions automàtiques de les dades genealògiques.

en: Apply privacy settings
ca: Aplica paràmetres de privadesa

en: Apply these preferences to all family trees
ca: Aplica aquestes preferències a tots els arbres genealògics

en: Apply these preferences to new family trees
ca: Aplica aquestes preferències als arbres genealògics nous

en: Approval of account at %s
ca: Autorització de registre a %s|

en: Approved
ca: Aprovat

en: Approved by administrator
ca: Aprovat per l’administrador

en: Aqua Marine
ca: Aigua marina

en: Are you sure you want to delete this fact?
ca: Esteu segur que cal suprimir aquesta dada?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
ca: Esteu segur que cal suprimir aquest missatge? No hi ha marxa enrere.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
ca: Esteu segur que voleu eliminar «%s»?

en: Are you sure you want to reject all the changes to this family tree?
ca: Esteu segur que voleu rebutjar tots els canvis d’aquest arbre?

en: Are you sure you want to remove links to this media object?
ca: Esteu segur d’eliminar els enllaços a aquest objecte multimèdia?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
ca: Esteu segur que cal eliminar aquesta entrada dels vostres Favorits?

en: Armenia
ca: Armènia

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
ca: A més d’utilitzar la barra d’eines per aplicar format HTML, podeu inserir camps de la base de dades que s’actualitzen automàticament. Aquests camps especials són marcats amb els caràcters <b>#</b>. Per exemple <b>#totalFamilies #</b> es substitueix pel nombre actual de les famílies a la base de dades. Els usuaris avançats podeu aplicar classes CSS pel text, de manera que el format coincideixi amb la presentació seleccionada.

en: Ash
ca: Cendra

en: Asia
ca: Àsia

en: Associate
ca: Associat

en: Associate events with this source
ca: Esdeveniments associats amb aquesta font

en: Associates
ca: Associats

en: Asuncion, Paraguay
ca: Assumpció, Paraguai

en: At sea
ca: Al Mar

en: Atlanta, Georgia, United States
ca: Atlanta, Geòrgia, Estats Units

en: Attendant
ca: Assitent

en: Attending
ca: Present

en: Audio
ca: So

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Author
ca: Autor

en: Author of last change
ca: Autor de la darrera modificació

en: Automatically accept changes made by this user
ca: Autoritza automàticament els canvis fets per aquest usuari

en: Automatically expand notes
ca: Obre automàticament les notes

en: Automatically expand sources
ca: Obre automàticament les fonts

en: Available blocks
ca: Blocs disponibles

en: Average age
ca: Mitjana d’edat

en: Average age at death
ca: Promig d’edat de defunció

en: Average age in century of marriage
ca: Promig d’edat en relació a la centúria de casament

en: Average age related to death century
ca: Promig d’edat en relació a la centúria de defunció

en: Average number of children per family
ca: Promig de fills per família

en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
ca: Eviteu espais i puntuació. El nom de la família podria ser una bona opció.

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Azores
ca: Açores

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bahrain
ca: Bahrein

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Baptism
ca: Bateig

en: Baptism of a brother
ca: Bateig d’un germà

en: Baptism of a child
ca: Bateig d’un fill

en: Baptism of a daughter
ca: Bateig d’una filla

en: Baptism of a grandchild
ca: Baptisme d’un nét

en: Baptism of a granddaughter
ca: Bateig d’una néta

en: Baptism of a grandson
ca: Bateig d’un nét

en: Baptism of a half-brother
ca: Bateig d’un germanastre

en: Baptism of a half-sibling
ca: Bateig d’un germanastre

en: Baptism of a half-sister
ca: Bateig d’una germanastra

en: Baptism of a sibling
ca: Bateig d’un germà

en: Baptism of a sister
ca: Bateig d’una germana

en: Baptism of a son
ca: Bateig d’un fill

en: Bar mitzvah
ca: Bar mitzvà

en: Bat mitzvah
ca: Bat mitzvà

en: Batch update
ca: Canvis per lots

en: Baton Rouge, Louisiana, United States
ca: Baton Rouge, Louisiana, Estats Units

en: Bearing
ca: Azimut

en: Begins with
ca: Comença amb

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgian Chocolate
ca: Xocolata Belga

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bern, Switzerland
ca: Berna, Suïssa

en: Best man
ca: Padrí de boda

en: Bibliography
ca: Bibliografia

en: Billings, Montana, United States
ca: Billings, Montana, Estats Units

en: Binary data object
ca: Objecte de dades binàries

en: Birmingham, Alabama, United States
ca: Birmingham, Alabama, Estats Units

en: Birth
ca: Naixement

en: Birth by country
ca: Per país de naixement

en: Birth date range end
ca: Final del lapse de dates de naixement

en: Birth date range start
ca: Inici del lapse de dates de naixement

en: Birth of a brother
ca: Naixement d’un germà

en: Birth of a child
ca: Naixement d’un fill

en: Birth of a daughter
ca: Naixement d’una filla

en: Birth of a grandchild
ca: Naixement d’un/a nét/a

en: Birth of a granddaughter
ca: Naixement d’una néta

en: Birth of a grandson
ca: Naixement d’un nét

en: Birth of a half-brother
ca: Naixement d’un germanastre

en: Birth of a half-sibling
ca: Naixement d’un/a germanastre/a

en: Birth of a half-sister
ca: Naixement d’una germanastra

en: Birth of a sibling
ca: Naixement d’un/a germà/na

en: Birth of a sister
ca: Naixement d’una germana

en: Birth of a son
ca: Naixement d’un fill

en: Birth places
ca: Indrets de naixement

en: Birthplace contains
ca: L’indret de naixement conté

en: Births
ca: Naixements

en: Births by century
ca: Naixements per centúries

en: Bismarck, North Dakota, United States
ca: Bismarck, Dakota del Nord, Estats Units

en: Blessing
ca: Benedicció

en: Block
ca: Bloc

en: Blocks
ca: Blocs

en: Blue Lagoon
ca: Llacuna blava

en: Blue Marine
ca: Blau marí

en: Body
ca: Text

en: Bogota, Colombia
ca: Bogotà, Colòmbia

en: Boise, Idaho, United States
ca: Boise, Idaho, Estats Units

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Book
ca: Llibre

en: Booklet
ca: Fulletó

en: Born in the covenant
ca: Nascut al pacte (de matrimoni etern)

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Herzegovina

en: Boston, Massachusetts, United States
ca: Boston, Massachusetts, Estats Units

en: Both alive
ca: Tots dos vius

en: Both dead
ca: Tots dos difunts

en: Bountiful, Utah, United States
ca: Bountiful, Utah, Estats Units

en: Bouvet Island
ca: Bouvet

en: Branches
ca: Branques

en: Branches of the %s family
ca: Branques de la família %s

en: Brazil
ca: Brasil

en: Bridesmaid
ca: Dama d’honor

en: Brigham City, Utah, United States
ca: Brigham City, Utah, Estats Units

en: Brisbane, Australia
ca: Brisbane, Austràlia

en: Brit milah
ca: Circumcisió

en: Brit milah of a brother
ca: Circumcisió d’un germà

en: Brit milah of a grandson
ca: Circumcisió d’un nét

en: Brit milah of a half-brother
ca: Circumcisió d’un germanastre

en: Brit milah of a son
ca: Circumcisió d’un fill

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l’Oceà Índic

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verges Britàniques

en: Brother
ca: Germà

en: Brunei Darussalam
ca: Brunei

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Burial
ca: Enterrament

en: Burial of a brother
ca: Enterrament d’un germà

en: Burial of a child
ca: Entrerrament d’un fill

en: Burial of a daughter
ca: Enterrament d’una filla

en: Burial of a father
ca: Enterrament del pare

en: Burial of a grandchild
ca: Enterrament d’un nét

en: Burial of a granddaughter
ca: Enterrament d’una néta

en: Burial of a grandfather
ca: Enterrament d’un avi

en: Burial of a grandmother
ca: Enterrament d’una àvia

en: Burial of a grandparent
ca: Enterrament d’un avi

en: Burial of a grandson
ca: Enterrament d’un nét

en: Burial of a half-brother
ca: Enterrament d’un germanastre

en: Burial of a half-sibling
ca: Enterrament d’un germanastre

en: Burial of a half-sister
ca: Enterrament d’una germanastra

en: Burial of a husband
ca: Enterrament d’un marit

en: Burial of a maternal grandfather
ca: Enterrament de l’avi matern

en: Burial of a maternal grandmother
ca: Enterrament d’una àvia materna

en: Burial of a maternal grandparent
ca: Enterrament d’un avi matern

en: Burial of a mother
ca: Enterrament de la mare

en: Burial of a parent
ca: Enterrament d’un pare

en: Burial of a paternal grandfather
ca: Enterrament de l’avi patern

en: Burial of a paternal grandmother
ca: Enterrament d’una àvia paterna

en: Burial of a paternal grandparent
ca: Enterrament d’un avi patern

en: Burial of a sibling
ca: Enterrament d’un germà

en: Burial of a sister
ca: Enterrament d’una germana

en: Burial of a son
ca: Enterrament d’un fill

en: Burial of a spouse
ca: Enterrament del cònjuge

en: Burial of a wife
ca: Enterrament d’una esposa

en: Burial place contains
ca: L’indret d’enterrament conté

en: Buyer
ca: Comprador

en: By default, SMTP works on port 25.
ca: Per defecte, SMTP funciona al port 25.

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
ca: Per defecte, la llista només mostra els indrets que es poden trobar en els arbres genealògics. Podeu pot tenir detalls d’altres indrets, com els que s’importen en grans quantitats d’un fitxer extern. En seleccionar aquesta opció es mostren tots els llocs, inclosos els que no s’utilitzen actualment.

en: By default, your server allows scripts to run for %s second. | By default, your server allows scripts to run for %s seconds.
ca[0]: Per defecte el servidor permet scripts funcionant durant %s segon.
ca[1]: Per defecte el servidor permet scripts funcionant durant %s segons.

en: By default, your server allows scripts to use %s of memory.
ca: Per defecte el servidor permet scripts que emprin %s de memòria.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
ca: 10è

[ctx: CENTURY]
en: 11th
ca: 11è

[ctx: CENTURY]
en: 12th
ca: 12è

[ctx: CENTURY]
en: 13th
ca: 13è

[ctx: CENTURY]
en: 14th
ca: 14è

[ctx: CENTURY]
en: 15th
ca: 15è

[ctx: CENTURY]
en: 16th
ca: 16è

[ctx: CENTURY]
en: 17th
ca: 18è

[ctx: CENTURY]
en: 18th
ca: 18è

[ctx: CENTURY]
en: 19th
ca: 19è

[ctx: CENTURY]
en: 1st
ca: 1er

[ctx: CENTURY]
en: 20th
ca: 2oè

[ctx: CENTURY]
en: 21st
ca: 21è

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
ca: 2on

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
ca: 3er

[ctx: CENTURY]
en: 4th
ca: 4rt

[ctx: CENTURY]
en: 5th
ca: 5è

[ctx: CENTURY]
en: 6th
ca: 6è

[ctx: CENTURY]
en: 7th
ca: 7è

[ctx: CENTURY]
en: 8th
ca: 8è

[ctx: CENTURY]
en: 9th
ca: 9è

en: Calculating…
ca: Calculant…

en: Calendar
ca: Calendari

en: Calendar conversion
ca: Conversió de calendari

en: Calgary, Alberta, Canada
ca: Calgary, Alberata, Canadà

en: Call number
ca: Número de telèfon

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Campinas, Brazil
ca: Campinas, Brasil

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Caracas, Venezuela
ca: Caracas, Veneçuela

en: Card
ca: Tarja

en: Cardston, Alberta, Canada
ca: Cardston, Alberta, Canadà

en: Case insensitive
ca: No distigeixis entre majúscules i minúscules

en: Caste
ca: Casta

en: Cause
ca: Causa

en: Cause of death
ca: Causa de la defunció

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
ca: Precaució! Això pot portar molt de temps. Paciència.

en: Caution: old modules may not work, or they may prevent webtrees from working.
ca: Ull: els mòduls antics poden no funcionar o impedir que webtrees ho faci correctament.

en: Caution: old themes may not work, or they may prevent webtrees from working.
ca: Ull! les presentacions antigues poden no funcionar o impedir que webtrees ho faci correctament.

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Cebu City, Philippines
ca: Cebu City, Filipines

en: Cemeteries
ca: Cementiris

en: Cemetery
ca: Cementiri

en: Census
ca: Empadronament

en: Census assistant
ca: Assistent de cens

en: Census date
ca: Data d0empadronament

en: Census place
ca: Indret d’empadronament

en: Census transcript
ca: Transcripció del cens

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Certificate
ca: Certificat

en: Chad
ca: Txad

en: Change
ca: Canvia

en: Change family members
ca: Canvia membres de la família

en: Change flag
ca: Canvieu la bandera

en: Change the blocks on this user’s “My page”
ca: Canvieu els blocs de "la Meva Pàgina" d'aquest usuari

en: Change the “Home page” blocks
ca: Blocs de la "Pàgina d’inici"

en: Change the “My page” blocks
ca: Canvia els blocs de "la Meva Pàgina"

en: Changed on %1$s
ca: Modificat el %1$s

en: Changed on %1$s by %2$s
ca: Modificat el %1$s per %2$s

en: Changes
ca: Canvis

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
ca[0]: Canvis en el darrer %s dia
ca[1]: Canvis ens els darrers %s dies

en: Changes log
ca: Registre de canvis

en: Character set
ca: Joc de caràcters

en: Chart
ca: Gràfic

en: Chart preferences
ca: Preferències de gràfics

en: Chart type
ca: Tipus de gràfic

en: Charts
ca: Gràfics

en: Check file permissions…
ca: S’està comprovant els permisos del fitxer…

en: Check for custom modules…
ca: S’està comprovant els mòduls personalitzats…

en: Check for custom themes…
ca: S’està comprovant les presentacions personalitzades…

en: Check for errors
ca: Recerca d’errors

en: Check for pending changes…
ca: S’està comprovant els canvis pendents…

en: Check the access rights on this folder.
ca: Comprova els drets d’accés d’aquest directori.

en: Check the settings and try again.
ca: Comproveu els paràmetres i torneu-ho a provar.

en: Checking server capacity
ca: Comprovació de la capacitat del servidor

en: Checking server configuration
ca: Comprovació de la configuració del servidor

en: Chicago, Illinois, United States
ca: Xicago, Illinois, Estats Units

en: Child
ca: Fill/a

en: Child of
ca: Fill/a de

en: Child of %s
ca: Fill/a de %s

en: Children
ca: Fills

en: Children in family
ca: Fills per família

en: Children of
ca: Fills de

en: Children take a patronym instead of a surname.
ca: Els fills porten un patronímic en lloc d’un cognom.

en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
ca: Els fills prenen el primer cognom del pare i el segon de la mare.

en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
ca: Els fills prenen el primer cognom de la mare i el segon del pare.

en: Children take their father’s surname.
ca: Els fills prenen el cognom patern.

en: Children take their mother’s surname.
ca: Els fills prenen el cognom matern.

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Choose a report to run
ca: Escolliu la llista a confeccionar

en: Choose relatives
ca: Escolliu parents

en: Choose the thumbnail image that you want to upload. Although thumbnails can be generated automatically for images, you may wish to generate your own thumbnail, especially for other media types. For example, you can provide a still image from a video, or a photograph of the individual who made an audio recording.
ca: Seleccioneu la imatge en miniatura que voleu carregar. Malgrat que es poden generar automàticament, és possible que vulgueu pujar la vostra pròpia miniatura, especialment per a altres tipus de mitjans. Per exemple: podeu proporcionar un fotograma d’un vídeo o una fotografia de la persona que va realitzar un enregistrament d’àudio.

en: Choose user defined welcome text typed below
ca: Escolliu un text de benvinguda personalitzat i escriviu-lo més avall

en: Choose:
ca: Escolliu:

en: Christening
ca: Bateig

en: Christening of a brother
ca: Bateig d’un germà

en: Christening of a child
ca: Bateig d’un/a fill/a

en: Christening of a daughter
ca: Bateig d’una filla

en: Christening of a grandchild
ca: Bateig d’un nét

en: Christening of a granddaughter
ca: Bateig d’una néta

en: Christening of a grandson
ca: Bateig d’un nét

en: Christening of a half-brother
ca: Bateig d’un germanastre

en: Christening of a half-sibling
ca: Bateig d’un gesmanastre

en: Christening of a half-sister
ca: Bateig d’una germanastra

en: Christening of a sibling
ca: Bateig d’un germà

en: Christening of a sister
ca: Bateig d’una germana

en: Christening of a son
ca: Bateig d’un fill

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Circumciser
ca: Circumcisor

en: Citation details
ca: Detalls de la ressenya

en: Citizenship
ca: Ciutadania

en: City
ca: Població

en: Ciudad Juarez, Mexico
ca: Ciutat Juarez, Mèxic

en: Civil marriage
ca: Casament civil

en: Civil registrar
ca: Registrador civil

en: Clean up data folder
ca: Neteja de la carpeta de dades

en: Cleared but not yet completed
ca: Aprovat però no completat

en: Clippings cart
ca: Cistell

en: Coat of arms
ca: Escut d’Armes

en: Cochabamba, Bolivia
ca: Cochabamba, Bolívia

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos (Keeling)

en: Coffee and Cream
ca: Cafè i crema

en: Cold Day
ca: Dia fred

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Colonia Juarez, Mexico
ca: Colònia Juarez, Mèxic

en: Columbia River, Washington, United States
ca: Riu Colúmbia, Washington, Estats Units

en: Columbia, South Carolina, United States
ca: Colúmbia, Carolina del Sud, Estats Units

en: Columbus, Ohio, United States
ca: Columbus, Ohio, Estats Units

en: Columns per page
ca: Columnes per pàgina

en: Comment
ca: Comentari

en: Comments
ca: Comentaris

en: Common law marriage
ca: Matrimoni Civil

en: Communicate directly with other users, using private messages.
ca: Comunicar directament amb altres usuaris mitjançant missatges privats.

en: Comoros
ca: Comores

en: Compact tree
ca: Arbre compacte

en: Compact tree of %s
ca: Arbre compacte de %s

en: Completed before 1970; date not available
ca: Completat abans de 1970, dades no disponibles

en: Completed; date unknown
ca: Completat; data desconeguda

en: Compress the GEDCOM file
ca: Comprimeix el fitxer GEDCOM

en: Concatenation
ca: Concatenació

en: Confirm password
ca: Confirmeu la contrasenya

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Connection to database server
ca: Connexió al servidor de la base de dades

en: Contact information
ca: Informació de contacte

en: Contact method
ca: Mètode de contacte

en: Contains
ca: Conté

en: Content
ca: Contingut

en: Continued
ca: Continuació

en: Control panel
ca: Panell de control

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
ca: Converteix d’UTF-8 a ISO-8859-1

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cookies
ca: Galetes

en: Copenhagen, Denmark
ca: Copenhaguen, Dinamarca

en: Copy
ca: Copieu

en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
ca: Copia tots els registres de %1$s a %2$s.

en: Copy files…
ca: S’està copiant els fitxers…

en: Copy these files to the folder %s, replacing any that have the same name.
ca: Copieu aquests fitxers a la carpeta %s, substituint qualsevol que tingui el mateix nom.

en: Copyright
ca: Dret d’Autor

en: Cordoba, Argentina
ca: Córdoba, Argentina

en: Corporation
ca: Corporació

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
ca: Corregir els registres NAME del tipus «John/DOE/» o «John /DOE» produïts per antics programes de genealogia.

en: Cote d’Ivoire
ca: Costa d’Ivori

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
ca: No és possible verificar la informació que heu entrat. Torneu-ho a provar o contacteu amb l’Administrador del lloc per a més informació.

en: Count
ca: Comptador

en: Countries
ca: Països

en: Country
ca: País

en: Counts
ca: Totals

en: County
ca: Comtat

en: Create
ca: Crea

en: Create a family tree
ca: Crea un nou arbre genealògic

en: Create a media object
ca: Crea un nou objecte multimèdia

en: Create a repository
ca: Crea un arxiu

en: Create a shared note
ca: Crea una nova nota compartida

en: Create a shared note using the census assistant
ca: Crea una nota compartida nova emprant l’assistent

en: Create a source
ca: Crea una nova font

en: Create a website access rule
ca: Crea una norma d'accés al lloc web

en: Create an individual
ca: Crea una persona nova

en: Create your own chart
ca: Elaboreu el vostre propi gràfic

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
ca: Crear, actualitzar i eliminar un arbre genealògic per a cada fitxer GEDCOM a la carpeta de dades.

en: Cremation
ca: Cremació

en: Cremation of a brother
ca: Cremació d’un germà

en: Cremation of a child
ca: Cremació d’un fill

en: Cremation of a daughter
ca: Cremació d’una filla

en: Cremation of a father
ca: Cremació del pare

en: Cremation of a grand-parent
ca: Cremació d’un avi

en: Cremation of a grandchild
ca: Cremació d’un nét

en: Cremation of a granddaughter
ca: Cremació d’una néta

en: Cremation of a grandfather
ca: Cremació d’un avi

en: Cremation of a grandmother
ca: Cremació d’una àvia

en: Cremation of a grandson
ca: Cremació d’un nét

en: Cremation of a half-brother
ca: Cremació d’un germanastre

en: Cremation of a half-sibling
ca: Cremació d’un germanastre

en: Cremation of a half-sister
ca: Cremació d’una germanastra

en: Cremation of a husband
ca: Cremació d’un marit

en: Cremation of a maternal grandfather
ca: Cremació de l’avi matern

en: Cremation of a maternal grandmother
ca: Cremació de l’àvia materna

en: Cremation of a mother
ca: Cremació de la mare

en: Cremation of a parent
ca: Cremació d’un pare

en: Cremation of a paternal grandfather
ca: Cremació de l’avi patern

en: Cremation of a paternal grandmother
ca: Cremació de l’àvia paterna

en: Cremation of a sibling
ca: Cremació d’un germà

en: Cremation of a sister
ca: Cremació d’una germana

en: Cremation of a son
ca: Cremació d’un fill

en: Cremation of a spouse
ca: Cremació del cònjuge

en: Cremation of a wife
ca: Cremació d’una esposa

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Curitiba, Brazil
ca: Curitiba, Brasil

en: Current
ca: Actiu

en: Custom
ca: Personalitzada

en: Custom event
ca: Esdeveniment personalitzat

en: Custom fact
ca: Fet personalitzat

en: Custom module
ca: Mòdul personalitzat

en: Custom tags
ca: Etiquetes personalitzades

en: Custom theme
ca: Presentació personalitzada

en: Custom welcome text
ca: Text de benvinguda personalitzat

en: Customize this page
ca: Personalitza aquesta pàgina

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: DNA markers
ca: Marcadors genètics

en: Dallas, Texas, United States
ca: Dallas, Texas, Estats Units

en: Dashboard
ca: Estat del sistema

en: Data
ca: Dades

en: Data folder
ca: Carpeta de dades

en: Database and table names
ca: Noms de la Base de dades i taules

en: Database connection
ca: Connexió a la base de dades

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Database password
ca: Contrasenya per a la base de dades

en: Database user account
ca: Compte d’usuari de la Base de dades

en: Date
ca: Data

en: Date differences
ca: Diferències entre dates

en: Date of LDS baptism
ca: Data del bateig mormó

en: Date of LDS child sealing
ca: Data del segellament mormó del fill

en: Date of LDS endowment
ca: Data de la investidura mormona

en: Date of LDS spouse sealing
ca: Data del segellament mormó del cònjuge

en: Date of adoption
ca: Data d’adopció

en: Date of baptism
ca: Data del bateig

en: Date of bar mitzvah
ca: Data del bar mitzvà

en: Date of bat mitzvah
ca: Data del bat mitzvà

en: Date of birth
ca: Data de naixement

en: Date of blessing
ca: Data de Benedicció

en: Date of brit milah
ca: Data de circumcisió

en: Date of burial
ca: Data d’enterrament

en: Date of christening
ca: Data de bateig

en: Date of confirmation
ca: Data de confirmació

en: Date of cremation
ca: Data d’incineració

en: Date of death
ca: Data de defunció

en: Date of divorce
ca: Data del divorci

en: Date of emigration
ca: Data d’emigració

en: Date of engagement
ca: Data de prometatge

en: Date of entry in original source
ca: Data d’entrada a la font original

en: Date of event
ca: Data de l’esdeveniment

en: Date of first communion
ca: Data de la primera comunió

en: Date of immigration
ca: Data d’immigració

en: Date of last change
ca: Data de la darrera modificació

en: Date of marriage
ca: Data de casament

en: Date of marriage banns
ca: Data de les amonestacions

en: Date of naturalization
ca: Data de nacionalització

en: Date of ordination
ca: Data d’ordenació

en: Date of residence
ca: Data de residència

en: Date period
ca: Període de dades

en: Date periods are used to indicate that a fact, such as an occupation, continued for a period of time.
ca: Els períodes de dates s’utilitzen per indicar que un fet, com una professió, va ocórrer continuadament dins d’un període de temps.

en: Date range
ca: Marge de dates

en: Date ranges are used to indicate that an event, such as a birth, happened on an unknown date within a possible range.
ca: S’utilitzen intervals de temps per indicar que un esdeveniment, com un naixement, ha ocorregut en una data indeterminada dins d’un possible marge.

en: Date registered
ca: Registrat el dia

en: Date sent
ca: Data de tramesa

en: Dates are only converted if they are valid for the calendar. For example, only dates between %1$s and %2$s will be converted to the French calendar and only dates after %3$s will be converted to the Gregorian calendar.
ca: Les dates només es converteixen si són vàlides per al calendari. Per exemple, només les dates entre el %1$s i %2$s es convertiran al calendari francès i només les posteriors al %3$s es convertiran en el calendari Gregorià.

en: Dates are stored using English abbreviations and keywords. Shortcuts are available as alternatives to these abbreviations and keywords.
ca: Les dates s’emmagatzemen utilitzant abreviatures i paraules clau en anglès. Hi ha disponibles dreceres com a alternativa d’aquestes abreviatures i paraules clau.

en: Daughter
ca: Filla

en: Daughter of %s
ca: Filla de %s

en: Day
ca: Dia

en: Day not set
ca: Dia no localitzat

en: Day:
ca: Dia:

en: Dead
ca: Difunts

en: Death
ca: Defunció

en: Death by country
ca: Per país de defunció

en: Death date range end
ca: Final del lapse de dades de defunció

en: Death date range start
ca: Inici del lapse de dades de defunció

en: Death of a brother
ca: Defunció d’un germà

en: Death of a child
ca: Defunció d’un/a fill/a

en: Death of a daughter
ca: Defunsió d’una filla

en: Death of a father
ca: Defunció del pare

en: Death of a grand-parent
ca: Defunció d’un/a avi/a

en: Death of a grandchild
ca: Defunció d’un/a nét/a

en: Death of a granddaughter
ca: Defunció d’una néta

en: Death of a grandfather
ca: Defunció d’un avi

en: Death of a grandmother
ca: Defunció d’una àvia

en: Death of a grandson
ca: Defunció d’un nét

en: Death of a half-brother
ca: Defunció d’un germanastre

en: Death of a half-sibling
ca: Defunció d’un/a germanastre/a

en: Death of a half-sister
ca: Defunció d’una germanastra

en: Death of a husband
ca: Defunció del marit

en: Death of a maternal grandfather
ca: Defunció de l’avi matern

en: Death of a maternal grandmother
ca: Defunció de l’àvia materna

en: Death of a mother
ca: Defunció de la mare

en: Death of a parent
ca: Defunció del/la pare/mare

en: Death of a paternal grandfather
ca: Defunció de l’avi patern

en: Death of a paternal grandmother
ca: Defunció d’una àvia paterna

en: Death of a sibling
ca: Defunció d’un/a germà/na

en: Death of a sister
ca: Defunció d’una germana

en: Death of a son
ca: Defunció d’un fill

en: Death of a spouse
ca: Defunció del cònjuge

en: Death of a wife
ca: Defunció d’una esposa

en: Death of one spouse
ca: Defunció d’un cònjuge

en: Death place contains
ca: L’indret de defunció conté

en: Death places
ca: Indrets de defunció

en: Deaths
ca: Difunts

en: Deaths by century
ca: Defuncions per centúries

en: Decade of birth
ca: Dècada de naixement

en: Decade of death
ca: Dècada de defunció

en: Decade of marriage
ca: Dècada de matrimoni

en: Default
ca: Per defecte

en: Default chart
ca: Gràfic predeterminat

en: Default family tree
ca: Arbre genealògic predeterminat

en: Default individual
ca: Persona per defecte

en: Default map type
ca: Tipus de mapa predeterminat

en: Default pedigree chart layout
ca: Format per defecte de l’arbre genealògic

en: Default pedigree generations
ca: Generacions per defecte a l’arbre genealògic

en: Default theme
ca: Presentació per defecte

en: Degree
ca: Grau

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete all existing geographic data before importing the file.
ca: Elimina totes les dades geogràfiques existents abans d’importar el fitxer.

en: Delete inactive users
ca: Elimina usuaris inactius

en: Delete selected messages
ca: Esborra els missatges seleccionats

en: Delete temporary files…
ca: S’està esborrant fitxers temporals…

en: Delete the preferences for this module.
ca: Elimina les preferències per aquest mòdul.

en: Delete this name
ca: Elimineu el nom

en: Delete your account
ca: Elimineu el vostre compte

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
ca: Eliminant la família es perdran tots els vincles dels seus membres, però aquests romandran actius i a la base de dades. Segur que voleu suprimir aquesta família?

en: Democratic Republic of the Congo
ca: República Democràtica del Congo

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Denver, Colorado, United States
ca: Denver, Colorado, Estats Units

en: Depending on your server configuration, you may be able to upgrade automatically.
ca: Depenent de la configuració del servidor, és possible que pugueu actualitzar automàticament.

en: Descendant generations
ca: Generacions de descendents

en: Descendants
ca: Descendents

en: Descendants interest
ca: Descendents il·lustres

en: Descendants of
ca: Descendents de

en: Descendants of %s
ca: Descendents de %s

en: Description
ca: Descripció

en: Description META tag
ca: METAetiqueta de descripció

en: Description unavailable
ca: Descripció no disponible

en: Destination
ca: Destí

en: Details
ca: Detalls

en: Details of the new user will be sent to the genealogy contact for the corresponding family tree.
ca: Els detalls del nou usuari s'enviaran al la persona de contacte per qüestions genealògiques de l'arbre corresponent.

en: Detroit, Michigan, United States
ca: Detroit, Michigan, Estats Units

en: Died as a child: exempt
ca: Albat: exempt

en: Died as an infant: exempt
ca: Albat: exempt

en: Differences
ca: Diferències

en: Different calendar systems are used in different parts of the world, and many other calendar systems have been used in the past. Where possible, you should enter dates using the calendar in which the event was originally recorded. You can then specify a conversion, to show these dates in a more familiar calendar. If you regularly use two calendars, you can specify two conversions and dates will be converted to both the selected calendars.
ca: Arreu del món es fan servir diversos sistemes de calendari i, en el passat, s’han utilitzat molts altres sistemes. Sempre que sigui possible, heu d’introduir les dates amb el calendari en el qual es va registrar originalment l’esdeveniment. Podeu especificar una conversió, per mostrar el resultat d’aquestes dates en un calendari més familiar. Si utilitzeu regularment dos calendaris, podeu especificar dues conversions i les dates es convertiran en funció dels calendaris seleccionats.

en: Direct line ancestors
ca: Avantpassats per línia directa

en: Direct line ancestors and their families
ca: Línia d’avantpassats directes i les seves famílies

en: Disable these modules
ca: Desactiveu aquests mòduls

en: Disable these themes
ca: Desactiva aquestes presentacions

en: Display %s
ca: Mostra'n %s

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
ca: Mostra i gestiona les pàgines de favorits de l’arbre genealògic.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
ca: Mostra i gestiona les pàgines de favorits de l’usuari.

en: Divorce
ca: Divorci

en: Divorce filed
ca: Divorci arxivat

en: Divorces by century
ca: Divorcis per centúries

en: Do not change to keep original filename.
ca: Per conservar el nom del fitxer original, deixeu-ho en blanc.

en: Do not create new locations, just import coordinates for existing locations.
ca: No creis noves ubicacions, solament importa les coordenades per a les existents.

en: Do not seal, previous sealing canceled
ca: No segellat, segellament previ cancel·lat

en: Do not seal: unauthorized
ca: No segellat: desautoritzat

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Download
ca: Descarrega

en: Download %s…
ca: S’està descarregant %s…

en: Download file
ca: Baixa el fitxer

en: Download geographic data
ca: Descarrega les dades geogràfiques

en: Draper, Utah, United States
ca: Draper, Utah, Estats Units

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
ca: Adreça de correu electrònic duplicada. Ja hi ha un usuari amb aquesta adreça.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
ca: Nom d’usuari duplicat. Ja n’hi ha un amb el mateix nom. Escolliu-ne un altre.

en: Each source records specific events, generally for a given date range and for a place jurisdiction. For example a Census records census events and church records record birth, marriage, and death events.<br><br>Select the events that are recorded by this source from the list of events provided. The date should be specified in a range format such as <i>FROM 1900 TO 1910</i>. The place jurisdiction is the name of the lowest jurisdiction that encompasses all lower-level places named in this source. For example, “Oneida, Idaho, USA” would be used as a source jurisdiction place for events occurring in the various towns within Oneida County. “Idaho, USA” would be the source jurisdiction place if the events recorded took place not only in Oneida County but also in other counties in Idaho.
ca: Cada font registra esdeveniments específics, en general, per a un interval de temps determinat i per a una jurisdicció concreta. Per exemple, un oficina del cens enregistra censos i una església enregistra naixements, casaments i defuncions.<br><br>Seleccioneu, de la llista d’esdeveniments previstos, els que es registren per aquesta font. La data ha d’ésser especificada en un format de lapse com ara <i>de 1900 a 1910</i>. El lloc de jurisdicció és el nom de menor jurisdicció que abasta tots els llocs de menor nivell nomenats en aquesta font. Per exemple, «Oneida, Idaho, EUA» pot ésser utilitzat com a lloc de jurisdicció d’origen dels esdeveniments que ocorren en les diverses ciutats dins del Comtat d’Oneida. «Idaho, EUA» seria el lloc de la jurisdicció d’origen si els esdeveniments registrats es van dur a terme no només en el Comtat d’Oneida, sinó també als altres comtats d’Idaho.

en: Each user account has an option to “automatically accept changes”. When this is enabled, any changes made by that user are saved immediately. Many administrators enable this for their own user account.
ca: Cada compte d’usuari té l’opció de permetre «acceptar els canvis de forma automàtica». Quan aquesta opció està activada, els canvis realitzats per l’usuari que es guarden immediatament. Molts administradors ho tenen així pel seu propi compte d’usuari.

en: Earliest birth
ca: Naixement més antic

en: Earliest birth year
ca: Natalici més antic

en: Earliest death
ca: Defunció més antiga

en: Earliest death year
ca: Defunció més antiga

en: Earliest divorce
ca: Divorci més antic

en: Earliest marriage
ca: Casament més antic

en: Ecuador
ca: Equador

en: Edit
ca: Editor

en: Edit a website access rule
ca: Edita una norma d'accés al lloc web

en: Edit preferences
ca: Opcions d’edició

en: Edit the FAQ
ca: Edita la PMF

en: Edit the details
ca: Edita detalls

en: Edit the gender
ca: Edita el gènere

en: Edit the media object
ca: Edita l’objecte multimèdia

en: Edit the name
ca: Edita el nom

en: Edit the note
ca: Edita la nota

en: Edit the raw GEDCOM
ca: Editeu el registre primari GEDCOM

en: Edit the repository
ca: Edita l’arxiu

en: Edit the shared note
ca: Edita la nota compartida

en: Edit the source
ca: Edita la font

en: Edit the story
ca: Edita la història

en: Edit the user
ca: Edita l'usuari

en: Edit this individual and replace their details with your own.
ca: Edita aquesta persona i substituïu llurs detalls amb els vostres propis.

en: Editor
ca: Editor/a

en: Edmonton, Alberta, Canada
ca: Edmonton, Alberta, Canadà

en: Education
ca: Educació

en: Egypt
ca: Egipte

en: Electronic
ca: Electrònic

en: Elevation
ca: Elevació

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Email address to be used in the “From:” field of emails that webtrees creates automatically.<br><br>webtrees can automatically create emails to notify administrators of changes that need to be reviewed. webtrees also sends notification emails to users who have requested an account.<br><br>Usually, the “From:” field of these automatically created emails is something like <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i> to show that no response to the email is required. To guard against spam or other email abuse, some email systems require each message’s “From:” field to reflect a valid email account and will not accept messages that are apparently from account <i>webtrees-noreply</i>.
ca: Adreça de correu electrònic que s’utilitzarà al camp &laquo;De:&raquo;. dels correus electrònics que webtrees crea automàticament<br><br>webtrees pot creta automàticament missatges de correu electrònic per notificar als administradors canvis que necessiten ser revisats. webtrees també envia correus electrònics de notificació als usuaris que han demanat un compte.<br><br>En general, el camp &laquo;De:&raquo; d’aquests missatges automàtics és quelcom semblant a això <i>De: webtrees-noreply@elvostrelloc</i> per a palesar que no es demana resposta. Per protegir-se contra el correu brossa i altres abusos de correu electrònic, alguns sistemes requereixen que el camp &laquo;De:&raquo; de cada missatge reflecteixi un compte de correu electrònic vàlid i no accepten els missatges que aparentment provenen del compte <i>webtrees-noreply</i>.

en: Email verified
ca: Correu electrònic verificat

en: Embedded variable
ca: Variable incorporada

en: Emigration
ca: Emigració

en: Employee
ca: Empleat

en: Employer
ca: Patró

en: Empty the clippings cart
ca: Buida el cistell

en: Enabled
ca: Activat

en: Enabling this option will force all visitors to sign in before they can view any data on the website.
ca: Activant aquesta opció s’obliga als visitants a accedir (amb nom d’usuari i contrasenya) per poder veure qualsevol dada del lloc.

en: End IP address
ca: Final de l’adreça IP

en: End year
ca: Acabant l’any

en: Ending range of change dates
ca: Final del lapse de dates de canvi

en: Endowment House
ca: La Casa d’Investidures

en: Engagement
ca: Prometatge

en: England
ca: Anglaterra

en: Enter an individual, family, or source ID
ca: Entreu un ID de Persona, Família o Font

en: Enter an optional note about this favorite
ca: Entreu una nota (opcional) sobre aquest favorit

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
ca: Entreu o cerqueu l’ID de la persona, família o font al que cal vincular aquest ítem multimèdia.

en: Entire record
ca: Registre sencer

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Error: converting GEDCOM files from %s encoding to UTF-8 encoding not currently supported.
ca: Error: no és suportada la conversió de fitxers GEDCOM de codificació %s a UTF-8.

en: Estimated dates for birth and death
ca: Dates estimades de naixement i defunció

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Europe
ca: Europa

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Events in countries
ca: Esdeveniments per països

en: Events of close relatives
ca: Esdeveniments relatius a parents directes

en: Everybody has this role, including visitors to the website and search engines.
ca: Tothom té aquest rol, incloent-hi els visitants del lloc i els motors de cerca.

en: Exact
ca: Exactament

en: Exact date
ca: Data exacta

en: Exact text
ca: Text exacte

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
ca: Exclou-ne dones amb «%s» com a cognom de casada

en: Exclude subfolders
ca: Exclou els subdirectoris

en: Excluded from this submission
ca: Queden exclosos d’aquesta presentació

en: Explain why you are requesting an account.
ca: Expliqueu-nos per què sol·liciteu un compte.

en: Export
ca: Exporta

en: Export a GEDCOM file
ca: Exporta un fitxer GEDCOM

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
ca: S’està exportant tots els arbres genealògics a fitxers GEDCOM…

en: Export preferences
ca: Opcions d'exportació

en: Extend privacy to dead individuals
ca: Estén la privadesa per a persones difuntes

en: External files
ca: Fitxers externs

en: External media files have a URL instead of a filename.
ca: Els fitxers multimèdia externs tenen un URL en lloc d’un nom de fitxer.

en: Extra information
ca: Informació extra

en: Eye color
ca: Color d’ulls

en: FAQ
ca: PMF (Preguntes Més Freqüents)

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
ca: PMF (Preguntes Més Freqüents) són llistes de preguntes i respostes, que us permeten explicar les normes del lloc, polítiques i procediments per als vostres visitants. Generalment estan relacionades amb la privadesa, drets d’autor, els comptes d’usuari, continguts inadequats, requisit per les ressenyes de fonts, etc.

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
ca: cosina %sa

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
ca: Adoptada per ambdós pares

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
ca: Adoptada pel pare

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
ca: Adoptada per la mare

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
ca: També conegut com

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
ca: Assitenta

[ctx: FEMALE]
en: Attending
ca: Present

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
ca: Compradora

[ctx: FEMALE]
en: Civil registrar
ca: Registradora civil

[ctx: FEMALE]
en: Employee
ca: Empleada

[ctx: FEMALE]
en: Employer
ca: Patrona

[ctx: FEMALE]
en: Friend
ca: Amiga

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
ca: Tutora

[ctx: FEMALE]
en: Informant
ca: Declarant

[ctx: FEMALE]
en: Interred
ca: Enterrat

[ctx: FEMALE]
en: Lodger
ca: Hostessa

[ctx: FEMALE]
en: Never married
ca: Mai no s’ha casat

[ctx: FEMALE]
en: Not married
ca: No casat

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
ca: Infermera

[ctx: FEMALE]
en: Owner
ca: Propietària

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
ca: Oficial del Registre

[ctx: FEMALE]
en: Seller
ca: Venedora

[ctx: FEMALE]
en: Servant
ca: Criada

[ctx: FEMALE]
en: Slave
ca: Esclava

[ctx: FEMALE]
en: Ward
ca: Pupil·la

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
ca: nom d’adoptada

[ctx: FEMALE]
en: also known as
ca: també coneguda com

[ctx: FEMALE]
en: birth name
ca: nascuda

[ctx: FEMALE]
en: change of name
ca: canvi de nom

[ctx: FEMALE]
en: died
ca: difunta el

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
ca: cosina 8a

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
ca: cosina 11a

[ctx: FEMALE]
en: estate name
ca: nom d’estadanta

[ctx: FEMALE]
en: ex-partner
ca: ex-esposa

[ctx: FEMALE]
en: fifteenth cousin
ca: cosina 15a

[ctx: FEMALE]
en: fifth %s
ca: %s cinquena

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
ca: cosina 5a

[ctx: FEMALE]
en: first %s
ca: %s primera

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
ca: cosina germana

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
ca: cosina 14a

[ctx: FEMALE]
en: fourth %s
ca: %s quarta

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
ca: cosina quarta

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
ca: nom d’immigrada

[ctx: FEMALE]
en: married
ca: casada amb

[ctx: FEMALE]
en: married name
ca: nom de casada

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
ca: cosina 9a

[ctx: FEMALE]
en: partner
ca: parella

[ctx: FEMALE]
en: religious name
ca: nom religiós

[ctx: FEMALE]
en: second %s
ca: %s segona

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
ca: cosina segona

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
ca: cosina 7a

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
ca: cosina 6a

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
ca: cosina 10a

[ctx: FEMALE]
en: third %s
ca: %s tercera

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
ca: cosina tercera

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
ca: cosina 13a

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
ca: cosina 12a

[ctx: FEMALE]
en: was born
ca: nada el

en: Fact
ca: Fet

en: Fact 1
ca: Fet 1

en: Fact 10
ca: Fet 10

en: Fact 11
ca: Fet 11

en: Fact 12
ca: Fet 12

en: Fact 13
ca: Fet 13

en: Fact 2
ca: Esdeveniment 2

en: Fact 3
ca: Fet 3

en: Fact 4
ca: Esdeveniment 4

en: Fact 5
ca: Fet 5

en: Fact 6
ca: Esdeveniment 6

en: Fact 7
ca: Fet 7

en: Fact 8
ca: Fet 8

en: Fact 9
ca: Fet 9

en: Fact icons
ca: Icones d'esdeveniments

en: Fact or event
ca: Fet o esdeveniment

en: Facts and events
ca: Fets i esdeveniments

en: Facts for family records
ca: Registres de fets per famílies

en: Facts for individual records
ca: Esdeveniments per registres Individuals

en: Facts for new families
ca: Esdeveniments per a noves famílies

en: Facts for new individuals
ca: Esdeveniments per a noves persones

en: Facts for repository records
ca: Registres d’esdeveniments per Arxius

en: Facts for source records
ca: Registres d’esdeveniments per fonts

en: Falkland Islands
ca: Illes Malvines

en: Families
ca: Famílies

en: Families with sources
ca: Famílies amb fonts

en: Family
ca: Família

en: Family as a child
ca: Família com a fill

en: Family as a spouse
ca: Família com a cònjuge

en: Family book
ca: Llibre de família

en: Family book of %s
ca: Llibre de família de %s

en: Family file
ca: Fitxer de la família

en: Family group information
ca: Informació del Grup Familiar

en: Family list
ca: Llista de famílies

en: Family navigator
ca: Navegador familiar

en: Family news and site announcements.
ca: Novetats familiars i anuncis del lloc web.

en: Family of %s
ca: Família de %s

en: Family tree
ca: Arbre genealògic

en: Family tree clippings cart
ca: Cistell genealògic

en: Family tree title
ca: Títol de l’arbre genealògic

en: Family trees
ca: Arbres genealògics

en: Family with %s
ca: Família amb %s

en: Family with adoptive parents
ca: Família amb pares adoptius

en: Family with foster parents
ca: Familia amb pares d’acollida

en: Family with husband
ca: Família amb el marit

en: Family with parents
ca: Família amb els pares

en: Family with rada parents
ca: Família amb els pares de llet

en: Family with sealing parents
ca: Família amb pares de segellament

en: Family with spouse
ca: Família amb el cònjuge

en: Family with the most children
ca: Família amb més fills

en: Family with wife
ca: Família amb la dona

en: Fan chart
ca: Gràfic circular

en: Fan chart of %s
ca: Gràfic circular de %s

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Father
ca: Pare

en: Father: %s
ca: Pare: %s

en: Father’s age
ca: Edat del pare

en: Father’s family with %s
ca: Família per part de pare amb %s

en: Father’s family with an unknown individual
ca: Família paterna d’una persona desconeguda

en: Favorites
ca: Favorits

en: Female
ca: Dona

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
ca: Adoptada

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
ca: Nada

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
ca: Afillada

[ctx: Female pedigree]
en: Sealing
ca: Segellada

en: Females
ca: Dones

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: File successfully uploaded
ca: S’ha carregat correctament el fitxer

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Filename on server
ca: Nom del fitxer al servidor

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
ca: Els noms d’arxiu no poden contenir el caràcter «%s».

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
ca: Els noms d’arxiu no poden contenir l’extensió «%s».

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
ca: S’han trobat fitxers d’una versió anterior de webtrees. De vegades pot haver-hi risc de seguretat. Cal eliminar-los.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
ca: Els fitxers marcats amb %s són necessaris per a una correcta operativa i no es poden esborrar.

en: Filter
ca: Filtra

en: Find a fact or event
ca: Cerca un fet o esdeveniment

en: Find a family
ca: Cerca una família

en: Find a media object
ca: Cerca un objecte multimèdia

en: Find a place
ca: Cerca un indret

en: Find a repository
ca: Cerca un arxiu

en: Find a shared note
ca: Cerca una nota

en: Find a source
ca: Cerca una font

en: Find a special character
ca: Cerca un caràcter especial

en: Find all possible relationships
ca: Cerca tots els parentius possibles

en: Find an individual
ca: Cerca una persona

en: Find any relationship
ca: Cerca qualsevol parentiu

en: Find duplicates
ca: Cerca duplicats

en: Find other relationships
ca: Cerca altres parentius

en: Find relationships via ancestors
ca: Cerca parentiu a través dels avantpassats

en: Find the closest relationships
ca: Cerca els parents més propers

en: Find unrelated individuals
ca: Cerca persones desvinculades

en: Finland
ca: Finlàndia

en: First communion
ca: Primera comunió

en: First event
ca: Esdeveniment més antic

en: First record
ca: Primer registre

en: Fix name slashes and spaces
ca: Arranja barres i espais als noms

en: Flag
ca: Bandera

en: Flanders
ca: Flandes

en: Folder
ca: Directori

en: Folder name on server
ca: Nom del directori al servidor

en: Follow this link to verify your email address.
ca: Seguiu aquest enllaç per verificar la vostra adreça de correu electrònic.

en: Font
ca: Font dels caràcters

en: For example, if the GEDCOM file contains %1$s and webtrees expects to find %2$s in the media folder, then you would need to remove %3$s.
ca: Per exemple, si el fitxer GEDCOM conté %1$s i webtrees espera trobar-ne %2$s a la carpeta multimèdia, n'haureu de suprimir %3$s.

en: For example, if you specify a path length of 2, the individual will be able to see their grandson (child, child), their aunt (parent, sibling), their step-daughter (spouse, child), but not their first cousin (parent, sibling, child).
ca: Per exemple, si s’especifica una longitud de recorregut de 2, l’usuari podrà veure el seu nét (fill, filla), la seva tia (pares, germans), la seva fillastra (cònjuge, fills), però no el seu cosí germà (pares, germans, fills).

en: For help with genealogy questions contact %s.
ca: Per a qüestions genealògiques adreceu-vos a %s.

en: For technical support and information contact %s.
ca: Per a qüestions tècniques adreceu-vos a %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
ca: Per a qüestions tècniques i genealògiques adreceu-vos a %s.

en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
ca: Per als llocs amb més d’un arbre genealògic, aquesta opció us mostrarà en mostrarà una llista al menú principal, a les pàgines de cerca, etc.

en: Forgot password?
ca: Heu oblidat la contrasenya?

en: Format text and notes
ca: Donar format al text i notes

en: Fort Lauderdale, Florida, United States
ca: Fort Lauderdale, Florida, Estats Units

en: Foster child
ca: Fill adoptiu

en: Foster father
ca: Pare adoptiu

en: Foster mother
ca: Mare adoptiva

en: France
ca: França

en: Frankfurt am Main, Germany
ca: Frankfurt am Main, Alemanya

en: Freiburg, Germany
ca: Friburg, Alemanya

en: French
ca: Francès

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs i Antàrtiques Franceses

en: Frequently asked questions
ca: Preguntes més freqüents

en: Fresno, California, United States
ca: Fresno, Califòrnia, Estats Units

en: Fri
ca: Dv

en: Friday
ca: Divendres

en: Friend
ca: Amic/ga

en: From
ca: De

en: Fukuoka, Japan
ca: Fukuoka, Japó

en: GEDCOM errors
ca: Errors GEDCOM

en: GEDCOM file
ca: Fitxer Gedcom

[ctx: GENITIVE]
en: April
ca: Abril

[ctx: GENITIVE]
en: August
ca: Agost

[ctx: GENITIVE]
en: Brumaire
ca: Bromari

[ctx: GENITIVE]
en: December
ca: Desembre

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Hijjah
ca: Dhu-l-hijja

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
ca: Dhu-l-qada

[ctx: GENITIVE]
en: February
ca: Febrer

[ctx: GENITIVE]
en: Floreal
ca: Floral

[ctx: GENITIVE]
en: Frimaire
ca: Rufolari

[ctx: GENITIVE]
en: Heshvan
ca: Heixvan

[ctx: GENITIVE]
en: Iyar
ca: Iar

[ctx: GENITIVE]
en: January
ca: Gener

[ctx: GENITIVE]
en: July
ca: Juliol

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-awwal
ca: Jumada al-ula

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-thani
ca: Jumada al-àkhira

[ctx: GENITIVE]
en: June
ca: Juny

[ctx: GENITIVE]
en: Kislev
ca: Quisleu

[ctx: GENITIVE]
en: March
ca: Març

[ctx: GENITIVE]
en: May
ca: Maig

[ctx: GENITIVE]
en: Muharram
ca: Muhàrram

[ctx: GENITIVE]
en: Nissan
ca: Nisan

[ctx: GENITIVE]
en: Nivose
ca: Nivós

[ctx: GENITIVE]
en: November
ca: Novembre

[ctx: GENITIVE]
en: October
ca: Octubre

[ctx: GENITIVE]
en: Pluviose
ca: Pluviós

[ctx: GENITIVE]
en: Prairial
ca: Pradal

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-awwal
ca: Rabí al-àwwal

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-thani
ca: Rabí al-àkhir

[ctx: GENITIVE]
en: Rajab
ca: Ràjab

[ctx: GENITIVE]
en: Ramadan
ca: Ramadà

[ctx: GENITIVE]
en: Safar
ca: Sàfar

[ctx: GENITIVE]
en: September
ca: Setembre

[ctx: GENITIVE]
en: Shawwal
ca: Xawwal

[ctx: GENITIVE]
en: Sha’aban
ca: Xaban

[ctx: GENITIVE]
en: Shevat
ca: Xevat

[ctx: GENITIVE]
en: Tamuz
ca: Tammuz

[ctx: GENITIVE]
en: Thermidor
ca: Termidor

[ctx: GENITIVE]
en: Tishrei
ca: Tixrí

[ctx: GENITIVE]
en: Vendemiaire
ca: Vendemiari

[ctx: GENITIVE]
en: Ventose
ca: Ventós

[ctx: GENITIVE]
en: jours complementaires
ca: dies complementaris

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Gender
ca: Sexe

en: Gender icon on charts
ca: Icona de gènere als gràfics

en: Genealogy contact
ca: Contacte genealògic

en: Genealogy data
ca: Dades genealògiques

en: General
ca: Opcions generals

en: General search
ca: Recerca general

en: Generate sitemap files for search engines.
ca: Genera fitxers de mapa del lloc per als motors de recerca.

en: Generated by %s
ca: Generat per %s

en: Generation
ca: Generació

en: Generation
ca: Generació

en: Generations
ca: Generacions

en: Generations of ancestors
ca: Generacions d’ascendents

en: Geographic area
ca: Zona geogràfica

en: Geographic data
ca: Dades geogràfiques

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Get an API key from Google.
ca: Obteniu una clau API de Google.

en: Gila Valley, Arizona, United States
ca: Gila Valley, Arizona, Estats Units

en: Gilbert, Arizona, United States
ca: Gilbert, Arizona, Estats Units

en: Given name
ca: Nom

en: Given names
ca: Nom(s) de pila

en: Godchild
ca: Fillol/a

en: Goddaughter
ca: Fillola

en: Godfather
ca: Padrí

en: Godmother
ca: Padrina

en: Godparent
ca: Padrí/na

en: Godson
ca: Fillol

en: Google Maps™ preferences
ca: Preferències Google Maps™

en: Google allows a small number of anonymous map requests per day. If you need more than this, you will need a Google account and an API key.
ca: Google permet un petit nombre de sol·licituds anònimes diàries. Si en necessiteu més, us cal un compte de Google i una clau d'API.

en: Graduation
ca: Graduació

en: Grandparents
ca: Avis

en: Greatest age at death
ca: Més edat al morir

en: Greatest age between siblings
ca: Més diferència d’edat entre germans

en: Greece
ca: Grècia

en: Green Beam
ca: Raig verd

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Gregorian
ca: Gregorià

en: Grenada
ca: Granada

en: Guadalajara, Mexico
ca: Guadalajara, Mèxic

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guardian
ca: Tutor

en: Guatemala City, Guatemala
ca: Ciutat de Guatemala, Guatemala

en: Guayaquil, Ecuador
ca: Guayaquil, Equador

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Guyana
ca: Guaiana

en: Hair color
ca: Color del cabell

en: Haiti
ca: Haití

en: Halifax, Nova Scotia, Canada
ca: Halifax, Nova Escòcia, Canadà

en: Hamilton, New Zealand
ca: Hamilton, Nova Zelanda

en: Hartford, Connecticut, United States
ca: Hartford, Connecticut, Estats Units

en: He
ca: Ell

en: He died
ca: Morí el

en: He married
ca: Casat amb

en: He resided at
ca: Va viure a

en: He was born
ca: Nat el

en: He was buried
ca: Enterrat el

en: He was christened
ca: Varen batejar-lo

en: He was cremated
ca: Fou incinerat a

en: Head of household
ca: Cap

en: Header
ca: Capçalera

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew name
ca: Nom hebreu

en: Height
ca: Alçària

en: Hello %s…
ca: Hola %s …

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
ca: Hola %s…<br>Gràcies per enregistrar-vos.

en: Hello administrator…
ca: Hola Administrador …

en: Help
ca: Ajuda

en: Helsinki, Finland
ca: Helsinki, Finlàndia

en: Her occupation was
ca: Llur ofici era

en: Hermosillo, Mexico
ca: Hermosillo, Mèxic

en: Hide from everyone
ca: Oculta-ho a tot-hom

en: Highest population
ca: Població més alta

en: Highlighted image
ca: Imatge principal

en: Hijri
ca: Islàmic

en: His occupation was
ca: Llur ofici era

en: Historical facts
ca: Esdeveniments històrics

en: Hit counters
ca: Compta-visites

en: Holocaust
ca: Holocaustre

en: Home page
ca: Pàgina d’inici

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hourglass chart
ca: Rellotge de sorra

en: Hourglass chart of %s
ca: Rellotge de sorra de %s

en: Household
ca: Casa

en: Houston, Texas, United States
ca: Houston, Texas, Estats Units

en: How much recursion to use when searching for relationships
ca: Nivell de recursivitat a utilitzar en la recerca de parentiu

en: Hungary
ca: Hongria

en: Husband
ca: Espòs

en: Husband’s age
ca: Edat del marit

en: Hybrid
ca: Híbrid

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
ca: Abril

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
ca: Agost

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Brumaire
ca: Bromari

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
ca: Desembre

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Hijjah
ca: Dhu-l-hijja

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Qi’dah
ca: Dhu-l-qada

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
ca: Febrer

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Floreal
ca: Floral

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Frimaire
ca: Rufolari

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Heshvan
ca: Heixvan

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Iyar
ca: Iar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
ca: Gener

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
ca: Juliol

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-awwal
ca: Jumada al-ula

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-thani
ca: Jumada al-àkhira

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
ca: Juny

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Kislev
ca: Quisleu

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
ca: Març

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
ca: Maig

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Muharram
ca: Muhàrram

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nissan
ca: Nisan

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nivose
ca: Nivós

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
ca: Novembre

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
ca: Octubre

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Pluviose
ca: Pluviós

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Prairial
ca: Pradal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-awwal
ca: Rabí al-àwwal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-thani
ca: Rabí al-àkhir

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rajab
ca: Ràjab

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ramadan
ca: Ramadà

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Safar
ca: Sàfar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
ca: Setembre

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shawwal
ca: Xawwal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sha’aban
ca: Xaban

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shevat
ca: Xevat

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tamuz
ca: Tammuz

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Thermidor
ca: Termidor

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tishrei
ca: Tixrí

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Vendemiaire
ca: Vendemiari

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ventose
ca: Ventós

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: jours complementaires
ca: dies complementaris

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Icon
ca: Icona

en: Idaho Falls, Idaho, United States
ca: Idaho Falls, Idaho, Estats Units

en: Identification number
ca: Número d’identificador

en: If a visitor to the website has not selected a preferred language in their browser preferences, or they have selected an unsupported language, then this language will be used. Typically this applies to search engines.
ca: Si un visitant del lloc no ha especificat un idioma de preferència en la seva configuració del navegador, o ha especificat un idioma no disponible, llavors aquest és l’idioma a d’utilitzar. Normalment, aquest valor s’aplica als motors de cerca.

en: If an administrator creates a user account, the verification email is not sent, and the email must be verified manually.
ca: Si un administrador crea un compte d’usuari, el correu electrònic de verificació no s’envia i ha d’ésser verificat manualment.

en: If an individual does not have a surname, no slashes are needed: <%s>Jón Einarsson<%s>
ca: Si una persona no té congnom, no calen les barres: <%s>Jón Einarsson<%s>

en: If an individual has two separate surnames, both should be enclosed by slashes: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>
ca: Si una persona té dos cognoms diferents, tots dos han d’anar entre barres: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>

en: If an individual was known by a nickname which is not part of their formal name, it should be enclosed by quotation marks. For example, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.
ca: Si un individu era conegut per un sobrenom que no és part del seu nom formal, ha de ser tancat entre cometes. Per exemple, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.

en: If an individual was not known by their first given name, the preferred name should be indicated with an asterisk: <%s>John Paul* /Smith/<%s>
ca: Si un individu no era conegut pel seu primer nom de pila, el nom de preferència s’han d’indicar amb un asterisc:<%s>Joan Pau* /Smith/<%s>

en: If the surname is unknown, use empty slashes: <%s>Mary //<%s>
ca: Si es desconeix el cognom, cal posar-hi barres buides: <%s> Mary //<%s>

en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
ca: Si aquesta persona té qualsevol altre esdeveniment que la defunció, l’enterrament o cremació més recent que aquest nombre d’anys, és considerada com «viva». A aquest fi les dates de naixement dels fills són considerats com a tals esdeveniments.

en: If two family trees use the same media folder, then they will be able to share media files. If they use different media folders, then their media files will be kept separate.
ca: Si dos arbres genealògics utilitzen la mateixa carpeta multimèdia, podran compartir fitxers multimèdia. Si utilitzen carpetes diferents, els seus fitxers es mantindran separats.

en: If visitors can not see the family tree, they will not be able to sign up for an account. You will need to add their account manually.
ca: Si els visitants no poden veure l'arbre genealògic, no poden sol·licitar accés. Us caldrà donar-los d'alta manualment.

en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
ca: Si us preocupa que els usuaris puguin pujar imatges inapropiades, podeu limitar les càrregues dels multimèdia als administradors solament.

en: If you are the website administrator, you should check that:
ca: Si sou l’administrador del lloc web, heu de comprovar que:

en: If you cannot resolve the problem yourself, you can ask for help on the forums at <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.
ca: Si no podeu resoldre el problema, podeu demanar ajuda als fòrums de <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.

en: If you created this GEDCOM file using genealogy software that omits spaces when splitting long lines, then select this option to reinsert the missing spaces.
ca: Si heu creat aquest fitxer GEDCOM utilitzant programari de genealogia que omet espais en dividir les línies llargues, seleccioneu aquesta opció per tornar a inserir els espais perduts.

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
ca: Si us interessa, simplement esborreu aquest missatge.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
ca: Si teniu un gran nombre d’indrets inactius, generar la llista pot resultar molt lent.

en: If you have a large number of media files, you can organize them into folders and subfolders.
ca: Si teniu un gran nombre de fitxers multimèdia, podeu organitzar-los en carpetes i subcarpetes.

en: If you have created media objects in webtrees, and have subsequently edited this GEDCOM file using genealogy software that deletes media objects, then select this option to merge the current media objects with the new GEDCOM file.
ca: Si heu creat objectes multimèdia a webtrees i heu editat el GEDCOM fora de línia utilitzant un programa que n’elimina, llavors marqueu aquesta casella per fusionar els objectes multimèdia actuals amb el nou GEDCOM.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
ca: Si amagueu un bloc buit no podreu canviar-ne la configuració fins que no torni a ésser visible perquè torna a haver-hi quelcom.

en: If you select a different folder, you must also move all files (except config.ini.php, index.php, and .htaccess) from the existing folder to the new folder.
ca: Si seleccioneu una altra carpeta, us caldrà moure tots els fitxers (excepte config.ini.php, index.php i .htaccess.) de la carpeta existent a la nova.

en: If you select a different folder, you must also move any media files from the existing folder to the new one.
ca: Si seleccioneu una carpeta diferent, també heu de moure els fitxers multimèdia de la carpeta existent a la nova.

en: If you show living individuals to visitors, all other privacy restrictions are ignored. Do this only if all the data in your tree is public.
ca: Si permeteu que es puguin mostrar persones vives, s'ignoraran totes les altres restriccions de privadesa. Feu això únicament si totes les dades del vostre arbre son públiques.

en: If you try to exceed these limits, you may experience server time-outs and blank pages.
ca: Si intenteu superar aquests límits, és possible que us troveu amb excessos de temps al servidor i pàgines en blanc.

en: If you use one of the following tracking and analytics services, webtrees can add the tracking codes automatically.
ca: Si utilitzeu un dels següents serveis de seguiment i anàlisi, webtrees pot afegir els codis de seguiment automàticament.

en: If your server’s security policy permits it, you will be able to request increased memory or CPU time using the webtrees administration page. Otherwise, you will need to contact your server’s administrator.
ca: Si la política de seguretat del servidor ho permet, podeu demanar un augment de memòria o temps de CPU amb la pàgina d’administració del webtrees. En cas contrari, haureu de posar-vos en contacte amb l’administrador del servidor.

en: If your website can be reached using more than one URL, such as <b>http://www.example.com/webtrees/</b> and <b>http://webtrees.example.com/</b>, you can specify the preferred URL. Requests for the other URLs will be redirected to the preferred one.
ca: Si al lloc es pot utilitzar més d’un URL, com <b>http://www.exemple.com/webtrees/</b> i <b>http://webtrees.exemple.com/</b>, podeu especificar l’adreça preferida. Les sol·licituds a els altres URL seràn redirigides a la preferida.

en: Image dimensions
ca: Dimensions de la imatge

en: Images without watermarks
ca: Imatges sense marca d’aigua

en: Immigration
ca: Immigració

en: Import
ca: Importa

en: Import a GEDCOM file
ca: Importa un fitxer GEDCOM

en: Import all places from a family tree
ca: Importa tots els indrets d’un arbre genealògic

en: Import preferences
ca: Opcions d'importació

en: In a family tree, each record has an internal reference number (called an “XREF”) such as “F123” or “R14”.
ca: En un arbre genealògic, cada registre té un número de referència intern (anomenat "XREF") per exemple "F123" o "R14".

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use a non-Latin alphabet such as Hebrew, Greek, Russian, Chinese, or Arabic to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name using the Latin alphabet. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Romanized”, it is not restricted to containing only characters based on the Latin alphabet. This might be of use with Japanese names, where three different alphabets may occur.
ca: En moltes cultures s’acostuma a tenir un nom tradicional escrit en els caràcters tradicionals i també una versió llatinizada del nom tal com s’escriu o es pronuncia en els idiomes basats en l’alfabet llatí, com l’anglès.<br><br>Si preferiu utilitzar un alfabet no llatí com l’hebreu, grec, rus, xinès o àrab per introduir el nom en els camps de nom estàndard, podeu emprar aquest camp per introduir el mateix nom utilitzant l’alfabet llatí. Ambdues versions del nom apareixeràn a llistes i taules.<br><br>Malgrat que aquest camp s’anomena «Llatinitzada», no es limita a contenir només caràcters basats en l’alfabet llatí. Podria ser d’utilitat amb els noms japonesos, on poden coincidir tres alfabets diferents.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use the Latin alphabet to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name in the non-Latin alphabet such as Greek, Hebrew, Russian, Arabic, or Chinese. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Hebrew”, it is not restricted to containing only Hebrew characters.
ca: En moltes cultures s’acostuma a tenir un nom tradicional escrit en els caràcters tradicionals i també una versió llatinizada del nom tal com s’escriu o es pronuncia en els idiomes basats en l’alfabet llatí, com l’anglès.<br><br>Si preferiu utilitzar l’alfabet per entrar el nom als camps de nom estàndard, podeu fer servir aquest camp per entrar el mateix nom en alfabets diferents del llatí com l’hebreu, grec, rus, xinès o àrab. Ambdues versions del nom apareixeràn a llistes i taules.<br><br>Malgrat que aquest camp s’anomena «Hebreu», no es limita a contenir només caràcters basats en l’alfabet hebreu.

en: In some calendars, days start at midnight. In other calendars, days start at sunset. The conversion process does not take account of the time, so for any event that occurs between sunset and midnight, the conversion between these types of calendar will be one day out.
ca: En alguns calendaris els dies comencen a partir de la mitjanit, en altres al capvespre. El procés de conversió no té en compte l’hora, així que per a qualsevol esdeveniment que es produeix entre el capvespre i la mitjanit, la conversió entre aquests tipus de calendari serà un dia cap endavant.

en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
ca: En alguns països, les lleis de privadesa són aplicables no només a les persones que viuen, sinó també a aquells que han mort recentment. Aquesta opció us permetrà ampliar les normes de privadesa de persones vives a les que han nascut o han mort dins d’un nombre determinat d’anys. Per desactivar aquesta funció, deixeu aquests valors buits.

en: In this month…
ca: Aquest mes…

en: In this year…
ca: Enguany…

en: Include fully matched places
ca: Inclou-hi indrets que coincideixin completament

en: Include individuals with “%s” as a married name
ca: Inclou-hi persones amb «%s» com a cognom de casada

en: Include media (automatically zips files)
ca: Inclou-hi multimèdia (comprimeix automàticament els fitxers)

en: Include subfolders
ca: Inclou els subdirectoris

en: Include the individual’s immediate family
ca: Incloure els familiars directes de la persona

en: India
ca: Índia

en: Indianapolis, Indiana, United States
ca: Indianapolis, Indiana, Estats Units

en: Individual
ca: Persona

en: Individual 1
ca: Persona 1

en: Individual 2
ca: Persona 2

en: Individual distribution
ca: Distribució de persones

en: Individual distribution chart
ca: Gràfic de distribució de persones

en: Individual list
ca: Llista de Persones

en: Individual pages
ca: Pàgines individuals

en: Individual record
ca: Registre personal

en: Individual who lived the longest
ca: Persona que ha viscut més temps

en: Individuals
ca: Persones

en: Individuals with sources
ca: Persones amb fonts

en: Individuals with surname %s
ca: Persones amb cognom %s

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Installation folder
ca: Directori d’instal·lació

en: Interactive tree
ca: Arbre interactiu

en: Interactive tree of %s
ca: Arbre interactiu de %s

en: Internal messaging
ca: Missatgeria interna

en: Internal messaging with emails
ca: Missatgeria interna amb correu electrònic

en: Interred
ca: Enterrat

en: Invalid GEDCOM file - no header record found.
ca: Fitxer GEDCOM no vàlid - no es localitza el registre de capçalera.

en: Invalid GEDCOM format
ca: Format GEDCOM invàlid

en: Invalid date
ca: Data no vàlida

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
ca: Per descarregar i instal·lar l’actualització poden caldre alguns minuts . Paciència.

en: Italy
ca: Itàlia

en: Japan
ca: Japó

en: Jewish
ca: Jueu

en: Johannesburg, South Africa
ca: Johannesburg, Sud-Àfrica

en: Jordan
ca: Jordània

en: Jordan River, Utah, United States
ca: Riu Jordà, Utah, Estats Units

en: Journal
ca: Agenda

en: Julian
ca: Julià

en: Kansas City, Missouri, United States
ca: Kansas City, Missouri, Estats Units

en: Keep
ca: Conserva

en: Keep link in list
ca: Manté l’enllaç a la llista

en: Keep media objects
ca: Conserva els objectes multimèdia

en: Keep the existing “last change” information
ca: Conserva la informació existent de la "darrera modificació"

en: Keyword examples
ca: Exemples de paraules clau

en: Kiev, Ukraine
ca: Kíev, Ucraïna

en: Kona, Hawaii, United States
ca: Kona, Hawaii, Estats Units

en: Korea
ca: República de Corea

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: LDS baptism
ca: Bateig mormó

en: LDS child sealing
ca: Segellament mormó del fill

en: LDS confirmation
ca: Confirmació mormona

en: LDS endowment
ca: Investidura mormona

en: LDS ordinance codes in chart boxes
ca: Codis rituals mormons a les caixes dels gràfics

en: LDS spouse sealing
ca: Segellament mormó del cònjuge

en: LDS temple
ca: Temple mormó

[ctx: LOCATIVE]
en: April
ca: Abril

[ctx: LOCATIVE]
en: August
ca: Agost

[ctx: LOCATIVE]
en: Brumaire
ca: Bromari

[ctx: LOCATIVE]
en: December
ca: Desembre

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
ca: Dhu-l-hijja

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
ca: Dhu-l-qada

[ctx: LOCATIVE]
en: February
ca: Febrer

[ctx: LOCATIVE]
en: Floreal
ca: Floral

[ctx: LOCATIVE]
en: Frimaire
ca: Rufolari

[ctx: LOCATIVE]
en: Heshvan
ca: Heixvan

[ctx: LOCATIVE]
en: Iyar
ca: Iar

[ctx: LOCATIVE]
en: January
ca: Gener

[ctx: LOCATIVE]
en: July
ca: Juliol

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-awwal
ca: Jumada al-ula

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-thani
ca: Jumada al-àkhira

[ctx: LOCATIVE]
en: June
ca: Juny

[ctx: LOCATIVE]
en: Kislev
ca: Quisleu

[ctx: LOCATIVE]
en: March
ca: Març

[ctx: LOCATIVE]
en: May
ca: Maig

[ctx: LOCATIVE]
en: Muharram
ca: Muhàrram

[ctx: LOCATIVE]
en: Nissan
ca: Nisan

[ctx: LOCATIVE]
en: Nivose
ca: Nivós

[ctx: LOCATIVE]
en: November
ca: Novembre

[ctx: LOCATIVE]
en: October
ca: Octubre

[ctx: LOCATIVE]
en: Pluviose
ca: Pluviós

[ctx: LOCATIVE]
en: Prairial
ca: Pradal

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
ca: Rabí al-àwwal

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-thani
ca: Rabí al-àkhir

[ctx: LOCATIVE]
en: Rajab
ca: Ràjab

[ctx: LOCATIVE]
en: Ramadan
ca: Ramadà

[ctx: LOCATIVE]
en: Safar
ca: Sàfar

[ctx: LOCATIVE]
en: September
ca: Setembre

[ctx: LOCATIVE]
en: Shawwal
ca: Xawwal

[ctx: LOCATIVE]
en: Sha’aban
ca: Xaban

[ctx: LOCATIVE]
en: Shevat
ca: Xevat

[ctx: LOCATIVE]
en: Tamuz
ca: Tammuz

[ctx: LOCATIVE]
en: Thermidor
ca: Termidor

[ctx: LOCATIVE]
en: Tishrei
ca: Tixrí

[ctx: LOCATIVE]
en: Vendemiaire
ca: Vendemiari

[ctx: LOCATIVE]
en: Ventose
ca: Ventós

[ctx: LOCATIVE]
en: jours complementaires
ca: dies complementaris

en: Laie, Hawaii, United States
ca: Laie, Hawaii, Estats Units

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: Language
ca: Idioma

en: Languages
ca: Idiomes

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
ca: Grans sistemes (50000 persones): 64-128MB, 40-80 segons

en: Largest families
ca: Famílies més nombroses

en: Largest number of grandchildren
ca: Més nombre de néts

en: Las Vegas, Nevada, United States
ca: Las Vegas, Nevada, Estats Units

en: Last change
ca: Darrera modificació

en: Last email reminder was sent
ca: El darrer correu electrònic recordatori fou enviat

en: Last event
ca: Esdeveniment més recent

en: Last signed in
ca: Darrer accés

en: Latest birth
ca: Darrer naixement

en: Latest birth year
ca: Natalici més recent

en: Latest death
ca: Darrera defunció

en: Latest death year
ca: Defunció més recent

en: Latest divorce
ca: Darrer divorci

en: Latest marriage
ca: Darrer casament

en: Latitude
ca: Latitud

en: Latvia
ca: Latònia

en: Layout
ca: Disposició

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
ca: Deixeu la contrasenya en blanc si voleu conservar l’actual.

en: Leave this blank to use the default value.
ca: Si deixeu aquesta opció en blanc, es prendrà el valor per defecte.

en: Leaves
ca: Fulles

en: Lebanon
ca: Líban

en: Legatee
ca: Legatari/a

en: Length of marriage
ca: Durada del matrimoni

en: Level
ca: Nivell

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: Lifespan
ca: Longevitat

en: Lifespans
ca: Longevitats

en: Lima, Peru
ca: Lima, Perú

en: Link the user account to an individual.
ca: Enllaça el compte d'usuari a una persona.

en: Link this individual to an existing family as a child
ca: Vinculeu aquesta persona a una família existent com a fill/a

en: Link this media object to a family
ca: Vinculeu aquest objecte multimèdia a una família

en: Link this media object to a source
ca: Vinculeu aquest objecte multimèdia a una font

en: Link this media object to an individual
ca: Vinculeu aquest objecte multimèdia a una persona

en: Link this user to an individual in the family tree.
ca: Vinculeu aquest usuari a una persona de l'arbre genealògic.

en: Link to an existing media object
ca: Vinculeu-hi un objecte multimèdia existent

en: Linked database ID
ca: ID de la base de dades vinculada

en: Links
ca: Enllaços

en: List
ca: Llista

en: Lists
ca: Llistes

en: Lithuania
ca: Lituana

en: Living
ca: Persona viva

en: Living individuals
ca: Gent viva

en: Loading…
ca: Carregant…

en: Local files
ca: Fitxers locals

en: Location
ca: Ubicació

en: Location not removed: this location contains sub-locations
ca: Ubicació no esborrada perquè en té altres de subordinades

en: Lodger
ca: Hoste

en: Logan, Utah, United States
ca: Logan, Utah, Estats Units

en: London, England
ca: Londres, Angleterra

en: Long lists of individuals with the same surname can be broken into smaller sub-lists according to the first letter of the individual’s given name.<br><br>This option determines when sub-listing of surnames will occur. To disable sub-listing completely, set this option to zero.
ca: Les llistes molt llargues de persones amb el mateix cognom poden dividir-se en petites sots-llistes ordenades per la inicial del nom de pila.<br><br>Aquesta opció determina a partir de quin nombre cal fer-ho. Per desactivar completament les sots-llistes, poseu aquesta opció a zero.

en: Longest marriage
ca: Matrimoni més durador

en: Longitude
ca: Longitud

en: Los Angeles, California, United States
ca: Los Angeles, Califòrnia, Estats Units

en: Lost password request
ca: Renoveu la contrasenya perduda

en: Louisville, Kentucky, United States
ca: Louisville, Kentucky, Estats Units

en: Lowest population
ca: Població més baixa

en: Lubbock, Texas, United States
ca: Lubbock, Texas, Estats Units

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
ca: cosí %s è

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
ca: Adoptat per ambdós pares

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
ca: Adoptat pel pare

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
ca: Adoptat per la mare

[ctx: MALE]
en: Also known as
ca: També conegut com

[ctx: MALE]
en: Attendant
ca: Assitent

[ctx: MALE]
en: Attending
ca: Present

[ctx: MALE]
en: Buyer
ca: Comprador

[ctx: MALE]
en: Civil registrar
ca: Registrador Civil

[ctx: MALE]
en: Employee
ca: Empleat

[ctx: MALE]
en: Employer
ca: Patrò

[ctx: MALE]
en: Friend
ca: Amic

[ctx: MALE]
en: Guardian
ca: Tutor

[ctx: MALE]
en: Informant
ca: Declarant

[ctx: MALE]
en: Interred
ca: Enterrat

[ctx: MALE]
en: Lodger
ca: Hoste

[ctx: MALE]
en: Never married
ca: Mai casat

[ctx: MALE]
en: Not married
ca: No casat

[ctx: MALE]
en: Nurse
ca: Infermer

[ctx: MALE]
en: Owner
ca: Propietari

[ctx: MALE]
en: Registry officer
ca: Oficial del Registre

[ctx: MALE]
en: Seller
ca: Venedor

[ctx: MALE]
en: Servant
ca: Criat

[ctx: MALE]
en: Slave
ca: Esclau

[ctx: MALE]
en: Ward
ca: Pupil

[ctx: MALE]
en: adopted name
ca: nom d’adoptat

[ctx: MALE]
en: also known as
ca: també conegut com

[ctx: MALE]
en: birth name
ca: nascut

[ctx: MALE]
en: change of name
ca: canvi de nom

[ctx: MALE]
en: died
ca: difunt el

[ctx: MALE]
en: eighth cousin
ca: cosí 8è

[ctx: MALE]
en: eleventh cousin
ca: cosí 11è

[ctx: MALE]
en: estate name
ca: nom d’estadant

[ctx: MALE]
en: ex-partner
ca: ex-marit

[ctx: MALE]
en: fifteenth cousin
ca: cosí 15è

[ctx: MALE]
en: fifth %s
ca: %s cinquè

[ctx: MALE]
en: fifth cousin
ca: cosí 5è

[ctx: MALE]
en: first %s
ca: %s primer

[ctx: MALE]
en: first cousin
ca: cosí germà

[ctx: MALE]
en: fourteenth cousin
ca: cosí 14è

[ctx: MALE]
en: fourth %s
ca: %s quart

[ctx: MALE]
en: fourth cousin
ca: cosí quart

[ctx: MALE]
en: immigration name
ca: nom d’immigrat

[ctx: MALE]
en: married
ca: casat amb

[ctx: MALE]
en: married name
ca: nom de casat

[ctx: MALE]
en: ninth cousin
ca: cosí 9è

[ctx: MALE]
en: partner
ca: parella

[ctx: MALE]
en: religious name
ca: nom religiós

[ctx: MALE]
en: second %s
ca: %s segon

[ctx: MALE]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: MALE]
en: seventh cousin
ca: cosí 7è

[ctx: MALE]
en: sixth cousin
ca: cosí 6è

[ctx: MALE]
en: tenth cousin
ca: cosí 10è

[ctx: MALE]
en: third %s
ca: %s tercer

[ctx: MALE]
en: third cousin
ca: cosí tercer

[ctx: MALE]
en: thirteenth cousin
ca: cosí 13è

[ctx: MALE]
en: twelfth cousin
ca: cosí 12è

[ctx: MALE]
en: was born
ca: nat el

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Madrid, Spain
ca: Madrid, Espanya

en: Magazine
ca: Revista

en: Mailing name
ca: Nom de correu

en: Mailto link
ca: Enllaç per correu electrònic

en: Main section blocks
ca: Blocs de la Secció Principal

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Male
ca: Home

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
ca: Adoptat

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
ca: Nat

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
ca: Afillat

[ctx: Male pedigree]
en: Sealing
ca: Segellat

en: Males
ca: Homes

en: Manage family trees
ca: Gestió d'arbres genealògics

en: Manage media
ca: Gestió de multimèdia

en: Manage the links
ca: Gestiona els enllaços

en: Manager
ca: Gestor

en: Managers
ca: Gestors

en: Manaus, Brazil
ca: Manaus, Brasil

en: Manhattan, New York, United States
ca: Manhattan, Nova York, Estats Units

en: Manila, Philippines
ca: Manila, Filipines

en: Manti, Utah, United States
ca: Manti, Utah, Estats Units

en: Manuscript
ca: Manuscrit

en: Many genealogy programs create GEDCOM files with custom tags, and webtrees understands most of them. When unrecognized tags are found, this option lets you choose whether to ignore them or display a warning message.
ca: Alguns programes de genealogia creen fitxers GEDCOM amb etiquetes personalitzades i webtrees les entén quasi totes. Però quan es troben etiquetes no reconegudes, aquesta opció us permet escollir entre no fer-ne cas o mostrar-vos un missatge d’advertència.

en: Many mail servers require that the sending server identifies itself correctly, using a valid domain name.
ca: Molts servidors de correu requereixen que el servidor remitent s’identifiqui correctament amb un nom de domini vàlid.

en: Map
ca: Mapa

en: Markdown is a simple system of formatting, used on websites such as Wikipedia. It uses unobtrusive punctuation characters to create headings and sub-headings, bold and italic text, lists, tables, etc.
ca: Markdown és un llenguatge de marques lleuger utilitzat en llocs web com Wikipedia. Utilitza signes de puntuació discrets per crear títols i subtítols, text en negreta i cursiva, llistes, taules, etc.

en: Marriage
ca: Enllaç

en: Marriage banns
ca: Amonestacions

en: Marriage beginning status
ca: Situació del inici del matrimoni

en: Marriage bond
ca: Compromís matrimonial

en: Marriage by country
ca: Per país de casament

en: Marriage contract
ca: Capítols matrimonials

en: Marriage date range end
ca: Final del lapse de data de casament

en: Marriage date range start
ca: Inici del lapse de data de casament

en: Marriage ending status
ca: Situació de la dissolució matrimonial

en: Marriage intention
ca: Petició de matrimoni

en: Marriage license
ca: Llicència de matrimoni

en: Marriage of a brother
ca: Casament d’un germà

en: Marriage of a child
ca: Casament d’un/a fill/a

en: Marriage of a daughter
ca: Casament d’una filla

en: Marriage of a father
ca: Casament del pare

en: Marriage of a grandchild
ca: Casament d’un/a nét/a

en: Marriage of a granddaughter
ca: Casament d’una néta

en: Marriage of a grandson
ca: Casament d’un nét

en: Marriage of a half-brother
ca: Casament d’un germanastre

en: Marriage of a half-sibling
ca: Casament d’un/a germanastre/a

en: Marriage of a half-sister
ca: Casament d’una germanastra

en: Marriage of a mother
ca: Casament de la mare

en: Marriage of a parent
ca: Casament del pare/mare

en: Marriage of a sibling
ca: Casament d’un/a germà/na

en: Marriage of a sister
ca: Casament d’una germana

en: Marriage of a son
ca: Casament d’un fill

en: Marriage of parents
ca: Casament dels pares

en: Marriage place contains
ca: L’indret de casament conté

en: Marriage places
ca: Indrets de casament

en: Marriage settlement
ca: Compromís matrimonial

en: Marriage status
ca: Situació matrimonial

en: Marriage type unknown
ca: Tipus de casament desconegut

en: Marriages
ca: Casaments

en: Marriages by century
ca: Casaments per centúries

en: Married name
ca: Nom de casada

en: Married surname
ca: Cognom de casada

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Masquerade as this user
ca: Fer-se passar per aquest usuari

en: Match both upper and lower case letters.
ca: Correlacionar les lletres majúscules i minúscules.

en: Match calendar
ca: Calendari

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
ca: Coincidint exactament amb el tex, fins i tot entremig d’una paraula.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
ca: Coincidint exactament amb el text, llevat que sigui entremig d’una paraula.

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Maximum descendancy generations
ca: Màxim de generacions de descendents

en: Maximum number of surnames on individual list
ca: Màxim nombre de cognoms a la llista de persones

en: Maximum pedigree generations
ca: Màxim de generacions a l’arbre genealògic

en: Maximum upload size:
ca: Volum màxim a carregar:

en: Medford, Oregon, United States
ca: Medford, Oregon, Estats Units

en: Media
ca: Multimèdia

en: Media contains
ca: Contingut multimèdia

en: Media file
ca: Fitxer multimèdia

en: Media file to upload
ca: Fitxer multimèdia a carregar

en: Media filenames will be prefixed by %s.
ca: Els noms de fitxers multimèdia portaran el prefix %s.

en: Media files
ca: Fitxers multimèdia

en: Media folder
ca: Carpeta multimèdia

en: Media folders
ca: Carpetes multimèdia

en: Media object
ca: Objecte multimèdia

en: Media objects
ca: Objectes Multimèdia

en: Media objects found
ca: Objectes Multimèdia

en: Media objects per page
ca: Objectes multimèdia per pàgina

en: Media type
ca: Tipus multimèdia

en: Medical
ca: Metge

en: Medical condition
ca: Condició mèdica

en: Mediterranio
ca: Mediterrània

en: Medium systems (5,000 individuals): 32–64 MB, 20–40 seconds
ca: Sistemes mitjans (5000 persones): 32-64MB, 20-40 segons

en: Melbourne, Australia
ca: Melbourne, Austràlia

en: Member
ca: Membre

en: Memory limit
ca: Llindar de memòria

en: Memphis, Tennessee, United States
ca: Memphis, Tennessee, Estats Units

en: Menu
ca: Menú

en: Menus
ca: Menús

en: Mercury
ca: Mercuri

en: Merge
ca: Fusiona

en: Merge family trees
ca: Fusiona arbres genealògics

en: Merge records
ca: Fusiona registres

en: Merida, Mexico
ca: Merida, Mèxic

en: Mesa, Arizona, United States
ca: Mesa, Arizona, Estats Units

en: Message
ca: Missatge

en: Messages
ca: Missatges

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Mexico City, Mexico
ca: Ciutat de Mèxic, Mèxic

en: Microfiche
ca: Microfitxa

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Middle East
ca: Orient Mitjà

en: Midnight
ca: Mitjanit

en: Military
ca: Militar

en: Military service
ca: Servei militar

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
ca: Els factors màxim i mínim de zoom per al mapa Google. Un 1 és el mapa complert, 15 un edifici específic. Penseu que el 15 solament és disponible en algunes àrees.

en: Missing data
ca: Dades faltants

en: Moderate pending changes
ca: Superviseu els canvis pendents

en: Moderator
ca: Supervisor

en: Moderators
ca: Supervisors

en: Module
ca: Mòdul

en: Module administration
ca: Administració de mòduls

en: Modules
ca: Mòduls

en: Moldova
ca: República de Moldàvia

en: Mon
ca: Dl

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Monday
ca: Dilluns

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Monterrey, Mexico
ca: Monterrey, Mèxic

en: Montevideo, Uruguay
ca: Montevideo, Uruguai

en: Month
ca: Mes

en: Month of birth
ca: Mes de naixement

en: Month of birth of first child in a relation
ca: Mes de naixement del primer fill/a en una relació

en: Month of death
ca: Mes de defunció

en: Month of first marriage
ca: Mes del primer casament

en: Month of marriage
ca: Mes de casament

en: Month:
ca: Mes:

en: Monticello, Utah, United States
ca: Monticello, Utah, Estats Units

en: Montreal, Quebec, Canada
ca: Montreal, Quebec, Canadà

en: More news articles
ca: Més articles nous

en: Morocco
ca: Marroc

en: Most SMTP servers require a password.
ca: La majoria de servidors SMTP requereixen una contrasenya.

en: Most common surnames
ca: Cognoms més habituals

en: Most servers do not use secure connections.
ca: La majoria dels servidors no utilitzen connexions segures.

en: Most sites are configured to use localhost. This means that your database runs on the same computer as your web server.
ca: La majoria dels llocs estan configurats per utilitzar localhost. Això vol dir que la base de dades s’executa al mateix equip que el servidor web.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
ca: La majoria dels llocs estan configurats per utilitzar el valor per defecte de 3306.

en: Most viewed pages
ca: Pàgines més visitades

en: Mother
ca: Mare

en: Mother: %s
ca: Mare: %s

en: Mother’s age
ca: Edat de la mare

en: Mother’s family with %s
ca: Família per part de mare amb %s

en: Mother’s family with an unknown individual
ca: Família materna d’una persona desconeguda

en: Mount Timpanogos, Utah, United States
ca: Mount Timpanogos, Utah, Estats Units

en: Move down
ca: Desplaça avall

en: Move left
ca: Mou a l’esquerra

en: Move right
ca: Mou a la dreta

en: Move up
ca: Desplaça amunt

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Multiple marriages
ca: Múltiples matrimonis

en: My account
ca: El meu compte

en: My family tree
ca: El meu arbre genealògic

en: My individual record
ca: El meu registre

en: My page
ca: La meva pàgina

en: My pages
ca: Les meves pàgines

en: My pedigree
ca: El meu arbre

en: MySQL gave the error: %s
ca: MySQL va donar l’error: %s

en: MySQL variables
ca: Variables MySQL

en: Myanmar
ca: Birmània

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
ca: Abril

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
ca: Agost

[ctx: NOMINATIVE]
en: Brumaire
ca: Bromari

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
ca: Desembre

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
ca: Dhu-l-hijja

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
ca: Dhu-l-qada

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
ca: Febrer

[ctx: NOMINATIVE]
en: Floreal
ca: Floral

[ctx: NOMINATIVE]
en: Frimaire
ca: Rufolari

[ctx: NOMINATIVE]
en: Heshvan
ca: Heixvan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Iyar
ca: Iar

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
ca: Gener

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
ca: Juliol

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-awwal
ca: Jumada al-ula

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-thani
ca: Jumada al-àkhira

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
ca: Juny

[ctx: NOMINATIVE]
en: Kislev
ca: Quisleu

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
ca: Març

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
ca: Maig

[ctx: NOMINATIVE]
en: Muharram
ca: Muhàrram

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nissan
ca: Nisan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nivose
ca: Nivós

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
ca: Novembre

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
ca: Octubre

[ctx: NOMINATIVE]
en: Pluviose
ca: Pluviós

[ctx: NOMINATIVE]
en: Prairial
ca: Pradal

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
ca: Rabí al-àwwal

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-thani
ca: Rabí al-àkhir

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rajab
ca: Ràjab

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ramadan
ca: Ramadà

[ctx: NOMINATIVE]
en: Safar
ca: Sàfar

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
ca: Setembre

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shawwal
ca: Xawwal

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sha’aban
ca: Xaban

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shevat
ca: Xevat

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tamuz
ca: Tammuz

[ctx: NOMINATIVE]
en: Thermidor
ca: Termidor

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tishrei
ca: Tixrí

[ctx: NOMINATIVE]
en: Vendemiaire
ca: Vendemiari

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ventose
ca: Ventós

[ctx: NOMINATIVE]
en: jours complementaires
ca: dies complementaris

en: Name
ca: Nom

en: Name contains
ca: El nom conté

en: Name in Hebrew
ca: Nom en hebreu

en: Name prefix
ca: Pefix del nom

en: Name suffix
ca: Suffix del nom

en: Names
ca: Noms

en: Namesake
ca: Homònim

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Nanny
ca: Mainadera

en: Narrative description
ca: Descripció narrativa

en: Nashville, Tennessee, United States
ca: Nashville, Tennessee, Estats Units

en: Nationality
ca: Nacionalitat

en: Naturalization
ca: Nacionalització

en: Nauvoo (new), Illinois, United States
ca: Nauvoo (nova), Illinois, Estats Units

en: Nauvoo (original), Illinois, United States
ca: Nauvoo (original), Illinois, Estats Units

en: Netherlands
ca: Holanda

en: Never
ca: Mai

en: Never married
ca: Mai casat

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New York, New York, United States
ca: Nova York, Nova York, Estats Units

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: New data
ca: Dades noves

en: New registration at %s
ca: Nou registre a %s

en: New user at %s
ca: Nou usuari a %s

en: Newport Beach, California, United States
ca: Newport Beach, Califòrnia, Estats Units

en: News
ca: Notícies

en: Newspaper
ca: Diari

en: Next email reminder will be sent after
ca: El proper correu electrònic recordatori s’enviarà després

en: Next image
ca: Següent imatge

en: Nickname
ca: Àlies

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: No GEDCOM file was received.
ca: No s'ha rebut el fitxer GEDCOM.

en: No GEDCOM files found.
ca: No s'han trobat fitxers GEDCOM.

en: No ancestors in the database.
ca: Sense avantpassats a la base de dades.

en: No calendar conversion
ca: Sense conversió de calendari

en: No children
ca: Sense fills

en: No contact
ca: Sense forma de contacte

en: No custom modules are enabled.
ca: No hi ha mòduls personalitzats actius.

en: No custom themes are enabled.
ca: No hi ha presentacions personalitzades actives.

en: No duplicates have been found.
ca: No s'han trobat duplicats.

en: No errors have been found.
ca: No s’han trobat errors.

en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
ca[0]: No hi ha esdeveniments per al %s dia següent.
ca[1]: No hi ha esdeveniments per als %s dies següents.

en: No events exist for today.
ca: No hi ha esdeveniments per avui.

en: No events exist for tomorrow.
ca: No hi ha esdeveniments per demà.

en: No events for living individuals exist for today.
ca: No hi ha esdeveniments de persones vives per avui.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
ca: No hi ha esdeveniments per persones vives per demà.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
ca[0]: Sense esdeveniments de persones vives pel al proper %s dia.
ca[1]: Sense esdeveniments de persones vives pel als propers %s dies.

en: No facts exist for this family.
ca: No hi ha esdeveniments per a aquesta família.

en: No file was received. Please try again.
ca: No s’ha rebut el fitxer. Torneu-lo a carregar.

en: No link between the two individuals could be found.
ca: No s’ha pogut trobar cap altre vincle entre ambdues persones.

en: No map data exists for this individual
ca: No hi han dades de mapa per a aquesta persona

en: No matching facts found
ca: No s’han trobat els esdeveniments cercats

en: No media file was provided.
ca: No s’ha donat fitxer multimèdia.

en: No news articles have been submitted.
ca: No s’ha entrat cap Notícia.

en: No places found
ca: No s’han trobat indrets

en: No places have been found.
ca: No s’han trobat indrets.

en: No predefined text
ca: Sense text predefinit

en: No records to display
ca: No hi ha registres per mostrar

en: No results found.
ca: Sense resultats.

en: No signed-in and no anonymous users
ca: Ni usuaris amb accés ni anònims

en: No temple - living ordinance
ca: Sense Temple - «Living Ordinance»

en: No upgrade information is available.
ca: No hi ha actualitzaciions d’informació disponibles.

en: Nobody at all
ca: Ningú

en: Nocturnal
ca: Nocturn

en: None
ca: Cap

en: Noon
ca: Migdia

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Normally, any changes made to a family tree need to be reviewed by a moderator. This option allows a user to make changes without needing a moderator.
ca: Normalment, els canvis fets a l’arbre genealògic cal que siguin revisats per un supervisor. Aquesta opció permet a l’usuari fe-los sense aquest requisit.

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Northern Ireland
ca: Irlanda del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes Septentrionals

en: Norway
ca: Noruega

en: Not a valid individual, family, or source ID
ca: No és un ID vàlid de Persona, Família o Font

en: Not approved by an administrator
ca: No verificats per l’administrador

en: Not living
ca: No és viu

en: Not married
ca: No casats

en: Not verified by the user
ca: No verificats per l’usuari

en: Note
ca: Nota

en: Note that if a user account is linked to a record, then that user will always be able to view that record.
ca: Tingueu en compte que si un compte d’usuari està vinculat a un registre, aquest l’usuari sempre podrà veure aquest registre.

en: Note: longer path lengths require a lot of calculation, which can make your website run slowly for these users.
ca: Nota: llargues longituds de trajectòria requereixen una gran quantitat de càlcul, que poden fer que el lloc funcioni amb lentitud per a aquests usuaris.

en: Nothing found to cleanup
ca: No hi ha res a netejar

en: Nothing found.
ca: No s’ha trobat res.

en: Number of children
ca: Nombre de fills

en: Number of days to show
ca: Nombre de dies a mostrar

en: Number of families without children
ca: Nombre de famílies sense fills

en: Number of generations
ca: Nombre de generacions

en: Number of given names
ca: Nombre de noms propis

en: Number of marriages
ca: Nombre de casaments

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
ca: Nombre de mesos d’ençà el darrer accés per a que un compte d’usuari es consideri inactiu:

en: Number of pages
ca: Nombre de pàgines

en: Number of surnames
ca: Nombre de cognoms

en: Nurse
ca: Infermera

en: Oakland, California, United States
ca: Oakland, Califòrnia, Estats Units

en: Oaxaca, Mexico
ca: Oaxaca, Mèxic

en: Occupation
ca: Ofici

en: Occupations
ca: Oficis

en: Occupied Palestinian Territory
ca: Palestina

en: Ogden, Utah, United States
ca: Ogden, Utah, Estats Units

en: Oklahoma City, Oklahoma, United States
ca: Ciutat d’Oklahoma, Oklahoma, Estats Units

en: Old data
ca: Dades anteriors

en: Old files found
ca: Trobats arxius antics

en: Oldest at bottom
ca: Més antics a la part inferior

en: Oldest at top
ca: Més antics a la part superior

en: Oldest father
ca: Pare de més edat

en: Oldest female
ca: Dona de més edat

en: Oldest living individuals
ca: Persones vives de més edat

en: Oldest male
ca: Home de més edat

en: Oldest mother
ca: Mare de més edat

en: On this day
ca: En tal dia com avui

en: On this day…
ca: En tal dia com avui…

en: Only managers can edit
ca: Solament els gestors poden editar

en: Oops! The webserver is unable to connect to the database server. It could be busy, undergoing maintenance, or simply broken. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes or contact the website administrator.
ca: Ui! El servidor web no pot connectar amb el servidor de la base de dades. Pot estar ocupat, realitzant tasques de manteniment o simplement parat. Heu de <a href="index.php">tornar-ho a provar</a> dins d’una mica o contactar amb l’administrador del lloc web.

en: Oops! webtrees was unable to create files in this folder.
ca: Ep! webtrees no ha pogut crear fitxers en aquesta carpeta.

en: Optional prefixes and suffixes
ca: Prefixos i sufixos opcionals

en: Oquirrh Mountain, Utah, United States
ca: Oquirrh Mountain, Utah, Estats Units

en: Order
ca: Ordre

en: Ordinance
ca: Ordenació mormona

en: Ordination
ca: Ordenació

en: Orientation
ca: Orientació

en: Orlando, Florida, United States
ca: Orlando, Florida, Estats Units

en: Other
ca: Altres

en: Other facts to show in charts
ca: Altres esdeveniments a mostrar als gràfics

en: Other folder… please type in
ca: Altres carpetes… entreu-les

en: Other preferences
ca: Altres paràmetres

en: Others
ca: Altres

en: Overwrite existing coordinates.
ca: Sobreescriu les coordenades existents.

en: Own charts
ca: Gràfics a la carta

en: Owner
ca: Propietari

en: PHP blocked the file because of its extension.
ca: PHP ha bloquejat el fitxer per la seva extensió.

en: PHP extension “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
ca: L’extensió PHP «%1$s» és desactivada. Sense ella les característiques següents no funcionaran: %2$s. Demaneu a l’administració del servidor que l’activi.

en: PHP extension “%s” is disabled. You cannot install webtrees until this is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
ca: L’extension PHP «%s» és desactivada. No podeu instalar webtrees mentre no estigui activada. Demaneu a l’administració del servidor que l’activi.

en: PHP failed to write to disk.
ca: Error PHP en escriure al disc.

en: PHP information
ca: Informació PHP

en: PHP setting “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
ca: El paràmetre PHP «%1$s» és desactivat. Sense ell les característiques següents no funcionaran: %2$s. Demaneu a l’administració del servidor que l’activi.

en: PHP time limit
ca: Temps límit PHP

en: Page
ca: Pàgina

en: Page %s of %s
ca: Pàgina %s de %s

en: Page size
ca: Mida de la pàgina

en: Painting
ca: Pintura

en: Palau
ca: Illes Palau

en: Palette
ca: Paleta

en: Palmyra, New York, United States
ca: Palmyra, Nova York, Estats Units

en: Panama
ca: Panamà

en: Panama City, Panama
ca: Ciutat de Panamà, Panamà

en: Papeete, Tahiti
ca: Papeete, Tahití

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Parents
ca: Pares

en: Parents and siblings
ca: Pares i germans

en: Parent’s age
ca: Edat del/la pare/mare

en: Password
ca: Contrasenya

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
ca: Les contrasenyes han de tenir almenys 6 caràcters i distingeixen entre majúscules i minúscules, de manera que «secret» és diferent a «SECRET».

en: Passwords must contain at least 6 characters.
ca: La contrasenya ha de tenir com a mínim 6 caràcters.

en: Payson, Utah, United States
ca: Payson, Utah, Estats Units

en: Pedigree
ca: Arbre genealògic

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
ca: Adoptat/da

[ctx: Pedigree]
en: Birth
ca: Nat/Nada

[ctx: Pedigree]
en: Foster
ca: Afillat/da

[ctx: Pedigree]
en: Sealing
ca: Segellat/da

en: Pedigree chart
ca: Arbre genealògic

en: Pedigree map
ca: Mapa genealògic

en: Pedigree map of %s
ca: Mapa genealògic de %s

en: Pedigree of %s
ca: Arbre de %s

en: Pedigree tree of %s
ca: Arbre genealògic de %s

en: Pending changes
ca: Canvis pendents

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
ca: Els canvis pendents us apereixeran solament si teniu atribucions per editar. Quan acabeu la sessió, no tornareu a veure’ls. A més, els canvis pendents es mostren només en algunes pàgines. Per exemple, no es mostren en les llistes, informes o resultats de recerca.

en: Permanent number
ca: Número permanent

en: Permanently delete these records?
ca: Eliminar permanentment aquests registres?

en: Perth, Australia
ca: Perth, Austràlia

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Phoenix, Arizona, United States
ca: Phoenix, Arizona, Estats Units

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phonetic
ca: Fonètic

en: Phonetic algorithm
ca: Algoritme fonètic

en: Phonetic name
ca: Nom fonètic

en: Phonetic place
ca: Lloc fonètic

en: Phonetic search
ca: Recerca fonètica

en: Phonetic title
ca: Títol fonètic

en: Photo
ca: Fotografia

en: PhpGedView might be installed in one of these folders:
ca: Cal que el PhpGedView estigui instal·lat en una d'aquestes carpetes:

en: PhpGedView must be version 4.2.3, or any SVN up to #%s
ca: PhpGedView ha d’ésser versió 4.2.3, o qualsevol SVN fins el #%s

en: PhpGedView must use the same database as webtrees.
ca: PhpGedView ha d’utilitzar la mateixa base de dades que webtrees.

en: PhpGedView to webtrees transfer wizard
ca: Assistent per a la transferència de PhpGedView a webtrees

en: Pink Plastic
ca: Plàstic Rosa

en: Place
ca: Indret

en: Place check
ca: Comprovació d’indrets

en: Place contains
ca: L’indret conté

en: Place hierarchy
ca: Indrets

en: Place in Hebrew
ca: Indret en hebreu

en: Place list
ca: Llistat d’indrets

en: Place names are frequently too long to fit on charts, lists, etc. They can be abbreviated by showing just the first few parts of the name, such as <i>village, county</i>, or the last few part of it, such as <i>region, country</i>.
ca: Sovint els noms d’indrets solen ésser massa llargs per a cabre als gràfics, llistes, etc. Podeu abreujar-los mostrant només la primera part del nom, com <i>poble, comtat</i>, o l’última part com <i>regió, país</i>.

en: Place of LDS baptism
ca: Indret del bateig mormó

en: Place of LDS child sealing
ca: Indret del segellament mormó del fill

en: Place of LDS endowment
ca: Indret de la investidura mormona

en: Place of LDS spouse sealing
ca: Indret del segellament mormó del cònjuge

en: Place of adoption
ca: Indret d’adopció

en: Place of baptism
ca: Indret del bateig

en: Place of bar mitzvah
ca: Indret del bar mitzvà

en: Place of bat mitzvah
ca: Indret del bat mitzvà

en: Place of birth
ca: Indret de naixement

en: Place of blessing
ca: Indret de Benedicció

en: Place of brit milah
ca: Indret de circumcisió

en: Place of burial
ca: Indret d’enterrament

en: Place of christening
ca: Indret del bateig

en: Place of confirmation
ca: Indret de confirmació

en: Place of cremation
ca: Indret de la incineració

en: Place of death
ca: Indret de defunció

en: Place of emigration
ca: Lloc d’emigració

en: Place of engagement
ca: Indret de prometatge

en: Place of event
ca: Indret de l’esdeveniment

en: Place of first communion
ca: Indret de la primera comunió

en: Place of immigration
ca: Lloc d’immigració

en: Place of marriage
ca: Indret de casament

en: Place of marriage banns
ca: Indret de les amonestacions

en: Place of naturalization
ca: Lloc de nacionalització

en: Place of ordination
ca: Indret de l’ordenació

en: Place of residence
ca: Indret de residència

en: Place the website offline, by creating the file %s…
ca: S'està posant el lloc fora de línia, creant el fitxer %s…

en: Place the website online, by deleting the file %s…
ca: S'està posant el lloc en línia, esborrant el fitxer %s…

en: Places
ca: Indrets

en: Places found
ca: Indrets trobats

en: Places in %s
ca: Indrets a %s

en: Places should be entered according to the standards for genealogy. In genealogy, places are recorded with the most specific information about the place first and then working up to the least specific place last, using commas to separate the different place levels. The level at which you record the place information should represent the levels of government or church where vital records for that place are kept.<br><br>For example, a place like Salt Lake City would be entered as “Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA”.<br><br>Let’s examine each part of this place. The first part, “Salt Lake City,” is the city or township where the event occurred. In some countries, there may be municipalities or districts inside a city which are important to note. In that case, they should come before the city. The next part, “Salt Lake,” is the county. “Utah” is the state, and “USA” is the country. It is important to note each place because genealogy records are kept by the governments of each level.<br><br>If a level of the place is unknown, you should leave a space between the commas. Suppose, in the example above, you didn’t know the county for Salt Lake City. You should then record it like this: “Salt Lake City, , Utah, USA”. Suppose you only know that an individual was born in Utah. You would enter the information like this: “, , Utah, USA”. <br><br>You can use the <b>Find Place</b> link to help you find places that already exist in the database.
ca: Els indrets s’han d’introduir d’acord amb les normes genealògiques. En genealogia, els indrets es registren primer amb la informació més específica sobre el lloc i després s'avança fins al lloc menys específic, usant comes per separar els diferents nivells d’indret. El nivell en què s'enregistra la informació de l’indret hauria de representar els nivells administratius o eclesiàstics, on es guarden els seus registres vitals. <br><br>Per exemple, un indret com Beget s’enregistraria com a «Beget, Camprodon, Ripollès, CAT».<br><br>Examinem cada part d’aquest indret. La primera part «Beget», és la població on va ocórrer l’esdeveniment. En alguns països pot haver-hi masos, parròquies, barris, districtes o poblacions dins d’un terme municipal, que calgui tenir en compte. En aquest cas, han posar-se abans de la població. La part següent, «Camprodon», és el municipi. «Ripollès» la comarca i «CAT» el país. És important tenir en compte cada indret, perquè els registres genealògics es mantenen per les administracions de cada nivell.<br><br>Si desconeixeu algun nivell d’un indret, heu de deixar un espai entre comes. Suposem que, en l’exemple anterior, no sabíeu el municipi de Beget. Heu d’enregistrar-ho d’aquesta forma: «Beget, , Ripollès, CAT». Suposem que només sabeu que una persona va néixer al Ripollès. Caldria introduir la informació de la següent manera:«, , Ripollès, CAT». <br><br>Podeu utilitzar l’enllaç <b>Cerca un indret<b> per ajudar-vos a localitzar indrets ja enregistrats a la base de dades.

en: Play
ca: Engega

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
ca: Entreu el nom de pila, el cognom o l’indret en relació a l’any

en: Please enter a message subject.
ca: Entreu el títol del missatge.

en: Please enter a valid email address.
ca: Entreu una adreça vàlida de correu electrònic.

en: Please enter more than one character.
ca: Cal que entreu més d’un caràcter.

en: Please enter some message text before sending.
ca: Entreu quelcom de text abans d’enviar-ho.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
ca: Proporcioneu l’adreça de correu electrònic perquè puguem contactar-vos en resposta a aquest missatge. Si no la proporcioneu, no podrem ajudar-vos. No la farem servir per res més que no sigui respondre a aquesta pregunta.

en: Poland
ca: Polònia

en: Port number
ca: Número de port

en: Portland, Oregon, United States
ca: Portland, Oregon, Estats Units

en: Porto Alegre, Brazil
ca: Porto Alegre, Brasil

en: Portrait
ca: Plantat

en: Postal code
ca: Codi Postal

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
ca: Text predefinit informant que l’administrador decideix si autoritza o no les sol·licituds

en: Predefined text that states all users can request a user account
ca: Text predefinit informant que tots els usuaris poden demanar accés

en: Predefined text that states only family members can request a user account
ca: Text predefinit informant que solament els membres de la família poden demanar accés

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
ca: Hi ha preferències per al mòdul “%s”, però aquest mòdul ja no existeix.

en: Preferred contact method
ca: Mètode preferent de contacte

en: Prefixes
ca: Prefixos

en: Presentation style
ca: Estil de presentació

en: President’s Office
ca: Oficina del President

en: Preston, England
ca: Preston, Anglaterra

en: Priest
ca: Sacerdot

en: Print basic events when blank
ca: Imprimir esdeveniments bàsics malgrat que estiguin en blanc

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Privacy restrictions
ca: Restriccions de privadesa

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
ca: Restriccions de privadesa - s’apliquen als registres i esdeveniments que no tenen etiqueta GEDCOM RESN

en: Private
ca: Informació privada

en: Probate
ca: Testamentaria

en: Property
ca: Propietat

en: Provo City Center, Utah, United States
ca: Provo City Center, Utah, Estats Units

en: Provo, Utah, United States
ca: Provo, Utah, Estats Units

en: Publication
ca: Publicació

en: Quality of data
ca: Qualitat de les dades

en: Question
ca: Pregunta

en: Quick family facts
ca: Esdeveniments familiars immediats

en: Quick individual facts
ca: Esdeveniments personals ràpids

en: Quick repository facts
ca: Esdeveniments d’Arxiu immediats

en: Quick source facts
ca: Esdeveniments immediats de fonts

en: README documentation
ca: Documentació «Llegiu-me» (Readme)

en: Rabbi
ca: Rabí

en: Rada
ca: Alletament

en: Raleigh, North Carolina, United States
ca: Raleigh, Carolina del Nord, Estats Units

en: Random images from the current family tree.
ca: Imatges aleatòries de l’arbre genealògic actual.

en: Re-order children
ca: Reordena els fills

en: Re-order families
ca: Reordena les famílies

en: Re-order media
ca: Reordena els ítems multimèdia

en: Real name
ca: Nom verdader

en: Recent changes
ca: Canvis recents

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
ca: Esdeveniments recents (&lt; 100 anys)

en: Recife, Brazil
ca: Recife, Brasil

en: Record
ca: Registre

en: Record ID number
ca: Número d’ID de registre

en: Record file number
ca: Número de fitxer de registre

en: Records
ca: Registres

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
ca: Els registres no són dels mateix tipus. No es poden fusionar registres que no siguin del mateix tipus.

en: Redlands, California, United States
ca: Redlands, Califòrnia, Estats Units

en: Reference number
ca: Número de referència

en: Regina, Saskatchewan, Canada
ca: Regina, Saskatchewan, Canadà

en: Registered partnership
ca: Parella de fet enregistrada

en: Registry officer
ca: Oficial del Registre

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Regular expressions are an advanced pattern matching technique.
ca: Les expressions regulars són una tècnica avançada per coincidència de patrons.

en: Reject
ca: Rebutja

en: Reject all changes
ca: Rebutja tots els canvis

en: Related families
ca: Famílies relacionades

en: Related individuals
ca: Persones relacionades

en: Relationship
ca: Relació

en: Relationship to father
ca: Parentiu amb el pare

en: Relationship to me
ca: Vincles amb mi

en: Relationship to mother
ca: Parentiu amb la mare

en: Relationship to parents
ca: Relació amb els pares

en: Relationship: %s
ca: Parentiu: %s

en: Relationships
ca: Vincles

en: Relationships between %1$s and %2$s
ca: Vincles entre %1$s i %2$s

en: Religion
ca: Religió

en: Religious institution
ca: Institució religiosa

en: Religious marriage
ca: Casament religiós

en: Reminder email frequency (days)
ca: Freqüència dels correus electrònics de recordatori (dies)

en: Remote server
ca: Servidor remot

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove duplicate links
ca: Esborra vincles duplicats

en: Remove flag
ca: Esborra la bandera

en: Remove individual
ca: Elimina la persona

en: Remove link from list
ca: Elimina l’enllaç de la llista

en: Remove the GEDCOM media path from filenames
ca: Elimina el camí multimèdia dels fitxers GEDCOM

en: Remove this location?
ca: Esborra aquesta ubicació?

en: Reno, Nevada, United States
ca: Reno, Nevada, Estats Units

en: Renumber
ca: Renumera

en: Renumber family tree
ca: Renumera l'arbre genealògic

en: Replace with
ca: Canvia-ho per

en: Replacement text
ca: Text de la substitució

en: Reply
ca: Resposta

en: Report
ca: Informe

en: Reports
ca: Informes

en: Repositories
ca: Arxius

en: Repositories found
ca: Arxius localitzats

en: Repository
ca: Arxiu

[ctx: Repository]
en: Name
ca: Nom

en: Repository contains
ca: L’arxiu conté

en: Repository name
ca: Nom de l’arxiu

en: Republic of the Congo
ca: República del Congo

en: Request a new password
ca: Demaneu-ne una de nova

en: Request a new user account
ca: Sol·liciteu un compte d'usuari

en: Research task
ca: Tasques de recerca

en: Research tasks
ca: Tasques de recerca

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
ca: Les tasques de recerca són esdeveniments especials afegits a persones de l’arbre genealògic que identifiquen la necessitat de seguir investigant. Les podeu utilitzar com un recordatori per revisar esdeveniments amb fonts més fiables, per obtenir documents o fotografies, per resoldre informació conflictiva, etc.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
ca: Les tasques de recerca s’emmagatzemen utilitzant l’etiqueta GEDCOM personalitzada «_TODO». Aplicacions genealogiques alienes poden no reconèixer aquesta etiqueta.

en: Residence
ca: Residència

en: Restore the default block layout
ca: Restaurar el disseny de bloc per defecte

en: Restrict access to the website, using IP addresses and user-agent strings.
ca: Restringiu l’accés al lloc, utilitzant adreces IP i cadenes d’agent d’usuari.

en: Restrict to immediate family
ca: Limita als parents directes

en: Restriction
ca: Restricció

en: Restrictions can be added to records and/or facts. They restrict who can view the data and who can edit it.
ca: Podeu afegir restriccions als registres i/o esdeveniments. Es restringeix qui pot veure les dades i que les pot editar.

en: Resulting value
ca: Valor resultant

en: Results
ca: Resultats

en: Retirement
ca: Jubilació

en: Reunion
ca: La Reunió

en: Rexburg, Idaho, United States
ca: Rexburg, Idaho, Estats Units

en: Right section blocks
ca: Blocs de la Secció Dreta

en: Role
ca: Rol

en: Romanized
ca: Llatinitzat

en: Romanized place
ca: Indret llatinitzat

en: Romanized title
ca: Títol llatinitzat

en: Roots
ca: Arrels

en: Rule
ca: Norma

en: Russia
ca: Rússia

en: Rwanda
ca: Ruanda

en: SMTP mail server
ca: Servidor de correu SMTP

en: Sacramento, California, United States
ca: Sacramento, Califòrnia, Estats Units

en: Sage
ca: Salvia

en: Saint Helena
ca: Santa Helena

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Sant Cirstòfol i Neus

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint Pierre i Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Salt Lake City, Utah, United States
ca: Salt Lake City, Utah, Estats Units

en: San Antonio, Texas, United States
ca: San Antonio, Texas, Estats Units

en: San Diego, California, United States
ca: San Diego, Califòrnia, Estats Units

en: San Jose, Costa Rica
ca: San José, Costa Rica

en: San Marino
ca: Sant Marino

en: Santiago, Chile
ca: Santiago, Xile

en: Santo Domingo, Dominican Republic
ca: Santo Domingo, República Dominicana

en: Sao Paulo, Brazil
ca: São Paulo, Brasil

en: Sao Tome and Principe
ca: Sao Tome i Príncipe

en: Sat
ca: Ds

en: Satellite
ca: Satèl·lit

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: School or college
ca: Escola o col·legi

en: Scotland
ca: Escòcia

en: Scrapbook
ca: Àlbum de retalls

en: Sealing canceled (divorce)
ca: Segellament cancel·lat (divorci)

en: Search
ca: Cerca

en: Search and replace
ca: Recerca i substitució

en: Search and replace text, using simple searches or advanced pattern matching.
ca: Cercar i reemplaçar text, mitjançant cerques simples o avançades per coincidència de patrons.

en: Search engine
ca: Motor de recerca

en: Search filters
ca: Filtres de recerca

en: Search for
ca: Cerca per

en: Search globally
ca: Cerca globalment

en: Search locally
ca: Cerca localment

en: Search method
ca: Mètode de recerca

en: Search text/pattern
ca: Cerqueu text/patró

en: Searching for all possible relationships can take a lot of time in complex trees.
ca: Cercar tots els possibles parentius pot ser molt llarg en arbres complexes.

en: Seattle, Washington, United States
ca: Seattle, Washington, Estats Units

en: Second record
ca: Segon registre

en: Secure connection
ca: Connexió segura

en: Security code
ca: Codi de seguretat

en: See %s for more information.
ca: Mireu-vos %s per a més informació.

en: Select
ca: Selecciona

en: Select a GEDCOM file to import
ca: Seleccioneu un fitxer GEDCOM per importar

en: Select a block and use the arrows to move it.
ca: Seleccioneu un bloc i feu-lo moure amb les fletxes.

en: Select a date
ca: Seleccioneu una data

en: Select events
ca: Selecciona esdeveniments

en: Select flag
ca: Seleccioneu la bandera

en: Select individuals by place or date
ca: Selecciona persones per lloc o data

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
ca: Seleccioneu registres de l'arbre genealògic i deseu-los en un fitxer en format GEDCOM.

en: Select the desired age interval
ca: Seleccioneu l’interval d’edat que desitjeu

en: Select the desired count interval
ca: Seleccioneu l’interval de comptador desitjat

en: Select the facts and events to keep from both records.
ca: Seleccioneu els fets i esdeveniments a conservar d'ambdós registres.

en: Select the languages that will be shown in menus.
ca: Seleccioneu l'idioma que es mostrarà als menús.

en: Select two records to merge.
ca: Seleccioneu dos registres a fusionar.

en: Seller
ca: Venedor

en: Send
ca: Envia

en: Send a message
ca: Envia un missatge

en: Send a message to all users
ca: Envia un missatge a tots els usuaris

en: Send a message to users who have never signed in
ca: Envia un missatge als usuaris que no hagin accedit mai

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
ca: Envia un missatge als usuaris que no hagin accedit durant els darrers 6 mesos

en: Send broadcast messages
ca: Missatges generals

en: Send out reminder emails
ca: Fer sortir els correus electrònics de recordatori

en: Sender name
ca: Nom del remitent

en: Sending email
ca: Enviant correu electrònic

en: Sending server name
ca: Nom del servidor remitent

en: Seoul, Korea
ca: Seül, Corea

en: Separated
ca: Separat

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Servant
ca: Criat/da

en: Server information
ca: Informació del servidor

en: Server name
ca: Nom del Servidor

en: Session timeout
ca: Temps de sessió excedit

en: Set as default
ca: Predeterminat

en: Set the access level for each tree.
ca: Fixa el nivell d'accés per a cada arbre.

en: Set the default blocks for new family trees
ca: Blocs predeterminats per a nous arbres genealògics

en: Set the default blocks for new users
ca: Blocs predeterminats per a nous usuaris

en: Set the default number of generations to display on descendancy and pedigree charts.
ca: Ajusta el nombre de generacions que, per defecte, es mostraran a l’arbre genealògic i al diagrama de descendents.

en: Set the maximum number of generations to display on descendancy charts.
ca: Fixa el nombre màxim de generacions a mostrar al diagrama de descendents.

en: Set the maximum number of generations to display on pedigree charts.
ca: Fixa el nombre màxim de generacions a mostrar a l’arbre genealògic.

en: Set the privacy access level for all dead individuals.
ca: Configura el nivell de privadesa d’accés a dades de persones difuntes.

en: Set the status to “approved”.
ca: Ajusta l'estat a "aprovat".

en: Setting this to <b>Yes</b> will place links on individuals, sources, and families to let users bring up another window containing the raw data taken right out of the GEDCOM file.
ca: Posant-ho a <b>Sí</b> a les pàgines de persones, fonts i famílies s’hi mostren enllaços que permeten als usuaris veure les dades del registre primari tal i com s’emmagatzemen al fitxer GEDCOM.

en: Setup wizard for webtrees
ca: Assistent de configuració per a webtrees

en: Shared note
ca: Nota compartida

en: Shared note contains
ca: Contingut de la nota compartida

en: Shared notes
ca: Notes comunes

en: Shared notes found
ca: Notes comunes localitzades

en: She
ca: Ella

en: She died
ca: Morí el

en: She married
ca: Casada amb

en: She resided at
ca: Va viure a

en: She was born
ca: Nada el

en: She was buried
ca: Enterrada el

en: She was christened
ca: Varen batejar-la

en: She was cremated
ca: Fou incinerada a

en: Shiny Tomato
ca: Tomàquet Brillant

en: Short version
ca: Versió reduïda

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Shortest marriage
ca: Matrimoni menys durador

en: Should this block be hidden when it is empty
ca: Cal amagar aquest bloc quan és buit

en: Show
ca: Mostra

en: Show a download link in the media viewer
ca: Al visor multimèdia mostra l'enllaç per descarregar

en: Show acceptable use agreement on “Request a new user account” page
ca: Mostrar la conformitat amb les normes d’ús a la pàgina «Sol·liciteu un compte d'usuari»

en: Show all notes
ca: Mostra totes les notes

en: Show all places in a list
ca: Mostra tots els indrets en un únic llistat

en: Show all sources
ca: Mostra totes les fonts

en: Show all spouses and ancestors
ca: Mostra tots els cònjuges i els avantpassats

en: Show all tags
ca: Mostra totes les etiquetes

en: Show an age cursor
ca: Mostrar l’indicador d'edat

en: Show chart details by default
ca: Mostra per defecte detalls dels gràfics

en: Show children of ancestors
ca: Mostrar els fills dels avantpassats

en: Show counts before or after name
ca: Comptador d’indrets abans o després del nom

en: Show couples where either partner married more than once.
ca: Mostra parelles en les que qualsevol dels cònjuges s’hagi casat més d’una vegada.

en: Show couples where only the female partner is dead.
ca: Mostra parelles on solament la dona hagi mort.

en: Show couples where only the male partner is dead.
ca: Mostra parelles on solament l’home hagi mort.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
ca: Mostra parelles casades fa més de 100 anys.

en: Show couples who married within the last 100 years.
ca: Mostra parelles casades els darrers 100 anys.

en: Show couples with an unknown marriage date.
ca: Mostra parelles amb data de casament desconeguda.

en: Show cousins
ca: Veure els cosins

en: Show date of last update
ca: Mostra la data de l’última actualització

en: Show dead individuals
ca: Mostra les persones difuntes

en: Show details
ca: Mostra els detalls

en: Show divorced couples.
ca: Mostra parelles separades/divorciades.

en: Show images
ca: Mostra imatges

en: Show inactive places
ca: Mostra els indrets inactius

en: Show individuals born more than 100 years ago.
ca: Mostra persones nascudes fa més de 100 anys.

en: Show individuals born within the last 100 years.
ca: Mostra persones nascudes els darrers 100 anys.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
ca: Mostra gent que sigui viva o parelles que ambdós siguin vius.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
ca: Mostra gent que hagi mort o parelles que ambdós hagin mort.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
ca: Mostra gent morta fe més de 100 anys.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
ca: Mostra gent morta els darrers 100 anys.

en: Show list of family trees
ca: Mostra la llista d’arbres genealògics

en: Show living individuals
ca: Mostra persones vives

en: Show names of private individuals
ca: Mostra noms de persones privades

en: Show notes
ca: Incloure notes

en: Show occupations
ca: Mostrar oficis

en: Show only births, deaths, and marriages
ca: Mostrar solament naixements, òbits i casaments

en: Show only events of living individuals
ca: Mostrar solament esdeveniments relatius a persones vives

en: Show only females.
ca: Mostra solament dones.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
ca: Mostra solament persones de les que es desconeix el sexe.

en: Show only individuals, events, or all
ca: Mostrar solament persones, esdeveniments o tot

en: Show only males.
ca: Mostra solament homes.

en: Show only the selected tags
ca: Mostra només les etiquetes seleccionades

en: Show parents
ca: Mostra els pares

en: Show pending changes
ca: Mostra els canvis pendents

en: Show photos
ca: Incloure fotografies

en: Show places in hierarchy
ca: Mostra els indrets jeràrquicament

en: Show private relationships
ca: Mostra relacions de privadesa

en: Show related individuals/families
ca: Mostra persones/famílies relacionades

en: Show research tasks that are assigned to other users
ca: Mostra tasques de recerca assignades a altres usuaris

en: Show research tasks that are not assigned to any user
ca: Mostra tasques de recerca que no estiguin assignades a cap usuari

en: Show research tasks that have a date in the future
ca: Mostra tasques de recerca que tenen una data futura

en: Show residences
ca: Mostrar residències

en: Show slide show controls
ca: Mostra els controls de passada de diapositives

en: Show sources
ca: Incloure fonts

en: Show spouses
ca: Mostra cònjuges

en: Show statistics charts
ca: Mostra gràfics estadístics

en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
ca: Mostra %1$s %2$s parts del nom de l’indret.

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
ca: primeres

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
ca: darreres

en: Show the date and time of update
ca: Mostrar la data i hora d’actualització

en: Show the events of close relatives on the individual page
ca: Mostra els esdeveniments dels parents directes a les pàgines individuals

en: Show the family tree
ca: Mostra l'arbre genealògic

en: Show the list of individuals
ca: Mostra la llista de persones

en: Show the list of surnames
ca: Mostra la llista de cognoms

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
ca: Mostra la ubicació de llocs i esdeveniments utilitzant el servei de mapes Google Maps™.

en: Show the user who made the change
ca: Mostra l'usuari que ha realitzat el canvi

en: Show this block for which languages
ca: En quins idiomes es mostrarà aquest bloc

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
ca: Mostra imatges en miniatura en els gràfics i grups familiars.

en: Show to managers
ca: Mostra-ho als gestors

en: Show to members
ca: Mostra-ho als membres

en: Show to visitors
ca: Mostra-ho als visitants

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
ca: Mostra «fulles»; parelles o persones. Són persones vives però sense fills enregistrats a la base de dades.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
ca: Mostra «caps de llinatges»; parelles o persones. Aquestes persones poden anomenar-se també «patriarques». Són persones sense pares enregistrats a la base de dades.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
ca: Mostrant %1$s a %2$s de %3$s

en: Sibling
ca: Germà

en: Siblings
ca: Germans

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Sidebars
ca: Barres laterals

en: Sierra Leone
ca: Serra Lleona

en: Sign in
ca: Accés

en: Sign out
ca: Surt

en: Sign-in URL
ca: URL d’accés

en: Sign-in and registration
ca: Accés i registre

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
ca: Les dates simples implica que corresponguin al calendari gregorià. Per especificar una data en un altre calendari, us cal afegir-hi una paraula clau abans. Aquesta paraula clau és opcional si el format de mes o any fan que la data sigui inequívoca.

en: Singapore
ca: Singapur

en: Sister
ca: Germana

en: Site identification code
ca: Codi d'identificació del lloc

en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
ca: Els membres del lloc es poden enviar missatges entre si. Heu de triar com voleu rebre aquests missatges o optar per no rebre'ls.

en: Site verification code
ca: Codi de verificació del lloc

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
ca: Els codis de verificació del lloc no funcionen quan webtrees està instal·lat en una subcarpeta.

en: Sitemaps
ca: Mapes del lloc

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
ca: Els Mapes de Lloc són la manera com els administradors indiquen als motors de recerca quines pàgines d’un lloc web que estan disponibles per al rastreig. Tots els principals motors de cerca suporten Mapes de lloc. Per a més informació mireu-vos <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.

en: Size of map (in pixels)
ca: Mida del mapa (en píxels)

en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: Slave
ca: Esclau

en: Slide show
ca: Diapositives

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
ca: Sistemes petits (500 persones): 16-32MB, 10-20 segons

en: Snowflake, Arizona, United States
ca: Snowflake, Arizona, Estats Units

en: Social security number
ca: Número Seguretat Social

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Some genealogy software creates GEDCOM files that contain media filenames with full paths. These paths will not exist on the web-server. To allow webtrees to find the file, the first part of the path must be removed.
ca: Algunes aplicacions genealògiques creen arxius GEDCOM que contenen noms d'arxius multimèdia amb rutes completes. Aquests camins poden no existir al servidor web. Per permetre a webtrees trobar l'arxiu, la primera part de la ruta d'accés ha de ser eliminada.

en: Some pages can display the number of times that they have been visited.
ca: Algunes pàgines poden mostrar el nombre de vegades que han estat visitades.

en: Some place names may be written with optional prefixes and suffixes. For example “Orange” versus “Orange County”. If the family tree contains the full place names, but the geographic database contains the short place names, then you should specify a list of the prefixes and suffixes to be disregarded. Multiple values should be separated with semicolons. For example “County;County of” or “Township;Twp;Twp.”.
ca: Alguns noms d’indrets poden ser escrits amb prefixos i sufixos opcionals. Per exemple, «Orange» versus «Comtat d’Orange». Si l’arbre conté els noms dels indrets complets, però la base de dades geogràfica els conté curts, llavors heu d’especificar una llista dels prefixos i sufixos per ser tinguda en compte. Cal separar les opcions múltiples amb punt i coma. Per exemple, «Comtat; Comtat de; Comptat d’» o «Vila;Vila de;Vila d’.».

en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
ca: Algunes presentacions poden mostrar icones a la pestanya de "Fets i esdeveniments".

en: Son
ca: Fill

en: Son of %s
ca: Fill de %s

en: Sort order
ca: Criteri d’ordenació

en: Sounds like
ca: Sona com

en: Source
ca: Font

en: Source citations can include fields to record the quality of the data (primary, secondary, etc.) and the date the event was recorded in the source. If you don’t use these fields, you can disable them when creating new source citations.
ca: <br>Les citacions de font poden incloure camps per deixar constància de la qualitat de les dades (primària, secundària, etc.) i la data en què l’esdeveniment es va enregistrar a la font. Si no empreu aquests camps, podeu inhabilitar-los quan creeu noves citacions de font.

en: Source contains
ca: La font conté

en: Source type
ca: Tipus de font

en: Sources
ca: Fonts

en: Sources to the events
ca: Fonts del esdeveniments

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South America
ca: Amèrica del Sud

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: South Sudan
ca: Sudan del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Spokane, Washington, United States
ca: Spokane, Washington, Estats Units

en: Spouse
ca: Cònjuge

en: Spouse census date
ca: Data d’empadronament del cònjuge

en: Spouse census place
ca: Indret d’empadronament del cònjuge

en: Spouse note
ca: Nota del cònjuge

en: Spouses
ca: Cònjuges

en: Spouses and children
ca: Cònjuges i fills

en: St. George, Utah, United States
ca: St. George, Utah, Estats Units

en: St. Louis, Missouri, United States
ca: St. Louis, Missouri, Estats Units

en: St. Paul, Minnesota, United States
ca: St. Paul, Minnesota, Estats Units

en: Standard
ca: Estàndard

en: Start IP address
ca: Inici de l’adreça IP

en: Start at parents
ca: Començant pels seus pares

en: Start slide show on page load
ca: Iniciar la presentació de diapositives en carregar la pàgina

en: Start year
ca: Començant l’any

en: Starting range of change dates
ca: Inici del lapse de dates de canvi

en: State
ca: Estat

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Statistics chart
ca: Estadístiques

en: Status
ca: Estatus

en: Status change date
ca: Data de canvi d’estat

en: Stillborn
ca: Nat mort

en: Stillborn: exempt
ca: Nat mort: exempt

en: Stockholm, Sweden
ca: Estocolm, Suècia

en: Stop
ca: Para

en: Store watermarked full size images on server
ca: Emmagatzemar imatges de mida natural amb marques d’aigua digitals al servidor

en: Store watermarked thumbnails on server
ca: Emmagatzemar les miniatures amb marques d’aigua digitals al servidor

en: Stories
ca: Històries

en: Story
ca: Història

en: Story title
ca: Títol de la història

en: Subdivision
ca: Subdivisió

en: Subject
ca: Títol

en: Submission
ca: Presentació

en: Submitted but not yet cleared
ca: Presentat però pendent d’aprovació

en: Submitter
ca: Remitent

en: Suffixes
ca: Sufixos

en: Sun
ca: Dg

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Support and documentation can be found at %s.
ca: Trobareu suport i documentació a %s.

en: Suriname
ca: Surinam

en: Surname
ca: Cognom(s)

en: Surname distribution chart
ca: Gràfic de distribució dels cognoms

en: Surname list style
ca: Estil de la llista de cognoms

en: Surname option
ca: Opció de cognoms

en: Surname prefix
ca: Prefix del cognom

en: Surname tradition
ca: Tradició dels cognoms

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
ca: Islandesa

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
ca: Lituanesa

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
ca: Polonesa

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
ca: Portuguesa

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
ca: Espanyola

[ctx: Surname tradition]
en: none
ca: cap

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender and marital status.
ca: Els cognoms es flexionen per indicar el gènere de la persona i llur estat matrimonial.

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender.
ca: Els cognoms es flexionen per indicar el gènere de la persona.

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Illes Svalbard i Jan Mayen

en: Swap individuals
ca: Intercanvia persones

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Sydney, Australia
ca: Sydney, Austràlia

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
ca: Sincronitza arbres genealògics amb fitxers GEDCOM

en: Syria
ca: Síria

en: Tab
ca: Pestanya

en: Table prefix
ca: Prefix de la taula

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tampico, Mexico
ca: Tampico, Mèxic

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Technical help contact
ca: Ajuda tècnica

en: Tegucigalpa, Honduras
ca: Tegucigalpa, Hondures

en: Templates
ca: Plantilles

en: Terrain
ca: Relleu

en: Thailand
ca: Thailàndia

en: The <b>name</b> field contains the individual’s full name, as they would have spelled it or as it was recorded. This is how it will be displayed on screen. It uses standard genealogy annotations to identify different parts of the name.
ca: El <b>nom</b> conté el nom complet de la persona, com s’hauria d’escriure o com es va registrar. Això és el que es mostrarà a la pantalla. S’utilitza l’estàndard d’anotacions genealògiques per identificar diferents parts del nom.

en: The <b>surname</b> field contains a name that is used for sorting and grouping. It can be different to the individual’s actual surname which is always taken from the <b>name</b> field. This field can be used to sort surnames with or without a prefix (Gogh / van Gogh) and to group spelling variations or inflections (Kowalski / Kowalska). If an individual needs to be listed under more than one surname, each name should be separated by a comma.
ca: El camp <b>cognom</b> conté un nom que s’utilitza per ordenar i agrupar. Pot diferir del cognom personal que sempre es pren del camp <b>nom</b>. Aquest camp s'utilitza per ordenar els cognoms, amb o sense prefix (Gogh / van Gogh) i per agrupar variacions ortogràfiques o inflexions (Kowalski / Kowalska). Si una persona cal ordenar-la sota més d’un cognom, cada un ha d’estar separat per una coma (sense espai).

en: The GEDCOM file “%s” has been imported.
ca: S'ha importat el fitxer GEDCOM “%s”.

en: The Hague, Netherlands
ca: La Haia, Holanda

en: The PHP temporary folder is missing.
ca: Manca el directori PHP temporal.

en: The PhpGedView to webtrees wizard is an automated process to assist administrators make the move from a PhpGedView installation to a new webtrees one. It will transfer all PhpGedView GEDCOM and other database information directly to your new webtrees database. The following requirements are necessary:
ca: L’assitent webtrees a webtrees és un procés automatitzat per ajudar els administradors a realitzar el pas d’una instal lació amb PhpGedView a una de nova amb webtrees. Es transferirà tots els GEDCOM PhpGedView i la informació de base de dades directament a la nova base de dades webtrees. Calen els requisits següents:

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
ca: L’administrador del lloc webtrees %s ha autoritzat la vostra sol·licitud d’obtenir un compte. Podeu accedir-hi seguint el següent enllaç: %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
ca: Se’n ha informat l’Administrador. Tan aviat com us doni permís per accedir, podreu fer-ho amb el nom d’usuari i contrasenya.

en: The changes to “%s” have been accepted.
ca: S’han acceptat el canvis a “%s”.

en: The changes to “%s” have been rejected.
ca: S’han rebutjat els canvis a «%s».

en: The clippings cart allows you to take extracts from this family tree and download them as a GEDCOM file.
ca: El Cistell us permet prendre extractes d'aquest arbre genealògic i descarregar-los com un arxiu GEDCOM.

en: The database reported the following error message:
ca: La base de dades ha donat el següent missatge d’error:

en: The date and time of the last update
ca: La data i hora de l’última actualització

en: The details of this family are private.
ca: Els detalls d’aquesta família són privats.

en: The details of this individual are private.
ca: Els detalls d’aquesta persona són privats.

en: The family tree has been exported to %s.
ca: Arbre genealògic exportat a %s.

en: The family tree “%s” already exists.
ca: L'arbre genealògic “%s” ja existeix.

en: The family tree “%s” has been created.
ca: S'ha creat l'arbre genealògic “%s”.

en: The family tree “%s” has been deleted.
ca: S'ha eliminat l'arbre genealògic “%s”.

en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
ca: Als visitants que arribin per primer cop a aquest lloc web se'ls hi mostrarà l'arbre genealògic “%s”.

en: The family trees have been merged successfully.
ca: S'han fusionat correctament els abres genealògics.

en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
ca: La família «%s» ha estat eliminada, ja que només té un membre.

en: The file %s already exists. Use another filename.
ca: El fitxer %s ja existeix. Trieu-ne un altre.

en: The file %s could not be created.
ca: No es pot crear el fitxer %s.

en: The file %s could not be deleted.
ca: No s’ha pogut eliminar el fitxer %s.

en: The file %s could not be updated.
ca: El fitxer %s no es pot actualitzar.

en: The file %s has been created.
ca: S’ha creat la carpeta %s.

en: The file %s has been deleted.
ca: S’ha eliminat el fitxer %s.

en: The file %s has been uploaded.
ca: S’ha pujat el fitxer %s.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
ca: Fitxer parcialment carregat. Torneu-hi.

en: The file “%s” does not exist.
ca: El fitxer «%s» no existeix.

en: The folder %s could not be deleted.
ca: La carpeta %s no es pot eliminar.

en: The folder %s does not exist, and it could not be created.
ca: La carpeta %s no existeix, i no s’ha pogut crear.

en: The folder %s has been created.
ca: S’ha creat la carpeta %s.

en: The folder %s has been deleted.
ca: S’ha eliminat la carpeta %s.

en: The folder can be specified in full (e.g. /home/user_name/webtrees_data/) or relative to the installation folder (e.g. ../../webtrees_data/).
ca: La ubicació de la carpeta es pot especificar de forma absoluta (p.e. /home/user_name/webtrees_data/) o relativa (p.e. ../../webtrees_data/).

en: The following facts and events were found in both records.
ca: S'han trobat els següents fets i esdeveniments en ambdós registres.

en: The following facts and events were only found in the record of %s.
ca: Els següents fets i esdeveniments s'han trobat solament al registre de %s.

en: The following list shows typical requirements.
ca: La següent llista mostra els requisits estàndard.

en: The following places have been changed:
ca: S’han canviat els següents indrets:

en: The following places would be changed:
ca: Es canviaran els següents indrets :

en: The following rules are used to decide whether a visitor is a human being (allow full access), a search-engine robot (allow restricted access) or an unwanted crawler (deny all access).
ca: S’utilitzen les següents regles per decidir si un visitant és un ésser humà (permetre accés total), un motor de recerca o robot (permetre accés restringit) o un rastrejador no desitjat (denegar qualsevol accés).

en: The help text has not been written for this item.
ca: No hi ha text d’ajuda per a aquest ítem.

en: The individual to be contacted about technical questions or errors encountered on your website.
ca: La persona a contactar per a qüestions tècniques, errors o problemes amb que es trobin els usuaris.

en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
ca: La persona a contactar per a qüestions genealògiques relacionades amb aquest lloc.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
ca: S’ha eliminat l’enllaç de «%1$s» a «%2$s».

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'enllaç de “%1$s” a “%2$s”.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
ca: No pot reanomenar-se el fitxer multimèdia %1$s com a %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
ca: S’ha reanomenat el fitxer multimèdia %1$s com a %2$s.

en: The media file %s does not exist.
ca: El fitxer multimèdia %s no existeix.

en: The media file was not found in this family tree.
ca: No s’ha trobat el fitxer multimèdia en aquest arbre genealògic.

en: The media file you are uploading can be, and probably should be, named differently on the server than it is on your local computer. This is so because often the local filename has meaning to you but is much less meaningful to others visiting this website. Consider also the possibility that you and someone else both try to upload different files called “granny.jpg“.<br><br>In this field, you specify the new name of the file you are uploading. The name you enter here will also be used to name the thumbnail, which can be uploaded separately or generated automatically. You do not need to enter the filename extension (jpg, gif, pdf, doc, etc.)<br><br>Leave this field blank to keep the original name of the file you have uploaded from your local computer.
ca: El fitxer multimèdia que esteu pujant, probablement hauria de tenir un nom diferent al servidor, del que té al vostre equip local. Això és així perquè sovint el nom del fitxer local té un significat que pot no resultar indicatiu pels altres visitants d’aquest lloc. Considereu també la possibilitat diferents persones intenteu carregar diferents arxius anomenats «maria.jpg».<br><br>En aquest camp, s’especifica el nou nom del fitxer que s’està carregant. El nom que introduïu aquí també s’utilitzarà per al nom de la miniatura, que podeu carregar per separat o generar-la de forma automàtica. No cal entrar l’extensió de nom de fitxer (jpg, gif, pdf, doc, etc.)<br><br>Deixeu aquest camp en blanc per mantenir el nom original del fitxer que pujeu des de l’equip local.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
ca: Els requisits de temps de la memòria i la CPU depèn del nombre de persones a l’arbre genealògic.

en: The message was not sent.
ca: No s’ha enviat el missatge.

en: The message was successfully sent to %s.
ca: S’ha enviat el missatge a %s.

en: The module “%s” has been disabled.
ca: S'ha desactivat el mòdul “%s”.

en: The module “%s” has been enabled.
ca: S'ha activat el mòdul “%s”.

en: The most common family facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
ca: Els fets i esdeveniments familiars més comuns es llisten separadament, de manera que es poden afegir més fàcilment.

en: The most common individual facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
ca: Els fets i esdeveniments personals més comuns es llisten separadament, de manera que es poden afegir més fàcilment.

en: The most common repository facts are listed separately, so that they can be added more easily.
ca: Els esdeveniments d'arxius més comuns es llisten separadament, de manera que es poden afegir més fàcilment.

en: The most common source facts are listed separately, so that they can be added more easily.
ca: Els esdeveniments de fonts més comuns es llisten separadament, de manera que es poden afegir més fàcilment.

en: The new files are currently located in the folder %s.
ca: Els nous fitxers es troben actualment a la carpeta %s.

en: The new user will be asked to confirm their email address before the account is created.
ca: Abans de crear el compte se li demanarà al nou usuari que confirmi la seva adreça de correu electrònic.

en: The number of occurrences of the specified name will be shown on the map. If you leave this field empty, the most common surname will be used.
ca: Es mostrarà al mapa el nombre d’ocurrències del nom especificat. Si deixeu aquest camp buit, s’utilitzaran els cognoms més comuns.

en: The password needs to be at least six characters long.
ca: La contrasenya ha de tenir com a mínim una llargària de sis caràcters.

en: The password required for authentication with the SMTP server.
ca: La contrasenya requerida per a l’autenticació al servidor SMTP.

en: The passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: The preferences for all family trees have been updated.
ca: S'han actualitzat les preferències per a tots els arbres genealògics.

en: The preferences for new family trees have been updated.
ca: S'han actualitzat les preferències per als nous arbres genealògics.

en: The preferences for the chart “%s” have been updated.
ca: S'han actualitzat les preferències per al gràfic %s.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
ca: S'han actualitzat les preferències per a l'arbre genealògic “%s”.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
ca: S'han eliminat les preferències per al mòdul “%s”.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
ca: S'han actualitzat les preferències per al mòdul “%s”.

en: The prefix is optional, but recommended. By giving the table names a unique prefix you can let several different applications share the same database. “wt_” is suggested, but can be anything you want.
ca: El prefix és opcional, però recomanat. Donant als noms de taula un mateix prefix permeteu que diverses aplicacions comparteixin la mateixa base de dades. Suggerim «wt_», però pot ésser qualsevol altre.

en: The record %1$s has been renamed to %2$s.
ca: S'ha re-anomenat el registre %1$s com a %2$s.

en: The record has been copied to the clipboard.
ca: Registre copiat al porta-retalls.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
ca: S'han fusionat els registres “%1$s” i “%2$s”.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
ca: L’expressió regular sembla contenir un error. No pot emprar-se.

en: The server configuration is OK.
ca: La configuració del servidor és correcta.

en: The server’s time limit has been reached.
ca: S'ha excedit el límit de temps del servidor.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
ca: Mida de l’arbre genealògic, primers i últims esdeveniments, noms comuns, etc.

en: The surname is enclosed by slashes: <%s>John Paul /Smith/<%s>
ca: El cognom està tancat entre barres: <%s>Joan Pau /Smith/<%s>

en: The theme menu will only be shown if the website preferences allow users to select their own theme.
ca: El menú de presentacions només es mostrarà si els paràmetres del lloc web permeten als usuaris escollir la seva presentació.

en: The thumbnail file %1$s could not be renamed to %2$s.
ca: No pot reanomenar-se el fitxer miniatura %1$s com a %2$s.

en: The thumbnail file %1$s has been renamed to %2$s.
ca: S’ha reanomenat correctament la miniatura %1$s com a %2$s.

en: The thumbnail file %s does not exist.
ca: La miniatura %s no existeix.

en: The time in seconds that a webtrees session remains active before requiring a new sign-in. The default is 7200, which is 2 hours.
ca: El temps en segons que una sessió webtrees roman activa abans de requerir un nou inici de sessió. El valor per defecte és 7200 (2 hores).

en: The time zone is required for date calculations, such as knowing today’s date.
ca: Es requereix que la zona horària per a càlculs de dates, per exemple per saber la data d'avui.

en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
ca[0]: Els dos arbres genealògics tenen %1$s registre amb el mateix “XREF”.
ca[1]: Els dos arbres genealògics tenen %1$s registres amb el mateix “XREF”.

en: The upgrade is complete.
ca: S’ha completat l’actualització.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
ca: El fitxer carregat excedeix el volum permès.

en: The user %s has been deleted.
ca: S'ha eliminat l'usuari %s.

en: The user has been sent an email with the information necessary to confirm the access request.
ca: S’ha enviat un correu electrònic a l’usuari ha amb la informació necessària per a confirmar la sol·licitud d’accés.

en: The username or password is incorrect.
ca: El nom d’usuari o la contrasenya son incorrectes.

en: The username required for authentication with the SMTP server.
ca: El nom d’usuari requerit per a l’autenticació al servidor SMTP.

en: The value to place in the “meta description” tag in the HTML page header. Leave this field empty to use the name of the family tree.
ca: El contingut a posar a la meta-etiqueta de descripció a la capçalera de la pàgina HTML. Deixant-ho en blanc agafa, per a aquest efecte, el títol de la base de dades activa.

en: The version of %s is too new.
ca: La versió de %s és massa nova.

en: The version of %s is too old.
ca: La versió de %s és massa antiga.

en: The website access rule has been created.
ca: S'ha creat la norma d'accés al lloc web.

en: The website access rule has been deleted.
ca: S'ha eliminat la norma d'accés al lloc web.

en: The website access rule has been updated.
ca: S'ha actualitzat la norma d'accés al lloc web.

en: The website preferences have been updated.
ca: S'han actualitzat les preferències del lloc web.

en: The website www.geonames.org provides a large database of place names. This can be searched when entering new places. To use this feature, you must register for a free account at www.geonames.org and provide the username.
ca: El lloc web www.geonames.org proporciona una gran base de dades de noms de lloc. Podeu emprar-la a l'entrar nous indrets. Per utilitzar aquesta funció, us cal registrar-vos i obtenir un compte gratuït a www.geonames.org i proporcionar el nom d'usuari.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
ca: Els desenvolupadors webtrees estarien molt interessats en conèixer aquest error. Si us poseu en contacte amb ells, us ajudaran a resoldre el problema.

en: The “%” character is a wildcard, and will match zero or more other characters.
ca: El caràcter "%" és un comodí i casarà amb zero o més caràcters.

en: Theme
ca: Presentació

en: Theme change
ca: Canvi de presentació

en: Theme menu
ca: Menú de presentacions

en: Themes
ca: Presentacions

en: Themes can be selected at three levels: user, family tree, and website. User preferences take priority over family tree preferences, which in turn take priority over the website preferences. Selecting “default theme” at one level will use the theme at the next level.
ca: Les presentacions poden seleccionar-se en tres nivells: usuari, arbre de família, i lloc web. La configuració d'usuari té prioritat sobre els els arbres de la família, que al seu torn tenen prioritat sobre la configuració del lloc web. En seleccionar una "presentació per defecte" per a un nivell s'utilitzarà també per al següent nivell.

en: There are no facts for this individual.
ca: No hi ha esdeveniments d’aquesta persona.

en: There are no media objects for this individual.
ca: No hi ha objectes multimèdia d’aquesta persona.

en: There are no notes for this individual.
ca: No hi ha Notes d’aquesta persona.

en: There are no pending changes.
ca: No hi han canvis opendents.

en: There are no research tasks in this family tree.
ca: No hi ha tasques de recerca en aquest arbre genealògic.

en: There are no source citations for this individual.
ca: No hi ha Fonts d’aquesta persona.

en: There are pending changes for you to moderate.
ca: Hi ha canvis pendents de supervisió.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
ca[0]: Sense canvis en el darrer %s dia.
ca[1]: Sense canvis en els darrers %s dies.

en: There is no account with the username or email “%s”.
ca: No hi ha cap compte amb el nom d'usuari o adreça electrònica “%s”.

en: There was an error uploading your file.
ca: Ha ocorregut un error tot carregant el fitxer.

en: These groups of individuals are not related to %s.
ca: Aquests grups de persones no estan relacionats amb %s.

en: These pages provide access to all the preferences and management tools for this webtrees site.
ca: Aquestes pàgines proporcionen accés a totes les opcions de configuració i eines de gestió d’aquest lloc webtrees.

en: This GEDCOM file is encoded using %1$s. Assume this to mean %2$s.
ca: Aquest GEDCOM és codificat emprant %1$s. Suposem que això significa %2$s.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
ca: Aquest compte encara no ha estat aprovat. Si us plau, espereu a que un administrador l’aprovi.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
ca: Aquest compte no ha estat verificat. Si us plau, consulteu al vostre correu electrònic un missatge de verificació.

en: This block will show editors a list of records with pending changes that need to be reviewed by a moderator. It also generates daily emails to moderators whenever pending changes exist.
ca: Aquest bloc mostra als editors una llista de registres amb canvis pendents que cal que siguin autoritzats per un supervisor. Quan hi ha canvis pendents, també genera diàriament missatges de correu electrònic als supervisors.

en: This database and table-prefix appear to be used by another application. If you have an existing PhpGedView system, you should create a new webtrees system. You can import your PhpGedView data and settings later.
ca: Aquesta base de dades i el prefix de les taules semblen ésser utilitzats per una altra aplicació. Si teniu un sistema PhpGedView operatiu, heu de crear un sistema webtrees nou. Posteriorment podeu importar les vostres dades i paràmetres des de PhpGedView.

en: This database is only running MySQL version %s. You cannot install webtrees here.
ca: Aquesta base de dades solament funciona amb la versió %s MySQL. Aquí no podeu instal·lar-hi elwebtrees.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
ca: Aquesta adreça de correu electrònic serà utilitzada per enviar el recordatori de contrasenya, les notificacions del lloc, i els missatges dels membres de la família que estan registrats en el lloc.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
ca: Aquesta entrada s’ignorarà si heu entrat un URL al camp nom de fitxer.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
ca: Aquesta família no existeix o no teniu permís per veure-la.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquesta família ha estat esborrada. La supressió haurà de ser revisada per un supervisor.

en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
ca: Aquesta família ha estat esborrada. Heu de revisar l’eliminació i %1$s o %2$s -la.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquesta família ha estat editada. Els canvis han de ser revisats per un supervisor.

en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
ca: Aquesta família ha estat editada. Heu de revisar els canvis i %1$s o %2$s -los.

en: This family remained childless
ca: Aquesta família no té descendència

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
ca[0]: Aquest arbre genealògic té %s registre amb el mateix "XREF" que un altre arbre.
ca[1]: Aquest arbre genealògic té %s registres amb el mateix "XREF" que un altre arbre.

en: This family tree has no images to display.
ca: En aquest arbre genealògic no hi ha imatges per mostrar.

en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
ca: Aquest arbre genealògic es va actualitzar per última vegada el #gedcomUpdated#. Hi ha #totalSurnames# cognoms. El primer esdeveniment registrat és el/la #firstEventType# de #firstEventName# el #firstEventYear#. L’esdeveniment més recent és el/la #lastEventType# de #lastEventName# el #lastEventYear#.<br><br>Si teniu algun comentari o suggeriment poseu-vos en contacte amb #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
ca: Aquest arbre genealògic fou actualitzat per darrera vegada el %s.

en: This file is linked to another family tree on this server. It cannot be deleted, moved, or renamed until these links have been removed.
ca: Aquest fitxer és vinculat a una altra base de dades genealògica d’aquest servidor. No pot eliminar-se, reanomenar-se o moure’s mentre es mantingui aquest enllaç.

en: This folder will be used by webtrees to store media files, GEDCOM files, temporary files, etc. These files may contain private data, and should not be made available over the internet.
ca: Aquesta carpeta l’utilitza webtrees per guardar fitxers multimèdia, GEDCOM, temporals, etc. que poden contenir dades privades, per tant, no pot ser accessible a través d’Internet.

en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
ca: Aquesta carpeta s’utilitza per emmagatzemar els fitxers multimèdia d’aquest arbre genealògic.

en: This form has expired. Try again.
ca: Aquest formulari ha caducat. Torneu-hi.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
ca: Aquesta persona no existeix o no teniu permís per veure-la.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquesta persona ha estat esborrada. La supressió haurà de ser revisada per un supervisor.

en: This individual has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
ca: Aquesta persona ha estat esborrada. Heu de revisar l’eliminació i %1$s or %2$s -ho.

en: This individual has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquesta persona ha estat editada. Els canvis han de ser revisats per un supervisor.

en: This individual has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
ca: Aquesta persona ha estat editada. Heu de revisar els canvis i %1$s or %2$s -los.

en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
ca: Aquesta persona serà seleccionada per defecte en veure gràfics i informes.

en: This information is private and cannot be shown.
ca: Aquestes dades son privades i no poden veure’s.

en: This input box lets you change that year of the calendar. Type a year into the box and press <b>Enter</b> to change the calendar to that year.<br><br><b>Advanced features</b> for <b>View the year</b><dl><dt><b>More than one year</b></dt><dd>You can search for dates in a range of years.<br><br>Year ranges are <u>inclusive</u>. This means that the date range extends from 1 January of the first year of the range to 31 December of the last year mentioned. Here are a few examples of year ranges:<br><br><b>1992-5</b> for all events from 1992 to 1995.<br><b>1972-89</b> for all events from 1972 to 1989.<br><b>1610-759</b> for all events from 1610 to 1759.<br><b>1880-1905</b> for all events from 1880 to 1905.<br><b>880-1105</b> for all events from 880 to 1105.<br><br>To see all the events in a given decade or century, you can use <b>?</b> in place of the final digits. For example, <b>197?</b> for all events from 1970 to 1979 or <b>16??</b> for all events from 1600 to 1699.<br><br>Selecting a range of years will change the calendar to the year view.</dd></dl>
ca: Aquest casella us permet canviar l’any del calendari. Entreu un any i polseu <b>Entrar</b> per canviar el calendari a aquest any.<br><br><b>Característiques avançades</b> per a <b>D’un any</b><dl><dt><b>Més d’un any</b></dt><dd>Podeu cercar dates en un lapse d’anys.<br><br>Els lapses d’anys son <u>inclusius</u>. Fa que vagin de l’ 1 de gener del primer any fins al 31 de desembre del darrer any esmentat. Heus ací alguns exemples de lapses d’anys:<br><br><b>1992-5</b> per a tots els esdeveniments entre 1992 i 1995.<br><b>1972-89</b> per a tots els esdeveniments entre 1972 i 1989.<br><b>1610-759</b> per a tots els esdeveniments entre 1610 i 1759.<br><b>1880-1905</b> per a tots els esdeveniments entre 1880 i 1905.<br><b>880-1105</b> per a tots els esdeveniments entre 880 i 1105.<br><br>Per a veure tots els esdeveniments d’una dècada o centúria determinada, podeu fer servir <b>?</b> en lloc dels darrers dígits. Per exemple, <b>197?</b> per a tots els esdeveniments entre 1970 i 1979 o <b>16??</b> per a tos els esdeveniments entre 1600 i 1699.<br><br>Seleccionant un lapse d’anys el calendari canviarà a la vista anual.</dd></dl>

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown on the add/edit name form. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store names in several different alphabets.
ca: És una llista d’etiquetes d’esdeveniments GEDCOM, separades per comes, que es mostrarà al formulari d’afegir/editar noms. Si empreu idiomes no llatins tals com l’Hebreu, Grec, Ciríl·lic o Aràbic potser us caldrà afegir etiquetes com _HEB, ROMN, FONE, etc. per a permetre-us emmagatzemar noms en diversos alfabets.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new family. For example, if MARR is in the list, then fields for marriage date and marriage place will be shown on the form.
ca: És una llista d’esdeveniments GEDCOM que es mostra quan s’afegeix una nova família. Per exemple, si MARR és a la llista, es mostrarà al formulari els camps de data i indret de casament.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new individual. For example, if BIRT is in the list, fields for birth date and birth place will be shown on the form.
ca: Llista d’esdeveniments GEDCOM que es mostra quan s’afegeix una nova persona. Per exemple, si BIRT és a la llista, es mostrarà al formulari els camps de data i indret de naixement.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when you add or edit place names. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store place names in several different alphabets.
ca: És una llista d’etiquetes d’esdeveniments GEDCOM que es mostrarà quan afegiu o editeu noms d’indrets. Si empreu un alfabet no llatí tal com l’Hebreu, Grec, Ciríl·lic o Aràbic, us caldrà afegir etiquetes com _HEB, ROMN, FONE, etc. per poder emmagatzemar noms d’indrets en els diferents alfabets.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
ca: Aquest és un enllaç al vostre propi registre en l’arbre genealògic. Si hi ha un error, poseu-vos en contacte amb un administrador.

en: This is a summary of the <abbr title="The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints">LDS</abbr> ordinances for the individual. “B” indicates an LDS baptism. “E” indicates an LDS endowment. “S” indicates an LDS spouse sealing. “P” indicates an LDS child-to-parent sealing.
ca: Aquest és un resum dels rituals <abbr title="The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints">LDS o mormons</abbr> per a les persones. "B" indica un baptisme. "I" indica una dotació. "S" indica un cònjuge segellat. "P" indica un segellat de nen als pares.

en: This is case sensitive.
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules.

en: This is case sensitive. If a database with this name does not already exist webtrees will attempt to create one for you. Success will depend on permissions set for your web server, but you will be notified if this fails.
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules. Si no existeix una base de dades amb aquest nom, webtrees intentarà crear-ne una pel vostre compte. L’èxit dependrà dels permisos establerts per al servidor web, però sereu informat si es produeix un error.

en: This is the initial value for the “show details” option on the charts.
ca: Aquest és l’ajust inicial per a l’opció «mostra els detalls» en els gràfics.

en: This is the latest version of webtrees. No upgrade is available.
ca: Aquesta és la darrera versió de webtrees. No hi ha actualització disponible.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to families. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique family facts” list.
ca: Aquesta és la llista dels esdeveniments GEDCOM que els usuaris poden afegir a les famílies. Podeu modificar-la traient-ne o posant-ne i personalitzar-los si cal. Els noms que apareguin aquí no poden figurar a la llista <i>Esdeveniments familiars únics</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to individuals. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique individual facts” list.
ca: Aquesta és la llista d’esdeveniments GEDCOM que els vostres usuaris poden afegir a les persones. Podeu modificar-la traient o afegint noms d’esdeveniments i fins i tot personalitzar-ne si cal. Els noms que surten aquí no han de figurar a la llista <i>Esdeveniments individuals únics</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to repositories. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique repository facts” list.
ca: Aquesta és la llista d’esdeveniments GEDCOM que els vostres usuaris poden afegir als arxius. Podeu modificar-la traient-ne o posant-ne i fins i tot personalitzant-ne, si cal. El noms que apareguin a aquesta llista no han de sortir a la <i>Esdeveniments d’arxiu únics</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to sources. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique source facts” list.
ca: Aquesta és la llista d’esdeveniments GEDCOM que els usuaris poden afegir a les fonts. Podeu modificar-la afegint o traient noms d’esdeveniments, també personalitzar-ne, si cal. Els noms d’esdeveniments que surtin en aquesta llista no han de sortir a la <i>Esdeveniments de fonts únics</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to families. For example, if MARR is in this list, users will not be able to add more than one MARR record to a family. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All family facts” list.
ca: Aquesta és la llista d’esdeveniments GEDCOM que els usuaris poden afegir <u>un sol cop</u> a famílies. Per exemple, si MARR és a la llista, els usuaris no poden afegir més d’un registre MARR a la família. Els noms que apareixen en aquesta llista no poden figurar a la <i>Addició d’esdeveniments familiars</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to individuals. For example, if BIRT is in this list, users will not be able to add more than one BIRT record to an individual. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All individual facts” list.
ca: Aquesta és la llista d’esdeveniments GEDCOM que els vostres usuaris poden afegir <u>un sol cop</u> a persones. Per exemple, si BIRT és en aquesta llista, els usuaris no poden afegir més d’un registre BIRT a una persona. Els noms d’esdeveniments que apareixen aquí no han de figurar a la llista <i>Tots els esdeveniments individuals</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to repositories. For example, if NAME is in this list, users will not be able to add more than one NAME record to a repository. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All repository facts” list.
ca: Aquesta és la llista d’esdeveniments GEDCOM que els usuaris poden afegir <u>un sol cop</u> als arxius. Per exemple, si NAME és a la llista, els usuaris no podem afegir més d’un camp NAME al registre de l’arxiu. Els noms d’esdeveniments que apareguin en aquesta llista no han de sortir a la <i>Addició d’esdeveniments d’arxius</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to sources. For example, if TITL is in this list, users will not be able to add more than one TITL record to a source. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All source facts” list.
ca: Aquesta és la llista d’esdeveniments GEDCOM que els vostres usuaris poden afegir <u>un sol cop</u> a les fonts. Per exemple, si TITL és a la llista, els usuaris no poden afegir més d’un camp TITL a la font. El noms d’esdeveniment d’aquesta llista no han de figurar a la <i>Addició d’esdeveniments de fonts</i>.

en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
ca: Aquest és el nom del servidor SMTP. «localhost» significa que el servei de correu s’està executant al mateix equip que el servidor web.

en: This is the width (in pixels) that the program will use when automatically generating thumbnails. The default value is 100.
ca: És l’amplada (en píxels) que el programa farà servir quan generi les miniatures automàticament. Es paràmetre per defecte és 100.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
ca: Aquest és el vostre nom real, tal i com voleu que aparegui en pantalla.

en: This may be a mistake in your data.
ca: Això pot ser un error en les dades.

en: This may cause a problem for other applications.
ca: Això pot causar un problema a altres aplicacions.

en: This may cause a problem for webtrees.
ca: Això pot causar un problema al webtrees.

en: This media file does not exist.
ca: No existeix aquest fitxer multimèdia.

en: This media file exists, but cannot be accessed.
ca: Aquest fitxer multimèdia existeix, però no s’hi pot accedir.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
ca: Fitxer multimèdia incomplet. No pot posar-s’hi marca d’aigua.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
ca: No existeix aquest objecte multimèdia o no teniu permís per veure’l.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
ca: S’ha eliminat l’objecte multimèdia. Però ara cal que ho revisi un supervisor.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
ca: Aquest objecte multimèdia s’ha eliminat. Heu de revisar aquesta eliminació i %1$s o %2$s.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquest objecte multimèdia ha estat editat. Però ara cal que ho revisi un supervisor.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
ca: Aquest objecte multimèdia ha estat editat. Heu de revisar els canvis i %1$s o %2$s.

en: This media object is not linked to any other record.
ca: Aquest objecte multimèdia no està vinculat a cap altre registre.

en: This message was sent while viewing the following URL:
ca: Aquest missatge fou enviat mentre es visualitza l’URL següent:

en: This message will be sent to %s
ca: Aquest missatge s’enviarà a %s

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
ca: He de tenir sis caràcters com a mínim. Distingeix entre majúscules i minúscules.

en: This name is used in the “From” field, when sending automatic emails from this server.
ca: Aquest nom s’utilitza en el camp «De», en enviar missatges automàtics de correu electrònic des d’aquest servidor.

en: This note does not exist or you do not have permission to view it.
ca: Aquesta nota no existeix o no teniu permís per veure-la.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquesta nota ha estat esborrada. La supressió haurà de ser revisada per un supervisor.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
ca: Aquesta nota ha estat esborrada. Heu ha de revisar l’eliminació i %1$s or %2$s -ho.

en: This note has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquesta nota ha estat editada. Els canvis han de ser revisats per un supervisor.

en: This note has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
ca: Aquesta nota ha estat editada. Heu de revisar-ne els canvis i %1$s o %2$s -los.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Note</i> record on the Individual page.
ca: Aquesta opció controla si es mostra automàticament o no tot el contingut dels registres de <i>Notes</i> a la pàgina Individual.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Source</i> record on the Individual page.
ca: Aquesta opció controla si es mostra automàticament o no tot el contingut dels registres de <i>Fonts</i> a la pàgina Individual.

en: This option controls whether or not to show age of father and mother next to child’s birthdate on charts.
ca: Aquesta opció controla si es mostra o no als gràfics l’edat dels pares, al costat de la data de naixement de llurs fills.

en: This option controls whether or not to show estimated dates for birth and death instead of leaving blanks on individual lists and charts for individuals whose dates are not known.
ca: Aquesta opció controla si es mostraran o no a cadascuna de les llistes i gràfics individuals, les dates estimades de naixement i defunció, en lloc de deixar-hi espais en blanc, de les persones que en desconeixem aquestes dades.

en: This option controls whether or not to show the individual’s gender icon on charts.<br><br>Since the gender is also indicated by the color of the box, this option doesn’t conceal the gender. The option simply removes some duplicate information from the box.
ca: Aquesta opció controla si es mostra o no la icona del gènere (sexe) de les persones als gràfics.<br><br>Atès que el gènere també s’indica mitjançant el color de les caixes, aquesta opció no fa que s’amagui la dada, senzillament estalvia informació duplicada a la caixa.

en: This option indicates whether the pedigree chart should be generated in landscape or portrait mode.
ca: Aquesta opció fixa si l’arbre genealògic es presentarà (per defecte) plantat o apaïsat.

en: This option will make it easier for users to download images.
ca: Aquesta opció farà que sigui més fàcil per als usuaris descarregar imatges.

en: This option will retain family links in private records. This means that you will see empty “private” boxes on the pedigree chart and on other charts with private individuals.
ca: Amb aquesta opció es mantenen en registres privats els vincles familiars. Això significa que podeu veure caixes amb el text «informació privada» a l’arbre genealògic i a altres gràfics amb persones privades.

en: This option will show the names (but no other details) of private individuals. Individuals are private if they are still alive or if a privacy restriction has been added to their individual record. To hide a specific name, add a privacy restriction to that name record.
ca: Aquesta opció mostrarà els noms (però no altres detalls) dels individus. Les persones són privades si estan vives o si s’ha afegit una restricció de privacitat al seu expedient individual. Per amagar un nom específic, afegiu una restricció de privadesa al registre d’aquest nom.

en: This page allows you to bypass the usual forms, and edit the underlying data directly. It is an advanced option, and you should not use it unless you understand the GEDCOM format. If you make a mistake here, it can be difficult to fix.
ca: Aquesta pàgina us permet saltar-vos la forma habitual i editar directament les dades subjacents. És una opció avançada i no s’ha d’utilitzar a menys que domineu el format GEDCOM. Si cometeu un error aquí pot ésser difícil d’arreglar.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
ca[0]: Aquesta pàgina s'ha vist %s vegada.
ca[1]: Aquesta pàgina s'ha vist %s vegades.

en: This place has no coordinates
ca: Aquest indret no té coordenades

en: This process allows the site’s owner to ensure that the new information follows the site’s standards and conventions, has proper source attributions, etc.
ca: Aquest procés permet al titular del lloc d’assegurar-se que la nova informació segueix les normes i convencions establertes, té atribucions de fonts adequades, etc.

en: This record does not exist or you do not have permission to view it.
ca: Aquest registre no existeix o no teniu permís per veure'l.

en: This record has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
ca: S'ha suprimit aquest registre. Però la supressió l'haurà de revisar un moderador.

en: This record has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
ca: Aquest registre ha estat suprimit. Haureu de revisar-ne l'eliminació i després %1$s o %2$s.

en: This record has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquesta registre s'ha editat. Els canvis han de ser revisats per un moderador.

en: This record has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
ca: Aquest registre s'ha editat. Heu de revisar els canvis i tot seguit %1$s o %2$s.

en: This repository does not exist or you do not have permission to view it.
ca: Aquest arxiu no existeix o no teniu permís per veure’l.

en: This repository has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquest arxiu ha estat eliminat. La supressió haurà de ser revisada per un supervisor.

en: This repository has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
ca: Aquest arxiu ha estat eliminat. Heu de revisar-ne l’eliminació i %1$s or %2$s -ho.

en: This repository has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquest arxiu ha estat editat. Els canvis han de ser revisats per un supervisor.

en: This repository has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
ca: Aquest arxiu ha estat editat. Heu de revisar-ne els canvis i %1$s or %2$s -los.

en: This role has all the permissions of the editor role, plus permission to accept/reject changes made by other users.
ca: Aquest rol té totes les atribucions d’editor a més de permís per autoritzar o rebutjar els canvis fets per d’altres usuaris.

en: This role has all the permissions of the manager role in all family trees, plus permission to change the settings/configuration of the website, users, and modules.
ca: Aquesta funció té tots els permisos de la funció d’administrador en tots els arbres de la família, a més de permís per canviar la configuració del lloc, els usuaris i els mòduls.

en: This role has all the permissions of the member role, plus permission to add/change/delete data. Any changes will need to be reviewed by a moderator, unless the user has the “automatically accept changes” option enabled.
ca: Aquest rol té totes les atribucions de membre, a més de permís per afegir, canviar o eliminar dades. Qualsevol canvi haurà d’ésser autoritzat per un supervisor, llevat que l’usuari tingui l’opció "autoritzar automàticament els canvis" activada.

en: This role has all the permissions of the moderator role, plus any additional access granted by the family tree configuration, plus permission to change the settings/configuration of a family tree.
ca: Aquest rol té tots els permisos del de supervisor, així com qualsevol accés addicional atorgat per la configuració de l’arbre genealògic, a més de permís per canviar els paràmetres i la configuració d’un arbre genealògic.

en: This role has all the permissions of the visitor role, plus any additional access granted by the family tree configuration.
ca: Aquest rol té tots els permisos del rol de visitant a més qualsevol accés addicional atorgat per la configuració de l’arbre genealògic.

en: This server does not support secure downloads using HTTPS.
ca: Aquest servidor no suporta descàrregues segures mitjançant HTTPS.

en: This server’s memory limit is %s MB and its CPU time limit is %s seconds.
ca: La memòria límit d’aquest servidor és %sMB i els temps límit de llur CPU és de %s segons.

en: This should be a comma or space separated list of facts, in addition to birth and death, that you want to appear in chart boxes such as the pedigree chart. This list requires you to use fact tags as defined in the GEDCOM 5.5.1 standard. For example, if you wanted the occupation to show up in the box, you would add “OCCU” to this field.
ca: Aquesta és una llista d’esdeveniments separats per espais o una coma, a més a més del Naixement i la Defunció, que voleu que apareguin a les caixes de gràfics tals com l’arbre genealògic. Aquesta llista us obliga a utilitzar les etiquetes d’esdeveniments tal i com es defineixen a l’estàndard GEDCOM 5.5.1. Per exemple, si voleu que es mostri la professió a la caixa, heu d’afegir «OCCU» en aquest camp.

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
ca: Aquesta font no existeix o no teniu permís per veure-ho.

en: This source has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
ca: S’ha eliminat aquesta font. La supressió haurà de ser revisada per un supervisor.

en: This source has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
ca: Aquesta font ha estat eliminada. Heu de revisar l’eliminació i %1$s o %2$s -ho.

en: This source has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
ca: Aquesta font ha estat editada. Els canvis han de ser revisats per un supervisor.

en: This source has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
ca: Aquesta font ha estat editada. Heu de revisar-ne els canvis i %1$s or %2$s -los.

en: This text will be appended to each page title. It will be shown in the browser’s title bar, bookmarks, etc.
ca: Aquest text s’afegirà a cada títol de la pàgina. Es mostra a la barra de títol del navegador, favorits, etc.

en: This type of link is not allowed here.
ca: Aquí aquest tipus d’enllaç no és permès.

en: This user account does not have access to any tree.
ca: Aquest compte d'usuari no té accés a cap arbre.

en: This usually means that you need to change the folder permissions to 777.
ca: Això generalment vol dir que heu de canviar els permisos de la carpeta a 777.

en: This website is being upgraded. Try again in a few minutes.
ca: Estem actualitzant aquest lloc. Torneu-ho a provar passats uns minuts.

en: This website is down for maintenance. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes.
ca: El lloc està desactivat per manteniment. Si us plau, <a href="index.php">torneu-ho a provar</a> al cap d’uns minuts.

en: This website is temporarily unavailable
ca: Lloc web indisponible temporalment

en: This website uses cookies to learn about visitor behaviour.
ca: Aquest lloc web fa servir galetes per conèixer com l'utilitzen els visitants.

en: This will delete all the genealogy data from “%s” and replace it with data from a GEDCOM file.
ca: Això esborrarà totes les dades genealògiques de «%s» i les substituirà per les d’un altre GEDCOM.

en: This will update the highest-level part or parts of the place name. For example, “Mexico” will match “Quintana Roo, Mexico”, but not “Santa Fe, New Mexico”.
ca: Això actualitzarà la part de nivell superior o parts del nom de l’indret. Per exemple, «Mèxic» coincidirà amb «Quintana Roo, Mèxic», però no «Santa Fe, Nou Mèxic».

en: Thu
ca: Dj

en: Thumbnail files must contain images.
ca: Les miniatures han de ser imatges.

en: Thumbnail images
ca: Miniatures

en: Thumbnail to upload
ca: Miniatura a carregar

en: Thursday
ca: Dijous

en: Tijuana, Mexico
ca: Tijuana, Mèxic

en: Time
ca: Hora

en: Time zone
ca: Zona horària

en: Timeline
ca: Línia de temps

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Timor-Leste
ca: Timor Oriental

en: Title
ca: Títol

en: Title in Hebrew
ca: Títol en hebreu

en: To
ca: A

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
ca: Per ajudar a introduir-vos en aquest bloc, hem creat algunes plantilles. Si en seleccioneu una, l’àrea de text contindrà una còpia de l’original que podreu modificar d’acord amb els requeriments del lloc.

en: To complete the upgrade, you should install the files manually.
ca: Per completar l’actualització haureu d’instal·lar els fitxers manualment.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
ca: Per crear noves tasques de recerca, primer us cal afegir «tasca de recerca» a la llista de fets i esdeveniments en les preferències dels arbres genealògics.

en: To ensure compatibility with other genealogy applications, notes, text, and transcripts should be recorded in simple, unformatted text. However, formatting is often desirable to aid presentation, comprehension, etc.
ca: Per garantir la compatibilitat amb altres aplicatius de genealogia, notes, textos i transcripcions han de ser en text simple, sense format. Tanmateix, el format és sovint desitjable per ajudar a la presentació, la comprensió, etc.

en: To prevent visitors from accessing the website while you are in the middle of copying files, you can temporarily create a file %s on the server. If it contains a message, it will be displayed to visitors.
ca: Per evitar que s’accedeixi al lloc, mentre esteu a mitges amb la còpia de fitxers, podeu crear un fitxer %s temporal al servidor. Si conté un missatge, es mostrarà als visitants.

en: To protect this private data, webtrees uses an Apache configuration file (.htaccess) which blocks all access to this folder. If your web-server does not support .htaccess files, and you cannot restrict access to this folder, then you can select another folder, away from your web documents.
ca: Per protegir aquests dades privades, webtrees utilitza un fitxer de configuració d’Apache (.htaccess) que bloqueja qualsevol accés a aquesta carpeta. Si el vostre servidor web no és compatible amb fitxers .htaccess i no podeu restringir-hi l’accés, seleccioneu una altra carpeta ben lluny dels vostres documents web.

en: To reduce the size of the download, you can compress the data into a .ZIP file. You will need to uncompress the .ZIP file before you can use it.
ca: Per reduir la mida de la descàrrega, podeu comprimir les dades en un arxiu .ZIP. Us caldrà descomprimir-lo per poder utilitzar-lo.

en: To set this text for other languages, you must switch to that language, and visit this page again.
ca: Per establir aquest text per a altres idiomes, haurà de canviar-vos a aquest idioma, i visitar aquesta pàgina de nou.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
ca: Per indicar als motors de cerca que hi ha disponibles mapes de lloc, podeu utilitzar els següents enllaços.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
ca: Per indicar als motors de cerca que hi ha disponibles mapes de lloc, haureu d’afegir la següent línia al fitxer robots.txt.

en: To use a Google mail account, use the following settings: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[your gmail password]
ca: Per fer servir un compte Google mail, empreu els paràmetres següents: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[la vostra contrasenya a gmail]

en: Tokyo, Japan
ca: Tokyo, Japó

en: Tombstone
ca: Làpida

en: Top %s given name | Top %s given names
ca[0]: %s nom de pila més comú
ca[1]: %s noms de pila més comuns

en: Top %s surname | Top %s surnames
ca[0]: %s cognom més comú
ca[1]: %s cognoms més comuns

en: Top given name
ca: Nom de pila més freqüent

en: Top given names
ca: Noms de pila més comuns

en: Top level
ca: Nivell superior

en: Top surname
ca: Cognom més comú

en: Top surnames
ca: Cognoms més comuns

en: Toronto, Ontario, Canada
ca: Toronto, Ontario, Canadà

en: Total accepted changes:
ca: Total de canvis acceptats:

en: Total births
ca: Total naixements

en: Total dead
ca: Total difunts

en: Total deaths
ca: Total defuncions

en: Total divorces
ca: Total divorcis

en: Total events
ca: Esdeveniments

en: Total families
ca: Nombre de famílies

en: Total families: %s
ca: Total famílies: %s

en: Total females
ca: Nombre de dones

en: Total given names
ca: Total noms de pila

en: Total individuals
ca: Nombre de persones

en: Total individuals: %s
ca: Total persones: %s

en: Total living
ca: Total vius

en: Total males
ca: Nombre d’homes

en: Total marriages
ca: Total casaments

en: Total number of users
ca: Nombre total d’usuaris

en: Total pending changes:
ca: Total mde canvis pendents:

en: Total places: %s
ca: Total d’indrets: %s

en: Total sources: %s
ca: Total fonts: %s

en: Total surnames
ca: Total cognoms

en: Total users
ca: Usuaris

en: Tracking and analytics
ca: Seguiment i anàlisi

en: Tracking and analytics are not added to the control panel.
ca: No s'ha afegit el seguiment i anàlisi al panell de control.

en: Trailer
ca: Promoció

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Trujillo, Peru
ca: Trujillo, Perú

en: Tue
ca: Dt

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Tuxtla Gutierrez, Mexico
ca: Tuxtla Gutierrez, Mèxic

en: Twin Falls, Idaho, United States
ca: Twin Falls, Idaho, Estats Units

en: Type
ca: Tipus

en: Type of event
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Type of fact
ca: Tipus de fet

en: Type of place markers in the place hierarchy
ca: Tipus de marcadors d’indrets a l’estructura d’indrets

en: Type the password again.
ca: Entreu la contrasenya de nou.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
ca: Escriviu la vostra contrasenya de nou per assegurar-vos que l’heu escrita correctament.

en: Types of error
ca: Tipus d’error

en: URL
ca: Adreça URL

en: US Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: US Virgin Islands
ca: Illes Verges Nord-americanes

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Unable to connect using this username and password. Your server gave the following error.
ca: Impossible de connectar emprant aquest paràmetres. El servidor ha donat el següent error.

en: Unable to find record with ID
ca: Impossible trobar cap registre amb l’ID

en: Uncleared: insufficient data
ca: No aprovat: dades insuficients

en: Unique family facts
ca: Esdeveniments familiars únics

en: Unique identifier
ca: Identificador únic

en: Unique identifiers allow the same record to be found in different family trees and in different systems. They will be added whenever records are created or updated. If you do not want unique identifiers to be displayed, you can hide them using the privacy rules.
ca: Els identificadors únics permeten que el mateix registre es trobi en diferents arbres genealògics i en diferents sistemes. S'afegiran cada cop que es creïn o s'actualitzin els registres. Si no voleu que es mostrin els identificadors únics, es poden amagar usant les regles de privadesa.

en: Unique individual facts
ca: Esdeveniments individuals únics

en: Unique repository facts
ca: Esdeveniments únics d’arxiu

en: Unique source facts
ca: Esdeveniments de fonts únics

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unlink the media object
ca: Multimèdia sense enllaç

en: Unrecognized GEDCOM code
ca: Codi GEDCOM desconegut

en: Unused files
ca: Fitxers no utilitzats

en: Unzip %s to a temporary folder…
ca: S’està descomprimint %s en una carpeta temporal…

en: Upcoming events
ca: Propers aniversaris

en: Update
ca: Actualitza

en: Update all
ca: Actualiza-ho tot

en: Update all the place names in a family tree
ca: Actualitza tots els noms d’indret en un arbre genealògic

en: Update place names
ca: Actualització dels noms d’indret

en: Upgrade anyway
ca: Actualitza de totes maneres

en: Upgrade to webtrees %s.
ca: Actualització a webtrees %s.

en: Upgrade wizard
ca: Assistent d’actualització

en: Upload geographic data
ca: Carrega les dades geogràfiques

en: Upload media files
ca: Càrrega de fitxers multimèdia

en: Upload one or more media files from your local computer. Media files can be pictures, video, audio, or other formats.
ca: Pugeu un o més fitxers multimèdia des del vostre ordinador local. Poden ésser fotos, vídeo, àudio o altres formats.

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
ca: Empra Google Maps™ per a la jerarquia d’indrets

en: Use PHP mail to send messages
ca: Fes servir el correu PHP per enviar missatges

en: Use SMTP to send messages
ca: Fes servir SMTP per enviar missatges

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
ca: Empreu un «?» per a que coincideixi amb un sol caràcter, empreu «*» per a que coincideixi amb zero o més caràcters.

en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
ca[0]: Empreu un mínim d’ %s caràcter.
ca[1]: Empreu un mínim de %s caràcters.

en: Use colors
ca: En color

en: Use compact layout
ca: Utilitza disseny compacte

en: Use full source citations
ca: Empra citacions de font completes

en: Use password
ca: Utilitza contrasenya

en: Use sendmail to send messages
ca: Utilitza sendmail per enviar missatges

en: Use silhouette images when no highlighted image for that individual has been specified. The images used are specific to the gender of the individual in question.
ca: Utilitza una silueta quan no s'ha especificat cap imatge per a una persona. Les siluetes són específiques per a cada gènere.

en: Use silhouettes
ca: Empra siluetes

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
ca: Empra la base de dades GeoNames per autocompletar els indrets

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
ca: Feu servir aquest camp per dir a l’administrador perquè voleu enregistrar-vos i disposar d’accés. I quina és va vostra relació amb les dades genealògiques que hi ha al lloc. També el podeu fer servir per altres comentaris que cregueu oportú que ha de saber.

en: Use this image for charts and on the individual’s page.
ca: Utilitzeu aquesta imatge per als gràfics i a la pàgina de la persona.

en: Use this value
ca: Fes servir aquest valor

en: User
ca: Usuari/a

en: User administration
ca: Administració d’usuaris

en: User didn’t verify within 7 days.
ca: Usuari no verificat passats 7 dies.

en: User not verified by administrator.
ca: Usuari no verificat per l’administrador.

en: User preferences
ca: Opcions d’usuari

en: User verification
ca: Verificació d’usuari

en: User-agent string
ca: Cadena de l’agent d’usuari

en: Username
ca: Nom d’usuari

en: Username or email address
ca: Nom d’usuari o adreça de correu electrònic

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
ca: Els noms d’usuari NO distingeixen entre majúscules i minúscules i ignoren les lletres accentuades, de manera que «Lluïsa», «lluïsa», i «lluisa», es considera el mateix.

en: Users
ca: Usuaris

en: Users who are signed in
ca: Usuaris connectats

en: User’s account has been inactive too long:
ca: El compte de l’usuari ha restat inactiu molt de temps:

en: Using the pull down menu it is possible to select a country, of which a flag can be selected. If no flags are shown, then there are no flags defined for this country.
ca: Emprant el menú desplegable és possible escollir un país quina bendera voleu seleccionar. Si no hi surt cap bandera, vol dir que no n’hi ha de definides per a aquest país.

en: Vancouver, British Columbia, Canada
ca: Vancouver, Colúmbia Britànica, Canadà

en: Various statistics charts.
ca: Diversos gràfics estadístics.

en: Vatican City
ca: Ciutat del Vaticà

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Veracruz, Mexico
ca: Veracruz, Mèxic

en: Verification code
ca: Codi de verificació

en: Verified
ca: Verificat

en: Vernal, Utah, United States
ca: Vernal, Utah, Estats Units

en: Version
ca: Versió

en: Video
ca: Vídeo

en: View
ca: Mostra-ho

en: View all records found in this place
ca: Mostra tots els registres relacionats amb aquest indret

en: View the details
ca: Veure detalls

en: View the notes
ca: Mostra les Notes

en: View this day
ca: Mostra aquest dia

en: View this family
ca: Mostra aquesta família

en: View this individual
ca: Mostra aquesta persona

en: View this month
ca: Mostra aquest mes

en: View this source
ca: Mostra aquesta Font

en: View this year
ca: Mostra aquest any

en: Villa Hermosa, Mexico
ca: Villa Hermosa, Mèxic

en: Visible online
ca: Visible en línia

en: Visible to other users when online
ca: Visible en línia a altres usuaris

en: Visitor
ca: Visitant

en: Vital records
ca: Registres vitals

en: Wales
ca: Gal·les

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Ward
ca: Pupil

en: Washington, District of Columbia, United States
ca: Washington, District of Columbia, Estats Units

en: Watermarks
ca: Marques d’aigua

en: Watermarks are optional and normally shown just to visitors.
ca: Les marques d’aigua són opcionals i normalment només es mostren als visitants.

en: Watermarks can be slow to generate for large images. Busy websites may prefer to generate them once and store the watermarked image on the server.
ca: Les marques d’aigua poden resultar lentes generant imatges grans. En llocs amb molta ocupació és preferible generar-les un cop i emmagatzemar la imatge amb la marca d’aigua al servidor.

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
ca: Ara rebreu un correu electrònic de confirmació a l’adreça <b>%s</b>. Us caldrà confirmar la vostra petició seguint les instruccions del correu electrònic. Si no ho feu, passada una setmana la petició serà automàticament rebutjada i us caldria tornar a demanar-la.<br><br>Desprès de seguir les instruccions del correu electrònic de confirmació, caldrà que l’administrador autoritzi la comanda abans de poder accedir planament.<br><br>Per accedir a aquest lloc cal conèixer el nom d’usuari i la contrasenya.

en: Website
ca: Lloc web

en: Website URL
ca: URL del lloc web

en: Website access rules
ca: Normes d’accés al lloc

en: Website logs
ca: Registres del lloc web

en: Website preferences
ca: Preferències del lloc web

en: Wed
ca: Dm

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Weight
ca: Pes

en: Welcome %s
ca: Benvingut/da %s

en: Welcome text on sign-in page
ca: Text de benvinguda a la pàgina d’accés

en: Welcome to this genealogy website
ca: Benvingut/da a aquest lloc web de genealogia

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: When a record is edited, the user and timestamp are recorded. Sometimes it is desirable to keep the existing “last change” information, for example when making minor corrections to someone else’s data. This option controls whether this feature is selected by default.
ca: Quan s'edita un registre, es registra l'usuari, data i hora. A vegades és desitjable mantenir la informació existent dela "darrera modificació", per exemple, en fer petites correccions a les dades facilitades per una altra persona. Aquesta opció controla si aquesta funció està activada per defecte.

en: When a user registers for an account, an email is sent to their email address with a verification link. When they follow this link, we know the email address is correct, and the “email verified” option is selected automatically.
ca: Quan un usuari es registra per a un compte, s’envia un correu electrònic a la seva adreça amb un enllaç de verificació. Quan polsa aquest enllaç, sabrem que l’adreça de correu electrònic és correcta, i el «correu electrònic verificat» queda seleccionat automàticament.

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
ca: En afegir un enllaç, el camp ID no pot estar buit.

en: When adding new close relatives, you can add source citations to the records (individual and family) or to the facts and events (birth, marriage, and death). This option controls whether records or facts will be selected by default.
ca: A l'agregar nous parents directes, podeu afegir als registres cites de fonts (individuals i familiars) o als fets i esdeveniments (naixement, matrimoni i mort). Aquesta opció controla si els registres o fets es seleccionaran per defecte.

en: When you add a new family member, a default surname can be provided. This surname will depend on the local tradition.
ca: Quan afegiu un nou membre a la família, es forneix un cognom per defecte que pot variar en funció de la tradició local.

en: When you add, edit, or delete information, the changes are not saved immediately. Instead, they are kept in a “pending” area. These pending changes need to be reviewed by a moderator before they are accepted.
ca: En afegir, editar o esborrar informació, els canvis no es guarden immediatament. Per contra, es mantenen en una zona «pendent» zona. Per acceptar-los cal que siguin revisats per un supervisor.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
ca: Un cop enviat el missatge en rebreu una còpia per correu electrònic.

en: Where a user is associated to an individual record in a family tree and has a role of member, editor, or moderator, you can prevent them from accessing the details of distant, living relations. You specify the number of relationship steps that the user is allowed to see.
ca: Quan un usuari és associat a un Registre Personal d’un arbre genealògic i té un rol de membre, editor o supervisor, podeu impedir l’accés als detalls de parents llunyans vius. Especifiqueu el nombre de salts que a aquest usuari li és permès veure.

en: Where is your PhpGedView installation?
ca: On és la instal·lació PhpGedView?

en: Which family trees should be included in the sitemaps
ca: Arbres genealògics a incloure als mapes del lloc

en: Who can upload new media files
ca: Qui pot pujar nous fitxers multimèdia

en: Who is online
ca: Qui hi ha en línia

en: Whole words only
ca: Solament paraules complertes

en: Widow
ca: Vídua

en: Widower
ca: Vidu

en: Width
ca: Amplada

en: Width of generated thumbnails
ca: Amplada de les miniatures generades

en: Wife
ca: Esposa

en: Wife’s age
ca: Edat de la muller

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
ca: El cognom de soltera de l’esposa es converteix en un nou nom de pila

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
ca: El cognom de l'esposa es substitueix pel del marit

en: Wildcards
ca: Comodins

en: Will
ca: Testament

en: Winter Quarters, Nebraska, United States
ca: Winter Quarters, Nebraska, Estats Units

en: With sources
ca: Amb fonts

en: Without sources
ca: Sense fonts

en: Witness
ca: Testimoni

en: Wives take their husband’s surname.
ca: Les esposes prenen el cognom del marit.

en: World
ca: Món

en: XREF prefixes
ca: Prefixes XREF

en: Yahrzeit
ca: Yartzeit

en: Year
ca: Any

en: Year input box
ca: Casella d’entrada de l’any

en: Year:
ca: Any:

en: Yemen
ca: Iemen

en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
ca: Tu (o algú que diu ser tu) ha sol·licitat un compte a %1$s amb l’adreça de correu electrònic %2$s.

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
ca: No es permet l’enviament de missatges que contenen enllaços externs.

en: You are signed in as %s.
ca: Heu iniciat la sessió com a %s.

en: You can apply for an account using the link below.
ca: Podeu sol·licitar un compte mitjançant l’enllaç següent.

en: You can change the appearance of webtrees using “themes”. Each theme has a different style, layout, color scheme, etc.
ca: Podeu canviar l’aparença de webtrees emprant «presentacions». Cada presentació té un estil, format, color, esquema, etc. diferents.

en: You can choose the prefix that will be used whenever new XREFs are created.
ca: Podeu triar el prefix a utilitzar cada vegada que es creïn nous XREFs.

en: You can choose whether to appear in the list of users who are currently signed-in.
ca: Podeu escollir si voleu aparèixer a la llista d'usuaris que actualment estan accedint al lloc.

en: You can download a copy of the GEDCOM specification from %s.
ca: Podeu descarregar una còpia de l’especificació GEDCOM des de %s.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
ca: Podeu fer més fàcil la recerca de dones casades enregistrant llur nom de casada. Tanmateix, no totes les dones adopten el cognom de l’espòs, per tant cal que aneu en compte per no introduir dades incorrectes a la base de dades.

en: You can re-enable these modules after the upgrade.
ca: Després de l’actualització podeu tornar a habilitar aquests mòduls .

en: You can re-enable these themes after the upgrade.
ca: Després de l’actualització podeu tornar a habilitar aquestes presentacions.

en: You can renumber the records in a family tree, so that these internal reference numbers are not duplicated in any other family tree.
ca: Podeu renumerar els registres d'un arbre genealògic, de manera que aquests números de referència interns no estan duplicats en qualsevol altre arbre.

en: You can renumber this family tree.
ca: Podeu renumerar aquest arbre genealògic.

en: You can request a higher or lower limit, although the server may ignore this request.
ca: Podeu demanar un límit superior o inferior, encara que el servidor pot ignorar la petició.

en: You can set the access for a specific record, fact, or event by adding a restriction to it. If a record, fact, or event does not have a restriction, the following default restrictions will be used.
ca: Podeu configurar l'accés a un registre específic, fet o esdeveniment mitjançant l'addició d'una restricció al mateix. Si un registre, fet o esdeveniment no té cap restricció, s'utilitzaran les següents restriccions predeterminades.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
ca: Podeu accelerar els càlculs de privadesa mitjançant l’addició d’un registre de defunció per a persones de les que es pot deduir aquest esdeveniment per altres dates, però que no tenen un registre específic de defunció, enterrament, cremació, etc.

en: You cannot create a rule which would prevent yourself from accessing the website.
ca: No podeu crear una norma que impedeixi a un mateix l'accés al lloc web.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
ca: No podeu accedir perquè el vostre navegador no accepta galetes.

en: You do not have permission to view this page.
ca: No teniu permís per veure aquesta pàgina.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
ca: Heu entrat el mateix ID. No es poden fusionar els mateixos registres entre sí.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
ca: Heu confirmat la petició d’enregistrar-vos.

en: You have not created any journal items.
ca: A l’Agenda no hi ha cap entrada.

en: You have selected a GEDCOM file with a different name. Is this correct?
ca: Heu seleccionat un GEDCOM amb un nom diferent. És correcte?

en: You have signed out.
ca: Heu sortit.

en: You may enter a URL, beginning with “http://”.
ca: També podeu entrar-hi un URL, començant amb «http://».

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
ca: Podeu utilitzar format HTML per la resposta i per afegir enllaços a altres llocs web.

en: You must also enable “less secure applications” in your Google account.
ca: També us cal habilitar "aplicacions menys segures" en el vostre compte de Google.

en: You must change this before you can continue.
ca: Heu de canviar això abans de poder continuar.

en: You must enter a name
ca: Introduïu un nom

en: You must enter a real name.
ca: Heu d’entrar un nom real.

en: You must enter a username.
ca: Us cal posar un nom d’usuari.

en: You must enter all the administrator account fields.
ca: Heu d’entrar tots els camps del compte de l’administrador.

en: You must provide a repository name.
ca: Heu de donar un nom a l’arxiu.

en: You must provide a source title
ca: Heu de donar un títol de la font

en: You must renumber the records in one of the trees before you can merge them.
ca: Heu de renumerar els registres d'un dels arbres abans de poder fusionar-los.

en: You must select an individual and a chart type in the block preferences
ca: Heu de seleccionar una persona i tipus de gràfic als paràmetres de configuració del bloc

en: You must specify an individual record before you can restrict the user to their immediate family.
ca: Heu d’especificar un registre personal per poder restringir l’usuari als seus parents directes.

en: You need to be a family member to access this website.
ca: Per accedir-hi cal ser membre de la família.

en: You need to be an authorized user to access this website.
ca: Per accedir a aquest lloc web cal ser un usuari autoritzat.

en: You need to create a family tree.
ca: Us cal crear un arbre genealògic.

en: You need to review the account details.
ca: Cal revisar els detalls del compte.

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
ca: Us cal crear un compte d’administrador. Aquest compte controlarà tots els aspectes de la instal.lació d’aquest webtrees. Si us plau, escolliu una contrasenya segura.

en: You need to sign in again, using your PhpGedView username and password.
ca: Us cal accedir de nou, amb el vostre nom d’usuari i contrasenya PhpGedView.

en: You only need to enter a Sign-in URL if you want to redirect to a different website or location when your users sign in. This is very useful if you need to switch from http to https when your users sign in. Include the full URL to <i>login.php</i>. For example, https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .
ca: Solament heu d’entrar un URL d’accés si voleu redireccionar a un lloc diferent o ubicació quan els usuaris accedeixin. Això és molt útil si cal canviar de http a https. Cal incloure l’adreça URL completa de <i>login.php</i>. Per exemple, https://www.elvostreservidor.com/webtrees/login.php.

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
ca: Missatge enviat a l’Administrador webtrees:

en: You sent the following message to a webtrees user:
ca: Missatge enviat al compte d’Usuari webtrees:

en: You should accept or reject all pending changes before upgrading.
ca: Abans d’actualitzar, us cal acceptar o rebutjar tots els canvis pendents.

en: You should consult the module’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
ca: Us cal consultar l’autor del mòdul per confirmar la compatibilitat amb aquesta versió de webtrees.

en: You should consult the theme’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
ca: Us cal consultar l’autor de la presentació per confirmar la compatibilitat amb aquesta versió de webtrees.

en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
ca: Heu d’eliminar el «%1$s» de «%2$s» i torneu a intentar-ho.

en: You should not approve an account unless you know that the email address is correct.
ca: No heu d’aprovar cap compte a menys que sapigueu que l’adreça de correu electrònic és correcta.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
ca: accepteu

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
ca: rebutjeu

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
ca: accepteu

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
ca: rebutjeu

en: You will be informed by email when this prospective user has confirmed the request. You can then complete the process by activating the username. The new user will not be able to sign in until you activate the account.
ca: Us informarem per correu electrònic quan aquest usuari potencial hagi confirmat la sol·licitud. A continuació, podreu completar el procés mitjançant l’activació del nom d’usuari. El nou usuari no podrà iniciar cap sessió fins que activeu el compte.

en: You will use this to sign in to webtrees.
ca: El fareu servir per accedir al webtrees.

en: Youngest father
ca: Pare més jove

en: Youngest female
ca: Dona més jove

en: Youngest male
ca: Home més jove

en: Youngest mother
ca: Mare més jove

en: Your clippings cart is empty.
ca: El cistell és buit.

en: Your name
ca: Nom

en: Your registration at %s
ca: El vostre registre a %s

en: Your server’s administrator will provide you with the connection details.
ca: L’administració del servidor us proporcionarà els detalls de connexió.

en: Your user account does not have “automatically accept changes” enabled. You will only be able to change one record at a time.
ca: El vostre compte d’usuari no té activat "autoritzar canvis automàticament". Només podreu canviar registres d’un en un.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer receiving security updates. You should upgrade to a later version as soon as possible.
ca: El vostre servidor web està utilitzant la versió de PHP %s, que ja no està rebent actualitzacions de seguretat. Us cal actualitzar-lo a una versió posterior quan abans millor.

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zip file(s)
ca: Fitxer(s) Zip

en: Zoom in
ca: Eixampla

en: Zoom in/out on this box.
ca: Amplia/redueix.

en: Zoom level
ca: Factor de zoom

en: Zoom level of map
ca: Factor de zoom del mapa

en: Zoom out
ca: Redueix

en: about %s
ca: sobre %s

en: accepted
ca: acceptat

en: add
ca: afegeix

en: adopted name
ca: nom d’adoptat/da

en: adoption
ca: adopció

en: after
ca: després de

en: after %s
ca: després de %s

en: after death
ca: després de mort

en: age
ca: edat

en: allow
ca: permet

en: also known as
ca: també conegut/da com

en: always
ca: sempre

en: and
ca: i

en: back to top
ca: torna al començament

en: before
ca: abans de

en: before %s
ca: abans de %s

en: between %s and %s
ca: entre %s i %s

en: birth
ca: naixement

en: birth name
ca: nascut/da

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
ca: nascudes els darrers %1$s anys o mortes els darrers %2$s anys

en: brother
ca: germà

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
ca: nebot/neboda

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
ca: neboda

[ctx: brother’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
ca: nebot polític

[ctx: brother’s son]
en: nephew
ca: nebot

[ctx: brother’s son’s wife]
en: niece-in-law
ca: neboda política

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
ca: cunyada

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
ca: cunyat

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
ca: cunyat/cunyada

[ctx: brother’s wife’s sister]
en: sister-in-law
ca: cunyada

en: bullet list
ca: llista de vinyetes

en: burial
ca: enterrament

en: by
ca: autor

en: calculated %s
ca: calculat %s

en: cancel
ca: cancel·la

en: census added
ca: inscrit al registre

en: century
ca: centúria

en: change of name
ca: canvi de nom

en: child
ca: fill/a

en: children
ca: fills

[ctx: child’s child]
en: grandchild
ca: nét

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
ca: besnét/a

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
ca: besnéta

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
ca: besnét

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
ca: néta

[ctx: child’s daughter’s child]
en: great-grandchild
ca: besnét/a

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
ca: besnéta

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
ca: néta del marit

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
ca: besnét

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
ca: gendre

[ctx: child’s son]
en: grandson
ca: nét

[ctx: child’s son’s child]
en: great-grandchild
ca: besnét/a

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
ca: besnéta

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
ca: besnét

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
ca: nét de l’esposa

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
ca: gendre/nora

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
ca: nora

en: close
ca: tanca

en: clouds
ca: núvols

en: compact list
ca: llista compacta

en: continue
ca: continueu

en: create
ca: crea

en: creating thumbnails of images
ca: creant miniatures d’imatges

en: date periods
ca: períodes de dates

en: daughter
ca: filla

en: daughter of
ca: filla de

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
ca: nét

[ctx: daughter’s child’s child]
en: great-grandchild
ca: besnét/a

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
ca: besnéta

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
ca: besnét

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
ca: Adopció d’una néta

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
ca: Bateig d’una néta

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
ca: Naixement d’una néta

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
ca: Enterrament d’una néta

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
ca: Bateig d’una néta

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
ca: Cremació d’una néta

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
ca: Defunció d’una néta

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
ca: Casament d’una néta

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
ca: néta

[ctx: daughter’s daughter’s child]
en: great-grandchild
ca: besnét/a

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
ca: besnéta

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
ca: néta del marit

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
ca: besnét

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
ca: gendre

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
ca: consogre

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
ca: consogra

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
ca: consogre/a

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
ca: Adopció d’un nét

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
ca: Bateig d’un nét

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
ca: Naixement d’un nét

[ctx: daughter’s son]
en: Brit milah of a grandson
ca: Circumcisió d’un nét

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
ca: Enterrament d’un nét

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
ca: Bateig d’un nét

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
ca: Cremació d’un nét

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
ca: Defunció d’un nét

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
ca: Casament d’un nét

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
ca: nét

[ctx: daughter’s son’s child]
en: great-grandchild
ca: besnét/a

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
ca: besnéta

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
ca: besnét

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
ca: nét de l’esposa

en: death
ca: defunció

en: degrees
ca: graus

en: delete
ca: elimina

en: deny
ca: denega

en: download
ca: descarrega

en: east
ca: est

en: edit
ca: edita

en: eighth cousin
ca: cosí/na 8è/a

en: elder brother
ca: germà gran

en: elder sibling
ca: germà gran

en: elder sister
ca: germana gran

en: eleventh cousin
ca: cosí/na 11è/a

en: estate name
ca: nom d’estadant

en: estimated %s
ca: estimat %s

en: ex-husband
ca: ex-marit

en: ex-partner
ca: ex-cònjuge

en: ex-spouse
ca: ex-cònjuge

en: ex-wife
ca: ex-esposa

en: facts
ca: fets

en: father
ca: pare

[ctx: father’s brother]
en: uncle
ca: oncle

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
ca: cosí/na germà/na

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
ca: cosina germana

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
ca: cosí germà

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
ca: tieta

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
ca: germanastre

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
ca: germanastra

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
ca: avi patern

[ctx: father’s father’s brother]
en: great-uncle
ca: besoncle patern

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle/tieta valencià/a

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
ca: tieta valenciana

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle valencià

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
ca: bestieta paterna

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
ca: besavi patern

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
ca: besàvia paterna

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
ca: besavi/besàvia patern/na

[ctx: father’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta patern/na

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta patern/a

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
ca: bestieta paterna

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle/tieta valencià/na

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
ca: tieta valenciana

[ctx: father’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
ca: besoncle patern

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle valencià

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
ca: àvia paterna

[ctx: father’s mother’s brother]
en: great-uncle
ca: besoncle patern

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle/tieta valencià/na

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
ca: tieta valenciana

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle valencià

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
ca: bestieta paterna

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
ca: besavi patern

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
ca: besàvia paterna

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
ca: besavi/àvia patern/a

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta patern/a

[ctx: father’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta polític/a patern/a

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
ca: bestieta paterna

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle/tieta valencià/na

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
ca: tieta valenciana

[ctx: father’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
ca: besoncle polític patern

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle valencià

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
ca: avi patern

[ctx: father’s parent’s brother]
en: great-uncle
ca: besoncle patern

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
ca: bestieta política paterna

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
ca: besavi patern

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
ca: besàvia paterna

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
ca: besavi/àvia patern/a

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta patern/a

[ctx: father’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta polític/a patern/a

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
ca: bestieta paterna

[ctx: father’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
ca: besoncle polític patern

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
ca: tieta/oncle

[ctx: father’s sister]
en: aunt
ca: tieta

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
ca: cosí/na germà/na

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
ca: cosina germana

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
ca: oncle

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
ca: cosí germà

[ctx: father’s son]
en: half-brother
ca: germanastre

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
ca: madrastra

[ctx: father’s wife’s child]
en: step-sibling
ca: germanastre/a

[ctx: father’s wife’s daughter]
en: step-sister
ca: germanastra

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
ca: germanastre

en: fifteenth cousin
ca: cosí/na 15è/a

en: fifth %s
ca: %s cinquè/na

en: fifth cousin
ca: cosí/na 5è/a

en: file upload capability
ca: capacitat de càrrega de fitxers

en: first
ca: primer

en: first %s
ca: %s primer/a

en: first cousin
ca: cosí/na germà/na

[ctx: font name]
en: Helvetica
ca: Helvètica

en: fourteenth cousin
ca: cosí/na 14è/a

en: fourth %s
ca: %s quart/a

en: fourth cousin
ca: cosí/na quart/a

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
ca[0]: del %1$s interval %2$s any
ca[1]: del %1$s interval %2$s anys

en: from %s
ca: des de %s

en: from %s to %s
ca: de %s a %s

en: full circle
ca: tot el cercle

en: gender
ca: homes/dones

en: go to new individual
ca: ves a la nova persona

[ctx: grandfather’s brother’s grandchild]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandfather’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandfather’s brother’s grandson]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandfather’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandfather’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandfather’s sibling’s grandson]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandfather’s sister’s grandchild]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandfather’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandfather’s sister’s grandson]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandmother’s brother’s grandchild]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandmother’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandmother’s brother’s grandson]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandmother’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandmother’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandmother’s sibling’s grandson]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandmother’s sister’s grandchild]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandmother’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandmother’s sister’s grandson]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandparent’s brother’s grandchild]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandparent’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandparent’s brother’s grandson]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandparent’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandparent’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandparent’s sibling’s grandson]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandparent’s sister’s grandchild]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandparent’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
ca: cosí segon

[ctx: grandparent’s sister’s grandson]
en: second cousin
ca: cosí segon

en: great ×%s aunt
ca: tieta %s+1a

en: great ×%s aunt/uncle
ca: oncle/tieta %s+1 è/a

en: great ×%s grandchild
ca: nét/a %s+1é/a

en: great ×%s granddaughter
ca: néta %s+1a

en: great ×%s grandfather
ca: avi %s+1 è

en: great ×%s grandmother
ca: àvia %s+1a

en: great ×%s grandparent
ca: avi/àvia %s+1è/a

en: great ×%s grandson
ca: nét %s+1è

en: great ×%s nephew
ca: nebot %s+1 è

en: great ×%s nephew/niece
ca: nebot/da %s+1è/a

en: great ×%s niece
ca: neboda %s+1a

en: great ×%s uncle
ca: oncle %s+1è

[ctx: great ×(%s-1) grandfather’s brother]
en: great ×%s uncle
ca: oncle %s+1 è

[ctx: great ×(%s-1) grandmother’s brother]
en: great ×%s uncle
ca: oncle %s+1 è

[ctx: great ×(%s-1) grandparent’s brother]
en: great ×%s uncle
ca: oncle %s+1 è

en: great ×4 aunt
ca: tieta 5a

en: great ×4 aunt/uncle
ca: tieta 5a

en: great ×4 grandchild
ca: nét/a 5è/a

en: great ×4 granddaughter
ca: néta 5a

en: great ×4 grandfather
ca: avi 5è

[ctx: great ×4 grandfather’s brother]
en: great ×5 uncle
ca: oncle 6è

en: great ×4 grandmother
ca: àvia 5a

[ctx: great ×4 grandmother’s brother]
en: great ×5 uncle
ca: oncle 6è

en: great ×4 grandparent
ca: avi/àvia 5è/a

[ctx: great ×4 grandparent’s brother]
en: great ×5 uncle
ca: oncle 6è

en: great ×4 grandson
ca: nét 5è

en: great ×5 aunt
ca: tieta 6a

en: great ×5 aunt/uncle
ca: oncle/tieta 6è/a

en: great ×5 grandchild
ca: nét/a 6è/a

en: great ×5 granddaughter
ca: néta 6a

en: great ×5 grandfather
ca: avi 6è

[ctx: great ×5 grandfather’s brother]
en: great ×6 uncle
ca: oncle 7è

en: great ×5 grandmother
ca: àvia 6a

[ctx: great ×5 grandmother’s brother]
en: great ×6 uncle
ca: oncle 7è

en: great ×5 grandparent
ca: avi/àvia 6è/a

[ctx: great ×5 grandparent’s brother]
en: great ×6 uncle
ca: oncle 7è

en: great ×5 grandson
ca: nét 6è

en: great ×6 aunt
ca: tieta 7a

en: great ×6 aunt/uncle
ca: oncle/tieta 7è/a

en: great ×6 grandchild
ca: nét/a 7è/a

en: great ×6 granddaughter
ca: néta 7a

en: great ×6 grandfather
ca: avi 7è

[ctx: great ×6 grandfather’s brother]
en: great ×7 uncle
ca: oncle 8è

en: great ×6 grandmother
ca: àvia 7a

[ctx: great ×6 grandmother’s brother]
en: great ×7 uncle
ca: ocle 8è

en: great ×6 grandparent
ca: avi/àvia 7è/a

[ctx: great ×6 grandparent’s brother]
en: great ×7 uncle
ca: oncle 8è

en: great ×6 grandson
ca: nét 7è

en: great ×7 aunt
ca: tieta 8a

en: great ×7 aunt/uncle
ca: oncle/tieta 8è/a

en: great ×7 grandchild
ca: nét/a 8è/a

en: great ×7 granddaughter
ca: néta 8a

en: great ×7 grandfather
ca: avi 8è

en: great ×7 grandmother
ca: àvia 8a

en: great ×7 grandparent
ca: avi/àvia 8è/a

en: great ×7 grandson
ca: nét 8è

[ctx: great-grandfather’s brother]
en: great-great-uncle
ca: rebesconcle

[ctx: great-grandmother’s brother]
en: great-great-uncle
ca: rebestieta

[ctx: great-grandparent’s brother]
en: great-great-uncle
ca: rebesoncle

en: great-great-aunt
ca: rebestieta

en: great-great-aunt/uncle
ca: rebesoncle/rebestieta

en: great-great-grandchild
ca: resbesnét/a

en: great-great-granddaughter
ca: rebesnéta

en: great-great-grandfather
ca: rebesavi

[ctx: great-great-grandfather’s brother]
en: great-great-great-uncle
ca: quadrioncle

en: great-great-grandmother
ca: rebesàvia

[ctx: great-great-grandmother’s brother]
en: great-great-great-uncle
ca: quadrioncle

en: great-great-grandparent
ca: rebesavi/àvia

[ctx: great-great-grandparent’s brother]
en: great-great-great-uncle
ca: quadrioncle

en: great-great-grandson
ca: rebesnét

en: great-great-great-aunt
ca: quadritieta

en: great-great-great-aunt/uncle
ca: quiadroncle/tieta

en: great-great-great-grandchild
ca: quadrinét/a

en: great-great-great-granddaughter
ca: quadrinéta

en: great-great-great-grandfather
ca: quadriavi

[ctx: great-great-great-grandfather’s brother]
en: great ×4 uncle
ca: oncle 5è

en: great-great-great-grandmother
ca: quadriàvia

[ctx: great-great-great-grandmother’s brother]
en: great ×4 uncle
ca: oncle 5è

en: great-great-great-grandparent
ca: quadravi/àvia

[ctx: great-great-great-grandparent’s brother]
en: great ×4 uncle
ca: oncle 5è

en: great-great-great-grandson
ca: qiadrinét

en: half circle
ca: mig cercle

en: half-year after marriage
ca: mig any després del matrimoni

en: herself
ca: ella mateixa

en: hh:mm or hh:mm:ss
ca: hh:mm o hh:mm:ss

en: hide
ca: amaga

en: himself
ca: ell mateix

en: husband
ca: marit

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
ca: cunyat

[ctx: husband’s brother’s wife]
en: sister-in-law
ca: cunyada

[ctx: husband’s child]
en: step-child
ca: fillastre

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
ca: fillastra

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
ca: sogre

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
ca: sogra

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
ca: cunyat/cunyada

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
ca: cunyada

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
ca: cunyat

[ctx: husband’s son]
en: step-son
ca: fillastre

en: immigration name
ca: nom d’immigrat/da

en: import
ca: importa

en: interpreted %s (%s)
ca: interpretat %s (%s)

en: interval %s year | interval %s years
ca[0]: interval %s any
ca[1]: interval %s anys

en: interval one child
ca: interval d’un fill

en: interval two children
ca: interval de dos fills

en: invert selection
ca: inverteix la selecció

en: last
ca: última

en: link
ca: enllaça'l

en: list
ca: llista

en: maiden name
ca: nom de soltera

en: managers
ca: gestors

en: marriage
ca: casament

en: married name
ca: nom de casat/da

en: matrilineal
ca: per línia materna

en: maximum
ca: màxim

en: maximum %s day | maximum %s days
ca[0]: màxim %s dia
ca[1]: màxim %s dies

en: members
ca: membres

en: midnight
ca: mitjanit

en: minimal
ca: mínim

en: minimum
ca: mínim

en: month
ca: mes

en: months after marriage
ca: mesos després del matrimoni

en: months before and after marriage
ca: mesos abans i després del matrimoni

en: mother
ca: mare

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
ca: oncle

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
ca: cosí/na germà/na

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
ca: cosina germana

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
ca: cosí germà

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
ca: tieta

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
ca: germanastre

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
ca: garmanastra

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
ca: avi patern

[ctx: mother’s father’s brother]
en: great-uncle
ca: besoncle matern

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle/tieta valencià/na

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
ca: tieta valenciana

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle valencià

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
ca: bestieta política materna

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
ca: besavi matern

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
ca: besàvia materna

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
ca: besavi/besàvia matern/a

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta matern/a

[ctx: mother’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta polític/a matern/a

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
ca: bestieta materna

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle/tieta valencià/na

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
ca: tieta valenciana

[ctx: mother’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
ca: besoncle polític matern

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle valencià

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
ca: padrastre

[ctx: mother’s husband’s child]
en: step-sibling
ca: germanastre/a

[ctx: mother’s husband’s daughter]
en: step-sister
ca: germanastra

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
ca: germanastre

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
ca: àvia materna

[ctx: mother’s mother’s brother]
en: great-uncle
ca: besoncle matern

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle/tieta valencià/na

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
ca: tieta valenciana

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle valencià

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
ca: bestieta política materna

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
ca: besavi matern

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
ca: besàvia materna

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
ca: besavi/àvia matern/a

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta matern/a

[ctx: mother’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta polític/a matern/a

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
ca: bestieta materna

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle/tieta valencià/na

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
ca: tieta valenciana

[ctx: mother’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
ca: besoncle polític matern

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
ca: oncle valencià

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
ca: àvia materna

[ctx: mother’s parent’s brother]
en: great-uncle
ca: besoncle matern

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
ca: bestieta política materna

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
ca: besavi matern

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
ca: besàvia materna

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
ca: besavi/besàvia matern/a

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta matern/a

[ctx: mother’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta polític/a matern/a

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
ca: bestieta materna

[ctx: mother’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
ca: besoncle polític matern

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
ca: tieta/oncle

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
ca: tieta

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
ca: cosí/na germà/na

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
ca: cosina germana

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
ca: oncle

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
ca: cosí germà

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
ca: germanastre

en: never
ca: mai

en: next
ca: següent

en: ninth cousin
ca: cosí/na 9è/a

en: none
ca: cap

en: noon
ca: migdia

en: north
ca: nord

en: numbers
ca: números

en: of
ca: de

en: on the date of death
ca: el dia de la defunció

en: overall
ca: general

en: parent
ca: pare

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
ca: oncle

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
ca: tieta

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
ca: germanastre

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
ca: germanastra

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
ca: avi

[ctx: parent’s father’s brother]
en: great-uncle
ca: besoncle

[ctx: parent’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
ca: bestieta política materna

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
ca: besavi

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
ca: besàvia

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
ca: besavi/besàvia

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta

[ctx: parent’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta polític/a

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
ca: bestieta

[ctx: parent’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
ca: besoncle polític

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
ca: àvia

[ctx: parent’s mother’s brother]
en: great-uncle
ca: besoncle

[ctx: parent’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
ca: bestieta política

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
ca: besavi

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
ca: besàvia

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
ca: besavi/besàvia

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta

[ctx: parent’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta polític/a

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
ca: bestieta

[ctx: parent’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
ca: besoncle polític

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
ca: avi

[ctx: parent’s parent’s brother]
en: great-uncle
ca: besoncle

[ctx: parent’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
ca: bestieta política

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
ca: besavi

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
ca: besàvia

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
ca: besavi/besàvia

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta

[ctx: parent’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
ca: besoncle/bestieta polític/a

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
ca: bestieta

[ctx: parent’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
ca: besoncle polític

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
ca: tieta/oncle

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
ca: tieta

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
ca: oncle

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
ca: germanastre

[ctx: parent’s spouse]
en: step-parent
ca: padrastre

[ctx: parent’s spouse’s child]
en: step-sibling
ca: germanastre/a

[ctx: parent’s spouse’s daughter]
en: step-sister
ca: germanastra

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
ca: germanastre

en: partner
ca: parella

en: patrilineal
ca: per línia paterna

en: pending
ca: pendent

en: percentage
ca: percentatge

en: pixels
ca: píxels

en: preview
ca: vista prèvia

en: previous
ca: prèvia

en: primary evidence
ca: proves primàries

en: quarters after marriage
ca: trimestres després del matrimoni

en: questionable evidence
ca: proves qüestionables

en: records
ca: registres

en: rejected
ca: rebutjat

en: religious name
ca: nom religiós

en: replace
ca: substitueix

en: reporting
ca: presentació d’informes

en: reset
ca: restaura

en: save
ca: desa

en: search
ca: cerca

en: second %s
ca: %s segon/a

en: second cousin
ca: cosi/na segon/a

en: secondary evidence
ca: proves secundàries

en: select all
ca: selecciona’ls tots

en: select none
ca: cap seleccionat

en: self
ca: ell/ella

en: seventh cousin
ca: cosí/na 7è/a

en: show
ca: mostra

en: show the chart
ca: mostra el gràfic

en: sibling
ca: germà

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
ca: nebot/neboda

[ctx: sibling’s child’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: sibling’s child’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: sibling’s child’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
ca: neboda

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: sibling’s daughter’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: sibling’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
ca: nebot polític

[ctx: sibling’s daughter’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
ca: nebot

[ctx: sibling’s son’s child]
en: great-nephew/niece
ca: besnebot/da

[ctx: sibling’s son’s daughter]
en: great-niece
ca: besneboda

[ctx: sibling’s son’s son]
en: great-nephew
ca: besnebot

[ctx: sibling’s son’s wife]
en: niece-in-law
ca: neboda política

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
ca: cunyat/cunyada

en: sign in
ca: accés

en: sign out
ca: surt

en: sister
ca: germana

[ctx: sisters’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
ca: nebot polític

[ctx: sisters’s son’s wife]
en: niece-in-law
ca: neboda política

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
ca: nebot/neboda

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
ca: neboda

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
ca: cunyat

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
ca: cunyat

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
ca: cunyat/cunyada

[ctx: sister’s husband’s sister]
en: sister-in-law
ca: cunyada

[ctx: sister’s son]
en: nephew
ca: nebot

en: sixth cousin
ca: cosí/na 6è/a

en: son
ca: fill

en: son of
ca: fill de

[ctx: son’s child]
en: grandchild
ca: nét

[ctx: son’s child’s child]
en: great-grandchild
ca: besnét/a

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
ca: besnéta

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
ca: besnét

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
ca: Adopció d’una néta

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
ca: Bateig d’una néta

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
ca: Naixement d’una néta

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
ca: Enterrament d’una néta

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
ca: Bateig d’una néta

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
ca: Cremació d’una néta

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
ca: Defunció d’una néta

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
ca: Casament d’una néta

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
ca: néta

[ctx: son’s daughter’s child]
en: great-grandchild
ca: besnét/a

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
ca: besnéta

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
ca: néta del marit

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
ca: besnét

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
ca: Adopció d’un nét

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
ca: Bateig d’un nét

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
ca: Naixement d’un nét

[ctx: son’s son]
en: Brit milah of a grandson
ca: Circumcisió d’un nét

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
ca: Enterrament d’un nét

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
ca: Bateig d’un nét

[ctx: son’s son]
en: Cremation of a grandson
ca: Cremació d’un nét

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
ca: Defunció d’un nét

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
ca: Casament d’un nét

[ctx: son’s son]
en: grandson
ca: nét

[ctx: son’s son’s child]
en: great-grandchild
ca: besnét/a

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
ca: besnéta

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
ca: besnét

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
ca: nét de l’esposa

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
ca: nora

[ctx: son’s wife’s father]
en: daughter-in-law’s father
ca: consogre

[ctx: son’s wife’s mother]
en: daughter-in-law’s mother
ca: consogra

[ctx: son’s wife’s parent]
en: daughter-in-law’s parent
ca: consogre/a

en: sort by date
ca: ordenat per data

en: sort by date of birth
ca: ordenat per data de naixement

en: sort by date of death
ca: ordenat per data de defunció

en: sort by date of marriage
ca: ordenat per data de casament

en: sort by date, newest first
ca: ordenats per data, la més recent en primer lloc

en: sort by date, oldest first
ca: ordenats per data, la més antiga en primer lloc

en: sort by filename
ca: ordena pel nom del fitxer

en: sort by name
ca: ordenat per nom

en: sort by title
ca: ordena pel títol

en: south
ca: sud

en: spouse
ca: cònjuge

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
ca: cunyat

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
ca: fillastre

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
ca: fillastra

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
ca: sogre

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
ca: sogra

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
ca: sogre/sogra

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
ca: cunyat/cunyada

[ctx: spouse’s sister]
en: sister-in-law
ca: cunyada

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
ca: fillastre

en: table
ca: taula

en: tag cloud
ca: núvol d’etiquetes

en: tenth cousin
ca: cosí/na 10è/a

en: the database connection settings in the file “/data/config.ini.php” are still correct
ca: la configuració de connexió a la base de dades del fitxer «/data/config.ini.php» és correcta

en: the folder “/data” and the file “/data/config.ini.php” have access permissions that allow the webserver to read them
ca: el directori <b>/data/</b> i el fitxer «/data/config.ini.php» tenen permisos d’accés que permeten al servidor web llegir-los

en: themself
ca: ells mateixos

en: third %s
ca: %s tercer/a

en: third cousin
ca: cosí/na tercer/a

en: thirteenth cousin
ca: cosí/na 13è/a

en: this record does not exist
ca: aquest registre no existeix

en: three-quarter circle
ca: tres quarts de cercle

en: tls
ca: TLS

en: to %s
ca: a %s

en: twelfth cousin
ca: cosí/na 12è/a

en: twin brother
ca: germà/na bessó/na

en: twin sibling
ca: germà bessó

en: twin sister
ca: germana bessona

en: unknown
ca: desconegut

[ctx: unknown century]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: unknown family]
en: unknown
ca: desconegut

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: unknown people]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: unlimited
ca: il·limitat

en: unreliable evidence
ca: proves poc fiables

en: update
ca: actualitza

en: upload
ca: carrega

en: view
ca: mostra-ho

en: visitors
ca: visitants

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
ca: webtrees no pot connectar amb la base de dades PhpGedView: %s.

en: webtrees message
ca: missatge de webtrees

en: webtrees needs a MySQL database, version %s or later.
ca: webtrees necessita una base de dades MySQL, versió %s o posterior.

en: webtrees needs to send emails, such as password reminders and website notifications. To do this, it can use this server’s built in PHP mail facility (which is not always available) or an external SMTP (mail-relay) service, for which you will need to provide the connection details.
ca: webtrees ha d’enviar correus electrònics amb contrasenyes, recordatoris i notificacions del lloc. Per fer-ho, podeu utilitzar la instal·lació per a correu de PHP (que no sempre és disponible) o un servidor extern SMTP (repartidor de correu), per a la qual haureu de proporcionar els detalls de connexió.

en: webtrees reply address
ca: adreça de resposta webtrees

en: webtrees sends emails with no storage
ca: webtrees envia el correu sense emmagatzemar-lo

en: webtrees uses UTF-8 encoding for accented letters, special characters and non-Latin scripts. If you want to use this GEDCOM file with genealogy software that does not support UTF-8, then you can create it using ISO-8859-1 encoding.
ca: webtrees utilitza codificació UTF-8 per a les lletres accentuades, caràcters especials i alfabets no llatins. Si voleu utilitzar aquest fitxer GEDCOM amb programari de genealogia no compatible amb UTF-8, podeu crear-lo utilitzant la codificació ISO-8859-1.

en: webtrees wiki
ca: wiki webtrees

en: webtrees’ database must be on the same server as PhpGedView’s
ca: la base de dades webtrees ha d’estar en el mateix servidor que la PhpGedView

en: west
ca: oest

en: wife
ca: muller

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
ca: cunyat

[ctx: wife’s brother’s wife]
en: sister-in-law
ca: cunyada

[ctx: wife’s child]
en: step-child
ca: fillastre

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
ca: fillastra

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
ca: sogre

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
ca: sogra

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
ca: cunyat/cunyada

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
ca: cunyada

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
ca: cunyat

[ctx: wife’s son]
en: step-son
ca: fillastre

en: years
ca: anys

en: yes
ca: sí

en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
ca: podeu connectar-vos a la base de dades amb altres aplicacions, com ara phpmyadmin

en: younger brother
ca: germà petit

en: younger sibling
ca: germà petit

en: younger sister
ca: germana petita

en: ±%s year | ±%s years
ca[0]: ±%s any
ca[1]: ±%s anys

en: “%s”
ca: «%s»

en: “%s” has been added to your favorites.
ca: S’ha afegit «%s» a la vostra llista de favorits.

en: “%s” has been deleted.
ca: %s ha estat eliminat.
