webtrees - en to ms translation catalogue (233 entries)

en:  but the details are unknown
ms:  tetapi butirannya tidak diketahui

en:  in
ms:  dalam

en:  per gender
ms:  perjantina

en:  per time period
ms:  setiap tempoh masa

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
ms: %1$s %2$s mempunyai %3$s tautan ke %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
ms: %1$s %2$s masa dibuang secara menaik

en: %1$s %2$s times removed descending
ms: %1$s %2$s masa dibuang secara menurun

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
ms: %1$s KB telah dimuat turun dalam %2$s saat.

en: %1$s does not exist.
ms: %1$s tidak wujud.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
ms: %1$s tidak wujud. Adakah anda maksudkan %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
ms: %1$s tidak bertaut kembali dengan %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
ms[0]: fail %1$s telah diurai dalam %2$s saat.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
ms[0]: %1$s individu yang ditampilkan, dari jumlah normal keseluruhan %2$s, dari %3$s generasi.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
ms[0]: %1$s individu tidak mempunyai catatan koordinat peta tempat kelahiran: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
ms: %1$s adalah %2$s tetapi %3$s diharapkan.

en: %1$s’s %2$s
ms: %1$s %2$s

en: %H:%i:%s
ms: %h:%i:%s

en: %s BCE
ms: %s SM

en: %s and her ancestors
ms: %s dan moyang beliau

en: %s and his ancestors
ms: %s dan nenek moyangnya

en: %s and the individuals that reference it.
ms: %s dan individu-individu yang merujuk itu.

en: %s and their children
ms: %s dan anak-anak mereka

en: %s and their descendants
ms: %s dan keturunan mereka

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
ms[0]: %s tanpa nama log masuk pengguna

en: %s child | %s children
ms[0]: %s kanak-kanak

en: %s day | %s days
ms[0]: %s hari

en: %s day ago | %s days ago
ms[0]: %s hari yang lalu

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
ms[0]: Keluarga %s telah dikemaskini.

en: %s family tree | %s family trees
ms[0]: %s Salasilah keluarga

en: %s grandchild | %s grandchildren
ms[0]: %s cucu

en: %s hour ago | %s hours ago
ms[0]: %s jam yang lalu

en: %s individual | %s individuals
ms[0]: %s individu

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
ms[0]: %s individu telah dikemaskini.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
ms[0]: %s individu adalah peribadi.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
ms[0]: %s individu dengan peristiwa-peristiwa antara %s dan %s

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
ms[0]: %s individu dengan peristiwa-peristiwa dalam %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
ms[0]: %s individu dengan peristiwa-peristiwa dalam %s antara %s dan %s

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
ms: %s dilumpuhkan pada pelayan ini. Anda tidak boleh memasang webtrees sehingga ia diaktifkan. Sila tanya pentadbir pelayan anda untuk membolehkannya.

en: %s message | %s messages
ms[0]: %s mesej

en: %s minute ago | %s minutes ago
ms[0]: %s minit yang lalu

en: %s month | %s months
ms[0]: %s bulan

en: %s month ago | %s months ago
ms[0]: %s bulan yang lalu

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
ms[0]: %s nota telah dikemaskini.

en: %s once removed ascending
ms: %s dipisahkan sekali urutan naik

en: %s once removed descending
ms: %s dipisahkan sekali urutan turun

en: %s second ago | %s seconds ago
ms[0]: %s sesaat yang lalu

en: %s sent you the following message.
ms: %s telah menghantar pada kamu mesej berikut.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
ms[0]: %s pengguna telah log masuk

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
ms[0]: %s sumber telah dikemaskini.

en: %s three times removed ascending
ms: %s dipisahkan tiga kali urutan naik

en: %s three times removed descending
ms: %s tiga kali dipisahkan urutan turun

en: %s twice removed ascending
ms: %s dua kali dibuang secara turutan menaik

en: %s twice removed descending
ms: %s dua kali dibuang secara turutan menurun

en: %s week | %s weeks
ms[0]: %s minggu

en: %s year | %s years
ms[0]: %s tahun

en: %s year ago | %s years ago
ms[0]: %s tahun lalu

en: %s year anniversary
ms: %s tahun ulangtahun perkahwinan

en: %s × cousin
ms: %s x sepupu

en: %s&nbsp;BCE
ms: %s&nbsp; Sebelum Tahun Masihi

en: %s&nbsp;CE
ms: %s&nbsp; Sebelum Tahun Masihi

en: %s+
ms: %s +

en: %s, her ancestors and their families
ms: %s , dia punya moyang dan keluarganya

en: %s, her parents and siblings
ms: %s dia punya ayah dan adik beradiknya

en: %s, her spouses and children
ms: %s, dia punya pasangan dan anak-anaknya

en: %s, her spouses and descendants
ms: %s, dia punya pasangan dan keturunan

en: %s, his ancestors and their families
ms: %s, dia punya moyang dan keluarga mereka

en: %s, his parents and siblings
ms: %s, dia punya ibu-bapa dan adik beradik

en: %s, his spouses and children
ms: %s, dia punya pasangan dan anak-anak

en: %s, his spouses and descendants
ms: %s, dia punya pasangan dan keturunannya

en: &lt;select&gt;
ms: &lt;pilih &gt;

en: (aged %s)
ms: (berumur %s tahun)

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
ms: Satu senarai halaman yang telah dilihat kerapkali.

en: A report of family members and their details.
ms: Satu laporan ahli keluarga dan butiran mereka.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
ms: Tab yang menunjukkan objek media dikaitkan dengan individu.

en: Add
ms: Tambah

en: Add a media object
ms: Tambah objek media baru

en: Add a scrollbar when block contents grow
ms: Tambahkan skrollbar ketika isi blok bertambah

en: Add another individual to the chart
ms: Tambah orang lain ke dalam carta

en: Age
ms: Umur

en: Age at birth of child
ms: Umur ketika melahirkan anak

en: Age between husband and wife
ms: Beza umur antara suami dan isteri

en: Age between siblings
ms: Jarak umur antara adik-beradik

en: Age between wife and husband
ms: Beza umur antara isteri dan suami

en: Age difference
ms: Perbezaan umur

en: Age in year of marriage
ms: Umur ketika berkahwin

en: All
ms: Semua

en: An alternative way to sign in and sign out.
ms: Satu cara alternatif untuk login dan logout .

en: Are you sure you want to delete “%s”?
ms: Adakah anda pasti mahu padam “%s”?

en: Average age at death
ms: Purata umur ketika meninggal

en: Average number of children per family
ms: Purata anak setiap keluarga

en: Births
ms: Tarikh Lahir

en: Births by century
ms: Lahir mengikut abad

en: Card
ms: Kad

en: Children in family
ms: Anak dalam keluarga

en: Day:
ms: Hari:

en: Deaths by century
ms: Mati mengikut abad

en: Divorces by century
ms: Perceraian mengikut abad

en: Earliest birth
ms: Kelahiran terawal

en: Earliest death
ms: Kematian terawal

en: Earliest divorce
ms: Perceraian terawal

en: Earliest marriage
ms: Perkahwinan terawal

en: End IP address
ms: Alamat IP akhir

en: Events
ms: Peristiwa

en: Export
ms: Eksport

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
ms: %s × pupu

[ctx: FEMALE]
en: Slave
ms: Hamba

en: Facts and events
ms: Fakta dan acara

en: Families with sources
ms: Keluarga dengan sumber

en: Family
ms: Keluarga

en: Family book of %s
ms: Salasilah keluarga %s

en: Family of %s
ms: Keluarga %s

en: Female
ms: Perempuan

en: Females
ms: Perempuan

en: Filter
ms: Tapis

en: First event
ms: Peristiwa pertama

[ctx: GENITIVE]
en: Sivan
ms: Bulan Sivan

en: Generations
ms: Generasi

en: Greatest age at death
ms: Umur tertua yang meninggal

en: Greatest age between siblings
ms: Beza umur paling ketara antara adik-beradik

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sivan
ms: Bulan Sivan

en: Individuals
ms: Individu

en: Individuals with sources
ms: Individu dengan sumber

[ctx: LOCATIVE]
en: Sivan
ms: Bulan Sivan

en: Largest families
ms: Keluarga terbesar

en: Largest number of grandchildren
ms: Jumlah cucu terbanyak

en: Last event
ms: Peristiwa terakhir

en: Latest birth
ms: Kelahiran terkini

en: Latest death
ms: Kematian terkini

en: Latest divorce
ms: Perceraian terkini

en: Latest marriage
ms: Perkahwinan terkini

en: Length of marriage
ms: Jangkamasa perkahwinan

en: Lifespan
ms: Jangka hayat

en: Link to an existing media object
ms: Pautan kepda objek media sedia ada

en: Longest marriage
ms: Perkahwinan paling lama

en: Lost password request
ms: Permintaan kata kunci hilang

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
ms: %s pupu

[ctx: MALE]
en: Slave
ms: Hamba

en: Male
ms: Lelaki

en: Males
ms: Lelaki

en: Map
ms: Peta

en: Marriages by century
ms: Perkahwinan mengikut abad

en: Media objects
ms: Objek media

en: Month:
ms: Bulan:

en: Most viewed pages
ms: Paling banyak dipaparkan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sivan
ms: Bulan Sivan

en: Names
ms: Nama

en: Next image
ms: Imej berikutnya

en: Notes
ms: Nota

en: Number of families without children
ms: Jumlah keluarga tanpa anak

en: Oldest father
ms: Bapa tertua

en: Oldest female
ms: Perempuan tertua

en: Oldest living individuals
ms: Paling tertua masih hidup

en: Oldest male
ms: Lelaki tertua

en: Oldest mother
ms: Ibu tertua

en: Password
ms: Kata Laluan

en: Places
ms: Lokasi

en: Play
ms: Mainkan

en: Random images from the current family tree.
ms: Imej rawak dari pokok keluarga semasa .

en: Records
ms: Rekod

en: Repositories
ms: Repositori

en: Request a new password
ms: Mohon kata laluan baru

en: Request a new user account
ms: Meminta akaun pengguna baru

en: Restrict access to the website, using IP addresses and user-agent strings.
ms: Sekat akses ke laman web, menggunakan alamat IP dan rentetan ejen pengguna.

en: Shortest marriage
ms: Perkahwinan paling sekejap

en: Show counts before or after name
ms: Letakkan jumlah sebelum atau setelah nama

en: Show details
ms: Paparkan Perincian

en: Show only individuals, events, or all
ms: Paparkan orang sahaja, peristiwa, atau semua

en: Show slide show controls
ms: Papar kawalan persembahan slaid

en: Show spouses
ms: Paparkan Pasangan

en: Sidebars
ms: Bar tepi

en: Sign-in URL
ms: URL log masuk

en: Sign-in and registration
ms: Log masuk dan pendaftaran

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
ms: Tarikh yang sesuai perlu didalam kalenadar. Untuk menetukan satu satu tarikh dalam kalendar, sila masukkan kata kunci sebelum tarikh yang dikehendaki. Kata kunci ini merupakan satu pilihan jika format bulan dan tahun tersebut dari tahun yang kabur.

en: Singapore
ms: Singapura

en: Sister
ms: Kakak atau adik

en: Site identification code
ms: Kod identifkasi web

en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
ms: Ahli portal boleh menghantar mesej antara satu sama lain. Anda boleh tentukan bagaiman mesej akan dihantar pada anda, atau boleh untuk lansung tidak menerima mesej mereka.

en: Site verification code
ms: Kod verifkasi portal

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
ms: Kod verifikasi portal tidak berfungsi sekiranya webtress ini dipasang di dalam sub folder.

en: Sitemaps
ms: Peta laman

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
ms: Peta laman merupakan salah satu carai webmaster memberitahu kepada enjin carian mengenai laman didalam website sedia untuk di crawl. Semua enjin carian menyokong fungsi peta laman. untuk maklumat lebih lanjut, sila lihat <a href="http://www.sitemaps.org/"></a>.

en: Size of map (in pixels)
ms: size peta (didalam bentuk pixel)

en: Skip to content
ms: Abaikan untuk terus ke menu utama

en: Slave
ms: Hamba

en: Slide show
ms: Papar Slaid

en: Slovenia
ms: Negara Slovenia

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
ms: Sistem kecil (500 individu): 16-32 MB, 10-20 saat

en: Social security number
ms: Nombor keselamatan sosial

en: Solomon Islands
ms: Negara Solomin Islands

en: Sources
ms: Sumber

en: Start IP address
ms: Permulaan alamat IP

en: Start slide show on page load
ms: Mulakan persembahan slaid pada halaman dimuat

en: Stop
ms: Henti

en: The following rules are used to decide whether a visitor is a human being (allow full access), a search-engine robot (allow restricted access) or an unwanted crawler (deny all access).
ms: Kaedah-kaedah berikut digunakan untuk membuat keputusan sama ada pengunjung adalah seorang manusia (membenarkan akses penuh), sebuah robot enjin carian (membolehkan akses terhad) atau crawler yang tidak diingini (menafikan semua akses).

en: The media file was not found in this family tree.
ms: Fail media tidak dijumpai dalam pohon keluarga ini.

en: There are no media objects for this individual.
ms: Tidak ada objek media untuk individu ini.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
ms: Fail media rosak dan tidak boleh ditera air.

en: Timeline
ms: Kronologi

en: Top given names
ms: Nama diberi terbanyak

en: Top surnames
ms: Nama keluarga terbanyak

en: Total births
ms: Jumlah kelahiran

en: Total dead
ms: Jumlah telah meninggal

en: Total deaths
ms: Jumlah kematian

en: Total divorces
ms: Jumlah perceraian

en: Total events
ms: Jumlah peristiwa

en: Total families
ms: Jumlah keluarga

en: Total females
ms: Jumlah perempuan

en: Total given names
ms: JUmlah nama diberi

en: Total individuals
ms: Jumlah individu

en: Total living
ms: Jumlah masih hidup

en: Total males
ms: Jumlah lelaki

en: Total marriages
ms: Jumlah perkahwinan

en: Total surnames
ms: Jumlah nama keluarga

en: User-agent string
ms: Rentetan ejen pengguna

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Username or email address
ms: Nama pengguna atau alamat e-mel

en: View
ms: Lihat

en: Website access rules
ms: Peraturan akses Laman

en: Year:
ms: Tahun:

en: Youngest father
ms: Bapa termuda

en: Youngest female
ms: Perempuan termuda

en: Youngest male
ms: Lelaki termuda

en: Youngest mother
ms: Ibu termuda

en: Zoom in
ms: Zoom masuk

en: Zoom out
ms: Zoom keluar

en: add
ms: tambah

en: after
ms: selepas

en: allow
ms: benarkan

en: before
ms: sebelum

en: deny
ms: nafikan

en: sign in
ms: log masuk

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: years
ms: tahun
