webtrees - en to cs translation catalogue (3661 entries)

en:  but the details are unknown
cs:  , ale podrobnosti nejsou známy

en:  in
cs:  v

en:  per gender
cs:  na pohlaví

en:  per time period
cs:  za časové období

en: #%s
cs: %s.

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
cs: %1$s %2$s odkazuje %3$s na %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
cs: %1$s (%2$s)

en: %1$s %2$s times removed descending
cs: %1$s (%2$s)

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
cs: Bylo staženo %1$sKB za %2$s sekund.

en: %1$s does not exist.
cs: %1$s neexistuje.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
cs: %1$s neexistuje. Nemysleli jste %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
cs: %1$s nemá odkaz zpět na %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
cs[0]: Soubor byl rozbalen za %2$s sekund.
cs[1]: %1$s soubory byly rozbaleny za %2$s sekund.
cs[2]: %1$s souborů bylo rozbaleno za %2$s sekund.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
cs[0]: %1$s zobrazená osoba, mezi všemi z %2$s z %3$s generací.
cs[1]: %1$s zobrazené osoby, mezi všemi z %2$s z %3$s generací.
cs[2]: %1$s zobrazených osob, mezi všemi z %2$s z %3$s generací.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
cs[0]: %1$s osobě chybí místo narození, souřadnice: %2$s.
cs[1]: %1$s osobám chybí místo narození, souřadnice: %2$s.
cs[2]: %1$s osobám chybí místo narození, souřadnice: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
cs: %1$s je typu %2$s, ale očekává se %3$s.

en: %1$s × %2$s pixels
cs: %1$s × %2$s pixelů

en: %1$s’s %2$s
cs: %2$s od %1$s

en: %H:%i:%s
cs: %G:%i:%s

en: %j %F %Y
cs: %j. %F %Y

en: %s BCE
cs: %s př. n. l.

en: %s and her ancestors
cs: %s a její předkové

en: %s and his ancestors
cs: %s a jeho předci

en: %s and the individuals that reference it.
cs: %s a osoby, které se na ni odkazují.

en: %s and their children
cs: %s a jejich děti

en: %s and their descendants
cs: %s a jejich potomci

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
cs[0]: %s anonymní přihlášený uživatel
cs[1]: %s anonymní přihlášení uživatelé
cs[2]: %s anonymních přihlášených uživatelů

en: %s child | %s children
cs[0]: %s dítě
cs[1]: %s děti
cs[2]: %s dětí

en: %s day | %s days
cs[0]: %s den
cs[1]: %s dny
cs[2]: %s dní

en: %s day ago | %s days ago
cs[0]: včera
cs[1]: před %s dny
cs[2]: před %s dny

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
cs[0]: %s rodina byla aktulizována.
cs[1]: %s rodiny byly aktualizovány.
cs[2]: %s rodin bylo aktualizováno.

en: %s family tree | %s family trees
cs[0]: %s rodokmen
cs[1]: %s rodokmeny
cs[2]: %s rodokmenů

en: %s grandchild | %s grandchildren
cs[0]: %s vnouče
cs[1]: %s vnoučata
cs[2]: %s vnoučat

en: %s hour ago | %s hours ago
cs[0]: před hodinou
cs[1]: před %s hodinami
cs[2]: před %s hodinami

en: %s individual | %s individuals
cs[0]: %s osoba
cs[1]: %s osoby
cs[2]: %s osob

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
cs[0]: %s osoba byla aktualizována.
cs[1]: %s osoby byly aktualizovány.
cs[2]: %s osob bylo aktualizováno.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
cs[0]: %s osoba je soukromá.
cs[1]: %s osoby jsou soukromé.
cs[2]: %s osob je soukromých.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
cs[0]: %s osoba s událostmi mezi roky %s a %s
cs[1]: %s osoby s událostmi mezi roky %s a %s
cs[2]: %s osob s událostmi mezi roky %s a %s

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
cs[0]: %s osoba s událostmi v roce %s
cs[1]: %s osoby s událostmi v roce %s
cs[2]: %s osob s událostmi v roce %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
cs[0]: %s osoba s událostmi v %s mezi roky %s a %s
cs[1]: %s osoby s událostmi v %s mezi roky %s a %s
cs[2]: %s osob s událostmi v %s mezi roky %s a %s

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
cs: %s není aktivován na tomto serveru. Dokud nebude aktivován, nebude možné webtrees nainstalovat. Prosím požádejte správce serveru, aby to aktivoval.

en: %s message | %s messages
cs[0]: %s zpráva
cs[1]: %s zprávy
cs[2]: %s zpráv

en: %s minute ago | %s minutes ago
cs[0]: před minutou
cs[1]: před %s minutami
cs[2]: před %s minutami

en: %s month | %s months
cs[0]: %s měsíc
cs[1]: %s měsíce
cs[2]: %s měsíců

en: %s month ago | %s months ago
cs[0]: před měsícem
cs[1]: před %s měsíci
cs[2]: před %s měsíci

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
cs[0]: %s poznámka byla aktualizována.
cs[1]: %s poznámky byly aktualizovány.
cs[2]: %s poznámek bylo aktualizováno.

en: %s once removed ascending
cs: %s o generaci výše

en: %s once removed descending
cs: %s o generaci níže

en: %s second ago | %s seconds ago
cs[0]: před sekundou
cs[1]: před %s sekundami
cs[2]: před %s sekundami

en: %s sent you the following message.
cs: %s vám zaslal následující zprávu.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
cs[0]: %s přihlášený uživatel
cs[1]: %s přihlášení uživatelé
cs[2]: %s přihlášených uživatelů

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
cs[0]: %s pramen byl aktualizován.
cs[1]: %s prameny byly aktualizovány.
cs[2]: %s pramenů bylo aktualizováno.

en: %s three times removed ascending
cs: %s o tři generace výše

en: %s three times removed descending
cs: %s o tři generace níže

en: %s twice removed ascending
cs: %s o dvě generace výše

en: %s twice removed descending
cs: %s o dvě generace níže

en: %s week | %s weeks
cs[0]: %s týden
cs[1]: %s týdny
cs[2]: %s týdnů

en: %s year | %s years
cs[0]: %s rok
cs[1]: %s roky
cs[2]: %s let

en: %s year ago | %s years ago
cs[0]: před rokem
cs[1]: před %s lety
cs[2]: před %s lety

en: %s year anniversary
cs: %s let výročí

en: %s × cousin
cs: bratranec/sestřenice (z %s. kolena)

en: %s&nbsp;BCE
cs: %s&nbsp;př. n. l.

en: %s&nbsp;CE
cs: %s&nbsp;n. l.

en: %s, her ancestors and their families
cs: %s, její předci a jejich rodiny

en: %s, her parents and siblings
cs: %s, její rodiče a sourozenci

en: %s, her spouses and children
cs: %s, její manželé a děti

en: %s, her spouses and descendants
cs: %s, její manželé a potomci

en: %s, his ancestors and their families
cs: %s, jeho předci a jejich rodiny

en: %s, his parents and siblings
cs: %s, jeho rodiče a sourozenci

en: %s, his spouses and children
cs: %s, jeho manželky a děti

en: %s, his spouses and descendants
cs: %s, jeho manželky a potomci

en: &lt;select&gt;
cs: &lt;vyberte&gt;

[ctx: (a man’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
cs: %s× pra-synovec/neteř

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
cs: %s× praneteř

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
cs: %s× prasynovec

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 6. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
cs: synovec (z 6. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
cs: synovec (z 6. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 3. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
cs: neteř (z 3. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandson]
en: great-great-nephew
cs: synovec (z 3. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 4. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
cs: neteř (z 4. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
cs: synovec (z 4. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 5. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
cs: neteř (z 5. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
cs: synovec (z 5. kolene)

[ctx: (a man’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
cs: %s× pra-synovec/neteř

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
cs: %s× praneteř

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
cs: %s× prasynovec

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 6. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
cs: neteř (z 6. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
cs: synovec (z 6. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 3. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
cs: neteř (z 3. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandson]
en: great-great-nephew
cs: synovec (z 3. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 4. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
cs: neteř (z 4. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
cs: synovec (z 4. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 5. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
cs: neteř (z 5. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
cs: synovec (z 5. kolene)

[ctx: (a man’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a man’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew]
en: great ×%s nephew
cs: %s× prasynovec

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew/niece]
en: great ×%s nephew/niece
cs: %s× pra-synovec/neteř

[ctx: (a woman’s) great ×%s niece]
en: great ×%s niece
cs: %s× praneteř

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew]
en: great ×4 nephew
cs: synovec (z 5. kolene)

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew/niece]
en: great ×4 nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 5. kolene)

[ctx: (a woman’s) great ×4 niece]
en: great ×4 niece
cs: neteř (z 5. kolene)

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew]
en: great ×5 nephew
cs: synovec (z 6. kolene)

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew/niece]
en: great ×5 nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 6. kolene)

[ctx: (a woman’s) great ×5 niece]
en: great ×5 niece
cs: neteř (z 6. kolene)

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew]
en: great-great-great-nephew
cs: synovec (z 4. kolene)

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew/niece]
en: great-great-great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 4. kolene)

[ctx: (a woman’s) great-great-great-niece]
en: great-great-great-niece
cs: neteř (z 4. kolene)

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew]
en: great-great-nephew
cs: synovec (z 3. kolene)

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew/niece]
en: great-great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 3. kolene)

[ctx: (a woman’s) great-great-niece]
en: great-great-niece
cs: neteř (z 3. kolene)

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

en: (aged %s)
cs: (ve věku %s)

en: (aged less than %s)
cs: (méně než %s let)

en: (aged more than %s)
cs: (více než %s let)

en: (filtered from %s total entries)
cs: (filtrováno z celkových %s záznamů)

en: (in childhood)
cs: (jako dítě)

en: (in infancy)
cs: (jako kojenec)

en: (stillborn)
cs: (mrtvý při narození)

en: <b>Important note:</b> The transfer wizard is not able to assist with moving media items. You will need to set up and move or copy your media configuration and objects separately after the transfer wizard is finished.
cs: <b>Důležitá poznámka:</b> Průvodce pro přechod neumí pomoct s přesunem mediálních položek. Musíte nastavit a přesunout nebo zkopírovat vaši mediální konfiguraci a objekty zvlášť potom, co doběhne tento průvodce.

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
cs: <b>Poznámka:</b> Soukromá data žijících osob budou poskytnuta pouze příbuzným a blízkým přátelům. Než obdržíte soukromá data, požádáme vás o potvrzení vašeho vztahu. Někdy jsou soukromá i data o nežijících osobách. Tak je tomu v případech, kdy není dostatek údajů o tom, zda daná osoba žije nebo ne, nebo máme o dané osobě málo informací.<br><br>Než se začnete ptát, ověřte si zkontrolováním dat, míst a blízkých příbuzných, že se ptáte na správnou osobu. Pokud navrhujete změny genealogických údajů, poskytněte prameny, ze kterých vycházíte.

en: <default theme>
cs: <výchozí vzhled>

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
cs: <div class="largeError">Upozornění:</div><div class="error">Dokončením a odesláním tohoto formuláře souhlasíte:<ul><li>s ochranou soukromí žijících osob zobrazených na našich webových stránkách</li><li>a níže v rámečku vysvětlujete, s kým jste příbuzný/á nebo nám poskytujete informaci na někoho, kdo by měl byt zobrazen na našich stránkách.</li></ul></div>

en: A chart displaying relationships between two individuals.
cs: Diagram vztahů mezi dvěma osobami.

en: A chart of an individual’s ancestors and descendants, as a family book.
cs: Diagram předků a potomků osoby jako rodinná kniha.

en: A chart of an individual’s ancestors, as a compact tree.
cs: Diagram předků osoby jako kompaktní strom.

en: A chart of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
cs: Diagram předků osoby ve formě stromu.

en: A chart of an individual’s ancestors.
cs: Diagram předků osoby.

en: A chart of an individual’s descendants.
cs: Diagram potomků osoby.

en: A chart of individuals’ lifespans.
cs: Diagram doby života osoby.

en: A child may have more than one set of parents. The relationship between the child and the parents can be biological, legal, or based on local culture and tradition. If no pedigree is specified, then a biological relationship will be assumed.
cs: Dítě může mít více párů rodičů. Vztah mezi dítětem a rodiči může být biologický, právní nebo založen na místních zvyklostech a tradicích. Pokud není původ zaznamenán, pak se odvozuje biologický vztah.

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
cs: Běžná chyba je mít více odkazů na ten samý záznam, například zobrazení toho samého dítěte vícekrát v rodinném záznamu.

en: A database server can store many separate databases. You need to select an existing database (created by your server’s administrator) or create a new one (if your database user account has sufficient privileges).
cs: Databázový server umožňuje uložit více oddělených databází. Vyberte existující databázi (vytvořenou správcem vašeho serveru) nebo vytvořte novou (pokud váš databázový účet má dostatečná práva).

en: A fan chart of an individual’s ancestors.
cs: Vějířový diagram předků osoby.

en: A file on the server
cs: Soubor na serveru

en: A file on your computer
cs: Soubor ve vašem počítači

en: A greeting message and useful links for a user.
cs: Pozdrav a užitečné odkazy pro uživatele.

en: A greeting message for site visitors.
cs: Uvítací zpráva pro návštěvníky stránky.

en: A list of changes that need to be reviewed by a moderator, and email notifications.
cs: Seznam změn, které vyžadují schválení moderátorem, a e-mailových upozornění.

en: A list of frequently asked questions and answers.
cs: Seznam často kladených otázek a odpovědí.

en: A list of records that have been updated recently.
cs: Seznam záznamů, které nedávno byly aktualizovány.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
cs: Seznam úkolů a činností, které jsou spojeny s rodokmenem.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
cs: Seznam židovských výročí úmrtí, která nastanou v blízké budoucnosti.

en: A list of the anniversaries that occur today.
cs: Seznam výročí, která připadají na dnešek.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
cs: Seznam výročí, která nastanou v blízké budoucnosti.

en: A list of the most popular given names.
cs: Seznam nejoblíbenějších křestních jmen.

en: A list of the most popular surnames.
cs: Seznam nejoblíbenějších příjmení.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
cs: Seznam nejvíce navštěvovaných stránek.

en: A list of users and visitors who are currently online.
cs: Seznam uživatelů a návštěvníků, kteří jsou momentálně online.

en: A media object is a record in the family tree which contains information about a media file. This information may include a title, a copyright notice, a transcript, privacy restrictions, etc. The media file, such as the photo or video, can be stored locally (on this webserver) or remotely (on a different webserver).
cs: Objekt médií je záznam v rodokmenu, který obsahuje informace o mediálním souboru. Tyto informace mohou být například název, přepis slov, copyright apod. Mediální soubor jako třeba fotka nebo video mohou být uloženy lokálně (na tomto webovém serveru) nebo vzdáleně (na jiném serveru).

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
cs: Bylo vytvořeno a posláno nové heslo uživateli %s. Můžete si ho změnit po přihlášení.

en: A new password has been requested for your username.
cs: Bylo zažádáno o nové heslo pro vaše uživatelské jméno.

en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
cs: Nový uživatel (%1$s) požádal o vytvoření účtu (%2$s) a potvrdil svou emailovou adresu (%3$s).

en: A new version of webtrees is available.
cs: Je dostupná nová verze webtrees.

en: A private area to record notes or keep a journal.
cs: Soukromá oblast pro poznačení poznámek nebo psaní deníku.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
cs: Případný uživatel se zaregistroval na webtrees na %s.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
cs: Výpis předků dané osoby, zobrazený jako strom.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
cs: Výpis předků dané osoby ve vypravěčském stylu.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
cs: Výpis potomků dané osoby ve vypravěčském stylu.

en: A report of an individual’s details.
cs: Výpis podrobností o dané osobě.

en: A report of facts which are supported by a given source.
cs: Výpis faktů doložených daným pramenem.

en: A report of family members and their details.
cs: Výpis členů rodiny a jejich podrobností.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
cs: Výpis osob, které zemřely na daném místě nebo čase.

en: A report of individuals who had a given occupation.
cs: Zpráva o osobách s daným zaměstnáním.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
cs: Zpráva o osobách, které se narodily v daný čas nebo místě.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
cs: Zpráva o osobách, které byly pochovány na daném místě.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
cs: Výpis osob, které byly oddány na daném místě nebo čase.

en: A report of recent and pending changes.
cs: Výpis nedávných a probíhajících změn.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
cs: Výpis rodin, které jsou blízce příbuzné k dané osobě.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
cs: Zpráva o osobách, které jsou blízce příbuzné dané osobě.

en: A report of the information provided by a source.
cs: Výpis informací poskytnutých daným pramenem.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
cs: Zpráva o chybějících datech o osobách a jejich příbuzných.

en: A report of vital records for a given date or place.
cs: Výpis zásadních záznamů pro dané datum nebo místo.

en: A role is a set of access rights, which give permission to view data, change preferences, etc. Access rights are assigned to roles, and roles are granted to users. Each family tree can assign different access to each role, and users can have a different role in each family tree.
cs: Role je sada přístupových práv, která dává povolení prohlížet data, měnit konfigurační nastavení atd. Přístupová práva jsou přidělena rolím a role uživatelům. Každý rodokmen může přiřadit jiný přístup každé roli a uživatelé mohou mít různé role v každém rodokmenu.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
cs: Postraní panel ukazuje abecední seznam všech rodin v rodokmenu.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
cs: Postranní panel zobrazující abecední seznam všech osob v daném rodokmenu.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
cs: Postranní panel zobrazující nejbližší rodinu a příbuzné dané osoby.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
cs: Postranní panel zobrazující negenealogické informace o dané osobě.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
cs: Postranní panel zobrazující potomky dané osoby.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
cs: Panel zobrazující blízké příbuzné dané osoby.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
cs: Panel zobrazující fakta a události dané osoby.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
cs: Panel zobrazující objekty médií týkající se dané osoby.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
cs: Panel zobrazující poznámky k dané osobě.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
cs: Panel zobrazující prameny týkající se dané osoby.

en: A timeline displaying individual events.
cs: Časová osa zobrazující události osoby.

en: A user will not be able to sign in until both “email verified” and “approved by administrator” are selected.
cs: Uživatel se nebude schopen přihlásit dokud nebude jeho „email ověřen“ a „schválen správcem“ (příslušné volby zaškrtnuty).

en: A watermark is text that is added to an image, to discourage others from copying it without permission.
cs: Vodoznak je text, který se přidá do obrázku, aby odradil ostatní od kopírování bez souhlasu vlastníka.

en: A.M.
cs: Dopoledne

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
cs: ALPHABET_lower=aábcčdďeěéfghiíjklmnňoópqrřsštťuúůvwxyýzž

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
cs: ALPHABET_upper=AÁBCČDĎEĚÉFGHIÍJKLMNŇOÓPQRŘSŠTŤUÚŮVWXYÝZŽ

en: API key
cs: Klíč API

en: Aba, Nigeria
cs: Aba, Nigérie

en: Abbreviate place names
cs: Zkrátit jména míst

en: Abbreviation
cs: Zkratka

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
cs: dub

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
cs: srp

[ctx: Abbreviation for December]
en: Dec
cs: pro

[ctx: Abbreviation for February]
en: Feb
cs: úno

[ctx: Abbreviation for January]
en: Jan
cs: led

[ctx: Abbreviation for July]
en: Jul
cs: čvc

[ctx: Abbreviation for June]
en: Jun
cs: čer

[ctx: Abbreviation for March]
en: Mar
cs: bře

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
cs: kvě

[ctx: Abbreviation for November]
en: Nov
cs: lis

[ctx: Abbreviation for October]
en: Oct
cs: říj

[ctx: Abbreviation for September]
en: Sep
cs: zář

en: Accept
cs: Přijmout

en: Accept all changes
cs: Schválit všechny změny

en: Access level
cs: Úroveň přístupových práv

en: Access to family trees
cs: Přístup k rodokmenům

en: Account approval and email verification
cs: Schválení účtu a ověření emailem

en: Accra, Ghana
cs: Akkra, Ghana

en: Add
cs: Přidat

en: Add %s to the clippings cart
cs: Přidat %s do schránky

en: Add a blank row
cs: Přidat prázdný řádek

en: Add a brother or sister
cs: Přidat bratra nebo sestru

en: Add a child
cs: Přidat dítě

en: Add a child to create a one-parent family
cs: Přidat dítě a vytvořit tak rodinu s jedním rodičem

en: Add a child to this family
cs: Přidat dítě k této rodině

en: Add a fact
cs: Přidat fakt

en: Add a father
cs: Přidat otce

en: Add a favorite
cs: Přidat oblíbeného

en: Add a geographic location
cs: Přidat zeměpisné místo

en: Add a husband
cs: Přidat manžela

en: Add a husband to this family
cs: Přidat manžela k této rodině

en: Add a husband using an existing individual
cs: Přidat manžela použitím existující osoby

en: Add a journal entry
cs: Přidat do deníku záznam

en: Add a media object
cs: Přidat objekt médií

en: Add a mother
cs: Přidat matku

en: Add a name
cs: Přidat jméno

en: Add a news article
cs: Přidat novinku

en: Add a note
cs: Přidat poznámku

en: Add a restriction
cs: Přidat omezení

en: Add a scrollbar when block contents grow
cs: Přidat rolovací lištu, když se blok zvětšuje

en: Add a shared note
cs: Přidat sdílenou poznámku

en: Add a son or daughter
cs: Přidat syna nebo dceru

en: Add a source citation
cs: Přidat citaci pramene

en: Add a spouse
cs: Přidat partnera

en: Add a story
cs: Přidat příběh

en: Add a user
cs: Přidat uživatele

en: Add a wife
cs: Přidat manželku

en: Add a wife to this family
cs: Přidat manželku k této rodině

en: Add a wife using an existing individual
cs: Přidat manželku použitím existující osoby

en: Add an FAQ
cs: Přidat otázku do FAQ

en: Add an associate
cs: Přidat společníka

en: Add another individual to the chart
cs: Přidat do diagramu další osobu

en: Add from clipboard
cs: Přidat ze schránky

en: Add individuals
cs: Přidat osoby

en: Add links
cs: Přidat odkazy

en: Add marriage details
cs: Přidat podrobnosti o sňatku

en: Add missing death records
cs: Přidat chybějící záznamy o úmrtí

en: Add missing married names
cs: Přidat chybějící manželská jména

en: Add more fields
cs: Přidat více políček

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
cs: Přidat vyprávěné příběhy jednotlivcům v rodokmenu.

en: Add spaces where long lines were wrapped
cs: Přidat mezery v místech zalomení dlouhých řádků

en: Add the GEDCOM media path to filenames
cs: Přidat GEDCOM media cestu ke jménům souborů

en: Add to TITLE header tag
cs: Přidat do hlavičkového tagu TITLE (nadpis)

en: Add to favorites
cs: Přidat do oblíbených

en: Add to the clippings cart
cs: Přidat do schránky výstřižků

en: Add unique identifiers
cs: Přidat jedinečné identifikátory

en: Add unlinked records
cs: Přidat nezávislé záznamy

en: Add watermarks to thumbnails
cs: Přidávat vodoznak do náhledů

en: Add your own text and graphics.
cs: Přidat vlastní text a grafiku.

en: Add/edit a journal/news entry
cs: Přidat/upravit deník/novinky

en: Address
cs: Adresa

en: Address line 1
cs: 1. řádek adresy

en: Address line 2
cs: 2. řádek adresy

en: Adelaide, Australia
cs: Adelaide, Austrálie

en: Administrator
cs: Správce webu

en: Administrator account
cs: Správcovský účet

en: Administrator comments on user
cs: Správcův komentář k uživateli

en: Administrators
cs: Správci

en: Adopted by both parents
cs: Adoptován oběma rodiči

en: Adopted by father
cs: Adoptován otcem

en: Adopted by mother
cs: Adoptován matkou

en: Adoption
cs: Adopce

en: Adoption of a brother
cs: Adopce bratra

en: Adoption of a child
cs: Adopce dítěte

en: Adoption of a daughter
cs: Adopce dcery

en: Adoption of a grandchild
cs: Osvojení vnuka/vnučky

en: Adoption of a granddaughter
cs: Adopce vnučky

en: Adoption of a grandson
cs: Adopce vnuka

en: Adoption of a half-brother
cs: Adopce polorodého bratra

en: Adoption of a half-sibling
cs: Osvojení polorodého sourozence

en: Adoption of a half-sister
cs: Adopce polorodé sestry

en: Adoption of a sibling
cs: Osvojení sourozence

en: Adoption of a sister
cs: Adopce sestry

en: Adoption of a son
cs: Adopce syna

en: Adult christening
cs: Křest v dospělosti

en: Advanced fact preferences
cs: Pokročilé nastavení faktů

en: Advanced name facts
cs: Pokročilé fakty o jménech

en: Advanced place name facts
cs: Pokročilé fakty o místech

en: Advanced search
cs: Rozšířené hledání

en: Afghanistan
cs: Afghánistán

en: Africa
cs: Afrika

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
cs: Po vytvoření rodokmenu budete moci importovat data ze souboru GEDCOM.

en: After you have signed in, select the “My account” link under the “My pages” menu and fill in the password fields to change your password.
cs: Poté, co se přihlásíte, vyberte odkaz «Můj účet» v menu «Moje stránka» a změňte si heslo.

en: Age
cs: Věk

en: Age at birth of child
cs: Věk v době narození dítěte

en: Age at which to assume an individual is dead
cs: Věk, od kterého je možné osobu považovat za mrtvou

en: Age between husband and wife
cs: Věkový rozdíl mezi manželem a manželkou

en: Age between siblings
cs: Věkový rozdíl mezi sourozenci

en: Age between wife and husband
cs: Věkový rozdíl mezi manželkou a manželem

en: Age difference
cs: Věkový rozdíl

en: Age in year of first marriage
cs: Věk v roce prvního sňatku

en: Age in year of marriage
cs: Věk v roce sňatku

en: Age of parents next to child’s birthdate
cs: Věk rodičů vedle data narození dítěte

en: Age related to birth year
cs: Věk v roce narození

en: Age related to death year
cs: Věk v době úmrtí

en: Agency
cs: Instituce

en: Aland Islands
cs: Alandy

en: Albania
cs: Albánie

en: Albuquerque, New Mexico, United States
cs: Albuquerque, New Mexico, USA

en: Algeria
cs: Alžírsko

en: Alias
cs: Přezdívka

en: Alive
cs: Naživu

en: All
cs: Všechny

en: All changes in PhpGedView must be accepted
cs: Všechny změny v PhpGedView musí být přijaty

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
cs: Všichni uživatelé PhpGedView musí být vlastní emailovou adresu

en: All facts and events
cs: Všechna fakta a události

en: All family facts
cs: Všechna fakta o rodině

en: All fields must be completed.
cs: Vyplňte všechna pole.

en: All files have read and write permission.
cs: Všechny soubory jsou přístupné pro čtení a zápis.

en: All individual facts
cs: Všechna osobní fakta

en: All individuals
cs: Všichni lidé

en: All records
cs: Všechny záznamy

en: All repository facts
cs: Všechna fakta o repozitářích

en: All source facts
cs: Všechna fakta o pramenech

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
cs: Povolit dalším modulům upravovat texty použitím „WYSIWYG“ editoru (česky „co vidíš, to dostaneš“), místo použití HTML.

en: Allow users to see raw GEDCOM records
cs: Umožnit uživatelům prohlížet čisté GEDCOM záznamy

en: Allow users to select their own theme
cs: Umožnit uživatelům vybrat si vlastní motiv

en: Allow visitors to request a new user account
cs: Povolte návštěvníkům žádat o nový uživatelský účet

en: Also known as
cs: Také znám(a) jako

en: American Samoa
cs: Americká Samoa

en: An FAQ can be displayed on just one of the family trees, or on all the family trees.
cs: Položka častých dotazů může být zobrazena pro jeden, nebo i více rodokmenů.

en: An administrator must approve the new user account and select an access level before the user can sign in.
cs: Uživatel se může přihlásti až poté, co správce schválí jeho uživatelský účet a nastaví jeho přístupová práva.

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
cs: Alternativa k panelu „Média“ a rozšířený prohlížeč obrázků.

en: An alternative way to display charts.
cs: Alternativní způsob, jak zobrazit diagramy.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
cs: Další možný způsob přistoupit ke sčítacím transkriptům a navázat je na osoby.

en: An alternative way to select a new theme.
cs: Další možný způsob, jak vybrat nový vzhled webu.

en: An alternative way to sign in and sign out.
cs: Další možný způsob, jak se přihlásit nebo odhlásit.

en: An associate is another individual who was involved with this fact or event, such as a witness or a priest.
cs: Společník je jakákoliv osoba, která má něco společného s daným faktem nebo událostí, např. svědek nebo kněz.

en: An associate is another individual who was involved with this individual, such as a friend or an employer.
cs: Společník je jakákoliv osoba, která má něco společného s danou osobou, např. přítel nebo zaměstnavatel.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
cs: Menu pro upravování dat o osobách, rodinách, pramenech atd.

en: An error occurred when unzipping the file.
cs: Nastala chyba při rozbalování souboru.

en: An hourglass chart of an individual’s ancestors and descendants.
cs: Diagram přesýpacích hodin předků a potomků osoby.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
cs: Interaktivní strom, zobrazující všechny předky a potomky osoby.

en: An unexpected database error occurred.
cs: Objevila se neočekávaná chyba databáze.

en: Ancestors
cs: Předci

en: Ancestors interest
cs: Zájem předků

en: Ancestors of
cs: Předek od

en: Ancestors of %s
cs: Předci od %s

en: Ancestral file number
cs: Číslo souboru předků

en: Anchorage, Alaska, United States
cs: Anchorage, Aljaška, USA

en: Anniversary
cs: Výročí

en: Anniversary calendar
cs: Kalendář výročí

en: Annulment
cs: Anulování

en: Answer
cs: Odpověď

en: Antarctica
cs: Antarktida

en: Antigua and Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

en: Anyone with a user account can access this website.
cs: K této webové stánce má přístup každý, kdo má uživatelský účet.

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
cs: Použít automatické opravy na vaše rodokmenová data.

en: Apply privacy settings
cs: Uplatnit nastavení soukromí

en: Apply these preferences to all family trees
cs: Tyto předvolby vztáhnout na všechny rodokmeny

en: Apply these preferences to new family trees
cs: Tyto předvolby vztáhnout na nové rodokmeny

en: Approval of account at %s
cs: Schválení účtu v %s

en: Approved
cs: Schváleno

en: Approved by administrator
cs: Schváleno správcem

en: Aqua Marine
cs: Akvamarín

en: Are you sure you want to delete this fact?
cs: Jste si jisti, že chcete smazat tento fakt?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
cs: Jste si jistí, že chcete smazat tuto zprávu? Nebude možné ji později získat zpět.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
cs: Opravdu chcete vymazat „%s“?

en: Are you sure you want to reject all the changes to this family tree?
cs: Opravdu chcete odmítnout všechny změny provedené v tomto rodokmenu?

en: Are you sure you want to remove links to this media object?
cs: Opravdu chcete odstranit odkazy na tento mediální objekt?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit tuto položku ze svých oblíbených?

en: Armenia
cs: Arménie

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
cs: Stejně jako můžete používat HTML formátování, můžete také vkládát pole z databáze, která jsou automaticky aktualizována. Tato pole jsou označena znaky <b>#</b>. Například <b>#totalFamilies#</b> bude nahrazeno za aktuální počet rodin. Pokročilí uživatelé mohou použít třídy CSS, takže se formátování bude shodovat s aktuálně vybraným motivem.

en: Ash
cs: Popel

en: Asia
cs: Asie

en: Associate
cs: Společník

en: Associate events with this source
cs: Přiřadit události k tomuto prameni

en: Associates
cs: Společníci

en: At sea
cs: U moře

en: Atlanta, Georgia, United States
cs: Atlanta, Georgia, USA

en: Attendant
cs: Pomocník

en: Attending
cs: Obsluhující

en: Audio
cs: Zvuk

en: Australia
cs: Austrálie

en: Austria
cs: Rakousko

en: Author
cs: Autor

en: Author of last change
cs: Autor poslední změny

en: Automatically accept changes made by this user
cs: Automaticky přijmout změny provedené tímto uživatelem

en: Automatically expand notes
cs: Automaticky rozbalit poznámky

en: Automatically expand sources
cs: Automaticky rozbalit prameny

en: Available blocks
cs: Dostupné bloky

en: Average age
cs: Průměrný věk

en: Average age at death
cs: Průměrná délka života

en: Average age in century of marriage
cs: Průměrný věk při sňatku podle století

en: Average age related to death century
cs: Průměrný věk při úmrtí podle století

en: Average number of children per family
cs: Průměrný počet dětí na rodinu

en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
cs: Vyhněte se mezerám a interpunkčním znakům. Dobrou volbou je jméno rodiny.

en: Azerbaijan
cs: Ázerbájdžán

en: Azores
cs: Azory

en: Bahamas
cs: Bahamy

en: Bahrain
cs: Bahrajn

en: Bangladesh
cs: Bangladéš

en: Baptism
cs: Křest

en: Baptism of a brother
cs: Křest bratra (protest.)

en: Baptism of a child
cs: Křest dítěte

en: Baptism of a daughter
cs: Křest dcery (protest.)

en: Baptism of a grandchild
cs: Křest vnuka

en: Baptism of a granddaughter
cs: Křest vnučky (protest.)

en: Baptism of a grandson
cs: Křest vnuka (protest.)

en: Baptism of a half-brother
cs: Křest polorodého bratra (protest.)

en: Baptism of a half-sibling
cs: Křest polorodého sourozence

en: Baptism of a half-sister
cs: Křest polorodé sestry (protest.)

en: Baptism of a sibling
cs: Křest sourozence

en: Baptism of a sister
cs: Křest sestry (protest.)

en: Baptism of a son
cs: Křest syna (protest.)

en: Bar mitzvah
cs: Bar micva

en: Bat mitzvah
cs: Bat micva

en: Batch update
cs: Aktualizace dávkou

en: Baton Rouge, Louisiana, United States
cs: Baton Rouge, Louisiana, USA

en: Bearing
cs: Azimut

en: Begins with
cs: Začíná

en: Belarus
cs: Bělorusko

en: Belgian Chocolate
cs: Belgická čokoláda

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bermuda
cs: Bermudy

en: Bern, Switzerland
cs: Bern, Švýcarsko

en: Best man
cs: Svědek (ženichův)

en: Bhutan
cs: Bhútán

en: Bibliography
cs: Bibliografie

en: Billings, Montana, United States
cs: Billings, Montana, USA

en: Binary data object
cs: Binární datový objekt

en: Bing Maps™
cs: Bing Mapy™

en: Birmingham, Alabama, United States
cs: Birmingham, Alabama, USA

en: Birth
cs: Narození

en: Birth by country
cs: Narození podle země

en: Birth date range end
cs: Konec rozmezí data narození

en: Birth date range start
cs: Počátek rozmezí data narození

en: Birth of a brother
cs: Narození bratra

en: Birth of a child
cs: Narození dítěte

en: Birth of a daughter
cs: Narození dcery

en: Birth of a grandchild
cs: Narození vnuka

en: Birth of a granddaughter
cs: Narození vnučky

en: Birth of a grandson
cs: Narození vnuka

en: Birth of a half-brother
cs: Narození polorodého bratra

en: Birth of a half-sibling
cs: Narození polorodého sourozence

en: Birth of a half-sister
cs: Narození polorodé sestry

en: Birth of a sibling
cs: Narození sourozence

en: Birth of a sister
cs: Narození sestry

en: Birth of a son
cs: Narození syna

en: Birth places
cs: Místa narození

en: Birthplace contains
cs: Místo narození obsahuje

en: Births
cs: Narození

en: Births by century
cs: Narození podle století

en: Bismarck, North Dakota, United States
cs: Bismarck, North Dakota, USA

en: Blessing
cs: Požehnání

en: Block
cs: Blok

en: Blocks
cs: Bloky

en: Blue Lagoon
cs: Modrá laguna

en: Blue Marine
cs: Námořnická modř

en: Body
cs: Tělo textu

en: Bogota, Colombia
cs: Bogota, Kolumbie

en: Boise, Idaho, United States
cs: Boise, Idaho, USA

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Book
cs: Kniha

en: Booklet
cs: Kniha

en: Born in the covenant
cs: Narození v manželství

en: Bosnia and Herzegovina
cs: Bosna a Hercegovina

en: Boston, Massachusetts, United States
cs: Boston, Massachusetts, USA

en: Both alive
cs: Oba naživu

en: Both dead
cs: Oba zemřelí

en: Bountiful, Utah, United States
cs: Bountiful, Utah, USA

en: Bouvet Island
cs: Bouvetův ostrov

en: Branches
cs: Větve

en: Branches of the %s family
cs: Větve rodiny %s

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Bridesmaid
cs: Družička

en: Brigham City, Utah, United States
cs: Brigham City, Utah, Spojené státy

en: Brisbane, Australia
cs: Brisbane, Austrálie

en: Brit milah
cs: Smlouva obřezání (brit milah)

en: Brit milah of a brother
cs: Obřízka bratra (brit milah)

en: Brit milah of a grandson
cs: Obřízka vnuka (brit milah)

en: Brit milah of a half-brother
cs: Obřízka polorodého bratra (brit milah)

en: Brit milah of a son
cs: Obřízka syna (brit milah)

en: British Indian Ocean Territory
cs: Britské indickooceánské území

en: British Virgin Islands
cs: Britské Panenské ostrovy

en: Brother
cs: Bratr

en: Brunei Darussalam
cs: Brunejský Darussalam

en: Buenos Aires, Argentina
cs: Buenos Aires, Argentína

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Burial
cs: Pohřbení

en: Burial of a brother
cs: Pohřbení bratra

en: Burial of a child
cs: Pohřbení dítěte

en: Burial of a daughter
cs: Pohřbení dcery

en: Burial of a father
cs: Pohřbení otce

en: Burial of a grandchild
cs: Pohřbení vnuka

en: Burial of a granddaughter
cs: Pohřbení vnučky

en: Burial of a grandfather
cs: Pohřbení dědy

en: Burial of a grandmother
cs: Pohřbení báby

en: Burial of a grandparent
cs: Pohřbení prarodiče

en: Burial of a grandson
cs: Pohřbení vnuka

en: Burial of a half-brother
cs: Pohřbení polorodého bratra

en: Burial of a half-sibling
cs: Pohřbení polorodého sourozence

en: Burial of a half-sister
cs: Pohřbení polorodé sestry

en: Burial of a husband
cs: Pohřbení manžela

en: Burial of a maternal grandfather
cs: Pohřbení dědy (matčina strana)

en: Burial of a maternal grandmother
cs: Pohřbení báby (matčina strana)

en: Burial of a maternal grandparent
cs: Pohřbení prarodiče (z matčiny strany)

en: Burial of a mother
cs: Pohřbení matky

en: Burial of a parent
cs: Pohřbení rodiče

en: Burial of a paternal grandfather
cs: Pohřbení dědy (otcova strana)

en: Burial of a paternal grandmother
cs: Pohřbení báby (otcova strana)

en: Burial of a paternal grandparent
cs: Pohřbení prarodiče (z otcovy strany)

en: Burial of a sibling
cs: Pohřbení sourozence

en: Burial of a sister
cs: Pohřbení sestry

en: Burial of a son
cs: Pohřbení syna

en: Burial of a spouse
cs: Pohřbení partnera

en: Burial of a wife
cs: Pohřbení manželky

en: Burial place contains
cs: Místo pohřbení obsahuje

en: Buyer
cs: Kupující

en: By default, SMTP works on port 25.
cs: Výchozí port pro SMTP je 25.

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
cs: Výchozí je, že v seznamu se zobrazí jen ta místa, která se nachází v rodokmenu. Možná máte podrobnosti k dalším místům, která jste hromadně importovali z externího souboru. Vybráním této volby zobrazíte všechna místa včetně těch, která se nepoužívají.

en: By default, your server allows scripts to run for %s second. | By default, your server allows scripts to run for %s seconds.
cs[0]: Standardně váš server povoluje skriptům běžet %s sekundu.
cs[1]: Standardně váš server povoluje skriptům běžet %s sekundy.
cs[2]: Standardně váš server povoluje skriptům běžet %s sekund.

en: By default, your server allows scripts to use %s of memory.
cs: Standardně váš server umožňuje skriptům použít %s paměti.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
cs: 10.

[ctx: CENTURY]
en: 11th
cs: 11.

[ctx: CENTURY]
en: 12th
cs: 12.

[ctx: CENTURY]
en: 13th
cs: 13.

[ctx: CENTURY]
en: 14th
cs: 14.

[ctx: CENTURY]
en: 15th
cs: 15.

[ctx: CENTURY]
en: 16th
cs: 16.

[ctx: CENTURY]
en: 17th
cs: 17.

[ctx: CENTURY]
en: 18th
cs: 18.

[ctx: CENTURY]
en: 19th
cs: 19.

[ctx: CENTURY]
en: 1st
cs: 1.

[ctx: CENTURY]
en: 20th
cs: 20.

[ctx: CENTURY]
en: 21st
cs: 21.

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
cs: 2.

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
cs: 3.

[ctx: CENTURY]
en: 4th
cs: 4.

[ctx: CENTURY]
en: 5th
cs: 5.

[ctx: CENTURY]
en: 6th
cs: 6.

[ctx: CENTURY]
en: 7th
cs: 7.

[ctx: CENTURY]
en: 8th
cs: 8.

[ctx: CENTURY]
en: 9th
cs: 9.

en: Calculating…
cs: Počítám…

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Calendar conversion
cs: Převod kalendáře

en: Calgary, Alberta, Canada
cs: Calgary, Alberata, Kanada

en: Call number
cs: Signatura

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: Campinas, Brazil
cs: Campinas, Brazílie

en: Canada
cs: Kanada

en: Cape Verde
cs: Kapverdy

en: Card
cs: Karta

en: Cardston, Alberta, Canada
cs: Cardston, Alberta, Kanada

en: Case insensitive
cs: Bez ohledu na velikost písmen

en: Caste
cs: Kasta

en: Categories
cs: Kategorie

en: Cause
cs: Příčina

en: Cause of death
cs: Příčina smrti

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
cs: Výstraha! Může to trvat dlouho. Buďte trpěliví.

en: Caution: old modules may not work, or they may prevent webtrees from working.
cs: Varování: staré moduly nemusí fungovat nebo mohou způsobit nefunkčnost webtrees.

en: Caution: old themes may not work, or they may prevent webtrees from working.
cs: Varování: stará témata nemusí fungovat nebo mohou způsobit nefunkčnost webtrees.

en: Cayman Islands
cs: Kajmanské ostrovy

en: Cebu City, Philippines
cs: Cebu City, Filipíny

en: Cemeteries
cs: Hřbitovy

en: Cemetery
cs: Hřbitov

en: Census
cs: Sčítání lidu

en: Census assistant
cs: Sčítací asistent

en: Census date
cs: Datum sčítání

en: Census place
cs: Místo sčítání

en: Census transcript
cs: Přepis sčítacího archu

en: Central African Republic
cs: Středoafrická republika

en: Certificate
cs: Certifikát

en: Chad
cs: Čad

en: Change
cs: Změnit

en: Change family members
cs: Změnit členy rodiny

en: Change flag
cs: Příznak Změnit

en: Change the blocks on this user’s “My page”
cs: Změnit bloky na uživatelově stránce „Moje stránka“

en: Change the “Home page” blocks
cs: Změnit bloky na domovské stránce

en: Change the “My page” blocks
cs: Změnit bloky na stránce „Moje stránka“

en: Changed on %1$s
cs: Změněno dne %1$s

en: Changed on %1$s by %2$s
cs: Změněno %1$s uživatelem %2$s

en: Changes
cs: Změny

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
cs[0]: Změny během posledního dne
cs[1]: Změny v posledních %s dnech
cs[2]: Změny v posledních %s dnech

en: Changes log
cs: Log změn

en: Character set
cs: Znaková sada

en: Chart
cs: Diagram

en: Chart preferences
cs: Předvolby diagramu

en: Chart type
cs: Typ diagramu

en: Charts
cs: Diagramy

en: Check file permissions…
cs: Kontroluji přístupová práva…

en: Check for custom modules…
cs: Kontroluji vlastní moduly…

en: Check for custom themes…
cs: Kontroluji vlastní témata…

en: Check for errors
cs: Vyhledat chyby

en: Check for pending changes…
cs: Kontroluji změny ke schválení…

en: Check the access rights on this folder.
cs: Zkontrolujte přístupová práva k této složce.

en: Check the settings and try again.
cs: Zkontrolujte nastavení a zkuste to znovu.

en: Checking server capacity
cs: Ověřování kapacity serveru

en: Checking server configuration
cs: Kontrola nastavení serveru

en: Chicago, Illinois, United States
cs: Chicago, Illinois, USA

en: Child
cs: Dítě

en: Child of
cs: Dítě od

en: Child of %s
cs: Dítě od %s

en: Children
cs: Děti

en: Children in family
cs: Děti v rodině

en: Children of
cs: Děti od

en: Children take a patronym instead of a surname.
cs: Děti přijímají patronym místo příjmení.

en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
cs: Děti přijímají jedno příjmení od otce a jedno od matky.

en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
cs: Děti přijímají jedno příjmení od matky a jedno od otce.

en: Children take their father’s surname.
cs: Děti přijímají příjmení svého otce.

en: Children take their mother’s surname.
cs: Děti přijímají příjmení své matky.

en: China
cs: Čína

en: Choose a report to run
cs: Vybrat zprávu, jež se má vytvořit

en: Choose relatives
cs: Vyberte příbuzné

en: Choose the thumbnail image that you want to upload. Although thumbnails can be generated automatically for images, you may wish to generate your own thumbnail, especially for other media types. For example, you can provide a still image from a video, or a photograph of the individual who made an audio recording.
cs: Vyberte obrázek náhledu, který chcete nahrát. Ačkoliv náhledy pro obrázky jsou generovány automaticky, pro jiné typy souborů si možná budete přát vygenerovat vlastní. Například snímek z videa nebo fotku osoby, která nahrála audio záznam.

en: Choose user defined welcome text typed below
cs: Vybrat uživatelem definovaný text vepsaný pod tímto políčkem

en: Choose:
cs: Vyberte:

en: Christening
cs: Křest (křesťanský)

en: Christening of a brother
cs: Křest bratra

en: Christening of a child
cs: Křest dítěte

en: Christening of a daughter
cs: Křest dcery

en: Christening of a grandchild
cs: Křest vnuka/vnučky

en: Christening of a granddaughter
cs: Křest vnučky

en: Christening of a grandson
cs: Křest vnuka

en: Christening of a half-brother
cs: Křest polorodého bratra

en: Christening of a half-sibling
cs: Křest polorodého sourozence

en: Christening of a half-sister
cs: Křest polorodé sestry

en: Christening of a sibling
cs: Křest sourozence

en: Christening of a sister
cs: Křest sestry

en: Christening of a son
cs: Křest syna

en: Christmas Island
cs: Vánoční ostrov

en: Circumciser
cs: Obřezávač

en: Citation details
cs: Podrobnosti citace

en: Citizenship
cs: Občanství

en: City
cs: Město

en: Ciudad Juarez, Mexico
cs: Ciudad Juarez, Mexiko

en: Civil marriage
cs: Civilní sňatek

en: Civil registrar
cs: Oddávající

en: Clean up data folder
cs: Vyčistit složku s daty

en: Cleared but not yet completed
cs: Vyjasněno, ale ještě nedokončeno

en: Clippings cart
cs: Výstřižky

en: Coat of arms
cs: Erb

en: Cochabamba, Bolivia
cs: Cochabamba, Bolívie

en: Cocos (Keeling) Islands
cs: Kokosové (Keelingovy) ostrovy

en: Coffee and Cream
cs: Káva a smetana

en: Cold Day
cs: Studený den

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Colonia Juarez, Mexico
cs: Colonia Juarez, Mexiko

en: Columbia River, Washington, United States
cs: Columbia River, Washington, USA

en: Columbia, South Carolina, United States
cs: Columbia, South Carolina, USA

en: Columbus, Ohio, United States
cs: Columbus, Ohio, USA

en: Columns per page
cs: Sloupců na stránku

en: Comment
cs: Komentář

en: Comments
cs: Komentář

en: Common law marriage
cs: Sňatek podle obecného práva

en: Communicate directly with other users, using private messages.
cs: Komunikujte přímo s ostatními uživateli pomocí soukromých zpráv.

en: Comoros
cs: Komorské ostrovy

en: Compact tree
cs: Kompaktní strom

en: Compact tree of %s
cs: Kompaktní strom pro %s

en: Completed before 1970; date not available
cs: Dokončeno před 1970; datum není známo

en: Completed; date unknown
cs: Dokončeno; datum neznámé

en: Compress the GEDCOM file
cs: Komprimovat soubor GEDCOM

en: Concatenation
cs: Zřetězení

en: Confirm password
cs: Potvrďte heslo

en: Confirmation
cs: Biřmování

en: Connection to database server
cs: Připojení na databázový server

en: Contact information
cs: Kontaktní informace

en: Contact method
cs: Metoda kontaktu

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Content
cs: Obsah

en: Continued
cs: Pokračování

en: Control panel
cs: Panel správy

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
cs: Překódovat z UTF-8 na ISO-8859-1

en: Cook Islands
cs: Cookovy ostrovy

en: Copenhagen, Denmark
cs: Kodaň, Dánsko

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
cs: Okopírovat všechny záznamy z %1$s do %2$s.

en: Copy files…
cs: Kopíruji soubory…

en: Copy these files to the folder %s, replacing any that have the same name.
cs: Zkopírujte tyto soubory do složky %s, nahraďte všechny se stejným jménem.

en: Copyright
cs: Autorská práva

en: Corporation
cs: Společnost

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
cs: Opravit záznamy NAME ve tvaru 'Jan/NOVÁK/' NEBO 'Jan /NOVÁK', které byly produkovány staršími rodokmenovými programy.

en: Costa Rica
cs: Kostarika

en: Cote d’Ivoire
cs: Pobřeží slonoviny

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
cs: Nebylo možné ověřit data, která jste vložili. Prosím vraťte se zpět a zkuste to znovu.

en: Count
cs: Počet

en: Countries
cs: Země

en: Country
cs: Země

en: Counts
cs: Počty

en: County
cs: Kraj

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create a family tree
cs: Vytvořit nový rodokmen

en: Create a media object
cs: Vytvořit nový mediální objekt

en: Create a repository
cs: Vytvořit repozitář

en: Create a shared note
cs: Vytvořit novou sdílenou poznámku

en: Create a shared note using the census assistant
cs: Vytvořit novou sdílenou poznámku použitím Asistenta

en: Create a source
cs: Vytvořit nový pramen

en: Create a website access rule
cs: Vytvořit pravidla přístupu k webové stránce

en: Create an individual
cs: Vytvořit novou osobu

en: Create your own chart
cs: Vytvořit vlastní diagram

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
cs: Vytvořit, aktualizovat a smazat rodokmen pro každý soubor GEDCOM ve složce data.

en: Cremation
cs: Kremace

en: Cremation of a brother
cs: Kremace bratra

en: Cremation of a child
cs: Kremace dítěte

en: Cremation of a daughter
cs: Kremace dcery

en: Cremation of a father
cs: Kremace otce

en: Cremation of a grand-parent
cs: Kremace prarodiče

en: Cremation of a grandchild
cs: Kremace vnuka

en: Cremation of a granddaughter
cs: Kremace vnučky

en: Cremation of a grandfather
cs: Kremace dědy

en: Cremation of a grandmother
cs: Kremace báby

en: Cremation of a grandson
cs: Kremace vnuka

en: Cremation of a half-brother
cs: Kremace polorodého bratra

en: Cremation of a half-sibling
cs: Kremace polorodého sourozence

en: Cremation of a half-sister
cs: Kremace polorodé sestry

en: Cremation of a husband
cs: Kremace manžela

en: Cremation of a maternal grandfather
cs: Kremace dědy (matčina strana)

en: Cremation of a maternal grandmother
cs: Kremace báby (matčina strana)

en: Cremation of a mother
cs: Kremace matky

en: Cremation of a parent
cs: Kremace rodiče

en: Cremation of a paternal grandfather
cs: Kremace dědy (otcova strana)

en: Cremation of a paternal grandmother
cs: Kremace báby (otcova strana)

en: Cremation of a sibling
cs: Kremace sourozence

en: Cremation of a sister
cs: Kremace sestry

en: Cremation of a son
cs: Kremace syna

en: Cremation of a spouse
cs: Kremace partnera

en: Cremation of a wife
cs: Kremace manželky

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Cuba
cs: Kuba

en: Curitiba, Brazil
cs: Curitiba, Brazílie

en: Current
cs: Současný

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom event
cs: Vlastní událost

en: Custom fact
cs: Vlastní fakt

en: Custom module
cs: Vlastní modul

en: Custom tags
cs: Vlastní tagy

en: Custom theme
cs: Vlastní téma

en: Custom welcome text
cs: Uživatelem upravený uvítací text

en: Customize this page
cs: Přizpůsobit tuto stránku

en: Cyprus
cs: Kypr

en: Czech Republic
cs: Česko

en: DNA markers
cs: Kód DNA

en: Dallas, Texas, United States
cs: Dallas, Texas, USA

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: Data
cs: Údaje

en: Data folder
cs: Složka dat

en: Database and table names
cs: Jména databáze a tabulek

en: Database connection
cs: Připojení do databáze

en: Database name
cs: Jméno databáze

en: Database password
cs: Heslo databáze

en: Database user account
cs: Uživatelský účet databáze

en: Date
cs: Datum

en: Date differences
cs: Rozdíly dat

en: Date of LDS baptism
cs: Datum křtu LDS

en: Date of LDS child sealing
cs: Datum obřadu LDS (child sealing)

en: Date of LDS endowment
cs: Datum LDS věna

en: Date of LDS spouse sealing
cs: Datum obřadu LDS (spouse sealing)

en: Date of adoption
cs: Den adopce

en: Date of baptism
cs: Datum křtu

en: Date of bar mitzvah
cs: Datum bar micva

en: Date of bat mitzvah
cs: Datum bat micva

en: Date of birth
cs: Datum narození

en: Date of blessing
cs: Datum požehnání

en: Date of brit milah
cs: Datum obřezání (brit milah)

en: Date of burial
cs: Datum pohřbu

en: Date of christening
cs: Datum křtu

en: Date of confirmation
cs: Datum biřmování

en: Date of cremation
cs: Datum kremace

en: Date of death
cs: Datum úmrtí

en: Date of divorce
cs: Datum rozvodu

en: Date of emigration
cs: Datum emigrace

en: Date of engagement
cs: Datum zasnoubení

en: Date of entry in original source
cs: Datum v originále

en: Date of event
cs: Datum události

en: Date of first communion
cs: Datum prvního přijímání

en: Date of immigration
cs: Datum imigrace

en: Date of last change
cs: Datum poslední změny

en: Date of marriage
cs: Datum sňatku

en: Date of marriage banns
cs: Datum svatebních ohlášek

en: Date of naturalization
cs: Datum udělení občanství

en: Date of ordination
cs: Datum vysvěcení

en: Date of residence
cs: Datum bydliště

en: Date period
cs: Časové období

en: Date periods are used to indicate that a fact, such as an occupation, continued for a period of time.
cs: Časové období se používá pro fakt, který trvá nějakou dobu, třeba zaměstnání.

en: Date range
cs: Časové rozmezí

en: Date ranges are used to indicate that an event, such as a birth, happened on an unknown date within a possible range.
cs: Časové rozmezí se používá, pokud přesně neznáme datum události, třeba narození.

en: Date registered
cs: Datum zapsáno

en: Date sent
cs: Datum odeslání

en: Dates are only converted if they are valid for the calendar. For example, only dates between %1$s and %2$s will be converted to the French calendar and only dates after %3$s will be converted to the Gregorian calendar.
cs: Data jsou převedena, pouze pokud jsou platná. Například do francouzského kalendáře se převedou pouze data mezi %1$s a %2$s, a do Gregoriánského kalendáře pouze data po %3$s.

en: Dates are stored using English abbreviations and keywords. Shortcuts are available as alternatives to these abbreviations and keywords.
cs: Data jsou uložena s použitím anglických zkrácenin (zkratek) a klíčových slov. Zkratky jsou dostupné jako alternativa pro tyto zkratky a klíčová slova.

en: Daughter
cs: Dcera

en: Daughter of %s
cs: Dcera od %s

en: Day
cs: Den

en: Day not set
cs: Datum nezadáno

en: Day:
cs: Den:

en: Dead
cs: Zesnulí

en: Death
cs: Úmrtí

en: Death by country
cs: Úmrtí podle země

en: Death date range end
cs: Konec rozmezí data úmrtí

en: Death date range start
cs: Počátek rozmezí data úmrtí

en: Death of a brother
cs: Úmrtí bratra

en: Death of a child
cs: Úmrtí dítěte

en: Death of a daughter
cs: Úmrtí dcery

en: Death of a father
cs: Úmrtí otce

en: Death of a grand-parent
cs: Úmrtí prarodiče

en: Death of a grandchild
cs: Úmrtí vnuka/vnučky

en: Death of a granddaughter
cs: Úmrtí vnučky

en: Death of a grandfather
cs: Úmrtí dědy

en: Death of a grandmother
cs: Úmrtí báby

en: Death of a grandson
cs: Úmrtí vnuka

en: Death of a half-brother
cs: Úmrtí polorodého bratra

en: Death of a half-sibling
cs: Úmrtí polorodého sourozence

en: Death of a half-sister
cs: Úmrtí polorodé sestry

en: Death of a husband
cs: Úmrtí manžela

en: Death of a maternal grandfather
cs: Úmrtí dědy (matčina strana)

en: Death of a maternal grandmother
cs: Úmrtí báby (matčina strana)

en: Death of a mother
cs: Úmrtí matky

en: Death of a parent
cs: Úmrtí rodiče

en: Death of a paternal grandfather
cs: Úmrtí dědy (otcova strana)

en: Death of a paternal grandmother
cs: Úmrtí báby z otcovy strany

en: Death of a sibling
cs: Úmrtí sourozence

en: Death of a sister
cs: Úmrtí sestry

en: Death of a son
cs: Úmrtí syna

en: Death of a spouse
cs: Úmrtí partnera

en: Death of a wife
cs: Úmrtí manželky

en: Death of one spouse
cs: Úmrtí jednoho partnera

en: Death place contains
cs: Místo úmrtí obsahuje

en: Death places
cs: Místa úmrtí

en: Deaths
cs: Úmrtí

en: Deaths by century
cs: Úmrtí podle století

en: Decade of birth
cs: Desetiletí narození

en: Decade of death
cs: Desetiletí úmrtí

en: Decade of marriage
cs: Desetiletí manželství

en: Default
cs: Výchozí

en: Default chart
cs: Výchozí diagram

en: Default family tree
cs: Výchozí rodokmen

en: Default individual
cs: Výchozí osoba

en: Default map type
cs: Výchozí typ mapy

en: Default pedigree chart layout
cs: Výchozí rozložení diagramu Vývod

en: Default pedigree generations
cs: Výchozí počet generací pro Vývod

en: Default theme
cs: Výchozí motiv

en: Degree
cs: Hodnost

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete all existing geographic data before importing the file.
cs: Smazat všechna existující geografická data před importem souboru.

en: Delete inactive users
cs: Smazat neaktivní uživatele

en: Delete selected messages
cs: Smazat vybrané zprávy

en: Delete temporary files…
cs: Mažu dočasné soubory…

en: Delete the preferences for this module.
cs: Vymažte předvolby tohoto modulu.

en: Delete this name
cs: Smazat jméno

en: Delete your account
cs: Vymažte svůj účet

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
cs: Smazání rodiny smaže odkazy na jednotlivé osoby, ale jejich údaje zůstanou zachovány. Opravdu si přejete smazat tuto rodinu?

en: Democratic Republic of the Congo
cs: Kongo (Kinshasa)

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Denver, Colorado, United States
cs: Denver, Colorado, USA

en: Depending on your server configuration, you may be able to upgrade automatically.
cs: V závislosti na konfiguraci serveru bude možné aktualizovat automaticky.

en: Descendant generations
cs: Generace potomků

en: Descendants
cs: Potomci

en: Descendants interest
cs: Zájem potomků

en: Descendants of
cs: Potomci od

en: Descendants of %s
cs: Potomci od %s

en: Description
cs: Popis

en: Description META tag
cs: META tag s popisem

en: Description unavailable
cs: Popis není k dispozici

en: Destination
cs: Cíl

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Details of the new user will be sent to the genealogy contact for the corresponding family tree.
cs: Podrobnosti o novém uživateli budou zaslány na genealogický kontakt příslušného rodokmenu.

en: Detroit, Michigan, United States
cs: Detroit, Michigan, USA

en: Died as a child: exempt
cs: Zemřelo jako dítě: vyloučeno (exempt)

en: Died as an infant: exempt
cs: Zemřelo jako dítě: vyloučeno (exempt)

en: Differences
cs: Rozdíly

en: Different calendar systems are used in different parts of the world, and many other calendar systems have been used in the past. Where possible, you should enter dates using the calendar in which the event was originally recorded. You can then specify a conversion, to show these dates in a more familiar calendar. If you regularly use two calendars, you can specify two conversions and dates will be converted to both the selected calendars.
cs: Různé kalendářní systémy jsou použity v různých částech světa a v minulosti jich mnoho bylo používáno. Pokud je to možné, měli byste zadávat data do takového kalendáře, ve kterém se událost původně zaznamenala. Můžete určit konverzi, abyste data zobrazili ve vhodnějším kalendáři. Pokud pravidelně používáte dva kalendáře, můžete určit dvě konverze a data se převedou na oba vybrané kalendáře.

en: Direct line ancestors
cs: Přímá linie předků

en: Direct line ancestors and their families
cs: Přímá linie předků a jejich rodin

en: Disable these modules
cs: Zakázat tyto moduly

en: Disable these themes
cs: Zakázat tato témata

en: Display %s
cs: Zobrazit %s

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
cs: Zobrazit a spravovat oblíbené stránky rodokmenu.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
cs: Zobrazit a spravovat uživatelovy oblíbené stránky.

en: Divorce
cs: Rozvod

en: Divorce filed
cs: Rozvodový spis

en: Divorces by century
cs: Rozvody podle století

en: Djibouti
cs: Džibutsko

en: Do not change to keep original filename.
cs: Pro zachování původního jména souboru neměnit.

en: Do not create new locations, just import coordinates for existing locations.
cs: Nevytvářet nová místa, pouze importovat souřadnice existujících míst.

en: Do not seal, previous sealing canceled
cs: Nepečetit, předchozí zrušeno

en: Do not seal: unauthorized
cs: Nepečetit: neautorizováno

en: Document
cs: Dokument

en: Dominica
cs: Dominika

en: Dominican Republic
cs: Dominikánská republika

en: Download
cs: Stáhnout

en: Download %s…
cs: Stahuji %s…

en: Download file
cs: Stáhnout soubor

en: Download geographic data
cs: Stáhnout geografická data

en: Draper, Utah, United States
cs: Draper, Utah, Spojené státy

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
cs: Duplicitní emailová adresa. Uživatel s tímto emailem už existuje.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
cs: Toto uživatelské jméno již existuje. Prosím, vraťte se zpět a vyberte jiné uživatelské jméno.

en: Each source records specific events, generally for a given date range and for a place jurisdiction. For example a Census records census events and church records record birth, marriage, and death events.<br><br>Select the events that are recorded by this source from the list of events provided. The date should be specified in a range format such as <i>FROM 1900 TO 1910</i>. The place jurisdiction is the name of the lowest jurisdiction that encompasses all lower-level places named in this source. For example, “Oneida, Idaho, USA” would be used as a source jurisdiction place for events occurring in the various towns within Oneida County. “Idaho, USA” would be the source jurisdiction place if the events recorded took place not only in Oneida County but also in other counties in Idaho.
cs: Každý pramen zaznamenává určité události, obecně pro daný časový interval a místo (městský obvod, farnost). Například Sčítání zaznamenává sčítací události a církevní záznamy uchovávají data o narození, sňatcích a úmrtí.<br><br>Vyberte události, které jsou zaznamenány tímto pramenem z poskytnutého seznamu událostí. Datum by mělo být specifikováno v rozsahu, např. <i>FROM 1900 TO 1910</i>. Místo je jméno nejnižší jurisdikce, která zahrnuje všechna místa jmenovaná v tomto prameni. Například „Oneida, Idaho, USA“ by byla použita jako výchozí místo pro události, které se staly v různých městech v kraji Oneida. „Idaho, USA“ by bylo výchozí místo, pokud by se události udály nejenom v kraji Oneida, ale i v ostatních krajích státu Idaho.

en: Each user account has an option to “automatically accept changes”. When this is enabled, any changes made by that user are saved immediately. Many administrators enable this for their own user account.
cs: Každý uživatelský účet má volbu „automaticky přijmout změny“. Pokud je toto aktivováno, všechny změny provedené uživatelem se ihned uloží. Mnoho správců toto povoluje pro svůj vlastní účet.

en: Earliest birth
cs: Nejdřívější narození

en: Earliest birth year
cs: Rok nejdřívějšího narození

en: Earliest death
cs: Nejdřívější úmrtí

en: Earliest death year
cs: Rok nejdřívějšího úmrtí

en: Earliest divorce
cs: Nejdřívější rozvod

en: Earliest marriage
cs: Nejdřívější manželství

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit a website access rule
cs: Upravit přístupová pravidla webové stránky

en: Edit preferences
cs: Upravit nastavení

en: Edit the FAQ
cs: Upravit FAQ

en: Edit the details
cs: Upravit podrobnosti

en: Edit the gender
cs: Upravit pohlaví

en: Edit the media object
cs: Upravit objekt médií

en: Edit the name
cs: Upravit jméno

en: Edit the note
cs: Upravit poznámku

en: Edit the raw GEDCOM
cs: Upravit přímo záznam GEDCOM

en: Edit the repository
cs: Upravit repozitář

en: Edit the shared note
cs: Upravit sdílenou poznámku

en: Edit the source
cs: Upravit pramen

en: Edit the story
cs: Upravit příběh

en: Edit the user
cs: Upravit uživatele

en: Edit this individual and replace their details with your own.
cs: Upravit tuto osobu a nahradit její údaje vlastními.

en: Edmonton, Alberta, Canada
cs: Edmonton, Alberta, USA

en: Education
cs: Vzdělání

en: El Salvador
cs: Salvador

en: Electronic
cs: Elektronický

en: Elevation
cs: Nadmořská výška

en: Email address
cs: Emailová adresa

en: Email address to be used in the “From:” field of emails that webtrees creates automatically.<br><br>webtrees can automatically create emails to notify administrators of changes that need to be reviewed. webtrees also sends notification emails to users who have requested an account.<br><br>Usually, the “From:” field of these automatically created emails is something like <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i> to show that no response to the email is required. To guard against spam or other email abuse, some email systems require each message’s “From:” field to reflect a valid email account and will not accept messages that are apparently from account <i>webtrees-noreply</i>.
cs: Emailová adresa, která se použije v poli &laquo;From:&raquo; (Od) pro emaily, které webtrees automaticky vytváří.<br><br>webtrees automaticky vytváří emaily, aby upozornil správce o změnách, které potřebujou zrevidovat. Dalé posílá upozornění uživatelům, kteří zažádali o účet.<br><br>Obvykle pole &laquo;From:&raquo; (Od) vypadá podobně jako <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i>, abyste zdůraznili, že není vyžadována žádná odpověď. Abyste se uchránili proti spamu nebo jinému zneužití emailu, některé emailové systémy vyžadují, aby pole &laquo;From:&raquo; odpovídalo platnému emailovému účtu a nepřijmou zprávy, které jsou zjevně z účtu <i>webtrees-noreply</i>.

en: Email verified
cs: Email ověřen

en: Embedded variable
cs: Zabudovaná proměnná

en: Emigration
cs: Emigrace

en: Employee
cs: Zaměstnanec

en: Employer
cs: Zaměstnavatel

en: Empty the clippings cart
cs: Vyprázdnit schránku

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Enabling this option will force all visitors to sign in before they can view any data on the website.
cs: Zapnutí této volby donutí všechny uživatele se přihlásit do systému, aby si mohli prohlížet data na této stránce.

en: End IP address
cs: Konečná IP adresa

en: End year
cs: Koncový rok

en: Ending range of change dates
cs: Koncové rozmezí dat změn

en: Engagement
cs: Zasnoubení

en: England
cs: Anglie

en: Enter an individual, family, or source ID
cs: Zadejte ID osoby, rodiny nebo pramene

en: Enter an optional note about this favorite
cs: Zadejte volitelnou poznámku o tomto oblíbeném

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
cs: Zadat nebo vyhledat ID osoby, rodiny nebo pramene, ke kterým by tato položka médií měla odkazovat.

en: Entire record
cs: Celý záznam

en: Equatorial Guinea
cs: Rovníková Guinea

en: Error: converting GEDCOM files from %s encoding to UTF-8 encoding not currently supported.
cs: Chyba: převod GEDCOM souboru z kódování %s na UTF-8 není zatím podporován.

en: Estimated dates for birth and death
cs: Odhadovaná data pro narození a úmrtí

en: Estonia
cs: Estonsko

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: Europe
cs: Evropa

en: Event
cs: Událost

en: Events
cs: Události

en: Events in countries
cs: Události v zemích

en: Events of close relatives
cs: Události pro nejbližší příbuzné

en: Everybody has this role, including visitors to the website and search engines.
cs: Každý má tuto roli, včetně návštěvníků webu a vyhledávacích enginů.

en: Exact
cs: Přesný

en: Exact date
cs: Přesný datum

en: Exact text
cs: Přesný text

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
cs: Skrýt osoby s manželským příjmením „%s“

en: Exclude subfolders
cs: Mimo podsložek

en: Excluded from this submission
cs: Vyňatý z tohoto podání

en: Explain why you are requesting an account.
cs: Vysvětlete, proč žádáte o účet.

en: Export a GEDCOM file
cs: Exportovat soubor GEDCOM

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
cs: Exportuji celý rodokmen do souborů GEDCOM…

en: Export preferences
cs: Nastavení exportu

en: Extend privacy to dead individuals
cs: Rozšířit možnosti soukromí zemřelých osob

en: External files
cs: Vzdálené soubory

en: External media files have a URL instead of a filename.
cs: Vzdálené mediální soubory jsou zadány pomocí URL místo jména.

en: Extra information
cs: Více informací

en: Eye color
cs: Barva očí

en: FAQ
cs: Časté dotazy

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
cs: Časté dotazy je seznam otázek a odpovědí, jimiž můžete návštěvníkům vysvětlit pravidla webu, jeho zásady a postupy. Otázky se zpravidla týkají soukromí, copyrightu, uživatelských účtů, nevhodného obsahu, požadavků pro citace pramenů atd.

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
cs: sestřenice (z %s. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
cs: Adoptována oběma rodiči

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
cs: Adoptována otcem

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
cs: Adoptována matkou

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
cs: Také známa jako

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
cs: Pomocnice

[ctx: FEMALE]
en: Attending
cs: Obsluhující

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
cs: Kupující

[ctx: FEMALE]
en: Civil registrar
cs: Oddávající

[ctx: FEMALE]
en: Employee
cs: Zaměstnankyně

[ctx: FEMALE]
en: Employer
cs: Zaměstnavatelka

[ctx: FEMALE]
en: Friend
cs: Přítelkyně

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
cs: Opatrovnice

[ctx: FEMALE]
en: Informant
cs: Zpravodajka

[ctx: FEMALE]
en: Interred
cs: Pohřbena

[ctx: FEMALE]
en: Lodger
cs: Nájemnice

[ctx: FEMALE]
en: Never married
cs: Celý život svobodná

[ctx: FEMALE]
en: Not married
cs: Nesezdaná

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
cs: Kojná

[ctx: FEMALE]
en: Owner
cs: Vlastník

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
cs: Matrikářka

[ctx: FEMALE]
en: Seller
cs: Prodavačka

[ctx: FEMALE]
en: Servant
cs: Služka

[ctx: FEMALE]
en: Slave
cs: Otrokyně

[ctx: FEMALE]
en: Ward
cs: Svěřenkyně

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
cs: adoptované jméno

[ctx: FEMALE]
en: also known as
cs: také známá jako

[ctx: FEMALE]
en: birth name
cs: rodné jméno

[ctx: FEMALE]
en: change of name
cs: změněné jméno

[ctx: FEMALE]
en: died
cs: zemřela

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
cs: sestřenice (z 8. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
cs: sestřenice (z 11. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: estate name
cs: jméno podle místa

[ctx: FEMALE]
en: ex-partner
cs: bývalá partnerka

[ctx: FEMALE]
en: fifteenth cousin
cs: sestřenice (z 15. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: fifth %s
cs: pátá %s

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
cs: sestřenice (z 5. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: first %s
cs: první %s

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
cs: sestřenice

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
cs: sestřenice (z 14. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: fourth %s
cs: čtvrtá %s

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
cs: sestřenice (z 4. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
cs: imigrační jméno

[ctx: FEMALE]
en: married
cs: si vzala

[ctx: FEMALE]
en: married name
cs: manželské jméno

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
cs: sestřenice (z 9. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: partner
cs: partnerka

[ctx: FEMALE]
en: religious name
cs: náboženské jméno

[ctx: FEMALE]
en: second %s
cs: druhá %s

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
cs: sestřenice (z 7. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
cs: sestřenice (z 6. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
cs: sestřenice (z 10. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: third %s
cs: třetí %s

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
cs: sestřenice (z 3. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
cs: sestřenice (z 13. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
cs: sestřenice (z 12. kolena)

[ctx: FEMALE]
en: was born
cs: se narodila

en: Fact
cs: Fakt

en: Fact 1
cs: Fakt 1

en: Fact 10
cs: Fakt 10

en: Fact 11
cs: Fakt 11

en: Fact 12
cs: Fakt 12

en: Fact 13
cs: Fakt 13

en: Fact 2
cs: Fakt 2

en: Fact 3
cs: Fakt 3

en: Fact 4
cs: Fakt 4

en: Fact 5
cs: Fakt 5

en: Fact 6
cs: Fakt 6

en: Fact 7
cs: Fakt 7

en: Fact 8
cs: Fakt 8

en: Fact 9
cs: Fakt 9

en: Fact icons
cs: Ikony faktů

en: Fact or event
cs: Fakt nebo událost

en: Facts and events
cs: Fakta a události

en: Facts for family records
cs: Fakta pro záznamy rodiny

en: Facts for individual records
cs: Fakta pro záznamy osob

en: Facts for new families
cs: Fakta pro nové rodiny

en: Facts for new individuals
cs: Fakta pro nové osoby

en: Facts for repository records
cs: Fakta pro repozitáře

en: Facts for source records
cs: Fakta pro záznamy pramenů

en: Falkland Islands
cs: Falklandy

en: Families
cs: Rodiny

en: Families with sources
cs: Rodiny doplněné o prameny

en: Family
cs: Rodina

en: Family as a child
cs: Rodina jako dítě

en: Family as a spouse
cs: Rodina jako partner

en: Family book
cs: Rodinná kniha

en: Family book of %s
cs: Rodinná kniha: %s

en: Family file
cs: Rodinný spis

en: Family group information
cs: Informace o rodině (manželství)

en: Family list
cs: Seznam rodin

en: Family navigator
cs: Rodinný navigátor

en: Family news and site announcements.
cs: Rodinné novinky a oznámení.

en: Family of %s
cs: Rodina od %s

en: Family tree
cs: Rodokmen

en: Family tree clippings cart
cs: Schránka výstřižků pro rodokmen

en: Family tree title
cs: Název rodokmenu

en: Family trees
cs: Rodokmeny

en: Family with %s
cs: Rodina s %s

en: Family with adoptive parents
cs: Rodina s adoptivními rodiči

en: Family with foster parents
cs: Rodina s pěstouny

en: Family with husband
cs: Rodina s manželem

en: Family with parents
cs: Rodina s rodiči

en: Family with rada parents
cs: Rodina s rodiči „radah“

en: Family with sealing parents
cs: Rodina s rodiči (sealing)

en: Family with spouse
cs: Rodina s partnerem

en: Family with the most children
cs: Rodina s nejvíce dětmi

en: Family with wife
cs: Rodina s manželkou

en: Fan chart
cs: Vějířový diagram

en: Fan chart of %s
cs: Vějířový diagram pro %s

en: Faroe Islands
cs: Faerské ostrovy

en: Father
cs: Otec

en: Father: %s
cs: Otec: %s

en: Father’s age
cs: Otcův věk

en: Father’s family with %s
cs: Otcova rodina s %s

en: Father’s family with an unknown individual
cs: Otcova rodina s neznámou osobou

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Female
cs: Žena

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
cs: Adoptována

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
cs: Narozena

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
cs: V pěstounské péči

[ctx: Female pedigree]
en: Sealing
cs: Sealing (snoubení)

en: Females
cs: Ženy

en: Fiji
cs: Fidži

en: File size
cs: Velikost souboru

en: File successfully uploaded
cs: Soubor byl úspěšně nahrán

en: Filename
cs: Název souboru

en: Filename on server
cs: Jméno souboru na serveru

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
cs: Jména souborů nesmí obsahovat znak „%s“.

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
cs: Jména souborů nesměji mít příponu “%s”.

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
cs: Byly nalezeny soubory s předchozí verze webtrees. Staré soubory mohou být bezpečnostním rizikem a měli byste je vymazat.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
cs: Soubory označené %s jsou důležité pro provoz a nebudou odstraněny.

en: Filter
cs: Prohledat

en: Find a fact or event
cs: Hledat údaj nebo událost

en: Find a family
cs: Hledat rodinu

en: Find a media object
cs: Hledat soubor médií

en: Find a place
cs: Hledat místo

en: Find a repository
cs: Najít repozitář

en: Find a shared note
cs: Hledat poznámku

en: Find a source
cs: Hledat pramen

en: Find a special character
cs: Hledat speciální znak

en: Find all possible relationships
cs: Najít všechny možné vztahy

en: Find an individual
cs: Hledat osobu

en: Find any relationship
cs: Najít jakýkoliv vztah

en: Find duplicates
cs: Najít duplikáty

en: Find other relationships
cs: Najít jiné vztahy

en: Find relationships via ancestors
cs: Najít vztah skrze předky

en: Find the closest relationships
cs: Najít nejbližší vztahy

en: Find unrelated individuals
cs: Najít nespřízněné osoby

en: Finland
cs: Finsko

en: First communion
cs: První přijímání

en: First event
cs: První událost

en: First record
cs: První záznam

en: Fix name slashes and spaces
cs: Opravit lomítka a mezery ve jménech

en: Flag
cs: Příznak

en: Flanders
cs: Flandry

en: Folder
cs: Složka

en: Folder name on server
cs: Jméno složky na serveru

en: Follow this link to verify your email address.
cs: Přejděte na tento odkaz a ověřte svoji e-mailovou adresu.

en: Font
cs: Písmo

en: For example, if the GEDCOM file contains %1$s and webtrees expects to find %2$s in the media folder, then you would need to remove %3$s.
cs: Na příklad, jestliže soubor GEDCOM obsahuje %1$s a webtrees očekává, že ve složce media najde %2$s, pak musíte odstranit %3$s.

en: For example, if you specify a path length of 2, the individual will be able to see their grandson (child, child), their aunt (parent, sibling), their step-daughter (spouse, child), but not their first cousin (parent, sibling, child).
cs: Například pokud zadáte cestu o velikosti 2, osoba bude moct vidět svého vnuka (dítě, dítě), svou tetu (rodič, sourozenec), svou nevlastní dceru (partner, dítě), ale již ne svého bratrance (rodič, sourozenec, dítě).

en: For help with genealogy questions contact %s.
cs: S dotazy k rodokmenu se obracejte na %s.

en: For technical support and information contact %s.
cs: Pro technickou podporu a informace kontaktujte %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
cs: Pro technickou podporu nebo s dotazy k rodokmenu kontaktujte %s.

en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
cs: Pro weby s více rodokmeny tato volba zobrazí jejich seznam v hlavním menu, na vyhledávacích stránkách apod.

en: Forgot password?
cs: Zapomněl/a jste heslo?

en: Format
cs: Formát

en: Format text and notes
cs: Naformátovat text a poznámky

en: Fort Lauderdale, Florida, United States
cs: Fort Lauderdale, Florida, Spojené státy

en: Foster child
cs: schovanec

en: Foster father
cs: Pěstoun

en: Foster mother
cs: Pěstounka

en: France
cs: Francie

en: Frankfurt am Main, Germany
cs: Frankfurt nad Mohanem, Německo

en: Freiburg, Germany
cs: Freiburg, Německo

en: French
cs: Francouzština

en: French Guiana
cs: Francouzská Guyana

en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

en: French Southern Territories
cs: Francouzská jižní teritoria

en: Frequently asked questions
cs: Časté dotazy

en: Fresno, California, United States
cs: Fresno, Kalifornie, USA

en: Fri
cs: pá

en: Friday
cs: pátek

en: Friend
cs: Přítel

en: From
cs: Od

en: Fukuoka, Japan
cs: Fukuoka, Japonsko

en: Funeral
cs: Pohřeb

en: GEDCOM errors
cs: GEDCOM chyby

en: GEDCOM file
cs: Soubor GEDCOM

[ctx: GENITIVE]
en: April
cs: dubna

[ctx: GENITIVE]
en: August
cs: srpna

[ctx: GENITIVE]
en: December
cs: prosince

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Hijjah
cs: dhú'l-hidždža

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
cs: dhú l-ka'da

[ctx: GENITIVE]
en: February
cs: února

[ctx: GENITIVE]
en: Floreal
cs: Floréal

[ctx: GENITIVE]
en: Heshvan
cs: Chešvan

[ctx: GENITIVE]
en: Iyar
cs: Ijar

[ctx: GENITIVE]
en: January
cs: ledna

[ctx: GENITIVE]
en: July
cs: července

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-awwal
cs: džumádá l-úlá

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-thani
cs: džumádá l-áchira

[ctx: GENITIVE]
en: June
cs: června

[ctx: GENITIVE]
en: March
cs: března

[ctx: GENITIVE]
en: May
cs: května

[ctx: GENITIVE]
en: Muharram
cs: al-muharram

[ctx: GENITIVE]
en: Nissan
cs: Nisan

[ctx: GENITIVE]
en: Nivose
cs: Nivôse

[ctx: GENITIVE]
en: November
cs: listopadu

[ctx: GENITIVE]
en: October
cs: října

[ctx: GENITIVE]
en: Pluviose
cs: Pluviôse

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-awwal
cs: rabí' al-avval

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-thani
cs: rabí' ath-thání

[ctx: GENITIVE]
en: Rajab
cs: radžab

[ctx: GENITIVE]
en: Ramadan
cs: ramadán

[ctx: GENITIVE]
en: Safar
cs: safar

[ctx: GENITIVE]
en: September
cs: září

[ctx: GENITIVE]
en: Shawwal
cs: šauvál

[ctx: GENITIVE]
en: Sha’aban
cs: ša'bán

[ctx: GENITIVE]
en: Shevat
cs: Ševat

[ctx: GENITIVE]
en: Tishrei
cs: Tišri

[ctx: GENITIVE]
en: Vendemiaire
cs: Vendémiaire

[ctx: GENITIVE]
en: Ventose
cs: Ventôse

[ctx: GENITIVE]
en: jours complementaires
cs: jours complémentaires (svátky)

en: Gambia
cs: Gambie

en: Gender
cs: Pohlaví

en: Gender icon on charts
cs: Ikony pohlaví v diagramech

en: Genealogy contact
cs: Kontaktní uživatel pro tento rodokmen

en: Genealogy data
cs: Genealogické údaje

en: General
cs: Obecné

en: General search
cs: Obecné vyhledávání

en: Generate sitemap files for search engines.
cs: Generovat soubory mapy stránek pro vyhledávací enginy.

en: Generated by %s
cs: Vygenerováno v %s

en: Generation
cs: Generace

en: Generation
cs: Generace

en: Generations
cs: Generace

en: Generations of ancestors
cs: Generace předků

en: Geographic area
cs: Geografická oblast

en: Geographic data
cs: Geografická data

en: Georgia
cs: Gruzie

en: Germany
cs: Německo

en: Get an API key from Google.
cs: Získejte od Googlu klíč API.

en: Gila Valley, Arizona, United States
cs: Gila Valley, Arizona, Spojené státy

en: Gilbert, Arizona, United States
cs: Gilbert, Arizona, Spojené státy

en: Given name
cs: Křestní jméno

en: Given names
cs: Křestní jména

en: Godchild
cs: Kmotřenec

en: Goddaughter
cs: Kmotřenka

en: Godfather
cs: Kmotr

en: Godmother
cs: Kmotra

en: Godparent
cs: Kmotři

en: Godson
cs: Kmotřenec

en: Google Maps™ preferences
cs: Nastavení Google Maps™

en: Google allows a small number of anonymous map requests per day. If you need more than this, you will need a Google account and an API key.
cs: Google připouští něco málo požadavků na anonymní mapu denně. Potřebujete-li jich více, musíte mít u Googlu účet a klíč API.

en: Graduation
cs: Promoce

en: Grandparents
cs: Prarodiče

en: Greatest age at death
cs: Nejvyšší věk při úmrtí

en: Greatest age between siblings
cs: Nejvyšší věkový rozdíl mezi sourozenci

en: Greece
cs: Řecko

en: Green Beam
cs: Zelený paprsek

en: Greenland
cs: Grónsko

en: Gregorian
cs: Gregoriánský

en: Guadalajara, Mexico
cs: Guadalajara, Mexiko

en: Guardian
cs: Opatrovník

en: Guayaquil, Ecuador
cs: Guayaquil, Ekvádor

en: Hair color
cs: Barva vlasů

en: Halifax, Nova Scotia, Canada
cs: Halifax, Nova Scotia, Kanada

en: Hamilton, New Zealand
cs: Hamilton, Nový Zéland

en: Hartford, Connecticut, United States
cs: Hartford, Connecticut, USA

en: He
cs: On

en: He died
cs: Zemřel

en: He married
cs: Vzal si

en: He resided at
cs: Pobýval v

en: He was born
cs: Narodil se

en: He was buried
cs: Byl pohřben

en: He was christened
cs: Byl pokřtěn

en: He was cremated
cs: Byl zpopelněn

en: Head of household
cs: Hlava domácnosti

en: Header
cs: Záhlaví

en: Heard Island and McDonald Islands
cs: Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

en: Hebrew
cs: Hebrejština

en: Hebrew name
cs: Hebrejské jméno

en: Height
cs: Výška

en: Hello %s…
cs: Nazdar %s …

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
cs: Nazdar %s …<br>Děkujeme za registraci.

en: Hello administrator…
cs: Nazdar správce …

en: Help
cs: Nápověda

en: Helsinki, Finland
cs: Helsinki, Finsko

en: Her occupation was
cs: Její zaměstnání bylo

en: Hermosillo, Mexico
cs: Hermosillo, Mexiko

en: Hide from everyone
cs: Schovat přede všemi

en: Highest population
cs: Nejvyšší populace

en: Highlighted image
cs: Zvýrazněný obrázek

en: Hijri
cs: Muslimský (Hijri)

en: His occupation was
cs: Jeho zaměstnání bylo

en: Historical facts
cs: Historické údaje

en: Hit counters
cs: Počítadla přístupů

en: Holocaust
cs: Holokaust

en: Home page
cs: Domovská stránka

en: Hong Kong
cs: Hongkong

en: Hourglass chart
cs: Diagram přesýpacích hodin

en: Hourglass chart of %s
cs: Diagram přesýpacích hodin pro %s

en: Household
cs: Domácnost

en: Houston, Texas, United States
cs: Houston, Texas, USA

en: How much recursion to use when searching for relationships
cs: Kolik rekurze použít při hledání vztahů

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: Husband
cs: Manžel

en: Husband’s age
cs: Manželův věk

en: Hybrid
cs: Hybridní

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
cs: dubnem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
cs: srpnem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
cs: prosincem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Hijjah
cs: dhú'l-hidždža

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Qi’dah
cs: dhú l-ka'da

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
cs: únorem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Floreal
cs: Floréal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Heshvan
cs: Chešvan

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Iyar
cs: Ijar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
cs: lednem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
cs: červencem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-awwal
cs: džumádá l-úlá

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-thani
cs: džumádá l-áchira

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
cs: červnem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
cs: březnem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
cs: květnem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Muharram
cs: al-muharram

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nissan
cs: Nisan

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nivose
cs: Nivôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
cs: listopadem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
cs: říjnem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Pluviose
cs: Pluviôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-awwal
cs: rabí' al-avval

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-thani
cs: rabí' ath-thání

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rajab
cs: radžab

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ramadan
cs: ramadán

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Safar
cs: safar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
cs: zářím

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shawwal
cs: šauvál

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sha’aban
cs: ša'bán

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shevat
cs: Ševat

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tishrei
cs: Tišri

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Vendemiaire
cs: Vendémiaire

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ventose
cs: Ventôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: jours complementaires
cs: jours complémentaires (svátky)

en: IP address
cs: IP adresa

en: Iceland
cs: Island

en: Icon
cs: Ikona

en: Idaho Falls, Idaho, United States
cs: Idaho Falls, Idaho, USA

en: Identification number
cs: Identifikační číslo

en: If a visitor to the website has not selected a preferred language in their browser preferences, or they have selected an unsupported language, then this language will be used. Typically this applies to search engines.
cs: Pokud návštěvník webu nemá v prohlížeči nastavený preferovaný jazyk, nebo určil nepodporovaný, pak se použije tento. Typicky se toto nastavení použije pro vyhledávače.

en: If an administrator creates a user account, the verification email is not sent, and the email must be verified manually.
cs: Pokud správce vytváří uživatelský účet, ověřovací email se neodešle a musí být ověřen manuálně.

en: If an individual does not have a surname, no slashes are needed: <%s>Jón Einarsson<%s>
cs: Pokud osoba nemá příjmení, jméno se zobrazí bez lomítek: <%s>Jón Einarsson<%s>

en: If an individual has two separate surnames, both should be enclosed by slashes: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>
cs: Pokud osoba má dvě oddělená příjmení, obě jsou uvnitř lomítek: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>

en: If an individual was known by a nickname which is not part of their formal name, it should be enclosed by quotation marks. For example, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.
cs: Pokud osoba byla známa pod přezdívkou, která není částí jména, měla by se vložit do uvozovek. Například <%s>Jan &quot;Chroust&quot; /Káňa/<%s>.

en: If an individual was not known by their first given name, the preferred name should be indicated with an asterisk: <%s>John Paul* /Smith/<%s>
cs: Pokud osoba nebyla známa pod prvním křestním jménem, mělo by se preferované jméno označit hvězdičkou: <%s>Jan Ámos* /Komenský/<%s>

en: If the surname is unknown, use empty slashes: <%s>Mary //<%s>
cs: Pokud příjmení není známé, použijí se prázdná lomítka: <%s>Marie //<%s>

en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
cs: Pokud osoba má události jiné než úmrtí, pohřbení nebo kremace v době čerstvější než tento počet let, je považována za „žijící“. Data narození dětí jsou v tomto případě posuzována jako takové události.

en: If two family trees use the same media folder, then they will be able to share media files. If they use different media folders, then their media files will be kept separate.
cs: Pokud dva rodokmeny sdílejí stejnou složku médií, pak jsou schopny také sdílet soubory zde uložené. Pokud používají rozdílné složky, pak jejich soubory zůstávají odděleny.

en: If visitors can not see the family tree, they will not be able to sign up for an account. You will need to add their account manually.
cs: Pokud návštěvník rodokmen nemůže prohlížet, pak ani nemůže požádat o účet. Budete muset jeho účet zřídit ručně.

en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
cs: Jestli vám záleží na tom, aby uživatelé nemohli nahrávat nevhodné obrázky, můžete omezit nahrávání pouze pro správce.

en: If you are the website administrator, you should check that:
cs: Pokud jste správcem webu, měl byste zkontrolovat toto:

en: If you cannot resolve the problem yourself, you can ask for help on the forums at <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.
cs: Pokud nedokážete vyřešit problém sami, můžete se zeptat na fóru <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.

en: If you created this GEDCOM file using genealogy software that omits spaces when splitting long lines, then select this option to reinsert the missing spaces.
cs: Jestliže jste vytvořili soubor GEDCOM pomocí genealogického softwaru, který vynechává mezery při zalamování dlouhých řádků, pak pomocí této volby chybějící mezery vrátíte zpátky.

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
cs: Kdybyste tato data nevyžadovali, můžete tuto zprávu klidně smazat.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
cs: Pokud máte větší počet neaktivních míst, generování seznamu může být pomalé.

en: If you have a large number of media files, you can organize them into folders and subfolders.
cs: Pokud máte velmi mnoho souborů médií, můžete je roztřídit do složek a podsložek.

en: If you have created media objects in webtrees, and have subsequently edited this GEDCOM file using genealogy software that deletes media objects, then select this option to merge the current media objects with the new GEDCOM file.
cs: Pokud jste vytvořil objekty médií ve webtrees, a upravil jste GEDCOM offline použitím programu, který maže objekty médií, potom zkontrolujte toto políčko, abyste mohl spojit současné objekty médií s novým GEDCOMem.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
cs: Pokud skryjete prázdný blok, nebudete moct změnit jeho konfiguraci, dokud se opět nestane viditelným tím, že nebude prázdný.

en: If you select a different folder, you must also move all files (except config.ini.php, index.php, and .htaccess) from the existing folder to the new folder.
cs: Pokud vyberete jinou složku, musíte také přesunout všechny soubory (kromě config.ini.php, index.php and .htaccess) z existující složky do nové.

en: If you select a different folder, you must also move any media files from the existing folder to the new one.
cs: Pokud vyberete jinou složku, musíte také přesunout všechny soubory z existující složky do nové.

en: If you show living individuals to visitors, all other privacy restrictions are ignored. Do this only if all the data in your tree is public.
cs: Pokud jste návštěvníkům povolili prohlížet žijící osoby, pak jsou ostatní omezení soukromí ignorována. Takové povolení připusťte jen tehdy, když jsou všechna data rodokmenu veřejná.

en: If you try to exceed these limits, you may experience server time-outs and blank pages.
cs: Pokud se pokusíte přesáhnout tyto limity, můžou se vám zobrazit prázdné stránky, případně time-outy.

en: If you use one of the following tracking and analytics services, webtrees can add the tracking codes automatically.
cs: Pokud používáte jednu z následujících sledovacích a analytických služeb, webtrees přidá sledovací kód automaticky.

en: If your server’s security policy permits it, you will be able to request increased memory or CPU time using the webtrees administration page. Otherwise, you will need to contact your server’s administrator.
cs: Pokud to bezpečnostní politika vašeho serveru povolí, budete schopní zaslat požadavek na zvýšení paměti nebo procesorového času použitím správcovských stránek webtrees. Jinak budete muset kontaktovat správce serveru.

en: If your website can be reached using more than one URL, such as <b>http://www.example.com/webtrees/</b> and <b>http://webtrees.example.com/</b>, you can specify the preferred URL. Requests for the other URLs will be redirected to the preferred one.
cs: Pokud váš web může být dosažen pomocí více URL jako <b>http://www.priklad.cz/webtrees/</b> a <b>http://webtrees.priklad.cz/</b>, můžete specifikovat preferovanou URL. Požadavky na jiné URL budou přesměrovány na tuto.

en: Image dimensions
cs: Rozměry obrázku

en: Images without watermarks
cs: Obrázky bez vodoznaku

en: Immigration
cs: Imigrace

en: Import
cs: Importovat

en: Import a GEDCOM file
cs: Importovat soubor GEDCOM

en: Import all places from a family tree
cs: Importovat všechna místa z rodokmenu

en: Import preferences
cs: Nastavení importu

en: In a family tree, each record has an internal reference number (called an “XREF”) such as “F123” or “R14”.
cs: V rodokmenu má každý záznam interní referenční číslo (zvané „XREF“) jako např. „F123“ nebo „R14“.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use a non-Latin alphabet such as Hebrew, Greek, Russian, Chinese, or Arabic to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name using the Latin alphabet. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Romanized”, it is not restricted to containing only characters based on the Latin alphabet. This might be of use with Japanese names, where three different alphabets may occur.
cs: V mnoha kulturách je obvyklé zapisovat tradiční jména v tradičních znacích a také v latinské verzi jména, tak jak by se vyslovilo v jazycích založených na latince, třeba angličtina.<br><br>Pokud dáváte přednost použití nelatinské abecedy, jako je hebrejská, řecká (alfabeta), ruská (azbuka), čínská nebo arabská, a zadáváte tak jména do standardních polí, potom můžete použít toto pole pro vložení stejných jmen použitím latinky. Obě verze jména se objeví v seznamech a diagramech.<br><br>Ačkoliv je toto pole označené jako „latinské“, není omezeno na použití pouze latinské abecedy. Je to možné použít u japonských jmen, kde se mohou objevit až tři různé abecedy.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use the Latin alphabet to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name in the non-Latin alphabet such as Greek, Hebrew, Russian, Arabic, or Chinese. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Hebrew”, it is not restricted to containing only Hebrew characters.
cs: V mnoha kulturách je běžné, že mají jména zapsána tradičními znaky a také latinkou.<br><br>Pokud dáváte přednost latinské abecedě ve standardních políčkách pro jména, pak můžete toto pole použít pro nelatinskou abecedu jako alfabetu, hebrejštinu, azbuku, arabštinu nebo čínštinu. Obě verze jmen se objeví v seznamech a diagramech.<br><br>Ačkoliv je toto pole označené „hebrejština“, není omezené na použití pouze hebrejských znaků.

en: In some calendars, days start at midnight. In other calendars, days start at sunset. The conversion process does not take account of the time, so for any event that occurs between sunset and midnight, the conversion between these types of calendar will be one day out.
cs: V některých kalendářích dny začínají po půlnoci. V jiných dny začínají při západu slunce. Převod nepočítá s časem, takže pro události, které se udály mezi západem slunce a půlnocí, převod nebude zcela přesný a bude se lišit o den.

en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
cs: V některých zemích se zákony o soukromí nevztahují pouze na žijící osoby, ale také na nedávno zesnulé. Tato volba vám umožní rozšířit pravidla o soukromí na ty, kteří se narodili nebo zemřeli během určitých let. Nechejte tyto hodnoty prázdné, pokud nechcete používat tuto funkcionalitu.

en: In this month…
cs: V tomto měsíci …

en: In this year…
cs: Tohoto roku …

en: Include fully matched places
cs: Zahrnout místa, která plně vyhovují požadavkům

en: Include individuals with “%s” as a married name
cs: Odkrýt osoby s manželským příjmením „%s“

en: Include media (automatically zips files)
cs: Zahrnout média (automaticky se soubory zkomprimují do .zip)

en: Include subfolders
cs: Včetně podsložek

en: Include the individual’s immediate family
cs: Včetně nejbližší rodiny dané osoby

en: India
cs: Indie

en: Indianapolis, Indiana, United States
cs: Indianapolis, Indiana, Spojené státy

en: Individual
cs: Osoba

en: Individual 1
cs: Osoba 1

en: Individual 2
cs: Osoba 2

en: Individual distribution
cs: Rozmístění osob

en: Individual distribution chart
cs: Diagram rozmístění osob

en: Individual list
cs: Seznam osob

en: Individual pages
cs: Osobní stránky

en: Individual record
cs: Osobní záznam

en: Individual who lived the longest
cs: Člověk, který se dožil nejdéle

en: Individuals
cs: Jednotlivci

en: Individuals with sources
cs: Osoby doplněné o prameny

en: Individuals with surname %s
cs: Osoby s příjmením %s

en: Indonesia
cs: Indonésie

en: Infant
cs: Nemluvně

en: Informant
cs: Zpravodaj

en: Installation folder
cs: Instalační složka

en: Interactive tree
cs: Interaktivní strom

en: Interactive tree of %s
cs: Interaktivní strom pro %s

en: Internal messaging
cs: Vnitřní zprávy

en: Internal messaging with emails
cs: Vnitřní zprávy s e-maily

en: Interred
cs: Pohřben

en: Invalid GEDCOM file - no header record found.
cs: Neplatný GEDCOM soubor - nebyla nalezena hlavička.

en: Invalid GEDCOM format
cs: Neplatný formát GEDCOM

en: Invalid date
cs: Neplatné datum

en: Iran
cs: Írán

en: Iraq
cs: Irák

en: Ireland
cs: Irsko

en: Isle of Man
cs: Ostrov Man

en: Israel
cs: Izrael

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
cs: Stáhnutí aktualizace a její provedení může trvat několik minut. Buďte trpěliví.

en: Italy
cs: Itálie

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Japan
cs: Japonsko

en: Jewish
cs: Židovský

en: Johannesburg, South Africa
cs: Johannesburg, Jižní Afrika

en: John /DOE/
cs: Jan /Novák/

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Jordan River, Utah, United States
cs: Jordan River, Utah, USA

en: Journal
cs: Deník

en: Julian
cs: Juliánský

en: Kansas City, Missouri, United States
cs: Kansas City, Missouri, Spojené státy

en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

en: Keep
cs: Zachovat

en: Keep link in list
cs: Zachovat odkaz v seznamu

en: Keep media objects
cs: Zachovat objekty médií

en: Keep the existing “last change” information
cs: Zachovat existující informaci „poslední změna“

en: Kenya
cs: Keňa

en: Keyword examples
cs: Příklady klíčových slov

en: Kiev, Ukraine
cs: Kijev, Ukrajina

en: Kona, Hawaii, United States
cs: Kona, Hawaii, USA

en: Korea
cs: Jižní Korea

en: Kuwait
cs: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs: Kyrgyzstán

en: LDS baptism
cs: LDS křest

en: LDS child sealing
cs: Obřad LDS (child sealing)

en: LDS confirmation
cs: Biřmování LDS

en: LDS endowment
cs: Věno LDS

en: LDS ordinance codes in chart boxes
cs: Kódy mormonských obřadů v políčkách diagramů

en: LDS spouse sealing
cs: Obřad LDS (spouse sealing)

en: LDS temple
cs: Chrám LDS (Temple)

[ctx: LOCATIVE]
en: April
cs: dubnu

[ctx: LOCATIVE]
en: August
cs: srpnu

[ctx: LOCATIVE]
en: December
cs: prosinci

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
cs: dhú'l-hidždža

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
cs: dhú l-ka'da

[ctx: LOCATIVE]
en: February
cs: únoru

[ctx: LOCATIVE]
en: Floreal
cs: Floréal

[ctx: LOCATIVE]
en: Heshvan
cs: Chešvan

[ctx: LOCATIVE]
en: Iyar
cs: Ijar

[ctx: LOCATIVE]
en: January
cs: lednu

[ctx: LOCATIVE]
en: July
cs: červenci

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-awwal
cs: džumádá l-úlá

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-thani
cs: džumádá l-áchira

[ctx: LOCATIVE]
en: June
cs: červnu

[ctx: LOCATIVE]
en: March
cs: březnu

[ctx: LOCATIVE]
en: May
cs: květnu

[ctx: LOCATIVE]
en: Muharram
cs: al-muharram

[ctx: LOCATIVE]
en: Nissan
cs: Nisan

[ctx: LOCATIVE]
en: Nivose
cs: Nivôse

[ctx: LOCATIVE]
en: November
cs: listopadu

[ctx: LOCATIVE]
en: October
cs: říjnu

[ctx: LOCATIVE]
en: Pluviose
cs: Pluviôse

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
cs: rabí' al-avval

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-thani
cs: rabí' ath-thání

[ctx: LOCATIVE]
en: Rajab
cs: radžab

[ctx: LOCATIVE]
en: Ramadan
cs: ramadán

[ctx: LOCATIVE]
en: Safar
cs: safar

[ctx: LOCATIVE]
en: September
cs: září

[ctx: LOCATIVE]
en: Shawwal
cs: šauvál

[ctx: LOCATIVE]
en: Sha’aban
cs: ša'bán

[ctx: LOCATIVE]
en: Shevat
cs: Ševat

[ctx: LOCATIVE]
en: Tishrei
cs: Tišri

[ctx: LOCATIVE]
en: Vendemiaire
cs: Vendémiaire

[ctx: LOCATIVE]
en: Ventose
cs: Ventôse

[ctx: LOCATIVE]
en: jours complementaires
cs: jours complémentaires (svátky)

en: Laie, Hawaii, United States
cs: Laie, Hawaii, USA

en: Landscape
cs: Na šířku

en: Language
cs: Jazyk

en: Languages
cs: Jazyky

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
cs: Velké systémy (50 000 osob): 64–128 MB, 40–80 sekund

en: Largest families
cs: Největší rodina

en: Largest number of grandchildren
cs: Největší počet vnoučat

en: Las Vegas, Nevada, United States
cs: Las Vegas, Nevada, USA

en: Last change
cs: Poslední změna

en: Last email reminder was sent
cs: Poslední emailové upozornění bylo odesláno

en: Last event
cs: Poslední událost

en: Last signed in
cs: Naposledy přihlášen(a)

en: Latest birth
cs: Nejpozdější narození

en: Latest birth year
cs: Rok posledního narození

en: Latest death
cs: Nejpozdější úmrtí

en: Latest death year
cs: Rok posledního úmrtí

en: Latest divorce
cs: Poslední rozvod

en: Latest marriage
cs: Poslední manželství

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Latvia
cs: Lotyšsko

en: Layout
cs: Rozložení

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
cs: Pokud chcete zachovat stávající heslo, nechte políčko pro heslo prázdné.

en: Leave this blank to use the default value.
cs: Pokud zanecháte toto nastavení prázdné, použije se výchozí hodnota.

en: Leaves
cs: Listy

en: Lebanon
cs: Libanon

en: Legatee
cs: Dědictví

en: Length of marriage
cs: Délka manželství

en: Level
cs: Úroveň

en: Liberia
cs: Libérie

en: Libya
cs: Libye

en: Liechtenstein
cs: Lichtenštejnsko

en: Lifespan
cs: Délka života

en: Lifespans
cs: Délky životů

en: Link the user account to an individual.
cs: Propojte tento uživatelský účet s nějakou osobou (jednotlivcem).

en: Link this individual to an existing family as a child
cs: Přiřadit tuto osobu k existující rodině jako dítě

en: Link this media object to a family
cs: Přiřadit tento objekt médií k rodině

en: Link this media object to a source
cs: Přiřadit tento objekt médií k prameni

en: Link this media object to an individual
cs: Přiřadit tento objekt médií k osobě

en: Link this user to an individual in the family tree.
cs: Přiřadit tohoto uživatele k osobě v rodokmenu.

en: Link to an existing media object
cs: Odkázat na již existující objekt médií

en: Linked database ID
cs: ID napojené databáze

en: Links
cs: Odkazy

en: List
cs: Seznam

en: Lists
cs: Seznamy

en: Lithuania
cs: Litva

en: Living
cs: Žijící

en: Living individuals
cs: Žijící lidé

en: Loading…
cs: Načítá se…

en: Local files
cs: Lokální soubory

en: Location
cs: Umístění

en: Location not removed: this location contains sub-locations
cs: Umístění nebylo odstraněno: toto umístění obsahuje vnořené umístění

en: Lodger
cs: Nájemník

en: Logan, Utah, United States
cs: Logan, Utah, USA

en: London, England
cs: Londýn, Anglie

en: Long lists of individuals with the same surname can be broken into smaller sub-lists according to the first letter of the individual’s given name.<br><br>This option determines when sub-listing of surnames will occur. To disable sub-listing completely, set this option to zero.
cs: Dlouhé seznamy osob se stejným jménem mohou být rozděleny do kratších podseznamů podle prvního písmene křestního jména.<br><br>Tato volba určuje, kdy se podseznamy příjmení objeví. Pro zrušení tvorby podseznamů nastavte nulu.

en: Longest marriage
cs: Nejdelší manželství

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Los Angeles, California, United States
cs: Los Angeles, Kalifornie

en: Lost password request
cs: Zapomenuté heslo

en: Louisville, Kentucky, United States
cs: Louisville, Kentucky, USA

en: Lowest population
cs: Nejnižší populace

en: Lubbock, Texas, United States
cs: Lubbock, Texas, USA

en: Luxembourg
cs: Lucembursko

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
cs: bratranec (z %s. kolena)

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
cs: Adoptován oběma rodiči

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
cs: Adoptován otcem

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
cs: Adoptován matkou

[ctx: MALE]
en: Also known as
cs: Také znám jako

[ctx: MALE]
en: Attendant
cs: Pomocník

[ctx: MALE]
en: Attending
cs: Obsluhující

[ctx: MALE]
en: Buyer
cs: Kupující

[ctx: MALE]
en: Civil registrar
cs: Oddávající

[ctx: MALE]
en: Employee
cs: Zaměstnanec

[ctx: MALE]
en: Employer
cs: Zaměstnavatel

[ctx: MALE]
en: Friend
cs: Přítel

[ctx: MALE]
en: Guardian
cs: Opatrovník

[ctx: MALE]
en: Informant
cs: Zpravodaj

[ctx: MALE]
en: Interred
cs: Pohřben

[ctx: MALE]
en: Lodger
cs: Nájemník

[ctx: MALE]
en: Never married
cs: Celý život svobodný

[ctx: MALE]
en: Not married
cs: Nesezdaný

[ctx: MALE]
en: Nurse
cs: Kojná

[ctx: MALE]
en: Owner
cs: Vlastník

[ctx: MALE]
en: Registry officer
cs: Matrikář

[ctx: MALE]
en: Seller
cs: Prodavač

[ctx: MALE]
en: Servant
cs: Sluha

[ctx: MALE]
en: Slave
cs: Otrok

[ctx: MALE]
en: Ward
cs: Svěřenec

[ctx: MALE]
en: adopted name
cs: adoptované jméno

[ctx: MALE]
en: also known as
cs: také známý jako

[ctx: MALE]
en: birth name
cs: rodné jméno

[ctx: MALE]
en: change of name
cs: změněné jméno

[ctx: MALE]
en: died
cs: zemřel

[ctx: MALE]
en: eighth cousin
cs: bratranec (z 8. kolena)

[ctx: MALE]
en: eleventh cousin
cs: bratranec (z 11. kolena)

[ctx: MALE]
en: estate name
cs: jméno podle místa

[ctx: MALE]
en: ex-partner
cs: bývalý partner

[ctx: MALE]
en: fifteenth cousin
cs: bratranec (z 15. kolena)

[ctx: MALE]
en: fifth %s
cs: pátý %s

[ctx: MALE]
en: fifth cousin
cs: bratranec (z 5. kolena)

[ctx: MALE]
en: first %s
cs: první %s

[ctx: MALE]
en: first cousin
cs: bratranec

[ctx: MALE]
en: fourteenth cousin
cs: bratranec (z 14. kolena)

[ctx: MALE]
en: fourth %s
cs: čtvrtý %s

[ctx: MALE]
en: fourth cousin
cs: bratranec (z 4. kolena)

[ctx: MALE]
en: immigration name
cs: imigrační jméno

[ctx: MALE]
en: married
cs: si vzal

[ctx: MALE]
en: married name
cs: manželské jméno

[ctx: MALE]
en: ninth cousin
cs: bratranec (z 9. kolena)

[ctx: MALE]
en: religious name
cs: náboženské jméno

[ctx: MALE]
en: second %s
cs: druhý %s

[ctx: MALE]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

[ctx: MALE]
en: seventh cousin
cs: bratranec (z 7. kolena)

[ctx: MALE]
en: sixth cousin
cs: bratranec (z 6. kolena)

[ctx: MALE]
en: tenth cousin
cs: bratranec (z 10. kolena)

[ctx: MALE]
en: third %s
cs: třetí %s

[ctx: MALE]
en: third cousin
cs: bratranec (z 3. kolena)

[ctx: MALE]
en: thirteenth cousin
cs: bratranec (z 13. kolena)

[ctx: MALE]
en: twelfth cousin
cs: bratranec (z 12. kolena)

[ctx: MALE]
en: was born
cs: se narodil

en: Macedonia
cs: Makedonie

en: Madagascar
cs: Madagaskar

en: Madrid, Spain
cs: Madrid, Španělsko

en: Magazine
cs: Magazín

en: Mailing name
cs: Korespondenční jméno

en: Mailto link
cs: E-mail

en: Main section blocks
cs: Bloky hlavního oddílu

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Maldives
cs: Maledivy

en: Male
cs: Muž

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
cs: Adoptován

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
cs: Narozen

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
cs: V pěstounské péči

[ctx: Male pedigree]
en: Sealing
cs: Sealing (snoubení)

en: Males
cs: Muži

en: Manage family trees
cs: Správa rodokmenů

en: Manage media
cs: Správa médií

en: Manage the links
cs: Spravovat odkazy

en: Manager
cs: Správce

en: Managers
cs: Správci

en: Manaus, Brazil
cs: Manaus, Brazílie

en: Manhattan, New York, United States
cs: Manhattan, New York, Spojené státy

en: Manila, Philippines
cs: Maila, Filipíny

en: Manti, Utah, United States
cs: Manti, Utah, USA

en: Manuscript
cs: Rukopis

en: Many genealogy programs create GEDCOM files with custom tags, and webtrees understands most of them. When unrecognized tags are found, this option lets you choose whether to ignore them or display a warning message.
cs: Mnoho rodokmenových programů vytváří soubory GEDCOM s vlastními tagy a webtrees jim většinou rozumí. Pokud je nalezen nerozpoznaný tag, tato volba vám umožní vybrat, zda je chcete ignorovat nebo vyhodit varovnou hlášku.

en: Many mail servers require that the sending server identifies itself correctly, using a valid domain name.
cs: Mnoho mail serverů požaduje, aby se odesílací server správně identifikoval použitím platného doménového jména.

en: Map
cs: Mapa

en: Markdown is a simple system of formatting, used on websites such as Wikipedia. It uses unobtrusive punctuation characters to create headings and sub-headings, bold and italic text, lists, tables, etc.
cs: Markdown je jednoduchý system formátování textu používaný na webech, např. na Wikipedii. Používá nerušivé znaky na vytváření nadpisů, tučného písma, kurzívy, seznamů, tabulek atd.

en: Marriage
cs: Sňatek

en: Marriage banns
cs: Svatební ohlášky

en: Marriage beginning status
cs: Status počátku manželství

en: Marriage bond
cs: Manželská smlouva

en: Marriage by country
cs: Sňatek podle země

en: Marriage contract
cs: Manželská smlouva

en: Marriage date range end
cs: Konec rozmezí data sňatku

en: Marriage date range start
cs: Počátek rozmezí data sňatku

en: Marriage ending status
cs: Status ukončení manželství

en: Marriage intention
cs: Oznámení sňatku

en: Marriage license
cs: Povolení k sňatku

en: Marriage of a brother
cs: Sňatek bratra

en: Marriage of a child
cs: Sňatek dítěte

en: Marriage of a daughter
cs: Sňatek dcery

en: Marriage of a father
cs: Sňatek otce

en: Marriage of a grandchild
cs: Sňatek vnoučete

en: Marriage of a granddaughter
cs: Sňatek vnučky

en: Marriage of a grandson
cs: Sňatek vnuka

en: Marriage of a half-brother
cs: Sňatek polorodého bratra

en: Marriage of a half-sibling
cs: Sňatek polorodého sourozence

en: Marriage of a half-sister
cs: Sňatek polorodé sestry

en: Marriage of a mother
cs: Sňatek matky

en: Marriage of a parent
cs: Sňatek rodiče

en: Marriage of a sibling
cs: Sňatek sourozence

en: Marriage of a sister
cs: Sňatek sestry

en: Marriage of a son
cs: Sňatek syna

en: Marriage of parents
cs: Sňatek rodičů

en: Marriage place contains
cs: Místo sňatku obsahuje

en: Marriage places
cs: Místa uzavření sňatků

en: Marriage settlement
cs: Vypořádání manželství

en: Marriage status
cs: Status manželství

en: Marriage type unknown
cs: Sňatek neznámého typu

en: Marriages
cs: Sňatky

en: Marriages by century
cs: Manželství podle století

en: Married name
cs: Manželské jméno

en: Married surname
cs: Příjmení manželů

en: Marshall Islands
cs: Marshallovy ostrovy

en: Martinique
cs: Martinik

en: Masquerade as this user
cs: Maskovat jako tento uživatel

en: Match both upper and lower case letters.
cs: Velká a malá písmena se mají shodovat.

en: Match calendar
cs: Musí se shodovat s kalendářem

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
cs: Musí se shodovat přesný text, dokonce pokud se objeví uprostřed slova.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
cs: Musí se shodovat přesný text, pokud se neobjeví uprostřed slova.

en: Mauritania
cs: Mauritánie

en: Mauritius
cs: Mauricius

en: Maximum descendancy generations
cs: Maximum generací pro Rozrod

en: Maximum number of surnames on individual list
cs: Maximální počet příjmení na seznamu osob

en: Maximum pedigree generations
cs: Maximum generací pro Vývod

en: Maximum upload size:
cs: Maximální velikost nahrávaných souborů:

en: Medford, Oregon, United States
cs: Medford, Oregon, USA

en: Media
cs: Média

en: Media contains
cs: Média obsahují

en: Media file
cs: Soubor médií

en: Media file to upload
cs: Soubory médií pro nahrání

en: Media filenames will be prefixed by %s.
cs: Jména souborů médií dostanou předponu %s.

en: Media files
cs: Soubory médií

en: Media folder
cs: Složka médií

en: Media folders
cs: Složky médií

en: Media object
cs: Objekt médií

en: Media objects
cs: Objekty médií

en: Media objects found
cs: Nalezeny objekty médií

en: Media objects per page
cs: Mediálních objektů na stránku

en: Media type
cs: Typ média

en: Medical
cs: Lékařská informace

en: Medical condition
cs: Zdravotní stav

en: Mediterranio
cs: Středomořská

en: Medium systems (5,000 individuals): 32–64 MB, 20–40 seconds
cs: Středně velké systémy (5000 osob): 32–64 MB, 20–40 sekund

en: Melbourne, Australia
cs: Melbourne, Austrálie

en: Member
cs: Člen

en: Memory limit
cs: Maximální velikost paměti

en: Memphis, Tennessee, United States
cs: Memphis, Tennessee, USA

en: Menus
cs: Menu

en: Mercury
cs: Rtuťové

en: Merge
cs: Sloučit

en: Merge family trees
cs: Sloučit rodokmeny

en: Merge records
cs: Sloučit záznamy

en: Merida, Mexico
cs: Merida, Mexiko

en: Mesa, Arizona, United States
cs: Mesa, Arizona, USA

en: Message
cs: Zpráva

en: Messages
cs: Zprávy

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Mexico City, Mexico
cs: Mexico City, Mexiko

en: Microfiche
cs: Mikrofiš

en: Microfilm
cs: Mikrofilm

en: Micronesia
cs: Mikronésie

en: Middle East
cs: Střední východ

en: Midnight
cs: Půlnoc

en: Military
cs: Vojenská služba

en: Military service
cs: Vojenská služba

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
cs: Minimální a maximální násobek přiblížení pro Google mapy. 1 je celá mapa, 15 jsou jednotlivé domy. Pozor, 15 je dostupná jen v určitých oblastech.

en: Missing data
cs: Chybějící data

en: Moderate pending changes
cs: Upravit dosud neschválené změny

en: Moderator
cs: Moderátor

en: Moderators
cs: Moderátoři

en: Module
cs: Modul

en: Module administration
cs: Správa modulů

en: Modules
cs: Moduly

en: Moldova
cs: Moldavsko

en: Mon
cs: po

en: Monaco
cs: Monako

en: Monday
cs: pondělí

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Montenegro
cs: Černá Hora

en: Monterrey, Mexico
cs: Monterrey, Mexiko

en: Month
cs: Měsíc

en: Month of birth
cs: Měsíc narození

en: Month of birth of first child in a relation
cs: Měsíc narození prvního dítěte ve vztahu

en: Month of death
cs: Měsíc úmrtí

en: Month of first marriage
cs: Měsíc prvního sňatku

en: Month of marriage
cs: Měsíc sňatku

en: Month:
cs: Měsíc:

en: Monticello, Utah, United States
cs: Monticello, Utah, USA

en: Montreal, Quebec, Canada
cs: Montreal, Quebec, Kanada

en: More news articles
cs: Další články novinek

en: Morocco
cs: Maroko

en: Most SMTP servers require a password.
cs: Většina SMTP serverů vyžaduje heslo.

en: Most common surnames
cs: Nejčastější příjmení

en: Most servers do not use secure connections.
cs: Většina serverů nepoužívá zabezpečené připojení.

en: Most sites are configured to use localhost. This means that your database runs on the same computer as your web server.
cs: Většina stránek je nastavena na použití localhostu. To znamená, že databáze běží na stejném počítači jako webový server.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
cs: Většina stránek používá výchozí nastavení 3306.

en: Most viewed pages
cs: Nejnavštěvovanější stránky

en: Mother
cs: Matka

en: Mother: %s
cs: Matka: %s

en: Mother’s age
cs: Matčin věk

en: Mother’s family with %s
cs: Matčina rodina s %s

en: Mother’s family with an unknown individual
cs: Matčina rodina s neznámou osobou

en: Mount Timpanogos, Utah, United States
cs: Mount Timpanogos, Utah, USA

en: Move down
cs: Posunout dolů

en: Move left
cs: Přesunout doleva

en: Move right
cs: Přesunout doprava

en: Move up
cs: Posunout nahoru

en: Mozambique
cs: Mosambik

en: Multiple marriages
cs: Vícečetné sňatky

en: My account
cs: Můj účet

en: My family tree
cs: Můj rodokmen

en: My individual record
cs: Můj osobní záznam

en: My page
cs: Moje stránka

en: My pages
cs: Moje stránky

en: My pedigree
cs: Můj rodokmen

en: MySQL gave the error: %s
cs: MySQL vyhodila chybu: %s

en: MySQL variables
cs: Proměnné MySQL

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
cs: duben

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
cs: srpen

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
cs: prosinec

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
cs: dhú'l-hidždža

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
cs: dhú l-ka'da

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
cs: únor

[ctx: NOMINATIVE]
en: Floreal
cs: Floréal

[ctx: NOMINATIVE]
en: Heshvan
cs: Chešvan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Iyar
cs: Ijar

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
cs: leden

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
cs: červenec

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-awwal
cs: džumádá l-úlá

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-thani
cs: džumádá l-áchira

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
cs: červen

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
cs: březen

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
cs: květen

[ctx: NOMINATIVE]
en: Muharram
cs: al-muharram

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nissan
cs: Nisan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nivose
cs: Nivôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
cs: listopad

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
cs: říjen

[ctx: NOMINATIVE]
en: Pluviose
cs: Pluviôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
cs: rabí' al-avval

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-thani
cs: rabí' ath-thání

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rajab
cs: radžab

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ramadan
cs: ramadán

[ctx: NOMINATIVE]
en: Safar
cs: safar

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
cs: září

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shawwal
cs: šauvál

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sha’aban
cs: ša'bán

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shevat
cs: Ševat

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tishrei
cs: Tišri

[ctx: NOMINATIVE]
en: Vendemiaire
cs: Vendémiaire

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ventose
cs: Ventôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: jours complementaires
cs: jours complémentaires (svátky)

en: Name
cs: Jméno

en: Name contains
cs: Jméno obsahuje

en: Name in Hebrew
cs: Jméno v hebrejštině

en: Name prefix
cs: Titul (před)

en: Name suffix
cs: Titul (za)

en: Names
cs: Jména

en: Namesake
cs: Po kom byl pojmenován

en: Namibia
cs: Namibie

en: Nanny
cs: Chůva

en: Narrative description
cs: Vypravěčský popis

en: Nashville, Tennessee, United States
cs: Nashville, Tennessee, USA

en: Nationality
cs: Národnost

en: Naturalization
cs: Udělení občanství

en: Nauvoo (new), Illinois, United States
cs: Nauvoo, Illinois, USA

en: Nauvoo (original), Illinois, United States
cs: Nauvoo, Illinois, USA

en: Nepal
cs: Nepál

en: Netherlands
cs: Nizozemsko

en: Never
cs: Nikdy

en: Never married
cs: Celý život svobodná/ý

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: New York, New York, United States
cs: New York, New York, USA

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: New data
cs: Nová data

en: New registration at %s
cs: Nová registrace na %s

en: New user at %s
cs: Nový uživatel na %s

en: Newport Beach, California, United States
cs: Newport Beach, Kalifornie

en: News
cs: Novinky

en: Newspaper
cs: Noviny

en: Next email reminder will be sent after
cs: Další emailové upozornění bude odesláno po

en: Next image
cs: Další obrázek

en: Nicaragua
cs: Nikaragua

en: Nickname
cs: Přezdívka

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: No
cs: Ne

en: No GEDCOM file was received.
cs: Soubor GEDCOM nebyl přijat.

en: No GEDCOM files found.
cs: Žádný soubor GEDCOM nebyl nalezen.

en: No ancestors in the database.
cs: Žádní předci v databázi.

en: No calendar conversion
cs: Bez konverze kalendáře

en: No children
cs: Žádné zaznamenané děti

en: No contact
cs: Bez kontaktu

en: No custom modules are enabled.
cs: Nejsou povoleny žádné vlastní moduly.

en: No custom themes are enabled.
cs: Nejsou povolena žádná vlastní témata.

en: No duplicates have been found.
cs: Nebyly nalezeny žádné duplikáty.

en: No errors have been found.
cs: Nebyly nalezeny žádné chyby.

en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
cs[0]: Pro zítřek neexistuje žádná událost.
cs[1]: Neexistuje žádná událost pro další %s dny.
cs[2]: Neexistuje žádná událost pro dalších %s dnů.

en: No events exist for today.
cs: Žádné události pro dnešek.

en: No events exist for tomorrow.
cs: Žádné události pro zítřek.

en: No events for living individuals exist for today.
cs: Žádné události pro žijící pro dnešek.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
cs: Zítra žádné události pro žijící.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
cs[0]: Neexistují žádné události pro žijící lidi v následujícím %s dnu.
cs[1]: Neexistují žádné události pro žijící lidi v následujících %s dnech.
cs[2]: Neexistují žádné události pro žijící lidi v následujících %s dnech.

en: No facts exist for this family.
cs: K této rodině nejsou fakta.

en: No file was received. Please try again.
cs: Žádný soubor dodán. Nahrajte jej znovu.

en: No link between the two individuals could be found.
cs: Mezi těmito dvěma osobami nebyl nalezen žádný vztah.

en: No map data exists for this individual
cs: Žádné mapy pro tuto osobu

en: No matching facts found
cs: Nenalezena odpovídající fakta

en: No media file was provided.
cs: Nebyl dodán žádný mediální soubor.

en: No news articles have been submitted.
cs: Do novinek nejsou podány žádné články.

en: No places found
cs: Nebyla nalezena žádná místa

en: No places have been found.
cs: Nebyla nalezena žádná místa.

en: No predefined text
cs: Žádný přednastavený text

en: No records to display
cs: Žádné dostupné záznamy

en: No results found.
cs: Nenalezen odpovídající záznam.

en: No signed-in and no anonymous users
cs: Žádný přihlášený ani anonymní uživatel

en: No temple - living ordinance
cs: Bez chrámu - obřad naživo

en: No upgrade information is available.
cs: Není dostupná žádná aktualizace.

en: Nobody at all
cs: Nikdo

en: Nocturnal
cs: Noční

en: None
cs: Žádný

en: Noon
cs: Poledne

en: Norfolk Island
cs: Ostrov Norfolk

en: Normally, any changes made to a family tree need to be reviewed by a moderator. This option allows a user to make changes without needing a moderator.
cs: Normálně musí všechny změny v rodokmenu posoudit moderátor. Tato volba umožňuje uživateli dělat změny bez vědomí moderátora.

en: North Korea
cs: Severní Korea

en: Northern Ireland
cs: Severní Irsko

en: Northern Mariana Islands
cs: Severní Mariany

en: Norway
cs: Norsko

en: Not a valid individual, family, or source ID
cs: Neplatný ID pro osobu, rodinu nebo pramen

en: Not approved by an administrator
cs: Neověřeno správcem

en: Not living
cs: Nežijící

en: Not married
cs: Nesezdaní

en: Not verified by the user
cs: Neověřeno uživatelem

en: Note
cs: Poznámka

en: Note that if a user account is linked to a record, then that user will always be able to view that record.
cs: Pokud je se záznamem spojen nějaký uživatelský účet, pak tento uživatel bude vždy moci tento záznam prohlížet.

en: Note: longer path lengths require a lot of calculation, which can make your website run slowly for these users.
cs: Poznámka: delší cesty požadují spousty výpočtů, které mohou zpomalit web pro tyto uživatele.

en: Notes
cs: Poznámky

en: Nothing found to cleanup
cs: Nebylo nalezeno nic k pročištění

en: Nothing found.
cs: Nic nenalezeno.

en: Nuku’Alofa, Tonga
cs: Nuku'Alofa, Tonga

en: Number of children
cs: Počet dětí

en: Number of days to show
cs: Počet dnů pro zobrazení

en: Number of families without children
cs: Počet rodin bez dětí

en: Number of generations
cs: Počet generací

en: Number of given names
cs: Počet křestních jmen

en: Number of marriages
cs: Počet sňatků

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
cs: Počet měsíců od posledního přihlášení, kdy se prohlásí účet neaktivním:

en: Number of pages
cs: Počet stránek

en: Number of surnames
cs: Počet příjmení

en: Nurse
cs: Kojná

en: Oakland, California, United States
cs: Oakland, Kalifornie, USA

en: Oaxaca, Mexico
cs: Oaxaca, Mexiko

en: Occupation
cs: Zaměstnání

en: Occupations
cs: Zaměstnání

en: Occupied Palestinian Territory
cs: Palestina

en: Ogden, Utah, United States
cs: Ogden, Utah, USA

en: Oklahoma City, Oklahoma, United States
cs: Oklahoma City, Oklahoma, USA

en: Old data
cs: Stará data

en: Old files found
cs: Nalezeny staré soubory

en: Oldest at bottom
cs: Nejstarší dole

en: Oldest at top
cs: Nejstarší nahoře

en: Oldest father
cs: Nejstarší otec

en: Oldest female
cs: Nejstarší žena

en: Oldest living individuals
cs: Nejstarší žijící osoby

en: Oldest male
cs: Nejstarší muž

en: Oldest mother
cs: Nejstarší matka

en: Olivia
cs: Oliva

en: Oman
cs: Omán

en: On this day
cs: Toho dne

en: On this day…
cs: Tohoto dne v naší historii…

en: Only managers can edit
cs: Upravovat mohou jen správci

en: Oops! The webserver is unable to connect to the database server. It could be busy, undergoing maintenance, or simply broken. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes or contact the website administrator.
cs: Ouha! Webový server se nedokáže připojit na databázový server. Buď je příliš zaneprázdněný, prochází údržbou nebo je pokažený. <a href="index.php">Zkuste to</a> za pár minut znova nebo kontaktujte správce webu.

en: Oops! webtrees was unable to create files in this folder.
cs: Ouha! V této složce nemohl webtrees vytvořit soubory.

en: Optional prefixes and suffixes
cs: Volitelné předpony a přípony

en: Oquirrh Mountain, Utah, United States
cs: Oquirrh Mountain, Utah, Spojené státy

en: Order
cs: Řazení

en: Ordinance
cs: Ustanovení

en: Ordination
cs: Vysvěcení na kněze

en: Orientation
cs: Natočení

en: Orlando, Florida, United States
cs: Orlando, Florida, USA

en: Other
cs: Ostatní

en: Other facts to show in charts
cs: Další fakta k zobrazení v diagramech

en: Other folder… please type in
cs: Jiná složka … prosím napište

en: Other preferences
cs: Jiná nastavení

en: Others
cs: Ostatní

en: Overwrite existing coordinates.
cs: Přepsat existující souřadnice.

en: Own charts
cs: Vlastní diagramy

en: Owner
cs: Vlastník

en: P.M.
cs: Odpoledne

en: PHP blocked the file because of its extension.
cs: PHP zablokoval soubor kvůli jeho příponě.

en: PHP extension “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
cs: Rozšíření PHP „%1$s“ je deaktivováno. Dokud nebude aktivní, následující funkce vám nebudou fungovat: %2$s. Prosím požádejte svého správce serveru o aktivaci tohoto rozšíření.

en: PHP extension “%s” is disabled. You cannot install webtrees until this is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
cs: Rozšíření PHP „%s“ je deaktivováno. Dokud nebude aktivní, nebude vám povoleno instalovat webtrees. Prosím požádejte svého správce serveru o aktivaci tohoto rozšíření.

en: PHP failed to write to disk.
cs: PHP selhal při zápisu na disk.

en: PHP information
cs: Informace o PHP

en: PHP setting “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
cs: Nastavení PHP „%1$s“ není aktivní. Dokud nebude povoleno, následující funkce vám nebudou fungovat: %2$s. Prosím požádejte svého správce serveru o aktivaci tohoto rozšíření.

en: PHP time limit
cs: Časový limit PHP

en: Page
cs: Strana

en: Page %s of %s
cs: Strana %s z %s

en: Page size
cs: Velikost stránky

en: Painting
cs: Kresba

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Palette
cs: Paleta barev

en: Palmyra, New York, United States
cs: Palmyra, New York, USA

en: Papua New Guinea
cs: Papua - Nová Guinea

en: Parents
cs: Rodiče

en: Parents and siblings
cs: Rodiče a sourozenci

en: Parent’s age
cs: Věk rodičů

en: Password
cs: Heslo

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
cs: Hesla musí mít nejméně 6 znaků a rozlišují se velká a malá písmena, takže „HESLO6“ se liší od „heslo6“.

en: Passwords must contain at least 6 characters.
cs: Heslo musí obsahovat alespoň 6 znaků.

en: Payson, Utah, United States
cs: Payson, Utah, Spojené státy

en: Pedigree
cs: Vývod

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
cs: Adoptován

[ctx: Pedigree]
en: Birth
cs: Narozen

[ctx: Pedigree]
en: Foster
cs: V pěstounské péči

[ctx: Pedigree]
en: Sealing
cs: Sealing (snoubení)

en: Pedigree chart
cs: Vývod

en: Pedigree map
cs: Mapa rodokmenu

en: Pedigree map of %s
cs: Mapa rodokmenu: %s

en: Pedigree of %s
cs: Vývod: %s

en: Pedigree tree of %s
cs: Vývod pro %s

en: Pending changes
cs: Dosud neschválené změny

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
cs: Dosud nepřijaté změny se zobrazí pouze tehdy, pokud váš účet má oprávnění upravit dané data. Pokud se odhlásíte, nebudete schopni už to vidět. Probíhající změny se také zobrazí pouze na určitých stránkách. Například se nezobrazují v seznamech, výpisech nebo výsledcích vyhledávání.

en: Permanent number
cs: Trvalé číslo

en: Permanently delete these records?
cs: Trvale vymazat tyto záznamy?

en: Perth, Australia
cs: Perth, Austrálie

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Phoenix, Arizona, United States
cs: Phoenix, Arizona, Spojené státy

en: Phone
cs: Telefon

en: Phonetic
cs: Fonetický přepis

en: Phonetic algorithm
cs: Fonetický algoritmus

en: Phonetic name
cs: Fonetické jméno

en: Phonetic place
cs: Fonetické místo

en: Phonetic search
cs: Fonetické vyhledávání

en: Phonetic title
cs: Název foneticky

en: Photo
cs: Fotografie

en: PhpGedView might be installed in one of these folders:
cs: PhpGedView by mohl být instalován v některé z těchto složek:

en: PhpGedView must be version 4.2.3, or any SVN up to #%s
cs: PhpGedView musí být ve verzi 4.2.3 nebo z SVN až po #%s

en: PhpGedView must use the same database as webtrees.
cs: PhpGedView musí používat stejnou databázi jako webtrees.

en: PhpGedView to webtrees transfer wizard
cs: Průvodce pro přechod z PhpGedView na webtrees

en: Pink Plastic
cs: Plastická růžová

en: Place
cs: Místo

en: Place check
cs: Kontrola místa

en: Place contains
cs: Místo obsahuje

en: Place hierarchy
cs: Hierarchie míst

en: Place in Hebrew
cs: Místo v hebrejštině

en: Place list
cs: Seznam míst

en: Place names are frequently too long to fit on charts, lists, etc. They can be abbreviated by showing just the first few parts of the name, such as <i>village, county</i>, or the last few part of it, such as <i>region, country</i>.
cs: Jména míst jsou často příliš dlouhá, aby se vlezla do diagramů, seznamů atd. Je možné je zkrátit zobrazením jen prvních částí jména, jako je <i>vesnice, okres</i> nebo posledních částí jako jsou <i>kraj, země</i>.

en: Place of LDS baptism
cs: Místo křtu LDS

en: Place of LDS child sealing
cs: Místo obřadu LDS (child sealing)

en: Place of LDS endowment
cs: Místo LDS věna

en: Place of LDS spouse sealing
cs: Místo obřadu LDS (spouse sealing)

en: Place of adoption
cs: Místo adopce

en: Place of baptism
cs: Místo křtu

en: Place of bar mitzvah
cs: Místo bar micva

en: Place of bat mitzvah
cs: Místo bat micva

en: Place of birth
cs: Místo narození

en: Place of blessing
cs: Místo požehnání

en: Place of brit milah
cs: Místo obřezání (brit milah)

en: Place of burial
cs: Místo pohřbení

en: Place of christening
cs: Místo křtu

en: Place of confirmation
cs: Místo biřmování

en: Place of cremation
cs: Místo kremace

en: Place of death
cs: Místo úmrtí

en: Place of emigration
cs: Místo emigrace

en: Place of engagement
cs: Místo zasnoubení

en: Place of event
cs: Místo události

en: Place of first communion
cs: Místo prvního přijímání

en: Place of immigration
cs: Místo imigrace

en: Place of marriage
cs: Místo sňatku

en: Place of marriage banns
cs: Místo svatebních ohlášek

en: Place of naturalization
cs: Místo udělení občanství

en: Place of ordination
cs: Místo vysvěcení

en: Place of residence
cs: Místo bydliště

en: Place the website offline, by creating the file %s…
cs: Shazuji web vytvořením souboru %s…

en: Place the website online, by deleting the file %s…
cs: Nahazuji web smazáním souboru %s…

en: Places
cs: Místa

en: Places found
cs: Nalezená místa

en: Places in %s
cs: Místa v %s

en: Places should be entered according to the standards for genealogy. In genealogy, places are recorded with the most specific information about the place first and then working up to the least specific place last, using commas to separate the different place levels. The level at which you record the place information should represent the levels of government or church where vital records for that place are kept.<br><br>For example, a place like Salt Lake City would be entered as “Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA”.<br><br>Let’s examine each part of this place. The first part, “Salt Lake City,” is the city or township where the event occurred. In some countries, there may be municipalities or districts inside a city which are important to note. In that case, they should come before the city. The next part, “Salt Lake,” is the county. “Utah” is the state, and “USA” is the country. It is important to note each place because genealogy records are kept by the governments of each level.<br><br>If a level of the place is unknown, you should leave a space between the commas. Suppose, in the example above, you didn’t know the county for Salt Lake City. You should then record it like this: “Salt Lake City, , Utah, USA”. Suppose you only know that an individual was born in Utah. You would enter the information like this: “, , Utah, USA”. <br><br>You can use the <b>Find Place</b> link to help you find places that already exist in the database.
cs: Místa by měla být vkládána podle standardů pro rodokmeny. Nejurčitější místo je první, a dále následují čárkami oddělená další obecnější úrovně míst.<br><br>Například Salt Lake City by se zadalo jako „Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA“.<br><br>Rozebereme každou část. První část „Salt Lake City“, je město, kde se daná událost stala. V některých zemích existují městské obvody nebo obce uvnitř města. V tomto případě by měly být uvedeny ještě před městem. Další část „Salt Lake City“, je kraj. „Utah“ je stát a „USA“ je země (federace).<br><br>Pokud některá úroveň místa není známá, mělo se nechat prázdné místo mezi čárkami. Kdybychom neznali kraj, ve kterém Salt Lake City leží, měli bychom napsat „Salt Lake City, , Utah, USA“. Kdybychom znali jen, že daná osoba žije v Utahu, tak to zapíšeme: „, , Utah, USA“.<br><br>Můžete použít odkaz <b>Najít místo</b>, který vám pomůže najít již v databázi existující místo.

en: Play
cs: Přehrát

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
cs: Zadejte k roku ještě křestní jméno, příjmení nebo místo

en: Please enter a message subject.
cs: Prosím zadejte předmět zprávy.

en: Please enter a valid email address.
cs: Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

en: Please enter more than one character.
cs: Prosím vložte více než jeden znak.

en: Please enter some message text before sending.
cs: Prosím zadejte text zprávy před jejím odesláním.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
cs: Poskytněte svoji emailovou adresu, abychom vám mohli na tuto zprávu odpovědět. Bez znalosti vaší adresy toho nebudeme schopni. Vaše adresa nebude použita na nic jiného, než k odpovědi na tuto zprávu.

en: Poland
cs: Polsko

en: Port number
cs: Číslo portu

en: Portland, Oregon, United States
cs: Portland, Oregon, USA

en: Porto Alegre, Brazil
cs: Porto Alegre, Brazílie

en: Portrait
cs: Na výšku

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Postal code
cs: PSČ

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
cs: Přednastavený text, jenž říká, že admin rozhodne v případě žádosti o účet

en: Predefined text that states all users can request a user account
cs: Přednastavený text, jenž říká, že všichni uživatelé mohou zažádat o zřízení uživatelského účtu

en: Predefined text that states only family members can request a user account
cs: Přednastavený text, jenž říká, že o zřízení uživatelského účtu mohou žádat pouze členové rodiny

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
cs: Pro modul “%s” existují předvolby, ale modul už neexistuje.

en: Preferred contact method
cs: Preferovaný způsob pro kontakt

en: Prefixes
cs: Předpony

en: Presentation style
cs: Styl prezentace

en: President’s Office
cs: Kancelář prezidenta

en: Preston, England
cs: Preston, Anglie

en: Priest
cs: Kněz

en: Print basic events when blank
cs: Tisknout základní události, i když jsou prázdné

en: Privacy
cs: Soukromí

en: Privacy restrictions
cs: Omezení soukromí

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
cs: Omezení soukromí - aplikují se na záznamy a fakta, která neobsahují tag RESN

en: Private
cs: Soukromé

en: Probate
cs: Soudní ověření poslední vůle

en: Property
cs: Vlastnictví

en: Provo City Center, Utah, United States
cs: Provo City Center, Utah, Spojené státy

en: Provo, Utah, United States
cs: Provo, Utah, USA

en: Publication
cs: Publikace

en: Puerto Rico
cs: Portoriko

en: Qatar
cs: Katar

en: Quality of data
cs: Kvalita údajů

en: Question
cs: Otázka

en: Quick family facts
cs: Pohotová fakta k rodině

en: Quick individual facts
cs: Pohotová fakta k osobě

en: Quick repository facts
cs: Pohotová fakta k repozitářům

en: Quick source facts
cs: Pohotová fakta k pramenům

en: RE:
cs: Odpověď:

en: README documentation
cs: README dokumentace

en: Rabbi
cs: Rabín

en: Raleigh, North Carolina, United States
cs: Raleigh, North Carolina, USA

en: Random images from the current family tree.
cs: Náhodné obrázky ze současného rodokmenu.

en: Re-order children
cs: Seřadit děti

en: Re-order families
cs: Přeřadit rodiny

en: Re-order media
cs: Přeřadit média

en: Real name
cs: Skutečné jméno

en: Recent changes
cs: Poslední změny

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
cs: Nedávné události (&lt; 100 let)

en: Recife, Brazil
cs: Recife, Brazílie

en: Record
cs: Záznam

en: Record ID number
cs: Číslo záznamového ID

en: Record file number
cs: Číslo záznamového spisu

en: Records
cs: Záznamy

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
cs: Záznamy nejsou stejného typu. Není možné sloučit záznamu rozdílných typů.

en: Redlands, California, United States
cs: Redlands, Kalifornie, USA

en: Reference number
cs: Referenční číslo

en: Regina, Saskatchewan, Canada
cs: Regina, Saskatchewan, Kanada

en: Registered partnership
cs: Registrované partnerství

en: Registry officer
cs: Matrikář

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Regular expressions are an advanced pattern matching technique.
cs: Regulární výrazy jsou pokročilá technika pro vyhledávání textu.

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Reject all changes
cs: Odmítnout všechny změny

en: Related families
cs: Příbuzné rodiny

en: Related individuals
cs: Příbuzní jedinci

en: Relationship
cs: Příbuzenský vztah

en: Relationship to father
cs: Vztah k otci

en: Relationship to me
cs: Vztah ke mně

en: Relationship to mother
cs: Vztah k matce

en: Relationship to parents
cs: Vztah s rodiči

en: Relationship: %s
cs: Vztah: %s

en: Relationships
cs: Vztahy

en: Relationships between %1$s and %2$s
cs: Vztah mezi %1$s a %2$s

en: Religion
cs: Náboženství

en: Religious institution
cs: Náboženská instituce

en: Religious marriage
cs: Církevní sňatek

en: Reminder email frequency (days)
cs: Častost emailových upozornění (dny)

en: Remote server
cs: Vzdálený server

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove duplicate links
cs: Odstranit duplicitní odkazy

en: Remove flag
cs: Příznak Odstranit

en: Remove individual
cs: Odstranit osobu

en: Remove link from list
cs: Odstranit odkaz ze seznamu

en: Remove the GEDCOM media path from filenames
cs: Ze jmen souborů odstranit cestu k médiím v GEDCOM

en: Remove this location?
cs: Odstranit toto umístění?

en: Reno, Nevada, United States
cs: Reno, Nevada, USA

en: Renumber
cs: Přečíslovat

en: Renumber family tree
cs: Přečíslovat rodokmen

en: Replace with
cs: Nahradit za

en: Replacement text
cs: Nahrazení textu

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Report
cs: Zpráva

en: Reports
cs: Zprávy

en: Repositories
cs: Repozitáře

en: Repositories found
cs: Nalezené repozitáře

en: Repository
cs: Repozitář

[ctx: Repository]
en: Name
cs: Název

en: Repository contains
cs: Repozitář obsahuje

en: Repository name
cs: Název repozitáře

en: Republic of the Congo
cs: Kongo (Brazzaville)

en: Request a new password
cs: Zažádat o nové heslo

en: Request a new user account
cs: Zažádat o nový uživatelský účet

en: Research task
cs: Badatelský úkol

en: Research tasks
cs: Badatelské úkoly

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
cs: Badatelské úkoly jsou speciální události, přiřazené osobám v rodokmenu, které označují potřebu dalšího bádání. Můžete je použít jako upomínku pro kontrolu faktů proti spolehlivějším pramenům, obstarání dokumentů nebo fotek, vyřešení protichůdných informací atd.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
cs: Badatelské úkoly jsou uloženy s nestandardním GEDCOM tagem „_TODO“. Jiné genealogické programy nemusejí tento tag uznávat.

en: Residence
cs: Bydliště

en: Restore the default block layout
cs: Obnovit výchozí rozvržení bloků

en: Restrict access to the website, using IP addresses and user-agent strings.
cs: Omezit přístup na web podle IP adresy a řetězce „User agent“.

en: Restrict to immediate family
cs: Omez na nejbližší rodinu

en: Restriction
cs: Omezení

en: Restrictions can be added to records and/or facts. They restrict who can view the data and who can edit it.
cs: K záznamům a/nebo faktům mohou být přidána omezení. Určují, kdo si může údaje prohlížet a kdo upravovat.

en: Resulting value
cs: Výsledná hodnota

en: Results
cs: Výsledky

en: Retirement
cs: Odchod do důchodu

en: Reunion
cs: Réunion

en: Rexburg, Idaho, United States
cs: Rexburg, Idaho, Spojené státy

en: Right section blocks
cs: Bloky pravého oddílu

en: Role
cs: Postavení

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Romanized
cs: Latinkou

en: Romanized place
cs: Místo latinkou

en: Romanized title
cs: Název v latince

en: Roots
cs: Kořeny

en: Rule
cs: Pravidlo

en: Russia
cs: Rusko

en: SMTP mail server
cs: Emailový server (SMTP)

en: Sacramento, California, United States
cs: Sacramento, Kalifornie, USA

en: Sage
cs: Šedozelené

en: Saint Helena
cs: Svatá Helena

en: Saint Kitts and Nevis
cs: Svatý Kryštof a Nevis

en: Saint Lucia
cs: Svatá Lucie

en: Saint Pierre and Miquelon
cs: Svatý Pierre a Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
cs: Svatý Vincenc a Grenadiny

en: Salt Lake City, Utah, United States
cs: Salt Lake City, Utah, USA

en: San Antonio, Texas, United States
cs: San Antonio, Texas, USA

en: San Diego, California, United States
cs: San Diego, Kalifornie, USA

en: Sao Paulo, Brazil
cs: Sao Paulo, Brazílie

en: Sao Tome and Principe
cs: Svatý Tomáš a Princův ostrov

en: Sat
cs: so

en: Satellite
cs: Družice

en: Saturday
cs: sobota

en: Saudi Arabia
cs: Saúdská Arábie

en: School or college
cs: Škola nebo univerzita

en: Scotland
cs: Skotsko

en: Scrapbook
cs: Obrázkové album

en: Sealing canceled (divorce)
cs: Zrušené manželství (rozvod)

en: Search
cs: Hledat

en: Search and replace
cs: Hledat a nahradit

en: Search and replace text, using simple searches or advanced pattern matching.
cs: Vyhledat a nahradit text použitím jednoduchého řetězce nebo regulárním výrazem.

en: Search engine
cs: Vyhledávač

en: Search filters
cs: Filtry pro vyhledávání

en: Search for
cs: Vyhledat

en: Search globally
cs: Hledat globálně

en: Search locally
cs: Hledat lokálně

en: Search method
cs: Vyhledávací metoda

en: Search text/pattern
cs: Vyhledat text/výraz

en: Searching for all possible relationships can take a lot of time in complex trees.
cs: Vyhledání všech možných vztahů může u složitých stromů trvat značně dlouho.

en: Seattle, Washington, United States
cs: Seattle, Washington, USA

en: Second record
cs: Druhý záznam

en: Secure connection
cs: Zabezpečené připojení

en: Security code
cs: Bezpečnostní kód

en: See %s for more information.
cs: Klikněte %s pro více podrobností.

en: Select
cs: Vybrat

en: Select a GEDCOM file to import
cs: Vybrat soubor GEDCOM k importu

en: Select a block and use the arrows to move it.
cs: Označte jméno bloku a klikněte na šipku. Tímto přesunete blok ve směru daném šipkou.

en: Select a date
cs: Vybrat datum

en: Select events
cs: Vybrat události

en: Select flag
cs: Příznak Označit

en: Select individuals by place or date
cs: Vybrat osoby podle místa nebo data

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
cs: Vyberte záznamy ze svého rodokmenu, a uložte je jako soubor GEDCOM.

en: Select the desired age interval
cs: Vyberte interval požadovaného věku

en: Select the desired count interval
cs: Vyberte interval požadovaného počtu

en: Select the facts and events to keep from both records.
cs: Vybrat fakta a události z obou záznamů, které se mají zachovat.

en: Select the languages that will be shown in menus.
cs: Vybrat jazyky, které se mají zobrazit v nabídkách.

en: Select two records to merge.
cs: Vybrat dva záznamy ke sloučení.

en: Seller
cs: Prodavač

en: Send
cs: Odeslat

en: Send a message
cs: Poslat zprávu

en: Send a message to all users
cs: Poslat zprávu všem uživatelům

en: Send a message to users who have never signed in
cs: Poslat zprávu všem dosud nikdy nepřihlášeným uživatelům

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
cs: Poslat zprávu všem uživatelům, kteří se nepřihlásili v posledních 6 měsících

en: Send broadcast messages
cs: Poslat zprávy všem uživatelům

en: Send out reminder emails
cs: Posílat emailem upozornění

en: Sender name
cs: Jméno odesílatele

en: Sending email
cs: Posílání emailu

en: Sending server name
cs: Jméno odesílacího serveru

en: Seoul, Korea
cs: Soul, Jižní Korea

en: Separated
cs: Odloučení

en: Serbia
cs: Sbrsko

en: Servant
cs: Sluha

en: Server information
cs: Informace o serveru

en: Server name
cs: Jméno serveru

en: Session timeout
cs: Vypršení platnosti session

en: Set as default
cs: Nastavit jako výchozí

en: Set the access level for each tree.
cs: Nastavte přístupovou úroveň pro každý rodokmen.

en: Set the default blocks for new family trees
cs: Nastavit výchozí bloky pro nové rodokmeny

en: Set the default blocks for new users
cs: Nastavit výchozí bloky pro nové uživatele

en: Set the default number of generations to display on descendancy and pedigree charts.
cs: Nastavte implicitní počet generací, jež se mají zobrazit ve vývodech.

en: Set the maximum number of generations to display on descendancy charts.
cs: Nastavte maximální počet generací, který se může zobrazit v diagramech potomků.

en: Set the maximum number of generations to display on pedigree charts.
cs: Nastavte maximální počet generací, který se může zobrazit ve vývodech.

en: Set the privacy access level for all dead individuals.
cs: Nastavit přístupovou úroveň soukromí pro všechny zesnulé osoby.

en: Set the status to “approved”.
cs: Nastavte status na „schváleno“.

en: Setting this to <b>Yes</b> will place links on individuals, sources, and families to let users bring up another window containing the raw data taken right out of the GEDCOM file.
cs: Nastavíte-li <b>ano</b>, budou přidány odkazy na jednotlivce, prameny a rodiny, což uživatelům umožní otevírat další okna s neupravenými záznamy získaných přímo ze souborů GEDCOM.

en: Setup wizard for webtrees
cs: Průvodce pro nastavení webtrees

en: Seychelles
cs: Seychely

en: Shared note
cs: Sdílená poznámka

en: Shared note contains
cs: Sdílená poznámka obsahuje

en: Shared notes
cs: Sdílené poznámky

en: Shared notes found
cs: Nalezené sdílené poznámky

en: She
cs: Ona

en: She died
cs: Zemřela

en: She married
cs: Vzala si

en: She resided at
cs: Pobývala v

en: She was born
cs: Narodila se

en: She was buried
cs: Byla pohřbena

en: She was christened
cs: Byla pokřtěna

en: She was cremated
cs: Byla zpopelněna

en: Shiny Tomato
cs: Lesklé rajče

en: Short version
cs: Zkráceně

en: Shortcut
cs: Zkratka

en: Shortest marriage
cs: Nejkratší manželství

en: Should this block be hidden when it is empty
cs: Měl by být tento blok skrytý, pokud je prázdný

en: Show
cs: Ukázat

en: Show a download link in the media viewer
cs: Zobraz odkaz na stažení v prohlížeči médií

en: Show acceptable use agreement on “Request a new user account” page
cs: Zobrazit dohodu o používání na stránce «Request a new user account»

en: Show all notes
cs: Zobrazit všechny poznámky

en: Show all places in a list
cs: Zobrazit všechna místa v seznamu

en: Show all sources
cs: Zobrazit všechny prameny

en: Show all spouses and ancestors
cs: Zobrazit všechny partnery a předky

en: Show all tags
cs: Zobrazit všechny tagy

en: Show an age cursor
cs: Zobrazit ukazatel věku

en: Show chart details by default
cs: Podrobnosti diagramu normálně zobrazit

en: Show children of ancestors
cs: Zobrazit děti předků

en: Show counts before or after name
cs: Počty zobrazit před nebo za jménem

en: Show couples where either partner married more than once.
cs: Zobrazit páry, kde aspoň jeden z partnerů byl vícekrát ženatý/vdaná.

en: Show couples where only the female partner is dead.
cs: Zobrazit páry, kde žena zemřela.

en: Show couples where only the male partner is dead.
cs: Zobrazit páry, kde muž zemřel.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
cs: Zobrazit páry, kteří se vzali před více než 100 lety.

en: Show couples who married within the last 100 years.
cs: Zobrazit páry, kteří se vzali během posledních 100 let.

en: Show couples with an unknown marriage date.
cs: Zobrazit páry s neznámým datem sňatku.

en: Show cousins
cs: Zobraz bratrance

en: Show date of last update
cs: Zobrazit datum poslední aktualizace

en: Show dead individuals
cs: Zobrazit jména zemřelých osob

en: Show details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: Show divorced couples.
cs: Zobrazit rozvedené páry.

en: Show images
cs: Zobrazit obrázky

en: Show inactive places
cs: Zobrazit neaktivní místa

en: Show individuals born more than 100 years ago.
cs: Ukázat osoby, které se narodily před více než 100 lety.

en: Show individuals born within the last 100 years.
cs: Ukázat osoby, které se narodily během posledních 100 let.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
cs: Zobrazit osoby, které jsou naživu nebo páry, kde jsou oba partneři naživu.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
cs: Zobrazit osoby zesnulé nebo páry, kde jsou oba partneři zesnulí.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
cs: Ukázat osoby, které zemřely před více než 100 lety.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
cs: Ukázat osoby, které zemřely během posledních 100 let.

en: Show list of family trees
cs: Zobrazit seznam rodokmenů

en: Show living individuals
cs: Zobrazit žijící osoby

en: Show names of private individuals
cs: Zobrazit jména neveřejných osob

en: Show notes
cs: Zobrazit poznámky

en: Show occupations
cs: Zobrazit zaměstnání

en: Show only births, deaths, and marriages
cs: Zobrazit jen narození, úmrtí a sňatky

en: Show only events of living individuals
cs: Zobrazit pouze události žijících osob

en: Show only females.
cs: Zobrazit jen ženy.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
cs: Zobrazit jen osoby, jejichž pohlaví není známo.

en: Show only individuals, events, or all
cs: Zobrazit pouze osoby, události, nebo vše

en: Show only males.
cs: Zobrazit jen muže.

en: Show only the selected tags
cs: Zobrazit jen vybrané tagy

en: Show parents
cs: Ukázat rodiče

en: Show pending changes
cs: Zobrazit dosud neschválené změny

en: Show photos
cs: Zobrazovat fotky

en: Show places in hierarchy
cs: Zobrazit místa hierarchicky

en: Show private relationships
cs: Zobrazit soukromé vztahy

en: Show related individuals/families
cs: Ukázat spřízněné osoby/rodiny

en: Show research tasks that are assigned to other users
cs: Zobrazit badatelské úkoly, které jsou přiřazeny ostatním uživatelům

en: Show research tasks that are not assigned to any user
cs: Zobrazit badatelské úkoly, které nejsou přiřazeny žádnému uživateli

en: Show research tasks that have a date in the future
cs: Zobrazit badatelské úkoly, které mají datum v budoucnosti

en: Show residences
cs: Zobrazit bydliště

en: Show slide show controls
cs: Zobrazit ovládací prvky promítání obrázků

en: Show sources
cs: Zobrazit prameny

en: Show spouses
cs: Zobrazit partnery

en: Show statistics charts
cs: Ukázat statistické diagramy

en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
cs: Zobrazit %1$s %2$s části jména místa.

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
cs: první

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
cs: poslední

en: Show the date and time of update
cs: Zobrazit datum a čas aktualizace

en: Show the events of close relatives on the individual page
cs: Zobrazit události blízkých příbuzných na osobní stránce

en: Show the family tree
cs: Zobrazit rodokmen

en: Show the list of individuals
cs: Ukázat seznam osob

en: Show the list of surnames
cs: Ukázat seznam příjmení

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
cs: Zobrazí polohu míst a událostí s použitím Google Maps ™ mapové služby.

en: Show the user who made the change
cs: Zobrazit uživatele, který provedl změnu

en: Show this block for which languages
cs: Pro které jazyky tento blok zobrazit

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
cs: Zobrazovat náhledové obrázky v diagramech a rodinných skupinách.

en: Show to managers
cs: Zobrazit správcům

en: Show to members
cs: Zobrazit členům

en: Show to visitors
cs: Zobrazit návštěvníkům

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
cs: Zobrazit páry nebo osoby nejníže v rodokmenu (listy stromu). Jsou naživu a v databázi pro ně neexistují děti.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
cs: Zobrazit páry nebo osoby prapředků (kořeny stromu). Můžou se také nazývat stařešinové. V databázi pro ně neexistují rodiče.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
cs: Zobrazuje se %1$s až %2$s z %3$s

en: Sibling
cs: Sourozenec

en: Siblings
cs: Sourozenci

en: Sidebar
cs: Postranní panel

en: Sidebars
cs: Postranní panely

en: Sign in
cs: Přihlásit se

en: Sign out
cs: Odhlásit se

en: Sign-in URL
cs: Přihlašovací URL

en: Sign-in and registration
cs: Přihlášení a registrace

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
cs: Předpokládá se, že data jsou v gregoriánském kalendáři. Pokud chcete určit datum z jiného kalendáře, přidejte před datum klíčové slovo. Klíčové slovo je volitelné, pokud formát měsíce nebo roku je jednoznačný.

en: Singapore
cs: Singapur

en: Sister
cs: Sestra

en: Site identification code
cs: Identifikační kód webu

en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
cs: Členové webu si mohou navzájem posílat zprávy. Můžete si zvolit, jak budou tyto zprávy zasílány vám, nebo úplně zamezit jejich přijímání.

en: Site verification code
cs: Ověřovací kód webu

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
cs: Ověřovací kódy nefungují, když je webtrees instalovaný v podsložce.

en: Sitemaps
cs: Mapa webu

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
cs: Mapa webu je způsob, jak správci stránek mohou říct vyhledávacím enginům o webu, který mohou procházet. Většina vyhledávacích enginů podporuje Mapy webu. Více informací naleznete na <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.

en: Size of map (in pixels)
cs: Velikost mapy (v pixelech)

en: Skip to content
cs: Přeskočit na obsah

en: Slave
cs: Otrok

en: Slide show
cs: Promítání obrázků

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Slovenia
cs: Slovinsko

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
cs: Malé systémy (500 osob): 16–32 MB, 10–20 sekund

en: Snowflake, Arizona, United States
cs: Snowflake, Arizona, USA

en: Social security number
cs: Číslo sociálního zabezpečení

en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

en: Somalia
cs: Somálsko

en: Some genealogy software creates GEDCOM files that contain media filenames with full paths. These paths will not exist on the web-server. To allow webtrees to find the file, the first part of the path must be removed.
cs: Některé genealogické programy vytvářejí soubory GEDCOM, které obsahují názvy souborů médií s úplnými cestami. Tyto cesty na webovém serveru nebudou existovat. Aby webtrees byl schopen soubory najít, je nutné první část cesty odstranit.

en: Some pages can display the number of times that they have been visited.
cs: Na některých stránkách se zobrazuje, kolikrát byly navštíveny.

en: Some place names may be written with optional prefixes and suffixes. For example “Orange” versus “Orange County”. If the family tree contains the full place names, but the geographic database contains the short place names, then you should specify a list of the prefixes and suffixes to be disregarded. Multiple values should be separated with semicolons. For example “County;County of” or “Township;Twp;Twp.”.
cs: Některá jména míst mohou být zapsána volitelně s předponamí nebo příponami. Například „Polanka“ versus „Polanka nad Odrou“. Pokud rodokmen obsahuje dlouhá jména míst, ale geografická databáze obsahuje jen krátká, pak můžete určit seznam předpon a přípon, které se budou ignorovat. Násobné položky oddělíte středníky. Například „nad Odrou;n. Odrou“ nebo „Město;m.“.

en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
cs: Některá témata dokáží na panelu „Fakta a události“ zobrazovat ikony.

en: Son
cs: Syn

en: Son of %s
cs: Syn od %s

en: Sort order
cs: Řazení

en: Sounds like
cs: Zní jako

en: Source
cs: Pramen

en: Source citations can include fields to record the quality of the data (primary, secondary, etc.) and the date the event was recorded in the source. If you don’t use these fields, you can disable them when creating new source citations.
cs: Citace pramenů mohou obsahovat pole, která označují kvalitu získaných dat (primární, sekundární atd.) a datum záznamu události v prameni. Pokud nepoužíváte tato pole, můžete je při vytváření nových citací pramenů deaktivovat.

en: Source contains
cs: Pramen obsahuje

en: Source type
cs: Typ pramene

en: Sources
cs: Prameny

en: Sources to the events
cs: Prameny k událostem

en: South Africa
cs: Jihoafrická republika

en: South America
cs: Jižní Amerika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
cs: Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

en: South Sudan
cs: Jižní Súdán

en: Spain
cs: Španělsko

en: Spokane, Washington, United States
cs: Spokane, Washington, USA

en: Spouse
cs: Partner

en: Spouse census date
cs: Datum uzavření partnerství

en: Spouse census place
cs: Místo uzavření partnerství

en: Spouse note
cs: Poznámka k partnerství

en: Spouses
cs: Manžel(ka)

en: Spouses and children
cs: Partneři a děti

en: Sri Lanka
cs: Srí Lanka

en: St. George, Utah, United States
cs: St. George, Utah, USA

en: St. Louis, Missouri, United States
cs: St. Louis, Missouri, USA

en: St. Paul, Minnesota, United States
cs: St. Paul, Minnesota, USA

en: Standard
cs: Standardní

en: Start IP address
cs: Počáteční IP adresa

en: Start at parents
cs: Začít u rodičů

en: Start slide show on page load
cs: Spustit promítání obrázků při nahrání stránky

en: Start year
cs: Počáteční rok

en: Starting range of change dates
cs: Počáteční rozmezí dat změn

en: State
cs: Stát/provincie

en: Statistics
cs: Statistika

en: Statistics chart
cs: Graf četnosti

en: Status
cs: Stav

en: Status change date
cs: Datum změny stavu

en: Stillborn
cs: Narozen(a) mrtvý(á)

en: Stillborn: exempt
cs: Dítě narozené mrtvé: vyloučeno (exempt)

en: Stockholm, Sweden
cs: Stockholm, Švédsko

en: Stop
cs: Zastavit

en: Store watermarked full size images on server
cs: Ukládat na server obrázky v plné velikosti chráněné vodoznakem

en: Store watermarked thumbnails on server
cs: Ukládat na server vodoznakem chráněné náhledy

en: Stories
cs: Příběhy

en: Story
cs: Příběh

en: Story title
cs: Název příběhu

en: Subdivision
cs: Další členění

en: Subject
cs: Předmět

en: Submission
cs: Podání

en: Submitted but not yet cleared
cs: Podáno, ale ještě nejasné

en: Submitter
cs: Pramen (KDO poskytl informaci)

en: Sudan
cs: Súdán

en: Suffixes
cs: Přípony

en: Sun
cs: ne

en: Sunday
cs: neděle

en: Support and documentation can be found at %s.
cs: Podporu a dokumentaci najdete na %s.

en: Surname
cs: Příjmení

en: Surname distribution chart
cs: Diagram rozložení podle příjmení

en: Surname list style
cs: Styl seznamu příjmení

en: Surname option
cs: Nastavení příjmení

en: Surname prefix
cs: Předpona pro příjmení

en: Surname tradition
cs: Tradice příjmení

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
cs: islandská

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
cs: litevská

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
cs: polská

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
cs: portugalská

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
cs: španělská

[ctx: Surname tradition]
en: none
cs: žádná

[ctx: Surname tradition]
en: paternal
cs: otcovská

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender and marital status.
cs: Příjmení jsou přechylována, označují pohlaví osoby a jejich manželský stav.

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender.
cs: Příjmení jsou přechylována a označují pohlaví osoby.

en: Svalbard and Jan Mayen
cs: Špicberky a Jan Mayen

en: Swap individuals
cs: Prohodit osoby

en: Swaziland
cs: Svazijsko

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Sydney, Australia
cs: Sydney, Austrálie

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
cs: Synchronizovat rodokmeny se soubory GEDCOM

en: Syria
cs: Sýrie

en: Tab
cs: Panel

en: Table prefix
cs: Předpona tabulek

en: Tabs
cs: Panely

en: Tag
cs: Popisek

en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

en: Tajikistan
cs: Tádžikistán

en: Tampico, Mexico
cs: Tampico, Mexiko

en: Tanzania
cs: Tanzanie

en: Teal Top
cs: Modrozelené

en: Technical help contact
cs: Kontakt na technickou pomoc

en: Templates
cs: Šablony

en: Temple
cs: Chrám (Temple)

en: Terrain
cs: Krajina

en: Thailand
cs: Thajsko

en: The <b>name</b> field contains the individual’s full name, as they would have spelled it or as it was recorded. This is how it will be displayed on screen. It uses standard genealogy annotations to identify different parts of the name.
cs: Pole <b>jméno</b> obsahuje plné jméno dané osoby, tak, jak by bylo vysloveno nebo zaznamenáno. Takto se zobrazí na obrazovce. Kvůli rozlišení různých částí jména se používají se standardní genealogické anotace.

en: The <b>surname</b> field contains a name that is used for sorting and grouping. It can be different to the individual’s actual surname which is always taken from the <b>name</b> field. This field can be used to sort surnames with or without a prefix (Gogh / van Gogh) and to group spelling variations or inflections (Kowalski / Kowalska). If an individual needs to be listed under more than one surname, each name should be separated by a comma.
cs: Pole <b>příjmení</b> obsahuje jméno, které se používá pro třídění a seskupování. Může být odlišné oproti aktuálnímu příjmení dané osoby - to se vezme z pole <b>jméno</b>. Toto pole se může použít pro třídění s nebo bez předpony (Gogh / van Gogh) a k seskupování nezávisle na přechylování nebo na hláskových odlišnostech (Kovalský / Kovalská). Pokud je třeba uvést danou osobu pod více příjmeními, můžete je oddělit čárkou.

en: The GEDCOM file “%s” has been imported.
cs: Soubor GEDCOM “%s” je importován.

en: The Hague, Netherlands
cs: Den Haag, Nizozemsko

en: The PHP temporary folder is missing.
cs: Chybí dočasný PHP adresář.

en: The PhpGedView to webtrees wizard is an automated process to assist administrators make the move from a PhpGedView installation to a new webtrees one. It will transfer all PhpGedView GEDCOM and other database information directly to your new webtrees database. The following requirements are necessary:
cs: Průvodce přechodu Z PhpGedView na webtrees je automatizovaný proces, který pomáhá správcům se přesunout z instalace PhpGedView na webtrees. Přesune všechny PhpGedView GEDCOMy a další informace z databáze do nové webtrees databáze. Následující požadavky jsou nutné:

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
cs: Správce webu webtrees %s schválil vaši žádost na přístupový účet. Můžete se přihlásit na následujícím odkaze: %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
cs: Správce byl upozorněn.<br>Jakmile vám dám povolení k přihlášení, budete se moci přihlásit zadáním svého uživatelského jména a hesla.

en: The changes to “%s” have been accepted.
cs: Změny pro „%s“ byly přijaty.

en: The changes to “%s” have been rejected.
cs: Změny pro „%s“ byly odmítnuty.

en: The clippings cart allows you to take extracts from this family tree and download them as a GEDCOM file.
cs: Schránka výstřižků vám umožňuje vybírat úryvky z tohoto rodokmneu a stáhnout je jako soubor GEDCOM.

en: The database reported the following error message:
cs: Databáze vypsala následující chybovou zprávu:

en: The date and time of the last update
cs: Datum a čas poslední změny

en: The details of this family are private.
cs: Podrobnosti o této rodině jsou soukromé.

en: The details of this individual are private.
cs: Podrobnosti o dané osobě jsou soukromé.

en: The family tree has been exported to %s.
cs: Rodokmen byl vyexportován do %s.

en: The family tree “%s” already exists.
cs: Rodokmen “%s” už existuje.

en: The family tree “%s” has been created.
cs: Rodokmen “%s” je vytvořen.

en: The family tree “%s” has been deleted.
cs: Rodokmen “%s” je vymazán.

en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
cs: Rodokmen “%s” se zobrazí návštěvníkům při jejich první návštěvě tohoto webu.

en: The family trees have been merged successfully.
cs: Rodokmeny jsou úspěšně sloučeny.

en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
cs: Rodina „%s“ byla vymazána, protože má nyní pouze jednoho člena.

en: The file %s already exists. Use another filename.
cs: Soubor %s už existuje. Použijte jiné jméno.

en: The file %s could not be created.
cs: Soubor %s nebyl vytvořen.

en: The file %s could not be deleted.
cs: Soubor %s nelze smazat.

en: The file %s could not be updated.
cs: Soubor %s nebyl aktualizován.

en: The file %s has been created.
cs: Soubor %s byl vytvořen.

en: The file %s has been deleted.
cs: Soubor %s byl smazán.

en: The file %s has been uploaded.
cs: Soubor %s byl nahrán.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
cs: Soubor byl nahrán jen částečně, prosím, zkuste to znovu.

en: The file “%s” does not exist.
cs: Soubor „%s“ neexistuje.

en: The folder %s could not be deleted.
cs: Složka %s nemohla být smazána.

en: The folder %s does not exist, and it could not be created.
cs: Složka %s neexistuje, a ani nemohla být vytvořena.

en: The folder %s has been created.
cs: Byla vytvořena složka %s.

en: The folder %s has been deleted.
cs: Složka %s byla smazána.

en: The folder can be specified in full (e.g. /home/user_name/webtrees_data/) or relative to the installation folder (e.g. ../../webtrees_data/).
cs: Složka může být specifikována pomocí absolutní (např. /home/username/webtrees_data/) i relativní cesty (např. ../../webtrees_data/).

en: The following facts and events were found in both records.
cs: Následující fakta a události byly nalezeny v obou záznamech.

en: The following facts and events were only found in the record of %s.
cs: Následující fakta a události byly nalezeny pouze v záznamu “%s”.

en: The following list shows typical requirements.
cs: Následující seznam ukazuje typické požadavky.

en: The following places have been changed:
cs: Následující místa byla změněna:

en: The following places would be changed:
cs: Následující místa by byla změněna:

en: The following rules are used to decide whether a visitor is a human being (allow full access), a search-engine robot (allow restricted access) or an unwanted crawler (deny all access).
cs: Následující pravidla pomáhají určit, zda-li návštěvník je člověk (plný přístup), robot vyhledávacích serverů (omezený přístup) nebo nechtěný uživatel (zamítnutý přístup).

en: The help text has not been written for this item.
cs: Nápověda nebyla napsána pro tuto položku.

en: The individual to be contacted about technical questions or errors encountered on your website.
cs: Uživatel, kterého by návštěvníci měli kontaktovat v případě, že narazí na vašich stránkách na problémy technického rázu.

en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
cs: Uživatel, kterého mohou návštěvníci kontaktovat v souvislosti s rodokmenem.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
cs: Odkaz z „%1$s“ na „%2$s“ byl vymazán.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been updated.
cs: Odkaz z „%1$s“ na „%2$s“ je aktualizován.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
cs: Soubor médií %1$s nemohl být přejmenován na %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
cs: Soubor médií %1$s byl úspěšně přejmenován na %2$s.

en: The media file %s does not exist.
cs: Soubor médií %s neexistuje.

en: The media file was not found in this family tree.
cs: Soubor médií nebyl v tomto rodokmenu nalezen.

en: The media file you are uploading can be, and probably should be, named differently on the server than it is on your local computer. This is so because often the local filename has meaning to you but is much less meaningful to others visiting this website. Consider also the possibility that you and someone else both try to upload different files called “granny.jpg“.<br><br>In this field, you specify the new name of the file you are uploading. The name you enter here will also be used to name the thumbnail, which can be uploaded separately or generated automatically. You do not need to enter the filename extension (jpg, gif, pdf, doc, etc.)<br><br>Leave this field blank to keep the original name of the file you have uploaded from your local computer.
cs: Soubor médií, který nahráváte, může být nebo pravděpodobně bude pojmenován jinak na serveru než na lokálním počítači. Lokální jméno souboru má pro vás často význam, ale není tak významný pro další návštěvníky tohoto webu. Zvažte také možnost, kdy vy a někdo jiný se snaží nahrát soubory nazvané „babicka.jpg“.<br><br>V tomto poli napište nové jméno nahrávaného souboru. Jméno bude také použito pro náhled, který můžete nahrát odděleně nebo generovat automaticky. Nezadávejte přípony (jpg, gif, pdf, doc atd.)<br><br>Nechejte toto pole prázdné, pokud chcete nechat původní název souboru.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
cs: Požadavky na paměť a procesorový čas závisí na počtu osob ve vašem rodokmenu.

en: The message was not sent.
cs: Zpráva nebyla odeslána.

en: The message was successfully sent to %s.
cs: Zpráva pro %s byla úspěšně odeslána.

en: The module “%s” has been disabled.
cs: Modul “%s” je deaktivován.

en: The module “%s” has been enabled.
cs: Module “%s” je aktivován.

en: The most common family facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
cs: Nejužívanější rodinná fakta a události se zobrazí odděleně, takže je lze snadněji přidávat.

en: The most common individual facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
cs: Nejužívanější osobní fakta a události se zobrazí odděleně, takže je lze snadněji přidávat.

en: The most common repository facts are listed separately, so that they can be added more easily.
cs: Nejužívanější fakta a události k repozitáři se zobrazí odděleně, takže je lze snadněji přidávat.

en: The most common source facts are listed separately, so that they can be added more easily.
cs: Nejužívanější fakta a události k pramenům se zobrazí odděleně, takže je lze snadněji přidávat.

en: The new files are currently located in the folder %s.
cs: Nové soubory jsou umístěny ve složce %s.

en: The new user will be asked to confirm their email address before the account is created.
cs: Nový uživatel bude požádán, aby před vytvořením jeho účtu potvrdil svou emailovou adresu.

en: The number of occurrences of the specified name will be shown on the map. If you leave this field empty, the most common surname will be used.
cs: Na mapě se zobrazí počet výskytů daného jména. Pokud necháte toto pole prázdné, použije se nejčastější příjmení.

en: The password needs to be at least six characters long.
cs: Heslo musí být minimálně 6 znaků dlouhé.

en: The password required for authentication with the SMTP server.
cs: Heslo vyžadované pro přihlášení k SMTP serveru.

en: The passwords do not match.
cs: Hesla nesouhlasí.

en: The preferences for all family trees have been updated.
cs: Předvolby pro všechny rodokmeny jsou aktualizovány.

en: The preferences for new family trees have been updated.
cs: Předvolby pro nové rodokmeny jsou aktualizovány.

en: The preferences for the chart “%s” have been updated.
cs: Předvolby pro diagram “%s 1” jsou aktualizovány.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
cs: Předvolby pro rodokmen “%s” jsou aktualizovány.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
cs: Předvolby pro modul “%s” jsou vymazány.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
cs: Předvolby pro modul “%s” jsou aktualizovány.

en: The prefix is optional, but recommended. By giving the table names a unique prefix you can let several different applications share the same database. “wt_” is suggested, but can be anything you want.
cs: Předpona je volitelná, ale doporučená. Nastavením unikátní předpony můžete nechat různé aplikace sdílet stejnou databázi. Navrhujeme „wt_“, ale může to být cokoliv si přejete.

en: The record %1$s has been renamed to %2$s.
cs: Záznam %1$s je přejmenován na %2$s.

en: The record has been copied to the clipboard.
cs: Záznam je zkopírován do schránky.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
cs: Záznamy “%1$s” a “%2$s” jsou sloučeny.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
cs: Regulární výraz obsahuje chybu. Nemůže se použít.

en: The server configuration is OK.
cs: Nastavení serveru je v pořádku.

en: The server’s time limit has been reached.
cs: Je dosažen časový limit serveru.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
cs: Velikost rodokmenu, nejstarší a nejnovější události, společná jména, atd.

en: The surname is enclosed by slashes: <%s>John Paul /Smith/<%s>
cs: Příjmení je mezi lomítky: <%s>Jan Ámos /Komenský/<%s>

en: The theme menu will only be shown if the website preferences allow users to select their own theme.
cs: Menu motivů ze zobrazí jen tehdy, když nastavení webové stránky povolí uživatelům vybrat si motiv.

en: The thumbnail file %1$s could not be renamed to %2$s.
cs: Náhled %1$s nemohl být přejmenován na %2$s.

en: The thumbnail file %1$s has been renamed to %2$s.
cs: Náhled %1$s byl úspěšně přejmenován na %2$s.

en: The thumbnail file %s does not exist.
cs: Náhled %s neexistuje.

en: The time in seconds that a webtrees session remains active before requiring a new sign-in. The default is 7200, which is 2 hours.
cs: Čas v sekundách, po jak dlouhý zůstávají sezení uživatelů aktivní. Výchozí je 7200, tedy 2 hodiny.

en: The time zone is required for date calculations, such as knowing today’s date.
cs: Pro výpočet data je vyžadováno časové pásmo, například znalost dnešního data.

en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
cs[0]: Tyto dva rodokmeny obsahují %1$s záznam se stejným „XREF“.
cs[1]: Tyto dva rodokmeny obsahují %1$s záznamy se stejným „XREF“.
cs[2]: Tyto dva rodokmeny obsahují %1$s záznamů se stejným „XREF“.

en: The upgrade is complete.
cs: Aktualizace byla dokončena.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
cs: Nahrávaný soubor přesahuje povolenou velikost.

en: The user %s has been deleted.
cs: Uživatel %s je vymazán.

en: The user has been sent an email with the information necessary to confirm the access request.
cs: Uživateli byl odeslán email s informacemi nutnými pro potvrzení žádosti o přístup.

en: The username or password is incorrect.
cs: Nesprávné uživatelské jméno nebo heslo.

en: The username required for authentication with the SMTP server.
cs: Uživatelské jméno vyžadované pro přihlášení k SMTP serveru.

en: The value to place in the “meta description” tag in the HTML page header. Leave this field empty to use the name of the family tree.
cs: Hodnota, která se má v hlavičce HTML stránky zapsat do meta tagu s popisem. Ponechte políčko prázdné, chcete-li, aby byl použit název rodokmenu.

en: The version of %s is too new.
cs: Verze %s je příliš nová.

en: The version of %s is too old.
cs: Verze %s je příliš stará.

en: The website access rule has been created.
cs: Přístupová pravidla webu jsou vytvořena.

en: The website access rule has been deleted.
cs: Přístupová pravidla webu jsou vymazána.

en: The website access rule has been updated.
cs: Přístupová pravidla webu jsou aktualizována.

en: The website preferences have been updated.
cs: Předvolby webu jsou aktualizovány.

en: The website www.geonames.org provides a large database of place names. This can be searched when entering new places. To use this feature, you must register for a free account at www.geonames.org and provide the username.
cs: Web www.geonames.org poskytuje velkou databázi jmen míst. Při vytváření nových míst se tato databáze může prohledat. Abyste mohli tuto funkcionalitu použít, je třeba se zdarma registrovat na www.geonames.org a poskytnout uživatelské jméno.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
cs: Vývojáří aplikace webtrees by se rádi dozvěděli o této chybě. Pokud je kontaktujete, pomohou vám vyřešit tento problém.

en: The “%” character is a wildcard, and will match zero or more other characters.
cs: Znak “%s” je zástupný (wildcard) a zastupuje prázdný nebo víceznakový řetězec jiných znaků.

en: Theme
cs: Motiv

en: Theme change
cs: Změna vzhledu

en: Theme menu
cs: Menu motivů

en: Themes
cs: Motivy

en: Themes can be selected at three levels: user, family tree, and website. User preferences take priority over family tree preferences, which in turn take priority over the website preferences. Selecting “default theme” at one level will use the theme at the next level.
cs: Motivy je možné volit na třech úrovních: uživatel, rodokmen a webová stránka. Uživatelem zvolený má přednost před předvolbou rodokmenu a ta má přednost před předvolbou webu. Volba „výchozí motiv“ na jedné úrovni použije motiv z vyšší úrovně.

en: There are no facts for this individual.
cs: K této osobě nejsou známa žádná fakta.

en: There are no media objects for this individual.
cs: K této osobě nejsou k dispozici žádné obrázky.

en: There are no notes for this individual.
cs: K této osobě nejsou žádné poznámky.

en: There are no pending changes.
cs: Neexistují žádné neschválené změny.

en: There are no research tasks in this family tree.
cs: V tomto rodokmenu nejsou žádné badatelské úkoly.

en: There are no source citations for this individual.
cs: K této osobě nejsou žádné citace pramenů.

en: There are pending changes for you to moderate.
cs: Existují dosud neschválené změny.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
cs[0]: V posledním %s dni nebyly žádné změny.
cs[1]: V posledních %s dnech nebyly žádné změny.
cs[2]: V posledních %s dnech nebyly žádné změny.

en: There is no account with the username or email “%s”.
cs: Žádný účet se jménem uživatele nebo emailem “%s” neexistuje.

en: There was an error uploading your file.
cs: Během nahrávání vašeho souboru se objevila chyba.

en: These groups of individuals are not related to %s.
cs: Tyto skupiny osob nejsou s %s 1 spřízněny.

en: These pages provide access to all the preferences and management tools for this webtrees site.
cs: Tyto stránky umožňují přístup ke všem konfiguračním volbám a nástroj pro správu tohoto webu webtrees.

en: This GEDCOM file is encoded using %1$s. Assume this to mean %2$s.
cs: Tento soubor GEDCOM je kódován v %1$s. Bereme to jako %2$s.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
cs: Tento účet nebyl schválen. Prosím počkejte na správce, než ho schválí.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
cs: Tento účet nebyl ověřen. Prosím zkontrolujte, zda vám nepřišel ověřovací email.

en: This block will show editors a list of records with pending changes that need to be reviewed by a moderator. It also generates daily emails to moderators whenever pending changes exist.
cs: Tento blok zobrazí editorům seznam záznamů s dosud neschválenými změnami, které musí být posouzeny moderátorem. Také generuje denně zasílané emaily moderátorům, kdykoliv nějaké nevyřízené změny existují.

en: This database and table-prefix appear to be used by another application. If you have an existing PhpGedView system, you should create a new webtrees system. You can import your PhpGedView data and settings later.
cs: Tato databáze a předpona pro tabulky je nejspíš používána jinou aplikací. Pokud už provozujete PhpGedView, měli byste vytvořit nové prostředí webtrees. Nastavení a data z PhpGedView můžete importovat později.

en: This database is only running MySQL version %s. You cannot install webtrees here.
cs: Tato databáze vyžaduje MySQL ve verzi %s. webtrees tady nemůžete nainstalovat.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
cs: Tato emailová adresa se použije pro zasílání připomínek k heslu, různých upozornění a zpráv od členů rodiny, registrovaných na tomto webu.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
cs: Toto políčko je ignorováno, pokud jste zadali URL do políčka jméno souboru.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
cs: Tato rodina neexistuje nebo nemáte dostatečné oprávnění ji prohlížet.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
cs: Tato rodina byla smazána. Smazání musí prohlédnout moderátor.

en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
cs: Tato rodina byla smazána. Měli byste to zrevidovat, a pak to %1$s nebo %2$s.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
cs: Tato rodina byla upravena. Změny musí prohlédnout moderátor.

en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
cs: Tato rodina byla upravena. Měli byste úpravu posoudit a pak ji %1$s nebo %2$s.

en: This family remained childless
cs: Tato rodina je bezdětná

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
cs[0]: V tomto rodokmenu je %s záznam, který užívá stejné „XREF“ jako jiný rodokmen.
cs[1]: V tomto rodokmenu jsou %s záznamy, které užívají stejné „XREF“ jako jiný rodokmen.
cs[2]: V tomto rodokmenu je %s záznamů, které užívají stejné „XREF“ jako jiný rodokmen.

en: This family tree has no images to display.
cs: Tento rodokmen neobsahuje žádné fotografie.

en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
cs: Tento rodokmen byl naposledy aktualizován dne #gedcomUpdated#. V tomto rodokmenu je celkem #totalSurnames# příjmení. Nejdřívější zaznamenaná událost je #firstEventType# #firstEventName# v roce #firstEventYear#. Poslední událost je #lastEventType# #lastEventName# v roce #lastEventYear#.<br><br>Pokud máte nějaký komentář, prosím kontaktujte #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
cs: Tento rodokmen byl naposledy aktualizován %s.

en: This file is linked to another family tree on this server. It cannot be deleted, moved, or renamed until these links have been removed.
cs: Tento soubor je napojen k jiné rodokmenové databázi na tomto serveru. Nemůže být proto vymazán, přesunut nebo přejmenován, dokud toto napojení nebude odstraněno.

en: This folder will be used by webtrees to store media files, GEDCOM files, temporary files, etc. These files may contain private data, and should not be made available over the internet.
cs: Tato složka se použije na ukládání souborů médií, souborů GEDCOM, dočasných souborů atd. Soubory mohou obsahovat soukromé údaje, tedy by neměly být dostupné přes internet.

en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
cs: Tato složka bude použita k ukládání mediálních souborů pro tento rodokmen.

en: This form has expired. Try again.
cs: Tento formulář vypršel. Prosím zkuste to znovu.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
cs: Tato osoba neexistuje nebo nemáte dostatečné oprávnění pro prohlížení.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
cs: Tato osoba byla smazána. Smazání musí posoudit moderátor.

en: This individual has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
cs: Tato osoba byla smazána. Měli byste to zrevidovat, a pak to %1$s nebo %2$s.

en: This individual has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
cs: Tato osoba byla upravena. Změny musí posoudit moderátor.

en: This individual has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
cs: Tato osoba byla upravena. Měli byste úpravu posoudit a pak ji %1$s nebo %2$s.

en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
cs: Tato osoba bude implicitně vybrána při prohlížení diagramů a zpráv.

en: This information is private and cannot be shown.
cs: Podrobnosti o této osobě jsou soukromé.

en: This input box lets you change that year of the calendar. Type a year into the box and press <b>Enter</b> to change the calendar to that year.<br><br><b>Advanced features</b> for <b>View the year</b><dl><dt><b>More than one year</b></dt><dd>You can search for dates in a range of years.<br><br>Year ranges are <u>inclusive</u>. This means that the date range extends from 1 January of the first year of the range to 31 December of the last year mentioned. Here are a few examples of year ranges:<br><br><b>1992-5</b> for all events from 1992 to 1995.<br><b>1972-89</b> for all events from 1972 to 1989.<br><b>1610-759</b> for all events from 1610 to 1759.<br><b>1880-1905</b> for all events from 1880 to 1905.<br><b>880-1105</b> for all events from 880 to 1105.<br><br>To see all the events in a given decade or century, you can use <b>?</b> in place of the final digits. For example, <b>197?</b> for all events from 1970 to 1979 or <b>16??</b> for all events from 1600 to 1699.<br><br>Selecting a range of years will change the calendar to the year view.</dd></dl>
cs: Toto políčko slouží pro přepínání roku v kalendáři v „režimu měsíců“ nebo v seznamu v „režimu roků“.<br>V „režimu den“ se změna roku nijak neprojeví, protože jsou zobrazeny události za celý rok.<dl><dt><b>Rozšířené možnosti</b> pro <b>Zobrazit rok:<br>Více roků najednou</b></dt><dd>Můžete hledat více než jeden rok zapsáním do políčka roku::<br>- Př. 1: <b>1992-5</b> pro všechny události od 1992 do 1995.<br>- Př. 2: <b>1972-89</b> pro všechny události od 1972 do 1989.<br>- Př. 3: <b>1610-759</b> pro všechny události od 1610 do 1759.<br>- Př. 4: <b>1880-1905</b> pro všechny události od 1880 do 1905.<br>- Př. 5: <b>880-1105</b> pro všechny události od 880 do 1105.<br><br>Také můžete vynechat poslední číslici roku pro zobrazení všech událostí za určité desetiletí.<br>- Př.: <b>197</b> pro všechny události od 1970 do 1979.</dd><dt><br><b>Zkratky</b></dt><dd>Někdy není úplně jasné, kdy přesně se daná událost stala. V těchto případech mohou být k datu přidána slova jako „po“, „před“ a „kolem“. Data jsou v GEDCOMu uložena společně se zkratkou daného termínu. V režimu roku můžete zadávat i hledání těchto termínů s nebo bez přidruženého data. Zde je několik příkladů takových dotazů:<br><b>abt</b> 1800 (abt = about = KOLEM)<br><b>bet</b> 1950-1959 (bet = between = MEZI) zadejte: bet 1950 nepo jen: 1950-59<br><b>bef</b> 1950 (bef = before = PŘED)<br><b>aft</b> 1900 (aft = after = PO)<br><br><b>Poznámka:</b> PhpGedView bude hledat výraz přesně tak, jak jej zadáte. Hledáte-li „abt 1850“, datum z GEDCOMu jako např. „abt oct 1850“ <b>nebude</b> zahrnuto ve výsledcích vyhledávání. - Můžete zadat jen zkratku bez roku a získáte seznam všech dat, která tuto zkratku obsahují.</dd></dl>Samotným vepsáním roku nespustíte vyhledávání.<br>Jelikož toto políčko není odkazem, budete po zapsání roku muset kliknout na tlačítko <b>Zobrazit měsíc</b> nebo tlačítko <b>Zobrazit rok</b>

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown on the add/edit name form. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store names in several different alphabets.
cs: Toto je seznam čárkami oddělených popisků GEDCOMu, které se zobrazí na formuláři pro přidání/úpravu jména. Pokud používáte jinou než latinskou abecedu (hebrejština, alfabeta …), přidejte příslušný tag, např. _HEB, ROMN, FONE atd., abyste byli schopní tato data uložit v různých abecedách.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new family. For example, if MARR is in the list, then fields for marriage date and marriage place will be shown on the form.
cs: Toto je čárkami oddělený seznam údajů o faktech v GEDCOMu, které se zobrazí při přidávání nové rodiny. Například pokud MARR je v tomto seznamu, pak se ve formuláři zobrazí pole pro datum sňatku a místo sňatku.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new individual. For example, if BIRT is in the list, fields for birth date and birth place will be shown on the form.
cs: Toto je čárkami oddělený seznam faktů GEDCOMu, který se zobrazí při přidávání nové osoby. Například pokud BIRT je v tomto seznamu, ve formuláři se zobrazí pole pro datum narození a místo narození.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when you add or edit place names. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store place names in several different alphabets.
cs: Toto je seznam čárkami oddělených popisků faktů GEDCOMu, které se zobrazí na formuláři pro přidání/úpravu míst. Pokud používáte jinou než latinskou abecedu (hebrejština, alfabeta …), přidejte příslušný tag, např. _HEB, ROMN, FONE atd., abyste byli schopní tato data uložit v různých abecedách.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
cs: Toto je odkaz k vašemu vlastnímu záznamu v rodokmenu. Pokud je to nesprávná osoba, kontaktujte správce.

en: This is a summary of the <abbr title="The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints">LDS</abbr> ordinances for the individual. “B” indicates an LDS baptism. “E” indicates an LDS endowment. “S” indicates an LDS spouse sealing. “P” indicates an LDS child-to-parent sealing.
cs: Toto je souhrn <abbr title="Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů">mormonských</abbr> ceremonií (obřadů) pro danou osobu. „B“ označuje mormonský křest, „E“ označuje mormonské pomazání, „S“ označuje mormonské zpečetění manželství, „P“ označuje mormonské zpečetění dítěte k rodičům.

en: This is case sensitive.
cs: Rozlišujte velká a malá písmena.

en: This is case sensitive. If a database with this name does not already exist webtrees will attempt to create one for you. Success will depend on permissions set for your web server, but you will be notified if this fails.
cs: Rozlišujte malá a velká písmena. Pokud databáze s tímto jménem ještě neexistuje, webtrees se pokusí vytvořit novou. Úspěch bude záviset na dostatečných právech vašeho webového serveru. Budete informováni, pokud to selže.

en: This is the initial value for the “show details” option on the charts.
cs: Toto je počáteční hodnota volby "zobrazit podrobnosti" u diagramů.

en: This is the latest version of webtrees. No upgrade is available.
cs: Toto je poslední verze webtrees. Neni dostupná žádná aktualizace.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to families. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique family facts” list.
cs: Toto je seznam faktů v GEDCOMu, které uživatelé mohou přidávat k rodinám. Můžete ho upravit přidáním nebo odstraněním názvů faktů, případně dokonce vytvořením vlastních. Názvy faktů, které se objeví v tomto seznamu, se nesmí objevit v seznamu <i>Jedinečných faktů o rodině</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to individuals. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique individual facts” list.
cs: Toto je seznam faktů v GEDCOMu, které uživatelé mohou přidávat k osobám. Můžete ho upravit přidáním nebo odstraněním názvů faktů, případně dokonce vytvořením vlastních. Názvy faktů, které se objeví v tomto seznamu, se nesmí objevit v seznamu <i>Jedinečných faktů k osobě</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to repositories. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique repository facts” list.
cs: Toto je seznam faktů v GEDCOMu, které uživatelé mohou přidávat k repozitářům. Můžete ho upravit přidáním nebo odstraněním názvů faktů, případně dokonce vytvořením vlastních. Názvy faktů, které se objeví v tomto seznamu, se nesmí objevit v seznamu <i>Jedinečná fakta k repozitářům</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to sources. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique source facts” list.
cs: Toto je seznam faktů v GEDCOMu, které vaši uživatelé mohou přidávat k pramenům. Můžete ho upravit přidáním nebo odstraněním názvů faktů, případně dokonce vytvořením vlastních. Názvy faktů, které se objeví v seznamu, se nesmí objevit v seznamu <i>Jedinečná fakta k pramenům</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to families. For example, if MARR is in this list, users will not be able to add more than one MARR record to a family. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All family facts” list.
cs: Toto je seznam faktů v GEDCOMu, které uživatelé mohou přidat k rodinám <u>právě jednou</u>. Například pokud MARR je v tomto seznamu, uživatelé nebudou moct přidat tento záznam k rodině vícekrát než jednou. Názvy faktů, které se objeví v tomto seznamu, se nesmí objevit v seznamu <i>Všechna fakta k rodinám</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to individuals. For example, if BIRT is in this list, users will not be able to add more than one BIRT record to an individual. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All individual facts” list.
cs: Toto je seznam faktů v GEDCOMu, které uživatelé mohou přidat k osobám <u>právě jednou</u>. Například pokud BIRT je v tomto seznamu, uživatelé nebudou moct přidat tento záznam k osobě vícekrát než jednou. Názvy faktů, které se objeví v tomto seznamu, se nesmí objevit v seznamu <i>Všechna fakta k osobám</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to repositories. For example, if NAME is in this list, users will not be able to add more than one NAME record to a repository. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All repository facts” list.
cs: Toto je seznam faktů v GEDCOMu, které vaši uživatelé mohou přidat k repozitářům <u>právě jednou</u>. Například pokud TITL je v tomto seznamu, uživatelé nebudou moci přidat záznam TITL k repozitáři vícekrát než jednou. Názvy údajů, které se objeví v tomto seznamu, se nesmí objevit v seznamu <i>Všechna fakta k repozitářům</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to sources. For example, if TITL is in this list, users will not be able to add more than one TITL record to a source. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All source facts” list.
cs: Toto je seznam faktů v GEDCOMu, které vaši uživatelé mohou přidat k pramenům <u>právě jednou</u>. Například pokud TITL je v tomto seznamu, uživatelé nebudou moci přidat záznam TITL k prameni vícekrát než jednou. Názvy faktů, které se objeví v tomto seznamu, se nesmí objevit v seznamu <i>Všechna fakta k pramenům</i>.

en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
cs: Toto je jméno SMTP serveru. 'localhost' znamená, že mailová služba běží na stejném počítači jako webový server.

en: This is the width (in pixels) that the program will use when automatically generating thumbnails. The default value is 100.
cs: Šířka (v pixelech), která se použije při automatickém generování náhledů. Výchozí hodnota je 100.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
cs: Toto je vaše skutečné jméno jak se má zobrazovat na obrazovce.

en: This may be a mistake in your data.
cs: Toto může být chyba ve vašich datech.

en: This may cause a problem for other applications.
cs: Toto může způsobit problém v jiných aplikacích.

en: This may cause a problem for webtrees.
cs: Toto může způsobit problém ve webtrees.

en: This media file does not exist.
cs: Tento mediální soubor neexistuje.

en: This media file exists, but cannot be accessed.
cs: Tento mediální soubor existuje, ale nelze jej číst.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
cs: Tento soubor médií není v pořádku a nemůže být označen vodoznakem.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
cs: Tento objekt médií neexistuje nebo nemáte dostatečná práva na prohlížení.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
cs: Tento objekt médií byl vymazán. Smazání musí posoudit moderátor.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
cs: Tento objekt médií byl smazán. Měli byste to posoudit a pak tuto změnu %1$s nebo %2$s.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
cs: Tento objekt médií byl upraven. Úpravu musí posoudit moderátor.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
cs: Tento objekt médií byl upraven. Měli byste úpravu posoudit a pak ji %1$s nebo %2$s.

en: This media object is not linked to any other record.
cs: Na tento mediální soubor neodkazuje žádný záznam.

en: This message was sent while viewing the following URL:
cs: Tato zpráva byla poslána během zobrazování následující url:

en: This message will be sent to %s
cs: Tato zpráva bude odeslána na %s

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
cs: Heslo musí být dlouhé minimálně 6 znaků. Rozlišujte velká a malá písmena.

en: This name is used in the “From” field, when sending automatic emails from this server.
cs: Toto jméno je použito v políčku „Od“ v každém emailu, který se automaticky posílá z tohoto serveru.

en: This note does not exist or you do not have permission to view it.
cs: Tato poznámka neexistuje nebo nemáte dostatečné oprávnění ji prohlížet.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
cs: Tato poznámka byla smazána. Smazání musí posoudit moderátor.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
cs: Tato poznámka byla smazána. Měli byste to posoudit a pak to %1$s nebo %2$s.

en: This note has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
cs: Tato poznámka byla upravena. Úpravu musí posoudit moderátor.

en: This note has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
cs: Tato poznámka byla upravena. Měli byste úpravu posoudit a pak ji %1$s nebo %2$s.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Note</i> record on the Individual page.
cs: Tato volba kontroluje, zda se má či nemá automaticky zobrazovat obsah <i>Poznámky</i> na osobní stránce.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Source</i> record on the Individual page.
cs: Tato volba nastavuje, zda se má či nemá automaticky zobrazovat obsah záznamu <i>Pramen</i> na osobní stránce.

en: This option controls whether or not to show age of father and mother next to child’s birthdate on charts.
cs: Tato volba kontroluje, zda se má zobrazit věk otce a matky vedle data narození dítěte na diagramech.

en: This option controls whether or not to show estimated dates for birth and death instead of leaving blanks on individual lists and charts for individuals whose dates are not known.
cs: Tato volba kontroluje, zda se mají zobrazovat odhadovaná data narození a úmrtí místo zanechávání prázdných polí na seznamech a diagramech pro osoby, jejichž data nejsou známa.

en: This option controls whether or not to show the individual’s gender icon on charts.<br><br>Since the gender is also indicated by the color of the box, this option doesn’t conceal the gender. The option simply removes some duplicate information from the box.
cs: Tato volba vám umožní, zda zobrazovat ikonu pohlaví osob v diagramech.<br><br>Tato volba úplně neschová informaci o pohlaví, protože jsou také rozlišeny barvou rámečků. Volba jen odstraňuje duplicitní informaci v rámečku.

en: This option indicates whether the pedigree chart should be generated in landscape or portrait mode.
cs: Toto nastavení určuje, jestli bude Vývod orientován na šířku nebo na výšku.

en: This option will make it easier for users to download images.
cs: Tato volba usnadní uživatelům stahování obrázků.

en: This option will retain family links in private records. This means that you will see empty “private” boxes on the pedigree chart and on other charts with private individuals.
cs: Tato volba nechá rodinné spojení v soukromých záznamech. To znamená, že uvidíte prázdné „soukromé“ rámečky ve Vývodu a dalších diagramech.

en: This option will show the names (but no other details) of private individuals. Individuals are private if they are still alive or if a privacy restriction has been added to their individual record. To hide a specific name, add a privacy restriction to that name record.
cs: Tato volba zobrazí jména (ale bez dalších podrobností) soukromých osob. Osoby jsou soukromé, pokud jsou stále naživu nebo pokud bylo nastaveno na jejich záznam omezení soukromí. Pro schování konkrétního jména přidejte k danému záznamu omezení soukromí.

en: This page allows you to bypass the usual forms, and edit the underlying data directly. It is an advanced option, and you should not use it unless you understand the GEDCOM format. If you make a mistake here, it can be difficult to fix.
cs: Tato stránka vám umožňuje obejít obvyklé formuláře a upravovat data napřímo. Je to pokročilá možnost, a proto byste ji neměli používat, pokud dobře nerozumíte formátu GEDCOM. Pokud zde uděláte chybu, může být obtížné ji opravit.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
cs[0]: Tato stránka byla prohlédnuta %s krát.
cs[1]: Tato stránka byla prohlédnuta %s krát.
cs[2]: Tato stránka byla prohlédnuta %s krát.

en: This place has no coordinates
cs: Toto místo nemá souřadnice

en: This process allows the site’s owner to ensure that the new information follows the site’s standards and conventions, has proper source attributions, etc.
cs: Tento proces dovoluje vlastníkovi webu se ujistit, že nová informace není v rozporu s konvencemi a standardy, je správně přiřazena k prameni atd.

en: This record does not exist or you do not have permission to view it.
cs: Tento záznam buď neexistuje, nebo nejste oprávněn jej vidět.

en: This record has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
cs: Tento záznam byl vymazán. Výmaz musí posoudit moderátor.

en: This record has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
cs: Tento záznam byl vymazán. Měli byste výmaz posoudit a pak jej %1$s nebo %2$s.

en: This record has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
cs: Tento záznam byl upraven. Úpravy musí posoudit moderátor.

en: This record has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
cs: Tento záznam byl upraven. Měli byste úpravy posoudit a pak je %1$s nebo %2$s.

en: This repository does not exist or you do not have permission to view it.
cs: Tento repozitář neexistuje nebo nemáte dostatečné oprávnění pro prohlížení.

en: This repository has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
cs: Tento repozitář byl smazán. Smazání musí posoudit moderátor.

en: This repository has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
cs: Tento repozitář byl smazán. Měli byste výmaz posoudit a pak jej %1$s nebo %2$s.

en: This repository has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
cs: Tento repozitář byl upraven. Úpravy musí posoudit moderátor.

en: This repository has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
cs: Tento repozitář byl upraven. Měli byste úpravu posoudit a pak ji %1$s nebo %2$s.

en: This role has all the permissions of the editor role, plus permission to accept/reject changes made by other users.
cs: Tato role má práva role Editor plus práva schvalovat/odmítat změny provedené jinými uživateli.

en: This role has all the permissions of the manager role in all family trees, plus permission to change the settings/configuration of the website, users, and modules.
cs: Tato role má všechna práva role správce ve všech rodokmenech, a navíc práva měnit nastavení webu, uživatelů a modulů.

en: This role has all the permissions of the member role, plus permission to add/change/delete data. Any changes will need to be reviewed by a moderator, unless the user has the “automatically accept changes” option enabled.
cs: Tato role má práva role Člen plus práva přidávat/měnit/mazat data. Všechny změny musí být posouzeny moderátorem, pokud uživatel nemá aktivováno „automaticky schvalovat změny“.

en: This role has all the permissions of the moderator role, plus any additional access granted by the family tree configuration, plus permission to change the settings/configuration of a family tree.
cs: Tato role má práva role Moderátor plus další přístup udělený konfigurací rodokmenu, a navíc má práva měnit nastavení rodokmenuu.

en: This role has all the permissions of the visitor role, plus any additional access granted by the family tree configuration.
cs: Tato role má práva role návštěvníka plus další přístup udělený v konfiguraci rodokmenu.

en: This server does not support secure downloads using HTTPS.
cs: Tento server nepodporuje bezpečné stahování použitím HTTPS protokolu.

en: This server’s memory limit is %s MB and its CPU time limit is %s seconds.
cs: Limit paměti pro tento server je %s MB a limit pro procesorový čas je %s sekund.

en: This should be a comma or space separated list of facts, in addition to birth and death, that you want to appear in chart boxes such as the pedigree chart. This list requires you to use fact tags as defined in the GEDCOM 5.5.1 standard. For example, if you wanted the occupation to show up in the box, you would add “OCCU” to this field.
cs: Toto by měl být seznam čárkami nebo mezerami oddělených faktů, navíc k narození nebo úmrtí, které chcete, aby se objevily v diagramech jako je Vývod. Tento seznam vyžaduje použití tagů faktů definovaných ve standardu GEDCOM 5.5.1. Například pokud chcete, aby se ukázalo v rámečku povolání, přidejte do tohoto pole "OCCU".

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
cs: Tento pramen neexistuje nebo nemáte dostatečné oprávnění, abyste jej mohli zobrazit.

en: This source has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
cs: Tento pramen byl smazán. Smazání musí posoudit moderátor.

en: This source has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
cs: Tento pramen byl smazán. Měli byste výmaz posoudit a pak jej %1$s nebo %2$s.

en: This source has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
cs: Tento pramen byl upraven. Úpravu musí posoudit moderátor.

en: This source has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
cs: Tento pramen byl upraven. Úpravu byste měli posoudit a pak ji %1$s nebo %2$s.

en: This text will be appended to each page title. It will be shown in the browser’s title bar, bookmarks, etc.
cs: Tento text se připojí ke každému názvu stránky. Zobrazí se v záložkách, v liště jména prohlížeče atd.

en: This type of link is not allowed here.
cs: Tento druh odkazu tady není povolený.

en: This user account does not have access to any tree.
cs: Tento uživatelský účet nemá přístup k žádnému rodokmenu.

en: This usually means that you need to change the folder permissions to 777.
cs: Obyčejně to znamená, že musíte složce nastavit práva na 777.

en: This website is being upgraded. Try again in a few minutes.
cs: Tento web se právě aktualizuje. Prosím zkuste to za pár minut znova.

en: This website is down for maintenance. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes.
cs: Web není v provozu kvůli údržbě. Měli byste za pár minut <a href="index.php">zkusit znovu</a>.

en: This website is temporarily unavailable
cs: Tyto stránky jsou dočasně nedostupné

en: This website uses cookies to learn about visitor behaviour.
cs: Tato webová stránka používá cookies, aby se poučila z chování návštěvníků.

en: This will delete all the genealogy data from “%s” and replace it with data from a GEDCOM file.
cs: Vymaže všechna rodokmenová data z „%s“ a nahradí je daty z jiného GEDCOMu.

en: This will update the highest-level part or parts of the place name. For example, “Mexico” will match “Quintana Roo, Mexico”, but not “Santa Fe, New Mexico”.
cs: Toto aktualizuje nejvyšší úroveň části jména místa. Například „Mexico“ bude odpovídat „Quintana Roo, Mexico“, ale ne „Santa Fe, New Mexico“.

en: Thu
cs: čt

en: Thumbnail files must contain images.
cs: Náhledy musí být obrázky.

en: Thumbnail images
cs: Náhledové obrázky

en: Thumbnail to upload
cs: Náhled pro nahrání

en: Thursday
cs: čtvrtek

en: Tijuana, Mexico
cs: Tijuana, Mexiko

en: Time
cs: Čas

en: Time zone
cs: Časové pásmo

en: Timeline
cs: Časová osa

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Timor-Leste
cs: Východní Timor

en: Title
cs: Název

en: Title in Hebrew
cs: Název v hebrejštině

en: To
cs: Na

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
cs: Abychom vám pomohli začít s tímto blokem, vytvořili jsme několik standardních šablon. Když si vyberete jednu z těchto šablon, do textové pole se vloží její obsah, který můžete upravit podle vašich představ.

en: To complete the upgrade, you should install the files manually.
cs: K dokončení aktualizace je třeba nainstalovat soubory ručně.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
cs: Abyste vytvořili nové badatelské úkoly, musíte nejdříve přidat „badatelský úkol“ do seznamu faktů a událostí v předvolbách rodokmenu.

en: To ensure compatibility with other genealogy applications, notes, text, and transcripts should be recorded in simple, unformatted text. However, formatting is often desirable to aid presentation, comprehension, etc.
cs: Aby byla zaručena kompatibilita s ostatními rodokmenovými aplikacemi, poznámky, texty a transkripty by měly být uloženy jako jednoduché, neformátované texty. Avšak formátování je často žádoucí, pomáhá prezentaci, porozumění apod.

en: To prevent visitors from accessing the website while you are in the middle of copying files, you can temporarily create a file %s on the server. If it contains a message, it will be displayed to visitors.
cs: Abyste zakázali návštěvníkům webu přístup uprostřed kopírování souborů, můžete na serveru vytvořit dočasný soubor %s. Jeho obsah bude zobrazen návštěvníkům.

en: To protect this private data, webtrees uses an Apache configuration file (.htaccess) which blocks all access to this folder. If your web-server does not support .htaccess files, and you cannot restrict access to this folder, then you can select another folder, away from your web documents.
cs: Pro ochranu těchto soukromých dat webtrees používá konfigurační soubor Apache (.htaccess), který blokuje všechen přístup do tohoto adresáře. Pokud váš webový server nepodporuje soubory .htaccess a tedy nemůžete omezit přístup do daného adresáře, pak vyberte jiný adresář, nejlépe mimo složku s webovými dokumenty.

en: To reduce the size of the download, you can compress the data into a .ZIP file. You will need to uncompress the .ZIP file before you can use it.
cs: Pro snížení velikosti stahování můžete data komprimovat do souboru .ZIP. Před použitím pak musíte soubor .ZIP dekomprimovat.

en: To set this text for other languages, you must switch to that language, and visit this page again.
cs: K sestavení tohoto textu v jiném jazyce musíte nejprve přepnout do toho jazyka a pak stránku znovu zobrazit.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
cs: Abyste sdělili vyhledávacím enginům, že vaše Mapa webu existuje, můžete použít následující odkazy.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
cs: Abyste sdělili vyhledávacím enginům, že vaše Mapa webu existuje, přidejte následující řádek do souboru robots.txt.

en: To use a Google mail account, use the following settings: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[your gmail password]
cs: Pro použití účtu na Google mail nastavte následující: Jméno serveru=smtp.gmail.com, Číslo portu=587, Zabezpečené připojení=TLS, Uživatelské jméno=xxxxx@gmail.com, Heslo=[vaše heslo na gmail]

en: Tokyo, Japan
cs: Tokio, Japonsko

en: Tombstone
cs: Náhrobek

en: Top %s given name | Top %s given names
cs[0]: Nejčastější křestní jméno
cs[1]: Nejčastější %s křestní jména
cs[2]: Nejčastějších %s křestních jmen

en: Top %s surname | Top %s surnames
cs[0]: Nejčastější příjmení
cs[1]: Nejčastější %s příjmení
cs[2]: Nejčastějších %s příjmení

en: Top given name
cs: Nejčastější křestní jméno

en: Top given names
cs: Nejčastější křestní jména

en: Top level
cs: Horní úroveň

en: Top surname
cs: Nejčastější příjmení

en: Top surnames
cs: Nejčastější příjmení

en: Toronto, Ontario, Canada
cs: Toronto, Ontario, Kanada

en: Total
cs: Celkem

en: Total accepted changes:
cs: Celkem přijatých změn:

en: Total births
cs: Celkem narození

en: Total dead
cs: Celkem zesnulých

en: Total deaths
cs: Celkem úmrtí

en: Total divorces
cs: Celkem rozvodů

en: Total events
cs: Celkem událostí

en: Total families
cs: Celkem rodin

en: Total families: %s
cs: Celkem rodin: %s

en: Total females
cs: Celkem žen

en: Total given names
cs: Celkový počet křestních jmen

en: Total individuals
cs: Celkem osob

en: Total individuals: %s
cs: Celkem osob: %s

en: Total living
cs: Celkem žijících

en: Total males
cs: Celkem mužů

en: Total marriages
cs: Celkem manželství

en: Total number of users
cs: Celkem uživatelů

en: Total pending changes:
cs: Celkem nevyřízených změn:

en: Total places: %s
cs: Celkem míst: %s

en: Total sources: %s
cs: Celkem pramenů: %s

en: Total surnames
cs: Celkem příjmení

en: Total users
cs: Celkem uživatelů

en: Tracking and analytics
cs: Sledování a analytika

en: Tracking and analytics are not added to the control panel.
cs: Sledování a analytika nejsou v panelu správy definovány.

en: Trinidad and Tobago
cs: Trinidad a Tobago

en: Tue
cs: út

en: Tuesday
cs: úterý

en: Tunisia
cs: Tunisko

en: Turkey
cs: Turecko

en: Turkmenistan
cs: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
cs: Ostrovy Turks a Caicos

en: Tuxtla Gutierrez, Mexico
cs: Tuxtla Gutierrez, Mexiko

en: Twin Falls, Idaho, United States
cs: Twin Falls, Idaho, Spojené státy

en: Type
cs: Typ

en: Type of event
cs: Typ události

en: Type of fact
cs: Typ faktu

en: Type of place markers in the place hierarchy
cs: Typ označní míst v Hierarchii míst

en: Type the password again.
cs: Napište heslo znovu.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
cs: Zadejte heslo ještě jednou. Zamezíte tím překlepům.

en: Types of error
cs: Druhy chyb

en: US Minor Outlying Islands
cs: Menší odlehlé ostrovy USA

en: US Virgin Islands
cs: Americké Panenské ostrovy

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: Unable to connect using this username and password. Your server gave the following error.
cs: Není možné se připojit s tímto nastavením. Váš server vyhodil následující chybu.

en: Unable to find record with ID
cs: Nelze nalézt záznam s ID

en: Uncleared: insufficient data
cs: Nejasné: nedostatečná data

en: Unique family facts
cs: Jedinečná fakta k rodině

en: Unique identifier
cs: Jedinečný identifikátor

en: Unique identifiers allow the same record to be found in different family trees and in different systems. They will be added whenever records are created or updated. If you do not want unique identifiers to be displayed, you can hide them using the privacy rules.
cs: Jedinečné identifikátory umožňují nalézt tentýž záznam v různých rodokmenech a v různých systémech. Přidají se k záznamům při jejich vytvoření nebo aktualizaci. Zobrazování jedinečných identifikátorů můžete potlačit pomocí přístupových pravidel.

en: Unique individual facts
cs: Jedinečná fakta k osobě

en: Unique repository facts
cs: Jedinečná fakta k repozitářům

en: Unique source facts
cs: Jedinečná fakta k pramenům

en: United Arab Emirates
cs: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs: Velká Británie

en: United States
cs: Spojené státy

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Unlink the media object
cs: Odstranit odkaz na média

en: Unrecognized GEDCOM code
cs: Nebyl rozpoznán GEDCOM kód

en: Unused files
cs: Nepoužité soubory

en: Unzip %s to a temporary folder…
cs: Rozbaluji %s do dočasné složky…

en: Upcoming events
cs: Nadcházející události

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Update all
cs: Aktualizovat všechno

en: Update all the place names in a family tree
cs: Aktualizovat všechna místa v rodokmenu

en: Update place names
cs: Aktualizovat jména míst

en: Upgrade anyway
cs: Přesto aktualizovat

en: Upgrade to webtrees %s.
cs: Upgradujte webtrees na verzi %s.

en: Upgrade wizard
cs: Průvodce aktualizací

en: Upload geographic data
cs: Nahrát (poslat) geografická data

en: Upload media files
cs: Nahrát soubory médií

en: Upload one or more media files from your local computer. Media files can be pictures, video, audio, or other formats.
cs: Nahrát jeden nebo více souborů medií z lokálního počítače. Soubory mohou obsahovat obrázky, video, audio nebo jiné formáty.

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
cs: Používat Google Maps™ na hierarchii míst

en: Use PHP mail to send messages
cs: Používat PHP na odesílání zpráv

en: Use SMTP to send messages
cs: Používat SMTP na odesílání zpráv

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
cs: Použijte „?“ pro shodu jediného znaku, „*“ pro žádný nebo více znaků.

en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
cs[0]: Použijte aspoň 1 znak.
cs[1]: Použijte nejméně %s znaky.
cs[2]: Použijte nejméně %s znaků.

en: Use colors
cs: Použít barvy

en: Use compact layout
cs: Použít kompaktní rozvržení

en: Use full source citations
cs: Použít úplné citace pramenů

en: Use password
cs: Použij heslo

en: Use sendmail to send messages
cs: Zprávy zasílat pomocí poštovního softwaru

en: Use silhouette images when no highlighted image for that individual has been specified. The images used are specific to the gender of the individual in question.
cs: Použít obrázek siluety, jestliže pro tuto osobu není určen žádný zvýrazněný obrázek. Použité siluety odpovídají pohlaví dané osoby.

en: Use silhouettes
cs: Používat siluety

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
cs: Používat databázi GeoNames na automatické doplňování míst

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
cs: V tomto poli sdělte správci webu, proč požadujete účet a jaký je váš vztah k rodokmenu, který je na tomto webu. Můžete zadat i další komentáře a vzkazy, které pro správce webu máte.

en: Use this image for charts and on the individual’s page.
cs: Použít tento obrázek pro diagramy a na osobní stránce.

en: Use this value
cs: Použít tuto hodnotu

en: User
cs: Uživatel

en: User administration
cs: Správa uživatelů

en: User didn’t verify within 7 days.
cs: Uživatel neověřen během 7 dnů.

en: User not verified by administrator.
cs: Uživatel neověřen správcem.

en: User preferences
cs: Uživatelská nastavení

en: User verification
cs: Ověření uživatele

en: User-agent string
cs: Řetězec „User agent“

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Username or email address
cs: Uživatelské jméno nebo emailová adresa

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
cs: Pod uživatelským jménem se budete přihlašovat. V uživatelských jménech se nerozlišují velká a malá písmena a ignorují se háčky a čárky, takže „oldrich“, „oldřich“ nebo „Oldřich“ jsou stále to samé.

en: Users
cs: Uživatelé

en: Users who are signed in
cs: Přihlášení uživatelé

en: User’s account has been inactive too long:
cs: Uživatelův účet byl neaktivní příliš dlouho:

en: Using the pull down menu it is possible to select a country, of which a flag can be selected. If no flags are shown, then there are no flags defined for this country.
cs: Použitím rolovacího menu je možné si zvolit zemi, ze které můžete vybrat vlajku. Pokud se nezobrazí žádná vlajka, nejspíš není pro nadefinována žádná vlajka.

en: Uzbekistan
cs: Uzbekistán

en: Vancouver, British Columbia, Canada
cs: Vancouver, British Columbia, Kanada

en: Vanuatu
cs: Vanuatu (Nové Hebridy)

en: Various statistics charts.
cs: Různé statistické diagramy.

en: Vatican City
cs: Vatikán

en: Veracruz, Mexico
cs: Veracruz, Mexiko

en: Verification code
cs: Ověřovací kód

en: Verified
cs: Ověřeno

en: Vernal, Utah, United States
cs: Vernal, Utah, USA

en: Version
cs: Verze

en: View
cs: Zobrazit

en: View all records found in this place
cs: Zobrazit všechny záznamy spojené s tímto místem

en: View the details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: View the notes
cs: Zobrazit poznámky

en: View this day
cs: Zobrazit tento den

en: View this family
cs: Zobrazit tuto rodinu

en: View this individual
cs: Zobrazit tuto osobu

en: View this month
cs: Zobrazit tento měsíc

en: View this source
cs: Zobrazit tento pramen

en: View this year
cs: Zobrazit tento rok

en: Villa Hermosa, Mexico
cs: Villa Hermosa, Mexiko

en: Visible online
cs: Viditelný online

en: Visible to other users when online
cs: Viditelný pro jiné uživatele, když je online

en: Visitor
cs: Návštěvník

en: Vital records
cs: Životní záznamy

en: Wallis and Futuna
cs: Ostrovy Wallis a Futuna

en: Ward
cs: Svěřenec

en: Washington, District of Columbia, United States
cs: Washington, DC, USA

en: Watermarks
cs: Vodoznaky

en: Watermarks are optional and normally shown just to visitors.
cs: Vodoznaky jsou volitelné a normálně se zobrazují pouze návštěvníkům.

en: Watermarks can be slow to generate for large images. Busy websites may prefer to generate them once and store the watermarked image on the server.
cs: Vodoznaky můžou zpomalit generování větších obrázků. Vytížené weby můžou upřednostnit vygenerování jednou a uložení obrázku s vodoznakem na server.

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
cs: Nyní na e-mail ( %s ) obdržíte potvrzení. Tento e-mail použijte k aktivování svého účtu; jestliže se vám nepodaří aktivovat svůj účet do sedmi dní, bude vymazán (pak se můžete znovu pokusit zaregistrovat). Abyste se mohli přihlásit na tyto stránky, budete potřebovat znát své přihlašovací jméno a heslo.

en: Website
cs: Webová stránka

en: Website URL
cs: URL webových stránek

en: Website access rules
cs: Pravidla přístupu na web

en: Website logs
cs: Deníky webové stránky

en: Website preferences
cs: Předvolby webové stránky

en: Wed
cs: st

en: Wednesday
cs: středa

en: Weight
cs: Váha

en: Welcome %s
cs: Vítejte %s

en: Welcome text on sign-in page
cs: Vítací text na přihlašovací stránce

en: Welcome to this genealogy website
cs: Vítejte na těchto rodopisných stránkách

en: Western Sahara
cs: Západní Sahara

en: When a record is edited, the user and timestamp are recorded. Sometimes it is desirable to keep the existing “last change” information, for example when making minor corrections to someone else’s data. This option controls whether this feature is selected by default.
cs: Při úpravě záznamu se zaznamená uživatel a časové razítko. Někdy je užitečné zachovat existující informaci „poslední změna“, např. při malých opravách změn učiněných někým jiným. Tato volba určuje, zda se bude tato vlastnost pokládat za výchozí.

en: When a user registers for an account, an email is sent to their email address with a verification link. When they follow this link, we know the email address is correct, and the “email verified” option is selected automatically.
cs: Když se uživatel zaregistruje, je mu poslán email s ověřovacím odkazem. Když na něj klikne, my víme, že emailová adresa je správná a volba „email ověřen“ je zaškrtnuta automaticky.

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
cs: Pokud přidáváte odkaz, nenechávejte políčko ID prázdné.

en: When adding new close relatives, you can add source citations to the records (individual and family) or to the facts and events (birth, marriage, and death). This option controls whether records or facts will be selected by default.
cs: Když přidáváte nové blízké příbuzné, můžete přidávat citace pramenů buď k záznamům (osob nebo rodin), nebo k faktům a událostem (narození, sňatek a úmrtí). Tato volba rozhoduje, zda se za výchozí vezmou záznamy nebo fakta.

en: When you add a new family member, a default surname can be provided. This surname will depend on the local tradition.
cs: Když přidáváte nového člena rodiny, může se vám nabídnout příjmení, které bude vycházet z místní tradice.

en: When you add, edit, or delete information, the changes are not saved immediately. Instead, they are kept in a “pending” area. These pending changes need to be reviewed by a moderator before they are accepted.
cs: Když přidáte, upravíte nebo smažete různé informace, změny se neprojeví ihned. Místo toho se udržují v „probíhající“ oblasti. Tyto probíhající změny musí být zrevidovány moderátorem před tím, než budou přijaty.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
cs: Jestliže jste odeslali tuto zprávu, obdržíte její kopii na svou e-mailovou adresu, kterou jste uvedli při registraci.

en: Where a user is associated to an individual record in a family tree and has a role of member, editor, or moderator, you can prevent them from accessing the details of distant, living relations. You specify the number of relationship steps that the user is allowed to see.
cs: Pokud je uživatel přiřazený k osobě v rodokmenu a má roli člena, editora nebo moderátora, můžete mu zabránit v přístupu ke vzdáleným žijícím příbuzným. Zadejte počet kroků mezi vztahy, které může uživatel vidět.

en: Where is your PhpGedView installation?
cs: Kde je vaše instalace PhpGedView ?

en: Which family trees should be included in the sitemaps
cs: Které rodokmeny se mají zahrnout do map stránek

en: Who can upload new media files
cs: Kdo může nahrávat nové soubory médií

en: Who is online
cs: Kdo je online

en: Whole words only
cs: Pouze celá slova

en: Widow
cs: Vdova

en: Widower
cs: Vdovec

en: Width
cs: Šířka vějíře

en: Width of generated thumbnails
cs: Šířka generovaných náhledů

en: Wife
cs: Manželka

en: Wife’s age
cs: Manželčin věk

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
cs: Manželčino rodné příjmení se stává novým křestním jménem

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
cs: Manželčino příjmení nahrazeno manželovým

en: Wildcards
cs: Výraz

en: Will
cs: Závěť

en: Winter Quarters, Nebraska, United States
cs: Winter Quarters, Nebraska, USA

en: With sources
cs: S prameny

en: Without sources
cs: Bez pramenů

en: Witness
cs: Svědek

en: Wives take their husband’s surname.
cs: Ženy přijímají příjmení jejich manželů.

en: World
cs: Svět

en: XREF prefixes
cs: Předpony XREF

en: Yahrzeit
cs: Židovské datum narození Yartzeit

en: Year
cs: Rok

en: Year input box
cs: Políčko pro rok

en: Year:
cs: Rok:

en: Yemen
cs: Jemen

en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
cs: Požádali jste (nebo někdo, kdo tvrdí, že jste vy) o vytvoření účtu na %1$s použitím emailové adresy %2$s.

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
cs: Nesmíte posílat zprávy, které obsahují externí odkazy.

en: You are signed in as %s.
cs: Jste přihlášen/a jako %s.

en: You can apply for an account using the link below.
cs: Pomocí níže uvedeného odkazu můžete požádat o účet.

en: You can change the appearance of webtrees using “themes”. Each theme has a different style, layout, color scheme, etc.
cs: Vzhled webtrees je možné měnit pomocí „motivů“. Každý motiv má jiný styl, rozložení, barevné schéma atd.

en: You can choose the prefix that will be used whenever new XREFs are created.
cs: Můžete vybrat předponu, která se použije pokaždé při vytváření nových XREF.

en: You can choose whether to appear in the list of users who are currently signed-in.
cs: Můžete zvolit, zda se objeví na seznamu právě přihlášených uživatelů.

en: You can download a copy of the GEDCOM specification from %s.
cs: Specifikaci formátu GEDCOM můžete stáhnout z %s.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
cs: Zaznačením manželských jmen můžete ulehčit vyhledávání vdaných žen. Nicméně ne všechny ženy přijmou manželovo příjmení, takže dejte pozor na zadávání nesprávných informací do databáze.

en: You can re-enable these modules after the upgrade.
cs: Tyto moduly můžete znovu povolit po aktualizaci.

en: You can re-enable these themes after the upgrade.
cs: Tato témata můžete znovu povolit po aktualizaci.

en: You can renumber the records in a family tree, so that these internal reference numbers are not duplicated in any other family tree.
cs: Záznamy v rodokmenu můžete přečíslovat tak, aby se tato interní referenční čísla neopakovala v žádném jiném rodokmenu.

en: You can renumber this family tree.
cs: Tento rodokmen můžete přečíslovat.

en: You can request a higher or lower limit, although the server may ignore this request.
cs: Můžete požadovat vyšší či nižší limit, ale server to může ignorovat.

en: You can set the access for a specific record, fact, or event by adding a restriction to it. If a record, fact, or event does not have a restriction, the following default restrictions will be used.
cs: Přístup k určitému záznamu, faktu nebo události můžete nastavit tak, že k nim přidáte omezení. Jestliže záznam, fakt, nebo událost nemá nastaveno žádné omezení, platí následující přednastavená omezení.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
cs: Výpočet soukromí můžete zrychlit přidáním záznamu o úmrtí k osobám, jejichž úmrtí se dá odvodit z jiných dat, ale nemají záznam o úmrtí, pohřbení, kremaci atd.

en: You cannot create a rule which would prevent yourself from accessing the website.
cs: Nemůžete definovat pravidlo, které by vám samotným zabránilo v přístupu k tomuto webu.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
cs: Nemůžete se přihlásit, protože váš prohlížeč nepřijímá cookies.

en: You do not have permission to view this page.
cs: Nemáte oprávnění si prohlédnout tuto stránku.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
cs: Zadali jste stejná ID čísla. Nemůžete sloučit údaje se sebou samými.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
cs: Potvrdil jste vaši žádost a stal se registrovaným uživatelem.

en: You have not created any journal items.
cs: Nevytvořili jste v deníku žádné položky.

en: You have selected a GEDCOM file with a different name. Is this correct?
cs: Označil jste GEDCOM s jiným jménem. Je to správně?

en: You have signed out.
cs: Jste odhlášen/a.

en: You may enter a URL, beginning with “http://”.
cs: Můžete zadat URL začínající „http://“.

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
cs: K naformátování odpovědi můžete použít HTML a přidat odkazy na jiné weby.

en: You must also enable “less secure applications” in your Google account.
cs: Ve svém účtu Google musíte umožnit také "méně bezpečné aplikace".

en: You must change this before you can continue.
cs: Je třeba to změnit před tím, než budete pokračovat dále.

en: You must enter a name
cs: Musíte vložit jméno

en: You must enter a real name.
cs: Musíte vložit skutečné jméno.

en: You must enter a username.
cs: Musíte vložit uživatelské jméno.

en: You must enter all the administrator account fields.
cs: Musíte vložit všechny údaje o správcovském účtu.

en: You must provide a repository name.
cs: Musíte zadat jméno repozitáře.

en: You must provide a source title
cs: Musíte zadat název pramene

en: You must renumber the records in one of the trees before you can merge them.
cs: Abyste mohli sloučit rodokmeny, musíte v jednom z nich přečíslovat záznamy.

en: You must select an individual and a chart type in the block preferences
cs: Musíte vybrat osobu a typ diagramu v nastavení bloku

en: You must specify an individual record before you can restrict the user to their immediate family.
cs: Musíte specifikovat osobní záznam než omezíte uživatele na jeho nejbližší rodinu.

en: You need to be a family member to access this website.
cs: Přístup k této webové stránce mají jen členové rodu.

en: You need to be an authorized user to access this website.
cs: Přístup k této webové stránce mají jen oprávnění uživatelé.

en: You need to create a family tree.
cs: Musíte vytvořit rodokmen.

en: You need to review the account details.
cs: Musíte posoudit podrobnosti tohoto účtu.

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
cs: Nastavte správcovský účet. Tento účet kontroluje celou instalaci webtrees. Prosím vyberte silné heslo.

en: You need to sign in again, using your PhpGedView username and password.
cs: Musíte se znovu přihlásit použitím jména a hesla z PhpGedView.

en: You only need to enter a Sign-in URL if you want to redirect to a different website or location when your users sign in. This is very useful if you need to switch from http to https when your users sign in. Include the full URL to <i>login.php</i>. For example, https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .
cs: Pokud chcete přesměrovat přihlašujícího se uživatele na jinou stránku, zadejte přihlašovací URL. Toto je užitečné, pokud potřebujete změnit protokol z http na šifrované https. Použijte celou URL adresu s <i>login.php</i>, například: https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
cs: Tuto zprávu jste poslali administrátorovi webtrees:

en: You sent the following message to a webtrees user:
cs: Tuto zprávu jste poslali na webtrees uživatelský účet:

en: You should accept or reject all pending changes before upgrading.
cs: Před aktualizací byste měli přijmout nebo odmítnout všechny dosud neschválené změny.

en: You should consult the module’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
cs: Měli byste zkonzultovat s autorem modulu, zda je kompatibilní z touto verzí webtrees.

en: You should consult the theme’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
cs: Měli byste zkonzultovat s autorem tématu, zda je kompatibilní z touto verzí webtrees.

en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
cs: Měli byste z „%1$s“ smazat „%2$s“ a zkusit to znova.

en: You should not approve an account unless you know that the email address is correct.
cs: Neměli byste schvalovat účet, pokud nevíte, že je emailová adresa správná.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
cs: přijmout

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
cs: odmítnout

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
cs: přijmout

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
cs: odmítnout

en: You will be informed by email when this prospective user has confirmed the request. You can then complete the process by activating the username. The new user will not be able to sign in until you activate the account.
cs: Budete informování emailem, pokud tento případný uživatel potvrdí žádost. Můžete pak dokončit proces aktivováním uživatelského jména. Nový uživatel se nebude schopen přihlásit, dokud neaktivujete jeho účet.

en: You will use this to sign in to webtrees.
cs: Toto použijete na přihlášení do webtrees.

en: Youngest father
cs: Nejmladší otec

en: Youngest female
cs: Nejmladší žena

en: Youngest male
cs: Nejmladší muž

en: Youngest mother
cs: Nejmladší matka

en: Your clippings cart is empty.
cs: Vaše schránka výstřižků je prázdná.

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: Your registration at %s
cs: Vaše registrace na %s

en: Your server’s administrator will provide you with the connection details.
cs: Správce vašeho serveru vám sdělí podrobnosti připojení.

en: Your user account does not have “automatically accept changes” enabled. You will only be able to change one record at a time.
cs: Váš uživatelský účet nemá povoleno „automaticky schvalovat změny“. Budete schopen měnit pouze jeden záznam najednou.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer receiving security updates. You should upgrade to a later version as soon as possible.
cs: Váš webový server používá PHP verse %s, pro kterou se už nevydávají bezpečnostní aktualizace. Doporučuje se upgrade na vyšší versi co nejdříve.

en: Zambia
cs: Zambie

en: Zip file(s)
cs: Soubor(y) ZIP

en: Zoom
cs: Přiblížení

en: Zoom in
cs: Zvětšit

en: Zoom in/out on this box.
cs: Zvětšení/zmenšení tohoto rámečku.

en: Zoom level
cs: Násobek přiblížení

en: Zoom level of map
cs: Násobek přiblížení mapy

en: Zoom out
cs: Zmenšit

en: a.m.
cs: dopoledne

en: about %s
cs: kolem %s

en: accepted
cs: přijata

en: add
cs: přidat

en: adopted name
cs: adoptované jméno

en: adoption
cs: adopce

en: after
cs: po

en: after %s
cs: po %s

en: after death
cs: po smrti

en: age
cs: věk

en: allow
cs: povolit

en: also known as
cs: také známý(á) jako

en: always
cs: vždy

en: and
cs: a

en: back to top
cs: zpět nahoru

en: before
cs: před

en: before %s
cs: před %s

en: between %s and %s
cs: mezi %s a %s

en: birth
cs: narození

en: birth name
cs: rodné jméno

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
cs: narozeni v posledních %1$s letech nebo zemřelí v posledních %2$s letech

en: brother
cs: bratr

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
cs: synovec/neteř

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
cs: neteř

[ctx: brother’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
cs: manžel neteře

[ctx: brother’s son]
en: nephew
cs: synovec

[ctx: brother’s son’s wife]
en: niece-in-law
cs: manželka synovce

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
cs: švagrová

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
cs: švagr

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
cs: švagr/švagrová

[ctx: brother’s wife’s sister]
en: sister-in-law
cs: švagrová

en: bullet list
cs: odrážky

en: burial
cs: pohřbení

en: by
cs: Naposledy změnil(a)

en: calculated %s
cs: dopočítáno %s

en: cancel
cs: zrušit

en: census added
cs: sčítání přidáno

en: century
cs: století

en: change of name
cs: změněné jméno

en: child
cs: dítě

en: children
cs: děti

[ctx: child’s child]
en: grandchild
cs: vnuk

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
cs: pravnouče

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
cs: pravnučka

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
cs: pravnuk

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
cs: vnučka

[ctx: child’s daughter’s child]
en: great-grandchild
cs: pravnouče

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
cs: pravnučka

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
cs: vnuččin manžel

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
cs: pravnuk

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
cs: zeť

[ctx: child’s son]
en: grandson
cs: vnuk

[ctx: child’s son’s child]
en: great-grandchild
cs: pravnouče

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
cs: pravnučka

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
cs: pravnuk

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
cs: vnukova manželka

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
cs: zeť/snacha

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
cs: snacha

en: close
cs: zavřít

en: clouds
cs: mraky

en: colors
cs: barvy

en: compact list
cs: kompaktní seznam

en: continue
cs: pokračovat

en: create
cs: vytvořit

en: creating thumbnails of images
cs: vytváření náhledů obrázků

en: date periods
cs: časové období

en: daughter
cs: dcera

en: daughter of
cs: dcera od

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
cs: vnuk

[ctx: daughter’s child’s child]
en: great-grandchild
cs: pravnouče

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
cs: pravnučka

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
cs: pravnuk

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
cs: Adopce vnučky

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
cs: Křest vnučky (protest.)

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
cs: Narození vnučky

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
cs: Pohřbení vnučky

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
cs: Křest vnučky

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
cs: Kremace vnučky

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
cs: Úmrtí vnučky

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
cs: Sňatek vnučky

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
cs: vnučka

[ctx: daughter’s daughter’s child]
en: great-grandchild
cs: pravnouče

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
cs: pravnučka

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
cs: vnuččin manžel

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
cs: pravnuk

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
cs: zeť

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
cs: zeťův otec

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
cs: zeťova matka

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
cs: zeťův rodič

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
cs: Adopce vnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
cs: Křest vnuka (protest.)

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
cs: Narození vnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Brit milah of a grandson
cs: Obřízka vnuka (brit milah)

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
cs: Pohřbení vnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
cs: Křest vnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
cs: Kremace vnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
cs: Úmrtí vnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
cs: Sňatek vnuka

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
cs: vnuk

[ctx: daughter’s son’s child]
en: great-grandchild
cs: pravnouče

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
cs: pravnučka

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
cs: pravnuk

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
cs: vnukova manželka

en: death
cs: úmrtí

en: degrees
cs: stupně

en: delete
cs: vymazat

en: deny
cs: zakázat

en: download
cs: stáhnout

en: east
cs: východ

en: edit
cs: upravit

en: eighth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 8. kolena)

en: elder brother
cs: starší bratr

en: elder sibling
cs: starší sourozenec

en: elder sister
cs: starší sestra

en: eleventh cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 11. kolena)

en: estate name
cs: jméno podle místa

en: estimated %s
cs: odhadem %s

en: ex-husband
cs: ex-manžel

en: ex-partner
cs: bývalý/á partner/ka

en: ex-spouse
cs: ex-choť

en: ex-wife
cs: ex-manželka

en: facts
cs: fakta

en: father
cs: otec

[ctx: father’s brother]
en: uncle
cs: strýc

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
cs: bratranec/sestřenice

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
cs: sestřenice

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
cs: bratranec

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
cs: teta

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
cs: polorodý sourozenec

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
cs: polorodá sestra

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
cs: děda (otcova strana)

[ctx: father’s father’s brother]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcův bratranec/sestřenice

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcova sestřenice

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcův bratranec

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
cs: praděda

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
cs: prabába

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
cs: praprarodič

[ctx: father’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcův bratranec/sestřenice

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcova sestřenice

[ctx: father’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcův bratranec

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
cs: bába (otcova strana)

[ctx: father’s mother’s brother]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcův bratranec/sestřenice

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcova sestřenice

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcův bratranec

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
cs: praděda

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
cs: prabába

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
cs: praprarodič

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: father’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcův bratranec/sestřenice

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcova sestřenice

[ctx: father’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
cs: otcův bratranec

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
cs: prarodič (z otcovy strany)

[ctx: father’s parent’s brother]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
cs: praděda

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
cs: prabába

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
cs: praprarodič

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: father’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: father’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
cs: teta/strýc

[ctx: father’s sister]
en: aunt
cs: teta

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
cs: bratranec/sestřenice

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
cs: sestřenice

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
cs: strýc

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
cs: bratranec

[ctx: father’s son]
en: half-brother
cs: polorodý bratr

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
cs: macecha

[ctx: father’s wife’s child]
en: step-sibling
cs: nevlastní sourozenec

[ctx: father’s wife’s daughter]
en: step-sister
cs: nevlastní sestra

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
cs: nevlastní bratr

en: fifteenth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 15. kolena)

en: fifth %s
cs: pátý %s

en: fifth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 5. kolena)

en: file upload capability
cs: možnost nahrávat soubory

en: first
cs: první

en: first %s
cs: první %s

en: first cousin
cs: bratranec/sestřenice

en: fourteenth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 14. kolena)

en: fourth %s
cs: čtvrtý %s

en: fourth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 4. kolena)

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
cs[0]: od roku %1$s interval %2$s roku
cs[1]: od roku %1$s interval %2$s roky
cs[2]: od roku %1$s interval %2$s let

en: from %s
cs: od %s

en: from %s to %s
cs: od %s do %s

en: full circle
cs: plný kruh

en: gender
cs: pohlaví

en: go to new individual
cs: přejít na novou osobu

[ctx: grandfather’s brother’s grandchild]
en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandfather’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandfather’s brother’s grandson]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

[ctx: grandfather’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandfather’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandfather’s sibling’s grandson]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

[ctx: grandfather’s sister’s grandchild]
en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandfather’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandfather’s sister’s grandson]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

[ctx: grandmother’s brother’s grandchild]
en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandmother’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandmother’s brother’s grandson]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

[ctx: grandmother’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandmother’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandmother’s sibling’s grandson]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

[ctx: grandmother’s sister’s grandchild]
en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandmother’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandmother’s sister’s grandson]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

[ctx: grandparent’s brother’s grandchild]
en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandparent’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandparent’s brother’s grandson]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

[ctx: grandparent’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandparent’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandparent’s sibling’s grandson]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

[ctx: grandparent’s sister’s grandchild]
en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandparent’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
cs: sestřenice (z 2. kolena)

[ctx: grandparent’s sister’s grandson]
en: second cousin
cs: bratranec (z 2. kolena)

en: great ×%s aunt
cs: %s× prateta

en: great ×%s aunt/uncle
cs: %s× prateta/prastrýc

en: great ×%s grandchild
cs: %s× pravnouče

en: great ×%s granddaughter
cs: %s× pravnučka

en: great ×%s grandfather
cs: %s× praděda

en: great ×%s grandmother
cs: %s× prabába

en: great ×%s grandparent
cs: %s× prabába/praděd

en: great ×%s grandson
cs: %s× pravnuk

en: great ×%s nephew
cs: %s× prasynovec

en: great ×%s nephew/niece
cs: %s× pra-synovec/neteř

en: great ×%s niece
cs: %s× praneteř

en: great ×%s uncle
cs: %s× prastrýc

[ctx: great ×(%s-1) grandfather’s brother]
en: great ×%s uncle
cs: %s× prastrýc

[ctx: great ×(%s-1) grandmother’s brother]
en: great ×%s uncle
cs: %s× prastrýc

[ctx: great ×(%s-1) grandparent’s brother]
en: great ×%s uncle
cs: %s× prastrýc

en: great ×4 aunt
cs: 4× prateta

en: great ×4 aunt/uncle
cs: 4× prateta/prastrýc

en: great ×4 grandchild
cs: 4× pravnouče

en: great ×4 granddaughter
cs: 4× pravnučka

en: great ×4 grandfather
cs: 4× praděda

[ctx: great ×4 grandfather’s brother]
en: great ×5 uncle
cs: 5× prastrýc

en: great ×4 grandmother
cs: 4× prabába

[ctx: great ×4 grandmother’s brother]
en: great ×5 uncle
cs: 5× prastrýc

en: great ×4 grandparent
cs: 4× prarodič

[ctx: great ×4 grandparent’s brother]
en: great ×5 uncle
cs: 5× prastrýc

en: great ×4 grandson
cs: 4× pravnuk

en: great ×5 aunt
cs: 5× prateta

en: great ×5 aunt/uncle
cs: 5× prateta/prastrýc

en: great ×5 grandchild
cs: 5× pravnouče

en: great ×5 granddaughter
cs: 5× pravnučka

en: great ×5 grandfather
cs: 5× praděda

[ctx: great ×5 grandfather’s brother]
en: great ×6 uncle
cs: 6× prastrýc

en: great ×5 grandmother
cs: 5× prabába

[ctx: great ×5 grandmother’s brother]
en: great ×6 uncle
cs: 6× prastrýc

en: great ×5 grandparent
cs: 6× prarodič

[ctx: great ×5 grandparent’s brother]
en: great ×6 uncle
cs: 6× prastrýc

en: great ×5 grandson
cs: 5× pravnuk

en: great ×6 aunt
cs: 6× prateta

en: great ×6 aunt/uncle
cs: 6× prateta/prastrýc

en: great ×6 grandchild
cs: 6× pravnouče

en: great ×6 granddaughter
cs: 6× pravnučka

en: great ×6 grandfather
cs: 6× praděda

[ctx: great ×6 grandfather’s brother]
en: great ×7 uncle
cs: 7× prastrýc

en: great ×6 grandmother
cs: 6× prabába

[ctx: great ×6 grandmother’s brother]
en: great ×7 uncle
cs: 7× prastrýc

en: great ×6 grandparent
cs: 7× prarodič

[ctx: great ×6 grandparent’s brother]
en: great ×7 uncle
cs: 7× prastrýc

en: great ×6 grandson
cs: 6× pravnuk

en: great ×7 aunt
cs: 7× prateta

en: great ×7 aunt/uncle
cs: 7× prateta/prastrýc

en: great ×7 grandchild
cs: 7× pravnouče

en: great ×7 granddaughter
cs: 7× pravnučka

en: great ×7 grandfather
cs: 7× praděda

en: great ×7 grandmother
cs: 7× prabába

en: great ×7 grandparent
cs: 8× prarodič

en: great ×7 grandson
cs: 7× pravnuk

[ctx: great-grandfather’s brother]
en: great-great-uncle
cs: praprastrýc

[ctx: great-grandmother’s brother]
en: great-great-uncle
cs: praprastrýc

[ctx: great-grandparent’s brother]
en: great-great-uncle
cs: praprastrýc

en: great-great-aunt
cs: praprateta

en: great-great-aunt/uncle
cs: praprateta/praprastrýc

en: great-great-grandchild
cs: prapravnouče

en: great-great-granddaughter
cs: prapravnučka

en: great-great-grandfather
cs: prapraděda

[ctx: great-great-grandfather’s brother]
en: great-great-great-uncle
cs: prapraprastrýc

en: great-great-grandmother
cs: praprabába

[ctx: great-great-grandmother’s brother]
en: great-great-great-uncle
cs: prapraprastrýc

en: great-great-grandparent
cs: prapraprarodič

[ctx: great-great-grandparent’s brother]
en: great-great-great-uncle
cs: prapraprastrýc

en: great-great-grandson
cs: prapravnuk

en: great-great-great-aunt
cs: prapraprateta

en: great-great-great-aunt/uncle
cs: praprapra-teta/strýc

en: great-great-great-grandchild
cs: praprapravnouče

en: great-great-great-granddaughter
cs: praprapravnučka

en: great-great-great-grandfather
cs: praprapraděda

[ctx: great-great-great-grandfather’s brother]
en: great ×4 uncle
cs: 4× prastrýc

en: great-great-great-grandmother
cs: prapraprabába

[ctx: great-great-great-grandmother’s brother]
en: great ×4 uncle
cs: 4× prastrýc

en: great-great-great-grandparent
cs: praprapraprarodič

[ctx: great-great-great-grandparent’s brother]
en: great ×4 uncle
cs: 4× prastrýc

en: great-great-great-grandson
cs: praprapravnuk

en: half circle
cs: půlkruh

en: half-year after marriage
cs: půlrok po sňatku

en: herself
cs: ona sama

en: hh:mm or hh:mm:ss
cs: hh:mm nebo hh:mm:ss

en: hide
cs: skrýt

en: himself
cs: on sám

en: husband
cs: manžel

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
cs: švagr

[ctx: husband’s brother’s wife]
en: sister-in-law
cs: švagrová

[ctx: husband’s child]
en: step-child
cs: nevlastní dítě

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
cs: nevlastní dcera

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
cs: tchán

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
cs: tchýně

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
cs: švagr/švagrová

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
cs: švagrová

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
cs: švagr

[ctx: husband’s son]
en: step-son
cs: nevlastní syn

en: immigration name
cs: imigrační jméno

en: import
cs: importovat

en: interpreted %s (%s)
cs: interpretován %s (%s)

en: interval %s year | interval %s years
cs[0]: doba jednoho roku
cs[1]: doba %s let
cs[2]: doba %s let

en: interval one child
cs: interval jedno dítě

en: interval two children
cs: interval dvě děti

en: invert selection
cs: převrátit výběr

en: last
cs: poslední

en: link
cs: odkaz

en: list
cs: seznam

en: maiden name
cs: jméno za svobodna

en: managers
cs: správci

en: marriage
cs: sňatek

en: married name
cs: manželské jméno

en: matrilineal
cs: mateřsko-rodový

en: maximum %s day | maximum %s days
cs[0]: maximálně %s den
cs[1]: maximálně %s dny
cs[2]: maximálně %s dnů

en: members
cs: členové

en: midnight
cs: Půlnoc

en: minimal
cs: minimalistické

en: month
cs: měsíc

en: months after marriage
cs: měsíce po sňatku

en: months before and after marriage
cs: měsíce před a po sňatku

en: mother
cs: matka

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
cs: strýc

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
cs: bratranec/sestřenice

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
cs: sestřenice

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
cs: bratranec

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
cs: teta

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
cs: polorodý sourozenec

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
cs: polorodá sestra

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
cs: děda (matčina strana)

[ctx: mother’s father’s brother]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčin bratranec/sestřenice

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčina sestřenice

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčin bratranec

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
cs: praděda

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
cs: prabába

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
cs: praprarodič

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: mother’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčin bratranec/sestřenice

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčina sestřenice

[ctx: mother’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčin bratranec

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
cs: otčím

[ctx: mother’s husband’s child]
en: step-sibling
cs: nevlastní sourozenec

[ctx: mother’s husband’s daughter]
en: step-sister
cs: nevlastní sestra

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
cs: nevlastní bratr

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
cs: bába (matčina strana)

[ctx: mother’s mother’s brother]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčin bratranec/sestřenice

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčina sestřenice

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčin bratranec

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
cs: praděda

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
cs: prabába

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
cs: praprarodič

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: mother’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčin bratranec/sestřenice

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčina sestřenice

[ctx: mother’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
cs: matčin bratranec

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
cs: prarodič (z matčiny strany)

[ctx: mother’s parent’s brother]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
cs: praděda

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
cs: prabába

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
cs: praprarodič

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: mother’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: mother’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
cs: teta/strýc

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
cs: teta

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
cs: bratranec/sestřenice

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
cs: sestřenice

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
cs: strýc

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
cs: bratranec

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
cs: polorodý bratr

en: never
cs: nikdy

en: next
cs: další

en: ninth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 9. kolena)

en: no
cs: ne

en: none
cs: žádné

en: noon
cs: poledne

en: north
cs: sever

en: numbers
cs: čísla

en: of
cs: z

en: on the date of death
cs: v den úmrtí

en: overall
cs: celkem

en: p.m.
cs: odpoledne

[ctx: paper size]
en: Legal
cs: Legal (216 × 356 mm)

[ctx: paper size]
en: Letter
cs: Letter (215,9 × 279,4 mm)

en: parent
cs: rodič

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
cs: strýc

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
cs: teta

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
cs: polorodý sourozenec

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
cs: polorodá sestra

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
cs: děda

[ctx: parent’s father’s brother]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: parent’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
cs: praděda

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
cs: prabába

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
cs: praprarodič

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: parent’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: parent’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
cs: bába

[ctx: parent’s mother’s brother]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: parent’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
cs: praděda

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
cs: prabába

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
cs: praprarodič

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: parent’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: parent’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
cs: prarodič

[ctx: parent’s parent’s brother]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: parent’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
cs: praděda

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
cs: prabába

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
cs: praprarodič

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: parent’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
cs: prateta/prastrýc

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
cs: prateta

[ctx: parent’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
cs: prastrýc

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
cs: teta/strýc

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
cs: teta

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
cs: strýc

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
cs: polorodý bratr

[ctx: parent’s spouse]
en: step-parent
cs: nevlastní rodič

[ctx: parent’s spouse’s child]
en: step-sibling
cs: nevlastní sourozenec

[ctx: parent’s spouse’s daughter]
en: step-sister
cs: nevlastní sestra

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
cs: nevlastní bratr

en: partner
cs: partner/ka

en: patrilineal
cs: otcovsko-rodový

en: pending
cs: čeká

en: percentage
cs: procento

en: pixels
cs: pixely

en: preview
cs: Náhled

en: previous
cs: předchozí

en: primary evidence
cs: hlavní důkaz

en: quarters after marriage
cs: čtvrtletí po sňatku

en: questionable evidence
cs: sporný důkaz

en: records
cs: záznamy

en: rejected
cs: odmítnuta

en: religious name
cs: náboženské jméno

en: replace
cs: nahradit

en: reporting
cs: datové výstupy

en: reset
cs: vynulovat

en: save
cs: uložit

en: search
cs: hledat

en: second %s
cs: druhý %s

en: second cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 2. kolena)

en: secondary evidence
cs: druhotný důkaz

en: select all
cs: vybrat vše

en: select none
cs: nevybrat žádné

en: self
cs: já

en: seventh cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 7. kolena)

en: show
cs: zobrazit

en: show the chart
cs: ukaž graf

en: sibling
cs: sourozenec

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
cs: synovec/neteř

[ctx: sibling’s child’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: sibling’s child’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: sibling’s child’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
cs: neteř

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: sibling’s daughter’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: sibling’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
cs: manžel neteře

[ctx: sibling’s daughter’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
cs: synovec

[ctx: sibling’s son’s child]
en: great-nephew/niece
cs: synovec/neteř (z 2. kolena)

[ctx: sibling’s son’s daughter]
en: great-niece
cs: neteř (z 2. kolena)

[ctx: sibling’s son’s son]
en: great-nephew
cs: synovec (z 2. kolena)

[ctx: sibling’s son’s wife]
en: niece-in-law
cs: manželka synovce

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
cs: švagr/švagrová

en: sign in
cs: přihlásit se

en: sign out
cs: odhlásit se

en: sister
cs: sestra

[ctx: sisters’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
cs: manžel neteře

[ctx: sisters’s son’s wife]
en: niece-in-law
cs: manželka synovce

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
cs: synovec/neteř

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
cs: neteř

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
cs: švagr

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
cs: švagr

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
cs: švagr/švagrová

[ctx: sister’s husband’s sister]
en: sister-in-law
cs: švagrová

[ctx: sister’s son]
en: nephew
cs: synovec

en: sixth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 6. kolena)

en: son
cs: syn

en: son of
cs: syn od

[ctx: son’s child]
en: grandchild
cs: vnuk

[ctx: son’s child’s child]
en: great-grandchild
cs: pravnouče

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
cs: pravnučka

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
cs: pravnuk

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
cs: Adopce vnučky

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
cs: Křest vnučky (protest.)

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
cs: Narození vnučky

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
cs: Pohřbení vnučky

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
cs: Křest vnučky

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
cs: Kremace vnučky

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
cs: Úmrtí vnučky

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
cs: Sňatek vnučky

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
cs: vnučka

[ctx: son’s daughter’s child]
en: great-grandchild
cs: pravnouče

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
cs: pravnučka

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
cs: vnuččin manžel

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
cs: pravnuk

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
cs: Adopce vnuka

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
cs: Křest vnuka (protest.)

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
cs: Narození vnuka

[ctx: son’s son]
en: Brit milah of a grandson
cs: Obřízka vnuka (brit milah)

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
cs: Pohřbení vnuka

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
cs: Křest vnuka

[ctx: son’s son]
en: Cremation of a grandson
cs: Kremace vnuka

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
cs: Úmrtí vnuka

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
cs: Sňatek vnuka

[ctx: son’s son]
en: grandson
cs: vnuk

[ctx: son’s son’s child]
en: great-grandchild
cs: pravnouče

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
cs: pravnučka

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
cs: pravnuk

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
cs: vnukova manželka

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
cs: snacha

[ctx: son’s wife’s father]
en: daughter-in-law’s father
cs: snašin otec

[ctx: son’s wife’s mother]
en: daughter-in-law’s mother
cs: snašina matka

[ctx: son’s wife’s parent]
en: daughter-in-law’s parent
cs: snašin rodič

en: sort by date
cs: seřadit podle data

en: sort by date of birth
cs: seřadit podle data narození

en: sort by date of death
cs: seřadit podle data úmrtí

en: sort by date of marriage
cs: seřadit podle data sňatku

en: sort by date, newest first
cs: seřadit podle data, nejprve nejnovější

en: sort by date, oldest first
cs: seřadit podle data, nejprve nejstarší

en: sort by filename
cs: seřadit podle jména souboru

en: sort by name
cs: seřadit podle jména

en: sort by title
cs: seřadit podle názvu

en: south
cs: jih

en: spouse
cs: partner

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
cs: švagr

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
cs: nevlastní dítě

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
cs: nevlastní dcera

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
cs: tchán

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
cs: tchýně

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
cs: tchán/tchýně

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
cs: švagr/švagrová

[ctx: spouse’s sister]
en: sister-in-law
cs: švagrová

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
cs: nevlastní syn

en: ssl
cs: SSL

en: table
cs: tabulka

en: tag cloud
cs: množina tagů

en: tenth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 10. kolena)

en: the database connection settings in the file “/data/config.ini.php” are still correct
cs: nastavení připojení k databázi v souboru „/data/config.ini.php“ je v pořádku

en: the folder “/data” and the file “/data/config.ini.php” have access permissions that allow the webserver to read them
cs: adresář „/data“ a soubor „/data/config.ini.php“ mají přístupová práva nastavená tak, že webový server je může číst

en: themself
cs: oni sami

en: third %s
cs: třetí %s

en: third cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 3. kolena)

en: thirteenth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 13. kolena)

en: this record does not exist
cs: tento záznam neexistuje

en: three-quarter circle
cs: tři čtvrtě kruhu

en: tls
cs: TLS

en: to %s
cs: do %s

en: twelfth cousin
cs: bratranec/sestřenice (z 12. kolena)

en: twin brother
cs: dvojče (bratr)

en: twin sibling
cs: dvojče (sourozenec)

en: twin sister
cs: dvojče (sestra)

en: unknown
cs: neznámý

[ctx: unknown century]
en: Unknown
cs: Neznámé

[ctx: unknown family]
en: unknown
cs: neznámá

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
cs: Neznámé

[ctx: unknown people]
en: Unknown
cs: Neznámí

en: unlimited
cs: bez omezení

en: unreliable evidence
cs: nespolehlivý důkaz

en: update
cs: Aktualizovat

en: upload
cs: nahrát

en: view
cs: zobrazit

en: visitors
cs: návštěvníci

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
cs: webtrees se nemůže spojit s databází PhpGedView: %s.

en: webtrees message
cs: Zpráva webtrees

en: webtrees needs a MySQL database, version %s or later.
cs: webtrees vyžaduje MySQL databázi ve verzi %s nebo vyšší.

en: webtrees needs to send emails, such as password reminders and website notifications. To do this, it can use this server’s built in PHP mail facility (which is not always available) or an external SMTP (mail-relay) service, for which you will need to provide the connection details.
cs: webtrees potřebuje zasílat emaily, jako obnovení hesel a různá oznámení. Aby to bylo možné, použije se zabudovaný PHP modul nebo externí SMTP služba, kterou budete muset nastavit.

en: webtrees reply address
cs: Adresa pro odpovědi

en: webtrees sends emails with no storage
cs: webtrees neukládá emaily, které odesílá

en: webtrees uses UTF-8 encoding for accented letters, special characters and non-Latin scripts. If you want to use this GEDCOM file with genealogy software that does not support UTF-8, then you can create it using ISO-8859-1 encoding.
cs: webtrees používá kódování UTF-8 pro písmena s diakritikou, speciální znaky a ne-latinská písma. Chcete-li použít tento soubor GEDCOM v genealogickém softwaru, který nepodporuje UTF-8, pak jej můžete vytvořit v kódování ISO-8859-1.

en: webtrees wiki
cs: wiki aplikace webtrees

en: webtrees’ database must be on the same server as PhpGedView’s
cs: Databáze webtrees musí být na stejném serveru jako od PhpGedView

en: west
cs: západ

en: wife
cs: manželka

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
cs: švagr

[ctx: wife’s brother’s wife]
en: sister-in-law
cs: švagrová

[ctx: wife’s child]
en: step-child
cs: nevlastní dítě

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
cs: nevlastní dcera

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
cs: tchán

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
cs: tchýně

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
cs: švagr/švagrová

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
cs: švagrová

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
cs: švagr

[ctx: wife’s son]
en: step-son
cs: nevlastní syn

en: years
cs: roky

en: yes
cs: ano

en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
cs: můžete se připojit do databáze použitím jiných aplikací, třeba phpmyadmin

en: younger brother
cs: mladší bratr

en: younger sibling
cs: mladší sourozenec

en: younger sister
cs: mladší sestra

en: ±%s year | ±%s years
cs[0]: ±%s rok
cs[1]: ±%s roky
cs[2]: ±%s let

en: “%s”
cs: „%s“

en: “%s” has been added to your favorites.
cs: „%s“ přidán(a) do vašich oblíbených.

en: “%s” has been deleted.
cs: “%s 1” je odstraněno.
