webtrees - en to nl translation catalogue (3486 entries)

en:  but the details are unknown
nl:  maar de details zijn onbekend

en:  per gender
nl:  per geslacht

en:  per time period
nl:  per periode

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
nl: %1$s %2$s heeft een %3$s koppeling naar %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
nl: %1$s (%2$s generaties hoger)

en: %1$s %2$s times removed descending
nl: %1$s (%2$s generaties lager)

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
nl: Het downloaden van %1$sKB duurde %2$s seconden.

en: %1$s does not exist.
nl: %1$s bestaat niet.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
nl: %1$s bestaat niet. Bedoelde u %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
nl: %1$s heeft geen koppeling terug naar %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
nl[0]: Het uitpakken van %1$s bestand duurde %2$s seconden.
nl[1]: Het uitpakken van %1$s bestanden duurde %2$s seconden.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
nl[0]: %1$s persoon getoond, uit het normale aantal %2$s, uit %3$s generaties.
nl[1]: %1$s personen getoond, uit het normale aantal van %2$s, uit %3$s generaties.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
nl[0]: Voor %1$s persoon ontbreken de map coördinaten van de geboorteplaats: %2$s.
nl[1]: Voor %1$s personen ontbreken de map coördinaten van de geboorteplaats: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
nl: %1$s is een %2$s maar hier wordt een %3$s verwacht.

en: %s BCE
nl: %s v.C.

en: %s and her ancestors
nl: %s en haar voorouders

en: %s and his ancestors
nl: %s en zijn voorouders

en: %s and the individuals that reference it.
nl: %s en gekoppelde personen.

en: %s and their children
nl: %s en hun kinderen

en: %s and their descendants
nl: %s en hun afstammelingen

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
nl[0]: %s anoniem aangemelde gebruiker
nl[1]: %s anoniem aangemelde gebruikers

en: %s child | %s children
nl[0]: %s kind
nl[1]: %s kinderen

en: %s day | %s days
nl[0]: %s dag
nl[1]: %s dagen

en: %s day ago | %s days ago
nl[0]: %s dag geleden
nl[1]: %s dagen geleden

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
nl[0]: %s gezin is bijgewerkt.
nl[1]: %s gezinnen zijn bijgewerkt.

en: %s family tree | %s family trees
nl[0]: %s stamboom
nl[1]: %s stambomen

en: %s grandchild | %s grandchildren
nl[0]: %s kleinkind
nl[1]: %s kleinkinderen

en: %s hour ago | %s hours ago
nl[0]: %s uur geleden
nl[1]: %s uren geleden

en: %s individual | %s individuals
nl[0]: %s persoon
nl[1]: %s personen

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
nl[0]: %s persoon is bijgewerkt.
nl[1]: %s personen zijn bijgewerkt.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
nl[0]: %s persoon is privé.
nl[1]: %s personen zijn privé.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
nl[0]: %s persoon met gebeurtenissen tussen %s en %s
nl[1]: %s personen met gebeurtenissen tussen %s en %s

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
nl[0]: %s persoon met gebeurtenissen in %s
nl[1]: %s personen met gebeurtenissen in %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
nl[0]: %s persoon met gebeurtenissen in %s tussen %s en %s
nl[1]: %s personen met gebeurtenissen in %s tussen %s en %s

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
nl: %s is uitgeschakeld op deze server. Je kunt webtrees niet installeren totdat deze is ingeschakeld. Vraag de serverbeheerder om deze in te schakelen.

en: %s message | %s messages
nl[0]: %s bericht
nl[1]: %s berichten

en: %s minute ago | %s minutes ago
nl[0]: %s minuut geleden
nl[1]: %s minuten geleden

en: %s month | %s months
nl[0]: %s maand
nl[1]: %s maanden

en: %s month ago | %s months ago
nl[0]: %s maand geleden
nl[1]: %s maanden geleden

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
nl[0]: %s notitie is bijgewerkt.
nl[1]: %s notities zijn bijgewerkt.

en: %s once removed ascending
nl: %s (één generatie hoger)

en: %s once removed descending
nl: %s (één generatie lager)

en: %s second ago | %s seconds ago
nl[0]: %s seconde geleden
nl[1]: %s seconden geleden

en: %s sent you the following message.
nl: %s heeft u het volgende bericht gestuurd.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
nl[0]: %s aangemelde gebruiker
nl[1]: %s aangemelde gebruikers

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
nl[0]: %s bron is bijgewerkt.
nl[1]: %s bronnen zijn bijgewerkt.

en: %s three times removed ascending
nl: %s (drie generaties hoger)

en: %s three times removed descending
nl: %s (drie generaties lager)

en: %s twice removed ascending
nl: %s (twee generaties hoger)

en: %s twice removed descending
nl: %s (twee generaties lager)

en: %s week | %s weeks
nl[0]: %s week
nl[1]: %s weken

en: %s year | %s years
nl[0]: %s jaar
nl[1]: %s jaar

en: %s year ago | %s years ago
nl[0]: %s jaar geleden
nl[1]: %s jaar geleden

en: %s year anniversary
nl: %s<sup>e</sup> gedenkdag

en: %s × cousin
nl: %s × neef/nicht

en: %s&nbsp;BCE
nl: %s&nbsp;v.C.

en: %s&nbsp;CE
nl: %s&nbsp;n.C.

en: %s, her ancestors and their families
nl: %s, haar voorouders en hun gezinnen

en: %s, her parents and siblings
nl: %s, haar ouders en broers/zussen

en: %s, her spouses and children
nl: %s, haar huwelijkspartners en kinderen

en: %s, her spouses and descendants
nl: %s, haar huwelijkspartners en afstammelingen

en: %s, his ancestors and their families
nl: %s, zijn voorouders en hun gezinnen

en: %s, his parents and siblings
nl: %s, zijn ouders en broers/zussen

en: %s, his spouses and children
nl: %s, zijn huwelijkspartners en kinderen

en: %s, his spouses and descendants
nl: %s, zijn huwelijkspartners en afstammelingen

en: &lt;select&gt;
nl: &lt;selecteer&gt;

[ctx: (a man’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a man’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a man’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
nl: %s× achterneef/achternicht

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
nl: %sx achternicht

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
nl: %sx achterneef

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 8e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
nl: achternicht 8e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
nl: achterneef 8e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 5e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
nl: achternicht 5e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandson]
en: great-great-nephew
nl: achterneef 5e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 6e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
nl: achternicht 6e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
nl: achterneef 6e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 7e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
nl: achternicht 7e graad

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
nl: achterneef 7e graad

[ctx: (a man’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a man’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a man’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a man’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a man’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a man’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
nl: %sx achterneef/achternicht

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
nl: %sx achternicht

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
nl: %sx achterneef

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 8e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
nl: achternicht 8e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
nl: achterneef 8e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 5e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
nl: achternicht 5e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandson]
en: great-great-nephew
nl: achterneef 5e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 6e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
nl: achternicht 6e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
nl: achterneef 6e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 7e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
nl: achternicht 7e graad

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
nl: achterneef 7e graad

[ctx: (a man’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a man’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a man’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew]
en: great ×%s nephew
nl: %sx achterneef

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew/niece]
en: great ×%s nephew/niece
nl: %sx achterneef/achternicht

[ctx: (a woman’s) great ×%s niece]
en: great ×%s niece
nl: %sx achternicht

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew]
en: great ×4 nephew
nl: achterneef 7e graad

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew/niece]
en: great ×4 nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 7e graad

[ctx: (a woman’s) great ×4 niece]
en: great ×4 niece
nl: achternicht 7e graad

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew]
en: great ×5 nephew
nl: achterneef 8e graad

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew/niece]
en: great ×5 nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 8e graad

[ctx: (a woman’s) great ×5 niece]
en: great ×5 niece
nl: achternicht 8e graad

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew]
en: great-great-great-nephew
nl: achterneef 6e graad

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew/niece]
en: great-great-great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 6e graad

[ctx: (a woman’s) great-great-great-niece]
en: great-great-great-niece
nl: achternicht 6e graad

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew]
en: great-great-nephew
nl: achterneef 5e graad

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew/niece]
en: great-great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht 5e graad

[ctx: (a woman’s) great-great-niece]
en: great-great-niece
nl: achternicht 5e graad

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

en: (aged %s)
nl: (leeftijd %s)

en: (aged less than %s)
nl: (leeftijd minder dan %s)

en: (aged more than %s)
nl: (leeftijd meer dan %s)

en: (filtered from %s total entries)
nl: (gefilterd uit %s vermeldingen)

en: (in childhood)
nl: (tijdens jeugd)

en: (in infancy)
nl: (in kindertijd)

en: (stillborn)
nl: (doodgeboren)

en: <b>Important note:</b> The transfer wizard is not able to assist with moving media items. You will need to set up and move or copy your media configuration and objects separately after the transfer wizard is finished.
nl: <b>Belangrijke opmerking:</b> De overstapwizard kan niet helpen met het verplaatsen van mediabestanden. U moet na afloop van de transfer wizard zelf uw mediaconfiguratie instellen en uw mediaobjecten verplaatsen of kopiëren.

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
nl: <b>Let op:</b> Privé informatie over levende personen verstrekken wij alleen aan directe familie en goede vrienden. Wij kunnen u vragen om uw relatie te verifiëren voordat u privé informatie ontvangt. Informatie over overleden personen kan privé zijn, wanneer wij te weinig informatie hebben om vast te stellen of de persoon in kwestie al dan niet in leven is. Meestal hebben wij dan geen verdere informatie over deze persoon.<br><br>Controleer, voordat u een vraag stelt, of uw vraag over de juiste persoon gaat door data, plaatsen en naaste verwanten te checken. Wanneer u wijzigingen wilt aanbrengen in genealogische gegevens, vermeld dan ook de bronnen van deze gegevens.

en: <default theme>
nl: <standaard thema>

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
nl: <div class="largeError">Belangrijk bericht:</div><div class="error">Door dit formulier in te vullen en te verzenden, gaat u akkoord met:<ul><li>het respecteren van de privacy van nog levende personen op onze site en,</li><li>in het onderstaande tekstvak, uit te leggen aan wie u verwant bent of ons van informatie te voorzien over iemand die op onze site vermeld zou moeten staan.</li></ul></div>

en: A chart displaying relationships between two individuals.
nl: Een diagram dat de verwantschap tussen twee personen weergeeft.

en: A chart of an individual’s ancestors and descendants, as a family book.
nl: Een diagram dat de voorouders en afstammelingen van een persoon toont in de vorm van een familieboek.

en: A chart of an individual’s ancestors, as a compact tree.
nl: Een diagram met de voorouders van een persoon, in de vorm van een compacte stamboom.

en: A chart of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
nl: Een diagram met de voorouders van een persoon, weergegeven in de vorm van een stamboom.

en: A chart of an individual’s ancestors.
nl: Een diagram met de voorouders van een persoon.

en: A chart of an individual’s descendants.
nl: Een diagram met de afstammelingen van een persoon.

en: A chart of individuals’ lifespans.
nl: Een diagram dat de levensduur van één of meerdere personen weergeeft.

en: A child may have more than one set of parents. The relationship between the child and the parents can be biological, legal, or based on local culture and tradition. If no pedigree is specified, then a biological relationship will be assumed.
nl: Een kind kan meer dan één stel ouders hebben. De verwantschap tussen kind en ouders kan biologisch, wettelijk of gebaseerd zijn op lokale cultuur en traditie. Als de verwantschap niet is gespecificeerd, dan wordt een biologische verwantschap aangenomen.

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
nl: Een veelvoorkomende fout is verschillende koppelingen te hebben naar hetzelfde record, b.v. een kind dat meerdere keren voorkomt in een gezin.

en: A database server can store many separate databases. You need to select an existing database (created by your server’s administrator) or create a new one (if your database user account has sufficient privileges).
nl: Een databaseserver kan vele afzonderlijke databases bewaren. U moet een bestaande database selecteren (aangemaakt door de beheerder van uw server) of een nieuwe aanmaken (als uw database gebruikersaccount voldoende rechten heeft).

en: A fan chart of an individual’s ancestors.
nl: Een waaierdiagram met de voorouders van een persoon.

en: A file on the server
nl: Een bestand op de server

en: A file on your computer
nl: Een bestand op uw computer

en: A greeting message and useful links for a user.
nl: Een welkomstbericht en nuttige links voor een gebruiker.

en: A greeting message for site visitors.
nl: Een welkomstbericht voor bezoekers van de site.

en: A list of changes that need to be reviewed by a moderator, and email notifications.
nl: Een lijst van wijzigingen die goedkeuring nodig hebben van een moderator en e-mailmeldingen.

en: A list of frequently asked questions and answers.
nl: Een lijst van vaak gestelde vragen en de antwoorden.

en: A list of records that have been updated recently.
nl: Een lijst van records die recent gewijzigd werden.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
nl: Een lijst van taken en activiteiten die gekoppeld zijn aan de stamboom.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
nl: Een lijst van Yahrzeiten (herdenking van overledene) die in de nabije toekomst zullen plaatsvinden.

en: A list of the anniversaries that occur today.
nl: Een lijst van alle gedenkdagen die vandaag plaats vinden.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
nl: Een lijst van gedenkdagen die in de nabije toekomst voorkomen.

en: A list of the most popular given names.
nl: Een lijst van de meest populaire voornamen.

en: A list of the most popular surnames.
nl: Een lijst met de meest populaire achternamen.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
nl: Een lijst van de meest bekeken pagina's.

en: A list of users and visitors who are currently online.
nl: Een lijst van gebruikers en bezoekers die nu online zijn.

en: A media object is a record in the family tree which contains information about a media file. This information may include a title, a copyright notice, a transcript, privacy restrictions, etc. The media file, such as the photo or video, can be stored locally (on this webserver) or remotely (on a different webserver).
nl: Een mediaobject is een record in de stamboom dat informatie bevat over een mediabestand. Deze informatie kan een titel, copyrightinformatie, een protocol, privacybeperkingen en dergelijke bevatten. Het mediabestand, zoals een foto of video, kan lokaal (op deze webserver) of elders (op een andere webserver) zijn opgeslagen.

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
nl: Een nieuw wachtwoord is aangemaakt en naar %s gemaild. U kunt het wachtwoord veranderen nadat u aangemeld bent.

en: A new password has been requested for your username.
nl: Een nieuw wachtwoord is aangevraagd voor uw gebruikersnaam.

en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
nl: Een nieuwe gebruiker (%1$s) heeft een account (%2$s) aangevraagd en een e-mailadres (%3$s) geverifieerd.

en: A new version of webtrees is available.
nl: Een nieuwe versie van webtrees is beschikbaar.

en: A private area to record notes or keep a journal.
nl: Een privéplek om notities of een logboek op te slaan.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
nl: Een toekomstige gebruiker heeft zich bij webtrees aangemeld met %s.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
nl: Een rapport van de voorouders van een persoon, weergegeven in een boomstructuur.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
nl: Een verhalend rapport van de voorouders van een persoon.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
nl: Een verhalend rapport van de afstammelingen van een persoon.

en: A report of an individual’s details.
nl: Een gedetailleerd rapport van een persoon.

en: A report of facts which are supported by a given source.
nl: Een rapport met feiten die worden ondersteund door een bepaalde bron.

en: A report of family members and their details.
nl: Een rapport van gezinsleden en hun gegevens.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
nl: Een rapport van personen die in een bepaalde periode en plaats zijn overleden.

en: A report of individuals who had a given occupation.
nl: Een rapport van personen met een bepaald beroep.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
nl: Een rapport van personen die in een bepaalde periode of plaats zijn geboren.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
nl: Een rapport van personen die in een bepaalde plaats zijn begraven.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
nl: Een rapport met personen die in een bepaalde periode of plaats getrouwd zijn.

en: A report of recent and pending changes.
nl: Een rapport van recente of nog uitstaande wijzigingen.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
nl: Een rapport van de gezinnen die nauw verwant zijn aan een persoon.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
nl: Een rapport van de personen die nauw verwant zijn aan een persoon.

en: A report of the information provided by a source.
nl: Een rapport van de informatie geleverd door een bron.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
nl: Een rapport van de informatie die ontbreekt voor een persoon en zijn verwanten.

en: A report of vital records for a given date or place.
nl: Een rapport van de vitale records in een bepaalde periode of plaats.

en: A role is a set of access rights, which give permission to view data, change preferences, etc. Access rights are assigned to roles, and roles are granted to users. Each family tree can assign different access to each role, and users can have a different role in each family tree.
nl: Een rol is een verzameling van toegangsrechten om gegevens te bekijken, instellingen te wijzigen, enz.. Toegangsrechten worden toegekend aan rollen, rollen worden verleend aan gebruikers. Elke stamboom kan andere rechten toekennen aan elke rol en gebruikers kunnen een andere rol hebben in elke stamboom.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
nl: Een zijpaneel dat een alfabetische lijst toont van alle gezinnen in de stamboom.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
nl: Een zijpaneel dat een alfabetische lijst toont van alle personen in de stamboom.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
nl: Een zijpaneel dat de naaste familie en verwanten van de persoon toont.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
nl: Een zijpaneel dat niet-genealogische informatie over een persoon toont.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
nl: Een zijpaneel dat de afstammelingen van een persoon toont.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
nl: Een tabblad dat de naaste familie van een persoon toont.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
nl: Een tabblad dat de feiten en gebeurtenissen van een persoon toont.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
nl: Een tabblad dat de mediaobjecten toont die gekoppeld zijn aan een persoon.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
nl: Een tabblad dat de notities toont die aan een persoon gekoppeld zijn.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
nl: Een tabblad dat de bronnen toont die gekoppeld zijn aan een persoon.

en: A timeline displaying individual events.
nl: Een tijdlijn waarop gebeurtenissen uit het leven van één of meerdere personen getoond wordt.

en: A user will not be able to sign in until both “email verified” and “approved by administrator” are selected.
nl: Een gebruiker kan zich pas aanmelden nadat de opties “e-mail” geverifieerd en “goedgekeurd door beheerder” zijn geselecteerd.

en: A watermark is text that is added to an image, to discourage others from copying it without permission.
nl: Een watermerk is een tekst die wordt toegevoegd aan een afbeelding om anderen te ontmoedigen de afbeelding zonder toestemming te kopiëren.

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
nl: ALFABET_kleineletters=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
nl: ALFABET_hoofdletters=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

en: API key
nl: API-key

en: Abbreviate place names
nl: Kort plaatsnamen af

en: Abbreviation
nl: Afkorting

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
nl: apr.

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
nl: aug.

[ctx: Abbreviation for December]
en: Dec
nl: dec.

[ctx: Abbreviation for February]
en: Feb
nl: feb.

[ctx: Abbreviation for January]
en: Jan
nl: jan.

[ctx: Abbreviation for July]
en: Jul
nl: jul.

[ctx: Abbreviation for June]
en: Jun
nl: jun.

[ctx: Abbreviation for March]
en: Mar
nl: mrt.

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
nl: mei

[ctx: Abbreviation for November]
en: Nov
nl: nov.

[ctx: Abbreviation for October]
en: Oct
nl: okt.

[ctx: Abbreviation for September]
en: Sep
nl: sep.

en: Accept
nl: Accepteer

en: Accept all changes
nl: Keur alle wijzigingen goed

en: Access level
nl: Toegangsniveau

en: Access to family trees
nl: Stamboomtoegang

en: Account approval and email verification
nl: Goedkeuring account en e-mail verificatie

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add %s to the clippings cart
nl: %s toevoegen aan de knipselverzameling

en: Add a blank row
nl: Voeg een lege regel toe

en: Add a brother or sister
nl: Voeg een nieuwe broer of zus toe

en: Add a child
nl: Voeg een nieuw kind toe

en: Add a child to create a one-parent family
nl: Voeg een kind toe om een eenoudergezin te creëren

en: Add a child to this family
nl: Voeg een kind toe aan dit gezin

en: Add a fact
nl: Voeg een feit/gebeurtenis toe

en: Add a father
nl: Voeg een nieuwe vader toe

en: Add a favorite
nl: Voeg een nieuwe favoriet toe

en: Add a geographic location
nl: Voeg een nieuwe geografische locatie toe

en: Add a husband
nl: Voeg een nieuwe echtgenoot toe

en: Add a husband to this family
nl: Voeg een echtgenoot toe aan dit gezin

en: Add a husband using an existing individual
nl: Een bestaand persoon als echtgenoot toevoegen

en: Add a journal entry
nl: Voeg een nieuw logboek toe

en: Add a media object
nl: Voeg een nieuw mediaobject toe

en: Add a mother
nl: Voeg een nieuwe moeder toe

en: Add a name
nl: Voeg nieuwe naam toe

en: Add a news article
nl: Voeg een nieuwsartikel toe

en: Add a note
nl: Voeg een nieuwe notitie toe

en: Add a restriction
nl: Voeg een nieuwe beperking toe

en: Add a scrollbar when block contents grow
nl: Voeg een scrollbalk toe wanneer de inhoud van het blok toeneemt

en: Add a shared note
nl: Voeg een nieuwe gedeelde notitie toe

en: Add a son or daughter
nl: Voeg een nieuwe zoon of dochter toe

en: Add a source citation
nl: Voeg een nieuwe bronvermelding toe

en: Add a spouse
nl: Voeg een nieuwe huwelijkspartner toe

en: Add a story
nl: Voeg een verhaal toe

en: Add a user
nl: Voeg een nieuwe gebruiker toe

en: Add a wife
nl: Voeg een nieuwe echtgenote toe

en: Add a wife to this family
nl: Voeg echtgenote toe aan dit gezin

en: Add a wife using an existing individual
nl: Een bestaand persoon als echtgenote toevoegen

en: Add an FAQ
nl: FAQ toevoegen

en: Add an associate
nl: Voeg een nieuw gerelateerd persoon toe

en: Add another individual to the chart
nl: Voeg nog een persoon toe aan het diagram

en: Add from clipboard
nl: Toevoegen vanaf klembord

en: Add individuals
nl: Voeg personen toe

en: Add links
nl: Voeg links toe

en: Add marriage details
nl: Voeg huwelijksdetails toe

en: Add missing death records
nl: Voeg ontbrekende overlijdensrecords toe

en: Add missing married names
nl: Voeg ontbrekende huwelijksnamen toe

en: Add more fields
nl: Voeg meer velden toe

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
nl: Voeg verhalen toe aan personen in de stamboom.

en: Add spaces where long lines were wrapped
nl: Voeg spaties toe waar lange regels afgebroken zijn

en: Add the GEDCOM media path to filenames
nl: Voeg het GEDCOM-mediapad toe aan bestandsnamen

en: Add to TITLE header tag
nl: Voeg toe aan TITLE header tag

en: Add to favorites
nl: Aan favorieten toevoegen

en: Add to the clippings cart
nl: Toevoegen aan knipselverzameling

en: Add unique identifiers
nl: Unieke identificatienummers toevoegen

en: Add unlinked records
nl: Voeg niet-gekoppelde records toe

en: Add watermarks to thumbnails
nl: Voeg een watermerk toe aan miniatuurafbeeldingen

en: Add your own text and graphics.
nl: Voeg uw eigen tekst en tekeningen toe.

en: Add/edit a journal/news entry
nl: Artikel wijzigen/toevoegen

en: Address
nl: Adres

en: Address line 1
nl: Adresregel 1

en: Address line 2
nl: Adresregel 2

en: Adelaide, Australia
nl: Adelaide, Australië

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Administrator account
nl: Beheerdersaccount

en: Administrator comments on user
nl: Commentaar beheerder over gebruiker

en: Administrators
nl: Beheerders

en: Adopted by both parents
nl: Geadopteerd door beide ouders

en: Adopted by father
nl: Geadopteerd door vader

en: Adopted by mother
nl: Geadopteerd door moeder

en: Adoption
nl: Adoptie

en: Adoption of a brother
nl: Adoptie van een broer

en: Adoption of a child
nl: Adoptie van een kind

en: Adoption of a daughter
nl: Adoptie van een dochter

en: Adoption of a grandchild
nl: Adoptie van een kleinkind

en: Adoption of a granddaughter
nl: Adoptie van een kleindochter

en: Adoption of a grandson
nl: Adoptie van een kleinzoon

en: Adoption of a half-brother
nl: Adoptie van een halfbroer

en: Adoption of a half-sibling
nl: Adoptie van een halfbroer/halfzus

en: Adoption of a half-sister
nl: Adoptie van een halfzus

en: Adoption of a sibling
nl: Adoptie van broer/zus

en: Adoption of a sister
nl: Adoptie van een zus

en: Adoption of a son
nl: Adoptie van een zoon

en: Adult christening
nl: Doop van volwassene

en: Advanced fact preferences
nl: Gevorderde instellingen voor feiten

en: Advanced name facts
nl: Gevorderde feiten/gebeurtenissen voor namen

en: Advanced place name facts
nl: Gevorderde feiten/gebeurtenissen voor plaatsnamen

en: Advanced search
nl: Uitgebreid zoeken

en: Africa
nl: Afrika

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
nl: Na het aanmaken van de stamboom kunt u de gegevens van een GEDCOM-bestand importeren.

en: After you have signed in, select the “My account” link under the “My pages” menu and fill in the password fields to change your password.
nl: Om uw wachtwoord te wijzigen klikt u, nadat u bent aangemeld, op “Mijn account” in het menu “Mijn pagina”.

en: Age
nl: Leeftijd

en: Age at birth of child
nl: Leeftijd bij geboorte van kind

en: Age at which to assume an individual is dead
nl: Leeftijd waarboven een persoon geacht wordt overleden te zijn

en: Age between husband and wife
nl: Leeftijdsverschil tussen man en vrouw

en: Age between siblings
nl: Leeftijdsverschil tussen kinderen

en: Age between wife and husband
nl: Leeftijdsverschil tussen vrouw en man

en: Age difference
nl: Verschil in leeftijd

en: Age in year of first marriage
nl: Leeftijd in jaar van eerste huwelijk

en: Age in year of marriage
nl: Leeftijd bij huwelijk

en: Age of parents next to child’s birthdate
nl: Leeftijd van ouders naast geboortedatum kind

en: Age related to birth year
nl: Leeftijd in relatie tot geboortejaar

en: Age related to death year
nl: Leeftijd in relatie tot jaar van overlijden

en: Agency
nl: Instantie

en: Aland Islands
nl: Aland Eilanden

en: Albania
nl: Albanië

en: Albuquerque, New Mexico, United States
nl: Albuquerque, New Mexico, Verenigde Staten

en: Algeria
nl: Algerije

en: Alive
nl: Levend

en: All
nl: Alles

en: All changes in PhpGedView must be accepted
nl: Alle veranderingen in PhpGedView moeten worden geaccepteerd

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
nl: Alle bestaande PhpGedView-gebruikers moeten unieke e-mailadressen hebben

en: All facts and events
nl: Alle feiten en gebeurtenissen

en: All family facts
nl: Alle feiten/gebeurtenissen voor gezinnen

en: All fields must be completed.
nl: Alle velden moeten ingevuld worden.

en: All files have read and write permission.
nl: Alle bestanden hebben lees- en schrijfrechten.

en: All individual facts
nl: Alle feiten/gebeurtenissen voor personen

en: All individuals
nl: Alle personen

en: All records
nl: Alle records

en: All repository facts
nl: Alle feiten voor opslagplaatsen

en: All source facts
nl: Alle feiten voor bronnen

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
nl: Sta andere modules toe tekst te wijzigen met een ‘WYSIWIG’-tekstverwerker, in plaats van HTML-code te gebruiken.

en: Allow users to see raw GEDCOM records
nl: Sta toe dat gebruikers onbewerkte GEDCOM-records kunnen zien

en: Allow users to select their own theme
nl: Gebruikers toestaan om hun eigen thema te kiezen

en: Allow visitors to request a new user account
nl: Sta bezoekers toe een nieuw gebruikersaccount aan te vragen

en: Also known as
nl: Ook bekend als

en: American Samoa
nl: Amerikaans-Samoa

en: An FAQ can be displayed on just one of the family trees, or on all the family trees.
nl: Een FAQ item kan getoond worden voor één stamboom of voor alle stambomen.

en: An administrator must approve the new user account and select an access level before the user can sign in.
nl: Een beheerder moet een nieuw gebruikersaccount goedkeuren en een toegangsniveau selecteren voordat de gebruiker kan aanmelden.

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
nl: Een alternatief voor het Media-tabblad, en een geavanceerde afbeeldingsviewer.

en: An alternative way to display charts.
nl: Een alternatieve manier om diagrammen weer te geven.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
nl: Een andere manier om een afschrift van een volkstelling aan personen te koppelen.

en: An alternative way to select a new theme.
nl: Een andere manier om een nieuw thema te kiezen.

en: An alternative way to sign in and sign out.
nl: Een andere manier om aan en af te melden.

en: An associate is another individual who was involved with this fact or event, such as a witness or a priest.
nl: Een deelgenoot is een andere persoon die betrokken was bij dit feit of gebeurtenis, zoals een getuige of een priester.

en: An associate is another individual who was involved with this individual, such as a friend or an employer.
nl: Een gerelateerd persoon is een persoon die in betrekking staat tot deze persoon, zoals een vriend of een werkgever.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
nl: Een menu om personen, gezinnen, bronnen, enz. te wijzigen.

en: An error occurred when unzipping the file.
nl: Er heeft zich een fout voorgedaan tijdens het uitpakken van het bestand.

en: An hourglass chart of an individual’s ancestors and descendants.
nl: Een zandloper diagram met de voorouders en afstammelingen van een persoon.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
nl: Een interactieve boom, die alle voorouders en afstammelingen van een persoon toont.

en: An unexpected database error occurred.
nl: Een onverwachte databasefout is opgetreden.

en: Ancestors
nl: Voorouders

en: Ancestors interest
nl: Interesse in voorouders

en: Ancestors of
nl: Voorouders van

en: Ancestors of %s
nl: Voorouders van %s

en: Ancestral file number
nl: Voorouderlijk dossiernummer (AFN)

en: Anchorage, Alaska, United States
nl: Anchorage, Alaska, Verenigde Staten

en: Anniversary
nl: Gedenkdag

en: Anniversary calendar
nl: Gebeurteniskalender

en: Annulment
nl: Nietigverklaring

en: Answer
nl: Antwoord

en: Antigua and Barbuda
nl: Antigua en Barbuda

en: Anyone with a user account can access this website.
nl: Iedereen met een gebruikersaccount heeft toegang tot deze website.

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
nl: Pas automatische correcties toe op uw genealogische data.

en: Apply privacy settings
nl: Privacy-instellingen toepassen

en: Apply these preferences to all family trees
nl: Pas deze voorkeuren toe op alle stambomen

en: Apply these preferences to new family trees
nl: Pas deze voorkeuren toe op nieuwe stambomen

en: Approval of account at %s
nl: Goedkeuring van account op %s

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Approved by administrator
nl: Goedgekeurd door beheerder

en: Aqua Marine
nl: Aquamarijn

en: Are you sure you want to delete this fact?
nl: Weet u zeker dat u dit feit wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
nl: Weet u zeker dat u dit bericht wilt verwijderen? Herstellen is niet mogelijk.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
nl: Weet u zeker dat u “%s” wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to reject all the changes to this family tree?
nl: Weet u zeker dat u alle wijzigingen aan deze stamboom ongedaan wilt maken?

en: Are you sure you want to remove links to this media object?
nl: Weet u zeker dat u de koppelingen naar dit media object wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
nl: Weet u zeker dat u dit item uit uw favorietenlijst wilt verwijderen?

en: Argentina
nl: Argentinië

en: Armenia
nl: Armenië

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
nl: Naast het gebruik van de gereedschapsbalk om HTML formattering toe te passen, kunt u databasevelden invoegen die automatisch worden bijgewerkt. Deze speciale velden zijn gemarkeerd met <b>#</b> tekens. Bijvoorbeeld <b>#totalFamilies#</b> wordt vervangen door het actuele aantal families in de database. Gevorderde gebruikers kunnen CSS classes aan hun tekst toevoegen, zodat de layout past bij het gekozen thema.

en: Ash
nl: As

en: Asia
nl: Azië

en: Associate
nl: Gerelateerd persoon

en: Associate events with this source
nl: Koppel gebeurtenissen aan deze bron

en: Associates
nl: Deelgenoten

en: At sea
nl: Op zee

en: Atlanta, Georgia, United States
nl: Atlanta, Georgia, Verenigde Staten

en: Attendant
nl: Verzorger

en: Attending
nl: Verzorgt

en: Australia
nl: Australië

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Author
nl: Auteur

en: Author of last change
nl: Auteur van laatste wijziging

en: Automatically accept changes made by this user
nl: Accepteer wijzigingen van deze gebruiker automatisch

en: Automatically expand notes
nl: Toon automatisch volledige notities

en: Automatically expand sources
nl: Toon automatisch volledige bronnen

en: Available blocks
nl: Beschikbare blokken

en: Average age
nl: Gemiddelde Leeftijd

en: Average age at death
nl: Gemiddelde leeftijd bij overlijden

en: Average age in century of marriage
nl: Gemiddelde leeftijd in eeuw van huwelijk

en: Average age related to death century
nl: Gemiddelde leeftijd in relatie tot eeuw van overlijden

en: Average number of children per family
nl: Gemiddeld aantal kinderen per gezin

en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
nl: Vermijd spaties en leestekens. Een familienaam zou een goede keuze zijn.

en: Azerbaijan
nl: Azerbeidzjan

en: Azores
nl: Azoren

en: Bahamas
nl: Bahama's

en: Bahrain
nl: Bahrein

en: Baptism
nl: Gedoopt

en: Baptism of a brother
nl: Doop van een broer

en: Baptism of a child
nl: Doop van een kind

en: Baptism of a daughter
nl: Doop van een dochter

en: Baptism of a grandchild
nl: Doop van een kleinkind

en: Baptism of a granddaughter
nl: Doop van een kleindochter

en: Baptism of a grandson
nl: Doop van een kleinzoon

en: Baptism of a half-brother
nl: Doop van een halfbroer

en: Baptism of a half-sibling
nl: Doop van een halfbroer/halfzus

en: Baptism of a half-sister
nl: Doop van een halfzus

en: Baptism of a sibling
nl: Doop van een broer/zus

en: Baptism of a sister
nl: Doop van een zus

en: Baptism of a son
nl: Doop van een zoon

en: Bar mitzvah
nl: Bar mitswa

en: Bat mitzvah
nl: Bat mitswa

en: Batch update
nl: Batch-update

en: Baton Rouge, Louisiana, United States
nl: Baton Rouge, Louisiana, Verenigde Staten

en: Bearing
nl: Kompaskoers

en: Begins with
nl: Begint met

en: Belarus
nl: Wit-Rusland

en: Belgian Chocolate
nl: Belgische chocola

en: Belgium
nl: België

en: Bern, Switzerland
nl: Bern, Zwitserland

en: Best man
nl: Getuige bij huwelijk

en: Bibliography
nl: Bibliografie

en: Billings, Montana, United States
nl: Billings, Montana, Verenigde Staten

en: Binary data object
nl: Binair gegevensobject

en: Bing Maps™
nl: Bing Kaarten™

en: Birmingham, Alabama, United States
nl: Birmingham, Alabama, Verenigde Staten

en: Birth
nl: Geboren

en: Birth by country
nl: Geboorte per land

en: Birth date range end
nl: Einde reeks geboortedata

en: Birth date range start
nl: Begin reeks geboortedata

en: Birth of a brother
nl: Geboorte van een broer

en: Birth of a child
nl: Geboorte van een kind

en: Birth of a daughter
nl: Geboorte van een dochter

en: Birth of a grandchild
nl: Geboorte van een kleinkind

en: Birth of a granddaughter
nl: Geboorte van een kleindochter

en: Birth of a grandson
nl: Geboorte van een kleinzoon

en: Birth of a half-brother
nl: Geboorte van een halfbroer

en: Birth of a half-sibling
nl: Geboorte van een halfbroer/halfzus

en: Birth of a half-sister
nl: Geboorte van een halfzus

en: Birth of a sibling
nl: Geboorte van een broer/zus

en: Birth of a sister
nl: Geboorte van een zus

en: Birth of a son
nl: Geboorte van een zoon

en: Birth places
nl: Geboorteplaatsen

en: Birthplace contains
nl: Geboorteplaats bevat

en: Births
nl: Geboortes

en: Births by century
nl: Geboorten per eeuw

en: Bismarck, North Dakota, United States
nl: Bismarck, North Dakota, Verenigde Staten

en: Blessing
nl: Zegening

en: Block
nl: Blok

en: Blocks
nl: Blokken

en: Blue Lagoon
nl: Blauwe Lagune

en: Blue Marine
nl: Zeeblauw

en: Body
nl: Inhoud

en: Boise, Idaho, United States
nl: Boise, Idaho, Verenigde Staten

en: Bolivia
nl: Bolivië

en: Book
nl: Boek

en: Booklet
nl: Boekje

en: Born in the covenant
nl: Geboren in het verbond

en: Bosnia and Herzegovina
nl: Bosnië-Herzegovina

en: Boston, Massachusetts, United States
nl: Boston, Massachusetts, Verenigde Staten

en: Both alive
nl: Beide levend

en: Both dead
nl: Beide overleden

en: Bountiful, Utah, United States
nl: Bountiful, Utah, Verenigde Staten

en: Bouvet Island
nl: Bouvet-eiland

en: Branches
nl: Takken

en: Branches of the %s family
nl: Takken van de familie %s

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Bridesmaid
nl: Bruidsmeisje

en: Brigham City, Utah, United States
nl: Brigham City, Utah, Verenigde Staten

en: Brisbane, Australia
nl: Brisbane, Australië

en: Brit milah of a brother
nl: Brit milah van een broer

en: Brit milah of a grandson
nl: Brit milah van een kleinzoon

en: Brit milah of a half-brother
nl: Brit milah van een halfbroer

en: Brit milah of a son
nl: Brit milah van een zoon

en: British Indian Ocean Territory
nl: Brits Territorium in de Indische Oceaan

en: British Virgin Islands
nl: Britse Maagdeneilanden

en: Brother
nl: Broer

en: Brunei Darussalam
nl: Brunei

en: Buenos Aires, Argentina
nl: Buenos Aires, Argentinië

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Burial
nl: Begraven

en: Burial of a brother
nl: Begrafenis van een broer

en: Burial of a child
nl: Begrafenis van een kind

en: Burial of a daughter
nl: Begrafenis van een dochter

en: Burial of a father
nl: Begrafenis van vader

en: Burial of a grandchild
nl: Begrafenis van een kleinkind

en: Burial of a granddaughter
nl: Begrafenis van een kleindochter

en: Burial of a grandfather
nl: Begrafenis van een grootvader

en: Burial of a grandmother
nl: Begrafenis van een grootmoeder

en: Burial of a grandparent
nl: Begrafenis van een grootouder

en: Burial of a grandson
nl: Begrafenis van een kleinzoon

en: Burial of a half-brother
nl: Begrafenis van een halfbroer

en: Burial of a half-sibling
nl: Begrafenis van halfbroer/halfzus

en: Burial of a half-sister
nl: Begrafenis van een halfzus

en: Burial of a husband
nl: Begrafenis van een echtgenoot

en: Burial of a maternal grandfather
nl: Begrafenis van grootvader van moeders kant

en: Burial of a maternal grandmother
nl: Begrafenis van grootmoeder van moeders kant

en: Burial of a maternal grandparent
nl: Begrafenis van een grootouder van moeders kant

en: Burial of a mother
nl: Begrafenis van moeder

en: Burial of a parent
nl: Begrafenis van een ouder

en: Burial of a paternal grandfather
nl: Begrafenis van grootvader van vaders kant

en: Burial of a paternal grandmother
nl: Begrafenis van grootmoeder van vaders kant

en: Burial of a paternal grandparent
nl: Begrafenis van grootouder van vaders kant

en: Burial of a sibling
nl: Begrafenis van een broer/zus

en: Burial of a sister
nl: Begrafenis van een zus

en: Burial of a son
nl: Begrafenis van een zoon

en: Burial of a spouse
nl: Begrafenis van een huwelijkspartner

en: Burial of a wife
nl: Begrafenis van een echtgenote

en: Burial place contains
nl: Plaats begrafenis bevat

en: Buyer
nl: Koper

en: By default, SMTP works on port 25.
nl: De standaard voor SMTP is poort 25.

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
nl: Standaard laat de lijst alleen de plaatsen zien die gevonden worden in uw stambomen. U heeft mogelijk gegevens over andere plaatsen, welke geïmporteerd zijn uit een extern bestand. Als u deze optie selecteert, worden alle plaatsen getoond, ook degenen die niet gebruikt worden.

en: By default, your server allows scripts to run for %s second. | By default, your server allows scripts to run for %s seconds.
nl[0]: Standaard staat de server het uitvoeren van scripts voor %s seconde toe.
nl[1]: Standaard staat de server het uitvoeren van scripts voor %s seconden toe.

en: By default, your server allows scripts to use %s of memory.
nl: Standaard staat de server %s geheugengebruik toe voor scripts.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
nl: 10de

[ctx: CENTURY]
en: 11th
nl: 11de

[ctx: CENTURY]
en: 12th
nl: 12de

[ctx: CENTURY]
en: 13th
nl: 13de

[ctx: CENTURY]
en: 14th
nl: 14de

[ctx: CENTURY]
en: 15th
nl: 15de

[ctx: CENTURY]
en: 16th
nl: 16de

[ctx: CENTURY]
en: 17th
nl: 17de

[ctx: CENTURY]
en: 18th
nl: 18de

[ctx: CENTURY]
en: 19th
nl: 19de

[ctx: CENTURY]
en: 1st
nl: 1ste

[ctx: CENTURY]
en: 20th
nl: 20ste

[ctx: CENTURY]
en: 21st
nl: 21ste

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
nl: 2de

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
nl: 3de

[ctx: CENTURY]
en: 4th
nl: 4de

[ctx: CENTURY]
en: 5th
nl: 5de

[ctx: CENTURY]
en: 6th
nl: 6de

[ctx: CENTURY]
en: 7th
nl: 7de

[ctx: CENTURY]
en: 8th
nl: 8ste

[ctx: CENTURY]
en: 9th
nl: 9de

en: Calculating…
nl: Berekenen…

en: Calendar
nl: Kalender

en: Calendar conversion
nl: Kalenderomzetting

en: Call number
nl: Inventarisnummer

en: Cambodia
nl: Cambodja

en: Cameroon
nl: Kameroen

en: Campinas, Brazil
nl: Campinas, Brazilië

en: Cape Verde
nl: Kaapverdië

en: Card
nl: Kaart

en: Case insensitive
nl: Hoofdletterongevoelig

en: Caste
nl: Kaste

en: Categories
nl: Categorieën

en: Cause
nl: Oorzaak

en: Cause of death
nl: Doodsoorzaak

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
nl: Waarschuwing! Dit kan lang duren. Even geduld a.u.b.

en: Caution: old modules may not work, or they may prevent webtrees from working.
nl: Let op: oude modules werken misschien niet of zorgen ervoor dat webtrees niet werkt.

en: Caution: old themes may not work, or they may prevent webtrees from working.
nl: Let op: oude thema's werken misschien niet of zorgen ervoor dat webtrees niet werkt.

en: Cayman Islands
nl: Kaaiman eilanden

en: Cebu City, Philippines
nl: Cebu City, Filipijnen

en: Cemeteries
nl: Begraafplaatsen

en: Cemetery
nl: Begraafplaats

en: Census
nl: Volkstelling

en: Census assistant
nl: Volkstellingsassistent

en: Census date
nl: Datum volkstelling

en: Census place
nl: Plaats volkstelling

en: Census transcript
nl: Afschrift volkstelling

en: Central African Republic
nl: Centraal-Afrikaanse Republiek

en: Certificate
nl: Akte

en: Chad
nl: Tsjaad

en: Change
nl: Wijzig

en: Change family members
nl: Wijzig gezinsleden

en: Change flag
nl: Wijzig vlag

en: Change the blocks on this user’s “My page”
nl: Verander de blokken op de “Mijn pagina” van deze gebruiker

en: Change the “Home page” blocks
nl: Verander de “Startpagina” blokken

en: Change the “My page” blocks
nl: Verander de “Mijn pagina” blokken

en: Changed on %1$s
nl: Gewijzigd op %1$s

en: Changed on %1$s by %2$s
nl: Gewijzigd op %1$s door %2$s

en: Changes
nl: Wijzigingen

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
nl[0]: Wijzigingen in de laatste %s dag
nl[1]: Wijzigingen in de laatste %s dagen

en: Changes log
nl: Wijzigingenlogboek

en: Character set
nl: Tekenreeks

en: Chart
nl: Diagram

en: Chart preferences
nl: Diagram voorkeuren

en: Chart type
nl: Diagramtype

en: Charts
nl: Diagrammen

en: Check file permissions…
nl: Controleer bestandsrechten…

en: Check for custom modules…
nl: Controleer op niet-standaard modules…

en: Check for custom themes…
nl: Controleer op niet-standaard thema's…

en: Check for errors
nl: Controleer op fouten

en: Check for pending changes…
nl: Controleer op uitstaande wijzigingen…

en: Check the access rights on this folder.
nl: Controleer de toegangsrechten tot deze map.

en: Check the settings and try again.
nl: Controleer de instellingen en probeer opnieuw.

en: Checking server capacity
nl: Controleren van de capaciteit van de server

en: Checking server configuration
nl: Sever configuratie aan het controleren

en: Chicago, Illinois, United States
nl: Chicago, Illinois, Verenigde Staten

en: Child
nl: Kind

en: Child of
nl: Kind van

en: Child of %s
nl: Kind van %s

en: Children
nl: Kinderen

en: Children in family
nl: Aantal kinderen in dit gezin

en: Children of
nl: Kinderen van

en: Children take a patronym instead of a surname.
nl: Kinderen krijgen een patroniem in plaats van een achternaam.

en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
nl: Kinderen krijgen één achternaam van de vader, en één van de moeder.

en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
nl: Kinderen krijgen één achternaam van de moeder, en één van de vader.

en: Children take their father’s surname.
nl: Kinderen krijgen hun vaders achternaam.

en: Children take their mother’s surname.
nl: Kinderen krijgen hun moeders achternaam.

en: Chile
nl: Chili

en: Choose a report to run
nl: Kies een rapport om uit te voeren

en: Choose relatives
nl: Kies familieleden

en: Choose the thumbnail image that you want to upload. Although thumbnails can be generated automatically for images, you may wish to generate your own thumbnail, especially for other media types. For example, you can provide a still image from a video, or a photograph of the individual who made an audio recording.
nl: Kies de miniatuurafbeelding die u wilt uploaden. Miniaturen van afbeeldingen kunnen automatisch gemaakt worden maar u kunt ook een eigen miniatuurafbeelding gebruiken, vooral bij andere bestandstypes. Denk aan een stilstaand shot uit een video of een foto van de maker van een audio-opname.

en: Choose user defined welcome text typed below
nl: Kies de hieronder aangemaakte zelfgedefinieerde welkomstekst

en: Choose:
nl: Kies:

en: Christening
nl: Gedoopt

en: Christening of a brother
nl: Doop van een broer

en: Christening of a child
nl: Doop van een kind

en: Christening of a daughter
nl: Doop van een dochter

en: Christening of a grandchild
nl: Doop van een kleinkind

en: Christening of a granddaughter
nl: Doop van een kleindochter

en: Christening of a grandson
nl: Doop van een kleinzoon

en: Christening of a half-brother
nl: Doop van een halfbroer

en: Christening of a half-sibling
nl: Doop van een halfbroer/halfzus

en: Christening of a half-sister
nl: Doop van een halfzus

en: Christening of a sibling
nl: Doop van een broer/zus

en: Christening of a sister
nl: Doop van een zus

en: Christening of a son
nl: Doop van een zoon

en: Circumciser
nl: Besnijder

en: Citation details
nl: Details citaat

en: Citizenship
nl: Staatsburgerschap

en: City
nl: Plaats

en: Civil marriage
nl: Burgerlijk huwelijk

en: Civil registrar
nl: Ambtenaar Burgerlijke Stand

en: Clean up data folder
nl: Ruim de datamap op

en: Cleared but not yet completed
nl: Gecontroleerd en vrijgegeven, maar nog niet voltooid

en: Clippings cart
nl: Stamboomknipsels

en: Coat of arms
nl: Wapenschild (militair)

en: Cocos (Keeling) Islands
nl: Kokoseilanden (Keeling)

en: Coffee and Cream
nl: Koffie en room

en: Cold Day
nl: Koude Dag

en: Columbia River, Washington, United States
nl: Columbia River, Washington, Verenigde Staten

en: Columbia, South Carolina, United States
nl: Columbia, South Carolina, Verenigde Staten

en: Columbus, Ohio, United States
nl: Columbus, Ohio, Verenigde Staten

en: Columns per page
nl: Kolommen per pagina

en: Comment
nl: Commentaar

en: Comments
nl: Commentaar

en: Common law marriage
nl: Erkend partnerschap

en: Communicate directly with other users, using private messages.
nl: Communiceer rechtstreeks met andere gebruikers door middel van privéberichten.

en: Comoros
nl: Comoren

en: Compact tree
nl: Compacte boom

en: Compact tree of %s
nl: Compacte boom van %s

en: Completed before 1970; date not available
nl: Afgerond voor 1970; gegevens niet beschikbaar

en: Completed; date unknown
nl: Voltooid; datum onbekend

en: Compress the GEDCOM file
nl: Comprimeer het GEDCOM-bestand

en: Concatenation
nl: Samenvoeging

en: Confirm password
nl: Bevestig wachtwoord

en: Confirmation
nl: Vormsel/confirmatie

en: Connection to database server
nl: Verbinding met de databaseserver

en: Contact information
nl: Contactinformatie

en: Contact method
nl: Contactmethode

en: Contains
nl: Bevat

en: Content
nl: Inhoud

en: Continued
nl: Vervolgd

en: Control panel
nl: Controlepaneel

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
nl: Converteer van UTF-8 naar ISO-8859-1

en: Cook Islands
nl: Cook Eilanden

en: Copenhagen, Denmark
nl: Copenhagen, Denemarken

en: Copy
nl: Kopiëer

en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
nl: Kopieer alle records van %1$s naar %2$s.

en: Copy files…
nl: Kopieer bestanden…

en: Copy these files to the folder %s, replacing any that have the same name.
nl: Kopieer deze bestanden naar de map %s. Vervang hierbij alle bestanden met dezelfde naam.

en: Cordoba, Argentina
nl: Córdoba, Argentinië

en: Corporation
nl: Organisatie

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
nl: Corrigeer NAME-records als ‘Jan/SMIT/’ of ‘Jan /SMIT’, geproduceerd door oudere genealogie programma's.

en: Cote d’Ivoire
nl: Ivoorkust

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
nl: Het is niet gelukt om de ingevoerde informatie te verifiëren. Probeert u het nogmaals of neem contact op met de sitebeheerder voor meer informatie.

en: Count
nl: Aantal

en: Countries
nl: Landen

en: Country
nl: Land

en: Counts
nl: Aantallen

en: County
nl: Gemeente

en: Create
nl: Creëer

en: Create a family tree
nl: Maak een nieuwe stamboom aan

en: Create a media object
nl: Maak een nieuw mediaobject aan

en: Create a repository
nl: Maak een nieuwe opslagplaats aan

en: Create a shared note
nl: Maak een nieuwe gedeelde notitie aan

en: Create a shared note using the census assistant
nl: Maak een nieuwe gedeelde notitie aan met behulp van de assistent

en: Create a source
nl: Maak een nieuwe bron aan

en: Create a website access rule
nl: Maak een nieuwe website toegangsregel aan

en: Create an individual
nl: Maak een nieuwe persoon aan

en: Create your own chart
nl: Stel uw eigen diagram samen

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
nl: Stamboom aanmaken, bijwerken of verwijderen voor elk GEDCOM-bestand in de datamap.

en: Cremation
nl: Crematie

en: Cremation of a brother
nl: Crematie van een broer

en: Cremation of a child
nl: Crematie van een kind

en: Cremation of a daughter
nl: Crematie van een dochter

en: Cremation of a father
nl: Crematie van vader

en: Cremation of a grand-parent
nl: Crematie van een grootouder

en: Cremation of a grandchild
nl: Crematie van een kleinkind

en: Cremation of a granddaughter
nl: Crematie van een kleindochter

en: Cremation of a grandfather
nl: Crematie van een grootvader

en: Cremation of a grandmother
nl: Crematie van een grootmoeder

en: Cremation of a grandson
nl: Crematie van een kleinzoon

en: Cremation of a half-brother
nl: Crematie van een halfbroer

en: Cremation of a half-sibling
nl: Crematie van een halfbroer/halfzus

en: Cremation of a half-sister
nl: Crematie van een halfzus

en: Cremation of a husband
nl: Crematie van een echtgenoot

en: Cremation of a maternal grandfather
nl: Crematie van grootvader van moeders kant

en: Cremation of a maternal grandmother
nl: Crematie van grootmoeder van moeders kant

en: Cremation of a mother
nl: Crematie van moeder

en: Cremation of a parent
nl: Crematie van een ouder

en: Cremation of a paternal grandfather
nl: Crematie van grootvader van vaders kant

en: Cremation of a paternal grandmother
nl: Crematie van grootmoeder van vaders kant

en: Cremation of a sibling
nl: Crematie van een broer/zus

en: Cremation of a sister
nl: Crematie van een zus

en: Cremation of a son
nl: Crematie van een zoon

en: Cremation of a spouse
nl: Crematie van een huwelijkspartner

en: Cremation of a wife
nl: Crematie van een echtgenote

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Curitiba, Brazil
nl: Curitiba, Brazilië

en: Current
nl: Huidige

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom event
nl: Vrij te kiezen gebeurtenis

en: Custom fact
nl: Niet-standaard feit

en: Custom module
nl: Niet-standaard module

en: Custom tags
nl: Zelf gedefinieerde tags

en: Custom theme
nl: Niet-standaard thema

en: Custom welcome text
nl: Zelfgedefinieerde welkomstekst

en: Customize this page
nl: Deze pagina aanpassen

en: Czech Republic
nl: Tsjechië

en: DNA markers
nl: DNA-markers

en: Dallas, Texas, United States
nl: Dallas, Texas, Verenigde Staten

en: Data
nl: Gegevens

en: Data folder
nl: Datamap

en: Database and table names
nl: Database- en tabelnamen

en: Database connection
nl: Databaseverbinding

en: Database name
nl: Naam van de database

en: Database password
nl: Database wachtwoord

en: Database user account
nl: Database gebruikersaccount

en: Date
nl: Datum

en: Date differences
nl: Datum verschillen

en: Date of LDS baptism
nl: Datum van LDS-doop

en: Date of LDS child sealing
nl: Datum van LDS-kindverzegeling

en: Date of LDS endowment
nl: Datum van LDS-schenking

en: Date of LDS spouse sealing
nl: Datum van LDS-verzegeling aan huwelijkspartner

en: Date of adoption
nl: Adoptiedatum

en: Date of baptism
nl: Doopdatum

en: Date of bar mitzvah
nl: Bar mitswa-datum

en: Date of bat mitzvah
nl: Bat mitswa-datum

en: Date of birth
nl: Geboortedatum

en: Date of blessing
nl: Datum zegening

en: Date of brit milah
nl: Brit milah-datum

en: Date of burial
nl: Begrafenisdatum

en: Date of christening
nl: Doopdatum

en: Date of confirmation
nl: Datum van vormsel/confirmatie

en: Date of cremation
nl: Crematiedatum

en: Date of death
nl: Overlijdensdatum

en: Date of divorce
nl: Echtscheidingsdatum

en: Date of emigration
nl: Emigratiedatum

en: Date of engagement
nl: Verlovingsdatum

en: Date of entry in original source
nl: Inschrijfdatum in originele bron

en: Date of event
nl: Gebeurtenisdatum

en: Date of first communion
nl: Datum eerste communie

en: Date of immigration
nl: Immigratiedatum

en: Date of last change
nl: Datum laatste wijziging

en: Date of marriage
nl: Huwelijksdatum

en: Date of marriage banns
nl: Ondertrouwdatum

en: Date of naturalization
nl: Naturalisatiedatum

en: Date of ordination
nl: Datum van wijding

en: Date of residence
nl: Datum bewoning

en: Date period
nl: Datum periode

en: Date periods are used to indicate that a fact, such as an occupation, continued for a period of time.
nl: Datumperiodes worden gebruikt om aan te geven dat een feit, zoals een beroep, voor een bepaalde periode voortduurde.

en: Date range
nl: Datum bereik

en: Date ranges are used to indicate that an event, such as a birth, happened on an unknown date within a possible range.
nl: Datumbereiken worden gebruikt om aan te geven dat een gebeurtenis, zoals een geboorte, plaats vond op een onbekende datum binnen een mogelijk bereik.

en: Date registered
nl: Datum geregistreerd

en: Date sent
nl: Datum verzonden

en: Dates are only converted if they are valid for the calendar. For example, only dates between %1$s and %2$s will be converted to the French calendar and only dates after %3$s will be converted to the Gregorian calendar.
nl: Datums worden alleen omgezet als ze geldig zijn voor de kalender. Bijvoorbeeld, alleen datums tussen %1$s en %2$s zullen worden omgezet naar de Franse kalender en alleen datums na %3$s zullen naar de Gregoriaanse kalender worden omgezet.

en: Dates are stored using English abbreviations and keywords. Shortcuts are available as alternatives to these abbreviations and keywords.
nl: Data worden bewaard via Engelse afkortingen en sleutelwoorden. Kortere manieren zijn beschikbaar als alternatief voor deze afkortingen en sleutelwoorden.

en: Daughter
nl: Dochter

en: Daughter of %s
nl: Dochter van %s

en: Day
nl: Dag

en: Day not set
nl: Dag niet bekend

en: Day:
nl: Dag:

en: Dead
nl: Overleden

en: Death
nl: Overleden

en: Death by country
nl: Overledenen per land

en: Death date range end
nl: Einde reeks overlijdensdata

en: Death date range start
nl: Begin reeks overlijdensdata

en: Death of a brother
nl: Overlijden van een broer

en: Death of a child
nl: Overlijden van een kind

en: Death of a daughter
nl: Overlijden van een dochter

en: Death of a father
nl: Overlijden van vader

en: Death of a grand-parent
nl: Overlijden van een grootouder

en: Death of a grandchild
nl: Overlijden van een kleinkind

en: Death of a granddaughter
nl: Overlijden van een kleindochter

en: Death of a grandfather
nl: Overlijden van een grootvader

en: Death of a grandmother
nl: Overlijden van een grootmoeder

en: Death of a grandson
nl: Overlijden van een kleinzoon

en: Death of a half-brother
nl: Overlijden van een halfbroer

en: Death of a half-sibling
nl: Overlijden van een halfbroer/halfzus

en: Death of a half-sister
nl: Overlijden van een halfzus

en: Death of a husband
nl: Overlijden van een echtgenoot

en: Death of a maternal grandfather
nl: Overlijden van grootvader van moeders kant

en: Death of a maternal grandmother
nl: Overlijden van grootmoeder van moeders kant

en: Death of a mother
nl: Overlijden van moeder

en: Death of a parent
nl: Overlijden van een ouder

en: Death of a paternal grandfather
nl: Overlijden van grootvader van vaders kant

en: Death of a paternal grandmother
nl: Overlijden van grootmoeder van vaders kant

en: Death of a sibling
nl: Overlijden van een broer/zus

en: Death of a sister
nl: Overlijden van een zus

en: Death of a son
nl: Overlijden van een zoon

en: Death of a spouse
nl: Overlijden van een huwelijkspartner

en: Death of a wife
nl: Overlijden van een echtgenote

en: Death of one spouse
nl: Overlijden van één huwelijkspartner

en: Death place contains
nl: Plaats van overlijden bevat

en: Death places
nl: Plaatsen van overlijden

en: Deaths
nl: Overlijdens

en: Deaths by century
nl: Overledenen per eeuw

en: Decade of birth
nl: Decennium van geboorte

en: Decade of death
nl: Decennium van overlijden

en: Decade of marriage
nl: Decennium van Huwelijk

en: Default
nl: Standaard

en: Default chart
nl: Standaard diagram

en: Default family tree
nl: Standaard stamboom

en: Default individual
nl: Standaard persoon

en: Default map type
nl: Standaard kaartsoort

en: Default pedigree chart layout
nl: Standaard layout voor kwartierstaat diagram

en: Default pedigree generations
nl: Standaard aantal generaties in kwartierstaat

en: Default theme
nl: Standaard thema

en: Degree
nl: Graad

en: Delete
nl: Verwijder

en: Delete all existing geographic data before importing the file.
nl: Verwijder alle bestaande geografische data vóór het importeren van het bestand.

en: Delete inactive users
nl: Verwijder niet-actieve gebruikers

en: Delete selected messages
nl: Verwijder geselecteerde berichten

en: Delete temporary files…
nl: Verwijder tijdelijke bestanden…

en: Delete the preferences for this module.
nl: Verwijder de voorkeuren van deze module.

en: Delete this name
nl: Verwijder naam

en: Delete your account
nl: Verwijder uw account

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
nl: Door het verwijderen van het gezin verbreekt u de koppeling tussen alle personen, maar de personen zelf worden niet verwijderd. Weet u zeker dat u dit gezin wilt verwijderen?

en: Democratic Republic of the Congo
nl: Democratische republiek Congo

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Denver, Colorado, United States
nl: Denver, Colorado, Verenigde Staten

en: Depending on your server configuration, you may be able to upgrade automatically.
nl: Het hangt van uw server configuratie af of u automatisch kunt upgraden.

en: Descendant generations
nl: Afstammings generaties

en: Descendants
nl: Afstammelingen

en: Descendants interest
nl: Interesse in afstammelingen

en: Descendants of
nl: Afstammelingen van

en: Descendants of %s
nl: Afstammelingen van %s

en: Description
nl: Beschrijving

en: Description META tag
nl: META-labelomschrijving

en: Description unavailable
nl: Geen omschrijving

en: Destination
nl: Bestemming

en: Details of the new user will be sent to the genealogy contact for the corresponding family tree.
nl: De gegevens van de nieuwe gebruiker zullen naar de bij de stamboom behorende genealogische contactpersoon worden gestuurd.

en: Detroit, Michigan, United States
nl: Detroit, Michigan, Verenigde Staten

en: Died as a child: exempt
nl: Gestorven als kind: vrijgesteld

en: Died as an infant: exempt
nl: Gestorven als kind: vrijgesteld

en: Differences
nl: Verschillen

en: Different calendar systems are used in different parts of the world, and many other calendar systems have been used in the past. Where possible, you should enter dates using the calendar in which the event was originally recorded. You can then specify a conversion, to show these dates in a more familiar calendar. If you regularly use two calendars, you can specify two conversions and dates will be converted to both the selected calendars.
nl: Verschillende kalendersystemen worden in verschillende delen van de wereld gebruikt, en vele anderen zijn in het verleden gebruikt, Waar mogelijk zou u de data moeten invoeren gebruik makend van de kalender die op dat moment in gebruik was. U kunt daarna een conversie opgeven om de datum in een gangbare kalender weer te geven. Als u vaak twee kalenders gebruikt, dan kunt u twee conversies opgeven en worden data geconverteerd naar beide geselecteerde kalenders.

en: Direct line ancestors
nl: Voorouders in rechte lijn

en: Direct line ancestors and their families
nl: Voorouders in rechte lijn en hun gezinnen

en: Disable these modules
nl: Schakel deze modules uit

en: Disable these themes
nl: Schakel deze thema's uit

en: Display %s
nl: Toon %s

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
nl: Toon en beheer de pagina met favorieten van de stamboom.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
nl: Toon en beheer de favoriete pagina's van een gebruiker.

en: Divorce
nl: Echtscheiding

en: Divorce filed
nl: Echtscheiding aangevraagd

en: Divorces by century
nl: Echtscheidingen per eeuw

en: Do not change to keep original filename.
nl: Niet wijzigen om originele bestandsnaam te behouden.

en: Do not create new locations, just import coordinates for existing locations.
nl: Maak geen nieuwe locaties aan, importeer alleen coördinaten voor bestaande locaties.

en: Do not seal, previous sealing canceled
nl: Niet verzegelen, vorige verzegeling afgebroken

en: Do not seal: unauthorized
nl: Niet Verzegelen: niet toegestaan

en: Dominica
nl: Dominicaanse Republiek

en: Dominican Republic
nl: Dominicaanse Republiek

en: Download file
nl: Download bestand

en: Download geographic data
nl: Download geografische data

en: Draper, Utah, United States
nl: Draper, Utah, Verenigde Staten

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
nl: Een gebruiker met dit e-mailadres bestaat al.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
nl: Er bestaat al een gebruiker met deze naam. Kies a.u.b. een andere naam.

en: Each source records specific events, generally for a given date range and for a place jurisdiction. For example a Census records census events and church records record birth, marriage, and death events.<br><br>Select the events that are recorded by this source from the list of events provided. The date should be specified in a range format such as <i>FROM 1900 TO 1910</i>. The place jurisdiction is the name of the lowest jurisdiction that encompasses all lower-level places named in this source. For example, “Oneida, Idaho, USA” would be used as a source jurisdiction place for events occurring in the various towns within Oneida County. “Idaho, USA” would be the source jurisdiction place if the events recorded took place not only in Oneida County but also in other counties in Idaho.
nl: Elke bron legt een specifieke gebeurtenis vast, meestal voor een bepaalde tijdsperiode en een bepaald rechtsgebied. B.v. een Volkstelling legt volkstellingsgebeurtenissen vast en een kerk legt geboortes, huwelijken en overlijdens vast.<br><br>Selecteer de gebeurtenissen die worden vastgelegd door deze bron uit de beschikbare lijst met gebeurtenissen. De datum moet gespecificeerd worden in een reeksformaat, zoals <i>VAN 1900 TOT 1910</i>. Het rechtsgebied moet de naam zijn van het gebied met jurisdictie over alle plaatsen waar de bron betrekking op heeft. Een gemeente zal als rechtsgebied worden genoemd als alle gebeurtenissen in een bepaalde gemeente plaats vinden. Een provincie als het gaat over meerdere gemeenten in een provincie.

en: Each user account has an option to “automatically accept changes”. When this is enabled, any changes made by that user are saved immediately. Many administrators enable this for their own user account.
nl: Elk gebruiksaccount bevat de optie “wijzigingen automatisch accepteren”. Als deze optie is ingeschakeld, dan worden de door die gebruiker gemaakte wijzigingen direct opgeslagen. Veel beheerders hebben dit ingeschakeld voor hun eigen account.

en: Earliest birth
nl: Vroegste geboorte

en: Earliest birth year
nl: Vroegste geboortejaar

en: Earliest death
nl: Vroegste overlijden

en: Earliest death year
nl: Vroegste jaar van overlijden

en: Earliest divorce
nl: Vroegste echtscheiding

en: Earliest marriage
nl: Vroegste huwelijk

en: Edit
nl: Wijzig

en: Edit a website access rule
nl: Wijzig een website toegangsregel

en: Edit preferences
nl: Opties voor wijzigen

en: Edit the FAQ
nl: FAQ wijzigen

en: Edit the details
nl: Details bewerken

en: Edit the gender
nl: Wijzig geslacht

en: Edit the media object
nl: Wijzig media object

en: Edit the name
nl: Wijzig naam

en: Edit the note
nl: Bewerk notitie

en: Edit the raw GEDCOM
nl: Wijzig onbewerkt GEDCOM-record

en: Edit the repository
nl: Wijzig opslagplaats

en: Edit the shared note
nl: Wijzig gedeelde notitie

en: Edit the source
nl: Bewerk bron

en: Edit the story
nl: Bewerk verhaal

en: Edit the user
nl: Wijzig gebruiker

en: Edit this individual and replace their details with your own.
nl: Wijzig deze persoon en vervang de details door uw eigen gegevens.

en: Editor
nl: Bewerker

en: Education
nl: Opleiding

en: Egypt
nl: Egypte

en: Electronic
nl: Elektronisch

en: Elevation
nl: Stijging

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Email address to be used in the “From:” field of emails that webtrees creates automatically.<br><br>webtrees can automatically create emails to notify administrators of changes that need to be reviewed. webtrees also sends notification emails to users who have requested an account.<br><br>Usually, the “From:” field of these automatically created emails is something like <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i> to show that no response to the email is required. To guard against spam or other email abuse, some email systems require each message’s “From:” field to reflect a valid email account and will not accept messages that are apparently from account <i>webtrees-noreply</i>.
nl: E-mailadres dat wordt ingevuld in het ‘Van:’-veld van automatisch door webtrees gegenereerde e-mails.<br><br>webtrees kan automatisch e-mails maken om beheerders te informeren over wijzigingen die gecontroleerd moeten worden. webtrees stuurt ook notificatie e-mails naar gebruikers die om een account hebben verzocht.<br><br>Meestal staat in het ‘Van:’-veld van deze automatisch gegenereerde e-mail iets als <i>Van: webtrees-noreply@yoursite</i> om te laten zien dat de e-mail geen antwoord vereist. Om spam en ander e-mailmisbruik tegen te gaan vereisen sommige e-mailsystemen dat in het ‘Van:’-veld het adres van een geldig e-mailaccount wordt gebruikt. Deze e-mailsystemen accepteren geen berichten die afkomstig lijken te zijn van een account als <i>webtrees-noreply</i>.

en: Email verified
nl: E-mail gecontroleerd

en: Embedded variable
nl: Ingesloten variabele

en: Emigration
nl: Emigratie

en: Employee
nl: Werknemer

en: Employer
nl: Werkgever

en: Empty the clippings cart
nl: Verwijder uw stamboomknipsels

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Enabling this option will force all visitors to sign in before they can view any data on the website.
nl: Door deze optie in te schakelen worden alle bezoekers gedwongen aan te melden, voordat ze gegevens op de site kunnen bekijken.

en: End IP address
nl: Eind IP-adres

en: End year
nl: Eindjaar

en: Ending range of change dates
nl: Einde reeks wijzigingsdata

en: Engagement
nl: Verloving

en: England
nl: Engeland

en: Enter an individual, family, or source ID
nl: Voer een persoons-, gezins-, of bron-ID in

en: Enter an optional note about this favorite
nl: Voeg een optionele notitie toe aan deze favoriet

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
nl: Voer de ID van de persoon, familie of bron in, of zoek deze op, welke met dit media object moet worden verbonden.

en: Entire record
nl: Gehele record

en: Equatorial Guinea
nl: Equatoriaal-Guinea

en: Error: converting GEDCOM files from %s encoding to UTF-8 encoding not currently supported.
nl: Fout: het converteren van GEDCOM-bestanden met %s-codering naar UTF-8 codering wordt momenteel niet ondersteund.

en: Estimated dates for birth and death
nl: Geschatte data voor geboorte en overlijden

en: Estonia
nl: Estland

en: Ethiopia
nl: Ethiopië

en: Europe
nl: Europa

en: Event
nl: Gebeurtenis

en: Events
nl: Gebeurtenissen

en: Events in countries
nl: Gebeurtenissen in landen

en: Events of close relatives
nl: Gebeurtenissen van naaste familie

en: Everybody has this role, including visitors to the website and search engines.
nl: Elke bezoeker heeft deze rol en de daarmee verbonden rechten, ook niet aangemelde bezoekers en zoekmachines.

en: Exact
nl: Precies

en: Exact date
nl: Exacte datum

en: Exact text
nl: Exacte tekst

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
nl: Sluit personen met “%s” als huwelijksnaam uit

en: Exclude subfolders
nl: Sluit submappen uit

en: Excluded from this submission
nl: Uitgesloten van onderwerping

en: Explain why you are requesting an account.
nl: Leg aub uit waarom u om een gebruikersaccount verzoekt.

en: Export
nl: Exporteer

en: Export a GEDCOM file
nl: Exporteer een GEDCOM-bestand

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
nl: Exporteer alle stambomen naar GEDCOM-bestanden…

en: Export preferences
nl: Opties voor exporteren

en: Extend privacy to dead individuals
nl: Breid privacy uit met overleden personen

en: External files
nl: Externe bestanden

en: External media files have a URL instead of a filename.
nl: Externe mediabestanden hebben een URL in plaats van een bestandsnaam.

en: Extra information
nl: Extra informatie

en: Eye color
nl: Oogkleur

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
nl: FAQ = Frequently asked question = Vaak gestelde vraag<br>FAQ's zijn lijsten van vragen en antwoorden, die u toestaan de regels, de gedragslijn, en procedures van de site aan uw bezoekers uit te leggen. Vragen houden zich meestal bezig met privacy, copyright, gebruikersaccounts, niet toegestane inhoud, benodigdheden voor bron vermeldingen, enz..

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
nl: %s × nicht

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
nl: Geadopteerd door beide ouders

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
nl: Geadopteerd door vader

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
nl: Geadopteerd door moeder

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
nl: Ook bekend als

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
nl: Verzorgster

[ctx: FEMALE]
en: Attending
nl: Verzorgt

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
nl: Koper

[ctx: FEMALE]
en: Civil registrar
nl: Ambtenaar Burgerlijke Stand

[ctx: FEMALE]
en: Employee
nl: Werknemer

[ctx: FEMALE]
en: Employer
nl: Werkgever

[ctx: FEMALE]
en: Friend
nl: Vriendin

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
nl: Voogdes

[ctx: FEMALE]
en: Informant
nl: Aangever

[ctx: FEMALE]
en: Interred
nl: Bijgezet

[ctx: FEMALE]
en: Lodger
nl: Kamerbewoonster

[ctx: FEMALE]
en: Never married
nl: Nooit getrouwd

[ctx: FEMALE]
en: Not married
nl: Ongehuwd

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
nl: Verpleegkundige

[ctx: FEMALE]
en: Owner
nl: Eigenares

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
nl: Ambtenaar bevolkingsregister

[ctx: FEMALE]
en: Seller
nl: Verkoopster

[ctx: FEMALE]
en: Servant
nl: Dienster

[ctx: FEMALE]
en: Slave
nl: Slavin

[ctx: FEMALE]
en: Ward
nl: Pupil

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
nl: aangenomen naam

[ctx: FEMALE]
en: also known as
nl: ook bekend als

[ctx: FEMALE]
en: birth name
nl: geboortenaam

[ctx: FEMALE]
en: change of name
nl: naamswijziging

[ctx: FEMALE]
en: died
nl: overleden

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
nl: achternicht 18e graad

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
nl: achternicht 24e graad

[ctx: FEMALE]
en: estate name
nl: landgoed eigenaresse

[ctx: FEMALE]
en: fifteenth cousin
nl: achternicht 32e graad

[ctx: FEMALE]
en: fifth %s
nl: vijfde %s

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
nl: achternicht 12e graad

[ctx: FEMALE]
en: first %s
nl: eerste %s

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
nl: nicht

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
nl: achternicht 30e graad

[ctx: FEMALE]
en: fourth %s
nl: vierde %s

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
nl: achternicht 10e graad

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
nl: immigratienaam

[ctx: FEMALE]
en: married
nl: trouwde

[ctx: FEMALE]
en: married name
nl: aangenomen huwelijksnaam

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
nl: achternicht 20e graad

[ctx: FEMALE]
en: religious name
nl: religieuze naam

[ctx: FEMALE]
en: second %s
nl: tweede %s

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
nl: achternicht 6e graad

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
nl: achternicht 16e graad

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
nl: achternicht 14e graad

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
nl: achternicht 22e graad

[ctx: FEMALE]
en: third %s
nl: derde %s

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
nl: achternicht 8e graad

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
nl: achternicht 28e graad

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
nl: achternicht 26e graad

[ctx: FEMALE]
en: was born
nl: is geboren

en: Fact
nl: Feit

en: Fact 1
nl: Feit 1

en: Fact 10
nl: Feit 10

en: Fact 11
nl: Feit 11

en: Fact 12
nl: Feit 12

en: Fact 13
nl: Feit 13

en: Fact 2
nl: Feit 2

en: Fact 3
nl: Feit 3

en: Fact 4
nl: Feit 4

en: Fact 5
nl: Feit 5

en: Fact 6
nl: Feit 6

en: Fact 7
nl: Feit 7

en: Fact 8
nl: Feit 8

en: Fact 9
nl: Feit 9

en: Fact icons
nl: Feitpictogrammen

en: Fact or event
nl: Feit of gebeurtenis

en: Facts and events
nl: Feiten en gebeurtenissen

en: Facts for family records
nl: Feiten/gebeurtenissen voor gezinnen

en: Facts for individual records
nl: Feiten/gebeurtenissen voor personen

en: Facts for new families
nl: Feiten/gebeurtenissen voor nieuwe gezinnen

en: Facts for new individuals
nl: Feiten/gebeurtenissen voor nieuwe personen

en: Facts for repository records
nl: Feiten/gebeurtenissen voor opslagplaatsen

en: Facts for source records
nl: Feiten/gebeurtenissen voor bronnen

en: Falkland Islands
nl: Falkland eilanden

en: Families
nl: Gezinnen

en: Families with sources
nl: Gezinnen met bronnen

en: Family
nl: Gezin

en: Family as a child
nl: Gezinsleden van kind

en: Family as a spouse
nl: Gezinsleden van ega

en: Family book
nl: Familieboek

en: Family book of %s
nl: Familieboek van %s

en: Family file
nl: Familiebestand

en: Family group information
nl: Gezinsinformatie

en: Family list
nl: Gezinslijst

en: Family navigator
nl: Gezinsnavigator

en: Family news and site announcements.
nl: Familienieuws en site-aankondigingen.

en: Family of %s
nl: Gezin van %s

en: Family tree
nl: Stamboom

en: Family tree clippings cart
nl: Stamboomknipsels

en: Family tree title
nl: Stamboomtitel

en: Family trees
nl: Stambomen

en: Family with %s
nl: Gezin met %s

en: Family with adoptive parents
nl: Gezin met adoptief ouders

en: Family with foster parents
nl: Gezin met pleegouders

en: Family with husband
nl: Gezin met echtgenoot

en: Family with parents
nl: Gezin met ouders

en: Family with rada parents
nl: Gezin met rada ouders

en: Family with sealing parents
nl: Gezin met verzegeling ouders

en: Family with spouse
nl: Gezin met partner

en: Family with the most children
nl: Gezin met de meeste kinderen

en: Family with wife
nl: Gezin met echtgenote

en: Fan chart
nl: Waaierdiagram

en: Fan chart of %s
nl: Waaierdiagram van %s

en: Faroe Islands
nl: Faeroer eilanden

en: Father
nl: Vader

en: Father: %s
nl: Vader: %s

en: Father’s age
nl: Leeftijd vader

en: Father’s family with %s
nl: Gezin van vader met %s

en: Father’s family with an unknown individual
nl: Gezin van vader met een onbekend persoon

en: Favorites
nl: Favorieten

en: Female
nl: Vrouw

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
nl: Geadopteerd

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
nl: Geboorte

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
nl: Pleegouder

[ctx: Female pedigree]
en: Sealing
nl: Verzegeling

en: Females
nl: Vrouwen

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: File successfully uploaded
nl: Het bestand is goed verstuurd

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Filename on server
nl: Bestandsnaam op server

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
nl: Bestandsnamen mogen niet het teken “%s” bevatten.

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
nl: Bestandsnamen mogen niet de extensie “%s” hebben.

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
nl: Bestanden gevonden van een eerdere versie van webtrees. Oude bestanden vormen soms een beveiligingsrisico. U zou ze moeten verwijderen.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
nl: Bestanden gemarkeerd met %s zijn nodig voor een goede werking en kunnen niet worden verwijderd.

en: Find a fact or event
nl: Vind een feit of gebeurtenis

en: Find a family
nl: Vind een gezin

en: Find a media object
nl: Vind een mediaobject

en: Find a place
nl: Vind een plaats

en: Find a repository
nl: Vind een opslagplaats

en: Find a shared note
nl: Vind een gedeelde notitie

en: Find a source
nl: Vind een bron

en: Find a special character
nl: Vind een speciaal letterteken

en: Find all possible relationships
nl: Vind alle mogelijke verwantschappen

en: Find an individual
nl: Zoek een persoon

en: Find any relationship
nl: Vind elke verwantschap

en: Find duplicates
nl: Zoek dubbele records

en: Find other relationships
nl: Andere verwantschappen zoeken

en: Find relationships via ancestors
nl: Zoek verwantschappen via voorouders

en: Find the closest relationships
nl: Vind de dichtstbijzijnde verwantschap

en: Find unrelated individuals
nl: Zoek niet-verwante personen

en: First communion
nl: Eerste communie

en: First event
nl: Eerste gebeurtenis

en: First record
nl: Eerste record

en: Fix name slashes and spaces
nl: Slashes en spaties in namen corrigeren

en: Flag
nl: Vlag

en: Flanders
nl: Vlaanderen

en: Folder
nl: Map

en: Folder name on server
nl: Mapnaam op server

en: Follow this link to verify your email address.
nl: Klik op de link om uw e-mailadres te verifiëren.

en: Font
nl: Lettertype

en: For example, if the GEDCOM file contains %1$s and webtrees expects to find %2$s in the media folder, then you would need to remove %3$s.
nl: Als het GEDCOM-bestand bijvoorbeeld %1$s bevat maar webtrees verwacht %2$s in the mediamap te vinden, dan moet u %3$s verwijderen.

en: For example, if you specify a path length of 2, the individual will be able to see their grandson (child, child), their aunt (parent, sibling), their step-daughter (spouse, child), but not their first cousin (parent, sibling, child).
nl: Als u als padlengte b.v. 2 opgeeft, dan kan die persoon zijn kleinkind (kind, kind), zijn oom of tante (ouder, broer/zus van ouder) en stiefkind (echtgeno(o)t(e), kind van andere partner) zien, maar niet zijn/haar eerste graads neef/nicht (ouder, broer/zus van ouder, kind).

en: For help with genealogy questions contact %s.
nl: Voor genealogische vragen kunt u contact opnemen met %s.

en: For technical support and information contact %s.
nl: Voor technische ondersteuning en informatie kunt u contact opnemen met %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
nl: Voor technische ondersteuning of genealogische vragen kunt u contact opnemen met %s.

en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
nl: Voor websites met meer dan één stamboom laat deze optie een lijst van stambomen zien in het hoofdmenu, de zoekpagina's enz.

en: Forgot password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Format
nl: Formaat

en: Format text and notes
nl: Tekst en notities opmaken

en: Fort Lauderdale, Florida, United States
nl: Fort Lauderdale, Florida, Verenigde Staten

en: Foster child
nl: Pleegkind

en: Foster father
nl: Pleegvader

en: Foster mother
nl: Pleegmoeder

en: France
nl: Frankrijk

en: Frankfurt am Main, Germany
nl: Frankfurt am Main, Duitsland

en: Freiburg, Germany
nl: Freiburg, Duitsland

en: French
nl: Frans

en: French Guiana
nl: Frans Guyana

en: French Polynesia
nl: Frans Polynesië

en: French Southern Territories
nl: Franse Zuidelijke Territoriën

en: Frequently asked questions
nl: Vaak gestelde vragen

en: Fresno, California, United States
nl: Fresno, California, Verenigde Staten

en: Fri
nl: Vrij

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Friend
nl: Vriend(in)

en: From
nl: Van

en: Funeral
nl: Begrafenis

en: GEDCOM errors
nl: GEDCOM-fouten

en: GEDCOM file
nl: GEDCOM-bestand

[ctx: GENITIVE]
en: April
nl: april

[ctx: GENITIVE]
en: August
nl: augustus

[ctx: GENITIVE]
en: December
nl: december

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
nl: Dhu al-Qi'dah

[ctx: GENITIVE]
en: February
nl: februari

[ctx: GENITIVE]
en: Floreal
nl: Floréal

[ctx: GENITIVE]
en: January
nl: januari

[ctx: GENITIVE]
en: July
nl: juli

[ctx: GENITIVE]
en: June
nl: juni

[ctx: GENITIVE]
en: March
nl: maart

[ctx: GENITIVE]
en: May
nl: mei

[ctx: GENITIVE]
en: Nivose
nl: Nivôse

[ctx: GENITIVE]
en: November
nl: november

[ctx: GENITIVE]
en: October
nl: oktober

[ctx: GENITIVE]
en: Pluviose
nl: Pluviôse

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-awwal
nl: Rabi' al-awwal

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-thani
nl: Rabi' al-thani

[ctx: GENITIVE]
en: September
nl: september

[ctx: GENITIVE]
en: Sha’aban
nl: Sha'aban

[ctx: GENITIVE]
en: Vendemiaire
nl: Vendémiaire

[ctx: GENITIVE]
en: Ventose
nl: Ventôse

[ctx: GENITIVE]
en: jours complementaires
nl: jours complémentaires

en: Gender
nl: Geslacht

en: Gender icon on charts
nl: Geslachtpictogram op diagrammen

en: Genealogy contact
nl: E-mail genealogische vragen

en: Genealogy data
nl: Genealogische gegevens

en: General
nl: Algemeen

en: General search
nl: Algemeen zoeken

en: Generate sitemap files for search engines.
nl: Genereer sitemap bestanden voor zoekmachines.

en: Generated by %s
nl: Gegenereerd door %s

en: Generation
nl: Generatie

en: Generation
nl: Generatie

en: Generations
nl: Generaties

en: Generations of ancestors
nl: Generaties van voorouders

en: Geographic area
nl: geografisch gebied

en: Geographic data
nl: Geografische gegevens

en: Georgia
nl: Georgië

en: Germany
nl: Duitsland

en: Get an API key from Google.
nl: Google API-key aanvragen.

en: Gila Valley, Arizona, United States
nl: Gila Valley, Arizona, Verenigde Staten

en: Gilbert, Arizona, United States
nl: Gilbert, Arizona, Verenigde Staten

en: Given name
nl: Voornaam

en: Given names
nl: Voornamen

en: Godchild
nl: Petekind

en: Goddaughter
nl: Peetdochter

en: Godfather
nl: Peetoom

en: Godmother
nl: Peettante

en: Godparent
nl: Peetouder

en: Godson
nl: Peetzoon

en: Google Maps™ preferences
nl: Google Maps™ voorkeuren

en: Google allows a small number of anonymous map requests per day. If you need more than this, you will need a Google account and an API key.
nl: Google staat een klein aantal anonieme kaart verzoeken per dag toe. Als u meer nodig heeft dan dat, dan heeft u een Google account en een API-key nodig.

en: Graduation
nl: Diploma/afstuderen

en: Grandparents
nl: Grootouders

en: Greatest age at death
nl: Hoogste leeftijd bij overlijden

en: Greatest age between siblings
nl: Grootste leeftijdsverschil tussen kinderen

en: Greece
nl: Griekenland

en: Green Beam
nl: Groene Straal

en: Greenland
nl: Groenland

en: Gregorian
nl: Gregoriaans

en: Guardian
nl: Voogd

en: Guatemala City, Guatemala
nl: Guatemala Stad, Guatemala

en: Guinea
nl: Guinee

en: Guinea-Bissau
nl: Guinee-Bissau

en: Hair color
nl: Haarkleur

en: Haiti
nl: Haïti

en: Hamilton, New Zealand
nl: Hamilton, Nieuw Zeeland

en: Hartford, Connecticut, United States
nl: Hartford, Connecticut, Verenigde Staten

en: He
nl: Hij

en: He died
nl: Hij is overleden

en: He married
nl: Hij trouwde met

en: He resided at
nl: Hij woonde in

en: He was born
nl: Hij werd geboren

en: He was buried
nl: Hij is begraven

en: He was christened
nl: Hij is gedoopt

en: He was cremated
nl: Hij is gecremeerd

en: Head of household
nl: Hoofd huishouding

en: Header
nl: Koptekst

en: Heard Island and McDonald Islands
nl: Heardeiland en McDonaldeilanden

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hebrew name
nl: Hebreeuwse naam

en: Height
nl: Lengte

en: Hello %s…
nl: Hallo %s…

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
nl: Hallo %s,<br><br>Bedankt voor uw registratie.

en: Hello administrator…
nl: Hallo beheerder…

en: Help
nl: help

en: Her occupation was
nl: Haar beroep was

en: Hide from everyone
nl: Verberg voor iedereen

en: Highest population
nl: Hoogste Populatie

en: Highlighted image
nl: Gemarkeerde afbeelding

en: His occupation was
nl: Zijn beroep was

en: Historical facts
nl: Historische feiten

en: Hit counters
nl: Bezoekerstellers

en: Home page
nl: Startpagina

en: Hong Kong
nl: Hong Kong (China)

en: Hourglass chart
nl: Zandloperdiagram

en: Hourglass chart of %s
nl: Zandloperdiagram van %s

en: Household
nl: Huishouden

en: Houston, Texas, United States
nl: Houston, Texas, Verenigde Staten

en: How much recursion to use when searching for relationships
nl: Het aantal malen dat het zoeken naar verwantschappen mag worden herhaald

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Husband
nl: Echtgenoot

en: Husband’s age
nl: leeftijd echtgenoot

en: Hybrid
nl: Mengvorm

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
nl: april

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
nl: augustus

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
nl: december

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Qi’dah
nl: Dhu al-Qi'dah

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
nl: februari

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Floreal
nl: Floréal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
nl: januari

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
nl: juli

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
nl: juni

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
nl: maart

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
nl: mei

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nivose
nl: Nivôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
nl: november

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
nl: oktober

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Pluviose
nl: Pluviôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-awwal
nl: Rabi' al-awwal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-thani
nl: Rabi' al-thani

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
nl: september

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sha’aban
nl: Sha'aban

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Vendemiaire
nl: Vendémiaire

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ventose
nl: Ventôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: jours complementaires
nl: jours complémentaires

en: IP address
nl: IP-adres

en: Iceland
nl: IJsland

en: Icon
nl: Pictogram

en: Idaho Falls, Idaho, United States
nl: Idaho Falls, Idaho, Verenigde Staten

en: Identification number
nl: Identificatienummer

en: If a visitor to the website has not selected a preferred language in their browser preferences, or they have selected an unsupported language, then this language will be used. Typically this applies to search engines.
nl: Als een bezoeker van de site in de browserinstellingen geen voorkeurstaal heeft geselecteerd, of een taal heeft geselecteerd die niet wordt ondersteund, dan zal deze taal worden gebruikt. Deze instelling geldt voornamelijk voor zoekmachines.

en: If an administrator creates a user account, the verification email is not sent, and the email must be verified manually.
nl: Als een beheerder een gebruikersaccount aanmaakt, wordt de verificatie-e-mail niet verzonden en moet het e-mailadres handmatig worden geverifieerd.

en: If an individual does not have a surname, no slashes are needed: <%s>Jón Einarsson<%s>
nl: Als een persoon geen achternaam heeft, zijn er geen schuine strepen nodig: <%s>Jón Einarsson<%s>

en: If an individual has two separate surnames, both should be enclosed by slashes: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>
nl: Als een persoon twee verschillende achternamen heeft, moeten beide tussen schuine strepen worden geplaatst: <%s>José Antonio/Gómez/ /Iglesias/<%s>

en: If an individual was known by a nickname which is not part of their formal name, it should be enclosed by quotation marks. For example, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.
nl: Als een persoon bekend was onder zijn roepnaam die geen deel uitmaakt van zijn formele naam, moet deze tussen aanhalingstekens worden geplaatst. Bijvoorbeeld <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.

en: If an individual was not known by their first given name, the preferred name should be indicated with an asterisk: <%s>John Paul* /Smith/<%s>
nl: Als een persoon niet bekend was met zijn eerste voornaam, moet de voorkeursnaam getoond worden met een asterisk: <%s>Jan Pieter* /Smid/<%s>

en: If the surname is unknown, use empty slashes: <%s>Mary //<%s>
nl: Als de achternaam onbekend is, gebruik dan lege schuine strepen: <%s>Marie //<%s>

en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
nl: Als deze persoon andere gebeurtenissen heeft dan overlijden, begrafenis of crematie die recenter zijn dan dit aantal jaren, dan wordt hij geacht in leven te zijn. Geboortedata van kinderen worden als een dergelijke gebeurtenis beschouwd.

en: If two family trees use the same media folder, then they will be able to share media files. If they use different media folders, then their media files will be kept separate.
nl: Als twee stambomen gebruik maken van dezelfde mediamap, kunnen zij dezelfde mediabestanden gebruiken. Als er verschillende mediamappen worden gebruikt, zijn de mediabestanden gescheiden.

en: If visitors can not see the family tree, they will not be able to sign up for an account. You will need to add their account manually.
nl: Als bezoekers de stamboom niet kunnen zien, dan kunnen zij zich ook niet registreren voor een account. U zult hun account handmatig moeten toevoegen.

en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
nl: Om te voorkomen dat gebruikers ongepaste afbeeldingen uploaden, kunt u het uploaden van media alleen tot de managers beperken.

en: If you are the website administrator, you should check that:
nl: Bent u de websitebeheerder, controleer dan of:

en: If you cannot resolve the problem yourself, you can ask for help on the forums at <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.
nl: Als u het probleem niet zelf kunt oplossen, kunt u hulp vragen op de forums bij <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.

en: If you created this GEDCOM file using genealogy software that omits spaces when splitting long lines, then select this option to reinsert the missing spaces.
nl: Als u dit GEDCOM-bestand hebt aangemaakt met genealogiesoftware dat spaties weglaat bij het splitsen van lange regels, selecteer dan deze optie om de ontbrekende spaties weer toe te voegen.

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
nl: Als u geen account heeft aangevraagd, kunt u dit bericht gewoon verwijderen.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
nl: Als er veel inactieve plaatsen zijn, kan het lang duren om een lijst te genereren.

en: If you have a large number of media files, you can organize them into folders and subfolders.
nl: Als u een groot aantal mediabestanden heeft, kunt u ze organiseren in mappen en submappen.

en: If you have created media objects in webtrees, and have subsequently edited this GEDCOM file using genealogy software that deletes media objects, then select this option to merge the current media objects with the new GEDCOM file.
nl: Als u mediaobjecten hebt aangemaakt in webtrees, en vervolgens dit GEDCOM-bestand hebt bewerkt met genealogiesoftware die mediaobjecten verwijdert, selecteer dan deze optie om de huidige mediaobjecten samen te voegen met het nieuwe GEDCOM-bestand.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
nl: Als u een leeg blok verbergt, kunt u de configuratie ervan niet wijzigen totdat het weer zichtbaar wordt omdat het niet meer leeg is.

en: If you select a different folder, you must also move all files (except config.ini.php, index.php, and .htaccess) from the existing folder to the new folder.
nl: Als u een andere map kiest, moet u ook alle bestanden (behalve config.ini.php, index.php en .htaccess) verplaatsen van de oude naar de nieuwe map.

en: If you select a different folder, you must also move any media files from the existing folder to the new one.
nl: Als u een andere map kiest, moet u ook alle mediabestanden van de bestaande map naar de nieuwe kopiëren.

en: If you show living individuals to visitors, all other privacy restrictions are ignored. Do this only if all the data in your tree is public.
nl: Als u nog levende personen toont aan bezoekers, worden alle andere privacy beperkingen genegeerd. Doe dit alleen als alle gegevens in uw stamboom publiekelijk toegankelijk zijn.

en: If you try to exceed these limits, you may experience server time-outs and blank pages.
nl: Als u probeert deze waarden te overschrijden, kan dat leiden tot server time-outs en blanco pagina's.

en: If you use one of the following tracking and analytics services, webtrees can add the tracking codes automatically.
nl: Als u een van de volgende tracking en analytics diensten gebruikt, kan webtrees de tracking code automatisch toevoegen.

en: If your server’s security policy permits it, you will be able to request increased memory or CPU time using the webtrees administration page. Otherwise, you will need to contact your server’s administrator.
nl: Als het beveiligingsbeleid van uw server dat toelaat, dan kunt u om meer geheugen of CPU-tijd verzoeken op de webtrees beheerpagina. Anders dient u contact op te nemen met de beheerder/provider van uw server.

en: If your website can be reached using more than one URL, such as <b>http://www.example.com/webtrees/</b> and <b>http://webtrees.example.com/</b>, you can specify the preferred URL. Requests for the other URLs will be redirected to the preferred one.
nl: Indien uw website via meerdere URLs benaderbaar is, bijvoorbeeld <b>http://www.example.com/webtrees/</b> en <b> http://webtrees.example.com/</b>, kunt u de geprefereerde URL aangeven. Aanvragen via de alternatieve URLs worden naar de geprefereerde doorgestuurd.

en: Image dimensions
nl: Afmetingen afbeelding

en: Images without watermarks
nl: Afbeeldingen zonder watermerk

en: Immigration
nl: Immigratie

en: Import
nl: Importeer

en: Import a GEDCOM file
nl: Een GEDCOM-bestand importeren

en: Import all places from a family tree
nl: Importeer alle plaatsen van een stamboom

en: Import preferences
nl: Import opties

en: In a family tree, each record has an internal reference number (called an “XREF”) such as “F123” or “R14”.
nl: In een stamboom heeft ieder record een intern referentie nummer (dat noemt men een ‘XREF’), zoals ‘F123’ of ‘R14’.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use a non-Latin alphabet such as Hebrew, Greek, Russian, Chinese, or Arabic to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name using the Latin alphabet. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Romanized”, it is not restricted to containing only characters based on the Latin alphabet. This might be of use with Japanese names, where three different alphabets may occur.
nl: In veel culturen is het gebruikelijk om traditionele namen te spellen in zowel traditionele karakters als een geromaniseerde versie van de naam, zoals het gespeld en uitgesproken zou worden gebaseerd op het Latijnse alfabet (zoals Engels).<br><br>Als u de voorkeur geeft aan het gebruik van een niet-Latijns alfabet, zoals Hebreeuws, Grieks, Russisch, Chinees of Arabisch dan kan dit veld worden gebruikt om dezelfde naam in te voeren met gebruikmaking van het Latijnse alfabet. Beide versies van de naam zullen in lijsten en diagrammen voorkomen.<br><br>Hoewel dit veld aangeduid wordt als Romanisering wordt de inhoud ervan niet beperkt tot karakters uit het Latijnse alfabet. Dit kan van pas komen bij Japanse namen, waar tot drie verschillende alfabetten kunnen voorkomen.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use the Latin alphabet to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name in the non-Latin alphabet such as Greek, Hebrew, Russian, Arabic, or Chinese. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Hebrew”, it is not restricted to containing only Hebrew characters.
nl: In veel culturen is het gebruikelijk om traditionele namen te spellen in zowel traditionele karakters als een geromaniseerde versie van de naam, zoals het gespeld en uitgesproken zou worden gebaseerd op het Latijnse alfabet (zoals Engels).<br><br>Als u de voorkeur geeft aan het gebruik van het Latijnse alfabet om namen in te voeren in de standaard naamvelden, dan kan dit veld worden gebruikt om dezelfde naam in een niet-Latijns alfabet in te voeren, zoals Grieks, Hebreeuws, Russisch, Arabisch of Chinees. Beide versies van de naam zullen op lijsten en diagrammen voorkomen.<br><br>Hoewel dit veld wordt aangeduid met ‘Hebreeuws’ is de invoer niet beperkt tot Hebreeuwse karakters.

en: In some calendars, days start at midnight. In other calendars, days start at sunset. The conversion process does not take account of the time, so for any event that occurs between sunset and midnight, the conversion between these types of calendar will be one day out.
nl: In sommige kalenders beginnen dagen op middernacht. In andere kalenders beginnen dagen op zonsopgang. Het conversieproces houdt geen rekening met de tijd, dus voor elke gebeurtenis die plaatsvindt tussen middernacht en zonsopgang zal een conversie tussen deze kalendertypen een dag missen.

en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
nl: In sommige landen gelden privacy-regels niet alleen voor levende personen, maar ook voor (recentelijk) overledenen. Deze optie geeft u de mogelijkheid om de privacy-regels uit te breiden van alleen levende personen naar personen die geboren of overleden zijn binnen een gespecificeerd aantal jaar. Laat de waardes leeg om deze mogelijkheid uit te schakelen.

en: In this month…
nl: In deze maand…

en: In this year…
nl: In dit jaar…

en: Include fully matched places
nl: Inclusief volledig overeenkomende plaatsen

en: Include individuals with “%s” as a married name
nl: Neem personen met “%s” als huwelijksnaam mee

en: Include media (automatically zips files)
nl: Inclusief media (er wordt automatisch een zip-bestand gemaakt)

en: Include subfolders
nl: Inclusief submappen

en: Include the individual’s immediate family
nl: Inclusief de naaste familie van deze persoon

en: Indianapolis, Indiana, United States
nl: Indianapolis, Indiana, Verenigde Staten

en: Individual
nl: Persoon

en: Individual 1
nl: Persoon 1

en: Individual 2
nl: Persoon 2

en: Individual distribution
nl: Verspreiding personen

en: Individual distribution chart
nl: Verdeling per persoon

en: Individual list
nl: Persoonslijst

en: Individual pages
nl: Persoonspagina's

en: Individual record
nl: Persoonsrecord

en: Individual who lived the longest
nl: Langst levende persoon

en: Individuals
nl: Personen

en: Individuals with sources
nl: Personen met bronnen

en: Individuals with surname %s
nl: Personen met achternaam %s

en: Indonesia
nl: Indonesië

en: Infant
nl: Minder dan 1 jaar oud

en: Informant
nl: Aangever

en: Installation folder
nl: Installatiemap

en: Interactive tree
nl: Interactieve boom

en: Interactive tree of %s
nl: Interactieve boom van %s

en: Internal messaging
nl: Interne berichten

en: Internal messaging with emails
nl: Interne berichten met e-mails

en: Interred
nl: Bijgezet

en: Invalid GEDCOM file - no header record found.
nl: Ongeldig GEDCOM-bestand - geen headerrecord gevonden.

en: Invalid GEDCOM format
nl: Ongeldig GEDCOM 5.5 formaat

en: Invalid date
nl: Ongeldige datum

en: Iraq
nl: Irak

en: Ireland
nl: Ierland

en: Israel
nl: Israël

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
nl: Het kan enkele minuten duren om de upgrade te downloaden en te installeren. Even geduld.

en: Italy
nl: Italië

en: Jewish
nl: Joods

en: Johannesburg, South Africa
nl: Johannesburg, Zuid Afrika

en: John /DOE/
nl: Jan /JANSEN/

en: Jordan
nl: Jordanië

en: Jordan River, Utah, United States
nl: Jordan River, Utah, Verenigde Staten

en: Journal
nl: Logboek

en: Julian
nl: Juliaans

en: Kansas City, Missouri, United States
nl: Kansas City, Missouri, Verenigde Staten

en: Kazakhstan
nl: Kazachstan

en: Keep
nl: Behoud

en: Keep link in list
nl: Bewaar de link in de lijst

en: Keep media objects
nl: Mediaobjecten behouden

en: Keep the existing “last change” information
nl: Behoud de bestaande “laatste wijziging” informatie

en: Kenya
nl: Kenia

en: Keyword examples
nl: Voorbeelden van trefwoorden

en: Kiev, Ukraine
nl: Kiev, Oekraïne

en: Kona, Hawaii, United States
nl: Kona, Hawaï

en: Korea
nl: Republiek Korea

en: Kuwait
nl: Koeweit

en: Kyrgyzstan
nl: Kirgizië

en: LDS baptism
nl: LDS-doop

en: LDS child sealing
nl: LDS-kindverzegeling

en: LDS confirmation
nl: LDS-bevestiging

en: LDS endowment
nl: LDS-schenking

en: LDS ordinance codes in chart boxes
nl: LDS-verordeningcodes in diagramvakken

en: LDS spouse sealing
nl: LDS-verzegeling aan huwelijkspartner

en: LDS temple
nl: LDS Tempel

[ctx: LOCATIVE]
en: April
nl: april

[ctx: LOCATIVE]
en: August
nl: augustus

[ctx: LOCATIVE]
en: December
nl: december

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
nl: Dhu al-Qi'dah

[ctx: LOCATIVE]
en: February
nl: februari

[ctx: LOCATIVE]
en: Floreal
nl: Floréal

[ctx: LOCATIVE]
en: January
nl: januari

[ctx: LOCATIVE]
en: July
nl: juli

[ctx: LOCATIVE]
en: June
nl: juni

[ctx: LOCATIVE]
en: March
nl: maart

[ctx: LOCATIVE]
en: May
nl: mei

[ctx: LOCATIVE]
en: Nivose
nl: Nivôse

[ctx: LOCATIVE]
en: November
nl: november

[ctx: LOCATIVE]
en: October
nl: oktober

[ctx: LOCATIVE]
en: Pluviose
nl: Pluviôse

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
nl: Rabi' al-awwal

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-thani
nl: Rabi' al-thani

[ctx: LOCATIVE]
en: September
nl: september

[ctx: LOCATIVE]
en: Sha’aban
nl: Sha'aban

[ctx: LOCATIVE]
en: Vendemiaire
nl: Vendémiaire

[ctx: LOCATIVE]
en: Ventose
nl: Ventôse

[ctx: LOCATIVE]
en: jours complementaires
nl: jours complémentaires

en: Laie, Hawaii, United States
nl: Laie, Hawaï

en: Landscape
nl: Liggend

en: Language
nl: Taal

en: Languages
nl: Talen

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
nl: Grote systemen (50000 personen): 64-128 MB, 40-80 seconden

en: Largest families
nl: Grootste gezinnen

en: Largest number of grandchildren
nl: Grootste aantal kleinkinderen

en: Las Vegas, Nevada, United States
nl: Las Vegas, Nevada, Verenigde Staten

en: Last change
nl: Laatste wijziging

en: Last email reminder was sent
nl: De laatste e-mailherinnering is verstuurd op

en: Last event
nl: Laatste gebeurtenis

en: Last signed in
nl: Laatst aangemeld

en: Latest birth
nl: Laatste geboorte

en: Latest birth year
nl: Laatste geboortejaar

en: Latest death
nl: Laatste overlijden

en: Latest death year
nl: Laatste jaar van overlijden

en: Latest divorce
nl: Meest recente echtscheiding

en: Latest marriage
nl: Meest recente huwelijk

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Latvia
nl: Letland

en: Layout
nl: Opmaak

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
nl: Laat het wachtwoord leeg om het huidige wachtwoord te behouden.

en: Leave this blank to use the default value.
nl: Als deze instelling leeg wordt gelaten zal de standaard waarde worden gebruikt.

en: Leaves
nl: Bladeren

en: Lebanon
nl: Libanon

en: Legatee
nl: Legataris

en: Length of marriage
nl: Duur van huwelijk

en: Level
nl: Nivo

en: Liberia
nl: Liberië

en: Libya
nl: Libië

en: Lifespan
nl: Levensduur

en: Lifespans
nl: Levensduren

en: Link the user account to an individual.
nl: Koppel het gebruikersaccount aan een persoon.

en: Link this individual to an existing family as a child
nl: Koppel deze persoon als kind aan een bestaand gezin

en: Link this media object to a family
nl: Koppel dit mediaobject aan een gezin

en: Link this media object to a source
nl: Koppel dit mediaobject aan een bron

en: Link this media object to an individual
nl: Koppel dit mediaobject aan een persoon

en: Link this user to an individual in the family tree.
nl: Koppel deze gebruiker aan een persoon in de stamboom.

en: Link to an existing media object
nl: Koppel aan een bestaand mediaobject

en: Linked database ID
nl: Gekoppeld database-ID

en: Links
nl: Koppelingen

en: List
nl: Lijst

en: Lists
nl: Lijsten

en: Lithuania
nl: Litouwen

en: Living
nl: Levend

en: Living individuals
nl: Levende personen

en: Loading…
nl: Laden…

en: Local files
nl: Lokale bestanden

en: Location
nl: Locatie

en: Location not removed: this location contains sub-locations
nl: Locatie niet verwijderd: deze locatie bevat sub-locaties

en: Lodger
nl: Kamerbewoner

en: Logan, Utah, United States
nl: Logan, Utah, Verenigde Staten

en: London, England
nl: London, Engeland

en: Long lists of individuals with the same surname can be broken into smaller sub-lists according to the first letter of the individual’s given name.<br><br>This option determines when sub-listing of surnames will occur. To disable sub-listing completely, set this option to zero.
nl: Lange lijsten personen met dezelfde achternaam kunnen worden opgedeeld in kleinere sub-lijsten overeenkomstig de eerste letter van de voornaam.<br><br>Deze optie bepaalt wanneer sub-lijsten van achternamen van personen worden gemaakt. Om geen sub-lijsten te laten maken moet deze optie ingesteld worden op nul.

en: Longest marriage
nl: Langste huwelijk

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Los Angeles, California, United States
nl: Los Angeles, Californië

en: Lost password request
nl: Vergeten wachtwoord opvragen

en: Louisville, Kentucky, United States
nl: Louisville, Kentucky, Verenigde Staten

en: Lowest population
nl: Laagste Populatie

en: Lubbock, Texas, United States
nl: Lubbock, Texas, Verenigde Staten

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
nl: %s × neef

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
nl: Geadopteerd door beide ouders

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
nl: Geadopteerd door vader

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
nl: Geadopteerd door moeder

[ctx: MALE]
en: Also known as
nl: Ook bekend als

[ctx: MALE]
en: Attendant
nl: Verzorger

[ctx: MALE]
en: Attending
nl: Verzorgt

[ctx: MALE]
en: Buyer
nl: Koper

[ctx: MALE]
en: Civil registrar
nl: Ambtenaar Burgerlijke Stand

[ctx: MALE]
en: Employee
nl: Werknemer

[ctx: MALE]
en: Employer
nl: Werkgever

[ctx: MALE]
en: Friend
nl: Vriend

[ctx: MALE]
en: Guardian
nl: Voogd

[ctx: MALE]
en: Informant
nl: Aangever

[ctx: MALE]
en: Interred
nl: Bijgezet

[ctx: MALE]
en: Lodger
nl: Kamerbewoner

[ctx: MALE]
en: Never married
nl: Nooit getrouwd

[ctx: MALE]
en: Not married
nl: Ongehuwd

[ctx: MALE]
en: Nurse
nl: Verpleger

[ctx: MALE]
en: Owner
nl: Eigenaar

[ctx: MALE]
en: Registry officer
nl: Ambtenaar bevolkingsregister

[ctx: MALE]
en: Seller
nl: Verkoper

[ctx: MALE]
en: Servant
nl: Bediende

[ctx: MALE]
en: Slave
nl: Slaaf

[ctx: MALE]
en: Ward
nl: Pupil

[ctx: MALE]
en: adopted name
nl: aangenomen naam

[ctx: MALE]
en: also known as
nl: ook bekend als

[ctx: MALE]
en: birth name
nl: geboortenaam

[ctx: MALE]
en: change of name
nl: naamswijziging

[ctx: MALE]
en: died
nl: overleden

[ctx: MALE]
en: eighth cousin
nl: achterneef 18e graad

[ctx: MALE]
en: eleventh cousin
nl: achterneef 24e graad

[ctx: MALE]
en: estate name
nl: landgoed eigenaar

[ctx: MALE]
en: fifteenth cousin
nl: achterneef 32e graad

[ctx: MALE]
en: fifth %s
nl: vijfde %s

[ctx: MALE]
en: fifth cousin
nl: achterneef 12e graad

[ctx: MALE]
en: first %s
nl: eerste %s

[ctx: MALE]
en: first cousin
nl: neef

[ctx: MALE]
en: fourteenth cousin
nl: achterneef 30e graad

[ctx: MALE]
en: fourth %s
nl: vierde %s

[ctx: MALE]
en: fourth cousin
nl: achterneef 10e graad

[ctx: MALE]
en: immigration name
nl: immigratienaam

[ctx: MALE]
en: married
nl: trouwde

[ctx: MALE]
en: married name
nl: aangenomen huwelijksnaam

[ctx: MALE]
en: ninth cousin
nl: achterneef 20e graad

[ctx: MALE]
en: religious name
nl: religieuze naam

[ctx: MALE]
en: second %s
nl: tweede %s

[ctx: MALE]
en: second cousin
nl: achterneef 6e graad

[ctx: MALE]
en: seventh cousin
nl: achterneef 16e graad

[ctx: MALE]
en: sixth cousin
nl: achterneef 14e graad

[ctx: MALE]
en: tenth cousin
nl: achterneef 22e graad

[ctx: MALE]
en: third %s
nl: derde %s

[ctx: MALE]
en: third cousin
nl: achterneef 8e graad

[ctx: MALE]
en: thirteenth cousin
nl: achterneef 28e graad

[ctx: MALE]
en: twelfth cousin
nl: achterneef 26e graad

[ctx: MALE]
en: was born
nl: is geboren

en: Macau
nl: Macao (China)

en: Macedonia
nl: Voormalig Joegoslavische Republiek Macedonië

en: Madrid, Spain
nl: Madrid, Spanje

en: Magazine
nl: Tijdschrift

en: Mailing name
nl: Mailingnaam

en: Mailto link
nl: ‘Mail naar’-link

en: Main section blocks
nl: Blokken hoofdsectie

en: Malaysia
nl: Maleisië

en: Maldives
nl: Maldiven

en: Male
nl: Man

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
nl: Geadopteerd

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
nl: Geboorte

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
nl: Pleegouder

[ctx: Male pedigree]
en: Sealing
nl: Verzegeling

en: Males
nl: Mannen

en: Manage family trees
nl: Beheer stambomen

en: Manage media
nl: Beheer media

en: Manage the links
nl: Beheer koppelingen

en: Manaus, Brazil
nl: Manaus, Brazilië

en: Manhattan, New York, United States
nl: Manhattan, New York, Verenigde Staten

en: Manila, Philippines
nl: Manila, Philippijnen

en: Manti, Utah, United States
nl: Manti, Utah, Verenigde Staten

en: Many genealogy programs create GEDCOM files with custom tags, and webtrees understands most of them. When unrecognized tags are found, this option lets you choose whether to ignore them or display a warning message.
nl: Veel genealogieprogramma's maken GEDCOM-bestanden met eigen labels aan en webtrees begrijpt de meeste daarvan. Als echter onherkenbare labels worden gevonden laat deze optie u kiezen of deze moeten worden genegeerd of dat er een waarschuwing wordt getoond.

en: Many mail servers require that the sending server identifies itself correctly, using a valid domain name.
nl: De meeste e-mail servers eisen dat de uitgaande server zichzelf correct identificeert door een geldige domeinnaam te gebruiken.

en: Map
nl: Landkaart

en: Markdown is a simple system of formatting, used on websites such as Wikipedia. It uses unobtrusive punctuation characters to create headings and sub-headings, bold and italic text, lists, tables, etc.
nl: Markdown is een eenvoudig opmaak systeem dat wordt gebruikt op websites zoals Wikipedia. Het systeem maakt gebruik van simpele tekens om headers en subheaders, vetgedrukte en schuine tekst, lijsten, tabellen enz. te maken.

en: Marriage
nl: Huwelijk

en: Marriage banns
nl: Ondertrouw

en: Marriage beginning status
nl: Status aanvang huwelijk

en: Marriage bond
nl: Huwelijkstoezegging

en: Marriage by country
nl: Huwelijk per land

en: Marriage contract
nl: Huwelijkscontract

en: Marriage date range end
nl: Einde reeks huwelijksdata

en: Marriage date range start
nl: Start reeks huwelijksdata

en: Marriage ending status
nl: Status einde huwelijk

en: Marriage intention
nl: Huwelijksvoornemen

en: Marriage license
nl: Trouwvergunning

en: Marriage of a brother
nl: Huwelijk van een broer

en: Marriage of a child
nl: Huwelijk van een kind

en: Marriage of a daughter
nl: Huwelijk van een dochter

en: Marriage of a father
nl: Huwelijk van vader

en: Marriage of a grandchild
nl: Huwelijk van een kleinkind

en: Marriage of a granddaughter
nl: Huwelijk van een kleindochter

en: Marriage of a grandson
nl: Huwelijk van een kleinzoon

en: Marriage of a half-brother
nl: Huwelijk van een halfbroer

en: Marriage of a half-sibling
nl: Huwelijk van een halfbroer/halfzus

en: Marriage of a half-sister
nl: Huwelijk van een halfzus

en: Marriage of a mother
nl: Huwelijk van moeder

en: Marriage of a parent
nl: Huwelijk van een ouder

en: Marriage of a sibling
nl: Huwelijk van een broer/zus

en: Marriage of a sister
nl: Huwelijk van een zus

en: Marriage of a son
nl: Huwelijk van een zoon

en: Marriage of parents
nl: Huwelijk van ouders

en: Marriage place contains
nl: Huwelijksplaats bevat

en: Marriage places
nl: Huwelijksplaatsen

en: Marriage settlement
nl: Huwelijkse voorwaarden

en: Marriage status
nl: Huwelijkse staat

en: Marriage type unknown
nl: Onbekend soort huwelijk

en: Marriages
nl: Huwelijken

en: Marriages by century
nl: Huwelijken per eeuw

en: Married name
nl: Aangenomen huwelijksnaam

en: Married surname
nl: Getrouwde achternaam

en: Marshall Islands
nl: Marshalleilanden

en: Masquerade as this user
nl: Vermom uzelf als deze gebruiker

en: Match both upper and lower case letters.
nl: Geen onderscheid tussen hoofd- en kleine letters.

en: Match calendar
nl: Aanpassen aan kalender

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
nl: Zoek naar de exacte tekst, zelfs als het midden in een woord voorkomt.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
nl: Zoek naar de exacte tekst, tenzij het midden in een woord voorkomt.

en: Mauritania
nl: Mauritanië

en: Maximum descendancy generations
nl: Maximum aantal generaties in voorouders diagram

en: Maximum number of surnames on individual list
nl: Maximum aantal achternamen op persoonslijst

en: Maximum pedigree generations
nl: Maximum aantal generaties in kwartierstaat

en: Maximum upload size:
nl: Maximale uploadgrootte:

en: Medford, Oregon, United States
nl: Medford, Oregon, Verenigde Staten

en: Media contains
nl: Media bevat

en: Media file
nl: Mediabestand

en: Media file to upload
nl: Mediabestand om te uploaden

en: Media filenames will be prefixed by %s.
nl: Aan het begin van mediabestandsnamen wordt %s toegevoegd.

en: Media files
nl: Mediabestanden

en: Media folder
nl: Mediamap

en: Media folders
nl: Mediamappen

en: Media object
nl: Mediaobject

en: Media objects
nl: Mediaobjecten

en: Media objects found
nl: Mediaobjecten gevonden

en: Media objects per page
nl: Mediaobjecten per pagina

en: Media type
nl: Soort media

en: Medical
nl: Medisch

en: Medical condition
nl: Medische conditie

en: Mediterranio
nl: Mediterraan

en: Medium systems (5,000 individuals): 32–64 MB, 20–40 seconds
nl: Gemiddelde systemen (5000 personen): 32-64 MB, 20-40 seconden

en: Melbourne, Australia
nl: Melbourne, Australië

en: Member
nl: Lid

en: Memory limit
nl: Geheugenlimiet

en: Memphis, Tennessee, United States
nl: Memphis, Tennessee, Verenigde Staten

en: Menus
nl: Menu's

en: Mercury
nl: Kwikzilver

en: Merge
nl: Samenvoegen

en: Merge family trees
nl: Stambomen samenvoegen

en: Merge records
nl: Records samenvoegen

en: Mesa, Arizona, United States
nl: Mesa, Arizona, Verenigde Staten

en: Message
nl: Bericht

en: Messages
nl: Berichten

en: Mexico City, Mexico
nl: Mexico Stad, Mexico

en: Micronesia
nl: Micronesië

en: Middle East
nl: Midden Oosten

en: Midnight
nl: Middernacht

en: Military
nl: Krijgsmacht

en: Military service
nl: Militaire dienst

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
nl: Minimum en maximum zoom level van de Google map. 1 is de volledige kaart, 15 is één huis. Houdt er wel rekening mee dat factor 15 alleen beschikbaar is in bepaalde gebieden.

en: Missing data
nl: Ontbrekende gegevens

en: Moderate pending changes
nl: Oordeel over uitstaande wijzigingen

en: Module administration
nl: Modulebeheer

en: Moldova
nl: Moldavië

en: Mon
nl: Ma

en: Monday
nl: Maandag

en: Mongolia
nl: Mongolië

en: Month
nl: Maand

en: Month of birth
nl: Geboortemaand

en: Month of birth of first child in a relation
nl: Maand van geboorte van eerste kind in een relatie

en: Month of death
nl: Maand van overlijden

en: Month of first marriage
nl: Maand eerste huwelijk

en: Month of marriage
nl: Huwelijksmaand

en: Month:
nl: Maand:

en: Monticello, Utah, United States
nl: Monticello, Utah, Verenigde Staten

en: More news articles
nl: Meer nieuwsartikelen

en: Morocco
nl: Marokko

en: Most SMTP servers require a password.
nl: De meeste SMTP servers hebben een wachtwoord nodig.

en: Most common surnames
nl: Meest voorkomende achternamen

en: Most servers do not use secure connections.
nl: De meeste servers gebruiken geen beveiligde connecties.

en: Most sites are configured to use localhost. This means that your database runs on the same computer as your web server.
nl: De meeste sites zijn ingesteld om localhost te gebruiken. Dit betekent dat uw database op dezelfde computer draait als uw webserver.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
nl: De meeste sites zijn ingesteld om standaard de waarde 3306 te gebruiken.

en: Most viewed pages
nl: Meest bekeken pagina's

en: Mother
nl: Moeder

en: Mother: %s
nl: Moeder: %s

en: Mother’s age
nl: Leeftijd moeder

en: Mother’s family with %s
nl: Gezin van moeder met %s

en: Mother’s family with an unknown individual
nl: Gezin van moeder met een onbekend persoon

en: Mount Timpanogos, Utah, United States
nl: Mount Timpanogos, Utah, Verenigde Staten

en: Move down
nl: Verplaats omlaag

en: Move left
nl: Verplaats naar links

en: Move right
nl: Verplaats naar rechts

en: Move up
nl: Verplaats omhoog

en: Multiple marriages
nl: Meervoudige huwelijken

en: My account
nl: Mijn account

en: My family tree
nl: Mijn stamboom

en: My individual record
nl: Mijn persoons&shy;record

en: My page
nl: Mijn pagina

en: My pages
nl: Mijn pagina's

en: My pedigree
nl: Mijn kwartierstaat

en: MySQL gave the error: %s
nl: MySQL gaf de foutmelding: %s

en: MySQL variables
nl: MySQL variabelen

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
nl: april

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
nl: augustus

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
nl: december

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
nl: Dhu al-Qi'dah

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
nl: februari

[ctx: NOMINATIVE]
en: Floreal
nl: Floréal

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
nl: januari

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
nl: juli

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
nl: juni

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
nl: maart

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
nl: mei

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nivose
nl: Nivôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
nl: november

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
nl: oktober

[ctx: NOMINATIVE]
en: Pluviose
nl: Pluviôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
nl: Rabi' al-awwal

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-thani
nl: Rabi' al-thani

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
nl: september

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sha’aban
nl: Sha'aban

[ctx: NOMINATIVE]
en: Vendemiaire
nl: Vendémiaire

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ventose
nl: Ventôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: jours complementaires
nl: jours complémentaires

en: Name
nl: Naam

en: Name contains
nl: Naam bevat

en: Name in Hebrew
nl: Naam in het Hebreeuws

en: Name prefix
nl: Titel

en: Name suffix
nl: Achtervoegsel van naam

en: Names
nl: Namen

en: Namesake
nl: Vernoemd naar

en: Namibia
nl: Namibië

en: Nanny
nl: Kinderjuffrouw

en: Narrative description
nl: Verhalende beschrijving

en: Nashville, Tennessee, United States
nl: Nashville, Tennessee, Verenigde Staten

en: Nationality
nl: Nationaliteit

en: Naturalization
nl: Naturalisatie

en: Nauvoo (new), Illinois, United States
nl: Nauvoo, Illinois (nieuw)

en: Nauvoo (original), Illinois, United States
nl: Nauvoo, Illinois (origineel)

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Never
nl: Nooit

en: Never married
nl: Nooit getrouwd

en: New Caledonia
nl: Nieuw Caledonië

en: New York, New York, United States
nl: New York, New York, Verenigde Staten

en: New Zealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: New data
nl: Nieuwe gegevens

en: New registration at %s
nl: Nieuwe registratie op %s

en: New user at %s
nl: Nieuwe gebruiker op %s

en: Newport Beach, California, United States
nl: Newport Beach, Californië

en: News
nl: Nieuws

en: Newspaper
nl: Krant

en: Next email reminder will be sent after
nl: De volgende e-mailherinnering wordt verstuurd na

en: Next image
nl: Volgende afbeelding

en: Nickname
nl: Roepnaam

en: No
nl: Nee

en: No GEDCOM file was received.
nl: Er is geen GEDCOM-bestand ontvangen.

en: No GEDCOM files found.
nl: Geen GEDCOM-bestanden gevonden.

en: No ancestors in the database.
nl: Geen voorouders in de database.

en: No calendar conversion
nl: Geen kalenderomzetting

en: No children
nl: Geen kinderen

en: No contact
nl: Geen contact

en: No custom modules are enabled.
nl: Er zijn geen niet-standaard modules ingeschakeld.

en: No custom themes are enabled.
nl: Er zijn geen niet-standaard thema's ingeschakeld.

en: No duplicates have been found.
nl: Er zijn geen dubbele records gevonden.

en: No errors have been found.
nl: Er zijn geen fouten gevonden.

en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
nl[0]: Er zijn geen gebeurtenissen voor de volgende %s dag.
nl[1]: Er zijn geen gebeurtenissen voor de volgende %s dagen.

en: No events exist for today.
nl: Er zijn geen gebeurtenissen voor vandaag.

en: No events exist for tomorrow.
nl: Er zijn geen gebeurtenissen voor morgen.

en: No events for living individuals exist for today.
nl: Er zijn geen gebeurtenissen van levende personen voor vandaag.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
nl: Er zijn geen gebeurtenissen van levende personen voor morgen.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
nl[0]: Er zijn geen gebeurtenissen voor levende personen %s.
nl[1]: Er zijn geen gebeurtenissen voor levende personen in de komende %s dagen.

en: No facts exist for this family.
nl: Geen feiten voor dit gezin.

en: No file was received. Please try again.
nl: Geen bestand ontvangen. Verstuur het bestand opnieuw.

en: No link between the two individuals could be found.
nl: Geen koppeling tussen de twee personen gevonden.

en: No map data exists for this individual
nl: Geen kaartgegevens voor deze persoon

en: No matching facts found
nl: Geen overeenkomende feiten/gebeurtenissen gevonden

en: No media file was provided.
nl: Geen mediabestand aangeleverd.

en: No news articles have been submitted.
nl: Er zijn geen nieuwsartikelen geplaatst.

en: No places found
nl: Geen plaatsen gevonden

en: No places have been found.
nl: Er werden geen plaatsen gevonden.

en: No predefined text
nl: Geen vooraf gedefinieerde tekst

en: No records to display
nl: Geen records om te tonen

en: No results found.
nl: Geen resultaten gevonden.

en: No signed-in and no anonymous users
nl: Niemand aangemeld en geen anonieme gebruikers

en: No temple - living ordinance
nl: Verordening heeft tijdens het leven van betrokkene plaatsgevonden

en: No upgrade information is available.
nl: Er is geen upgrade informatie beschikbaar.

en: Nobody at all
nl: Niemand

en: Nocturnal
nl: Nachtelijk

en: None
nl: Geen

en: Noon
nl: 12 uur 's middags

en: Norfolk Island
nl: Norfolk eiland

en: Normally, any changes made to a family tree need to be reviewed by a moderator. This option allows a user to make changes without needing a moderator.
nl: Normaal gesproken dienen alle wijzigingen aan een stamboom door een moderator te worden bevestigd. Deze optie geeft gebruikers de mogelijkheid om wijzigingen door te voeren zonder tussenkomst van een moderator..

en: North Korea
nl: Democratische Volksrepubliek Korea

en: Northern Ireland
nl: Noord-Ierland

en: Northern Mariana Islands
nl: Noordelijke Mariana-eilanden

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Not a valid individual, family, or source ID
nl: Geen geldig persoon-, familie- of bron-ID

en: Not approved by an administrator
nl: Niet goedgekeurd door een beheerder

en: Not living
nl: Overleden

en: Not married
nl: Ongehuwd

en: Not verified by the user
nl: Niet geverifieerd door de gebruiker

en: Note
nl: Notitie

en: Note that if a user account is linked to a record, then that user will always be able to view that record.
nl: Merk op dat als een gebruikersaccount aan een record is gekoppeld, dat die gebruiker altijd in staat is dat record te zien.

en: Note: longer path lengths require a lot of calculation, which can make your website run slowly for these users.
nl: Opmerking: langere paden hebben veel rekenwerk nodig, wat de site voor deze gebruiker langzamer kan maken.

en: Notes
nl: Notities

en: Nothing found to cleanup
nl: Niets gevonden om op te schonen

en: Nothing found.
nl: Niets gevonden.

en: Nuku’Alofa, Tonga
nl: Nuku'Alofa, Tonga

en: Number of children
nl: Aantal kinderen

en: Number of days to show
nl: Aantal te tonen dagen

en: Number of families without children
nl: Aantal gezinnen zonder kinderen

en: Number of generations
nl: Aantal generaties

en: Number of given names
nl: Aantal te tonen voornamen

en: Number of marriages
nl: Aantal huwelijken

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
nl: Aantal maanden voordat de gebruiker beschouwd wordt als inactief:

en: Number of pages
nl: Aantal te tonen pagina's

en: Number of surnames
nl: Aantal te tonen achternamen

en: Nurse
nl: Verpleegkundige

en: Oakland, California, United States
nl: Oakland, Californië

en: Occupation
nl: Beroep

en: Occupations
nl: Beroepen

en: Occupied Palestinian Territory
nl: Bezet Palesteins gebied

en: Ogden, Utah, United States
nl: Ogden, Utah, Verenigde Staten

en: Oklahoma City, Oklahoma, United States
nl: Oklahoma Stad, Oklahoma

en: Old data
nl: Oude gegevens

en: Old files found
nl: Oude bestanden gevonden

en: Oldest at bottom
nl: Oudste onderaan

en: Oldest at top
nl: Oudste bovenaan

en: Oldest father
nl: Oudste vader

en: Oldest female
nl: Oudste vrouw

en: Oldest living individuals
nl: Oudst levende personen

en: Oldest male
nl: Oudste man

en: Oldest mother
nl: Oudste moeder

en: Olivia
nl: Olijf

en: On this day
nl: Op deze dag

en: On this day…
nl: Op deze dag…

en: Only managers can edit
nl: Alleen managers kunnen wijzigen

en: Oops! The webserver is unable to connect to the database server. It could be busy, undergoing maintenance, or simply broken. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes or contact the website administrator.
nl: Oeps! De webserver in niet in staat om contact te maken met de database server. Die zou bezig kunnen zijn, geupdate kunnen worden, of simpelweg kapot. <a href="index.php">Probeer opnieuw</a> na een paar minuten, of neem contact op met de beheerder van de website.

en: Oops! webtrees was unable to create files in this folder.
nl: Sorry! webtrees kon geen bestanden aanmaken in deze map.

en: Optional prefixes and suffixes
nl: Optionele voor- en achtervoegsels

en: Oquirrh Mountain, Utah, United States
nl: Oquirrh Mountain, Utah, Verenigde Staten

en: Order
nl: Volgorde

en: Ordinance
nl: Verordening

en: Ordination
nl: Wijding

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Orlando, Florida, United States
nl: Orlando, Florida, Verenigde Staten

en: Other
nl: Andere

en: Other facts to show in charts
nl: Andere te tonen feiten in diagrammen

en: Other folder… please type in
nl: Andere map… voer in

en: Other preferences
nl: Andere opties

en: Others
nl: Overigen

en: Overwrite existing coordinates.
nl: Overschrijf bestaande locaties.

en: Own charts
nl: Eigen diagrammen

en: Owner
nl: Eigenaar

en: PHP blocked the file because of its extension.
nl: PHP heeft het bestand geblokkeerd vanwege de extensie.

en: PHP extension “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
nl: De PHP extensie ‘%1$s’ is uitgeschakeld. Zonder deze extensie werken de volgende kenmerken niet meer: %2$s. Vraag de beheerder van uw server deze extensie in te schakelen.

en: PHP extension “%s” is disabled. You cannot install webtrees until this is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
nl: De PHP extensie ‘%s’ is uitgeschakeld. U kunt webtrees niet installeren totdat deze extensie is ingeschakeld. Vraag de beheerder van uw server om deze extensie in te schakelen.

en: PHP failed to write to disk.
nl: PHP kon niet schrijven naar de schijf.

en: PHP information
nl: PHP informatie

en: PHP setting “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
nl: PHP instelling “%1$s” is uitgeschakeld. Zonder deze instelling werken de volgende kenmerken niet: %2$s. Vraag de beheerder van uw server om dit in te schakelen.

en: PHP time limit
nl: PHP tijdslimiet

en: Page
nl: Pagina

en: Page %s of %s
nl: Pagina %s van %s

en: Page size
nl: Paginaformaat

en: Painting
nl: Schilderij

en: Palette
nl: Palet

en: Palmyra, New York, United States
nl: Palmyra, New York, Verenigde Staten

en: Papua New Guinea
nl: Papoea-Nieuw-Guinea

en: Parents
nl: Ouders

en: Parents and siblings
nl: Ouders en kinderen

en: Parent’s age
nl: Ouders leeftijd

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
nl: Wachtwoorden moeten uit tenminste 6 karakters bestaan en zijn hoofdletter gevoelig, zodat ‘geheim’ verschilt van ‘GEHEIM’.

en: Passwords must contain at least 6 characters.
nl: Wachtwoorden moeten uit minimaal 6 karakters bestaan.

en: Payson, Utah, United States
nl: Payson, Utah, Verenigde Staten

en: Pedigree
nl: Kwartierstaat

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
nl: Geadopteerd

[ctx: Pedigree]
en: Birth
nl: Geboorte

[ctx: Pedigree]
en: Foster
nl: Pleegouder

[ctx: Pedigree]
en: Sealing
nl: Verzegeling

en: Pedigree chart
nl: Kwartierstaat

en: Pedigree map
nl: Grafische kwartierstaat

en: Pedigree map of %s
nl: Grafische kwartierstaat van %s

en: Pedigree of %s
nl: Kwartierstaat van %s

en: Pedigree tree of %s
nl: Kwartierstaat van %s

en: Pending changes
nl: Uitstaande wijzigingen

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
nl: Uitstaande wijzigingen worden alleen weergegeven wanneer u aangemeld bent en toestemming hebt om gegevens te bewerken. Wanneer u zich afmeldt zijn deze wijzigingen niet meer zichtbaar. Ook zijn deze wijzigingen alleen zichtbaar op bepaalde pagina’s. Uitstaande wijzigingen worden bijvoorbeeld niet weergegeven in lijsten, rapporten of zoekresultaten.

en: Permanent number
nl: Permanent nummer

en: Permanently delete these records?
nl: Deze records permanent verwijderen?

en: Perth, Australia
nl: Perth, Australië

en: Philippines
nl: Republiek der Filipijnen

en: Phoenix, Arizona, United States
nl: Phoenix, Arizona, Verenigde Staten

en: Phone
nl: Telefoon

en: Phonetic
nl: Fonetisch

en: Phonetic algorithm
nl: Fonetisch algoritme

en: Phonetic name
nl: Fonetische naam

en: Phonetic place
nl: Fonetische plaatsnaam

en: Phonetic search
nl: Fonetisch zoeken

en: Phonetic title
nl: Titel fonetisch

en: Photo
nl: Foto

en: PhpGedView might be installed in one of these folders:
nl: Mogelijk is PhpGedView geïnstalleerd in een van deze mappen:

en: PhpGedView must be version 4.2.3, or any SVN up to #%s
nl: PhpGedView moet versie 4.2.3, of willekeurige SVN tot aan #%s zijn

en: PhpGedView must use the same database as webtrees.
nl: PhpGedView moet dezelfde database gebruiken als webtrees.

en: PhpGedView to webtrees transfer wizard
nl: PhpGedView naar webtrees overstapwizard

en: Pink Plastic
nl: Roze Plastic

en: Pitcairn
nl: Pitcairn eilanden

en: Place
nl: Plaats

en: Place check
nl: Plaats controleren

en: Place contains
nl: Plaats bevat

en: Place hierarchy
nl: Hiërarchie van plaatsen

en: Place in Hebrew
nl: Plaatsnaam in het Hebreeuws

en: Place list
nl: Lijst van plaatsen

en: Place names are frequently too long to fit on charts, lists, etc. They can be abbreviated by showing just the first few parts of the name, such as <i>village, county</i>, or the last few part of it, such as <i>region, country</i>.
nl: Plaatsnamen zijn vaak te lang om op diagrammen, lijsten etc. te tonen. Ze kunnen worden afgekort door alleen de eerste delen van de naam te tonen, zoals <i>plaats, gemeente</i>, of het laatste gedeelte er van zoals <i>provincie. land</i>.

en: Place of LDS baptism
nl: Plaats van LDS-doop

en: Place of LDS child sealing
nl: Plaats van LDS-kindverzegeling

en: Place of LDS endowment
nl: Plaats van LDS-schenking

en: Place of LDS spouse sealing
nl: Plaats van LDS-verzegeling aan huwelijkspartner

en: Place of adoption
nl: Plaats van adoptie

en: Place of baptism
nl: Doopplaats

en: Place of bar mitzvah
nl: Plaats van bar mitswa

en: Place of bat mitzvah
nl: Plaats van bat mitswa

en: Place of birth
nl: Geboorteplaats

en: Place of blessing
nl: Plaats van zegening

en: Place of brit milah
nl: Plaats van Brit milah

en: Place of burial
nl: Plaats van begrafenis

en: Place of christening
nl: Doopplaats

en: Place of confirmation
nl: Plaats vormsel/confirmatie

en: Place of cremation
nl: Plaats van crematie

en: Place of death
nl: Plaats van overlijden

en: Place of emigration
nl: Plaats van emigratie

en: Place of engagement
nl: Plaats van verloving

en: Place of event
nl: Plaats van gebeurtenis

en: Place of first communion
nl: Plaats van eerste communie

en: Place of immigration
nl: Plaats van immigratie

en: Place of marriage
nl: Huwelijksplaats

en: Place of marriage banns
nl: Ondertrouwplaats

en: Place of naturalization
nl: Plaats van naturalisatie

en: Place of ordination
nl: Plaats van wijding

en: Place of residence
nl: Woonplaats

en: Place the website offline, by creating the file %s…
nl: Plaats de website offline door het aanmaken van het bestand %s…

en: Place the website online, by deleting the file %s…
nl: Plaats de website online door het bestand %s te verwijderen…

en: Places
nl: Locaties

en: Places found
nl: Plaatsen gevonden

en: Places in %s
nl: Plaatsen in %s

en: Places should be entered according to the standards for genealogy. In genealogy, places are recorded with the most specific information about the place first and then working up to the least specific place last, using commas to separate the different place levels. The level at which you record the place information should represent the levels of government or church where vital records for that place are kept.<br><br>For example, a place like Salt Lake City would be entered as “Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA”.<br><br>Let’s examine each part of this place. The first part, “Salt Lake City,” is the city or township where the event occurred. In some countries, there may be municipalities or districts inside a city which are important to note. In that case, they should come before the city. The next part, “Salt Lake,” is the county. “Utah” is the state, and “USA” is the country. It is important to note each place because genealogy records are kept by the governments of each level.<br><br>If a level of the place is unknown, you should leave a space between the commas. Suppose, in the example above, you didn’t know the county for Salt Lake City. You should then record it like this: “Salt Lake City, , Utah, USA”. Suppose you only know that an individual was born in Utah. You would enter the information like this: “, , Utah, USA”. <br><br>You can use the <b>Find Place</b> link to help you find places that already exist in the database.
nl: Plaatsnamen moeten ingevoerd worden volgens de standaard voor genealogie. In genealogie worden de plaatsen opgeslagen met de belangrijkste informatie van de plaats eerst, daarna volgen minder belangrijke informatie, gescheiden door komma's. Het niveau waarop u de plaats informatie opslaat, moet het niveau van de staat of kerk aangeven waar de vitale informatie wordt opgeslagen.<br><br>B.v. een plaats als Amsterdam moet opgeslagen worden als Amsterdam, gemeente Amsterdam, Noord Holland, Nederland. Het zou kunnen dat u nog een district of straatnaam wilt aangeven. Die zouden dan vóór de plaatsnaam zelf komen, weer gescheiden door komma's.<br><br>Als een niveau niet bekend is, moet u een spatie invullen tussen de komma's. Stel dat u niet wist dat Amsterdam in de gemeente Amsterdam ligt, dan wordt het als volgt: Amsterdam, , Noord Holland, Nederland.<br><br>U kunt gebruik maken van de <b>Vind Plaats</b>link om plaatsen te vinden die al opgeslagen zijn in de database.

en: Play
nl: Afspelen

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
nl: Vul, behalve het jaartal, ook een voornaam, achternaam of plaatsnaam in

en: Please enter a message subject.
nl: Vul het onderwerp van het bericht in.

en: Please enter a valid email address.
nl: Voer een geldig e-mailadres in.

en: Please enter more than one character.
nl: Voer meer dan één leesteken in.

en: Please enter some message text before sending.
nl: Voer wat tekst in vóór het verzenden a.u.b.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
nl: Vul alstublieft uw e-mailadres in zodat we contact met u op kunnen nemen in antwoord op dit bericht. Als u geen e-mailadres invult, kunnen we uw vraag niet beantwoorden. Uw e-mailadres wordt op geen enkele andere manier gebruikt dan voor het beantwoorden van uw vraag.

en: Poland
nl: Polen

en: Port number
nl: Poortnummer

en: Portland, Oregon, United States
nl: Portland, Oregon, Verenigde Staten

en: Porto Alegre, Brazil
nl: Porto Alegre, Brazilië

en: Portrait
nl: Staand

en: Postal code
nl: Postcode

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
nl: Vooraf gedefinieerde tekst waarin staat dat de beheerder beslist over iedere aanvraag voor een gebruikersaccount

en: Predefined text that states all users can request a user account
nl: Vooraf gedefinieerde tekst waarin staat dat alle bezoekers een gebruikersaccount kunnen aanvragen

en: Predefined text that states only family members can request a user account
nl: Vooraf gedefinieerde tekst, waarin staat dat alleen familieleden een gebruikersnaam kunnen aanvragen

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
nl: Voorkeuren zijn ingesteld voor de module “%s”, maar deze module bestaat niet meer.

en: Preferred contact method
nl: Voorkeur voor contactmethode

en: Prefixes
nl: Voorvoegsels

en: Presentation style
nl: Stijl van weergave

en: President’s Office
nl: Kantoor van de President

en: Preston, England
nl: Preston, Engeland

en: Priest
nl: Priester

en: Print basic events when blank
nl: Print lege elementaire gebeurtenissen

en: Privacy restrictions
nl: Privacybeperkingen

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
nl: Privacybeperkingen - deze worden toegepast op records en feiten zonder GEDCOM RESN-label

en: Private
nl: Privé

en: Probate
nl: Nalatenschap vastleggen

en: Property
nl: Eigendom

en: Provo City Center, Utah, United States
nl: Provo City Center, Utah, Verenigde Staten

en: Provo, Utah, United States
nl: Provo, Utah, Verenigde Staten

en: Publication
nl: Publicatie

en: Quality of data
nl: Kwaliteit van gegevens

en: Question
nl: Vraag

en: Quick family facts
nl: Snel toe te voegen feiten/gebeurtenissen voor gezinnen

en: Quick individual facts
nl: Snel toe te voegen feiten/gebeurtenissen voor personen

en: Quick repository facts
nl: Snel toe te voegen feiten/gebeurtenissen voor opslagplaatsen

en: Quick source facts
nl: Snel toe te voegen feiten/gebeurtenissen voor bronnen

en: README documentation
nl: LEESMIJ documentatie

en: Rabbi
nl: Rabbijn

en: Rada
nl: Verzegeling

en: Raleigh, North Carolina, United States
nl: Raleigh, North Carolina, Verenigde Staten

en: Random images from the current family tree.
nl: Willekeurige afbeeldingen uit de huidige stamboom.

en: Re-order children
nl: Herschik de kinderen

en: Re-order families
nl: Herschik de gezinnen

en: Re-order media
nl: Wijzig volgorde media

en: Real name
nl: Echte naam

en: Recent changes
nl: Recente wijzigingen

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
nl: Recente jaren (&lt; 100 jaar)

en: Recife, Brazil
nl: Recife, Brazilië

en: Record ID number
nl: Record-ID-nummer

en: Record file number
nl: Recordbestandsnummer

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
nl: Records zijn niet van hetzelfde type en kunnen daarom niet worden samengevoegd.

en: Redlands, California, United States
nl: Redlands, Californië

en: Reference number
nl: Referentienummer

en: Registered partnership
nl: Samenlevingscontract

en: Registry officer
nl: Ambtenaar bevolkingsregister

en: Regular expression
nl: Reguliere expressie

en: Regular expressions are an advanced pattern matching technique.
nl: Een reguliere expressie is een geavanceerde patroonherkenningstechniek.

en: Reject
nl: Ongedaan maken

en: Reject all changes
nl: Alle wijzigingen ongedaan maken

en: Related families
nl: Verwante gezinnen

en: Related individuals
nl: Verwante personen

en: Relationship
nl: Verwantschap

en: Relationship to father
nl: Verwantschap met vader

en: Relationship to me
nl: Verwantschap met mij

en: Relationship to mother
nl: Verwantschap met moeder

en: Relationship to parents
nl: Verwantschap met ouders

en: Relationship: %s
nl: Verwantschap: %s

en: Relationships
nl: Verwantschap

en: Relationships between %1$s and %2$s
nl: Verwantschappen tussen %1$s en %2$s

en: Religion
nl: Religie

en: Religious institution
nl: Religieus instituut

en: Religious marriage
nl: Kerkelijk huwelijk

en: Reminder email frequency (days)
nl: Frequentie voor e-mailherinneringen (dagen)

en: Remote server
nl: Server op afstand

en: Remove
nl: Verwijder

en: Remove duplicate links
nl: Verwijder dubbele koppelingen

en: Remove flag
nl: Verwijder vlag

en: Remove individual
nl: Verwijder persoon

en: Remove link from list
nl: Verwijder de link uit de lijst

en: Remove the GEDCOM media path from filenames
nl: Verwijder het GEDCOM-mediapad uit de bestandsnamen

en: Remove this location?
nl: Deze locatie verwijderen?

en: Reno, Nevada, United States
nl: Reno, Nevada, Verenigde Staten

en: Renumber
nl: Hernummeren

en: Renumber family tree
nl: Stamboom hernummeren

en: Replace with
nl: Vervang door

en: Replacement text
nl: Vervangende tekst

en: Reply
nl: Antwoord

en: Report
nl: Rapport

en: Reports
nl: Rapporten

en: Repositories
nl: Opslagplaatsen

en: Repositories found
nl: Opslagplaatsen gevonden

en: Repository
nl: Opslagplaats

[ctx: Repository]
en: Name
nl: Naam

en: Repository contains
nl: Opslagplaats bevat

en: Repository name
nl: Naam van Opslagplaats

en: Republic of the Congo
nl: Congo

en: Request a new password
nl: Vraag nieuw wachtwoord aan

en: Request a new user account
nl: Vraag een nieuw gebruikers&shy;account aan

en: Research task
nl: Onderzoekstaak

en: Research tasks
nl: Onderzoekstaken

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
nl: Onderzoekstaken zijn speciale gebeurtenissen, toegevoegd aan personen in uw stamboom die verder onderzocht moeten worden. Ze kunnen worden gebruikt als een geheugensteun om feiten te controleren bij meer betrouwbare bronnen, om documenten of foto's te zoeken, of om tegenstrijdige informatie op te helderen, enz..

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
nl: Onderzoekstaken worden opgeslagen met het speciale GEDCOM-label "_TODO". Het zou kunnen dat andere genealogieprogramma’s dit label niet herkennen.

en: Residence
nl: Woonplaats

en: Restore the default block layout
nl: Herstel de standaard weergave voor blokken

en: Restrict access to the website, using IP addresses and user-agent strings.
nl: Beperk de toegang tot de website door gebruik te maken van IP-adressen en gebruikers-tekenreeksen.

en: Restrict to immediate family
nl: Beperk tot naaste familie

en: Restriction
nl: Beperking

en: Restrictions can be added to records and/or facts. They restrict who can view the data and who can edit it.
nl: U kunt beperkingen toevoegen aan records en feiten. Hiermee bepaalt u wie de gegevens kunnen zien en wie deze kunnen wijzigen.

en: Resulting value
nl: Resulterende waarde

en: Results
nl: Resultaten

en: Retirement
nl: Pensioen

en: Reunion
nl: Réunion

en: Rexburg, Idaho, United States
nl: Rexburg, Idaho, Verenigde Staten

en: Right section blocks
nl: Blokken rechter sectie

en: Role
nl: Rol

en: Romania
nl: Roemenië

en: Romanized
nl: Geromaniseerd

en: Romanized place
nl: Geromaniseerde plaatsnaam

en: Romanized title
nl: Geromaniseerde titel

en: Roots
nl: Wortels

en: Rule
nl: Regel

en: Russia
nl: Rusland

en: SMTP mail server
nl: SMTP e-mailserver

en: Sacramento, California, United States
nl: Sacramento, Californië

en: Sage
nl: Salie

en: Saint Helena
nl: Sint Helena

en: Saint Kitts and Nevis
nl: Saint Kitts en Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
nl: Saint Pierre en Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
nl: Saint Vincent en de Grenadines

en: Salt Lake City, Utah, United States
nl: Salt Lake City, Utah, Verenigde Staten

en: San Antonio, Texas, United States
nl: San Antonio, Texas, Verenigde Staten

en: San Diego, California, United States
nl: San Diego, Californië

en: Santiago, Chile
nl: Santiago, Chili

en: Santo Domingo, Dominican Republic
nl: Santo Domingo, Dominicaanse Republiek

en: Sao Paulo, Brazil
nl: Sao Paulo, Brazilië

en: Sao Tome and Principe
nl: Sao Tome en Principe

en: Sat
nl: Za

en: Satellite
nl: Satelliet

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Saudi Arabia
nl: Saudi-Arabië

en: School or college
nl: School

en: Scotland
nl: Schotland

en: Scrapbook
nl: Aantekenboek

en: Sealing canceled (divorce)
nl: Verzegeling afgezegd (echtscheiding)

en: Search
nl: Zoek

en: Search and replace
nl: Zoek en vervang

en: Search and replace text, using simple searches or advanced pattern matching.
nl: Zoek en vervang tekst door gebruik te maken van een eenvoudige zoekopdracht of geavanceerde patroonherkenning.

en: Search engine
nl: Zoekmachine

en: Search filters
nl: Zoekfilters

en: Search for
nl: Zoek naar

en: Search globally
nl: Zoek globaal

en: Search locally
nl: Zoek plaatselijk

en: Search method
nl: Zoekmethode

en: Search text/pattern
nl: Zoek tekst/patroon

en: Searching for all possible relationships can take a lot of time in complex trees.
nl: In complexe stambomen kan het zoeken naar alle mogelijke verwantschappen veel tijd kosten.

en: Seattle, Washington, United States
nl: Seattle, Washington, Verenigde Staten

en: Second record
nl: Tweede record

en: Secure connection
nl: Beveiligde verbinding

en: Security code
nl: Beveiligingscode

en: See %s for more information.
nl: Zie %s voor meer informatie.

en: Select
nl: Selecteer

en: Select a GEDCOM file to import
nl: Selecteer een GEDCOM-bestand om te importeren

en: Select a block and use the arrows to move it.
nl: Selecteer een blok en gebruik de pijlen om het blok te verplaatsen.

en: Select a date
nl: Selecteer een datum

en: Select events
nl: Kies gebeurtenissen

en: Select flag
nl: Kies vlag

en: Select individuals by place or date
nl: Selecteer personen op basis van plaats of datum

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
nl: Selecteer gegevens uit uw stamboom en bewaar ze als een GEDCOM-bestand.

en: Select the desired age interval
nl: Kies het gewenste leeftijd interval

en: Select the desired count interval
nl: Kies het gewenste interval

en: Select the facts and events to keep from both records.
nl: Selecteer de feiten en gebeurtenissen van beide records die u wilt behouden.

en: Select the languages that will be shown in menus.
nl: Selecteer de talen die u wilt tonen in de menus.

en: Select two records to merge.
nl: Selecteer twee records om samen te voegen.

en: Seller
nl: Verkoper

en: Send
nl: Verstuur

en: Send a message
nl: Bericht versturen

en: Send a message to all users
nl: Stuur een bericht aan alle gebruikers

en: Send a message to users who have never signed in
nl: Stuur een bericht aan nooit aangemelde gebruikers

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
nl: Stuur een bericht aan langer dan 6 maanden niet aangemelde gebruikers

en: Send broadcast messages
nl: Verstuur berichten aan groepen

en: Send out reminder emails
nl: E-mailherinneringen versturen

en: Sender name
nl: Naam afzender

en: Sending email
nl: E-mail versturen

en: Sending server name
nl: Naam van de uitgaande server

en: Seoul, Korea
nl: Seoul, Zuid-Korea

en: Separated
nl: Uit elkaar

en: Serbia
nl: Servië

en: Servant
nl: Bediende

en: Server information
nl: Server informatie

en: Server name
nl: Servernaam

en: Session timeout
nl: Sessie verlopen

en: Set as default
nl: Instellen als standaard

en: Set the access level for each tree.
nl: Stel het toegangsniveau voor elke stamboom in.

en: Set the default blocks for new family trees
nl: Stel de standaard blokken in voor nieuwe stambomen

en: Set the default blocks for new users
nl: Stel de standaard blokken in voor nieuwe gebruikers

en: Set the default number of generations to display on descendancy and pedigree charts.
nl: Stelt het aantal generaties in dat standaard afgebeeld moet worden in de parentelen (nakomelingen) en kwartierstaten (voorouders).

en: Set the maximum number of generations to display on descendancy charts.
nl: Stelt het maximum aantal generaties in, dat in het parenteel wordt getoond.

en: Set the maximum number of generations to display on pedigree charts.
nl: Stel het maximum aantal generaties in dat wordt getoond in een kwartierstaat.

en: Set the privacy access level for all dead individuals.
nl: Stelt het privacy-toegangsniveau in voor alle overleden personen.

en: Set the status to “approved”.
nl: Zet de status op “geaccepteerd”.

en: Setting this to <b>Yes</b> will place links on individuals, sources, and families to let users bring up another window containing the raw data taken right out of the GEDCOM file.
nl: Door deze optie op <b>Ja</b> te zetten worden er op personen, gezinnen en bronnen, links geplaatst die gebruikers een nieuw venster geven met de gegevens uit het GEDCOM-bestand.

en: Setup wizard for webtrees
nl: Installatie wizard voor webtrees

en: Seychelles
nl: Seychellen

en: Shared note
nl: Gedeelde notitie

en: Shared note contains
nl: Gedeelde notitie bevat

en: Shared notes
nl: Gedeelde notities

en: Shared notes found
nl: Gedeelde notities gevonden

en: She
nl: Zij

en: She died
nl: Zij is overleden

en: She married
nl: Zij trouwde met

en: She resided at
nl: Zij woonde in

en: She was born
nl: Zij werd geboren

en: She was buried
nl: Zij is begraven

en: She was christened
nl: Zij is gedoopt

en: She was cremated
nl: Zij is gecremeerd

en: Shiny Tomato
nl: Glanzende Tomaat

en: Short version
nl: Korte versie

en: Shortcut
nl: Korte manier

en: Shortest marriage
nl: Kortste huwelijk

en: Should this block be hidden when it is empty
nl: Blok verbergen wanneer het leeg is

en: Show
nl: Toon

en: Show a download link in the media viewer
nl: Toon een downloadlink in de mediaviewer

en: Show acceptable use agreement on “Request a new user account” page
nl: Toon Algemene Gebruiksovereenkomst op de pagina «Vraag nieuw gebruikersaccount aan»

en: Show all notes
nl: Toon alle notities

en: Show all places in a list
nl: Toon alle plaatsen in een lijst

en: Show all sources
nl: Toon alle bronnen

en: Show all spouses and ancestors
nl: Toon alle huwelijkspartners en voorouders

en: Show all tags
nl: Toon alle tags

en: Show an age cursor
nl: Leeftijd indicator tonen

en: Show chart details by default
nl: Toon standaard details in diagrammen

en: Show children of ancestors
nl: Kinderen van voorouders weergeven

en: Show counts before or after name
nl: Plaats aantallen vóór of achter de naam

en: Show couples where either partner married more than once.
nl: Toon echtparen waarvan een van beide partners meerdere keren trouwde.

en: Show couples where only the female partner is dead.
nl: Toon paren, waarvan alleen de vrouwelijke partner is overleden.

en: Show couples where only the male partner is dead.
nl: Toon paren, waarvan alleen de mannelijke partner is overleden.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
nl: Toon echtparen die meer dan 100 jaar geleden zijn getrouwd.

en: Show couples who married within the last 100 years.
nl: Toon echtparen die getrouwd zijn in de laatste 100 jaar.

en: Show couples with an unknown marriage date.
nl: Toon paren met een onbekende huwelijksdatum.

en: Show cousins
nl: Toon neven en nichten

en: Show date of last update
nl: Laatste wijzigingsdatum tonen

en: Show dead individuals
nl: Toon overleden personen

en: Show details
nl: Toon details

en: Show divorced couples.
nl: Toon gescheiden paren.

en: Show images
nl: Toon afbeeldingen

en: Show inactive places
nl: Toon inactieve plaatsen

en: Show individuals born more than 100 years ago.
nl: Toon personen, meer dan 100 jaar geleden geboren.

en: Show individuals born within the last 100 years.
nl: Toon personen, geboren in de laatste 100 jaar.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
nl: Toon nog levende personen, of paren waarvan beide partners nog leven.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
nl: Toon overleden personen, of paren waarvan beide partners zijn overleden.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
nl: Toon personen, meer dan 100 jaar geleden gestorven.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
nl: Toon personen, gestorven in de laatste 100 jaar.

en: Show list of family trees
nl: Toon lijst met stambomen

en: Show living individuals
nl: Toon levende personen

en: Show names of private individuals
nl: Toon namen van privépersonen

en: Show notes
nl: Notities weergeven

en: Show occupations
nl: Beroepen weergeven

en: Show only births, deaths, and marriages
nl: Alleen geboorten, overlijden en huwelijken tonen

en: Show only events of living individuals
nl: Alleen gebeurtenissen van levende personen tonen

en: Show only females.
nl: Toon alleen vrouwen.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
nl: Toon alleen personen waarvan het geslacht onbekend is.

en: Show only individuals, events, or all
nl: Personen, gebeurtenissen of alles tonen

en: Show only males.
nl: Toon alleen mannen.

en: Show only the selected tags
nl: Toon alleen de geselecteerde tags

en: Show parents
nl: Toon ouders

en: Show pending changes
nl: Toon uitstaande wijzigingen

en: Show photos
nl: Toon foto's

en: Show places in hierarchy
nl: Toon plaatsen in de hiërarchie

en: Show private relationships
nl: Toon privéverwantschappen

en: Show related individuals/families
nl: Toon gerelateerde personen/gezinnen

en: Show research tasks that are assigned to other users
nl: Toon onderzoekstaken die zijn toegewezen aan andere gebruikers

en: Show research tasks that are not assigned to any user
nl: Toon onderzoekstaken die niet aan een gebruiker zijn toegewezen

en: Show research tasks that have a date in the future
nl: Toon onderzoekstaken die een datum in de toekomst hebben

en: Show residences
nl: Woonplaatsen weergeven

en: Show slide show controls
nl: Besturingsknoppen diavoorstelling tonen

en: Show sources
nl: Bronnen weergeven

en: Show spouses
nl: Toon partners

en: Show statistics charts
nl: Toon statistiekendiagrammen

en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
nl: Toon de %1$s %2$s delen van een plaatsnaam.

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
nl: eerste

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
nl: laatste

en: Show the date and time of update
nl: Toon de datum en tijd van de update

en: Show the events of close relatives on the individual page
nl: Toon gebeurtenissen van naaste familie op persoonspagina

en: Show the family tree
nl: Toon de stamboom

en: Show the list of individuals
nl: Toon de lijst met personen

en: Show the list of surnames
nl: Toon de lijst van achternamen

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
nl: Toon de locatie van plaatsen en gebeurtenissen met behulp van Google Maps™.

en: Show the user who made the change
nl: Toon de gebruiker die de wijziging maakte

en: Show this block for which languages
nl: Voor welke talen moet dit blok getoond worden

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
nl: Toon miniatuurafbeeldingen in diagrammen en overzichten.

en: Show to managers
nl: Toon aan managers

en: Show to members
nl: Toon aan leden

en: Show to visitors
nl: Toon aan bezoekers

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
nl: Toon «blad»-paren of personen. Dit zijn nog levende personen, waarvan geen kinderen zijn opgenomen in de database.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
nl: Toon «wortel»-paren of personen. Deze mensen worden ook wel «patriarchen» genoemd. Zij zijn personen, waarvan geen ouders zijn opgenomen in de database.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
nl: Toont %1$s tot %2$s van %3$s

en: Sibling
nl: Broer/zus

en: Siblings
nl: Broers/zussen

en: Sidebar
nl: Zijpaneel

en: Sidebars
nl: Zijpaneel

en: Sign in
nl: Aanmelden

en: Sign out
nl: Afmelden

en: Sign-in URL
nl: URL voor aanmelden

en: Sign-in and registration
nl: Aanmelden en registratie

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
nl: De Gregoriaanse kalender wordt standaard gebruikt voor simpele data. Om een andere kalender te gebruiken moet een sleutelwoord worden toegevoegd vóór de datum. Dit sleutelwoord is optioneel als het formaat van het jaar of de maand de datum ondubbelzinnig maakt.

en: Sister
nl: Zus

en: Site identification code
nl: Website identificatie code

en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
nl: Leden kunnen elkaar berichten sturen via de website. U kunt hier kiezen hoe de berichten aan u worden verstuurd, of ervoor kiezen om ze helemaal niet te ontvangen.

en: Site verification code
nl: Website verificatie code

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
nl: Website-verificatiecodes werken niet als webtrees is geïnstalleerd in een submap.

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
nl: Sitemaps zijn een manier om webmasters aan zoekmachines te laten weten welke pagina's op een website beschikbaar zijn om te doorzoeken. Alle grote zoekmachines ondersteunen sitemaps. Voor meer informatie, zie <a href="http://www.sitemaps.org/nl/">www.sitemaps.org</a>.

en: Size of map (in pixels)
nl: Afmeting van de kaart (in pixels)

en: Skip to content
nl: Spring naar inhoud

en: Slave
nl: Slaaf

en: Slide show
nl: Diavoorstelling

en: Slovakia
nl: Slovakije

en: Slovenia
nl: Slovenië

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
nl: Kleine systemen (500 personen): 16-32 MB, 10-20 seconden

en: Snowflake, Arizona, United States
nl: Snowflake, Arizona, Verenigde Staten

en: Social security number
nl: Social security number (USA)

en: Solomon Islands
nl: Solomon-eilanden

en: Somalia
nl: Somalië

en: Some genealogy software creates GEDCOM files that contain media filenames with full paths. These paths will not exist on the web-server. To allow webtrees to find the file, the first part of the path must be removed.
nl: Sommige genealogieprogramma's maken GEDCOM-bestanden die mediabestandsnamen bevatten met volledige padnamen. Deze paden bestaan niet op de webserver. Om het webtrees mogelijk te maken deze bestanden te vinden, moet het eerste deel van het pad worden verwijderd.

en: Some pages can display the number of times that they have been visited.
nl: Op sommige pagina's kan het aantal malen dat de pagina bezocht is, getoond worden.

en: Some place names may be written with optional prefixes and suffixes. For example “Orange” versus “Orange County”. If the family tree contains the full place names, but the geographic database contains the short place names, then you should specify a list of the prefixes and suffixes to be disregarded. Multiple values should be separated with semicolons. For example “County;County of” or “Township;Twp;Twp.”.
nl: Sommige plaatsnamen kunnen geschreven worden met optionele voor- en achtervoegsels. Bijvoorbeeld. “Orange” versus “Orange County”. Als de stamboom de volledige plaatsnamen bevat, maar de geografische database bevat de korte plaatsnamen, dan moet u een lijst specificeren van voor- en achtervoegsels die genegeerd moeten worden. Meerdere mogelijkheden worden gescheiden door puntkomma's. Bijvoorbeeld “County;County of” en “Township;Twp;Twp.”.

en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
nl: Sommige thema's kunnen pictogrammen tonen in het "Feiten en gebeurtenissen" tabblad.

en: Son
nl: Zoon

en: Son of %s
nl: Zoon van %s

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Sounds like
nl: Klinkt als

en: Source
nl: Bron

en: Source citations can include fields to record the quality of the data (primary, secondary, etc.) and the date the event was recorded in the source. If you don’t use these fields, you can disable them when creating new source citations.
nl: Bronvermeldingen kunnen velden bevatten om de kwaliteit van de gegevens (primair, secundair, enzovoorts) op te nemen alsook de datum waarop de gebeurtenis in de bron werd opgenomen. Bij het aanmaken van nieuwe bronvermelding kunnen ze worden gedeactiveerd als deze velden niet worden gebruikt.

en: Source contains
nl: Bron bevat

en: Source type
nl: Bron type

en: Sources
nl: Bronnen

en: Sources to the events
nl: Bronnen voor de gebeurtenissen

en: South Africa
nl: Zuid Afrika

en: South America
nl: Zuid Amerika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
nl: Zuid-Georgië en de Zuidelijke Sandwicheilanden

en: South Sudan
nl: Zuid-Soedan

en: Spain
nl: Spanje

en: Spokane, Washington, United States
nl: Spokane, Washington, Verenigde Staten

en: Spouse
nl: Echtgeno(o)t(e)

en: Spouse census date
nl: huwelijkspartner op datum volkstelling

en: Spouse census place
nl: Huwelijkspartner op plaats van volkstelling

en: Spouse note
nl: Notitie huwelijkspartner

en: Spouses
nl: Partners

en: Spouses and children
nl: Huwelijkspartners en kinderen

en: St. George, Utah, United States
nl: St. George, Utah, Verenigde Staten

en: St. Louis, Missouri, United States
nl: St. Louis, Missouri, Verenigde Staten

en: St. Paul, Minnesota, United States
nl: St. Paul, Minnesota, Verenigde Staten

en: Standard
nl: Standaard

en: Start IP address
nl: Start IP-adres

en: Start at parents
nl: Begin bij ouders

en: Start slide show on page load
nl: Diavoorstelling beginnen als pagina geladen is

en: Start year
nl: Beginjaar

en: Starting range of change dates
nl: Start reeks wijzigingsdata

en: State
nl: Provincie/Staat

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Statistics chart
nl: Statistiek Grafiek

en: Status change date
nl: Status van wijzigingsdatum

en: Stillborn
nl: Levenloos geboren

en: Stillborn: exempt
nl: Levenloos geboren: vrijgesteld

en: Stockholm, Sweden
nl: Stockholm, Zweden

en: Store watermarked full size images on server
nl: Bewaar afbeeldingen op volledige grootte met watermerk op de server

en: Store watermarked thumbnails on server
nl: Bewaar miniatuurafbeeldingen met watermerk op de server

en: Stories
nl: Verhalen

en: Story
nl: Verhaal

en: Story title
nl: Titel van het verhaal

en: Subdivision
nl: Onderverdeling

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Submission
nl: Aanlevering

en: Submitted but not yet cleared
nl: Ingediend, maar nog niet vrijgegeven

en: Submitter
nl: Indiener

en: Sudan
nl: Soedan

en: Suffixes
nl: Achtervoegsels

en: Sun
nl: Zo

en: Sunday
nl: Zondag

en: Support and documentation can be found at %s.
nl: Ondersteuning en documentatie kan worden verkregen op %s.

en: Surname
nl: Achternaam

en: Surname distribution chart
nl: Verdeling per achternaam

en: Surname list style
nl: Type lijst voor achternamen

en: Surname option
nl: Achternaamoptie

en: Surname prefix
nl: Tussenvoegsel

en: Surname tradition
nl: Achternaamtraditie

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
nl: IJslands

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
nl: Litouws

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
nl: Pools

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
nl: Portugees

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
nl: Spaans

[ctx: Surname tradition]
en: none
nl: geen

[ctx: Surname tradition]
en: paternal
nl: vaderlijk

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender and marital status.
nl: Achternamen worden verbogen om het geslacht en de burgerlijke staat van een persoon aan te geven.

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender.
nl: Achternamen worden verbogen om het geslacht van een persoon aan te geven.

en: Svalbard and Jan Mayen
nl: Svalbard en Jan Mayen Eilanden

en: Swap individuals
nl: Verwissel personen

en: Sweden
nl: Zweden

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Sydney, Australia
nl: Sydney, Australië

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
nl: Synchroniseer stambomen met GEDCOM-bestanden

en: Syria
nl: Syrië

en: Tab
nl: Tabblad

en: Table prefix
nl: Tabel voorvoegsel

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Tajikistan
nl: Tadzjikistan

en: Technical help contact
nl: Contactpersoon technische hulp

en: Templates
nl: Sjablonen

en: Temple
nl: Tempel

en: Terrain
nl: Terrein

en: Text
nl: Tekst

en: The <b>name</b> field contains the individual’s full name, as they would have spelled it or as it was recorded. This is how it will be displayed on screen. It uses standard genealogy annotations to identify different parts of the name.
nl: Het <b>naam</b> veld bevat de volledige naam van de persoon, zoals zij dat zouden spellen of zoals het opgeschreven werd. Dit is zoals het op het scherm verschijnt. Het gebruikt standaard genealogische annotaties om de verschillende delen van de naam te identificeren.

en: The <b>surname</b> field contains a name that is used for sorting and grouping. It can be different to the individual’s actual surname which is always taken from the <b>name</b> field. This field can be used to sort surnames with or without a prefix (Gogh / van Gogh) and to group spelling variations or inflections (Kowalski / Kowalska). If an individual needs to be listed under more than one surname, each name should be separated by a comma.
nl: Het <b>achternaam</b> veld bevat een naam die gebruikt wordt voor het sorteren en groeperen. Het kan verschillen van de echte achternaam die altijd uit het <b>naam</b> veld wordt gehaald. Dit veld kan gebruikt worden om achternamen te sorteren met of zonder voorvoegsel (Gogh / van Gogh) en om spellingvariaties en verbuigingen te groeperen (Kowalski / Kowalska). Als het noodzakelijk is een persoon te sorteren onder meer dan een achternaam, moet iedere naam gescheiden worden door een komma.

en: The GEDCOM file “%s” has been imported.
nl: Het GEDCOM-bestand “%s” is geïmporteerd.

en: The Hague, Netherlands
nl: Den Haag, Nederland

en: The PHP temporary folder is missing.
nl: De PHP tijdelijke map ontbreekt.

en: The PhpGedView to webtrees wizard is an automated process to assist administrators make the move from a PhpGedView installation to a new webtrees one. It will transfer all PhpGedView GEDCOM and other database information directly to your new webtrees database. The following requirements are necessary:
nl: De PhpGedView-naar-webtrees wizard is een geautomatiseerd proces om beheerders te helpen de overstap van een PhpGedView-installatie naar een nieuwe webtrees-installatie te maken. Het zet alle PhpGedView- GEDCOM- en andere database informatie over naar uw nieuwe webtrees database. De volgende vereisten zijn noodzakelijk:

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
nl: De beheerder van de webtrees-site %s heeft uw aanvraag voor een account goedgekeurd. U kunt zich nu aanmelden door op de volgende link te klikken: %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
nl: De beheerder is geïnformeerd.<br>Zodra hij toestemming heeft verleend kunt u zich met uw gebruikersnaam en wachtwoord aanmelden.

en: The changes to “%s” have been accepted.
nl: De wijzigingen aan “%s” zijn geaccepteerd.

en: The changes to “%s” have been rejected.
nl: De wijzigingen aan “%s” zijn niet geaccepteerd.

en: The clippings cart allows you to take extracts from this family tree and download them as a GEDCOM file.
nl: U kunt uittreksels (knipsels) van deze stamboom bundelen en downloaden als GEDCOM-bestand.

en: The database reported the following error message:
nl: De database heeft de volgende foutmelding gerapporteerd:

en: The date and time of the last update
nl: Datum en tijd van de laatste wijziging

en: The details of this family are private.
nl: De details van dit gezin zijn privé.

en: The details of this individual are private.
nl: De details van deze persoon zijn privé.

en: The family tree has been exported to %s.
nl: De stamboom is geëxporteerd naar %s.

en: The family tree “%s” already exists.
nl: De stamboom “%s” bestaat al.

en: The family tree “%s” has been created.
nl: De stamboom “%s” is aangemaakt.

en: The family tree “%s” has been deleted.
nl: De stamboom “%s” is verwijderd.

en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
nl: De stamboom “%s” wordt getoond aan bezoekers wanneer zij voor het eerst op deze website komen.

en: The family trees have been merged successfully.
nl: De stambomen zijn succesvol samengevoegd.

en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
nl: Het gezin “%s” is verwijderd omdat het maar één lid had.

en: The file %s already exists. Use another filename.
nl: Het bestand %s bestaat al. Gebruik een andere bestandsnaam.

en: The file %s could not be created.
nl: Het bestand %s kon niet worden aangemaakt.

en: The file %s could not be deleted.
nl: Het bestand %s kon niet worden verwijderd.

en: The file %s could not be updated.
nl: Het bestand %s kon niet worden geupdate.

en: The file %s has been created.
nl: Het bestand %s is aangemaakt.

en: The file %s has been deleted.
nl: Het bestand %s is verwijderd.

en: The file %s has been uploaded.
nl: Het bestand %s is geüpload.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
nl: Het bestand is slechts gedeeltelijk overgestuurd. Probeer het opnieuw.

en: The file “%s” does not exist.
nl: Het bestand “%s” bestaat niet.

en: The folder %s could not be deleted.
nl: De map %s kon niet worden verwijderd.

en: The folder %s does not exist, and it could not be created.
nl: De map %s bestaat niet, en kon niet aangemaakt worden.

en: The folder %s has been created.
nl: De map %s werd aangemaakt.

en: The folder %s has been deleted.
nl: De map %s is verwijderd.

en: The folder can be specified in full (e.g. /home/user_name/webtrees_data/) or relative to the installation folder (e.g. ../../webtrees_data/).
nl: De map kan volledig worden gespecifieerd (b.v. /home/user_name/webtrees_data/) of relatief aan de installatiemap (b.v. ../../webtrees_data/).

en: The following facts and events were found in both records.
nl: De volgende feiten en gebeurtenissen zijn in beide records gevonden.

en: The following facts and events were only found in the record of %s.
nl: De volgende feiten en gebeurtenissen zijn alleen gevonden in het record van %s.

en: The following list shows typical requirements.
nl: De volgende lijst toont u typische benodigdheden.

en: The following places have been changed:
nl: De volgende plaatsen zijn gewijzigd:

en: The following places would be changed:
nl: De volgende plaatsen zullen worden gewijzigd:

en: The following rules are used to decide whether a visitor is a human being (allow full access), a search-engine robot (allow restricted access) or an unwanted crawler (deny all access).
nl: De volgende regels worden gebruikt om te bepalen of een bezoeker een mens (met volledige toegang), een zoekmachine (met beperkte toegang) of een ongewenste webcrawler (zonder toegangsrechten) is.

en: The help text has not been written for this item.
nl: Een help tekst bestaat nog niet voor dit onderwerp.

en: The individual to be contacted about technical questions or errors encountered on your website.
nl: De persoon waar contact mee opgenomen moet worden voor technische vragen of fouten die opgetreden zijn op uw site.

en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
nl: Het e-mailadres dat gebruikt moet worden als er vragen zijn over de genealogische gegevens op deze website.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
nl: De koppeling tussen ‘%1$s’ en ‘%2$s’ is verwijderd.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been updated.
nl: De koppeling tussen “%1$s” en “%2$s” is bijgewerkt.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
nl: Het mediabestand %1$s kon niet worden hernoemd in %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
nl: Het mediabestand %1$s is hernoemd naar %2$s.

en: The media file %s does not exist.
nl: Het mediabestand %s bestaat niet.

en: The media file was not found in this family tree.
nl: Het mediabestand is niet gevonden in deze stamboom.

en: The media file you are uploading can be, and probably should be, named differently on the server than it is on your local computer. This is so because often the local filename has meaning to you but is much less meaningful to others visiting this website. Consider also the possibility that you and someone else both try to upload different files called “granny.jpg“.<br><br>In this field, you specify the new name of the file you are uploading. The name you enter here will also be used to name the thumbnail, which can be uploaded separately or generated automatically. You do not need to enter the filename extension (jpg, gif, pdf, doc, etc.)<br><br>Leave this field blank to keep the original name of the file you have uploaded from your local computer.
nl: Het mediabestand dat u uploadt kan, en moet eigenlijk, een andere naam krijgen op de server dan op uw lokale computer. Op uw lokale computer heeft die naam betekenis voor u, maar dat betekent niet dat dit ook geldt voor de bezoekers van de site. Denk ook aan de mogelijkheid dat meerdere gebruikers proberen bestanden te uploaden met de naam “opa.jpg”.<br><br>In dit veld kunt u de nieuwe naam opgeven voor het bestand dat u gaat uploaden. De naam die u hier invult, wordt ook gebruikt voor de miniatuurafbeelding, die u apart kunt uploaden of die automatisch wordt aangemaakt. De extensie (jpg, gif, pdf, doc, enz) hoeft u niet in te vullen.<br><br>Laat dit veld leeg om de originele naam van het bestand te behouden.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
nl: De vereisten voor geheugen en processortijd zijn afhankelijk van het aantal personen in uw stamboom.

en: The message was not sent.
nl: Bericht werd niet verstuurd.

en: The message was successfully sent to %s.
nl: Bericht verstuurd naar %s.

en: The module “%s” has been disabled.
nl: De module “%s” is uitgeschakeld.

en: The module “%s” has been enabled.
nl: De module “%s” is ingeschakeld.

en: The most common family facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
nl: De meest gebruikte feiten voor gezinnen worden in een aparte lijst opgenomen, zodat ze makkelijker kunnen worden toegevoegd.

en: The most common individual facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
nl: De meest gebruikte feiten voor personen worden in een aparte lijst opgenomen, zodat ze makkelijker kunnen worden toegevoegd.

en: The most common repository facts are listed separately, so that they can be added more easily.
nl: De meest gebruikte feiten voor opslagplaatsen worden in een aparte lijst opgenomen, zodat ze makkelijker kunnen worden toegevoegd.

en: The most common source facts are listed separately, so that they can be added more easily.
nl: De meest gebruikte feiten voor bronnen worden in een aparte lijst opgenomen, zodat ze makkelijker kunnen worden toegevoegd.

en: The new files are currently located in the folder %s.
nl: Nieuwe bestanden zijn geplaatst in de map %s.

en: The new user will be asked to confirm their email address before the account is created.
nl: De nieuwe gebruiker zal worden gevraagd om zijn/haar e-mailadres te bevestigen voordat het account wordt aangemaakt.

en: The number of occurrences of the specified name will be shown on the map. If you leave this field empty, the most common surname will be used.
nl: Het aantal keer dat een specifieke naam voorkomt zal worden getoond op de kaart. Als dit veld leeg gelaten wordt, dan wordt de meest voorkomende achternaam gebruikt.

en: The password needs to be at least six characters long.
nl: Het wachtwoord moet minstens zes karakters bevatten.

en: The password required for authentication with the SMTP server.
nl: Het wachtwoord vereist voor authenticatie met de SMTP server.

en: The passwords do not match.
nl: De wachtwoorden komen niet overeen.

en: The preferences for all family trees have been updated.
nl: De voorkeuren voor alle stambomen zijn bijgewerkt.

en: The preferences for new family trees have been updated.
nl: De voorkeuren voor nieuwe stambomen zijn bijgewerkt.

en: The preferences for the chart “%s” have been updated.
nl: De voorkeuren voor het diagram %s zijn bijgewerkt.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
nl: De voorkeuren voor stamboom “%s” zijn bijgewerkt.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
nl: De voorkeuren voor de module “%s” zijn verwijderd.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
nl: De voorkeuren voor module “%s” zijn bijgewerkt.

en: The prefix is optional, but recommended. By giving the table names a unique prefix you can let several different applications share the same database. “wt_” is suggested, but can be anything you want.
nl: Het voorvoegsel is optioneel, maar wel aanbevolen. Door tabelnamen een uniek voorvoegsel te geven, kunnen verschillende applicaties gebruik maken van dezelfde database. ‘wt_’ is onze suggestie, maar het kan alles zijn wat u wilt.

en: The record %1$s has been renamed to %2$s.
nl: Het record %1$s is hernoemd in %2$s.

en: The record has been copied to the clipboard.
nl: Het record is naar het klembord gekopieerd.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
nl: De records “%1$s” en “%2$s” zijn samengevoegd.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
nl: Deze reguliere expressie lijkt een fout te bevatten en is daarom niet bruikbaar.

en: The server configuration is OK.
nl: De server configuratie is OK.

en: The server’s time limit has been reached.
nl: De tijdslimiet van de server is bereikt.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
nl: De grootte van de stamboom, vroegste en laatste gebeurtenissen, gemeenschappelijke namen etc.

en: The surname is enclosed by slashes: <%s>John Paul /Smith/<%s>
nl: De achternaam staat tussen schuine strepen: <%s>Jan Pieter /Smid/<%s>

en: The theme menu will only be shown if the website preferences allow users to select their own theme.
nl: Het thema menu wordt alleen getoond als in de website voorkeuren is aangegeven dat gebruikers hun eigen thema mogen kiezen.

en: The thumbnail file %1$s could not be renamed to %2$s.
nl: Het miniatuurbestand %1$s kon niet worden hernoemd in %2$s.

en: The thumbnail file %1$s has been renamed to %2$s.
nl: Het miniatuurbestand %1$s is met succes hernoemd in %2$s.

en: The thumbnail file %s does not exist.
nl: Het miniatuurbestand %s bestaat niet.

en: The time in seconds that a webtrees session remains active before requiring a new sign-in. The default is 7200, which is 2 hours.
nl: De tijd in seconden dat een webtrees-sessie actief blijft, voordat er een aanmelding nodig is. De standaard waarde is 7200, dat is gelijk aan 2 uur.

en: The time zone is required for date calculations, such as knowing today’s date.
nl: De tijdzone is van belang voor het rekenen met datums. Bijvoorbeeld om te berekenen wat voor dag het vandaag is.

en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
nl[0]: De twee stambomen hebben %1$s record met dezelfde “XREF”.
nl[1]: De twee stambomen hebben %1$s records met dezelfde “XREF”.

en: The upgrade is complete.
nl: De upgrade is compleet.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
nl: Het bestand is te groot.

en: The user %s has been deleted.
nl: De gebruiker %s is verwijderd.

en: The user has been sent an email with the information necessary to confirm the access request.
nl: De gebruiker heeft een e-mail ontvangen met de benodigde informatie om zijn verzoek te bevestigen.

en: The username or password is incorrect.
nl: De gebruikersnaam of het wachtwoord is niet juist.

en: The username required for authentication with the SMTP server.
nl: De gebruikersnaam vereist voor authenticatie bij de SMTP server.

en: The value to place in the “meta description” tag in the HTML page header. Leave this field empty to use the name of the family tree.
nl: Deze waarde wordt geplaatst in de meta-tag voor de omschrijving van de pagina, in de header van de HTML-pagina. Laat dit veld leeg om de naam van de stamboom te gebruiken.

en: The version of %s is too new.
nl: De versie van %s is te nieuw.

en: The version of %s is too old.
nl: De versie van %s is te oud.

en: The website access rule has been created.
nl: De website toegangsregel is aangemaakt.

en: The website access rule has been deleted.
nl: De website toegangsregel is verwijderd.

en: The website access rule has been updated.
nl: De website toegangsregel is bijgewerkt.

en: The website preferences have been updated.
nl: De website voorkeuren zijn bijgewerkt.

en: The website www.geonames.org provides a large database of place names. This can be searched when entering new places. To use this feature, you must register for a free account at www.geonames.org and provide the username.
nl: De website www.geonames.org bevat een uitgebreide database met plaatsnamen. Deze database kan doorzocht worden bij het invoeren van nieuwe plaatsnamen. Om hiervan gebruik te kunnen maken, moet u zich eerst (gratis) registreren op www.geonames.org. Daarna kunt u de gebruikersnaam hier invoeren.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
nl: De webtrees ontwikkelaars zijn zeer geinteresseerd om kennis van deze fout te nemen. Als u contact met ze opneemt, zullen ze u helpen de fout op te sporen.

en: The “%” character is a wildcard, and will match zero or more other characters.
nl: Het “%”-teken is een wildcard die overeenkomt met nul of meer andere tekens.

en: Theme
nl: Thema

en: Theme change
nl: Wijzig thema

en: Theme menu
nl: Thema menu

en: Themes
nl: Thema's

en: Themes can be selected at three levels: user, family tree, and website. User preferences take priority over family tree preferences, which in turn take priority over the website preferences. Selecting “default theme” at one level will use the theme at the next level.
nl: Thema’s kunnen worden geselecteerd op drie niveau’s: gebruiker, stamboom en website. Gebruikersinstellingen hebben voorrang op stamboominstellingen, die op hun beurt voorrang hebben op de website instelling. Het selecteren van “standaard thema” op één niveau zorgt ervoor dat dit thema ook op het volgende niveau wordt gebruikt.

en: There are no facts for this individual.
nl: Er zijn geen feiten voor deze persoon.

en: There are no media objects for this individual.
nl: Er zijn geen mediaobjecten voor deze persoon.

en: There are no notes for this individual.
nl: Er zijn geen notities voor deze persoon.

en: There are no pending changes.
nl: Er zijn geen uitstaande wijzigingen.

en: There are no research tasks in this family tree.
nl: Er zijn geen onderzoekstaken in deze stamboom.

en: There are no source citations for this individual.
nl: Er zijn geen bronvermeldingen voor deze persoon.

en: There are pending changes for you to moderate.
nl: Er zijn uitstaande wijzigingen die u moet beoordelen.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
nl[0]: Er zijn geen wijzigingen aangebracht in de laatste 24 uur.
nl[1]: Er zijn geen wijzigingen aangebracht in de laatste %s dagen.

en: There is no account with the username or email “%s”.
nl: Er bestaat geen account met de gebruikersnaam of het e-mailadres “%s”.

en: There was an error uploading your file.
nl: Er is een fout opgetreden bij het uploaden van uw bestand.

en: These groups of individuals are not related to %s.
nl: Deze groepen personen zijn niet verwant aan %s.

en: These pages provide access to all the preferences and management tools for this webtrees site.
nl: Deze pagina's geven toegang tot alle configuratie instellingen en beheer gereedschappen voor deze webtrees site.

en: This GEDCOM file is encoded using %1$s. Assume this to mean %2$s.
nl: Dit GEDCOM bestand is gecodeerd met %1$s. Behandel dit als %2$s.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
nl: Dit account is niet goedgekeurd. Wacht a.u.b. totdat de beheerder het goedgekeurd heeft.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
nl: Dit account is nog niet geverifieerd. Kijk a.u.b. uw e-mail na voor een verificatiebericht.

en: This block will show editors a list of records with pending changes that need to be reviewed by a moderator. It also generates daily emails to moderators whenever pending changes exist.
nl: Dit blok toont bewerkers een lijst van records met uitstaande wijzigingen die wachten op goedkeuring door een moderator. Als er wijzigingen zijn die wachten op goedkeuring door een moderator zorgt dit blok er ook voor dat er dagelijks een e-mail wordt verstuurd naar de moderators.

en: This database and table-prefix appear to be used by another application. If you have an existing PhpGedView system, you should create a new webtrees system. You can import your PhpGedView data and settings later.
nl: Deze database en tabelvoorvoegsel schijnen te worden gebruikt door een andere applicatie. Als u een bestaand PhpGedView-systeem heeft, moet u een nieuw webtrees systeem aanmaken. De PhpGedView-gegevens en instellingen kunnen later geïmporteerd worden.

en: This database is only running MySQL version %s. You cannot install webtrees here.
nl: Deze database draait alleen maar MySQL versie %s. U kunt webtrees hier niet op installeren.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
nl: Dit e-mailadres wordt gebruikt om u een bericht te kunnen sturen als u uw wachtwoord bent vergeten. Daarnaast wordt dit e-mailadres gebruikt voor websitemededelingen en berichten van andere geregistreerde familieleden.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
nl: Dit veld wordt genegeerd indien een URL is ingevoerd in het veld voor de bestandsnaam.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
nl: Deze familie bestaat niet of u heeft geen rechten om deze te zien.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nl: Deze familie is verwijderd. Dit zal worden beoordeeld door een moderator.

en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nl: Dit gezin is verwijderd. Beoordeel de verwijdering en %1$s of %2$s dit dan.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nl: Deze familie is gewijzigd. De wijzigingen moeten worden nagezien door een moderator.

en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nl: Dit gezin is gewijzigd. Beoordeel de wijzigingen en %1$s of %2$s ze dan.

en: This family remained childless
nl: Dit gezin bleef kinderloos

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
nl[0]: Deze stamboom heeft %s record met dezelfde “XREF” als een andere stamboom.
nl[1]: Deze stamboom heeft %s records met dezelfde “XREF” als een andere stamboom.

en: This family tree has no images to display.
nl: Deze stamboom heeft geen afbeeldingen om te laten zien.

en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
nl: Deze Stamboom is op #gedcomUpdated# voor het laatst bijgewerkt. Er zijn #totalSurnames# achternamen in deze stamboom. De eerst vastgelegde gebeurtenis is de #firstEventType# van #firstEventName# in het jaar #firstEventYear#. De meest recente gebeurtenis is de #lastEventType# van #lastEventName# in het jaar #lastEventYear#.<br><br>Als u commentaar of opmerkingen heeft neem dan a.u.b. contact op met #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
nl: Deze stamboom werd het laatst gewijzigd op %s.

en: This file is linked to another family tree on this server. It cannot be deleted, moved, or renamed until these links have been removed.
nl: Dit bestand is gekoppeld aan een andere genealogische database op deze server. Het kan niet worden verwijderd, verplaatst of hernoemd totdat deze koppelingen zijn verwijderd.

en: This folder will be used by webtrees to store media files, GEDCOM files, temporary files, etc. These files may contain private data, and should not be made available over the internet.
nl: Deze map wordt door webtrees gebruikt om mediabestanden, GEDCOM-bestanden, tijdelijke bestanden enz. in op te slaan. Deze bestanden kunnen privégegevens bevatten, en mogen niet beschikbaar worden gemaakt over het internet.

en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
nl: Deze map wordt gebruikt om de mediabestanden van deze stamboom in op te slaan.

en: This form has expired. Try again.
nl: Dit formulier is verlopen. Probeer opnieuw.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
nl: Deze persoon bestaat niet, of u heeft geen permissie om dit te zien.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nl: Deze persoon is verwijderd. De verwijdering moet nagekeken worden door een moderator.

en: This individual has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nl: Deze persoon is verwijderd. Beoordeel de verwijdering en %1$s of %2$s deze dan.

en: This individual has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nl: De gegevens van deze persoon zijn gewijzigd. De wijzigingen moeten nagekeken worden door een moderator.

en: This individual has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nl: De gegevens van deze persoon zijn gewijzigd. Beoordeel de wijzigingen en %1$s of %2$s ze dan.

en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
nl: Deze persoon wordt standaard gebruikt voor diagrammen en rapporten.

en: This information is private and cannot be shown.
nl: Deze informatie is privé en kan niet getoond worden.

en: This input box lets you change that year of the calendar. Type a year into the box and press <b>Enter</b> to change the calendar to that year.<br><br><b>Advanced features</b> for <b>View the year</b><dl><dt><b>More than one year</b></dt><dd>You can search for dates in a range of years.<br><br>Year ranges are <u>inclusive</u>. This means that the date range extends from 1 January of the first year of the range to 31 December of the last year mentioned. Here are a few examples of year ranges:<br><br><b>1992-5</b> for all events from 1992 to 1995.<br><b>1972-89</b> for all events from 1972 to 1989.<br><b>1610-759</b> for all events from 1610 to 1759.<br><b>1880-1905</b> for all events from 1880 to 1905.<br><b>880-1105</b> for all events from 880 to 1105.<br><br>To see all the events in a given decade or century, you can use <b>?</b> in place of the final digits. For example, <b>197?</b> for all events from 1970 to 1979 or <b>16??</b> for all events from 1600 to 1699.<br><br>Selecting a range of years will change the calendar to the year view.</dd></dl>
nl: Met dit invulvak kunt u het jaar van de kalender wijzigen. Type een jaar in het vak, en druk op <b>Enter</b> om de kalender te wijzigen naar dat jaar.<br><br><b>Geavanceerde mogelijkheden</b> voor <b>Toon Jaar</b><dl><dt><b>Meer dan een jaar</b></dt><dd>U kan data zoeken in een reeks van jaren.<br><br>Jaarreeksen zijn <u>inclusief</u>. Dit betekent dat de datum reeks zich uitstrekt van 1 Januarie van het eerste jaar van de reeks tot 31 December van het laatst vermelde jaar.<br><br>Hier zijn een paar voorbeelden van jaar reeksen:<br><br><b>1992-5</b> voor alle gebeurtenissen van 1992 tot 1995.<br><b>1972-89</b>voor alle gebeurtenissen van 1972 tot 1989.<br><b>1610-759</b> voor alle gebeurtenissen van 1610 to t1759.<br><b>1880-1905</b> voor alle gebeurtenissen van tot 1905.<br><b>880-1105</b> voor alle gebeurtenissen van 880 tot 1105.<br><br>Om alle gebeurtenissen te zien in een bepaald decade of eeuw, kan u het volgende gebruiken <b>?</b> in plaats van de laatste cijfers. Bij voorbeeld, <b>197?</b>voor alle gebeurtenissen van 1970 tot 1979 of <b>16??</b> voor alle gebeurtenissen van 1600 tot 1699.<br><br>Het selecteren van een reeks jaren wordt de kalender gewijzigd naar het jaaroverzicht.</dd></dl>

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown on the add/edit name form. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store names in several different alphabets.
nl: Dit is een door komma's gescheiden lijst van GEDCOM-feitlabels die getoond worden wanneer u een naam toevoegt of bewerkt. Als u niet-Latijnse alfabetten, zoals Hebreeuws, Grieks, Cyrillisch of Arabisch gebruikt, kunt u hier extra labels toevoegen zoals _HEB, ROMN, FONE, enzovoort zodat u namen kunt opslaan in verschillende alfabetten.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new family. For example, if MARR is in the list, then fields for marriage date and marriage place will be shown on the form.
nl: Dit is een door komma's gescheiden lijst van GEDCOM-feitlabels die getoond worden wanneer u een nieuw gezin toevoegt. Als bijvoorbeeld MARR in de lijst staat, dan worden invoervelden voor huwelijksdatum en -plaats in het formulier getoond.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new individual. For example, if BIRT is in the list, fields for birth date and birth place will be shown on the form.
nl: Dit is een door komma's gescheiden lijst van GEDCOM-feitlabels die getoond worden wanneer u een nieuwe persoon toevoegt. Als bijvoorbeeld BIRT in die lijst staat, dan worden invoervelden voor geboortedatum en -plaats in het formulier getoond.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when you add or edit place names. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store place names in several different alphabets.
nl: Dit is een door komma's gescheiden lijst van GEDCOM-feitlabels die getoond worden wanneer u een plaatsnaam toevoegt of wijzigt. Als u niet-Latijnse alfabetten, zoals Hebreeuws, Grieks, Cyrillisch of Arabisch gebruikt, kunt u hier extra labels toevoegen zoals _HEB, ROMN, FONE, enzovoort zodat u plaatsnamen kunt opslaan in verschillende alfabetten.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
nl: Dit is een link naar uw eigen record in de stamboom. Neem contact op met een beheerder als dit de verkeerde persoon is.

en: This is a summary of the <abbr title="The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints">LDS</abbr> ordinances for the individual. “B” indicates an LDS baptism. “E” indicates an LDS endowment. “S” indicates an LDS spouse sealing. “P” indicates an LDS child-to-parent sealing.
nl: Dit is een overzicht van de <abbr title="De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen">LDS</abbr>-rituelen voor deze persoon. "B" geeft een LDS doop (baptism) aan. "E" geeft een LDS begiftiging (endowment) aan. "S" geeft een LDS ega verzegeling (spouse sealing) aan. "P" geeft een LDS kind verzegeling (child-to-parent sealing) aan.

en: This is case sensitive.
nl: Dit is hoofdletter gevoelig.

en: This is case sensitive. If a database with this name does not already exist webtrees will attempt to create one for you. Success will depend on permissions set for your web server, but you will be notified if this fails.
nl: Dit is hoofdletter gevoelig. Als een database met deze naam nog niet bestaat, zal webtrees proberen deze aan te maken. Succes hangt af van de rechten die gelden op uw webserver, maar u krijgt bericht als het niet lukt.

en: This is the initial value for the “show details” option on the charts.
nl: Dit is de startinstelling voor de ‘toon details’ optie in de diagrammen.

en: This is the latest version of webtrees. No upgrade is available.
nl: Dit is de laatste versie van webtrees. Er is geen upgrade beschikbaar.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to families. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique family facts” list.
nl: Dit is de lijst met GEDCOM-feiten/gebeurtenissen die uw gebruikers kunnen koppelen aan gezinnen. U kunt de lijst aanpassen door namen van feiten/gebeurtenissen, zelfs eigengemaakte, te verwijderen of toe te voegen. Namen van feiten/gebeurtenissen die in deze lijst voorkomen mogen niet ook voorkomen in de lijst ‘Unieke feiten/gebeurtenissen voor gezinnen’.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to individuals. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique individual facts” list.
nl: Dit is de lijst met GEDCOM-feiten/gebeurtenissen die uw gebruikers kunnen koppelen aan personen. U kunt de lijst aanpassen door namen van feiten/gebeurtenissen, zelfs eigengemaakte, te verwijderen of toe te voegen. Namen van feiten/gebeurtenissen die in deze lijst voorkomen mogen niet ook voorkomen in de lijst ‘Unieke feiten/gebeurtenissen voor personen’.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to repositories. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique repository facts” list.
nl: Dit is de lijst met GEDCOM-feiten/gebeurtenissen die uw gebruikers kunnen koppelen aan opslagplaatsen. U kunt de lijst aanpassen door namen van feiten/gebeurtenissen, zelfs eigengemaakte, te verwijderen of toe te voegen. Namen van feiten/gebeurtenissen die in deze lijst voorkomen mogen niet ook voorkomen in de lijst ‘Unieke feiten/gebeurtenissen voor opslagplaatsen’.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to sources. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique source facts” list.
nl: Dit is de lijst met GEDCOM-feiten/gebeurtenissen die uw gebruikers kunnen koppelen aan een bron. U kunt de lijst aanpassen door namen van feiten/gebeurtenissen, zelfs eigengemaakte, te verwijderen of toe te voegen. Namen van feiten/gebeurtenissen die in deze lijst voorkomen mogen niet ook voorkomen in de lijst ‘Unieke feiten/gebeurtenissen voor bronnen’.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to families. For example, if MARR is in this list, users will not be able to add more than one MARR record to a family. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All family facts” list.
nl: Dit is de lijst met GEDCOM-feiten/gebeurtenissen die uw gebruikers slechts één maal kunnen koppelen aan een gezin. Bijvoorbeeld: als MARR in deze lijst staat, dan kunnen gebruikers niet meer dan één MARR-record koppelen aan een gezin. Namen van feiten/gebeurtenissen die in deze lijst voorkomen mogen niet ook voorkomen in de lijst ‘Alle feiten/gebeurtenissen voor gezinnen’.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to individuals. For example, if BIRT is in this list, users will not be able to add more than one BIRT record to an individual. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All individual facts” list.
nl: Dit is de lijst met GEDCOM-feiten/gebeurtenissen die uw gebruikers slechts één maal kunnen koppelen aan een persoon. Bijvoorbeeld: als BIRT in deze lijst staat, dan kunnen gebruikers niet meer dan één BIRT-record koppelen aan een persoon. Namen van feiten/gebeurtenissen die in deze lijst voorkomen mogen niet ook voorkomen in de lijst ‘Alle feiten/gebeurtenissen voor personen’.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to repositories. For example, if NAME is in this list, users will not be able to add more than one NAME record to a repository. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All repository facts” list.
nl: Dit is de lijst met GEDCOM-feiten/gebeurtenissen die uw gebruikers slechts één maal kunnen koppelen aan een opslagplaats. Bijvoorbeeld: als NAME in deze lijst staat, dan kunnen gebruikers niet meer dan één NAME-record koppelen aan een opslagplaats. Namen van feiten/gebeurtenissen die in deze lijst voorkomen mogen niet ook voorkomen in de lijst ‘Alle feiten/gebeurtenissen voor opslagplaatsen’.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to sources. For example, if TITL is in this list, users will not be able to add more than one TITL record to a source. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All source facts” list.
nl: Dit is de lijst met GEDCOM-feiten/gebeurtenissen die uw gebruikers slechts één maal kunnen koppelen aan een bron. Bijvoorbeeld: als TITL in deze lijst staat, dan kunnen gebruikers niet meer dan één TITL-record koppelen aan een bron. Namen van feiten/gebeurtenissen die in deze lijst voorkomen mogen niet ook voorkomen in de lijst ‘Alle feiten/gebeurtenissen voor bronnen’.

en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
nl: Dit is de naam van de SMTP server. 'localhost' betekent dat de mail service op dezelfde computer draait als uw webserver.

en: This is the width (in pixels) that the program will use when automatically generating thumbnails. The default value is 100.
nl: Dit is de breedte (in pixels) die webtrees gebruikt voor automatisch gegenereerde miniatuurafbeeldingen. De standaard waarde is 100 pixels.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
nl: Dit is uw echte naam zoals u het wilt zien op het scherm.

en: This may be a mistake in your data.
nl: Dit kan een fout in uw gegevens zijn.

en: This may cause a problem for other applications.
nl: Dit kan problemen voor andere toepassingen veroorzaken.

en: This may cause a problem for webtrees.
nl: Dit kan leiden tot een probleem voor webtrees.

en: This media file does not exist.
nl: Dit mediabestand bestaat niet.

en: This media file exists, but cannot be accessed.
nl: Dit media betand bestaat, maar is niet toegankelijk.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
nl: Dit mediabestand is corrupt en kan niet worden voorzien van een watermerk.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
nl: Dit mediaobject bestaat niet of u heeft geen toestemming om het te bekijken.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nl: Dit mediaobject werd verwijderd. De verwijdering moet worden beoordeeld door een moderator.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nl: Dit mediaobject werd verwijderd. Beoordeel de verwijdering en %1$s of %2$s het dan.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nl: Dit mediaobject werd gewijzigd. De wijzigingen moeten worden beoordeeld door een moderator.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nl: Dit mediaobject werd gewijzigd. Beoordeel de wijzigingen en %1$s of %2$s ze dan.

en: This media object is not linked to any other record.
nl: Dit media object is niet aan enig record gekoppeld.

en: This message was sent while viewing the following URL:
nl: Dit bericht werd verzonden tijdens het bekijken van de volgende URL:

en: This message will be sent to %s
nl: Dit bericht zal worden verzonden naar %s

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
nl: Dit moet tenminste zes karakters lang zijn. Het is hoofdletter gevoelig.

en: This name is used in the “From” field, when sending automatic emails from this server.
nl: Deze naam wordt gebruikt voor het ‘Van’ veld, voor verzending van automatische e-mails vanaf deze server.

en: This note does not exist or you do not have permission to view it.
nl: Deze notitie bestaat niet of u heeft niet de rechten om dit te zien.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nl: Deze notitie is verwijderd. Het verwijderen zal nagekeken moeten worden door een moderator.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nl: Deze notitie is verwijderd. Beoordeel de verwijdering en %1$s of %2$s het dan.

en: This note has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nl: Deze notitie is gewijzigd. De wijzigingen moeten nagekeken worden door een moderator.

en: This note has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nl: Deze notitie is gewijzigd. Beoordeel de wijzigingen en %1$s of %2$s ze dan.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Note</i> record on the Individual page.
nl: Deze optie bepaalt of de inhoud van een <i>Notitie</i>-record automatisch wordt weergegeven op de persoonspagina, of niet.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Source</i> record on the Individual page.
nl: Deze optie bepaalt of de inhoud van een <i>Bron</i>-record automatisch wordt weergegeven op de persoonspagina, of niet.

en: This option controls whether or not to show age of father and mother next to child’s birthdate on charts.
nl: Hiermee wordt het tonen van de leeftijd van de ouders bij de geboorte van het kind al dan niet ingeschakeld.

en: This option controls whether or not to show estimated dates for birth and death instead of leaving blanks on individual lists and charts for individuals whose dates are not known.
nl: Deze optie beheert het wel of niet tonen van geschatte datums voor geboorte en overlijden, in plaats van lege datumvelden op persoonslijsten en diagrammen voor personen van wie de datums niet bekend zijn.

en: This option controls whether or not to show the individual’s gender icon on charts.<br><br>Since the gender is also indicated by the color of the box, this option doesn’t conceal the gender. The option simply removes some duplicate information from the box.
nl: Deze optie bepaalt of u al dan niet het geslachtpictogram op de diagrammen wilt tonen.<br><br>Aangezien het geslacht ook al wordt weergegeven door de kleur van het vak, verbergt deze optie het geslacht dus niet. De optie verwijdert alleen dubbele informatie.

en: This option indicates whether the pedigree chart should be generated in landscape or portrait mode.
nl: Deze optie bepaalt of de kwartierstaat staand of liggend moet worden weergegeven.

en: This option will make it easier for users to download images.
nl: Deze optie maakt het makkelijk voor gebruikers om afbeeldingen te downloaden.

en: This option will retain family links in private records. This means that you will see empty “private” boxes on the pedigree chart and on other charts with private individuals.
nl: Deze optie bepaalt de zichtbaarheid van records met privérelaties. Dit betekent dat u lege “privé”-kaders ziet in een kwartierstaat en op andere overzichten met privépersonen.

en: This option will show the names (but no other details) of private individuals. Individuals are private if they are still alive or if a privacy restriction has been added to their individual record. To hide a specific name, add a privacy restriction to that name record.
nl: Deze optie toont de namen (maar geen andere details) van privépersonen. Personen zijn privé als ze nog leven of als er een privérestrictie aan hun persoonsrecord is toegevoegd. Om een bepaalde naam niet te tonen, moet een privérestrictie op het naamrecord worden gezet.

en: This page allows you to bypass the usual forms, and edit the underlying data directly. It is an advanced option, and you should not use it unless you understand the GEDCOM format. If you make a mistake here, it can be difficult to fix.
nl: Met deze pagina kunt u de normale pagina's omzeilen en de onderliggende gegevens rechtstreeks wijzigen. Dit is een mogelijkheid voor gevorderden die het GEDCOM-formaat goed begrijpen. Hier gemaakte fouten kunnen soms moeilijk te corrigeren zijn.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
nl[0]: Deze pagina is %s keer bekeken.
nl[1]: Deze pagina is %s keer bekeken.

en: This place has no coordinates
nl: Deze plaats heeft geen coordinaten

en: This process allows the site’s owner to ensure that the new information follows the site’s standards and conventions, has proper source attributions, etc.
nl: Door dit proces wordt de site eigenaar in de gelegenheid gesteld ervoor te zorgen dat de nieuwe informatie de site normen en conventies volgt, is voorzien van goede bronbeschrijvingen enz.

en: This record does not exist or you do not have permission to view it.
nl: Dit record bestaat niet of u heeft geen toestemming om het te bekijken.

en: This record has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nl: Dit record is verwijderd. Dit zal worden beoordeeld door een moderator.

en: This record has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nl: Dit record is verwijderd. Beoordeel de verwijdering en %1$s or %2$s deze dan.

en: This record has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nl: Dit record is gewijzigd. De wijzigingen zullen worden beoordeeld door een moderator.

en: This record has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nl: Dit record is gewijzigd. Beoordeel de wijzigingen en %1$s of %2$s deze dan.

en: This repository does not exist or you do not have permission to view it.
nl: Deze opslagplaats bestaat niet of u heeft geen recht deze in te zien.

en: This repository has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nl: Deze opslagplaats is verwijderd. De verwijdering moet door een moderator beoordeeld worden.

en: This repository has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nl: Deze opslagplaats is gewist. Beoordeel deze verwijdering en %1$s of %2$s deze dan.

en: This repository has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nl: Deze opslagplaats is gewijzigd. De veranderingen moeten door een moderator goedgekeurd worden.

en: This repository has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nl: Deze opslagplaats is gewijzigd. Beoordeel deze wijziging en %1$s of %2$s deze dan.

en: This role has all the permissions of the editor role, plus permission to accept/reject changes made by other users.
nl: Deze rol heeft alle rechten van een bewerker, plus het recht om wijzigingen van anderen te accepteren of af te wijzen.

en: This role has all the permissions of the manager role in all family trees, plus permission to change the settings/configuration of the website, users, and modules.
nl: Deze rol heeft alle rechten van de rol van manager in alle stambomen. Daarnaast heeft deze rol het recht om instellingen/configuratie van de site, gebruikers en modules aan te passen.

en: This role has all the permissions of the member role, plus permission to add/change/delete data. Any changes will need to be reviewed by a moderator, unless the user has the “automatically accept changes” option enabled.
nl: Deze rol heeft alle rechten van een lid, plus het recht om gegevens toe te voegen, te wijzigen of te verwijderen. Elke wijziging moet worden goedgekeurd door een moderator, tenzij voor deze gebruiker de optie “wijzigingen automatisch accepteren” is ingeschakeld.

en: This role has all the permissions of the moderator role, plus any additional access granted by the family tree configuration, plus permission to change the settings/configuration of a family tree.
nl: Deze rol heeft alle rechten van de rol als moderator, daarnaast alle eventuele toegang zoals verleend in de instellingen van de stamboom en het recht om instellingen/configuratie van een stamboom te wijzigen.

en: This role has all the permissions of the visitor role, plus any additional access granted by the family tree configuration.
nl: Deze rol heeft alle rechten van de rol van bezoeker, en daarnaast alle eventuele toegang zoals verleend in de configuratie van de stamboom.

en: This server does not support secure downloads using HTTPS.
nl: Deze server ondersteund geen veilige downloads met HTTPS.

en: This server’s memory limit is %s MB and its CPU time limit is %s seconds.
nl: De geheugenlimiet van deze server is %s MB en de tijdslimiet van de processor is %s seconden.

en: This should be a comma or space separated list of facts, in addition to birth and death, that you want to appear in chart boxes such as the pedigree chart. This list requires you to use fact tags as defined in the GEDCOM 5.5.1 standard. For example, if you wanted the occupation to show up in the box, you would add “OCCU” to this field.
nl: Dit is een door een komma of spatie gescheiden lijst met feiten/gebeurtenissen, anders dan geboorte en overlijden, die u wilt tonen in diagrammen zoals de kwartierstaat. Deze lijst vereist dat u feitlabels gebruikt zoals gedefinieerd in de GEDCOM 5.5.1-standaard. Als u bijvoorbeeld het beroep in een persoonsvak wilt tonen, dan voert u hier ‘OCCU’ in.

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
nl: Deze bron bestaat niet of u heeft geen permissie om deze bron in te zien.

en: This source has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nl: Deze bron is verwijderd. De verwijdering moet door een moderator beoordeeld worden.

en: This source has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nl: Deze bron is verwijderd. Beoordeel de verwijdering en %1$s of %2$s dit dan.

en: This source has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nl: Deze bron is gewijzigd. De wijzigingen moeten door een moderator beoordeeld worden.

en: This source has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nl: Deze bron werd gewijzigd. Beoordeel de wijzigingen en %1$s of %2$s ze dan.

en: This text will be appended to each page title. It will be shown in the browser’s title bar, bookmarks, etc.
nl: Deze tekst zal worden toegevoegd aan elke pagina titel. Het zal worden getoond in de titelbalk van de browser, bladwijzers, enzovoorts.

en: This type of link is not allowed here.
nl: Dit type koppeling is hier niet toegestaan.

en: This user account does not have access to any tree.
nl: Dit gebruikersaccount heeft geen toegang tot een stamboom.

en: This usually means that you need to change the folder permissions to 777.
nl: Dit betekent meestal dat u de mapmachtigingen moet wijzigen in 777.

en: This website is being upgraded. Try again in a few minutes.
nl: Deze website wordt geüpdatet. Probeer het over een paar minuten opnieuw.

en: This website is down for maintenance. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes.
nl: De site is gesloten voor onderhoud. Over een paar minuten kunt u het <a href="index.php">opnieuw proberen</a>.

en: This website is temporarily unavailable
nl: Deze website is tijdelijk niet beschikbaar

en: This website uses cookies to learn about visitor behaviour.
nl: Deze website gebruikt cookies om het gebruiksgemak en de prestaties van de website te verbeteren.

en: This will delete all the genealogy data from “%s” and replace it with data from a GEDCOM file.
nl: Hiermee worden alle genealogische gegevens van “%s” verwijderd en vervangen door de gegevens van een GEDCOM-bestand.

en: This will update the highest-level part or parts of the place name. For example, “Mexico” will match “Quintana Roo, Mexico”, but not “Santa Fe, New Mexico”.
nl: Hiermee wordt het hoogste niveau van een plaatsnaam bijgewerkt. ‘Mexico’ bijvoorbeeld, komt overeen met ‘Quintana Roo, Mexico’, maar niet met ‘Sante Fe, New Mexico’.

en: Thu
nl: Do

en: Thumbnail files must contain images.
nl: Miniatuurbestanden moeten afbeeldingen zijn.

en: Thumbnail images
nl: Miniatuur weergave

en: Thumbnail to upload
nl: Miniatuur om te uploaden

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Time
nl: Tijd

en: Time zone
nl: Tijdzone

en: Timeline
nl: Tijdlijn

en: Timestamp
nl: Tijdstempel

en: Timor-Leste
nl: Oost-Timor

en: Title
nl: Titel

en: Title in Hebrew
nl: Titel in Hebreeuws

en: To
nl: Tot

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
nl: Om u te helpen met dit blok hebben we diverse standaard sjablonen gecreëerd.Als u één van deze sjablonen selecteert, wordt dit in het tekstvak ingevoerd en kan dit naar eigen goeddunken worden aangepast voor uw site.

en: To complete the upgrade, you should install the files manually.
nl: Om de upgrade te voltooien, dient u de bestanden handmatig te installeren.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
nl: Om nieuwe onderzoekstaken aan te maken moet u eerst <b>onderzoekstaak</b> toevoegen aan de lijst van feiten en gebeurtenissen in de voorkeuren voor de stamboom.

en: To ensure compatibility with other genealogy applications, notes, text, and transcripts should be recorded in simple, unformatted text. However, formatting is often desirable to aid presentation, comprehension, etc.
nl: Om compatibiliteit met andere genealogische programma’s te garanderen, zouden notities, tekst en transcripties eigenllijk vastgelegd moeten worden in simpele niet-opgemaakte tekst. Opmaak is echter vaak wenselijk als ondersteuning van de presentatie, het begrijpelijk maken van de tekst enz.

en: To prevent visitors from accessing the website while you are in the middle of copying files, you can temporarily create a file %s on the server. If it contains a message, it will be displayed to visitors.
nl: Om te voorkomen dat bezoekers de website bezoeken terwijl u bezig bent met het kopieren van bestanden, kunt u tijdelijk het bestand %s op de server aanmaken. U kunt dit bestand voorzien van een bericht dat getoond zal worden aan bezoekers.

en: To protect this private data, webtrees uses an Apache configuration file (.htaccess) which blocks all access to this folder. If your web-server does not support .htaccess files, and you cannot restrict access to this folder, then you can select another folder, away from your web documents.
nl: Om deze privédata te beschermen, gebruikt webtrees een Apache-configuratie bestand (.htaccess) dat alle toegang tot deze map blokkeert. Als uw webserver geen .htaccess-bestanden ondersteunt, en u kunt geen restricties instellen voor deze map, dan kunt u een andere map selecteren, die buiten uw webdocumenten staat.

en: To reduce the size of the download, you can compress the data into a .ZIP file. You will need to uncompress the .ZIP file before you can use it.
nl: Om de grootte van het downloadbestand te verkleinen, kunt u de gegevens comprimeren in een .ZIP bestand. U moet het .ZIP bestand decomprimeren voordat u het kunt gebruiken.

en: To set this text for other languages, you must switch to that language, and visit this page again.
nl: Om deze tekst in andere talen in te stellen, moet u naar die taal overschakelen en deze pagina opnieuw bezoeken.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
nl: Om zoekmachines te laten weten dat sitemaps aanwezig zijn, kunnen de volgende snelkoppelingen gebruikt worden.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
nl: Om zoekmachines te laten weten dat er sitemaps aanwezig zijn, moet u de volgende regel toegevoegen aan uw robots.txt bestand.

en: To use a Google mail account, use the following settings: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[your gmail password]
nl: Om een Google e-mailaccount te gebruiken, gebruikt u de volgende instellingen: server=smtp.gmail.com, poort=587, beveiliging=tls, gebruikersnaam=xxxxx@gmail.com, password=[uw gmail wachtwoord]

en: Tokyo, Japan
nl: Tokio, Japan

en: Tombstone
nl: Grafsteen

en: Top %s given name | Top %s given names
nl[0]: Meest voorkomende voornaam
nl[1]: Top-%s meest voorkomende voornamen

en: Top %s surname | Top %s surnames
nl[0]: Meest voorkomende achternaam
nl[1]: Top-%s meest voorkomende achternamen

en: Top given name
nl: Meest voorkomende voornaam

en: Top given names
nl: Meest voorkomende voornamen

en: Top level
nl: Hoogste niveau

en: Top surname
nl: Meest voorkomende achternaam

en: Top surnames
nl: Meest voorkomende achternamen

en: Total
nl: Totaal

en: Total accepted changes:
nl: Totaal aantal geaccepteerde wijzigingen:

en: Total births
nl: Totaal aantal geboorten

en: Total dead
nl: Totaal aantal overledenen

en: Total deaths
nl: Totaal aantal overledenen

en: Total divorces
nl: Totaal aantal echtscheidingen

en: Total events
nl: Totaal aantal gebeurtenissen

en: Total families
nl: Totaal aantal gezinnen

en: Total families: %s
nl: Totaal aantal gezinnen: %s

en: Total females
nl: Totaal aantal vrouwen

en: Total given names
nl: Totaal aantal voornamen

en: Total individuals
nl: Totaal aantal personen

en: Total individuals: %s
nl: Totaal aantal personen: %s

en: Total living
nl: Totaal aantal levenden

en: Total males
nl: Totaal aantal mannen

en: Total marriages
nl: Totaal aantal huwelijken

en: Total number of users
nl: Totaal aantal gebruikers

en: Total pending changes:
nl: Totaal uitstaande wijzigingen:

en: Total places: %s
nl: Totaal aantal plaatsen: %s

en: Total sources: %s
nl: Totaal aantal bronnen: %s

en: Total surnames
nl: Totaal aantal achternamen

en: Total users
nl: Totaal aantal gebruikers

en: Tracking and analytics
nl: Tracking en analytics

en: Tracking and analytics are not added to the control panel.
nl: Tracking en analytics worden niet toegevoegd aan het controle paneel.

en: Trinidad and Tobago
nl: Trinidad en Tobago

en: Tue
nl: Di

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Tunisia
nl: Tunesië

en: Turkey
nl: Turkije

en: Turks and Caicos Islands
nl: Turks- en Caicoseilanden

en: Twin Falls, Idaho, United States
nl: Twin Falls, Idaho, Verenigde Staten

en: Type
nl: Soort

en: Type of event
nl: Soort gebeurtenis

en: Type of fact
nl: Soort feit

en: Type of place markers in the place hierarchy
nl: Type plaatsmarkering in de Plaatshiërarchie

en: Type the password again.
nl: Typ het wachtwoord nogmaals.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
nl: Vul uw wachtwoord nogmaals in, om er zeker van te zijn dat u het correct hebt ingevuld.

en: Types of error
nl: Soorten fouten

en: US Minor Outlying Islands
nl: Kleine afgelegen eilanden van de VS

en: US Virgin Islands
nl: Maagdeneilanden

en: Uganda
nl: Oeganda

en: Ukraine
nl: Oekraïne

en: Unable to connect using this username and password. Your server gave the following error.
nl: Kan niet aansluiten met deze instellingen. Uw server gaf de volgende foutmelding.

en: Unable to find record with ID
nl: Kan geen record vinden met ID

en: Uncleared: insufficient data
nl: Niet vrijgegeven: onvoldoende gegevens

en: Unique family facts
nl: Unieke feiten/gebeurtenissen voor gezinnen

en: Unique identifier
nl: Uniek identificatienummer

en: Unique identifiers allow the same record to be found in different family trees and in different systems. They will be added whenever records are created or updated. If you do not want unique identifiers to be displayed, you can hide them using the privacy rules.
nl: Door gebruik te maken van unieke identificatienummers is het mogelijk om hetzelfde record terug te vinden in verschillende stambomen en in verschillende systemen. Het identificatienummer wordt toegevoegd op het moment dat het record wordt aangemaakt of bijgewerkt. Als u niet wilt dat de unieke identificatienummers getoond worden, kunt u ze verbergen met behulp van privacyregels.

en: Unique individual facts
nl: Unieke feiten/gebeurtenissen voor personen

en: Unique repository facts
nl: Unieke feiten/gebeurtenissen voor opslagplaatsen

en: Unique source facts
nl: Unieke feiten/gebeurtenissen voor bronnen

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: United Kingdom
nl: Verenigd Koninkrijk

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unlink the media object
nl: Media ontkoppelen

en: Unrecognized GEDCOM code
nl: Onbekende GEDCOM-code

en: Unused files
nl: Ongebruikte bestanden

en: Unzip %s to a temporary folder…
nl: %s uitpakken naar een tijdelijke map…

en: Upcoming events
nl: Aanstaande evenementen

en: Update
nl: Bijwerken

en: Update all
nl: Alles bijwerken

en: Update all the place names in a family tree
nl: Alle plaatsnamen in een stamboom bijwerken

en: Update place names
nl: Plaatsnamen bijwerken

en: Upgrade anyway
nl: Toch upgraden

en: Upgrade to webtrees %s.
nl: Bijwerken naar webtrees %s.

en: Upgrade wizard
nl: Upgrade-wizard

en: Upload geographic data
nl: Upload geografische data

en: Upload media files
nl: Upload mediabestanden

en: Upload one or more media files from your local computer. Media files can be pictures, video, audio, or other formats.
nl: Upload één of meer mediabestanden vanaf uw lokale computer. Mediabestanden kunnen foto-, video-, audio- of andere formaten zijn.

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
nl: Gebruik Google Maps™ voor de plaatshiërarchie

en: Use PHP mail to send messages
nl: Gebruik PHP-mail om berichten te sturen

en: Use SMTP to send messages
nl: Gebruik SMTP om berichten te sturen

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
nl: Gebruik een ‘?’ om een overeenkomst te vinden met één enkel letterteken, gebruik ‘*’ om een overeenkomst te vinden met nul of meer lettertekens.

en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
nl[0]: Gebruik tenminste %s leesteken.
nl[1]: Gebruik tenminste %s leestekens.

en: Use colors
nl: Gebruik kleuren

en: Use compact layout
nl: Compacte weergave

en: Use full source citations
nl: Gebruik volledige bronvermelding

en: Use password
nl: Wachtwoord gebruiken

en: Use sendmail to send messages
nl: Gebruik sendmail om berichten te versturen

en: Use silhouette images when no highlighted image for that individual has been specified. The images used are specific to the gender of the individual in question.
nl: Gebruik silhouette afbeeldingen wanneer er geen gemarkeerde afbeelding voor een persoon bestaat. De gebruikte afbeeldingen zijn geslachtsafhankelijk.

en: Use silhouettes
nl: Gebruik silhouetten

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
nl: Gebruik de GeoNames database voor het automatisch aanvullen van plaatsnamen

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
nl: Gebruik dit vak om de sitebeheerder in te lichten over waarom u een account aanvraagt en hoe u verwant bent aan de genealogie die op deze site wordt weergegeven. U kunt dit veld ook gebruiken om andere opmerkingen aan de beheerder te maken.

en: Use this image for charts and on the individual’s page.
nl: Gebruik deze afbeelding in diagrammen en op de persoonspagina.

en: Use this value
nl: Gebruik deze waarde

en: User
nl: Gebruiker

en: User administration
nl: Gebruikersbeheer

en: User didn’t verify within 7 days.
nl: Gebruiker heeft zijn gegevens niet binnen 7 dagen geverifieerd.

en: User not verified by administrator.
nl: Gebruiker niet geverifieerd door de beheerder.

en: User preferences
nl: Gebruikersopties

en: User verification
nl: Verificatie gebruiker

en: User-agent string
nl: gebruikers-tekenreeks (user-agent string)

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Username or email address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
nl: Gebruikersnamen zijn hoofdletterongevoelig en geaccentueerde letters worden genegeerd, zodat ‘chloe’, ‘chloë’, en ‘Chloe’ gelijk zijn aan elkaar.

en: Users
nl: Gebruikers

en: Users who are signed in
nl: Aangemelde gebruikers

en: User’s account has been inactive too long:
nl: Gebuikersaccount is te lang inactief geweest:

en: Using the pull down menu it is possible to select a country, of which a flag can be selected. If no flags are shown, then there are no flags defined for this country.
nl: Via het pull-down menu kan een land worden geselecteerd, waarvan een vlag kan worden geselecteerd. Indien geen vlaggen worden getoond, zijn er voor dit land geen vlaggen gedefinieerd.

en: Uzbekistan
nl: Oezbekistan

en: Various statistics charts.
nl: Grafische weergave van de statistieken van de stamboom.

en: Vatican City
nl: Vatikaanstad

en: Verification code
nl: Verificatiecode

en: Verified
nl: Geverifieerd

en: Vernal, Utah, United States
nl: Vernal, Utah, Verenigde Staten

en: Version
nl: Versie

en: View
nl: Bekijk

en: View all records found in this place
nl: Toon alle records gevonden in deze plaats

en: View the details
nl: Bekijk details

en: View the notes
nl: Notities bekijken

en: View this day
nl: Bekijk deze dag

en: View this family
nl: Bekijk dit gezin

en: View this individual
nl: Bekijk deze persoon

en: View this month
nl: Bekijk deze maand

en: View this source
nl: Bekijk deze bron

en: View this year
nl: Bekijk dit jaar

en: Visible online
nl: Zichtbaar online

en: Visible to other users when online
nl: Zichtbaar voor andere gebruikers wanneer online

en: Visitor
nl: Bezoeker

en: Vital records
nl: Vitale records

en: Wallis and Futuna
nl: Wallis en Futuna-eilanden

en: Ward
nl: Pupil

en: Washington, District of Columbia, United States
nl: Washington, Columbia District, Verenigde Staten

en: Watermarks
nl: Watermerk

en: Watermarks are optional and normally shown just to visitors.
nl: Een watermerk is optioneel en wordt normaalgesproken alleen getoond aan bezoekers.

en: Watermarks can be slow to generate for large images. Busy websites may prefer to generate them once and store the watermarked image on the server.
nl: Het genereren van watermerken voor grote afbeeldingen kan traag zijn. Voor drukke websites verdient het daarom de voorkeur om de watermerken eenmaal te genereren en de afbeeldingen met watermerk op te slaan op de server.

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
nl: We zullen nu een e-mailbevestiging sturen naar het adres <b>%s</b>. Volg de instructies in de e-mail op om uw accountaanvraag te verifiëren. Doet u dit niet binnen zeven dagen, dan wordt uw aanvraag automatisch verwijderd. U moet dan opnieuw een aanvraag indienen.<br><br>Nadat u de instructies in de bevestigingsmail hebt opgevolgd zal de beheerder uw aanvraag nog moeten goedkeuren voordat u gebruik kunt maken van uw account.<br><br>Om u aan te melden op deze site heeft u uw gebruikersnaam en wachtwoord nodig.

en: Website URL
nl: Website-URL

en: Website access rules
nl: Regels voor toegang tot deze site

en: Website preferences
nl: Website voorkeuren

en: Wed
nl: Wo

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Weight
nl: Gewicht

en: Welcome %s
nl: Welkom %s

en: Welcome text on sign-in page
nl: Welkomsttekst op aanmeldpagina

en: Welcome to this genealogy website
nl: Welkom op deze genealogie website

en: Western Sahara
nl: Westelijke Sahara

en: When a record is edited, the user and timestamp are recorded. Sometimes it is desirable to keep the existing “last change” information, for example when making minor corrections to someone else’s data. This option controls whether this feature is selected by default.
nl: Wanneer een record wordt bijgewerkt, worden de gebruiker en de datum/tijd opgeslagen. Soms is het wenselijk om de bestaande “laatste wijziging” informatie te behouden, bijvoorbeeld wanneer u kleine correcties maakt in de data van iemand anders. Met deze optie kunt u deze toepassing instellen als standaard optie.

en: When a user registers for an account, an email is sent to their email address with a verification link. When they follow this link, we know the email address is correct, and the “email verified” option is selected automatically.
nl: Als gebruikers een account aanvragen wordt er een e-mail naar het opgegeven e-mailadres gestuurd met een verificatielink. Als ze op die link klikken, weten we dat het e-mailadres correct is en wordt de optie "e-mail geverifieerd" automatisch geselecteerd.

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
nl: Als u een link toevoegt dan mag het ID-veld niet leeg zijn.

en: When adding new close relatives, you can add source citations to the records (individual and family) or to the facts and events (birth, marriage, and death). This option controls whether records or facts will be selected by default.
nl: Wanneer u nieuwe naaste familieleden toevoegt, kunt u bronvermeldingen aan de records (persoon en gezin) of aan de feiten en gebeurtenissen (geboorte, huwelijk en overlijden) toevoegen. Deze optie bepaalt welke checkboxen (records of feiten) standaard aangevinkt zijn.

en: When you add a new family member, a default surname can be provided. This surname will depend on the local tradition.
nl: Bij het toevoegen van een nieuw familielid kan een vooraf ingestelde achternaam ter beschikking worden gesteld. Deze achternaam is afhankelijk van de lokale traditie.

en: When you add, edit, or delete information, the changes are not saved immediately. Instead, they are kept in a “pending” area. These pending changes need to be reviewed by a moderator before they are accepted.
nl: Wanneer u informatie toevoegt, bewerkt of verwijderd, worden de wijzigingen niet onmiddellijk opgeslagen. In plaats daarvan worden ze bewaard in een wachtrij van uitstaande wijzigingen. Deze uitstaande wijzigingen moeten eerst door een moderator nagekeken worden voordat ze worden geaccepteerd.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
nl: Als u dit bericht verzendt, ontvangt u een kopie op het e-mailadres dat u heeft opgegeven.

en: Where a user is associated to an individual record in a family tree and has a role of member, editor, or moderator, you can prevent them from accessing the details of distant, living relations. You specify the number of relationship steps that the user is allowed to see.
nl: Als een gebruiker is gekoppeld aan een persoonsrecord in de stamboom en de rol heeft van lid, bewerker of moderator, kunt u voorkomen dat deze gebruiker toegang heeft tot de details van verre levende familieleden. U kunt het aantal verwantschapsstappen opgeven dat de gebruiker mag zien.

en: Where is your PhpGedView installation?
nl: Waar is uw PhpGedView installatie?

en: Which family trees should be included in the sitemaps
nl: Welke stambomen moeten in de sitemaps meegenomen worden

en: Who can upload new media files
nl: Wie mag nieuwe mediabestanden uploaden

en: Who is online
nl: Wie is online

en: Whole words only
nl: Alleen hele woorden

en: Widow
nl: Weduwe

en: Widower
nl: Weduwnaar

en: Width
nl: Breedte

en: Width of generated thumbnails
nl: Breedte van gegenereerde miniatuurafbeelding

en: Wife
nl: Echtgenote

en: Wife’s age
nl: Leeftijd echtgenote

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
nl: Meisjesnaam van de vrouw wordt nieuwe voornaam

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
nl: Achternaam van de vrouw vervangen door de naam van de echtgenoot

en: Will
nl: Testament

en: Winter Quarters, Nebraska, United States
nl: Winter Quarters, Nebraska, Verenigde Staten

en: With sources
nl: Met bronnen

en: Without sources
nl: Zonder bronnen

en: Witness
nl: Getuige

en: Wives take their husband’s surname.
nl: Echtgenotes krijgen de achternaam van hun echtgenoten.

en: World
nl: Wereld

en: XREF prefixes
nl: XREF voorvoegsels

en: Year
nl: Jaar

en: Year input box
nl: Invulvak voor jaar

en: Year:
nl: Jaar:

en: Yemen
nl: Jemen

en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
nl: U (of iemand die doet alsof hij u is) heeft een account aangevraagd op %1$s gebruik makend van het e-mailadres %2$s.

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
nl: Het is niet toegestaan berichten te versturen die externe links bevatten.

en: You are signed in as %s.
nl: U bent aangemeld als %s.

en: You can apply for an account using the link below.
nl: U kunt een account aanvragen door op de link hieronder te klikken.

en: You can change the appearance of webtrees using “themes”. Each theme has a different style, layout, color scheme, etc.
nl: U kunt het uiterlijk van webtrees met thema's wijzigen. Elk thema heeft een andere stijl, opmaak, kleurenschema, enz.

en: You can choose the prefix that will be used whenever new XREFs are created.
nl: Hier kunt u kiezen welk voorvoegsel wordt gebruikt bij het aanmaken van een nieuwe XREF (intern referentie nummer).

en: You can choose whether to appear in the list of users who are currently signed-in.
nl: Hier kunt u aangeven of u zichtbaar wilt zijn in de lijst met aangemelde gebruikers.

en: You can download a copy of the GEDCOM specification from %s.
nl: U kunt een kopie van de GEDCOM-specificatie downloaden van %s.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
nl: U kunt de zoekresultaten naar getrouwde vrouwen verbeteren door hun huwelijksnaam vast te leggen. Bedenk wel dat niet alle vrouwen de achternaam van hun echtgenoot aannemen. Pas dus op met het opnemen van incorrecte informatie in uw database.

en: You can re-enable these modules after the upgrade.
nl: U kunt deze modules opnieuw inschakelen nadat de upgrade voltooid is.

en: You can re-enable these themes after the upgrade.
nl: U kunt deze thema's opnieuw inschakelen nadat de upgrade voltooid is.

en: You can renumber the records in a family tree, so that these internal reference numbers are not duplicated in any other family tree.
nl: U kunt de records in een stamboom hernummeren, zodat deze interne identificatienummers niet worden gedupliceerd in een andere stamboom.

en: You can renumber this family tree.
nl: U kunt deze stamboom hernummeren.

en: You can request a higher or lower limit, although the server may ignore this request.
nl: Er kan een hogere of lagere limiet worden aangevraagd, hoewel de server dit verzoek zou kunnen negeren.

en: You can set the access for a specific record, fact, or event by adding a restriction to it. If a record, fact, or event does not have a restriction, the following default restrictions will be used.
nl: U kunt de toegang voor een specifiek record, feit of een specifieke gebeurtenis instellen door er een beperking aan toe te voegen. Als een record, feit of gebeurtenis geen beperking heeft worden de volgende standaard beperkingen gebruikt.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
nl: U kunt de privacyberekening versnellen door een overlijdensrecord toe te voegen aan personen van wie het overlijden kan worden afgeleid uit andere data, maar voor wie zelf nog geen gegevens van overlijden, begrafenis, crematie enz. zijn vastgelegd.

en: You cannot create a rule which would prevent yourself from accessing the website.
nl: U kunt geen regel aanmaken waarbij u zelf wordt uitgesloten van toegang tot de website.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
nl: U kunt niet aanmelden omdat uw browser geen cookies accepteert.

en: You do not have permission to view this page.
nl: U heeft geen toestemming om deze pagina te zien.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
nl: U heeft dezelfde ID's ingevoerd. Samenvoegen van dezelfde records is niet mogelijk.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
nl: U heeft uw aanvraag, om een geregistreerde gebruiker te worden, bevestigd.

en: You have not created any journal items.
nl: U heeft geen logboek aangemaakt.

en: You have selected a GEDCOM file with a different name. Is this correct?
nl: U heeft een GEDCOM-bestand gekozen met een andere naam. Is dat correct?

en: You have signed out.
nl: U bent uitgelogd.

en: You may enter a URL, beginning with “http://”.
nl: Hier kunt u een URL invoeren, beginnend met ‘http://’.

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
nl: U kunt HTML gebruiken om de vragen te formatteren en weblinks naar andere websites toe te voegen.

en: You must also enable “less secure applications” in your Google account.
nl: Daarnaast moet u de toegang voor “minder goed beveiligde apps” inschakelen in uw Google account.

en: You must change this before you can continue.
nl: U moet dit veranderen voordat u verder kan gaan.

en: You must enter a name
nl: U moet een naam invoeren

en: You must enter a real name.
nl: U moet een echte naam invullen.

en: You must enter a username.
nl: U moet een gebruikersnaam invullen.

en: You must enter all the administrator account fields.
nl: U moet alle velden van het beheerdersaccount invullen.

en: You must provide a repository name.
nl: U moet een naam voor de opslagplaats opgeven.

en: You must provide a source title
nl: U moet een brontitel invoeren

en: You must renumber the records in one of the trees before you can merge them.
nl: U moet de records in één van de stambomen hernummeren voordat u deze kunt samenvoegen.

en: You must select an individual and a chart type in the block preferences
nl: U moet een persoon en een diagramtype selecteren in de blok configuratie

en: You must specify an individual record before you can restrict the user to their immediate family.
nl: U moet een persoonsrecord opgeven voordat u de gebruiker kunt beperken tot zijn naaste familie.

en: You need to be a family member to access this website.
nl: Alleen familieleden hebben toegang tot deze website.

en: You need to be an authorized user to access this website.
nl: Alleen geautoriseerde gebruikers hebben toegang tot deze website.

en: You need to create a family tree.
nl: U moet een stamboom aanmaken.

en: You need to review the account details.
nl: U moet de account details beoordelen.

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
nl: U moet een beheerdersaccount aanmaken. Dit account kan alle aspecten van deze webtrees installatie beheren. Kies a.u.b. voor een "sterk" wachtwoord.

en: You need to sign in again, using your PhpGedView username and password.
nl: U moet opnieuw aanmelden, met gebruikmaking van uw PhpGedview gebruikersnaam en wachtwoord.

en: You only need to enter a Sign-in URL if you want to redirect to a different website or location when your users sign in. This is very useful if you need to switch from http to https when your users sign in. Include the full URL to <i>login.php</i>. For example, https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .
nl: U hoeft alleen een Aanmeld-URL in te voeren als u wilt omleiden naar een andere site of locatie wanneer uw gebruikers zich aanmelden. Dat is erg handig als u wilt omschakelen van http naar https wanneer uw gebruikers zich aanmelden. Voer de volledige URL in bij <i>login.php</i>. Bijvoorbeeld: https://www.yourserver.com/webtrees/login.php.

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
nl: U zond het volgende bericht naar de webtrees-beheerder:

en: You sent the following message to a webtrees user:
nl: U zond het volgende bericht naar een webtrees-gebruiker:

en: You should accept or reject all pending changes before upgrading.
nl: Voor het updaten, dient u alle uitstaande wijzigingen te accepteren of af te wijzen.

en: You should consult the module’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
nl: U dient de maker van de module te raadplegen om de compatibiliteit met deze versie van webtrees te verifiëren.

en: You should consult the theme’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
nl: U dient de maker van het thema te raadplegen om de compatibiliteit met deze versie van webtrees te verifiëren.

en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
nl: Verwijder de ‘%1$s’ uit ‘%2$s’ en probeer het opnieuw.

en: You should not approve an account unless you know that the email address is correct.
nl: U moet geen account goedkeuren, tenzij u weet dat het e-mailadres klopt.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
nl: accepteer

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
nl: weiger

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
nl: accepteer

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
nl: weiger

en: You will be informed by email when this prospective user has confirmed the request. You can then complete the process by activating the username. The new user will not be able to sign in until you activate the account.
nl: U wordt per e-mail geïnformeerd wanneer deze toekomstige gebruiker zijn verzoek heeft bevestigd. U kan het proces dan afmaken door de gebruikersnaam te activeren. De nieuwe gebruiker kan zich niet aanmelden totdat u zijn account heeft geactiveerd.

en: You will use this to sign in to webtrees.
nl: Dit gebruikt u om u aan te melden bij webtrees.

en: Youngest father
nl: Jongste vader

en: Youngest female
nl: Jongste vrouw

en: Youngest male
nl: Jongste man

en: Youngest mother
nl: Jongste moeder

en: Your clippings cart is empty.
nl: U heeft nog geen stamboomknipsels verzameld.

en: Your name
nl: Uw naam

en: Your registration at %s
nl: Uw registratie op %s

en: Your server’s administrator will provide you with the connection details.
nl: Uw server administrateur zal u de benodigde connectie details bezorgen.

en: Your user account does not have “automatically accept changes” enabled. You will only be able to change one record at a time.
nl: In uw gebruikersaccount is de optie “wijzigingen automatisch accepteren“ uitgeschakeld. U kunt records alleen één voor één wijzigen.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer receiving security updates. You should upgrade to a later version as soon as possible.
nl: Uw webserver gebruikt PHP-versie %s, die niet langer beveiligingsupdates ontvangt. U moet zo snel mogelijk upgraden naar een nieuwere versie.

en: Zip file(s)
nl: Zip bestand(en)

en: Zoom in
nl: Inzoomen

en: Zoom in/out on this box.
nl: In/uitzoomen op dit vak.

en: Zoom level
nl: Zoomfactor

en: Zoom level of map
nl: Zoom level van de kaart

en: Zoom out
nl: Uitzoomen

en: about %s
nl: rond %s

en: accepted
nl: geaccepteerd

en: add
nl: toevoegen

en: adopted name
nl: aangenomen naam

en: adoption
nl: adoptie

en: after
nl: achter

en: after %s
nl: na %s

en: after death
nl: na overlijden

en: age
nl: leeftijd

en: allow
nl: toestaan

en: also known as
nl: ook bekend als

en: always
nl: altijd

en: and
nl: en

en: back to top
nl: terug naar boven

en: before
nl: vóór

en: before %s
nl: voor %s

en: between %s and %s
nl: tussen %s en %s

en: birth
nl: geboorte

en: birth name
nl: geboortenaam

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
nl: geboren in de laatste %1$s jaar of gestorven in de laatste %2$s jaar

en: brother
nl: broer

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
nl: neef/nicht

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
nl: nicht

[ctx: brother’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
nl: aangetrouwde neef

[ctx: brother’s son]
en: nephew
nl: neef

[ctx: brother’s son’s wife]
en: niece-in-law
nl: aangetrouwde nicht

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
nl: schoonzus

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
nl: zwager

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nl: zwager/schoonzus

[ctx: brother’s wife’s sister]
en: sister-in-law
nl: schoonzus

en: bullet list
nl: keuzelijst

en: burial
nl: begrafenis

en: by
nl: Laatst gewijzigd door

en: calculated %s
nl: %s (berekend)

en: cancel
nl: annuleren

en: census added
nl: Volkstelling toegevoegd

en: century
nl: eeuw

en: change of name
nl: naamswijziging

en: child
nl: kind

en: children
nl: kinderen

[ctx: child’s child]
en: grandchild
nl: kleinkind

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
nl: achterkleinkind

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
nl: achterkleindochter

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
nl: achterkleinzoon

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
nl: kleindochter

[ctx: child’s daughter’s child]
en: great-grandchild
nl: achterkleinkind

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
nl: achterkleindochter

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
nl: aangetrouwde kleinzoon

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
nl: achterkleinzoon

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
nl: schoonzoon

[ctx: child’s son]
en: grandson
nl: kleinzoon

[ctx: child’s son’s child]
en: great-grandchild
nl: achterkleinkind

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
nl: achterkleindochter

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
nl: achterkleinzoon

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
nl: aangetrouwde kleindochter

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
nl: schoonzoon/schoondochter

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
nl: schoondochter

en: close
nl: sluiten

en: compact list
nl: compacte lijst

en: continue
nl: doorgaan

en: create
nl: maak

en: creating thumbnails of images
nl: Bezig met maken van miniatuurafbeeldingen

en: date periods
nl: datum perioden

en: daughter
nl: dochter

en: daughter of
nl: dochter van

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
nl: kleinkind

[ctx: daughter’s child’s child]
en: great-grandchild
nl: achterkleinkind

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
nl: achterkleindochter

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
nl: achterkleinzoon

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
nl: Adoptie van een kleindochter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
nl: Doop van een kleindochter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
nl: Geboorte van een kleindochter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
nl: Begrafenis van een kleindochter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
nl: Doop van een kleindochter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
nl: Crematie van een kleindochter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
nl: Overlijden van een kleindochter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
nl: Huwelijk van een kleindochter

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
nl: kleindochter

[ctx: daughter’s daughter’s child]
en: great-grandchild
nl: achterkleinkind

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
nl: achterkleindochter

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
nl: aangetrouwde kleinzoon

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
nl: achterkleinzoon

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
nl: schoonzoon

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
nl: vader van schoonzoon

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
nl: moeder van schoonzoon

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
nl: ouders van schoonzoon

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
nl: Adoptie van een kleinzoon

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
nl: Doop van een kleinzoon

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
nl: Geboorte van een kleinzoon

[ctx: daughter’s son]
en: Brit milah of a grandson
nl: Brit milah van een kleinzoon

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
nl: Begrafenis van een kleinzoon

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
nl: Doop van een kleinzoon

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
nl: Crematie van een kleinzoon

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
nl: Overlijden van een kleinzoon

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
nl: Huwelijk van een kleinzoon

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
nl: kleinzoon

[ctx: daughter’s son’s child]
en: great-grandchild
nl: achterkleinkind

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
nl: achterkleindochter

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
nl: achterkleinzoon

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
nl: aangetrouwde kleindochter

en: death
nl: overlijden

en: degrees
nl: graden

en: delete
nl: verwijder

en: deny
nl: weiger

en: east
nl: oost

en: edit
nl: wijzig

en: eighth cousin
nl: achterneef/achternicht 18e graad

en: elder brother
nl: oudere broer

en: elder sibling
nl: oudere broer of zus

en: elder sister
nl: oudere zus

en: eleventh cousin
nl: achterneef/achternicht 24e graad

en: estate name
nl: landgoed naam

en: estimated %s
nl: %s (geschat)

en: ex-husband
nl: ex-echtgenoot

en: ex-spouse
nl: ex-partner

en: ex-wife
nl: ex-echtgenote

en: facts
nl: Gebeurtenissen

en: father
nl: vader

[ctx: father’s brother]
en: uncle
nl: oom

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
nl: neef/nicht

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
nl: nicht

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
nl: neef

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
nl: aangetrouwde tante

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
nl: halfbroer/halfzus

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
nl: halfzus

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
nl: grootvader van vaders kant

[ctx: father’s father’s brother]
en: great-uncle
nl: oudoom

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's kind

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's dochter

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's zoon

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
nl: aangetrouwde oudtante

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
nl: overgrootvader

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
nl: overgrootmoeder

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
nl: overgrootouder

[ctx: father’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nl: oud-tante/oom

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nl: aangetrouwde oudtante/oudoom

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
nl: oudtante

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's kind

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's dochter

[ctx: father’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
nl: aangetrouwde oudoom

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's zoon

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
nl: grootmoeder van vaders kant

[ctx: father’s mother’s brother]
en: great-uncle
nl: oudoom

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's kind

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's dochter

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's zoon

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
nl: aangetrouwde oudtante

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
nl: overgrootvader

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
nl: overgrootmoeder

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
nl: overgrootouder

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nl: oudtante/oudoom

[ctx: father’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nl: aangetrouwde oudtante/oudoom

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
nl: oudtante

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's kind

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's dochter

[ctx: father’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
nl: aangetrouwde oudoom

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's zoon

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
nl: grootouder van vaders kant

[ctx: father’s parent’s brother]
en: great-uncle
nl: oudoom

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
nl: aangetrouwde oudtante

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
nl: overgrootvader

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
nl: overgrootmoeder

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
nl: overgrootouder

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nl: oudtante/oudoom

[ctx: father’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nl: aangetrouwde oudtante/oudoom

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
nl: oudtante

[ctx: father’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
nl: aangetrouwde oudoom

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
nl: tante/oom

[ctx: father’s sister]
en: aunt
nl: tante

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
nl: neef/nicht

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
nl: nicht

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
nl: aangetrouwde oom

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
nl: neef

[ctx: father’s son]
en: half-brother
nl: halfbroer

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
nl: stiefmoeder

[ctx: father’s wife’s child]
en: step-sibling
nl: stiefbroer/stiefzus

[ctx: father’s wife’s daughter]
en: step-sister
nl: stiefzus

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
nl: stiefbroer

en: fifteenth cousin
nl: achterneef/achternicht 32e graad

en: fifth %s
nl: vijfde %s

en: fifth cousin
nl: achterneef/achternicht 12e graad

en: file upload capability
nl: Bestand upload capaciteit

en: first
nl: eerste

en: first %s
nl: eerste %s

en: first cousin
nl: neef/nicht

en: fourteenth cousin
nl: achterneef/achternicht 30e graad

en: fourth %s
nl: vierde %s

en: fourth cousin
nl: achterneef/achternicht 10e graad

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
nl[0]: vanaf %1$s interval %2$s jaar
nl[1]: vanaf %1$s interval %2$s jaar

en: from %s
nl: vanaf %s

en: from %s to %s
nl: vanaf %s tot %s

en: full circle
nl: volledige cirkel

en: gender
nl: geslacht

en: go to new individual
nl: ga naar nieuwe persoon

[ctx: grandfather’s brother’s grandchild]
en: second cousin
nl: oudoom's kleinkind

[ctx: grandfather’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
nl: oudoom's kleindochter

[ctx: grandfather’s brother’s grandson]
en: second cousin
nl: oudoom's kleinzoon

[ctx: grandfather’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
nl: oudtante/oudoom's kleinkind

[ctx: grandfather’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
nl: oudtante/oudoom's kleindochter

[ctx: grandfather’s sibling’s grandson]
en: second cousin
nl: oudtante/oudoom's kleinzoon

[ctx: grandfather’s sister’s grandchild]
en: second cousin
nl: oudtante's kleinkind

[ctx: grandfather’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
nl: oudtante's kleindochter

[ctx: grandfather’s sister’s grandson]
en: second cousin
nl: oudtante's kleinzoon

[ctx: grandmother’s brother’s grandchild]
en: second cousin
nl: oudoom's kleinkind

[ctx: grandmother’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
nl: oudoom's kleindochter

[ctx: grandmother’s brother’s grandson]
en: second cousin
nl: oudoom's kleinzoon

[ctx: grandmother’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
nl: oudtante/oudoom's kleinkind

[ctx: grandmother’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
nl: oudtante/oudoom's kleindochter

[ctx: grandmother’s sibling’s grandson]
en: second cousin
nl: oudtante/oudoom's kleinzoon

[ctx: grandmother’s sister’s grandchild]
en: second cousin
nl: oudtante's kleinkind

[ctx: grandmother’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
nl: oudtante's kleindochter

[ctx: grandmother’s sister’s grandson]
en: second cousin
nl: oudtante's kleinzoon

[ctx: grandparent’s brother’s grandchild]
en: second cousin
nl: oudoom's kleinkind

[ctx: grandparent’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
nl: oudoom's kleindochter

[ctx: grandparent’s brother’s grandson]
en: second cousin
nl: oudoom's kleinzoon

[ctx: grandparent’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
nl: oudoom's/tante's kleinkind

[ctx: grandparent’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
nl: oudoom's/tante's kleindochter

[ctx: grandparent’s sibling’s grandson]
en: second cousin
nl: oudoom's/tante's kleinzoon

[ctx: grandparent’s sister’s grandchild]
en: second cousin
nl: oudtante's kleinkind

[ctx: grandparent’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
nl: oudtante's kleindochter

[ctx: grandparent’s sister’s grandson]
en: second cousin
nl: oudtante's kleinzoon

en: great ×%s aunt
nl: %sx oudtante

en: great ×%s aunt/uncle
nl: %sx oudoom/oudtante

en: great ×%s grandchild
nl: %sx achterkleinkind

en: great ×%s granddaughter
nl: %sx achterkleindochter

en: great ×%s grandfather
nl: %sx overgrootvader

en: great ×%s grandmother
nl: %sx overgrootmoeder

en: great ×%s grandparent
nl: %sx overgrootouder

en: great ×%s grandson
nl: %sx achterkleinzoon

en: great ×%s nephew
nl: %sx achterneef

en: great ×%s nephew/niece
nl: %sx achterneef/achternicht

en: great ×%s niece
nl: %sx achternicht

en: great ×%s uncle
nl: %sx oudoom

[ctx: great ×(%s-1) grandfather’s brother]
en: great ×%s uncle
nl: %sx oudoom

[ctx: great ×(%s-1) grandmother’s brother]
en: great ×%s uncle
nl: %sx oudoom

[ctx: great ×(%s-1) grandparent’s brother]
en: great ×%s uncle
nl: %sx oudoom

en: great ×4 aunt
nl: betovergroottante

en: great ×4 aunt/uncle
nl: betovergroottante/oom

en: great ×4 grandchild
nl: achterkleinkind 6e graad

en: great ×4 granddaughter
nl: achterkleindochter 6e graad

en: great ×4 grandfather
nl: oudgrootvader

[ctx: great ×4 grandfather’s brother]
en: great ×5 uncle
nl: oudoudoom

en: great ×4 grandmother
nl: oudgrootmoeder

[ctx: great ×4 grandmother’s brother]
en: great ×5 uncle
nl: oudoudoom

en: great ×4 grandparent
nl: oudgrootouder

[ctx: great ×4 grandparent’s brother]
en: great ×5 uncle
nl: oudoudoom

en: great ×4 grandson
nl: achterkleinzoon 6e graad

en: great ×5 aunt
nl: oudoudtante

en: great ×5 aunt/uncle
nl: oudoudtante/oudoudoom

en: great ×5 grandchild
nl: achterkleinkind 7e graad

en: great ×5 granddaughter
nl: achterkleindochter 7e graad

en: great ×5 grandfather
nl: oudovergrootvader

[ctx: great ×5 grandfather’s brother]
en: great ×6 uncle
nl: oudgrootoom

en: great ×5 grandmother
nl: oudovergrootmoeder

[ctx: great ×5 grandmother’s brother]
en: great ×6 uncle
nl: oudgrootoom

en: great ×5 grandparent
nl: oudovergrootouder

[ctx: great ×5 grandparent’s brother]
en: great ×6 uncle
nl: oudgrootoom

en: great ×5 grandson
nl: achterkleinzoon 8e graad

en: great ×6 aunt
nl: oudgroottante

en: great ×6 aunt/uncle
nl: oudgroottante/oudgrootoom

en: great ×6 grandchild
nl: achterkleinkind 8e graad

en: great ×6 granddaughter
nl: achterkleindochter 8e graad

en: great ×6 grandfather
nl: oudbetovergrootvader

[ctx: great ×6 grandfather’s brother]
en: great ×7 uncle
nl: oudovergrootoom

en: great ×6 grandmother
nl: oudbetovergrootmoeder

[ctx: great ×6 grandmother’s brother]
en: great ×7 uncle
nl: oudovergrootoom

en: great ×6 grandparent
nl: oudbetovergrootouder

[ctx: great ×6 grandparent’s brother]
en: great ×7 uncle
nl: oudovergrootoom

en: great ×6 grandson
nl: achterkleinzoon 8e graad

en: great ×7 aunt
nl: oudovergroottante

en: great ×7 aunt/uncle
nl: oudovergroottante/oom

en: great ×7 grandchild
nl: achterkleinkind 9e graad

en: great ×7 granddaughter
nl: achterkleindochter 9e graad

en: great ×7 grandfather
nl: stamvader

en: great ×7 grandmother
nl: stammoeder

en: great ×7 grandparent
nl: stamouder

en: great ×7 grandson
nl: achterkleinzoon 9e graad

[ctx: great-grandfather’s brother]
en: great-great-uncle
nl: overgrootoom

[ctx: great-grandmother’s brother]
en: great-great-uncle
nl: overgrootoom

[ctx: great-grandparent’s brother]
en: great-great-uncle
nl: overgrootoom

en: great-great-aunt
nl: overgroottante

en: great-great-aunt/uncle
nl: overgroottante/overgrootoom

en: great-great-grandchild
nl: achterkleinkind 4e graad

en: great-great-granddaughter
nl: achterkleindochter 4e graad

en: great-great-grandfather
nl: betovergrootvader

[ctx: great-great-grandfather’s brother]
en: great-great-great-uncle
nl: betovergrootoom

en: great-great-grandmother
nl: betovergrootmoeder

[ctx: great-great-grandmother’s brother]
en: great-great-great-uncle
nl: betovergrootoom

en: great-great-grandparent
nl: betovergrootouder

[ctx: great-great-grandparent’s brother]
en: great-great-great-uncle
nl: betovergrootoom

en: great-great-grandson
nl: achterkleinzoon 4e graad

en: great-great-great-aunt
nl: betovergroottante

en: great-great-great-aunt/uncle
nl: betovergroottante/betovergrootoom

en: great-great-great-grandchild
nl: achterkleinkind 5e graad

en: great-great-great-granddaughter
nl: achterkleindochter 5e graad

en: great-great-great-grandfather
nl: oudvader

[ctx: great-great-great-grandfather’s brother]
en: great ×4 uncle
nl: betovergrootoom

en: great-great-great-grandmother
nl: oudmoeder

[ctx: great-great-great-grandmother’s brother]
en: great ×4 uncle
nl: betovergrootoom

en: great-great-great-grandparent
nl: oudouder

[ctx: great-great-great-grandparent’s brother]
en: great ×4 uncle
nl: betovergrootoom

en: great-great-great-grandson
nl: achterkleinzoon 5e graad

en: half circle
nl: halve cirkel

en: half-year after marriage
nl: half jaar na huwelijk

en: herself
nl: zijzelf

en: hh:mm or hh:mm:ss
nl: hh:mm of hh:mm:ss

en: hide
nl: verberg

en: himself
nl: hijzelf

en: husband
nl: echtgenoot

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
nl: zwager

[ctx: husband’s brother’s wife]
en: sister-in-law
nl: schoonzus

[ctx: husband’s child]
en: step-child
nl: stiefkind

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
nl: stiefdochter

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
nl: schoonvader

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
nl: schoonmoeder

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nl: zwager/schoonzus

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
nl: schoonzus

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
nl: zwager

[ctx: husband’s son]
en: step-son
nl: stiefzoon

en: immigration name
nl: immigratienaam

en: import
nl: importeer

en: interpreted %s (%s)
nl: vertaald %s (%s)

en: interval %s year | interval %s years
nl[0]: interval %s jaar
nl[1]: interval %s jaar

en: interval one child
nl: interval van een kind

en: interval two children
nl: interval van twee kinderen

en: invert selection
nl: keer selectie om

en: last
nl: laatste

en: link
nl: koppeling

en: list
nl: lijst

en: maiden name
nl: meisjesnaam

en: marriage
nl: huwelijk

en: married name
nl: aangenomen huwelijksnaam

en: matrilineal
nl: matrilineair

en: maximum %s day | maximum %s days
nl[0]: maximum %s dag
nl[1]: maximum %s dagen

en: members
nl: leden

en: midnight
nl: Middernacht

en: month
nl: maand

en: months after marriage
nl: maanden na huwelijk

en: months before and after marriage
nl: maanden voor en na huwelijk

en: mother
nl: moeder

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
nl: oom

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
nl: neef/nicht

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
nl: nicht

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
nl: neef

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
nl: aangetrouwde tante

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
nl: halfbroer/halfzus

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
nl: halfzus

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
nl: grootvader van moeders kant

[ctx: mother’s father’s brother]
en: great-uncle
nl: oudoom

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's kind

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's dochter

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's zoon

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
nl: aangetrouwde oudtante

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
nl: overgrootvader

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
nl: overgrootmoeder

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
nl: overgrootouder

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nl: oudtante/oudoom

[ctx: mother’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nl: aangetrouwde oudtante/oudoom

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
nl: oudtante

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's kind

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's dochter

[ctx: mother’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
nl: aangetrouwde oudoom

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's zoon

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
nl: stiefvader

[ctx: mother’s husband’s child]
en: step-sibling
nl: stiefbroer/stiefzus

[ctx: mother’s husband’s daughter]
en: step-sister
nl: stiefzus

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
nl: stiefbroer

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
nl: grootmoeder van moeders kant

[ctx: mother’s mother’s brother]
en: great-uncle
nl: oudoom

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's kind

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's dochter

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudoom's zoon

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
nl: aangetrouwde oudtante

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
nl: overgrootvader

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
nl: overgrootmoeder

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
nl: overgrootouder

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nl: oudtante/oudoom

[ctx: mother’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nl: aangetrouwde oudtante/oudoom

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
nl: oudtante

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's kind

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's dochter

[ctx: mother’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
nl: aangetrouwde oudoom

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
nl: oudtante's zoon

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
nl: grootouder van moeders kant

[ctx: mother’s parent’s brother]
en: great-uncle
nl: oudoom

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
nl: aangetrouwde oudtante

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
nl: overgrootvader

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
nl: overgrootmoeder

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
nl: overgrootouder

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nl: oudtante/oudoom

[ctx: mother’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nl: aangetrouwde oudtante/oudoom

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
nl: oudtante

[ctx: mother’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
nl: aangetrouwde oudoom

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
nl: tante/oom

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
nl: tante

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
nl: neef/nicht

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
nl: nicht

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
nl: aangetrouwde oom

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
nl: neef

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
nl: halfbroer

en: never
nl: nooit

en: next
nl: volgende

en: ninth cousin
nl: achterneef/achternicht 20e graad

en: no
nl: nee

en: none
nl: geen

en: noon
nl: 12 uur 's middags

en: north
nl: noord

en: numbers
nl: aantallen

en: of
nl: van

en: on the date of death
nl: op de datum van overlijden

en: overall
nl: totaal

[ctx: paper size]
en: A3
nl: A3 formaat

[ctx: paper size]
en: A4
nl: A4 formaat

[ctx: paper size]
en: Legal
nl: Legal formaat

[ctx: paper size]
en: Letter
nl: Letter-formaat

en: parent
nl: ouder

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
nl: oom

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
nl: aangetrouwde tante

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
nl: halfbroer/halfzus

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
nl: halfzus

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
nl: grootvader

[ctx: parent’s father’s brother]
en: great-uncle
nl: oudoom

[ctx: parent’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
nl: aangetrouwde oudtante

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
nl: overgrootvader

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
nl: overgrootmoeder

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
nl: overgrootouder

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nl: oudtante/oudoom

[ctx: parent’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nl: aangetrouwde oudtante/oudoom

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
nl: oudtante

[ctx: parent’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
nl: aangetrouwde oudoom

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
nl: grootmoeder

[ctx: parent’s mother’s brother]
en: great-uncle
nl: oudoom

[ctx: parent’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
nl: aangetrouwde oudtante

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
nl: overgrootvader

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
nl: overgrootmoeder

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
nl: overgrootouder

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nl: oudtante/oudoom

[ctx: parent’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nl: aangetrouwde oudtante/oudoom

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
nl: oudtante

[ctx: parent’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
nl: aangetrouwde oudoom

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
nl: grootouder

[ctx: parent’s parent’s brother]
en: great-uncle
nl: oudoom

[ctx: parent’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
nl: aangetrouwde oudtante

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
nl: overgrootvader

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
nl: overgrootmoeder

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
nl: overgrootouder

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nl: oudtante/oudoom

[ctx: parent’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nl: aangetrouwde oudtante/oudoom

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
nl: oudtante

[ctx: parent’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
nl: aangetrouwde oudoom

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
nl: tante/oom

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
nl: tante

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
nl: aangetrouwde oom

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
nl: halfbroer

[ctx: parent’s spouse]
en: step-parent
nl: stiefouder

[ctx: parent’s spouse’s child]
en: step-sibling
nl: stiefbroer/stiefzus

[ctx: parent’s spouse’s daughter]
en: step-sister
nl: stiefzus

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
nl: stiefbroer

en: patrilineal
nl: patrilineair

en: pending
nl: uitstaand

en: preview
nl: voorvertoning

en: previous
nl: vorige

en: primary evidence
nl: primair bewijs

en: quarters after marriage
nl: kwartalen na huwelijk

en: questionable evidence
nl: twijfelachtig bewijs

en: rejected
nl: geweigerd

en: religious name
nl: religieuze naam

en: replace
nl: vervang

en: reporting
nl: rapporteren

en: save
nl: opslaan

en: search
nl: zoek

en: second %s
nl: tweede %s

en: second cousin
nl: achterneef/achternicht 6e graad

en: secondary evidence
nl: secundair bewijs

en: select all
nl: selecteer alles

en: select none
nl: selecteer niets

en: self
nl: zelf

en: seventh cousin
nl: achterneef/achternicht 16e graad

en: show
nl: toon

en: show the chart
nl: Toon grafiek

en: sibling
nl: broer/zus

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
nl: neef/nicht

[ctx: sibling’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: sibling’s child’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: sibling’s child’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
nl: nicht

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: sibling’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: sibling’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
nl: aangetrouwde neef

[ctx: sibling’s daughter’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
nl: neef

[ctx: sibling’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nl: achterneef/achternicht

[ctx: sibling’s son’s daughter]
en: great-niece
nl: achternicht

[ctx: sibling’s son’s son]
en: great-nephew
nl: achterneef

[ctx: sibling’s son’s wife]
en: niece-in-law
nl: aangetrouwde nicht

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
nl: zwager/schoonzus

en: sign in
nl: Aanmelden

en: sign out
nl: afmelden

en: sister
nl: zus

[ctx: sisters’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
nl: aangetrouwde neef

[ctx: sisters’s son’s wife]
en: niece-in-law
nl: aangetrouwde nicht

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
nl: neef/nicht

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
nl: nicht

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
nl: zwager

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
nl: zwager

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nl: zwager/schoonzus

[ctx: sister’s husband’s sister]
en: sister-in-law
nl: schoonzus

[ctx: sister’s son]
en: nephew
nl: neef

en: sixth cousin
nl: achterneef/achternicht 14e graad

en: son
nl: zoon

en: son of
nl: zoon van

[ctx: son’s child]
en: grandchild
nl: kleinkind

[ctx: son’s child’s child]
en: great-grandchild
nl: achterkleinkind

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
nl: achterkleindochter

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
nl: achterkleinzoon

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
nl: Adoptie van een kleindochter

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
nl: Doop van een kleindochter

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
nl: Geboorte van een kleindochter

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
nl: Begrafenis van een kleindochter

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
nl: Doop van een kleindochter

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
nl: Crematie van een kleindochter

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
nl: Overlijden van een kleindochter

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
nl: Huwelijk van een kleindochter

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
nl: kleindochter

[ctx: son’s daughter’s child]
en: great-grandchild
nl: achterkleinkind

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
nl: achterkleindochter

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
nl: aangetrouwde kleinzoon

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
nl: achterkleinzoon

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
nl: Adoptie van een kleinzoon

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
nl: Doop van een kleinzoon

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
nl: Geboorte van een kleinzoon

[ctx: son’s son]
en: Brit milah of a grandson
nl: Brit milah van een kleinzoon

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
nl: Begrafenis van een kleinzoon

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
nl: Doop van een kleinzoon

[ctx: son’s son]
en: Cremation of a grandson
nl: Crematie van een kleinzoon

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
nl: Overlijden van een kleinzoon

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
nl: Huwelijk van een kleinzoon

[ctx: son’s son]
en: grandson
nl: kleinzoon

[ctx: son’s son’s child]
en: great-grandchild
nl: achterkleinkind

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
nl: achterkleindochter

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
nl: achterkleinzoon

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
nl: aangetrouwde kleindochter

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
nl: schoondochter

[ctx: son’s wife’s father]
en: daughter-in-law’s father
nl: schoonvader van zoon

[ctx: son’s wife’s mother]
en: daughter-in-law’s mother
nl: schoonmoeder van zoon

[ctx: son’s wife’s parent]
en: daughter-in-law’s parent
nl: schoonouders van zoon

en: sort by date
nl: sorteer op datum

en: sort by date of birth
nl: sorteer op geboortedatum

en: sort by date of death
nl: sorteer op datum van overlijden

en: sort by date of marriage
nl: sorteer op huwelijksdatum

en: sort by date, newest first
nl: sorteer op datum, meest recente eerst

en: sort by date, oldest first
nl: sorteer op datum, oudste eerst

en: sort by filename
nl: sorteer op bestandsnaam

en: sort by name
nl: Sorteer op naam

en: sort by title
nl: sorteer op titel

en: south
nl: zuid

en: spouse
nl: huwelijkspartner

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
nl: zwager

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
nl: stiefkind

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
nl: stiefdochter

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
nl: schoonvader

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
nl: schoonmoeder

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
nl: schoonmoeder/schoonvader

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nl: zwager/schoonzus

[ctx: spouse’s sister]
en: sister-in-law
nl: schoonzus

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
nl: stiefzoon

en: table
nl: tabel

en: tag cloud
nl: labelwolk

en: tenth cousin
nl: achterneef/achternicht 22e graad

en: the database connection settings in the file “/data/config.ini.php” are still correct
nl: de instellingen voor de database verbinding in het bestand “/data/config.ini.php” nog steeds juist zijn

en: the folder “/data” and the file “/data/config.ini.php” have access permissions that allow the webserver to read them
nl: de map “/data” en het bestand “/data/config.ini.php” toegangsrechten hebben die de webserver toestaat ze te lezen

en: themself
nl: zichzelf

en: third %s
nl: derde %s

en: third cousin
nl: achterneef/achternicht 8e graad

en: thirteenth cousin
nl: achterneef/achternicht 28e graad

en: this record does not exist
nl: dit record bestaat niet

en: three-quarter circle
nl: driekwart cirkel

en: to %s
nl: tot %s

en: twelfth cousin
nl: achterneef/achternicht 26e graad

en: twin brother
nl: tweelingbroer

en: twin sibling
nl: tweeling

en: twin sister
nl: tweelingzus

en: unknown
nl: onbekend

[ctx: unknown century]
en: Unknown
nl: Onbekende

[ctx: unknown family]
en: unknown
nl: onbekende

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: unknown people]
en: Unknown
nl: Onbekende

en: unlimited
nl: onbeperkt

en: unreliable evidence
nl: onbetrouwbaar bewijs

en: update
nl: bijwerken

en: view
nl: bekijk

en: visitors
nl: bezoekers

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
nl: webtrees kan geen verbinding maken met de database van PhpGedView: %s.

en: webtrees message
nl: webtreesbericht

en: webtrees needs a MySQL database, version %s or later.
nl: webtrees heeft een MySQL-database, versie %s of later nodig.

en: webtrees needs to send emails, such as password reminders and website notifications. To do this, it can use this server’s built in PHP mail facility (which is not always available) or an external SMTP (mail-relay) service, for which you will need to provide the connection details.
nl: webtrees moet af en toe e-mails sturen, zoals verloren wachtwoorden en site meldingen. Om dat te doen, kan het gebruik maken van de servers ingebouwde PHP-mailfaciliteiten (die niet altijd beschikbaar zijn) of een externe SMTP-service (mail-relay), waarvoor u de aansluitdetails moet invullen.

en: webtrees reply address
nl: webtrees antwoordadres

en: webtrees sends emails with no storage
nl: webtrees stuurt e-mails zonder ze te bewaren

en: webtrees uses UTF-8 encoding for accented letters, special characters and non-Latin scripts. If you want to use this GEDCOM file with genealogy software that does not support UTF-8, then you can create it using ISO-8859-1 encoding.
nl: webtrees gebruikt UTF-8 codering voor geaccentueerde letters, speciale karakters en niet-latijns schrift. Als u dit GEDCOM-bestand wilt gebruiken met genealogiesoftware dat geen UTF-8 ondersteunt, kunt u het aanmaken met ISO-8859-1-codering.

en: webtrees’ database must be on the same server as PhpGedView’s
nl: webtrees database moet op dezelfde server staan als die van PhpGedView

en: wife
nl: echtgenote

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
nl: zwager

[ctx: wife’s brother’s wife]
en: sister-in-law
nl: schoonzus

[ctx: wife’s child]
en: step-child
nl: stiefkind

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
nl: stiefdochter

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
nl: schoonvader

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
nl: schoonmoeder

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nl: zwager/schoonzus

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
nl: schoonzus

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
nl: zwager

[ctx: wife’s son]
en: step-son
nl: stiefzoon

en: years
nl: jaren

en: yes
nl: ja

en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
nl: verbinding kan maken met de database door een andere applicatie te gebruiken, b.v. phpmyadmin

en: younger brother
nl: jongere broer

en: younger sibling
nl: jongere broer of zus

en: younger sister
nl: jongere zus

en: ±%s year | ±%s years
nl[0]: ±%s jaar
nl[1]: ±%s jaar

en: “%s”
nl: ‘%s’

en: “%s” has been added to your favorites.
nl: ‘%s’ is aan uw favorieten toegevoegd.

en: “%s” has been deleted.
nl: “%s” is verwijderd.
