webtrees - en to tt translation catalogue (1177 entries)

en:  but the details are unknown
tt:  тәфсилләп билгеле түгел

en:  in
tt:  бу урында:

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
tt[0]: %1$s шәхес күрсәтелгән, барысы %2$s, %3$s буыннан.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
tt[0]: Барысы %1$s шәхеснең туган урыны координаталары күрсәтелмәгән: %2$s.

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
tt[0]: %s аноним кулланучы

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
tt[0]: %s шәхес хосусый (яшерен).

en: %s message | %s messages
tt[0]: %s хәбәр

en: %s month | %s months
tt[0]: %s ай

en: %s signed-in user | %s signed-in users
tt[0]: %s кулланучы

en: %s year | %s years
tt[0]: %s ел

en: %s year anniversary
tt: %s еллык юбилей

en: &lt;select&gt;
tt: &lt;сайлагыз&gt;

en: (filtered from %s total entries)
tt: (%s язма арасыннан сайлап алынды)

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
tt: <div class="largeError">Искәрмә:</div><div class="error">Бу форманы тутырып җибәрүегез белән Сез түбәндәгеләр белән ризалыгызны раслыйсыз:<ul><li>Бу сайтта китерелгән хәзерге вакытта исән-сау булган шәхесләр турындагы мәгълүматларны башкаларга бирмисез, сер итеп саклыйсыз (мисал өчен, аларны таратмыйсыз, шәхескә зыян китерерлек максатларда кулланмыйсыз);</li><li>Түбәндәге булектә теркәлү сәбәбен күрсәтәсез (кемнәр туганы икәнлегегезне, яки безнең системадагы кем дә булса турында мәгълүмат өстәргә теләвегезне.</li></ul></div>

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
tt: Еш очрый торган ялгышларның берсе - бер үк язмага берничә сылтама булу, мәсәлән бер үк баланы гаилә язмасында берничә тапкыр күрсәтү.

en: A greeting message and useful links for a user.
tt: Сәлам сүзе һәм кулланучы өчен файдалы сылтамалар.

en: A greeting message for site visitors.
tt: Сәхифәгә керүчеләрне сәлам сүзе.

en: A list of frequently asked questions and answers.
tt: Сораулар һәм җаваплар.

en: A list of records that have been updated recently.
tt: Күптән түгел яңартылган язмалар.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
tt: Шәҗәрәгә бәйләнешле эшлисе эшләр исемлеге.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
tt: Якын киләчәктә буласы еврейлардагы үлгәннәрнең ниндидер юбилейлары.

en: A list of the anniversaries that occur today.
tt: Бүгенге юбилейлар.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
tt: Якын киләчәктәге истәлекле даталар.

en: A list of the most popular given names.
tt: Иң еш очраган исемнәр исемлеге.

en: A list of the most popular surnames.
tt: Иң популяр фамилияләр.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
tt: Иң күп тапкыр каралган битләр исемлеге.

en: A list of users and visitors who are currently online.
tt: Он-лайн кулланучылар.

en: A new password has been requested for your username.
tt: Сезнең кулланучы исеме өчен серсүзне үзгәртүне сорап мөрәҗәгать алынды.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
tt: Шәхеснең ата-бабалары турындагы отчет, агач рәвешендә.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
tt: Шәхеснең ата-бабалары турында язма отчет.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
tt: Шәхеснең балалары буенча отчет (текст рәвешендә).

en: A report of an individual’s details.
tt: Шәхеснең тәфсилле мәгълүматлары буенча отчет.

en: A report of facts which are supported by a given source.
tt: Бирелгән чыганакка нигезләнгән фактлар отчеты.

en: A report of family members and their details.
tt: Гаилә членнары һәм аларның мәгълүмәтләре.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
tt: Бирелгән вакытта яки урында вафат булучылар буенча отчет.

en: A report of individuals who had a given occupation.
tt: Бирелгән эштә эшләгән шәхесләр буенча отчет.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
tt: Бирелгән вакыт яки урында туган шәхесләр исемлеге.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
tt: Бирелгән урында күмелгән шәхесләр отчеты.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
tt: Бирелгән вакытта яки урында өйләнешүчеләр буенча отчет.

en: A report of recent and pending changes.
tt: Кптән түгелге һәм тәмамланмаган үзгәрешләр отчеты.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
tt: Шәхеснең якын туганнарының гаиләләре буенча отчет.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
tt: Шәхеснең якын туганнары буенча отчет.

en: A report of the information provided by a source.
tt: Чыганакта күрсәтелгән мәгълүматлар буенча отчет.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
tt: Мәгълүматлары кертелеп бетмәгән шәхесләр һәм аларның туганнары буенча отчет.

en: A report of vital records for a given date or place.
tt: Бирелгән дата яки урындагы мөһим вакыйгалар буенча отчет.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
tt: Шәҗәрәдәге гаиләләрне алфавит тәртибендә күрсәтүче ян-такта.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
tt: Шәҗәрәдәге барлык шәхеслзрне алфавит тәртибендә күрсәтүче ян-такта.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
tt: Шәхеснең якын туганнарын күрчәтүче ян-такта.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
tt: Шәхескә кагылышлы, ләкин генеалогик булмаган мәгълүматны күрсәтүче ян-такта.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
tt: Шәхеснең балаларын күрсәтүче ян-такта.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
tt: Шәхеснең якын туганнарын күрсәтүче өлеш.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
tt: Шәхеснең фактларын һәм вакыйгаларын күрсәтә торган блок.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
tt: Шәхеснең медиа обьектларын күрсәтә торган блок.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
tt: Шәхескә кагылышлы искәрмәләрне күрсәтүче блок.

en: Abbreviation
tt: Кыскартма

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
tt: Май

en: Accept
tt: Кабул итергә

en: Add
tt: Өстәргә

en: Add a blank row
tt: Буш Юл Өстәргә

en: Add a brother or sister
tt: Абый/эне/апа/сеңел өстәргә

en: Add a child to create a one-parent family
tt: Баласын өстәп, ялгыз әниле(әтиле) гаилә барлыкка китерергә

en: Add a child to this family
tt: Бу гаиләгә бала өстәргә

en: Add a father
tt: Әтисен өстәргә

en: Add a favorite
tt: Яңа фаворит өстәргә

en: Add a husband
tt: Ир өстәргә

en: Add a husband to this family
tt: Гаиләгә ир өстәргә

en: Add a husband using an existing individual
tt: Системада булган шәхесне Ире буларак күрсәтергә

en: Add a journal entry
tt: Көндәлеккә яңа язма өстәргә

en: Add a media object
tt: Яңа медиа объект өстәргә

en: Add a mother
tt: Әнисен өстәргә

en: Add a name
tt: Яңа исем кертергә

en: Add a news article
tt: Яңалык өстәргә

en: Add a note
tt: Яңа искәрмә өстәргә

en: Add a scrollbar when block contents grow
tt: Блокның эчтәлеге зурайгач янга карау шудыргычы (scrollbar) өстәргә

en: Add a shared note
tt: Яңа ачык искәрмә өстәргә

en: Add a source citation
tt: Яңа чыганак цитатасы өстәргә

en: Add a story
tt: Хикәя өстәргә

en: Add a user
tt: Яңа кулланучы өстәргә

en: Add a wife
tt: Яңа хатын өстәргә

en: Add a wife to this family
tt: Бу гаиләгә хатын өстәргә

en: Add a wife using an existing individual
tt: Системада булган шәхесне Хатыны буларак күрсәтергә

en: Add another individual to the chart
tt: Сызымга тагын бер шәхесне өстәргә

en: Add individuals
tt: Кешеләрне өстәргә

en: Add links
tt: Бәйләнешләр өстәргә

en: Add marriage details
tt: Өйләнешү турында мәгълүматлар өстәргә

en: Add missing death records
tt: Төшеп калган вафат булу язмаларын өстәргә

en: Add missing married names
tt: Төшеп калган өйләнешкәннән соңгы фамилияләрен өстәргә

en: Add more fields
tt: Яңа графа өстәргә

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
tt: Шәҗәрәдәге шәхесләр турындагы хикәяләр / кызыклы хәлләр өстәргә.

en: Add to favorites
tt: Фаворитларга өстәргә

en: Add unlinked records
tt: Бәйләнешсез язмалар өстәргә

en: Add your own text and graphics.
tt: Үзегезнең текст һәм рәсемнәрегезне өстәргә.

en: Adelaide, Australia
tt: Аделаида, Австралия

en: Adopted by both parents
tt: Әти-әниләренең икесе белән дә уллыкка/кызлыкка алынган

en: Adoption
tt: Уллыкка алу

en: Adoption of a daughter
tt: Баланы кызлыкка алу

en: Adoption of a son
tt: Баланы уллыкка алу

en: Advanced search
tt: Җентекләп эзләү

en: Age
tt: Яше

en: Age at birth of child
tt: Бала туган вакыттыгы яше

en: Age between husband and wife
tt: Ир белән хатын яшь аермасы

en: Age between siblings
tt: Бертуганнарның яшь аермасы

en: Age between wife and husband
tt: Хатын белән ир яшь аермасы

en: Age difference
tt: Яшь аермасы

en: Age in year of first marriage
tt: Беренче өйләнешкән елдагы яше

en: Age in year of marriage
tt: Өйләнешкән елдагы яше

en: Age related to birth year
tt: Туу елындагы яше

en: Age related to death year
tt: Вафат булу елындагы яше

en: Agency
tt: Учреждение

en: Album
tt: Альбом

en: Alias
tt: Югыйсә

en: All
tt: Барысы да

en: All individuals
tt: Барлык шәхесләр

en: Also known as
tt: Также известен как

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
tt: "Медиа" блогына альтернатив блок, һәм мөмкинлекләре киңәйтелгән сурәт күрсәткеч.

en: An alternative way to display charts.
tt: Сызымнарны күрсәтенең башка ысулы.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
tt: Халыкны исәпкә алу язмаларын кертүнең һәм аларны шәхесләргә бәйләнешле итүнең тагын бер ысулы.

en: An alternative way to select a new theme.
tt: Яңа бизәлешне сайлауның алтернатив ысулы.

en: An alternative way to sign in and sign out.
tt: Системага керү һәм чыгуның өстәмә юлы.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
tt: Шәхесләр, гаиләләр, чыганаклар һ.б. үзгәртү менюсы.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
tt: Шәхеснең барлык ата-бабаларын һәм балаларын күрсәтүче интерактив агач.

en: Ancestors
tt: Ата-бабалар

en: Ancestors of
tt: Моның ата бабалары:

en: Ancestors of %s
tt: %s ата-бабалары

en: Anniversary
tt: Юбилей

en: Anniversary calendar
tt: Юбилейлар календаре

en: Annulment
tt: Признание брака недействительным

en: Answer
tt: Җавап

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
tt: Генеалогик мәгълүматларга автомат төзәтүләрне кулланырга.

en: Aqua Marine
tt: Аквамарин

en: Are you sure you want to delete this fact?
tt: Чынлап та бу GEDCOM фактын бетерергәме?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
tt: Чынлап та бу хәбәрне бетерергәме? Соңыннан аны кире кайтарып булмаячак.

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
tt: Чынлап та бу язманы Фаворитларыгыз исемлегеннән чыгарырга телисезме?

en: Associate
tt: Танышлар

en: Associates
tt: Бәйләнешләр

en: Attendant
tt: Хезмәтче

en: Attending
tt: Хезмәт күрсәтүче

en: Audio
tt: Тавыш

en: Author
tt: Автор

en: Available blocks
tt: Булган блоклар

en: Average age
tt: Уртача яшь

en: Average age at death
tt: Уртача гомер озынлыгы

en: Average age in century of marriage
tt: Өйләнешкән гасырда уртача яшь

en: Average age related to death century
tt: Вафат булу гасырындагы уртача яшь

en: Average number of children per family
tt: Гиләдәге балалар саны, уртача

en: Baptism
tt: Чукындыру

en: Batch update
tt: Күпләп үзгәртү

en: Bearing
tt: Юнәлеш

en: Begins with
tt: Башында

en: Belgian Chocolate
tt: Белгия шоколады

en: Best man
tt: Иң яхшы Ир-Ат

en: Binary data object
tt: Бинарный объект данных

en: Birth
tt: Туган

en: Birth by country
tt: Туган ил буенча

en: Birth date range end
tt: Туган көннәр вакыт арасының ахыры

en: Birth date range start
tt: Туган көннәр вакыт арасының башы

en: Birth of a brother
tt: Бертуган абыйсы/энесе туу

en: Birth of a child
tt: Баласы туу

en: Birth of a daughter
tt: Кызы туу

en: Birth of a grandchild
tt: Оныгы туу

en: Birth of a granddaughter
tt: Оныгы (кыз бала) туу

en: Birth of a grandson
tt: Оныгы (ир бала) туу

en: Birth of a sibling
tt: Бертуганы туу

en: Birth of a sister
tt: Бертуган апасы/сеңлесе туу

en: Birth of a son
tt: Улы туу

en: Birthplace contains
tt: Туу урынына бу кергән

en: Births
tt: Туулар

en: Births by century
tt: Туган гасыр буенча

en: Blessing
tt: Хәер-фатиха

en: Block
tt: Блок

en: Blocks
tt: Блоклар

en: Blue Lagoon
tt: Зәңгәр лагуна

en: Blue Marine
tt: Зәңгәр Диңгез

en: Body
tt: Эчтәлек

en: Book
tt: Китап

en: Booklet
tt: Брошюра

en: Both alive
tt: Икесе дә исән

en: Both dead
tt: Икесе дә вафат

en: Branches
tt: Ботаклар

en: Bridesmaid
tt: Кәләшнең дус кызы

en: Brother
tt: Абый/эне

en: Burial
tt: Җирләү

en: Burial of a child
tt: Баласын җирләү

en: Burial of a daughter
tt: Кызын җирләү

en: Burial of a husband
tt: Ирен җирләү

en: Burial of a son
tt: Улын җирләү

en: Burial of a wife
tt: Хатынын җирләү

en: Burial place contains
tt: Күмелгән урынга бу кергән

en: Buyer
tt: Алучы

en: By default, SMTP works on port 25.
tt: Алдан килешенгән SMTP порт номеры 25 була.

en: Calendar
tt: Календарь

en: Case insensitive
tt: Басма һәм кече хәрефләр бер үк дип санала

en: Categories
tt: Категорияләр

en: Cause of death
tt: Вафат булу сәбәбе

en: Cemeteries
tt: Зиратлар

en: Cemetery
tt: Зират

en: Census
tt: Перепись

en: Census assistant
tt: Халыкны исәпкә алучы

en: Census date
tt: Халык санын алу датасы

en: Census transcript
tt: Халык санын алу язмасы

en: Certificate
tt: Таныклык

en: Change family members
tt: Гаилә составына үзгәрешләр кертергә

en: Change flag
tt: Тамганы үзгәртергә

en: Changes
tt: Үзгәрешләр

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
tt[0]: Соңгы %s көн үзгәрешләре

en: Chart
tt: Сызым

en: Chart type
tt: Сызым төре

en: Charts
tt: Сызымнар

en: Child
tt: Бала

en: Child of
tt: Бу шәхеснең баласы:

en: Child of %s
tt: %s баласы

en: Children
tt: Балалары

en: Children in family
tt: Гаиләдәге балалар саны

en: Children of
tt: Бу шәхеснең балалары:

en: Choose a report to run
tt: Отчетны сайлагыз

en: Choose relatives
tt: Якын туганнары

en: Christening
tt: Чукындыру

en: Circumciser
tt: Бабага утыртучы

en: Citation details
tt: Цитата детальләре

en: Citizenship
tt: Гражданлык

en: City
tt: Населенный пункт

en: Civil marriage
tt: Язылышмыйча бергә тору

en: Civil registrar
tt: ЗАГСта теркәүче

en: Clippings cart
tt: Кисемтә

en: Coffee and Cream
tt: Кофе һәм Каймак

en: Cold Day
tt: Салкынча көн

en: Comment
tt: Комментар

en: Comments
tt: Искәрмәләр

en: Common law marriage
tt: Законлы никах

en: Communicate directly with other users, using private messages.
tt: Башка кулланучылар белән турыдан-туры, хосусый хәбәрләр аша аралашу.

en: Compact tree
tt: Җыйнак агач

en: Compact tree of %s
tt: %s җыйнак агачы

en: Confirm password
tt: Серсүзне раслагыз

en: Confirmation
tt: Конфирмация

en: Contains
tt: Кергән

en: Content
tt: Эчтәлек

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
tt: UTF-8 форматыннан ISO-8859-1 форматына күчерергә

en: Copyright
tt: Авторские права

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
tt: Элеккерәк генеалогик программар тарафыннан 'Гали /Вәлиев/' формасында яздырылган NAME (исем) дигән GEDCOM язмаларын төзәтергә.

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
tt: Сез керткән мәгълүматлар тикшерүне үтә алмады. Тагын бер кат кертеп карагыз, яки сайт администраторына мөрәҗәгать итегез.

en: Count
tt: Сан

en: Countries
tt: Илләр

en: Country
tt: Ил

en: County
tt: Район

en: Create a family tree
tt: Яңа шәҗәрә ачып җибәрергә

en: Create a shared note
tt: Яңа ачык искәрмә өстәргә

en: Create your own chart
tt: Үзегезнең Сызымны Ясагыз

en: Cremation
tt: Крематорийда яндыру

en: Cremation of a husband
tt: Ирен крематорийда яндыру

en: Cremation of a wife
tt: Хатынын крематорийда яндыру

en: Current
tt: Агымдагы

en: Custom
tt: Аерым заказ белән

en: Custom event
tt: Гадәттән тыш вакыйга

en: Data
tt: Мәгълүматлар

en: Date
tt: Дата

en: Date of burial
tt: Җирләү датасы

en: Date of christening
tt: Чукындыру датасы

en: Date of death
tt: Вафат булу көне

en: Date of emigration
tt: Эмиграция көне

en: Date of engagement
tt: Ярәшү көне

en: Date of event
tt: Вакыйга көне

en: Date of immigration
tt: Иммиграция датасы

en: Date of marriage
tt: Өйләнешү көне

en: Date of residence
tt: Яшәү урынында беренче көн

en: Date sent
tt: Җибәрелү датасы

en: Daughter
tt: Кыз

en: Daughter of %s
tt: %s кызы

en: Day
tt: Көн

en: Day not set
tt: Көн кертелмәгән

en: Day:
tt: Көн:

en: Dead
tt: Барлык вафат булганнар

en: Death
tt: Вафат

en: Death by country
tt: Вафат булган ил буенча

en: Death date range end
tt: Вафат булу вакыты арасының ахыры

en: Death date range start
tt: Вафат булу вакыты арасының башы

en: Death of a husband
tt: Иренең вафат булуы

en: Death of a wife
tt: Хатыны вафат булу

en: Death place contains
tt: Вафат булу урынына бу кергән

en: Deaths
tt: Вафат булулар

en: Deaths by century
tt: Вафат булган гасыр буенча

en: Decade of birth
tt: Туу унъеллыгы

en: Decade of death
tt: Вафат булу унъеллыгы

en: Decade of marriage
tt: Өйләнешү унъеллыгы

en: Default
tt: Башлангыч версия

en: Default family tree
tt: Алдан килешенгән шәҗәрә

en: Default map type
tt: Картаның килешенгән төре

en: Degree
tt: Звание, чин

en: Delete
tt: Бетерергә

en: Delete inactive users
tt: Актив булмаган кулланучыларны бетерергә

en: Delete selected messages
tt: Сайланган Хәбәрләрне Бетерергә

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
tt: Галиәне системадан чыгару аңа кергән шәхесләр арасындагы бәйләнешләрне дә бетерә. Шәхесләр үзләре системада кала. Чынлап та бу гаиләне системадан чыгарыргамы?

en: Descendants
tt: Токым

en: Descendants of %s
tt: %s балалары

en: Description
tt: Тасвирлама

en: Destination
tt: Назначение

en: Details
tt: Тулырак

en: Differences
tt: Аермалар

en: Direct line ancestors
tt: Турыдан туры ата-бабалар

en: Direct line ancestors and their families
tt: Турыдан туры ата-бабалар һәм аларның гаиләләре

en: Display %s
tt: %s язма күрсәтергә

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
tt: Нәсел агачының фаворит битләрен күрсәтергә һәм көйләргә.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
tt: Кулланучының фаворит битләрен күрсәтергә / көйләргә.

en: Divorce
tt: Аерылышу

en: Divorce filed
tt: Аерылышуга гариза бирелү

en: Divorces by century
tt: аерылышкан гасыр буенча

en: Document
tt: Документ

en: Download
tt: Бушату

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
tt: Мондый исемле кулланучы бар инде. Башка бер исем кертегез.

en: Earliest birth
tt: Иң элеккеге туу

en: Earliest birth year
tt: Иң баштагы туган ел

en: Earliest death
tt: Иң элеккеге вафат булу

en: Earliest death year
tt: Иң баштагы вафат булу елы

en: Earliest divorce
tt: Иң элеккеге аерылышу

en: Earliest marriage
tt: Иң элеккеге өйләнешү

en: Edit
tt: Үзгәрешләр кертергә

en: Edit the gender
tt: Җенесен үзгәртергә

en: Edit the media object
tt: Медиа объектка үзгәрешләр кертергә

en: Edit the shared note
tt: Ачык искәрмәне үзгәртергә

en: Edit the story
tt: Хикәяне үзгәртергә

en: Edit this individual and replace their details with your own.
tt: Шәхес турындагы мәгълүматларга үзгәрешләр кертергә.

en: Education
tt: Уку

en: Electronic
tt: Электрон

en: Elevation
tt: Күтәренкелек

en: Email address
tt: Электрон адрес

en: Emigration
tt: Эмиграция

en: Employee
tt: Эшләүче

en: Employer
tt: Эш бирүче

en: Empty the clippings cart
tt: Кәрзинне бушатырга

en: Enabled
tt: Гамәлдә

en: End year
tt: Ахыргы ел

en: Ending range of change dates
tt: Үзгәртелүче вакыт арасының ахыры

en: Engagement
tt: Ярәшү

en: Enter an individual, family, or source ID
tt: Шәхес, Гаилә, яки Чыганакның ID номерын кертегез

en: Enter an optional note about this favorite
tt: Бу фаворит турында өстәмә искәрмә кертергә

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
tt: Бу медианы кайсы шәхес, гаилә яки чыганакка бәйләнешле итәргә кирәк, шуның ID номерын кертергә яки эзләргә.

en: Entire record
tt: Тулаем язма

en: Event
tt: Вакыйга

en: Events
tt: Вакыйгалар

en: Events of close relatives
tt: Якын туганнарның вакыйгалары

en: Exact
tt: Төгәл

en: Exact text
tt: Тәңгәл

en: Export
tt: Экспорт

en: Extra information
tt: Өстәмә мәгълүмат

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
tt: Әти-әниләренең икесе белән дә кызлыкка алынган

[ctx: FEMALE]
en: Never married
tt: Бер дә Кияүдә булмаган

[ctx: FEMALE]
en: Not married
tt: Кияүдә тугел

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
tt: кызлыкка алынганнан соңгы исеме

[ctx: FEMALE]
en: also known as
tt: икенче исеме

[ctx: FEMALE]
en: birth name
tt: тугач кушылган исеме

[ctx: FEMALE]
en: change of name
tt: исемен алмаштыру

[ctx: FEMALE]
en: died
tt: вафат булган

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
tt: иммиграциядәге исеме

[ctx: FEMALE]
en: married
tt: кияүгә чыккан

[ctx: FEMALE]
en: married name
tt: кияүдәге фамилиясе

[ctx: FEMALE]
en: religious name
tt: дини исеме

[ctx: FEMALE]
en: was born
tt: туган

en: Fact
tt: Факт

en: Fact 1
tt: Факт 1

en: Fact 10
tt: Факт 10

en: Fact 11
tt: Факт 11

en: Fact 12
tt: Факт 12

en: Fact 13
tt: Факт 13

en: Fact 2
tt: Факт 2

en: Fact 3
tt: Факт 3

en: Fact 4
tt: Факт 4

en: Fact 5
tt: Факт 5

en: Fact 6
tt: Факт 6

en: Fact 7
tt: Факт 7

en: Fact 8
tt: Факт 8

en: Fact 9
tt: Факт 9

en: Facts and events
tt: Фактлар һәм вакыйгалар

en: Families
tt: Якын туганнары

en: Families with sources
tt: Гаиләләр, Чыганаклары белән

en: Family
tt: Гаилә

en: Family as a child
tt: Бала вакыттагы гаиләсе

en: Family book
tt: Гаилә китабы

en: Family book of %s
tt: %s гаилә китабы

en: Family group information
tt: Гаилә группасы турында мәглүматлар

en: Family list
tt: Гаиләләр исемлеге

en: Family navigator
tt: Гаилә навигаторы

en: Family news and site announcements.
tt: Гаилә яңалыклары һәм сайт белдерүләре.

en: Family of %s
tt: %s гаиләсе

en: Family tree
tt: Гаилә агачы

en: Family tree clippings cart
tt: Агачның бер өлешен кисеп алырга

en: Family trees
tt: Нәсел агачлары

en: Family with %s
tt: %s белән гаиләсе

en: Family with husband
tt: Ире белән гаиләсе

en: Family with parents
tt: Әти-әниләре гаиләсендә

en: Family with spouse
tt: Гаиләсе (хәләл җефет белән)

en: Family with the most children
tt: Иң күп балалы гаилә

en: Family with wife
tt: Хатыны белән гаиләсе

en: Fan chart
tt: Җилпәзә рәвешендәге сызым

en: Fan chart of %s
tt: %s җилпәзә рәвешендәге сызымы

en: Father
tt: Әтисе

en: Father: %s
tt: Әтисе: %s

en: Father’s age
tt: Әтисенең яше

en: Favorites
tt: Фаворитлар

en: Fax
tt: Факс

en: Female
tt: Хатын-кыз

en: Females
tt: Хатын-кызлар

en: File size
tt: Файлның зурлыгы

en: Filter
tt: Фильтр

en: Fix name slashes and spaces
tt: Исемнәрне төзәтергз

en: Flag
tt: Тамга

en: Folder name on server
tt: Папканың сервердагы исеме

en: Font
tt: Шрифт

en: Format
tt: Формат

en: Foster child
tt: Асрамага Алынган Бала

en: Foster father
tt: Асрамага алган Әти

en: Foster mother
tt: Асраамага Алган Әни

en: French
tt: Французча

en: Frequently asked questions
tt: Еш саралган сораулар

en: Friday
tt: Җомга

en: Friend
tt: Дус

en: Funeral
tt: Захоронение

[ctx: GENITIVE]
en: April
tt: Апрель

[ctx: GENITIVE]
en: August
tt: Август

[ctx: GENITIVE]
en: December
tt: Декабрь

[ctx: GENITIVE]
en: February
tt: Февраль

[ctx: GENITIVE]
en: January
tt: Гыйнвар

[ctx: GENITIVE]
en: July
tt: Июль

[ctx: GENITIVE]
en: June
tt: Июнь

[ctx: GENITIVE]
en: March
tt: Март

[ctx: GENITIVE]
en: May
tt: Май

[ctx: GENITIVE]
en: November
tt: Ноябрь

[ctx: GENITIVE]
en: October
tt: Октябрь

[ctx: GENITIVE]
en: September
tt: Сентябрь

en: Gender
tt: Җенес

en: Genealogy contact
tt: Нәсел агачы буенча контакт

en: General search
tt: Гомуми эзләү

en: Generation
tt: Буын

en: Generations
tt: Буыннар

en: Given name
tt: Исеме, әтисенең исеме

en: Given names
tt: Исемнәр

en: Godchild
tt: Крёстный Дитя

en: Goddaughter
tt: Крёстная Дочь

en: Godfather
tt: Крёстный Отец

en: Godmother
tt: Крёстная Мама

en: Godparent
tt: Крёстный Родитель(ница)

en: Godson
tt: Крёстный Сын

en: Graduation
tt: Укып бетерү (диплом алу)

en: Grandparents
tt: Дәү әти-әниләре

en: Greatest age at death
tt: Иң озын гомер

en: Greatest age between siblings
tt: Бертуганнар арасында иң зур яшь аермасы

en: Gregorian
tt: Грегориан

en: Guardian
tt: Опекун

en: Hair color
tt: Чәч төсе

en: He
tt: Ул

en: He died
tt: Вафат булган

en: He married
tt: Өйләнгән

en: He resided at
tt: Яшәгән урыны

en: He was born
tt: Туган

en: He was buried
tt: Җирләнгән

en: He was christened
tt: чукындырылган

en: He was cremated
tt: Крематорийда яндырылган

en: Head of household
tt: Йорт хуҗасы

en: Header
tt: Бит башы

en: Hebrew
tt: Иврит (борынгы яһүди)

en: Height
tt: Рост

en: Hello administrator…
tt: Исәнмесез, администратор…

en: Help
tt: Ярдәмче

en: Her occupation was
tt: Һөнәре

en: Hide from everyone
tt: Беркемгә дә күрсәтмәскә

en: Highlighted image
tt: Төп сурәт

en: Hijri
tt: Хиҗри

en: His occupation was
tt: Аның эш урыны булган

en: Historical facts
tt: Тарихи фактлар

en: Home page
tt: Албит

en: Hourglass chart
tt: Вакыт агымы сызымы

en: Hourglass chart of %s
tt: %s Вакыт агымы сызымы

en: Household
tt: Хуҗалык

en: Husband
tt: Ире

en: Husband’s age
tt: Иренең яше

en: Hybrid
tt: Катнаш

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
tt: Апрель

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
tt: Август

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
tt: Декабрь

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
tt: Февраль

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
tt: Гыйнвар

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
tt: Июль

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
tt: Июнь

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
tt: Март

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
tt: Май

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
tt: Ноябрь

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
tt: Октябрь

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
tt: Сентябрь

en: Icon
tt: Тамга

en: Identification number
tt: Идентификация номеры

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
tt: Әгәр Сез чынлыкта хисап язмасы ачып кулланучы булып теркәлергә сорамаган булсагыз, бу хатны бетерсәгез шул җитә.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
tt: Әгәр актив булмаган урыннар бик күп булса, бу исемлекне күрсәтүне акрынайтырга мөмкин.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
tt: Әгәр буш блок күрсәтелми торган итеп көйләсәгез, ул блок көйләнешләрен блок күрсәтелә торган булса гын, ягъни буш булмаганда гына үзгәртә алачаксыз.

en: Image dimensions
tt: Сурәт үлчәмнәре

en: Immigration
tt: Иммиграция

en: Import
tt: Импорт

en: In this month…
tt: Элек бу айда …

en: In this year…
tt: Элек бу елны …

en: Include the individual’s immediate family
tt: Шәхеснең гаиләсендәге туганнарын да өстәргә

en: Individual
tt: Шәхес

en: Individual 1
tt: Беренче шәхес

en: Individual 2
tt: Икенче шәхес

en: Individual distribution
tt: Шәхесләрнең таралуы

en: Individual list
tt: Шәхесләр исемлеге

en: Individual who lived the longest
tt: Иң озак яшәүче

en: Individuals
tt: Шәхесләрнең исемлеге

en: Individuals with sources
tt: Шәхесләр, Чыганаклары белән

en: Infant
tt: Яшь бала

en: Informant
tt: Информант

en: Interactive tree
tt: Интерактив Агач

en: Interactive tree of %s
tt: %sның Интерактив Агачы

en: Interred
tt: Погребение в фамильном склепе

en: Invalid GEDCOM format
tt: Дөрес булмаган GEDCOM форматы

en: Jewish
tt: Яһүди

en: Journal
tt: Журнал

en: Julian
tt: Юлиан

en: Keep
tt: Калдырырга

en: Keep link in list
tt: Бәеләнешне исемлектә калдырырга

en: LDS temple
tt: Мормоннар храмы

[ctx: LOCATIVE]
en: April
tt: Апрель

[ctx: LOCATIVE]
en: August
tt: Август

[ctx: LOCATIVE]
en: December
tt: Декабрь

[ctx: LOCATIVE]
en: February
tt: Февраль

[ctx: LOCATIVE]
en: January
tt: Гыйнвар

[ctx: LOCATIVE]
en: July
tt: Июль

[ctx: LOCATIVE]
en: June
tt: Июнь

[ctx: LOCATIVE]
en: March
tt: Март

[ctx: LOCATIVE]
en: May
tt: Май

[ctx: LOCATIVE]
en: November
tt: Ноябрь

[ctx: LOCATIVE]
en: October
tt: Октябрь

[ctx: LOCATIVE]
en: September
tt: Сентябрь

en: Landscape
tt: Горизонталь

en: Language
tt: Тел

en: Largest families
tt: Иң зур гаиләләр

en: Largest number of grandchildren
tt: Иң күп оныклар

en: Last email reminder was sent
tt: Соңгы тапкыр электрон искәртү хаты җибәрелгән вакыт

en: Latest birth
tt: Иң соңгы туу

en: Latest birth year
tt: Иң соңгы туган ел

en: Latest death
tt: Иң соңгы вафат булу

en: Latest death year
tt: Иң соңгы вафат булу елы

en: Latest divorce
tt: Иң соңгы аерылышу

en: Latest marriage
tt: Иң соңгы өйләнешү

en: Latitude
tt: Киңлек

en: Leaves
tt: Яфраклар

en: Legatee
tt: Варис

en: Length of marriage
tt: Өйләнешү дәвамлыгы

en: Level
tt: Дәрәҗә

en: Lifespan
tt: Трмыш дәвамлылыгы

en: Lifespans
tt: Тормыш дәвамы

en: Link this individual to an existing family as a child
tt: Бу шәхесне булган гаиләгә бала буларак өстәргә

en: Link to an existing media object
tt: Булган медиа объектка бәйләнеш өстәргә

en: Links
tt: Бәйләнешләр

en: List
tt: Исемлек

en: Lists
tt: Исемлекләр

en: Living
tt: Мәглүматлар юк

en: Living individuals
tt: Хәзерге заманда яшәүчеләр

en: Loading…
tt: Йөкләп ятам …

en: Location not removed: this location contains sub-locations
tt: Урын бетерелмәде - аның түбәнрәк дәрәҗәле урыннары бар

en: Lodger
tt: Фатир алып торучы

en: London, England
tt: Лондон, Англия

en: Longest marriage
tt: Иң озын бергә гомер итү

en: Longitude
tt: Озынлык

en: Lost password request
tt: Яңа серсүз сорарга

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
tt: Әти-әниләренең икесе белән дә уллыкка алынган

[ctx: MALE]
en: Never married
tt: Бер да Өйләнмәгән

[ctx: MALE]
en: Not married
tt: Өйләнмәгән

[ctx: MALE]
en: adopted name
tt: уллыкка алынганнан соңгы исеме

[ctx: MALE]
en: also known as
tt: икенче исеме

[ctx: MALE]
en: birth name
tt: тугач кушылган исеме

[ctx: MALE]
en: change of name
tt: исемен алмаштыру

[ctx: MALE]
en: died
tt: вафат булган

[ctx: MALE]
en: immigration name
tt: иммиграциядәге исеме

[ctx: MALE]
en: married
tt: өйләнгән

[ctx: MALE]
en: married name
tt: өйләнгәнче фамилиясе

[ctx: MALE]
en: religious name
tt: дини исеме

[ctx: MALE]
en: was born
tt: туган

en: Magazine
tt: Журнал

en: Mailing name
tt: _NAME- исеме

en: Main section blocks
tt: Төп Секция блоклары

en: Male
tt: Ир-ат

en: Males
tt: Ир-атлар

en: Manager
tt: Идарә итүче

en: Manila, Philippines
tt: Манила, Филиппины

en: Manuscript
tt: Кулъязма

en: Map
tt: Карта

en: Marriage
tt: Өйләнешү

en: Marriage beginning status
tt: _MSTAT - Никахның башы

en: Marriage by country
tt: Өйләнешкән ил буенча

en: Marriage contract
tt: Өйләнешү килешүе (Брачный контракт)

en: Marriage date range end
tt: Өйләнешү вакыт арасының ахыры

en: Marriage date range start
tt: Өйләнешү вакыт арасының башы

en: Marriage intention
tt: Помолвка

en: Marriage license
tt: Өйләнешү турындагы таныклык

en: Marriage of a child
tt: Баласының никахы

en: Marriage of a daughter
tt: Кызының кияүгә чыгуы

en: Marriage of a grandchild
tt: Оныгының никахы

en: Marriage of a granddaughter
tt: Оныгының никахы

en: Marriage of a grandson
tt: Оныгының никахы

en: Marriage of a son
tt: Улының өйләнүе

en: Marriage of parents
tt: Әти-әниләренең никахы

en: Marriage place contains
tt: Өйләнешү урынына бу кергән

en: Marriage status
tt: Гаилә хәле

en: Marriages
tt: Өйләнешүләр

en: Marriages by century
tt: Өйләнешкән гасыр буенча

en: Married name
tt: Фамилия в браке

en: Married surname
tt: Никахтагы фамилиясе

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
tt: Текст тәңгәл булсын, хәтта сүз уртасында булса да.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
tt: Текст тәңгәл булсын, суз уртасында булганнан кала.

en: Media
tt: Медиа

en: Media contains
tt: Медиа исеменә бу кергән

en: Media object
tt: Медиа объект

en: Media objects
tt: Медиа объектлар (аудио/видео)

en: Media objects found
tt: Табылган фото/аудио/видео объектлары

en: Media objects per page
tt: Бер биткә медиа-объектлар саны

en: Media type
tt: Медиа төре

en: Medical
tt: Медицина

en: Medical condition
tt: Сәламәтлек

en: Mediterranio
tt: Урта Диңгез

en: Melbourne, Australia
tt: Мельбурн, Австралия

en: Member
tt: Әъза

en: Menu
tt: Меню

en: Menus
tt: Менюлар

en: Merge records
tt: Язмаларны берләштерергә

en: Messages
tt: Хәбәрләр

en: Microfiche
tt: Микрофиш

en: Microfilm
tt: Микрофильм

en: Military
tt: Армиядә хезмәт итү

en: Military service
tt: Армиядә хезмәт итү

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
tt: Google Map картасын кимендә (минимум) һәм күбендә (максимум) зурайту коэффициенты. 1 тулы карта, 15 бер өй дәрәҗәсендә дигәнне аңлата. 15-ле зурайту барлык җирләрдә дә булмаска да мөмкин.

en: Missing data
tt: Кертелеп бетмәгән мәгълүмәтләр

en: Module administration
tt: Модуль белән идарә итү

en: Modules
tt: Модульләр

en: Monday
tt: Дүшәмбе

en: Month
tt: Ай

en: Month of birth
tt: Туган ай

en: Month of birth of first child in a relation
tt: Мөнәсәбәттәге беренче бала туган ай

en: Month of death
tt: Вафт булу ае

en: Month of first marriage
tt: Беренче никахлашу ае

en: Month of marriage
tt: Өйләнешкән ай

en: Month:
tt: Ай:

en: Montreal, Quebec, Canada
tt: Монреаль, Квебек, Канада

en: Most common surnames
tt: Иң еш очраган фамилияләр

en: Most viewed pages
tt: Иң еш каралган битләр

en: Mother
tt: Әнисе

en: Mother: %s
tt: Әнисе: %s

en: Mother’s age
tt: Әнисенең яше

en: Move left
tt: Сулгарак күчерергә

en: Move right
tt: Уңгарак күчерергә

en: My account
tt: Минем хисап язмасы

en: My individual record
tt: Мин шәҗәрәдә

en: My page
tt: Минем бит

en: My pedigree
tt: Минем нәсел агачы

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
tt: Апрель

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
tt: Август

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
tt: Декабрь

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
tt: Февраль

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
tt: Гыйнвар

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
tt: Июль

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
tt: Июнь

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
tt: Март

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
tt: Май

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
tt: Ноябрь

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
tt: Октябрь

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
tt: Сентябрь

en: Name
tt: Фамилиясе, исеме, әтисенең исеме

en: Name contains
tt: Исемгә болар кергән

en: Names
tt: Исем-фамилияләр

en: Nanny
tt: Няня

en: Nationality
tt: Милләт

en: Naturalization
tt: Натурализация

en: Never married
tt: Никахта булмаган

en: News
tt: Яңалыклар

en: Newspaper
tt: Гәҗит

en: Next email reminder will be sent after
tt: Киләсе электрон искәртү хаты бу вакыттан соң җибәрелер

en: Next image
tt: Чираттагы сурәт

en: Nickname
tt: Кушамат

en: No
tt: Юк

en: No ancestors in the database.
tt: Мәгълүматлар базасында ата-бабалары табылмады.

en: No calendar conversion
tt: Календарьны күчермәскә

en: No children
tt: Балалары турында мәглүмат юк

en: No events exist for today.
tt: Бүген вакыйгалар юк.

en: No events exist for tomorrow.
tt: Иртәгә вакыйгалар юк.

en: No events for living individuals exist for today.
tt: Бүген исән шәхесләргә кагылышлы вакыйгалар юк.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
tt: Исән шәхесләр өчен иртәгә вакыйгалар юк.

en: No facts exist for this family.
tt: Бу гаилә буенча мәгълүмат юк.

en: No link between the two individuals could be found.
tt: Ике шәхес арасында туганлык җепләре табылмады.

en: No map data exists for this individual
tt: Бу шәхес өчен карта мәгълүматлары юк

en: No matching facts found
tt: Туры килә торган фактлар табылмады

en: No news articles have been submitted.
tt: Яңалыклар юк.

en: No places found
tt: Урыннар табылмады

en: No records to display
tt: Күрсәтерлек язмалар юк

en: No results found.
tt: Эзләү нәтиҗәсез булды.

en: No signed-in and no anonymous users
tt: Теркәлгән яки аноним кулланучылар юк

en: None
tt: Берсе дә түгел

en: Not a valid individual, family, or source ID
tt: Мондый Шәхес/Гаилә/Чыганак ID номеры юк

en: Not living
tt: Вафат

en: Not married
tt: Не женат/не замужем

en: Note
tt: Искәрмә

en: Notes
tt: Искәрмәләр

en: Nothing found.
tt: Берни табылмады.

en: Number of children
tt: Балалары саны

en: Number of days to show
tt: Ничә көнне күрсәтергә

en: Number of families without children
tt: Балалары булмаган гаиләләр саны

en: Number of generations
tt: Буыннар саны

en: Number of marriages
tt: Өйләнешүләр саны

en: Nurse
tt: Шәфкать туташы

en: Occupation
tt: Эш

en: Occupations
tt: Эш урыннары

en: Oldest at bottom
tt: Иң өлкән аста

en: Oldest at top
tt: Иң өлкән өстә

en: Oldest father
tt: Иң өлкән әти

en: Oldest female
tt: Иң өлкән хатын-кыз

en: Oldest living individuals
tt: Иң озак яшәүче шәхесләр

en: Oldest male
tt: Иң өлкән шәхес

en: Oldest mother
tt: Иң өлкән әни

en: On this day
tt: Бу көнне

en: On this day…
tt: Элек бу көнне …

en: Ordinance
tt: Посвящение у мормонов

en: Ordination
tt: Посвящение в сан

en: Orientation
tt: Юнәлеш

en: Orlando, Florida, United States
tt: Орландо, Флорида

en: Other
tt: Башка

en: Others
tt: Башкалар

en: Own charts
tt: Үзегезнең сызымнар

en: Owner
tt: Хужа

en: PHP information
tt: PHP турында мәгълүматлар

en: Page
tt: Бит

en: Page size
tt: Битнең үлчәме

en: Painting
tt: Картина

en: Parents
tt: Әти-әниләре

en: Parents and siblings
tt: Әти-әниләр һәм бертуганнар

en: Parent’s age
tt: Әти-әнисенең яше

en: Password
tt: Серсүз

en: Passwords must contain at least 6 characters.
tt: Серсүз ким дигәндә 6 хәрефтән торырга тиеш.

en: Pedigree
tt: Ата-бабалар (агач рәвешендә)

en: Pedigree chart
tt: Нәсел Агачы

en: Pedigree map
tt: Нәсел картасы

en: Pedigree map of %s
tt: %s нәсел картасы

en: Pedigree of %s
tt: %s ата-бабалары

en: Pedigree tree of %s
tt: %s нәселе агачы

en: Pending changes
tt: Тәмамланмаган үзгәрешләр

en: Phone
tt: Телефон

en: Phonetic algorithm
tt: Якынча язылыш буенча эзләү алгоритмы

en: Phonetic search
tt: Якынча язылыш буенча эзләү

en: Photo
tt: Фото-сурәт

en: Place
tt: Географик урын

en: Place check
tt: Урыннарны Тикшерү

en: Place contains
tt: Урын исеменә түбәндәгеләр кергән

en: Place hierarchy
tt: Геграфик урыннар иерархиясе

en: Place list
tt: Географик урыннар исемлеге

en: Place of burial
tt: Җирләнгән урыны

en: Place of death
tt: Вафат булу урыны

en: Place of emigration
tt: Эмиграция урыны

en: Place of engagement
tt: Ярәшү урыны

en: Place of event
tt: Вакыйга урыны

en: Place of immigration
tt: Иммограция урыны

en: Place of marriage
tt: Өйләнешү урыны

en: Places found
tt: Табылган урыннар

en: Places in %s
tt: %s-да урнашкан урыннар

en: Play
tt: Уйнатырга

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
tt: Елдан тыш, исемен, фамилиясен яки урынны да күрсәтегез

en: Please enter a message subject.
tt: Хәбәрнең темасын кртегез.

en: Please enter a valid email address.
tt: Электрон адрес дөрес түгел, төзәтеп кертегез.

en: Please enter more than one character.
tt: Бердән күбрәк хәреф кертегез.

en: Please enter some message text before sending.
tt: Хәбәрнең эчтәлеген кертегез.

en: Portrait
tt: Вертикаль

en: Postal code
tt: Индекс

en: Presentation style
tt: Күрсәтү стиле

en: Priest
tt: Дин Әһеле

en: Print basic events when blank
tt: Төп вакыйгаларны буш булганда бастырыргамы

en: Privacy
tt: Шәхсән (теләсә кемгә ачык түгел)

en: Private
tt: Шәхси мәглүматлар

en: Probate
tt: Утверждение завещания

en: Property
tt: Милек

en: Publication
tt: Нәшер итү

en: Question
tt: Сорау

en: README documentation
tt: README документлары

en: Rabbi
tt: Раввин

en: Random images from the current family tree.
tt: Агымдагы гаилә агачыннан очраклы сүрәт.

en: Re-order children
tt: Балалар туу тәртибен үзгәртергә

en: Re-order media
tt: Медиа тәртибен үзгәртергә

en: Recent changes
tt: Күптән тугел кертелгән үзгәрешләр

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
tt: Соңгы вакыйгалар (< 100 ел)

en: Record
tt: Язма

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
tt: Язмаларның төрләре бер үк түгел, шуңа аларны берләштереп булмый.

en: Registry officer
tt: Теркәүче Түрә

en: Regular expression
tt: Regular expression (регекслар)

en: Related families
tt: Туганнары гаиләләре

en: Related individuals
tt: Якын туганнар

en: Relationship
tt: Туганлык

en: Relationship to me
tt: Минем белән туганлык

en: Relationship to mother
tt: _MREL - Әнисе белән бәйләнеше

en: Relationship: %s
tt: Туганлык бәйләнешләре: %s

en: Relationships
tt: Туганлык бәйләнешләре

en: Relationships between %1$s and %2$s
tt: %1$s белән %2$s арасындагы туганлык

en: Religion
tt: Дин

en: Religious institution
tt: Дини оешма

en: Religious marriage
tt: Никах

en: Reminder email frequency (days)
tt: Искә төшерү хатларын җибәрү ешлыгы (көннәрдә)

en: Remote server
tt: Ерактагы сервер

en: Remove
tt: Бетерергә

en: Remove duplicate links
tt: Кабатланучы бәйләнешләрне бетерергә

en: Remove flag
tt: Тамганы бетерергә

en: Remove individual
tt: Шәхесне күрсәтмәскә

en: Remove link from list
tt: Бәйләнешне исемлектән бетерергә

en: Remove this location?
tt: Бу урынны бетерергәме?

en: Replacement text
tt: Алмаштыручы текст

en: Reply
tt: Җавап

en: Report
tt: Отчет

en: Reports
tt: Отчетлар

en: Repositories
tt: Репозиторийлар

en: Repositories found
tt: Табылган репозиторийлар

en: Repository
tt: Архив

[ctx: Repository]
en: Name
tt: Фамилиясе, исеме, әтисенең исеме

en: Repository contains
tt: Репозиторий исеменә түбәндәгеләр кергән

en: Request a new password
tt: Яңа серсүз сорарга

en: Request a new user account
tt: Яңа хисап язмасы ачып кулланучы булып теркәүне сорау

en: Research task
tt: Тикшеренү мәсьәләсе

en: Research tasks
tt: Эшлисе тикшеренү эшләре

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
tt: Тикшеренү эшләре - вакыйгаларның аерым бер төре. Аларны шәхесләргә беркетү өстәмә тикшеренүләр үткәрү кирәклеген күрсәтә. Мәсәлән, ышанычлырак чыганаклардан алынган мәгълүматлар белән чагыштырырга, документлар яки фотографияләр табырга, капма-каршы килүче мәгълүматларның дөресен билгеләргә кирәк булса.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
tt: Тикшеренү эшләре _TODO дигән стандарт булмаган GEDCOM коды белән кертелә. Башка генеология программалары аны кабул итмәскә мөмкин.

en: Residence
tt: Яшәү урыны

en: Restriction
tt: Ограниченный доступ

en: Results
tt: Нәтиҗәләр

en: Retirement
tt: Пенсиягә чыгу

en: Right section blocks
tt: Уң Як Секция блоклары

en: Role
tt: Роль

en: Romanized
tt: Латин хәрефләре белән

en: Roots
tt: Тамырлар

en: Satellite
tt: Иярчен

en: Saturday
tt: Шимбә

en: School or college
tt: Мәктәп яки колледж

en: Search
tt: Эзләү

en: Search globally
tt: Глобаль эзләү

en: Search locally
tt: Чикләнгән эзләү

en: Search method
tt: Эзләү ысулы

en: Search text/pattern
tt: Текст эзләү/өлге

en: Select a date
tt: Датаны сайларга

en: Select flag
tt: Тамга сайларга

en: Seller
tt: Сатучы

en: Send
tt: Җибәрергә

en: Send a message
tt: Хәбәр җибәрергә

en: Send a message to all users
tt: Барлык кулланучыларга да хәбәр җибәрергә

en: Send a message to users who have never signed in
tt: Системага беркайчан да кермәүчеләргә хәбәр җибәрергә

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
tt: Системага 6 айдан озаграк керми торучыларга хәбәр җибәрергз

en: Send broadcast messages
tt: Барлык кулланучыларга да хәбәр җибәрергә

en: Send out reminder emails
tt: Искә төшерү хатларын җибәрергәме

en: Separated
tt: Аерылышкан

en: Servant
tt: Ялчы

en: Shared note
tt: Ачык Искәрмә

en: Shared note contains
tt: Искәрмәгә түбәндәгеләр кергән

en: Shared notes
tt: Ачык искәрмәләр

en: Shared notes found
tt: Табылган ачык Искәрмәләр

en: She
tt: Ул

en: She died
tt: вафат булган

en: She married
tt: Кияүгә чыккан

en: She resided at
tt: Яшәгән урыны

en: She was born
tt: Туган

en: She was buried
tt: Ул күмелгән

en: She was christened
tt: чукындырылган

en: She was cremated
tt: Крематорийда яндырылган

en: Short version
tt: Кыска версиясе

en: Shortest marriage
tt: Иң кыска бергә гомер итү

en: Should this block be hidden when it is empty
tt: Бу блок буш булса, аны күрсәтмәскәме

en: Show
tt: Күрсәтергә

en: Show all notes
tt: Барлык искәрмәләрне дә күрсәтергз

en: Show all places in a list
tt: Географик урыннарны таблица рәвешендә күрсәтергә

en: Show all sources
tt: Барлык хәләл җефетләрен дә күрсәтергә

en: Show all spouses and ancestors
tt: Барлык хәләл җефетләрне һәм ата-бабаларны күрсәтергә

en: Show all tags
tt: Барлык ярлыкларны да (тег) күрсәтергә

en: Show children of ancestors
tt: Ата-баларның балаларын күрсәтергәме

en: Show counts before or after name
tt: Урын исемгә кадәрме яки исемнән соңмы

en: Show cousins
tt: Туганнан туганнарны күрсәтергә

en: Show date of last update
tt: Соңгы үзгәреш датасын күрсәтергәме

en: Show details
tt: Тәфсилләп күрсәтергә

en: Show inactive places
tt: Актив булмаган урыннарны да күрсәтергә

en: Show notes
tt: Искәрмәләрне күрсәтергәме

en: Show occupations
tt: Эш урыннарын күрсәтергәме

en: Show only births, deaths, and marriages
tt: Туу, вафат булу һәм никахлашуларны гына күрсәтергәме

en: Show only events of living individuals
tt: Исән шәхесләрнең генә вакыйгаларын күрсәтергәме

en: Show only individuals, events, or all
tt: Шәхесләрне һәм вакыйгаларны гына күрсәтергәме, әллә барысындамы

en: Show only the selected tags
tt: Сайлап алынган ярлыкларны гына күрсәтергә

en: Show parents
tt: Әти-әниләрен күрсәтергә

en: Show pending changes
tt: Тәмамланмаган үзгәрешләрне күрсәтергә

en: Show photos
tt: Фотоларны күрсәтергәме

en: Show places in hierarchy
tt: Географик урыннарны иерархия рәвешендә күрсәтергә

en: Show related individuals/families
tt: Бәйләнешле шәхесләрне / гаиләләрне күрсәтергә

en: Show research tasks that are assigned to other users
tt: Башка кулланычыларга бирелгән тикшеренү эшләрен күрсәтергә

en: Show research tasks that are not assigned to any user
tt: Бер кулланычыга да бирелмәгән тикшеренү эшләрен күрсәтергә

en: Show research tasks that have a date in the future
tt: Датасы киләчәктә булган тикшеренү эшләрен күрсәтергә

en: Show residences
tt: Яшәү урыннарын күрсәтергәме

en: Show slide show controls
tt: Слайдларны күрсәтүне көйләү җиһазларын күрсәтергәме

en: Show sources
tt: Чыганакларны күрсәтергәме

en: Show spouses
tt: Хәләл җефетләрне күрсәтергә

en: Show statistics charts
tt: Статистика сызымнарын күрсәтергә

en: Show the date and time of update
tt: Үзгәрешнең көнен һәм вакытын күрсәтергә

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
tt: Географик урыннарны һәм вакыйгалар булган урыннырны Google Maps™ картасында күрсәтү.

en: Show this block for which languages
tt: Бу блокны нинди телләр өчен күрсәтергә

en: Show to managers
tt: Идарә итүчеләргә күрсәтергә

en: Show to members
tt: Кулланучыларга күрсәтергә

en: Show to visitors
tt: Кунакларга күрсәтергә

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
tt: %1$s-дән %2$s-гә кадәр, барысы %3$s

en: Sibling
tt: Бертуган

en: Siblings
tt: Бертуганнары

en: Sidebar
tt: Янтакта

en: Sister
tt: Апа/Сеңел

en: Sitemaps
tt: Сайт картасы

en: Size of map (in pixels)
tt: Картаның үлчәмнәре (пикселларда)

en: Slave
tt: Кол

en: Slide show
tt: Слайдлар күрсәтү

en: Social security number
tt: Номер социального страхования

en: Son
tt: Ул

en: Son of %s
tt: %s улы

en: Sort order
tt: Тәртип

en: Sounds like
tt: Болай яңгырый

en: Source
tt: Чыганак

en: Source contains
tt: Чыганакка түбәндәгеләр кергән

en: Sources
tt: Чыганаклар

en: Sources to the events
tt: Вакыйгалар Чыганаклары

en: Spouse
tt: Хәләл җефете

en: Spouses
tt: Хәләл җефетләре

en: Spouses and children
tt: Хәләл жефете һәм балалары

en: Standard
tt: Стандарт

en: Start at parents
tt: Әти-әниләрдән башларга

en: Start slide show on page load
tt: Битне ачкач, слайдларны күрсәтә башларгамы

en: Start year
tt: Башлангыч ел

en: Starting range of change dates
tt: Үзгәртелүче вакыт арасының башы

en: State
tt: Штат

en: Statistics
tt: Статистика

en: Status
tt: Статус

en: Stillborn
tt: Үле туганнар

en: Stop
tt: Туктатырга

en: Stories
tt: Хикәяләр

en: Story
tt: Хикәя

en: Story title
tt: Хикәянең исеме

en: Subdivision
tt: Республика/Өлкә

en: Subject
tt: Тема

en: Submission
tt: Подача

en: Submitter
tt: Податель

en: Sunday
tt: Якшәмбе

en: Surname
tt: Фамилия

en: Surname option
tt: Фамилия

en: Tab
tt: Бәйләм

en: Tabs
tt: Бәйләм

en: Tag
tt: Ярлык

en: Technical help contact
tt: Техник ярдәк өчен контакт

en: Templates
tt: Өлгеләр

en: Temple
tt: Храм мормонов

en: Terrain
tt: Физик

en: Text
tt: Текст

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
tt: Администратор хәбәрдар. Ул рөхсәт бирүгә, Сез системага керә алачаксыз (кулланучы исемен һәм серсүзне җыеп).

en: The file “%s” does not exist.
tt: “%s” исемле файлны табып булмады.

en: The media file was not found in this family tree.
tt: Бу нәсел агачында медиа файл табылмады.

en: The message was successfully sent to %s.
tt: Хәбәр %s адресына уңышлы җибәрелде.

en: The password needs to be at least six characters long.
tt: Серсүз кимендә алты хәрефле булырга тиеш.

en: The passwords do not match.
tt: Серсүзләр тәңгәл түгел.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
tt: Эзләү аңлатмасы дөрес булмаганга охшаган. Аны кулланып булмый.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
tt: Шәҗәрәнең зурлыгы, иң әүвәлге һәм иң соңгы вакыйгалар, еш очрый торган исемнәр һ.б.

en: The username or password is incorrect.
tt: Куланучы исеме яки серсүз дөрес түгел.

en: Theme
tt: Бизәлеш

en: Theme change
tt: Бизәлешне үзгәртү

en: There are no media objects for this individual.
tt: Бу шәхес буенча медиа-объектлар юк.

en: There are no notes for this individual.
tt: Бу шәхес буенча Искәрмәләр юк.

en: There are no research tasks in this family tree.
tt: Бу шәҗәрәдә эшләнәсе тикшеренүләр юк.

en: There are no source citations for this individual.
tt: Бу шәхес буенча чыганак цитаталары юк.

en: There are pending changes for you to moderate.
tt: Сезнең карап чыгуыгыз соралган үзгәрешләр бар.

en: This family remained childless
tt: Бу гаиләнең балалары булмаган

en: This family tree was last updated on %s.
tt: Бу шәҗәрәнең соңгы тапкыр яңартылу көне %s.

en: This information is private and cannot be shown.
tt: Бу шәхес турындагы тәфсилле мәгълүмат шәхсән (теләсә кем өчен ачык түгел).

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
tt: Бу медиа файл җимерек, мөһер куеп булмый.

en: This message was sent while viewing the following URL:
tt: Хәбәр бу сылтаманы (URL) караганда җибәрелгән

en: This message will be sent to %s
tt: Хәбәр %s адресына җибәреләчәк

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
tt: Кимендә 6 хәреф булырга тиеш. Кечкенә хәрефләр баш хәрефләрдән аерыла.

en: This place has no coordinates
tt: Бу урынның координаталары юк

en: This website is temporarily unavailable
tt: Сәхифә вакытлыча ябык

en: Thursday
tt: Пәнҗешәмбе

en: Time
tt: Вакыт

en: Timeline
tt: Вакыт күчәре

en: Title
tt: Бүлек башы

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
tt: Яңа тикшеренү эшләре өстәп булсын өчен, башта шәҗәрә көйләнешләндә фактлар һәм вакыйгалар исемлегенә Тикшеренү Эшләрен өстәргә кирәк.

en: Tombstone
tt: Кабер ташы

en: Top %s surname | Top %s surnames
tt[0]: %s иң популяр фамилия

en: Top given name
tt: Иң еш очраучы исем

en: Top given names
tt: Иң еш очраган исемнәр

en: Top level
tt: Өске дәрәҗә

en: Top surnames
tt: Иң еш очраган фамилияләр

en: Total accepted changes:
tt: Барысы расланган үзгәрешләр:

en: Total births
tt: Барысы туулар

en: Total dead
tt: Барысы вафт булганнар

en: Total deaths
tt: Барысы вафат булулар

en: Total divorces
tt: Барысы аерылышулар

en: Total events
tt: Барлык вакыйгалар саны

en: Total families
tt: Барысы гаиләләр саны

en: Total families: %s
tt: Барысы %s гаилә

en: Total females
tt: Барлыгы хатын-кызлар

en: Total given names
tt: Барысы исемнәр саны

en: Total individuals
tt: Барысы шәхесләр саны

en: Total individuals: %s
tt: Барысы %s шәхес

en: Total living
tt: Барыысы исән булганнар

en: Total males
tt: Барлыгы ир-атлар

en: Total marriages
tt: Барысы өйләнешүләр

en: Total pending changes:
tt: Барысы раслыйсы үзгәрешләр:

en: Total places: %s
tt: Барысы %s урын

en: Total sources: %s
tt: Барлыгы %s чыганак

en: Total surnames
tt: Барлык фамилияләр саны

en: Total users
tt: Барлык кулланучылар саны

en: Tuesday
tt: Сишәмбе

en: Type
tt: Вид

en: Type of place markers in the place hierarchy
tt: Урыннар Иерархиясендәге тамгалар төре

en: Unknown
tt: Билгесезләр

en: Unrecognized GEDCOM code
tt: Танылмаган GEDCOM коды

en: Upcoming events
tt: Якындагы истәлекле вакыйгалар

en: Update
tt: Үзгәртергә

en: Update all
tt: Барысын да үзгәртергә

en: Upload media files
tt: Медиа файллар төяргә

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
tt: Бер хәрефне туры китерер өчен, &laquo;?&raquo; тамгасын кулланыгыз, ноль яки күбрәк хәрефләр өчен &laquo;*&raquo; тамгасын.

en: Use colors
tt: Төсләрне кулланырга

en: Use compact layout
tt: Җыйнак итеп күрсәтергә

en: Use full source citations
tt: Тулы чыганак цитаталарын кулланырга

en: Use this value
tt: Бу мәгънәне кулланырга

en: User
tt: Кулланучы

en: User administration
tt: Кулланучыларны көйләү

en: User verification
tt: Кулланучыны тикшерү

en: Username
tt: Кулланучының исеме

en: Username or email address
tt: Кулланучы исеме яки электрон адрес

en: Users
tt: Кулланучылар

en: Users who are signed in
tt: Хәзерге вакытта системага кергән кулланучылар

en: Verification code
tt: Раслау коды

en: Video
tt: Видео

en: View
tt: Күрсәтергә

en: View all records found in this place
tt: Бу урынга бәйләнешле барлык язмаларны күрсәтергә

en: View the notes
tt: Искәрмәләрне күрсәтергә

en: Visitor
tt: Кунак

en: Vital records
tt: Мөһим вакыйгалар

en: Ward
tt: Бистә (район)

en: Wednesday
tt: Чәршәмбе

en: Weight
tt: Вес

en: Welcome %s
tt: Сәлам %s

en: Welcome to this genealogy website
tt: Шәҗәрәләр сайтына рәхим итегез

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
tt: Бәйләнеш өстәгәндә ID номеры буш була алмый.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
tt: Хәбәр җибәрелгәч, аның күчермәсе Сез күрсәткән электрон адреска да җибәрелер.

en: Who is online
tt: Кем он-лайн

en: Whole words only
tt: Сүзләр тулысынча кергәннәрен эзләргә

en: Widow
tt: Тол хатын

en: Widower
tt: Тол ир

en: Width
tt: Җилпәзәнең киңлеге

en: Wife
tt: Хатыны

en: Wife’s age
tt: Хатынының яше

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
tt: Хатынының кыз фамилиясе яңа исем була

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
tt: Хатынының фамилиясе иренекенә алмаштырыла

en: Wildcards
tt: Эзләү өлгесе

en: Will
tt: Васыять

en: With sources
tt: Чыганаклары белән

en: Without sources
tt: Чыганакларыннан башка

en: Witness
tt: Шаһит

en: Yahrzeit
tt: Поминание умерших (в еврейской религии)

en: Yahrzeiten
tt: Yahrseit-лар (еврейлардагы үлгәннәрнең ниндидер юбилейлары)

en: Year
tt: Ел

en: Year:
tt: Ел:

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
tt: Тышкы сылтамалары булган хәбәрләр җибәрергә ярамый.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
tt: Кияүдәге хатын-кызларны эзләү ансатрак булсын өчен, кияүдәге фамилияләрен дә кертү отышлы. Ләкин барлык очракларда да хатыны ире фамилиясен ала торган булмаганга, игътибарлы булыгыз.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
tt: Хосусый мәгълүматларны карау хокукларын санап чыгаруны тизләтү өчен, вафат булган шәхесләрнең вафат булган һәм җирләнгән даталарын кертегез (гәрчә ул даталарны башка язмалар аша чамалап булса да).

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
tt: Нәкъ шундый ук ID номеры керттегез. Бер үк төрле язмаларны берләштереп булмый.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
tt: Сез теркәлгән кулланучы булырга теләвегезне расладыгыз.

en: You have not created any journal items.
tt: Сезнең көндәлектә бер язма да юк.

en: You must enter a name
tt: Исемне кертүегез сорала

en: You must enter a real name.
tt: Чын исемегезне кертегез.

en: You must enter a username.
tt: Кулланучы исемен кертегез.

en: Youngest father
tt: Иң яшь әти

en: Youngest female
tt: Иң яшь кыз-бала

en: Youngest male
tt: Иң яшь ир-бала

en: Youngest mother
tt: Иң яшь әни

en: Your clippings cart is empty.
tt: Сезнең кәрзинегез буп-буш.

en: Zip file(s)
tt: Zip файлы

en: Zoom
tt: Зурайту

en: Zoom in
tt: Зурайтырга

en: Zoom in/out on this box.
tt: Тулырак/азрак мәгълүмат.

en: Zoom level
tt: Зурайту дәрәҗәсе

en: Zoom level of map
tt: Ничә тапкыр зурайтырга

en: Zoom out
tt: Кечерәйтергә

en: add
tt: өстәргә

en: adoption
tt: уллыкка (кызлыкка) алу

en: after
tt: соңыннан

en: after death
tt: вафат булганнан соң

en: also known as
tt: икенче исеме

en: and
tt: һәм

en: before
tt: кадәр

en: birth
tt: туу

en: birth name
tt: тугач кушылган исеме

en: brother
tt: абыйсы/энесе

en: bullet list
tt: тамгалы исемлек

en: burial
tt: гүргә иңдерү (күмү)

en: census added
tt: исәпкә алу өстәлгән

en: change of name
tt: исемен алмаштыру

en: child
tt: баласы

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
tt: баласының кызының ире

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
tt: баласының улының хатыны

en: compact list
tt: кыскача исемлек

en: date periods
tt: дата периодлары

en: daughter
tt: кызы

en: daughter of
tt: бу шәхеснең кызы

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
tt: Кызының кызы туу

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
tt: Оныгының никахы

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
tt: кызының кызының ире

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
tt: Кызының улы туу

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
tt: Оныгының никахы

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
tt: кызының улының хатыны

en: death
tt: вафат

en: degrees
tt: дәрәҗәләр

en: east
tt: көнчыгыш

en: father
tt: Әтисе

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
tt: үги әни

en: first
tt: беренче

en: gender
tt: җенесе

en: half-year after marriage
tt: өйләнешкәннән соң үткән ярым-еллар

en: husband
tt: ире

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
tt: Кайната

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
tt: кайнана

en: immigration name
tt: иммиграциядәге исеме

en: interval one child
tt: бер бала интервалы

en: interval two children
tt: ике бала интервалы

en: last
tt: соңгы

en: list
tt: тезмә

en: maiden name
tt: кыз фамилиясе

en: marriage
tt: никахлашу

en: married name
tt: никахтагы фамилиясе

en: maximum
tt: максимум

en: maximum %s day | maximum %s days
tt[0]: Иң күбе %s көн

en: minimum
tt: минимум

en: month
tt: ай

en: months after marriage
tt: өйләнешкәннән соң үткән айлар

en: months before and after marriage
tt: өйләнешкәнгә кадәрге һәм соңгы айлар

en: mother
tt: әнисе

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
tt: үги әти

en: next
tt: киләсе

en: no
tt: юк

en: none
tt: юк

en: north
tt: төньяк

en: on the date of death
tt: вафат булган көнне

en: percentage
tt: процентлар

en: preview
tt: Карап алу

en: previous
tt: алдагы

en: quarters after marriage
tt: өйләнешкәннән соң үткән кварталлар

en: religious name
tt: дини исеме

en: reset
tt: яңадан башлау

en: search
tt: эзләү

en: self
tt: үзе

en: show the chart
tt: сызымны күрсәтергә

en: sign in
tt: системага керү блогы

en: sister
tt: апасы/сеңлесе

en: son
tt: улы

en: son of
tt: бу шәхеснең улы

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
tt: Улының кызы туу

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
tt: Оныгының никахы

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
tt: улының кызының ире

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
tt: Улының улы туу

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
tt: Оныгының никахы

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
tt: улының улының хатыны

en: sort by date
tt: Дата буенча

en: sort by date of birth
tt: туган көн тәртибендә

en: sort by date of death
tt: вафат булу датасы буенча тәртипкә салырга

en: sort by date of marriage
tt: никахлашу датасы буенча тәртипкә салырга

en: sort by date, newest first
tt: дата буенча, яңарактан башлап

en: sort by date, oldest first
tt: дата буенча, иң өлкәннән башлап

en: sort by filename
tt: файл исеме буенча

en: sort by name
tt: Исем буенча

en: sort by title
tt: Баш исеме буенча

en: south
tt: көньяк

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
tt: Бабай

en: table
tt: таблица

en: unknown
tt: билесез

[ctx: unknown family]
en: unknown
tt: билгесез

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
tt: Билгесез

en: update
tt: Үзгәртергә

en: west
tt: көнбатыш

en: wife
tt: хатыны

en: years
tt: ел

en: yes
tt: әйе

en: “%s” has been added to your favorites.
tt: “%s” сезнең фаворитларга өстәлде.
