webtrees - en to sl translation catalogue (1136 entries)

en:  but the details are unknown
sl:  toda podrobnosti niso znane

en:  in
sl:  v

en:  per gender
sl:  po spolu

en:  per time period
sl:  na časovno obdobje

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
sl: %1$s %2$s ima %3$s povezavo na %4$s.

en: %H:%i:%s
sl: %G:%i:%s

en: %j %F %Y
sl: %j. %F %Y

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
sl[0]: %s anonimni prijavljeni uporabnik
sl[1]: %s anonimna prijavljena uporabnika
sl[2]: %s anonimnih prijavljenih uporabnikov
sl[3]: %s anonimnih prijavljenih uporabnikov

en: %s message | %s messages
sl[0]: %s sporočilo
sl[1]: %s sporočili
sl[2]: %s sporočil
sl[3]: %s sporočil

en: %s sent you the following message.
sl: %s vam je poslal sporočilo.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
sl[0]: %s prijavljeni uporabnik
sl[1]: %s prijavljena uporabnika
sl[2]: %s prijavljenih uporabnikov
sl[3]: %s prijavljenih uporabnikov

en: %s year anniversary
sl: %s. obletnica

en: &lt;select&gt;
sl: &lt;izberi&gt;

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
sl: <b>Prosimo, upoštevajte:</b>Zasebne podatke o živečih posameznikih lahko damo le sorodnikom in bližnjim prijateljem. Preden vam bomo lahko dali dostop do zasebnih podatkov, vas bomo vprašali po potrditvi vašega razmerja. Tudi podatki umrlih oseb so lahko označeni kot zasebni. V teh primerih je to zato, ker nimamo dovolj podatkov o osebi, da bi lahko vedeli ali je oseba živa ali ne.<br><br>Prosimo, da preverite datume in dostopne podatke o osebi, preden nam postavljate vprašanja.<br><br>Če pošiljate spremembe ali dopolnitve rodoslovnih podatkov, prosimo, da priložite vire, kjer ste pridobili podatke.

en: A new password has been requested for your username.
sl: Novo geslo je bilo zahtevano za vaše uporabniško ime.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
sl: Ta zavihek vsebuje ključna dejstva in dogodke te osebe.

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
sl: ALPHABET_lower=abcčćdefghijklmnopqrsštuvwxyzž

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
sl: ALPHABET_upper=ABCČĆDEFGHIJKLMNOPQRSŠTUVWXYZŽ

en: Abbreviation
sl: Okrajšava

en: Accept
sl: Sprejmi spremembe

en: Access level
sl: Raven dostopa

en: Add
sl: Dodaj

en: Add a child to create a one-parent family
sl: Dodaj otroka enostarševski družini

en: Add a child to this family
sl: Dodaj otroka tej družini

en: Add a father
sl: Dodaj novega očeta

en: Add a favorite
sl: Dodaj novo priljubljeno osebo

en: Add a husband
sl: Dodaj moža

en: Add a husband to this family
sl: Dodaj očeta tej družini

en: Add a husband using an existing individual
sl: Dodaj moža izmed obstoječih oseb

en: Add a journal entry
sl: Dodaj dnevniški zapis

en: Add a mother
sl: Dodaj novo mater

en: Add a name
sl: Dodaj novo ime

en: Add a news article
sl: Dodaj članek

en: Add a user
sl: Dodaj novega uporabnika

en: Add a wife
sl: Dodaj novo ženo

en: Add a wife to this family
sl: Dodaj ženo tej družini

en: Add a wife using an existing individual
sl: Dodaj ženo izmed obstoječih oseb

en: Add an FAQ
sl: Dodaj FAQ (pogosto zastavljeno vprašanje)

en: Add from clipboard
sl: Dodaj v odložišče

en: Add links
sl: Dodaj povezave

en: Add marriage details
sl: Dodaj podrobnosti poroke

en: Add more fields
sl: Dodaj več polj

en: Add to TITLE header tag
sl: Dodaj k TITLE oznaki

en: Add watermarks to thumbnails
sl: Sličicam dodaj vodni tisk

en: Address
sl: Naslov

en: Administrator comments on user
sl: Upraviteljevi komentarji o uporabniku

en: Adoption
sl: Posvojitev

en: Adoption of a child
sl: Posvojitev otroka

en: Adoption of a grandchild
sl: Posvojitev vnuka

en: Advanced name facts
sl: Napredno ime dejstev

en: Advanced place name facts
sl: Napredno ime dejstev kraja

en: Afghanistan
sl: Afganistan

en: Africa
sl: Afrika

en: After you have signed in, select the “My account” link under the “My pages” menu and fill in the password fields to change your password.
sl: Ko se boste prijavili, v meniju «Moje strani» izberite povezavo «Moj račun» in spremenite polji Geslo ter Potrditev gesla.

en: Age
sl: Starost

en: Age at birth of child
sl: Starost ob rojstvu otroka

en: Age at which to assume an individual is dead
sl: Starost pri kateri lahko predpostavimo, da je oseba mrtva

en: Age between husband and wife
sl: Starost med možem in ženo

en: Age between siblings
sl: Starost med potomci

en: Age between wife and husband
sl: Starost med ženo in možem

en: Age difference
sl: Razlika v starosti

en: Age in year of first marriage
sl: Starost v letu prve poroke

en: Age in year of marriage
sl: Starost v letu poroke

en: Age related to birth year
sl: Starost glede na leto rojstva

en: Age related to death year
sl: Starost glede na leto smrti

en: Agency
sl: Agencija

en: Albania
sl: Albanija

en: Algeria
sl: Alžírsko

en: Alias
sl: Vzdevek

en: All fields must be completed.
sl: Izpolniti je potrebno vsa polja.

en: All individuals
sl: vsi ljudje

en: Allow users to see raw GEDCOM records
sl: Dovoli uporabnikov vpogled v osnovni GEDCOM zapis

en: Allow users to select their own theme
sl: Dovoli uporabnikom izbiro teme po lastni želji

en: Also known as
sl: Znan tudi kot

en: American Samoa
sl: Americká Samoa

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
sl: Interaktivno drevo prikazuje prednike in potomce posameznika.

en: Andorra
sl: Andora

en: Anniversary
sl: Obletnica

en: Annulment
sl: Razveljavitev zakona

en: Antarctica
sl: Antarktída

en: Antigua and Barbuda
sl: Antigua a Barbuda

en: Apply privacy settings
sl: Uporabi nastavitve zasebnosti

en: Approval of account at %s
sl: Odobritev uporabniškega računa na %s

en: Are you sure you want to delete this fact?
sl: Ali res želite izbrisati GEDCOM-ovo dejstvo?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
sl: Res želite zbrisati to sporočilo? Kasneje ga ne bo možno obnoviti.

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
sl: Res želite odstraniti to s seznama priljubljenih?

en: Armenia
sl: Armenija

en: Asia
sl: Azija

en: Associate
sl: Znanec

en: Associate events with this source
sl: Poveži dogodke s tem virom

en: Associates
sl: Znanci

en: At sea
sl: Na mori

en: Attendant
sl: spremljevalec

en: Attending
sl: spremljanje

en: Audio
sl: avdioposnetek

en: Australia
sl: Avstralija

en: Austria
sl: Avstrija

en: Author
sl: Avtor

en: Author of last change
sl: Avtor zadnje spremembe

en: Automatically expand notes
sl: Samodejno razširi zapiske

en: Automatically expand sources
sl: Samodejno razširi vire

en: Available blocks
sl: Razpoložljivi sklopi

en: Average age
sl: Povprečna starost

en: Average age at death
sl: Povprečna starost ob smrti

en: Average age in century of marriage
sl: Povprečna starost v stoletju poroke

en: Average age related to death century
sl: Povprečna starost glede na smrti v stoletju

en: Average number of children per family
sl: Povprečno število otrok na družino

en: Azerbaijan
sl: Azerbajdžan

en: Azores
sl: Azory

en: Bahamas
sl: Bahamy

en: Bahrain
sl: Bahrajn

en: Bangladesh
sl: Bangladéš

en: Baptism
sl: Krst

en: Baptism of a child
sl: Baptizem otroka

en: Baptism of a grandchild
sl: Krst vnuka

en: Baptism of a half-sibling
sl: Krst polbrata/polsestre

en: Baptism of a sibling
sl: Krst brata/sestre

en: Begins with
sl: Se začne z

en: Belarus
sl: Bielorusko

en: Belgium
sl: Belgija

en: Bermuda
sl: Bermudy

en: Best man
sl: priča

en: Bhutan
sl: Bhután

en: Bibliography
sl: Literatura

en: Binary data object
sl: Podatki binarne oblike

en: Birth
sl: Rojstvo

en: Birth by country
sl: Rojstva po državah

en: Birth of a child
sl: Rojstvo otroka

en: Birth of a grandchild
sl: Rojstvo vnuka

en: Birth of a half-sibling
sl: Rojstvo polbrata/polsestre

en: Birth of a sibling
sl: Rojstvo brata/sestre

en: Birth places
sl: Rojstni kraji

en: Births by century
sl: Rojstva po stoletjih

en: Blessing
sl: Blagoslov

en: Body
sl: Vsebina sporočila

en: Bolivia
sl: Bolívia

en: Book
sl: knjiga

en: Booklet
sl: Knjižica

en: Bosnia and Herzegovina
sl: Bosna in Hercegovina

en: Bouvet Island
sl: Bouvetov ostrov

en: Branches
sl: Veje

en: Brazil
sl: Brazilija

en: Bridesmaid
sl: družica

en: British Indian Ocean Territory
sl: Britské indickooceánske územie

en: British Virgin Islands
sl: Britské Panenské ostrovy

en: Brother
sl: Brat

en: Brunei Darussalam
sl: Brunei Daressalam

en: Bulgaria
sl: Bolgarija

en: Burial
sl: Pogreb

en: Burial of a child
sl: Pokop otroka

en: Burial of a father
sl: Pokop očeta

en: Burial of a grandchild
sl: Pokop vnuka

en: Burial of a half-sibling
sl: Pokop polbrata/polsestre

en: Burial of a mother
sl: Pokop matere

en: Burial of a sibling
sl: Pokop brata/sestre

en: Burial of a spouse
sl: Pokop soproga

en: Buyer
sl: kupec

en: Cambodia
sl: Kambodža

en: Cameroon
sl: Kamerun

en: Canada
sl: Kanada

en: Cape Verde
sl: Kapverdy

en: Card
sl: kartica

en: Categories
sl: kategorije

en: Cayman Islands
sl: Kajmanské ostrovy

en: Cemetery
sl: Pokopališče

en: Census
sl: Popis prebivalstva

en: Central African Republic
sl: Stredoafrická republika

en: Certificate
sl: potrdilo

en: Chad
sl: Čad

en: Change
sl: Spremeni

en: Change family members
sl: Spremeni družinske člane

en: Change flag
sl: Spremeni zastavo

en: Change the “My page” blocks
sl: Spremeni bloke na "Moja stran"

en: Changed on %1$s by %2$s
sl: Spremenil %2$s na %1$s

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
sl[0]: Spremembe v zadnjem %s dnevu
sl[1]: Spremembe v zadnjih %s dneh
sl[2]: Spremembe v zadnjih %s dneh
sl[3]: Spremembe v zadnjih %s dneh

en: Charts
sl: Preglednice

en: Check the access rights on this folder.
sl: Preverite pravice za dostov v tem imeniku.

en: Child
sl: Otrok

en: Children
sl: Otroci

en: Children in family
sl: Otrok v družini

en: Chile
sl: Čile

en: China
sl: Kitajska

en: Choose a report to run
sl: Izberi želeno poročilo

en: Choose user defined welcome text typed below
sl: Uporabi uporabniško definirano pozdravno besedilo v spodnjem okvirčku

en: Choose:
sl: Izberi:

en: Christening
sl: Krst

en: Christening of a child
sl: Krst otroka

en: Christening of a grandchild
sl: Krst vnuka

en: Christening of a half-sibling
sl: Krst polbrata/polsestre

en: Christening of a sibling
sl: Krst brata/sestre

en: Christmas Island
sl: Vianočný ostrov

en: Circumciser
sl: obrezovalec

en: Citizenship
sl: Državljanstvo

en: City
sl: Mesto

en: Civil registrar
sl: matičar

en: Coat of arms
sl: Grb

en: Cocos (Keeling) Islands
sl: Kokosové ostrovy

en: Colombia
sl: Kolumbia

en: Comment
sl: Komentar

en: Comments
sl: Komentarji

en: Common law marriage
sl: Civilna poroka

en: Comoros
sl: Komory

en: Confirm password
sl: Potrditev gesla

en: Confirmation
sl: Potrditev

en: Contact information
sl: Kontaktni podatki

en: Contains
sl: Vsebuje

en: Content
sl: Vsebina

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
sl: Spremeni UTF-8 v ISO-8859-1

en: Cook Islands
sl: Cookove ostrovy

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copyright
sl: Pravica kopiranja

en: Costa Rica
sl: Kostarika

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
sl: Vpisanih podatkov ni bilo mogoče preverite. Za podrobnejše informacije se obrnite na upravitelja strani.

en: Count
sl: Prešteto

en: Countries
sl: Države

en: Counts
sl: Prešteto

en: Create a repository
sl: Ustvari skladišče

en: Create a shared note
sl: Ustvari nov skupen zapisek

en: Create a shared note using the census assistant
sl: S pomočnikom ustvari nov skupen zapisek

en: Create a source
sl: Izdelaj nov vir

en: Create your own chart
sl: Ustvari svojo preglednico

en: Cremation
sl: Upepelitev

en: Cremation of a child
sl: Upepelitev otroka

en: Cremation of a father
sl: Upepelitev očeta

en: Cremation of a grand-parent
sl: Upepelitev prastarša

en: Cremation of a grandchild
sl: Upepelitev vnuka

en: Cremation of a half-sibling
sl: Upepelitev polbrata/polsestre

en: Cremation of a mother
sl: Upepelitev matere

en: Cremation of a sibling
sl: Upepelitev brata/sestre

en: Cremation of a spouse
sl: Upepelitev soproga

en: Croatia
sl: Hrvaška

en: Cuba
sl: Kuba

en: Current
sl: Trenutni

en: Custom
sl: Standardno

en: Customize this page
sl: Preuredi to stran

en: Cyprus
sl: Ciper

en: Czech Republic
sl: Češka

en: Data
sl: Podatki

en: Date
sl: Datum

en: Date of last change
sl: Datum zadnje spremembe

en: Date registered
sl: Datum registracije

en: Date sent
sl: Datum odpošiljanja

en: Daughter
sl: Hči

en: Day not set
sl: Dan ni določen

en: Day:
sl: Dan:

en: Dead
sl: Umrlih

en: Death
sl: Smrt

en: Death by country
sl: Smrti po državah

en: Death of a child
sl: Smrt otroka

en: Death of a father
sl: Smrt očeta

en: Death of a grand-parent
sl: Smrt prastarša

en: Death of a grandchild
sl: Smrt vnuka

en: Death of a half-sibling
sl: Smrt polbrata/polsestre

en: Death of a mother
sl: Smrt matere

en: Death of a sibling
sl: Smrt brata/sestre

en: Death of a spouse
sl: Smrt soproga

en: Death places
sl: Kraji smrti

en: Deaths by century
sl: Smrti po stoletjih

en: Decade of birth
sl: Dekada rojstva

en: Decade of death
sl: Dekada smrti

en: Decade of marriage
sl: Dekada poroke

en: Default
sl: Privzeti

en: Default chart
sl: Privzeti graf

en: Default individual
sl: Privzeti posameznik

en: Default map type
sl: Privzet tip zemljevida

en: Degree
sl: Stopnja

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete selected messages
sl: Izbriši izbrana sporočila

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
sl: Z izbrisom družine se bodo izbrisale povezave med posamezniki, le-ti pa bodo ostali na svojem mestu. Ali res želite izbrisati to družino?

en: Democratic Republic of the Congo
sl: Kongo (Kinshasa)

en: Denmark
sl: Danska

en: Descendants
sl: Potomci

en: Description
sl: Opis

en: Description META tag
sl: META oznaka opisa

en: Destination
sl: Destinacija

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Divorce
sl: Ločitev

en: Divorce filed
sl: Zahtevana ločitev

en: Divorces by century
sl: Ločitev po stoletjih

en: Djibouti
sl: Džbuti

en: Do not change to keep original filename.
sl: Ne spreminjaj za ohranitev prvotnega imena datoteke.

en: Document
sl: dokument

en: Dominica
sl: Dominika

en: Dominican Republic
sl: Dominikánska republika

en: Download
sl: Prenos

en: Download file
sl: Prenesi datoteko

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
sl: Podvojeni e-naslov. Uporabnik s tem e-naslovom že obstaja.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
sl: Podvoji uporabniško ime. Uporabnik s takim imenom že obstaja.Izberi drugo uporabniško ime.

en: Earliest birth
sl: Najzgodnejše rojstvo

en: Earliest birth year
sl: Najzgodnejše rojstno leto

en: Earliest death
sl: Najzgodnejš smrt

en: Earliest death year
sl: Najzgodnejše leto smrti

en: Earliest divorce
sl: Najzgodnejša ločitev

en: Earliest marriage
sl: Najzgodnejša poroka

en: Ecuador
sl: Ekvádor

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit the FAQ
sl: Uredi FAQ (Pogosto zastavljena vprašanja)

en: Edit the details
sl: Uredi podrobnosti

en: Edit the raw GEDCOM
sl: Uredi zapis GEDCOM

en: Edit the shared note
sl: Uredi skupen zapisek

en: Education
sl: Izobrazba

en: Egypt
sl: Egipt

en: El Salvador
sl: Salvádor

en: Electronic
sl: elektronski medij

en: Email address
sl: E-naslov

en: Emigration
sl: Izselitev

en: Employee
sl: Uslužbenec

en: Employer
sl: Delodajalec

en: Empty the clippings cart
sl: Izprazni košarico

en: End year
sl: Končno leto

en: Engagement
sl: Obveznost

en: England
sl: Anglija

en: Enter an individual, family, or source ID
sl: Vpiši ID-številko osebe, družine ali vira

en: Enter an optional note about this favorite
sl: Po želji dodaj zapis o priljubljeni osebi

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
sl: Vnesi ali išči ID osebe, družine ali vira za povezavo na to fotografijo.

en: Entire record
sl: Celoten zapis

en: Equatorial Guinea
sl: Rovníková Guinea

en: Eritrea
sl: Eritreja

en: Estonia
sl: Estonija

en: Ethiopia
sl: Etiópia

en: Europe
sl: Evropa

en: Event
sl: Dogodek

en: Events
sl: Dogodki

en: Events in countries
sl: Dogodki v državah

en: Events of close relatives
sl: Dogodki najbližjih sorodnikov

en: Exact
sl: Natančno

en: Export
sl: Izvoz

en: Fact
sl: Dejstvo

en: Fact 1
sl: Dejstvo 1

en: Fact 10
sl: Dejstvo 10

en: Fact 11
sl: Dejstvo 11

en: Fact 12
sl: Dejstvo 12

en: Fact 13
sl: Dejstvo 13

en: Fact 2
sl: Dejstvo 2

en: Fact 3
sl: Dejstvo 3

en: Fact 4
sl: Dejstvo 4

en: Fact 5
sl: Dejstvo 5

en: Fact 6
sl: Dejstvo 6

en: Fact 7
sl: Dejstvo 7

en: Fact 8
sl: Dejstvo 8

en: Fact 9
sl: Dejstvo 9

en: Facts and events
sl: Dejstva in dogodki

en: Falkland Islands
sl: Falklandy

en: Families
sl: Družine

en: Families with sources
sl: Družin z viri

en: Family
sl: Družina

en: Family group information
sl: Skupni podatki o družini

en: Family tree
sl: Družinsko drevo

en: Family tree clippings cart
sl: Košarica za izreze družinskih vej

en: Family with spouse
sl: Družina z zakoncem

en: Family with the most children
sl: Družina z največ otroki

en: Faroe Islands
sl: Faerské ostrovy

en: Father
sl: oče

en: Father’s age
sl: Očetova starost

en: Favorites
sl: Priljubljeni zaznamki

en: Female
sl: Žensko

en: Females
sl: Ženske

en: Fiji
sl: Fidži

en: File successfully uploaded
sl: Datoteka je bila uspešno naložena

en: Filename on server
sl: Ime datoteke na strežniku

en: Finland
sl: Finska

en: First event
sl: Prvi dogodek

en: Flag
sl: Zastava

en: Flanders
sl: Flámsko

en: Folder name on server
sl: Predalček na strežniku

en: Follow this link to verify your email address.
sl: Kliknite na povezavo za potrditev vašega e-naslova.

en: For help with genealogy questions contact %s.
sl: Na rodoslovna vprašanja vam odgovarja %s.

en: For technical support and information contact %s.
sl: Tehnična pomoč in informacije %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
sl: Za tehnično podporo ali rodoslovna vprašanja se lahko obrnete na %s.

en: Format
sl: Oblika

en: Foster child
sl: pastorek

en: Foster father
sl: krušni oče

en: Foster mother
sl: krušna mati

en: France
sl: Francija

en: French Guiana
sl: Francúzska Guajana

en: French Polynesia
sl: Francúzska Polynézia

en: French Southern Territories
sl: Francúzske južné teritória

en: Friday
sl: petek

en: Friend
sl: prijatelj

en: Funeral
sl: Pogreb

en: GEDCOM file
sl: Datoteka GEDCOM

[ctx: GENITIVE]
en: April
sl: april

[ctx: GENITIVE]
en: August
sl: avgust

[ctx: GENITIVE]
en: December
sl: december

[ctx: GENITIVE]
en: February
sl: februar

[ctx: GENITIVE]
en: January
sl: januar

[ctx: GENITIVE]
en: July
sl: julij

[ctx: GENITIVE]
en: June
sl: junij

[ctx: GENITIVE]
en: March
sl: marec

[ctx: GENITIVE]
en: May
sl: maj

[ctx: GENITIVE]
en: November
sl: november

[ctx: GENITIVE]
en: October
sl: oktober

[ctx: GENITIVE]
en: September
sl: september

en: Gabon
sl: Gabun

en: Gender
sl: Spol

en: Genealogy contact
sl: Kontakt za rodoslovje

en: General
sl: Splošno

en: Generations
sl: Rodov

en: Geographic area
sl: Geografsko področje

en: Georgia
sl: Gruzínsko

en: Germany
sl: Nemčija

en: Gibraltar
sl: Džibraltar

en: Given name
sl: Osebno ime

en: Godchild
sl: krščenec/ka

en: Goddaughter
sl: krščenka

en: Godfather
sl: boter

en: Godmother
sl: botra

en: Godparent
sl: boter/botra

en: Godson
sl: krščenec

en: Graduation
sl: Diplomiranje

en: Grandparents
sl: Stari starši

en: Greece
sl: Grčija

en: Greenland
sl: Grónsko

en: Gregorian
sl: gregorjanski

en: Grenada
sl: Granada

en: Guadeloupe
sl: Guadalup

en: Guardian
sl: skrbnik

en: Guyana
sl: Guajana

en: Haiti
sl: Haity

en: Head of household
sl: Glava

en: Header
sl: Glava

en: Heard Island and McDonald Islands
sl: Heardov ostrov a MacDonaldove ostrovy

en: Hebrew
sl: hebrejski

en: Height
sl: Višina

en: Hello %s…
sl: Zdravo, %s …

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
sl: Zdravo, %s …<br>Zahvaljujemo se, da ste se registrirali.

en: Hello administrator…
sl: Zdravo, upravljalec …

en: Help
sl: Pomoč

en: Highest population
sl: Največja populacija

en: Hijri
sl: hijri

en: Historical facts
sl: Zgodovinska dejstva

en: Holocaust
sl: Holokaust

en: Hungary
sl: Madžarska

en: Husband
sl: Mož

en: Husband’s age
sl: Starost moža

en: Hybrid
sl: Hibrid

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
sl: april

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
sl: avgust

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
sl: december

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
sl: februar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
sl: januar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
sl: julij

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
sl: junij

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
sl: marec

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
sl: maj

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
sl: november

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
sl: oktober

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
sl: september

en: IP address
sl: IP naslov

en: Iceland
sl: Island

en: Icon
sl: Ikona

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
sl: Izbrišite sporočilo, če računa niste zahtevali.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
sl: Če skrijete prazen sklop, ne boste mogli spreminjati njegovih nastavitev, dokler ne bo spet viden z vpisom podatkov.

en: Immigration
sl: Priselitev

en: Import
sl: Uvoz

en: In this month…
sl: V tem mesecu …

en: In this year…
sl: V tem letu …

en: Include fully matched places
sl: Vključi polno ujemajoča mesta

en: India
sl: Indija

en: Individual
sl: Oseba

en: Individual 1
sl: Oseba 1

en: Individual 2
sl: Oseba 2

en: Individual distribution
sl: Porazdelitev oseb

en: Individual distribution chart
sl: Porazdelitev oseb

en: Individual who lived the longest
sl: Oseba z najdaljšo življenjsko dobo

en: Individuals
sl: Osebe

en: Individuals with sources
sl: Osebe z viri

en: Individuals with surname %s
sl: Osebe s priimkom %s

en: Indonesia
sl: Indonézia

en: Infant
sl: Dojenček

en: Informant
sl: obveščevalec

en: Interactive tree
sl: Interaktivno drevo

en: Interactive tree of %s
sl: Interaktivno drevo za %s

en: Internal messaging with emails
sl: Internno sporočanje z e-pošto

en: Interred
sl: Pokop

en: Invalid GEDCOM format
sl: Neveljaven GEDCOM-ov format

en: Iraq
sl: Irak

en: Ireland
sl: Irska

en: Isle of Man
sl: Wyspa Man

en: Israel
sl: Izrael

en: Italy
sl: Italija

en: Jamaica
sl: Jamajka

en: Japan
sl: Japonska

en: Jewish
sl: židovski

en: Jordan
sl: Jordánsko

en: Julian
sl: julijanski

en: Kazakhstan
sl: Kazachstan

en: Keep
sl: Ohrani

en: Keep link in list
sl: Ohrani povezavo na seznamu

en: Kenya
sl: Keňa

en: Korea
sl: Kórea

en: Kuwait
sl: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sl: Kirgizsko

en: LDS temple
sl: Mormonsko svetišče

[ctx: LOCATIVE]
en: April
sl: april

[ctx: LOCATIVE]
en: August
sl: avgust

[ctx: LOCATIVE]
en: December
sl: december

[ctx: LOCATIVE]
en: February
sl: februar

[ctx: LOCATIVE]
en: January
sl: januar

[ctx: LOCATIVE]
en: July
sl: julij

[ctx: LOCATIVE]
en: June
sl: junij

[ctx: LOCATIVE]
en: March
sl: marec

[ctx: LOCATIVE]
en: May
sl: maj

[ctx: LOCATIVE]
en: November
sl: november

[ctx: LOCATIVE]
en: October
sl: oktober

[ctx: LOCATIVE]
en: September
sl: september

en: Landscape
sl: Vodoravno

en: Language
sl: Jezik

en: Largest families
sl: Največje družine

en: Last change
sl: Zadnja sprememba

en: Last email reminder was sent
sl: Zadnje elektronsko opozorilo je bilo poslano

en: Last event
sl: Zadnji dogodek

en: Last signed in
sl: Zadnjič prijavljen

en: Latest birth
sl: Zadnje rojstvo

en: Latest birth year
sl: Zadnje rojstno leto

en: Latest death
sl: Zadnja smrt

en: Latest death year
sl: Zadnja smrt v letu

en: Latest divorce
sl: Zadnja ločitev

en: Latest marriage
sl: Zadnja poroka

en: Latitude
sl: Zemplepisna širina

en: Latvia
sl: Latvija

en: Layout
sl: Postavitev

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
sl: Pustite polja za geslo prazno, če želite ohtaniti trenutno geslo.

en: Leaves
sl: Listi

en: Lebanon
sl: Libanon

en: Legatee
sl: Dedič

en: Length of marriage
sl: Trajanje zakona

en: Level
sl: Nivo

en: Liberia
sl: Libéria

en: Libya
sl: Libija

en: Liechtenstein
sl: Lichtenštajnsko

en: Lifespan
sl: Življenska doba

en: Link this individual to an existing family as a child
sl: Poveži to osebo v obstoječo družino kot otroka

en: Linked database ID
sl: ID povezane podatkovne baze

en: Links
sl: Povezave

en: List
sl: Seznam

en: Lists
sl: Seznami

en: Lithuania
sl: Litva

en: Living
sl: Živeči

en: Living individuals
sl: živeči

en: Loading…
sl: Nalagam…

en: Location not removed: this location contains sub-locations
sl: Lokacija ni bila odstranjena: ta lokacija vsebuje pod-lokacije

en: Lodger
sl: podnajemnik

en: Longest marriage
sl: Najdaljši zakon

en: Longitude
sl: Zemljepisna dolžina

en: Lost password request
sl: Zahtevek za pozabljeno geslo

en: Lowest population
sl: Najmanjša populacija

en: Luxembourg
sl: Luxembursko

en: Macau
sl: Macao

en: Macedonia
sl: Makedonija

en: Madagascar
sl: Madagaskar

en: Magazine
sl: revija

en: Mailto link
sl: Povezava pošlji-k

en: Main section blocks
sl: Sklopi glavnega razdelka

en: Malaysia
sl: Malajzia

en: Maldives
sl: Maldivy

en: Male
sl: Moško

en: Males
sl: Moški

en: Manage the links
sl: Upravljaj povezave

en: Manuscript
sl: rokopis

en: Map
sl: Zemljevid

en: Marriage
sl: Poroka

en: Marriage by country
sl: Poroke po državah

en: Marriage intention
sl: Namen poroke

en: Marriage of a child
sl: Poroka otroka

en: Marriage of a father
sl: Poroka očeta

en: Marriage of a grandchild
sl: Poroka vnuka

en: Marriage of a half-sibling
sl: Poroka polbrata/polsestre

en: Marriage of a mother
sl: Poroka matere

en: Marriage of a sibling
sl: Poroka brata/sestre

en: Marriage of parents
sl: Poroka staršev

en: Marriage places
sl: Kraji porok

en: Marriages by century
sl: Porok po stoletjih

en: Married name
sl: Poročno ime

en: Married surname
sl: Poročni priimek

en: Marshall Islands
sl: Maršalove ostrovy

en: Martinique
sl: Martinik

en: Mauritania
sl: Mauretánia

en: Mauritius
sl: Maurícius

en: Maximum upload size:
sl: Največja velikost naložene datoteke:

en: Media
sl: Fotografije

en: Media contains
sl: Fotografija vsebuje

en: Media file to upload
sl: Datoteka fotografije za naložitev

en: Media objects
sl: Število fotografij

en: Media objects found
sl: najdenih fotografij

en: Media objects per page
sl: Število fotografij na stran

en: Medical
sl: Zdravnik

en: Memory limit
sl: Omejitev pomnilnika

en: Menu
sl: Meni

en: Merge records
sl: Združi zapise

en: Mexico
sl: Mehika

en: Microfiche
sl: mikrofiš

en: Microfilm
sl: microfilm

en: Micronesia
sl: Mikronézia

en: Middle East
sl: Bližnji vzhod

en: Military
sl: Vojska

en: Moldova
sl: Moldavsko

en: Monaco
sl: Monako

en: Monday
sl: ponedeljek

en: Mongolia
sl: Mongolsko

en: Montenegro
sl: Čierna Hora

en: Month of birth
sl: Mesec rojstva

en: Month of birth of first child in a relation
sl: Mesec rojstva prvega otroka v sorodu

en: Month of death
sl: Mesec smrti

en: Month of first marriage
sl: Mesec prve poroke

en: Month of marriage
sl: Mesec poroke

en: Month:
sl: Mesec:

en: Morocco
sl: Maroko

en: Most common surnames
sl: Najpogostejši priimki

en: Most viewed pages
sl: Največkrat ogledane strani

en: Mother
sl: mati

en: Mother’s age
sl: Materina starost

en: Move down
sl: Premakni dol

en: Move left
sl: Premakni levo

en: Move right
sl: Premakni desno

en: Move up
sl: Premakni gor

en: Mozambique
sl: Mozambik

en: My account
sl: Moj račun

en: My individual record
sl: Moj osebni zapis

en: My page
sl: Moja stran

en: My pages
sl: Moje strani

en: My pedigree
sl: Moj rodovnik

en: Myanmar
sl: Majanmar

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
sl: april

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
sl: avgust

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
sl: december

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
sl: februar

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
sl: januar

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
sl: julij

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
sl: junij

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
sl: marec

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
sl: maj

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
sl: november

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
sl: oktober

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
sl: september

en: Name
sl: Ime

en: Name contains
sl: Ime vsebuje

en: Name in Hebrew
sl: Ime v hebrejščini

en: Names
sl: Imena

en: Namesake
sl: Soimenjak

en: Namibia
sl: Namíbia

en: Nanny
sl: dojilja

en: Nationality
sl: Narodnost

en: Naturalization
sl: Naturalizacija

en: Nepal
sl: Nepál

en: Netherlands
sl: Holandsko

en: Never
sl: Nikoli

en: Never married
sl: Nikoli poročen/a

en: New Caledonia
sl: Nová Kaledónia

en: New Zealand
sl: Nova zelandija

en: New registration at %s
sl: Nova registracija na strežniku %s

en: New user at %s
sl: Nov uporabnik na strežniku %s

en: News
sl: Novice

en: Newspaper
sl: časopis

en: Next email reminder will be sent after
sl: Naslednje elektronsko opozorilo bo poslano

en: Next image
sl: naslednja fotografija

en: Nicaragua
sl: Nikaragua

en: Nickname
sl: Vzdevek

en: Niger
sl: Nigéria

en: Nigeria
sl: Nigéria

en: No
sl: Ne

en: No ancestors in the database.
sl: Ni prednikov v podatkovni bazi.

en: No calendar conversion
sl: Brez spremembe koledarja

en: No children
sl: Ni otrok

en: No events exist for today.
sl: Danes ni posebnih dogodkov.

en: No events exist for tomorrow.
sl: Jutri ni posebnih dogodkov.

en: No events for living individuals exist for today.
sl: Danes ni posebnih dogodkov živečih oseb.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
sl: Jutri ni posebnih dogodkov živečih oseb.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
sl[0]: Ni dogodkov za živeče osebe v naslednjem %s dnevu.
sl[1]: Ni dogodkov za živeče osebe v naslednjih %s dneh.
sl[2]: Ni dogodkov za živeče osebe v naslednjih %s dneh.
sl[3]: Ni dogodkov za živeče osebe v naslednjih %s dneh.

en: No facts exist for this family.
sl: Za to družino ni navedenih dejstev.

en: No file was received. Please try again.
sl: Datoteka ni bila sprejeta. Naložite jo ponovno.

en: No link between the two individuals could be found.
sl: Ni povezave med osebama.

en: No map data exists for this individual
sl: Ni lokacijskih podatkov za to osebo

en: No matching facts found
sl: Ni primerljivih dejstev

en: No news articles have been submitted.
sl: Ni novih člankov.

en: No places found
sl: Mesta niso najdena

en: No predefined text
sl: Ni prednastavljenega besedila

en: No results found.
sl: Ni rezultatov.

en: No signed-in and no anonymous users
sl: Nič prijavljenih ali anonimnih uporabnikov

en: No temple - living ordinance
sl: Ni cerkve - verskih obredov

en: Nobody at all
sl: Prazno

en: None
sl: Nič

en: Norfolk Island
sl: Norfolk

en: North Korea
sl: Severná Kórea

en: Northern Ireland
sl: Severné Írsko

en: Northern Mariana Islands
sl: Severné Mariany

en: Norway
sl: Nórsko

en: Not a valid individual, family, or source ID
sl: Nepravilni ID osebe, družine ali vira

en: Not approved by an administrator
sl: Upravitelj ni odobril

en: Not living
sl: Neživeč/a

en: Not married
sl: Neporočen/a

en: Not verified by the user
sl: Nepreverjeno s strani uporabnika

en: Note
sl: Zapisek

en: Notes
sl: Zapiski

en: Nothing found to cleanup
sl: Nič ni najdeno za počistiti

en: Number of children
sl: Število vseh otrok

en: Number of days to show
sl: Število dni za prikaz

en: Number of families without children
sl: Število družin brez otrok

en: Number of generations
sl: Število rodov

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
sl: Število mesecev do zadnje prijave v uporabnički račun, da je voden kot neaktiven:

en: Nurse
sl: medicinska sestra

en: Occupied Palestinian Territory
sl: Okupované Palestínske územie

en: Oldest at bottom
sl: Najstarejši na dnu

en: Oldest at top
sl: Najstarejši na vrhu

en: Oldest father
sl: Najstarejši oče

en: Oldest female
sl: Najstarejša ženska

en: Oldest living individuals
sl: Najstarejši živeči ljudje

en: Oldest male
sl: Najstarejši moški

en: Oldest mother
sl: Najstarejša mater

en: On this day
sl: Na današnji dan

en: On this day…
sl: Na današnji dan …

en: Order
sl: Vrstni red

en: Ordinance
sl: Odlok

en: Ordination
sl: Imenovanje

en: Orientation
sl: Smer prikaza

en: Other
sl: drugo

en: Other facts to show in charts
sl: Druga dejstva za prikaz na preglednicah

en: Other folder… please type in
sl: Drug imenik… Prosim, natipkajte

en: Others
sl: Drugi

en: Own charts
sl: Lastne preglednice

en: Owner
sl: lastnik

en: PHP blocked the file because of its extension.
sl: PHP je zvrnil datoteko po končnici.

en: PHP failed to write to disk.
sl: PHP ne more pisati na disk.

en: PHP information
sl: Informacije o PHP

en: PHP time limit
sl: Omejitev PHP časa

en: Page
sl: Stran

en: Painting
sl: likovno delo

en: Papua New Guinea
sl: Papua - Nová Guinea

en: Paraguay
sl: Paraguaj

en: Parents
sl: Starši

en: Parent’s age
sl: Starost roditelja

en: Password
sl: Geslo

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
sl: Gesla morajo biti dolga vsaj 6 znakov. Veliki znaki so različni od malih. Primer: Skrivnost123 ni enako kot skRIVnost123.

en: Passwords must contain at least 6 characters.
sl: Geslo mora vsebovati vsaj šest znakov.

en: Pedigree
sl: Rodovnik

en: Pedigree chart
sl: Družinsko drevo

en: Philippines
sl: Filipini

en: Phone
sl: Telefon

en: Phonetic
sl: Fonetičen

en: Photo
sl: fotografija

en: Pitcairn
sl: Pitkairnove ostrovy

en: Place
sl: Kraj

en: Place check
sl: Kontrola mesta

en: Place contains
sl: Kraj vključuje

en: Place in Hebrew
sl: Kraj v hebrejščini

en: Place list
sl: Seznam krajev

en: Places
sl: Kraji

en: Places found
sl: Najdeni kraji

en: Play
sl: Zaženi

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
sl: Poleg leta napišite tudi ime, priimek ali kraj

en: Please enter a message subject.
sl: Vnesite Zadevo za sporočilo.

en: Please enter a valid email address.
sl: Vnesite delujoč e-poštni naslov.

en: Please enter more than one character.
sl: Napiši več kot eno črko.

en: Please enter some message text before sending.
sl: Vnesite nekaj besedila pred pošiljanjem.

en: Poland
sl: Poljska

en: Portrait
sl: Pokončno

en: Portugal
sl: Portugalska

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
sl: Prednastavljeno besedilo, ki trdi, da bo upravitelj odločil o vsaki zahtevi za uporabniški račun

en: Predefined text that states all users can request a user account
sl: Prednastavljeno besedilo, ki trdi, da morajo vsi uporabniki zahtevati uporabniki račun

en: Predefined text that states only family members can request a user account
sl: Prednastavljeno besedilo, ki trdi, da lahko le družinski člani zaprosijo za uporabnški račun

en: Priest
sl: duhovnik

en: Privacy
sl: Zasebno

en: Private
sl: Zasebno

en: Probate
sl: Overitev oporoke

en: Property
sl: Posest

en: Publication
sl: Publikacija

en: Puerto Rico
sl: Portoriko

en: Qatar
sl: Katar

en: README documentation
sl: Besedilo README

en: Rabbi
sl: rabin

en: Re-order children
sl: Razporedi otroke

en: Re-order media
sl: Razvrsti fotografije

en: Real name
sl: Ime

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
sl: polpretekla zgodovina (&lt; 100 let);lt; 100 let)

en: Record
sl: Zapis

en: Records
sl: Zapisi

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
sl: Zapisi niso istega tipa. Nemogoče je spojiti zapise različnih tipov.

en: Registry officer
sl: uslužbenec na matičnem uradu

en: Reject
sl: Zavrni

en: Reject all changes
sl: Zavrni vse spremembe

en: Relationship
sl: Sorodstvo

en: Relationship to me
sl: V razmerju do mene

en: Religion
sl: Religija

en: Reminder email frequency (days)
sl: Pogostnost opozorilnih e-sporočil (na število dni)

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove flag
sl: Odstrani zastavo

en: Remove link from list
sl: Odstrani povezavo s seznama

en: Remove this location?
sl: Ostrani to lokacijo?

en: Replace with
sl: Zamenjaj z

en: Reply
sl: Odgovori

en: Reports
sl: Poročila

en: Repositories
sl: Kraji počitka

en: Repositories found
sl: Najdeni kraji počitka

en: Repository
sl: Kraj počitka

en: Repository contains
sl: Kraj počitka vsebuje

en: Republic of the Congo
sl: Kongo (Brazzaville)

en: Request a new password
sl: Zahtevaj novo geslo

en: Request a new user account
sl: Oddajte vlogo za nov uporabniški račun

en: Residence
sl: Bivališče

en: Restriction
sl: Omejitev

en: Results
sl: Rezultati

en: Retirement
sl: Upokojitev

en: Right section blocks
sl: Sklopi desnega razdelka

en: Role
sl: Vloga

en: Romania
sl: Romunija

en: Romanized
sl: Romanizirana pisava

en: Roots
sl: Korenine

en: Russia
sl: Rusija

en: Saint Helena
sl: Svätá Helena

en: Saint Kitts and Nevis
sl: Svätý Krištof a Nevis

en: Saint Lucia
sl: Svätá Lucia

en: Saint Pierre and Miquelon
sl: Saint Pierre a Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
sl: Svätý Vincent a Grenadíny

en: Satellite
sl: Satelit

en: Saturday
sl: sobota

en: Saudi Arabia
sl: Saudská Arábia

en: Scotland
sl: Škotska

en: Scrapbook
sl: Knjiga izrezkov

en: Search
sl: Išči

en: Search for
sl: Poišči

en: Secure connection
sl: SSL Prijava

en: Select a block and use the arrows to move it.
sl: Bloke lahko premaknete tako, da jih kliknete in potem uporabite puščice za premik.

en: Select a date
sl: Izberi datum

en: Select events
sl: Izberi dogodke

en: Select flag
sl: Izberi zastavo

en: Seller
sl: prodajalec

en: Send
sl: Pošlji

en: Send a message
sl: Pošlji sporočilo

en: Send a message to all users
sl: Pošlji sporočilo vsem uporabnikom

en: Send a message to users who have never signed in
sl: Pošlji sporočilo uporabnikom, ki se še nikoli niso prijavili

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
sl: Pošlji sporočilo uporabnikom, ki se že šest mesecev niso prijavili

en: Send out reminder emails
sl: Razpošlji opozorilna e-sporočila

en: Separated
sl: Ločen/a

en: Serbia
sl: Srbija

en: Servant
sl: služabnik

en: Session timeout
sl: Časovna omejitev seje

en: Seychelles
sl: Seychely

en: Shared note contains
sl: Skupen zapisek vsebuje

en: Shared notes
sl: Skupni zapiski

en: Shared notes found
sl: Najdenih skupnih zapiskov

en: Shortest marriage
sl: Najkrajši zakon

en: Should this block be hidden when it is empty
sl: Naj bo ta sklop skrit, kadar je prazen

en: Show
sl: Pokaži

en: Show all notes
sl: Pokaži vse opombe

en: Show all places in a list
sl: Pokaži seznam vseh krajev

en: Show all sources
sl: Pokaži vse vire

en: Show counts before or after name
sl: Štetje krajev pred ali za imenom

en: Show couples where only the female partner is dead.
sl: Pokaži pare, pri katerih je pokojna samo žena.

en: Show couples where only the male partner is dead.
sl: Pokaži pare, pri katerih je pokojni samo mož.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
sl: Pokaži pare, ki so se poročili pred več kot sto leti.

en: Show couples who married within the last 100 years.
sl: Pokaži pare, ki so se poročili v zadnji sto letih.

en: Show couples with an unknown marriage date.
sl: Pokaži pare z neznanim datumom poroke.

en: Show cousins
sl: Pokaži bratrance/sestrične

en: Show dead individuals
sl: Pokaži mrtve osebe

en: Show details
sl: Pokaži podrobnosti

en: Show divorced couples.
sl: Pokaži ločene pare.

en: Show individuals born more than 100 years ago.
sl: Pokaži osebe, ki so se rodile pred več kot sto leti.

en: Show individuals born within the last 100 years.
sl: Pokaži osebe, ki so se rodile v zadnjih sto letih.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
sl: Pokaži še živeče pare oz. pare, pri katerih sta živa oba zakonca.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
sl: Pokaži že pokojne ljudi oz. pare, pri katerih sta umrla že oba zakonca.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
sl: Pokaži ljudi, ki so umrli pred več kot sto leti.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
sl: Pokaži ljudi, ki so umrli v zadnjih sto letih.

en: Show only births, deaths, and marriages
sl: Pokaži samo rojstva, smrti in poroke

en: Show only events of living individuals
sl: Pokaži dogodke samo živečih oseb

en: Show only females.
sl: Pokaži samo ženske.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
sl: Pokaži samo osebe, katerih spol ni znan.

en: Show only individuals, events, or all
sl: Pokaži samo osebe, dogodke ali oboje

en: Show only males.
sl: Pokaži samo moške.

en: Show parents
sl: Pokaži starše

en: Show places in hierarchy
sl: Seznam krajev

en: Show private relationships
sl: Pokaži zasebne povezave

en: Show related individuals/families
sl: Pokaži sorodne osebe/družine

en: Show spouses
sl: Pokaži zakonca

en: Show statistics charts
sl: Pokaži statistične preglednice

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
sl: Pokaži želene slike v okvirčkih oseb.

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
sl: Pokaži pare ali osebe, ki so «listi». Te osebe so žive, vendar v bazi nimajo zapisov otrok.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
sl: Pokaži «izhodiščne» pare ali posamezne osebe. Te ljudi bi lahko imenovali tudi «patriarhi». Te osebe nimajo zapisov staršev v bazi.

en: Sibling
sl: brat/sestra

en: Siblings
sl: Brat/sestra

en: Sign in
sl: Prijava

en: Sign out
sl: Odjava

en: Sign-in URL
sl: Prijavni URL

en: Sign-in and registration
sl: Prijava in registracija

en: Singapore
sl: Singapur

en: Sister
sl: Sestra

en: Size of map (in pixels)
sl: Velikost (v pikslih)

en: Slave
sl: suženj

en: Slide show
sl: Galerija slik

en: Slovakia
sl: Slovaška

en: Slovenia
sl: Slovenija

en: Social security number
sl: Številka zdravstvenega zavarovanja

en: Solomon Islands
sl: Šalamúnove ostrovy

en: Somalia
sl: Somálsko

en: Son
sl: Sin

en: Sounds like
sl: Se sliši kot

en: Source
sl: Vir

en: Source contains
sl: Vir vsebuje

en: Source type
sl: Raje uporabi dejstva virov

en: Sources
sl: Viri

en: South Africa
sl: Južná Afrika

en: South America
sl: Južna Amerika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sl: Južná Georgia a Južné Sandwichove ostrovy

en: Spain
sl: Španija

en: Spouse
sl: Zakonec

en: Spouses
sl: Zakonci

en: Sri Lanka
sl: Srí Lanka

en: Standard
sl: Standardno

en: Start at parents
sl: Začni pri starših

en: Start year
sl: Začetno leto

en: State
sl: Pokrajina

en: Statistics
sl: Statistični podatki

en: Status
sl: Stan

en: Stillborn
sl: Mrtvorojen/a

en: Stop
sl: Ustavi

en: Store watermarked full size images on server
sl: Shrani fotografije z vodnim tiskom na strežniku

en: Store watermarked thumbnails on server
sl: Shrani sličice z vodnim tiskom na strežniku

en: Subject
sl: Predmet

en: Submission
sl: Predlog

en: Submitter
sl: Predlagatelj

en: Sudan
sl: Sudán

en: Sunday
sl: nedelja

en: Suriname
sl: Surinam

en: Surname
sl: Priimek

en: Surname distribution chart
sl: Porazdelitev priimkov

en: Surname list style
sl: Stil seznama priimkov

en: Surname tradition
sl: Tradicija priimka

en: Svalbard and Jan Mayen
sl: Svalbard Jan Mayen

en: Swaziland
sl: Švajčiarsko

en: Sweden
sl: Švedska

en: Switzerland
sl: Švica

en: Syria
sl: Sirija

en: Tajikistan
sl: Tadžikistan

en: Tanzania
sl: Tanzánia

en: Technical help contact
sl: Kontaktna oseba za tehnično pomoč

en: Templates
sl: Predloge

en: Temple
sl: Svetišče (cerkev)

en: Terrain
sl: Teren

en: Text
sl: Besedilo

en: Thailand
sl: Thajsko

en: The PHP temporary folder is missing.
sl: Manjka začasni imenik za PHP.

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
sl: Upravitelj rodoslovnega spletišča %s je odobril vašo vlogo za novi račun. Zdaj se lahko prijavite s klikom na naslednjo povezavo: %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
sl: Upravitelj je bil obveščen. Ko bo odobril vašo vlogo, se boste lahko prijavljali sami s svojim uporabniškim imenom in geslom.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
sl: Datoteka je bila le delno naložena. Poskusite ponovno.

en: The message was successfully sent to %s.
sl: Sporočilo je bil uspešno poslano uporabniku %s.

en: The record has been copied to the clipboard.
sl: Zapis je bil shranjen v odložišče.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
sl: Naložena datoteka presega dovojeno velikost.

en: Theme
sl: Videz

en: Theme change
sl: Sprememba videza

en: There are no facts for this individual.
sl: Za to osebo ni znanih dejstev.

en: There are no media objects for this individual.
sl: Za to osebo ni fotografij.

en: There are no notes for this individual.
sl: Za to osebo ni opomb.

en: There are no source citations for this individual.
sl: Za to osebo ni navedkov iz virov.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
sl[0]: V zadnjem %s dnevu ni bilo sprememb.
sl[1]: V zadnjih %s dneh ni bilo sprememb.
sl[2]: V zadnjih %s dneh ni bilo sprememb.
sl[3]: V zadnjih %s dneh ni bilo sprememb.

en: There was an error uploading your file.
sl: Zgodila se je napaka pri nalaganju vaše datoteke.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
sl: Ta e-naslov bomo uporabili za opomnike, sporočila s spletne strani in sporočila, ki vam jih bodo poslali drugi uporabniki spletišča.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
sl: Ta vnos je prezrt, če ste vnesli URL v polje za ime datoteke.

en: This family remained childless
sl: V tej družini ni bilo otrok

en: This family tree has no images to display.
sl: Ta družina še nima slik za prikaz.

en: This family tree was last updated on %s.
sl: Zadnji narejen popravek na %s.

en: This file is linked to another family tree on this server. It cannot be deleted, moved, or renamed until these links have been removed.
sl: Ta datoteka je povezana na drug rodovnik na tem strežniku. Ne more biti izbrisana, premaknjena ali preimenovana dokler niso odstranjene te povezave.

en: This information is private and cannot be shown.
sl: Ta podatek je zaseben in ga ni moč prikazati.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
sl: Tu vnesite vaše pravo ime, s katerim boste vidni drugim obiskovalcem strani.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
sl: Datoteka fotografije je okvarjena, zato je ne morete označiti z vodnim žigom.

en: This message was sent while viewing the following URL:
sl: To sporočilo je bilo poslano med gledanjem naslednjega URL:

en: This message will be sent to %s
sl: To sporočilo bo poslano uporabniku %s

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
sl[0]: To stran so si obiskovalci in uporabniki ogledali %s krat.
sl[1]: To stran so si obiskovalci in uporabniki ogledali %s krat.
sl[2]: To stran so si obiskovalci in uporabniki ogledali %s krat.
sl[3]: To stran so si obiskovalci in uporabniki ogledali %s krat.

en: This place has no coordinates
sl: To mesto nima koordinat

en: Thumbnail to upload
sl: Sličica za naložitev

en: Thursday
sl: četrtek

en: Time
sl: Ura

en: Title
sl: Naziv

en: Title in Hebrew
sl: Naziv v hebrejščini

en: Tombstone
sl: nagrobnik

en: Top %s given name | Top %s given names
sl[0]: Najpogostejše %s osebno ime
sl[1]: Najpogostejši %s osebni imeni
sl[2]: Najpogostejših %s osebnih imen
sl[3]: Najpogostejših %s osebnih imen

en: Top %s surname | Top %s surnames
sl[0]: Najpogostejši %s priimek
sl[1]: Najpogostejša %s priimka
sl[2]: Najpogostejših %s priimkov
sl[3]: Najpogostejših %s priimkov

en: Top given names
sl: Najpogostejša imena

en: Top level
sl: Najvišja raven

en: Top surnames
sl: Napogostejši priimki

en: Total births
sl: Vseh rojstev

en: Total dead
sl: Vseh mrtvih

en: Total deaths
sl: Vseh smrti

en: Total divorces
sl: Vseh ločitev

en: Total events
sl: Število vnesenih dogodkov

en: Total families
sl: Skupno število družin

en: Total females
sl: Skupno število žensk

en: Total given names
sl: Vseh imen

en: Total individuals
sl: Skupno število uporabnikov

en: Total living
sl: Vseh živečih

en: Total males
sl: Skupno število moških

en: Total marriages
sl: Vseh porok

en: Total number of users
sl: Skupno število uporabnikov

en: Total surnames
sl: Vseh priimkov

en: Total users
sl: Število uporabnikov

en: Trinidad and Tobago
sl: Trinidad a Tobago

en: Tuesday
sl: torek

en: Tunisia
sl: Tunis

en: Turkey
sl: Turecko

en: Turkmenistan
sl: Turkménsko

en: Turks and Caicos Islands
sl: Ostrovy Turks a Caicos

en: Type
sl: Tip

en: Type of place markers in the place hierarchy
sl: Tip markerjev v hieriarhiji lokacij

en: Type the password again.
sl: Ponovno vnesite geslo.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
sl: Ponovno vnesite geslo, da boste povsem gotovi, da ste ga vtipkali pravilno.

en: US Minor Outlying Islands
sl: Menšie odľahlé ostrovy USA

en: US Virgin Islands
sl: US Panenské ostrovy

en: Ukraine
sl: Ukrajina

en: Unable to find record with ID
sl: Nisem našel zapisa z ID-številko

en: United Arab Emirates
sl: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
sl: Velika britanija

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unlink the media object
sl: Razveži povezavo fotografije

en: Unrecognized GEDCOM code
sl: Neprepoznana GEDCOM koda

en: Upcoming events
sl: Prihajajoče obletnice

en: Uruguay
sl: Uruguaj

en: Use full source citations
sl: Uporabi polne vire citiranja

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
sl: V to polje vnesite sporočilo za upravitelja spletišča. Dodate lahko, v kakšnem odnosu ste s katero od oseb, ki je že vnesena v družinsko drevo.

en: Use this value
sl: Uporabi to vrednost

en: User administration
sl: Upravljanje uporabnikov

en: User didn’t verify within 7 days.
sl: Uporabnik se ni potrdil v tednu dni.

en: User not verified by administrator.
sl: Upravitelj ni potrdil uporabnika.

en: User verification
sl: Preverjanje uporabnika

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
sl: Pri uporabniških imenih je vseeno ali jih zapišete z velikimi ali malimi črkami. Prav tako je vseeno ali uporabite naglase ali ne.  Primer: Jože, Joze ali joze so enaka uporabniška imena.

en: Users who are signed in
sl: Prijavljeni uporabniki

en: User’s account has been inactive too long:
sl: Uporabniški računi, ki so bili predolg neaktivni:

en: Vatican City
sl: Vatikán

en: Verification code
sl: Koda za preverjanje

en: Video
sl: videoposentek

en: View
sl: Poglej

en: View all records found in this place
sl: Ogled vseh zapisov z omembo tega kraja

en: View the details
sl: Poglej podrobnosti

en: View the notes
sl: Poglej zapiske

en: View this day
sl: Pokaži dan

en: View this family
sl: Poglej družino

en: View this individual
sl: Poglej osebo

en: View this source
sl: Poglej vir

en: View this year
sl: Pokaži leto

en: Visible to other users when online
sl: Viden drugim uporabnikom, ko je aktiven na spletni strani

en: Visitor
sl: Gost

en: Wales
sl: Wels

en: Wallis and Futuna
sl: Wallis a Futuna

en: Ward
sl: rejenec

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
sl: Na elektronski naslov <b>%s vam bomo poslali potrdilo</b>. Zahtevek po računu morate potrditi po navodilih, ki jih boste dobili po elektronski pošti. Če računa ne potrdite v tednu dni, bo vaša prijava samodejno zavrnjena. Morali se boste ponovno prijaviti.<br><br>Po izpolnitvi navodil v elektronskem sporočilu bo upravitelj moral vaš zahtevek najprej odobriti, šele potem boste lahko uporabljali račun.<br><br>Za prijavo na to stran sta potrebna uporabniško ime in geslo.

en: Wednesday
sl: sreda

en: Weight
sl: Teža

en: Welcome %s
sl: Dobrodošli %s

en: Welcome to this genealogy website
sl: Lepo pozdravljeni na naši rodoslovni spletni strani

en: Western Sahara
sl: Západná Sahara

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
sl: Ob dodajanju polje ID osebe ne sme biti prazno.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
sl: Ko boste poslali to sporočilo, boste sprejeli kopijo po pošti na naslov, ki ste ga posredovali.

en: Who is online
sl: Kdo je prijavljen

en: Whole words only
sl: Samo cele besede

en: Widow
sl: Vdova

en: Widower
sl: Vdovec

en: Width
sl: Širina

en: Width of generated thumbnails
sl: Širina izdelanih sličic

en: Wife
sl: Žena

en: Wife’s age
sl: Starost žene

en: Will
sl: Oporoka

en: With sources
sl: Z viri

en: Without sources
sl: Brez virov

en: Witness
sl: priča

en: World
sl: Svet

en: Yahrzeit
sl: jehova

en: Year
sl: Leto

en: Year:
sl: Leto:

en: Yemen
sl: Jemen

en: You can choose whether to appear in the list of users who are currently signed-in.
sl: Ali želite biti vidni drugim uporabnikom medtem, ko boste prijavljeni.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
sl: Ne morete se prijaviti, ker vaš brskalnik ne sprejema piškotkov.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
sl: Vpisali ste isto ID-številko. Ne morete spojiti istih zapisov.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
sl: Potrdili ste zahtevek za registriranega uporabnika.

en: You have not created any journal items.
sl: Niste vpisali novih dnevniških zapisov.

en: You have signed out.
sl: Odjavili ste se.

en: You may enter a URL, beginning with “http://”.
sl: Lahko vnesete URL, ki se začne z „http://“.

en: You must enter a name
sl: Vnesi ime

en: You must enter a real name.
sl: Prosimo, da vnesete vaše ime.

en: You must enter a username.
sl: Prosimo, da vnesite želeno uporabniško ime.

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
sl: Naslednje sporočilo ste poslali webtrees upraviltelju:

en: You sent the following message to a webtrees user:
sl: Naslednje sporočilo ste poslali webtrees uporabniku:

en: Youngest father
sl: Najmlajši oče

en: Youngest female
sl: Najmlajša deklica

en: Youngest male
sl: Najmlajši fantek

en: Youngest mother
sl: Najmlajša mater

en: Your clippings cart is empty.
sl: Vaša košarice za izreze je prazna.

en: Your registration at %s
sl: Registrirali ste se na strežniku %s

en: Zip file(s)
sl: Zazipaj dateteko/e

en: Zoom in/out on this box.
sl: Približaj/oddalji okvirček.

en: Zoom level
sl: Faktor povečave

en: Zoom level of map
sl: Faktor povečave zemljevida

en: add
sl: dodaj

en: adoption
sl: posvojitev

en: after
sl: po

en: after death
sl: po smrti

en: age
sl: starost

en: and
sl: in

en: before
sl: pred

en: birth
sl: rojstvo

en: burial
sl: pogreb

en: by
sl: od

en: cancel
sl: Prekini

en: census added
sl: dodan popis prebivalcev

en: century
sl: stoletje

en: children
sl: otrok

en: continue
sl: naprej

en: date periods
sl: Obdobja med datumi

en: daughter
sl: Hči

en: death
sl: smrt

en: download
sl: prenos

en: gender
sl: Spol

en: half-year after marriage
sl: polletij po poroki

en: import
sl: uvoz

en: interval one child
sl: obdobje enega otroka

en: interval two children
sl: obdobje med otrokoma

en: link
sl: Vzpostavi povezavo

en: marriage
sl: poroka

en: month
sl: mesec

en: months after marriage
sl: mesecev po poroki

en: months before and after marriage
sl: mesecev pred poroko

en: none
sl: Nič

en: numbers
sl: številke za družino

en: of
sl: od

en: on the date of death
sl: na dan smrti

en: percentage
sl: odstotki

en: preview
sl: Predogled

en: quarters after marriage
sl: trimesečij po poroki

en: reset
sl: Ponastavi

en: search
sl: išči

en: show the chart
sl: Pokaži izris

en: sign in
sl: Prijava

en: sign out
sl: Odjava

en: son
sl: Sin

en: sort by date
sl: razvrsti po datumu

en: unknown
sl: neznano

en: upload
sl: naloži

en: view
sl: poglej

en: years
sl: let
